چی بخوریم چی نخوریم

روزگار سختی شده !! همه درگیر این هستیم که چی بخوریم ؟چی نخوریم ؟ برای خوردن هر چیزی باید اول دنبال خواص و ضررش برویم .یک بار می گویند بخوریم ، یکبار میگویند نخوریم . جای دوری نمی رویم . خیار و گوجه ای که تا چند روز پیش می گفتن بخورین هزاران خاصیت داره و یا این که در رژیم مدیترانه ای که خیلی مفید است، کلی خیار و گوجه استفاده می شود، حالا محققان به خیار و گوجه فرنگی هم رحم نکرده اند! خیار و گوجه ای که سر سفره ما ایرانی ها فراوان استفاده میشود .

به گفته دکتر استیون گاندری خیار و گوجه پروتئینی دارد به نام  لکتین که  ارتباطی با آلزایمر و زوال عقل پیدا می کند .

این  جناب لکتین در خیار، گوجه فرنگی، غلات کامل، سویا، دانه ها، فلفل، جوانه غلات، سیب زمینی و برخی محصولات لبنی هم موجود است . بله یجورایی با این توضیحات محققان ،  کلا از سفره ایرانی و مدیترانه ای مایوس شدیم.توجه کنید اگه غلات کامل، سویا، دانه ها، فلفل، جوانه غلات وسیب زمینی  و... را نخوریم پس چی بخوریم ؟ دکتر استیون گاندری، محقق از دانشگاه کالیفرنیا گفته است که پروتئین لکتین برای روده ها ضرر دارد و روی  انواع گروه خونی  هم آزمایش کرده اند و در بوجود آمدن  اختلالات مغزی نقش بسزایی ایفا می کند.محققان عنوان کرده اند که تاثیر لکتین بخاطر ژنتیک هر فرد ، به شکلی متفاوت بروز می کند البته امکان حذف کامل این پروتئین غیر ممکن می باشد و تاثیر مصرف آن در بعضی از افراد خوب و برای برخی مضر است .

خوب شاید خوش شانس باشیم و در آن دسته ای  قرار بگیریم که پروتئین لکتین  برایمان مناسب باشد.

به گفته دکتر استیون گاندری، محقق از دانشگاه کالیفرنیا لکتین توانایی  تغییر بدن، سیستم ایمنی و میزان خون را دارد بصورتی که قادر است گیرنده های انسولین را متوقف نموده و به مرور زمان بر عروق خونی و حتی بر مغز تاثیر بگذارد.لکتین به  خاطر شباهت به سایر پروتئین ها در بدن موجب حمله سیستم ایمنی بدن می شود که در نهایت منجر به واکنش های التهابی از طرف بدن و مشکلاتی در دستگاه گوارش، مغز، اعصاب و بیماری های خودایمنی می گردد. 

در صورتی که در مورد مطلب این مقاله اطلاعاتی دارید با کاربران به اشتراک بگذارید. (سیارک)

 

 

 

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید