تاثیر مثبت تغذیه بر سلامت روان و تندرستی


(سیارک)از آنجا که روانشناسی مثبت بر روی سلامت متمرکز است جای تعجب است که بر نقش بالقوه تغذیه در این رشته توجه اندکی مبذول شده است. برای ما مهم است که مجددا به سلامت به یک معنای جامع بنگریم. ارتباط بین آنچه که ما انجام می دهیم و آنچه که می خوریم به طور بالقوه می تواند سلامت ما را تحت تاثیر قرار دهد. بخش های زیر به طور خاص، چگونگی حفظ وزن سالم و رژیم غذایی را بررسی می کند، که علاوه بر مصرف گروه های مواد غذایی انتخاب شده، می تواند تاثیر مثبت بر سلامت روان و تندرستی ما بگذارند 

در مورد آن فکر کنید...

پس از خوردن یک شام چرب و پر کالری چه احساسی دارید؟

می خواهید که با جهان رقابت کنید؟ خوش شانسی این است که این مورد وجود ندارد. تحقیقات نشان داده است که زمانی که ما با غذاهای ناسالم سرشار از چربی های اشباع شده پرخوری می کنیم، مسلما آنچه که خماری چربی بالا گفته می شود را تجربه خواهیم کرد، که می تواند باعث افول عملکرد شناختی ما شود. البته این تحقیق روی موش ها انجام شد. دفعه بعد سعی نمایید منعکس کنید که چگونه انتخابهای غذا بر الگوی فکریتان تاثیر می گذارد.

شواهد اپیدمیولوژیک برای محققان و سیاست گذاران شواهد متقاعد کننده ای در مورد اهمیت حفظ وزن سالم از طریق تغذیه مناسب و فعالیت بدنی فراهم کرده است. داشتن یک رنج شاخص حجم بدنی سالم (وزن بدن (کیلوگرم) / قد (m2) ٢٥- ١٨ به طور قابل توجهی می تواند خطر بیماری های متعدد از جمله سرطان های خاص (برای مثال، کلیه، مری، روده بزرگ، کیسه صفرا و لوزالمعده) را کاهش دهد.. تغذیه یکی از بهترین شیوه ها برای مبارزه و جلوگیری از چاقی است ازجمله رژیم با مقدار زیادی میوه، سبزیجات، فیبر و کاهش مصرف چربی . وزارت کشاورزی ایالات متحده(یو اس دی ای)١٠ رژیم غذایی روزانه ای برای ارتقاء تندرستی بدنی ارائه می دهد که شامل:

■ غلات و محصولات جانبی غلات (٦ تا ١١ وعده در روز)
■ میوه (٢ تا ٤ وعده)
■سبزیجات (٣ تا ٥ وعده)
■ لبنیات (٢وعده)
■ گوشت بدون چربی، ماهی، مرغ (٢ تا ٣ وعده)

چرا این غذاهای خاص نسبت به چیزهای دیگر برای ما بهتر هستند؟

غذاهایی که حاوی اسیدهای آمینه و تریپتوفان هستند (به عنوان مثال، بوقلمون و موز) برای تولید متابولیت هیدروکسی تریپتوفان­٥ (5HTP) توسط بدن جذب می شوند، که در نهایت به سروتونین (HT5) تبدیل می شود. سروتونین، البته، یک انتقال دهنده عصبی مرتبط با بهبود سلامت روان، الگوهای خواب، انرژی و سطوح کاهش یافته افسردگی، استرس و علائم پیش از قاعدگی است.
دوپامین یکی دیگر از انتقال دهنده های عصبی است اغلب با تجربه لذت و تندرستی لذت بخش مرتبط است. این می تواند با تجزیه مواد غذایی که سرشار از اسید آمینه تیروزین هستند تولید شود. خوردن غذاهای سرشار از تیروزین، مانند پنیر و شکلات می تواند به مبارزه با استرس و اضطراب کمک کند و ممکن است تجربیات لحظه ای لذت را القا کند.
با توجه به بیماریهای جسمی، استفاده از مواد غذایی برای جلوگیری از سرطان و زوال قدرت شناختی محبوبیت سریعی به دست آورده است.

وولک و همکاران در٢٠٠٦ پی بردند زمانی که زنان یک یا چند وعده ماهی چرب در هفته استفاده می کنند با کاهش٧٤ درصدی گسترش سرطان کلیه مواجه می شوند. علاوه بر این، روابط امید بخش دیگری بین اسیدهای چرب امگا­٣ و دیگر اختلالات جسمی وذهنی از قبیل آلزایمر، بیماریهای خلقی،

افسردگی و بیماری های قلب بوجود آمده است.

خواص تغذیه ای  محصول غذایی دیگر که بطور خاص در تحقیقات بالینی تغذیه و تندرستی مورد توجه می باشد شکلات است. تمدن های باستانی مانند مایا و آزتک از کاکائو (شکلات) برای لذت بردن و اهداف دارویی استفاده می کردند. در بریتانیا، در طول قرون شانزدهم تا قرن بیستم، شکلات کاربردهای دارویی بسیاری داشت، از کاهش لاغری، بی علاقگی، خستگی، هضم غذا، تب، نقرس، سنگ کلیه گرفته تا عملکرد جنسی ضعیف 
محققان امروزی بر این باورند که وجود پلی فنول ها - به طور خاص، فلاوانول (فلاوانول ­٣­ او ال اس و یا کاتوچین) – درشکلات خالص علت اصلی مزایای آن بر سلامت جسمی محسوب می شود. این نظریه ها ادعا می کنند که این کاتوچین ها تعداد آنتی اکسیدانها ی موجود خون را افزایش داده و به از بین بردن رادیکال های آزاد کمک میکنند. آنتی اکسیدان ها که به تازگی به عنوان مواد ضد سرطان شناخته شده اند بد نامی زیادی به دست آورده اند. بطور کلی در حدود ٢٣٠ آزمایش انسانی ( ٢٨ آزمایش بالینی) در مورد تاثیر مصرف شکلات بر سلامت جسمی و روانی وجود دارد. این مطالعات به طور عمده تنها دوزهای واحد را تجویز و مورد مطالعه قرار داده است با این حال محققان بر این باورند که اثرات سودمند آن ممکن است در دوزهای انباشته باشد. به طور کلی، برخی از شواهد هم مقطعی و هم اپیدمیولوژیک وجود دارد، که نشان از پیوند مثبت بین مصرف شکلات تلخ (١٠٠ گرم در روز) وبیماریهای شناختی، سرطان،دیابت ، بیماری های قلبی عروقی و حتی تمام علل مرگ و میردارد. البته نکته مهم این است که شکلاتی که بیشترین تاثیر را دارد شکلات تلخ است (حداقل ٧٠ درصد). هنگامی که با شیر مخلوط می شود، به نظر می رسد برخی از مزایای شکلات درون جریان خون از بین می رود . پژوهش دیگری نشان از پلی فنول های (رسوراترول) موجود در پوست انگور دارد، که آنتی اکسیدان ها را افزایش داده و بسیار شبیه شکلات های تلخ عمل می کند. 
به عنوان یک اصل کلی، اهمیت حفظ وزن سالم از طریق یک رژیم غذایی متعادل مواد مغذی نباید دست کم گرفته شود. اگر چه در حال حاضر، محققان در میان زمینه های بیماری های بالینی استفاده از تغذیه را به عنوان کمک به سلامت جسمی حمایت می کنند، اما تحقیقات بالینی و مستقل بیشتری برای ایجاد یک مبنای مدرک مستحکم مورد نیاز است .(سیارک)

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.