خانه کره ای پنج طبقه با پارکینگ در زمین کوچک 20 متر مربع

d9c0963d-3e9c-4e93-bd80-b0c4f0357d49.jpgآپارتمان 20 متری

  خانه کره ای

 

ساکنان کره زمین با چه ترفندهایی به خانه خود می رسند و از گشت و گذار در آپارتمان های اجاره ای دست می کشند. مسئله مسکن در همه زمان ها حاد بوده است ، اما در سیاست های بزرگ اقتصادی مدرن حل این مشکل در صورت عدم وجود مبلغ گزاف در حساب بانکی عملاً غیرممکن است. اگرچه افرادی هستند که موفق به ساخت یک خانه پنج طبقه با پارکینگ در یک قطعه زمین کوچک به مساحت تنها 20 متر مربع می شوند. 

 

آپارتمان 20 متری
معماری کره جنوبی : اگر خانه ای را طبق اصل لگو جمع کنید ، می توانید از 20 متر مربع هم استفاده کنید.  متر ( سئول).

 

اکثر جوانان توانایی خرید مسکن را ندارند ، به خصوص اگر در کلانشهرهای بزرگ کار و زندگی کنند. هزینه گزاف املاک و مستغلات و حتی قطعات خالی زمین بیش از توان اکثر ساکنان شهر است ، بنابراین آنها مجبور می شوند به دنبال گزینه دیگری باشند یا پروژه های خارق العاده ایجاد کنند. همانطور که یک زن و شوهر از سئول (کره جنوبی) ، که بسیاری از گزینه های توسعه را بررسی کردند و مجبور به توافق برای خرید یک زمین کوچک تنها 20 متر مربع شدند. 

 

آپارتمان 20 متریآپارتمان 20 متری

معماری کره ای  : نزدیک این کلبه ها یک قسمت مثلثی خالی با قیمت مقرون به صرفه وجود داشت ( سئول). 

 

همانطور که مشخص شد ، منطقه کوچک یک قطعه زمین که هیچ کس جرأت خرید آن را ندارد ، با محله زیبا با یک پارک زیبا و دیوار قلعه سئول قدیمی جبران شد. معلوم شد که این مکان یک جایزه دیگر است ، زیرا مرکز تاریخی شهر دارای زیرساخت های توسعه یافته و حمل و نقل مناسب است. بعلاوه ، این مرد جوان یک معمار است و بلافاصله توانست تشخیص دهد که حتی از چنین مکان کوچکی با طراحی و معماری کره ای که خودش انجام دهد می تواند برای ساخت آپارتمان در ارتفاع  استفاده کند.

 

آپارتمان 20 متریآپارتمان 20 متری

مکان زیبا با زیرساخت های توسعه یافته ، اندازه کوچک سایت را جبران می کند ( سئول).

آپارتمان 20 متری

طرح نقشه عمودی 5 طبقه

 

پس از انعقاد معامله ، با تهیه یک برنامه دقیق طراحی و معماری برای ساخت کلبه کوچک Seroro House (به معنای "خانه عمودی") ، استودیوی معماران کوچک ، متعلق به همسر ، شروع به زنده کردن تمام تحولات کرد.

با توجه به اینکه زمین مستقیماً در لبه جاده منتهی به حیاط ساختمانهای بلند مرتبه واقع شده ، مجبور شدیم محل پنجره ها و زاویه چرخش بنا را به دقت محاسبه کنیم. در نتیجه ، فضای اطراف خانه تأثیر بسزایی در شکل و طرح بنا داشت ، به همین دلیل پنجره های کامل رو به جنوب و غرب قرار دارند ، با در نظر گرفتن این واقعیت که نور خورشید از آنجا بیشتر می شود و منظره زیبایی از پارک را به نمایش می گذارد.

 

آپارتمان 16 متری

عکس خانه کره ای : شکل عجیب ساختمان و کمبود پنجره در بعضی از اضلاع آن به دلیل محیط و هندسه سایت است ( سئول).

 

از طرف دیگر ، تعداد پنجره های رو به شرق و شمال به حداقل می رسد ، زیرا جاده  و نزدیک بودن پنجره های ساختمانهای آپارتمانی چه از نظر سکوت و چه از نظر حریم خصوصی بهترین گزینه نیست. اما خطوط منحنی نمای ساختمان که بیشتر شبیه جوشکاری آهن است ، به دلیل خلاقیت و قصد خلاق ظاهر نشد ، بلکه فقط به این دلیل است که به طور طبیعی شکل زمین را تکرار می کنند.

 

397782754 - Copy.jpgآپارتمان 20 متری

خانه های کوچک در کره جنوبی : در طبقه اول مسکونی ، یک دفتر معماری طراحی شد ( سئول).

 

یک واقعیت جالب : پنج طبقه از "خانه عمودی" امکان تجهیز 64 متر مربع را فراهم کرده است. متر فضای زندگی ، در حالی که سطح اول برای طراحی یک پارکینگ باز برای یک ماشین داده شد. و چهار مورد دیگر بر اساس اصول اتاقهای ماژول آماده ساخته شده اند ، مانند آجرهای لگو به صورت عمودی روی هم چیده شده اند. در واقع ، این سازنده هنگام طراحی خانه به عنوان یک مدل عمل می کرد.

 

آپارتمان 20 متری

یک پلکان باریک و شیب دار به شما امکان می دهد تا به کف اتاق مورد نظر ( سئول) بروید.

 

با توجه به مساحت کم این سایت ، هر طبقه از خانه 16 متر مربع مشخص شده است. این متراژ برای ایجاد یک زیستگاه خاص کاملاً کافی است. هر طبقه به عنوان یک منطقه زندگی خاص عمل می کند و کاملاً با سبک زندگی جوانان سازگار است. با توجه به اینکه آنها خودشان نقشه های معماری و طراحی فضای زندگی را طراحی می کردند ، سلیقه و ترجیحات همسران کاملاً مورد توجه قرار گرفت (البته بدون بحث و جدال). آنها در طبقه اول مسکونی (در واقع طبقه دوم) ، آرزو داشتند که یک اتاق نشیمن راهرو کوچک و یک دفتر کار کوچک داشته باشند ، که در نزدیکی آنها فضایی را برای چیدمان حمام اختصاص دادند.

 

آپارتمان 20 متری397781223.jpg

آشپزخانه اتاق ناهار خوری نه تنها یک میز بزرگ برای پذیرایی از گروهی از مهمانان دارد ، بلکه یک منطقه خلوت و زیبا برای یک شام عاشقانه دارد ( سئول). 

 

آپارتمان 20 متری
اتاق خواب همسران مانند فضای داخلی کل خانه کوچک (ّسئول) با رنگ های روشن تزئین شده است.  |  عکس


یک راه پله باریک با پله های شیب دار ، که از کل خانه عمودی عبور می کند ، ابتدا به آشپزخانه با یک اتاق ناهار خوری منتقل می شود ، و سپس به اتاق خواب با یک اتاق نشیمن کوچک ، که در طبقه چهارم است ، منتهی می شود. و فقط در طبقه 5 (!) یک حمام کامل با حمام دوم ، یک اتاق خشکشویی و یک اتاق رختکن وجود دارد.

 

وان

وان واقع در کنار پنجره افتخار ویژه میزبان است ( سئول).  |  عکس


با تشکر از همسرش ، که مدتها و سرسختانه از عقیده خود برای قرار دادن حمام تمام عیار دفاع می کرد ، اکنون خانه منطقه آرامش خاص خود را دارد ، زیرا وان در کنار پنجره قرار دارد. اکنون ، با غوطه ور شدن در آب گرم ، می توانید بی نهایت خطوط منظره منطقه پارک ، یا بهتر بگوییم ، بالای درختان را تحسین کنید. در طبقه 5 ، یک بالکن باز کوچک با چشم انداز عالی نیز مجهز شده بود ، بنابراین اگر بعد از یک روز سخت کاری ، جایی برای استراحت وجود داشته باشد ، البته اگر قدرت کافی برای رسیدن به آن را داشته باشید!

 

معماران ژاپنی (برج کپسولی ناکاگین ژاپن از داخل و بیرون چه شکلی است) بیش از هر چیز استعداد خود را در استفاده از قطعه زمین در مکانهای نامناسب برای ساخت ساختمانهای مسکونی ، ایجاد ساختمانهای بسیار باریک با شکل نامنظم متمایز کرده اند. آنها موفق می شوند با منطقی ترین استفاده از همه فضاها ، سازه ای کوچک را بین ساختمانهای بلند مرتفع ایجاد کنند. پیش از این کار به جایی رسیده است که هم آپارتمان های مسکونی و هم دفتر صاحب خانه که وی در آن از بازدیدکنندگان پذیرایی می کند ، در یک قطعه زمین مینیاتوری قرار می گیرند .باریک ترین خانه در لندن برای فروش : قیمت سر به فلک زده است

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید