علائم خارجی قند خون بالا

قند خون

دانشمندان آمریكایی علائمی خارجی را در بدن نشان داده اند كه می تواند قند خون بالا را هشدار دهد. این مطالعه در بیماران مبتلا به دیابت تشخیص داده شده بود.

 

معاینه نشان داد که یک نشانه بارز بیماری قند،  خشکی پوست بیش از حد و زبری پوست و همچنین لایه برداری و خارش پوست است.به گفته کارشناسان ، در خصوص موارد پیشرفته ، این منجر به ایجاد ترک هایی در پا ، آرنج و سایر قسمت های بدن می شود. این اثر به دلیل تأثیر سطح گلوکز بر کاهش مایعات در بدن است.پزشکان تأکید می کنند که بیماری های پوستی که افراد اغلب به آن توجه نمی کنند عوارض شایع دیابت نوع 1 و نوع 2 است.


اگر خشکی بیش از حد پوست را نادیده بگیرید ، این می تواند منجر به سندرم پای دیابتی (SDS) شود. این یک وضعیت پاتولوژیک پا در دیابت قندی است که در پس زمینه پاتولوژی اعصاب محیطی و رگ های خونی رخ می دهد. این بیماری با آسیب به پوست و بافت های نرم ، استخوان ها و مفاصل مشخص می شود ، که به صورت زخم  ، تغییرات استخوانی و مفصلی و فرآیندهای چرکی و نکروتیک تجلی می یابدو اغلب منجر به قطع عضو می شود.

 

پزشکان خاطرنشان می کنند که افراد بالای 40 سال حتی اگر علائم خاصی نداشته باشند باید قند خون خود را کنترل کنند. واقعیت این است که دیابت ، عروق خونی را از بین می برد و بیماری های قلبی را تحریک می کند و شناسایی به موقع پیش دیابت بسیار مهم است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید