لباس و سنجاق سینه عجیب لیدی گاگا در مراسم تحلیف جو بایدن

لیدی گاگا

 

آنچه در مورد  سنجاق سینه عجیب لیدی گاگا در مراسم تحلیف رئیس جمهور ایالات متحده شناخته شده است ، یا داستان برند اسکیاپارلی که از خاکستر برخاست.در سال 2021 ، هنگام تحلیف رئیس جمهور جو بایدن ، یک سنجاق سینه بزرگ که لباس لیدی گاگا را تزئین کرده بود توجه همه را به خود جلب کرد. برخی این  اثر خلق شده توسط خانه مد احیا شده Schiaparelli را امیدی برای صلح جهانی می دانستند ، در حالی که دیگران آن را نمادی از انقلاب می نامیدند. به همین ترتیب ، خانه اسکیاپارلی پیش از این به خاطر تزئیناتش مشهور بود - زمانی که رئیس آن  اسکیپ بزرگ بود ...

 

لیدی گاگا

 

لیدی گاگا

 

لیدی گاگا لیدی گاگا

السا اسکیاپارلی خودش در میان هنرمندان سورئالیست قرار دارد. او با سالوادور دالی دوست صمیمی بود و با ژان کوکتو همکاری داشت. اولین تجربه جواهرات دالی دقیقاً در یک اتحاد خلاق با اسکیاپارلی اتفاق افتاد - آنها به گوشواره ها  و جواهرات با لابستر رسیدند. کوکتو گوشواره هایی را برای اسکیاپ کشید که به یکی از شناخته شده ترین جواهرات این برند تبدیل شده است.

 

 

اسکیاپارلی

 

اسکیاپارلی

 

اسکیاپارلی بر اساس اسکیس های هنرمند سورئالیست ، کریستین برار ، گردنبندی از پلاستیک  شفاف با پیکره های حشرات متصل به آن طراحی کرد - کیف مشابهی نیز به دنبال آن ارائه شد. این جواهرات بعداً با الهام از کار ساندرو بوتیچلی در مجموعه "بت پرستی" اسکیاپارلی قرار گرفت.همچنین شامل چندین گردنبند به شکل پیچک که به گردن مالکان پیچیده می شد.

 

اسکیاپارلی

 

اسکیاپارلی با جسارت لباس های تزئینی با شکل مشابه را جایگزین کرد - به عنوان مثال یقه هایی باجواهرات. اکنون این روش توسط بسیاری از برند های مد و لباس استفاده می شود.

 

اسکیاپارلی

در پایان دهه 2000 ، صنعت مد شاهد چرخشی به سوی مارک های فراموش شده گذشته بود. خانه اسکیاپارلی پس از جنگ جهانی دوم بسته شد ، اما در سال 2007 توسط تاجر ایتالیایی دیگو دلا واله احیا شد. شش سال بعد هیچ تغییری در میراث السا ایجاد نکرد ، تا اینکه در سپتامبر 2013 اولین مدیر خلاق مارک زانینی ، مدیر خلاقیت جدید ، منصوب شد. متعاقباً ، خانه مد چندین تغییر در پرسنل را تجربه کرد. اکنون در راس آن است - دانیل رزبری ، اهل تگزاس است. در دوران رزبری بود که اسکیاپارلی به اصل خود بازگشت - سورئالیسم ، آزمایش ، جنون و خلاقیت.

 

اسکیاپارلی

 خانه مد و لباس اسکیاپارلی

 

از سال 2019 ، این برند همراه با لباس ، جواهرات خارق العاده ای را الهام گرفته از آثار مستقل بزرگ اسکیاپ و همکاری های او با هنرمندان سورئالیست ارائه داده است. جواهرات مدرن اسکیاپارلی بازهم به طرز حیرت انگیزی آناتومیک است - کاملاً مطابق با علاقه روزافزون به جسمانیت انسانی.

 

اسکیاپارلی

 خانه مد و لباس اسکیاپارلی


زیور آلات به شکل چشم ، ناخن و دندان جایی نیستند که این اندام ها باید باشند - یک چشم لاجوردی از لاله گوش با کنجکاوی به نظر می رسد ، دندان های طلایی با مرواریدهایی که در آنها چسبیده مانند آویزها آویزان هستند ... ناخن های مصنوعی ایجاد شده توسط هنرمند هنر ناخن ماریان نیومن. به نظر می رسد جواهرات پیچیده ای از طلا و مرواریدها به شکل گل به دست مدل ها رشد می کنند. مدل مو و آرایش مدل ها با جواهرات موجود در نمایشگاه ها مطابقت دارد. اسکیاپارلی سنجاق سینه ها را به مد  بازگرداند - قلبهای سوراخ شده ، حروف ، چشم های بزرگ الهام گرفته از کار های کوکتو ، سوراخ های کلیدی و کف دستهای تا شده با کریستالهای بزرگ مصنوعی تزئین شده اند ، همانطور که اسکیپ وصیت کرده است.

 

لیدی گاگا

لباس و سنجاق سینه لیدی گاگا

 

در سال 2021 ، در مراسم تحلیف چهل و ششمین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا ، جو بایدن ، سلبریتی لیدی گاگا با لباس مجلل از اسکیاپارلی ظاهر شد (مطبوعات به شوخی گفتند که این مجری همه ، از جمله مراسم اصلی "جو بایدن"   را تحت الشعاع قرار داده است). بر روی سینه او ، کبوتر طلایی که شاخه زیتون را در منقار خود گرفته و بالهای خودرا کاملاً باز کرده است به نمادی از برند  اسکیاپارلی تبدیل شد که دوباره از خاکستر برخاست.مقیاس و قدرت تصویر یادآور آثار اصلی السا اسکیاپارلی است ، شکل کبوتر از نقاشی معروف پابلو پیکاسو الهام گرفته شده است ، روش ساخت ارتباط با هنر باستانی را تداعی می کند ... و نسل جوان این نماد را نشان از انقلابی Katniss Everdeen ، از " بازی های گرسنگی "می دانند .

 

لیدی گاگا

 

و به رغم اطمینان دانیل رزبری مبنی بر اینکه این جواهرات هیچ رنگ سیاسی ندارد ، به نظر می رسد "کبوتر صلح" اسکیاپارلی قرار است به نماد اصلی این سالهای پر تلاطم تبدیل شود. به گفته  اسکیپ"مد متولد تغییرات ، جهت ها و یا حتی سیاست ها است و هرگز توسط چین ، آستر با خز یا طول دامن ایجاد نمی شود" . و خلاقیت های جدید خانه مد Schiaparelli ، که با افتخار از خاکستر برخاسته ، این سخنان را تأیید می کند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید