سلبریتی ها چگونه کشف شدند

سلبریتی

عرصه سرگرمی در کشورهای اروپایی و آمریکا در چند دهه اخیر رشد قابل توجهی داشته است و اگر کسی به نام و نشانی شایسته در این عرصه دست یابد، در باقیمانده سالیان عمرش نه تنها به شهرتی چشمگیر دست می یابد، بلکه از لحاظ مالی هم اوضاع بسیار خوبی خواهد داشت. همین مسئله باعث شده است تا بسیاری از افراد جوان تر که زندگی خود را وقف بازیگری و یا موسیقی کرده اند، همیشه در این رؤیا به سر ببرند که روزی کشف استعداد شوند.و چگونه به یک سلبریتی تبدیل شوند البته شاید اکنون به این مسئله فکر کنید که چنین شانسی، یعنی این که فرد مطرحی پا به زندگی یک هنرمند گذاشته و قویا بر این باور باشد که او ستاره آینده عرصه ای به خصوص خواهد بود، یک در میلیون باشد، اما جالب است بدانید که برخی از سلبریتی ها که در حال حاضر به عنوان مشهور ترین افراد عرصه سرگرمی شناخته می شوند، به همین طریق به این عرصه راه یافته اند. موضوع این پست در باره این است که سلبریتی ها چگونه کشف شدند و چگونه ادامه مسیر برای آنها هموار شد. با سیارک همراه باشید.
در باره این سلبریتی ها می خوانیم:

 

 

شارلیز ترون

شارلیز ترون

روزی از روزها شارلیز ترون برای گرفتن کمی پول نقد به بانک رفته بود. پس از مدت زمان نسبتا طولانی ای که در صف می ایستد، فردی که به عنوان کارمند بانک کار می کرده، از نقد کردن چکی که شارلیز به همراه داشته خودداری می کند و گویا شارلیز نیاز مبرمی به این پول داشته است، چرا که از کوره در رفته و بحث و جدلی میان او با کارمند بانک در می گیرد. از بخت خوب شارلیز، در همان زمان یک ایجنت استعداد یابی هم برای انجام کار بانکی خود به آن مکان آمده بود و پس از این که این صحنه را مشاهده کرد، کارت تجاری خود را برای شارلیز ترون گذاشته و از او درخواست کرد تا تماسی با او داشته باشد. شارلیز پس از انجام تست های اولیه با اقبال بسیار خوبی مواجه شد و از آن پس شروع به فعالیت حرفه ای خود کرد.

 

 

ریحانا

ریحانا

ریحانا دختر بچه ای بود که در خانواده ای نسبتا فقیر در جزیره باربادوس زندگی می کرد. از بخت خوب او، روزی که ایوان راجرز، تهیه کننده عرصه موسیقی، برای گذراندن تعطیلات خود به این جزیره رفته بود، ریحانا برای جمعیتی شروع به آواز خواندن کرد که ایوان راجرز هم در میان شان بود. صدای خوب ریحانا ایوان را تحت تأثیر قرار داد و همین مسئله زمینه ساز پیشرفت این خواننده مطرح شد. بعدها که ریحانا نام و نشانی به هم زد، با جی زی، رپر مشهور آمریکایی ملاقات کرد و همکاری هایی با هم داشتند و پس از آن نیز قراردادی با استودیوی آهنگ سازی دف جم امضاء کرد.

 

 

هریسون فورد

هریسون فورد

زمانی که کلید ساخت نخستین قسمت از مجموعه فیلم های «جنگ ستارگان» خورده بود و دست اندرکاران این فیلم به دنبال بازیگران شان برای نقش آفرینی بودند، هریسون فورد به عنوان نجار کار می کرد و به دفترهای تجاری و خانه های می رفت و کارهای مربوط به چوب بری و ساخت قسمت های مختلف چوبی را برای گذران زندگی اش انجام می داد. فرد روس، تهیه کننده دنیای سینما در آن زمان یکی از دوستان هریسون فورد بود. او باور داشت که فورد برای ایفای نقش هان سولو ایده آل خواهد بود و به همین خاطر قرار ملاقاتی با او گذاشته و از او درخواست کرد تا تست بازیگری بدهد. مسئولان این تست اقبال بسیار خوبی به فورد نشان داده و همین مسئله زمینه ساز موفقیت های آتی او شد.

 

 

جاستین بیبر

جاستین بیبر

این خواننده مطرح حال حاضر عرصه موسیقی آمریکا، پس از انتشار ویدئوهایی که افراد خانواده اش از او در حال آواز خواندن گرفته بودند، در یوتیوب، به مرور زمان مشهورتر و مشهورتر شد. در نهایت هم یکی از این ویدئو ها به دست آشر (Usher)، خواننده شناخته شده آمریکایی رسید و همین مسئله بود که زمینه ساز موفقیت های آتی جاستین بیبر شد. پس از این قرار ملاقات، او قرار دادی با استودیوی آهنگ سازی دف جم امضاء کرد و فعالیت حرفه ای خود را به طور جدی آغاز کرد.

 

 

شاون مندس

شاون مندس

خواننده با استعداد دیگری که شهرت و محبوبیت خود را بیش از هر چیز دیگری مدیون شبکه های ارتباط جمعی و فضای مجازی است، شاون مندس است که از خود در حال آواز خواندن ویدئو ضبط می کرد و در واین (Vine) اقدام به پست کردن آن ها می کرد. شاون مندس در مدت زمان نسبتا کوتاهی تعداد زیادی دنبال کننده پیدا کرد و افراد بسیاری به صدا و سبک خواندن اش علاقه مند شده بودند. یکی از این افراد، فردی به نام اندرو گرتلر بود که معمولا به عنوان مدیر برنامه های افراد مشهور فعالیت می کند. اندرو، شاون مندس را به مسئولان «آیلند رکوردز» معرفی کرد و از همان زمان فعالیت حرفه ای شاون به عنوان خواننده آغاز شد.

 

 

کیت ماس

کیت ماس

این سوپر مدل و تاجر انگلیسی چهارده سال بیشتر نداشت که به همراه خانواده اش در حال مسافرت به شهری دیگر برای گذراندن تعطیلات بود. از شانس خوب کیت ماس، سارا دوکاس، مؤسس و مدیر مسئول سازمان استعداد یابی «استورم مدل منیجمنت» نیز در همان پرواز بود و پس از دیدن کیت، احساس کرد که می تواند آینده درخشانی در مدلینگ داشته باشد و به همین خاطر به او پیشنهاد یک قرار ملاقات داد.

 

 

پاملا اندرسون

پاملا اندرسون

مسیر پیشرفت و موفقیت برای این مدل شناخته شده و زیبای کانادایی به طور کاملا اتفاقی هموار شد. پاملا اندرسون روزی به تماشای یک مسابقه فوتبال رفته بود که ناگهان در اسکور بورد ورزشگاه تصویر خود را در قاب بسته مشاهده کرد و سایر تماشاگران همه شروع به تعریف کردن از زیبایی او کردند. البته در میان تماشاگران افراد مشهور دیگری هم بودند که به پاملا اندرسون پیشنهاد کار در عرصه مدلینگ دادند و او هم پذیرفت و در مدت زمان نسبتا کوتاهی به شهرت و موفقیت چشم گیری دست یافت. او در عرصه بازیگری هم فعالیت هایی داشته است.

 

 

اشتون کوچر

اشتون کوچر

اشتون کوچر در یک باشگاه شبانه با یک ایجنت استعداد یابی آشنا شد. این ایجنت از اشتون کوچر درخواست کرد تا در مسابقه مدلینگی که چند وقت بعد قرار بود آغاز شود شرکت کند. کوچر این پیشنهاد را پذیرفت و جالب آن که در این مسابقه به عنوان نفر اول انتخاب شد. همین مسئله شهرت قابل ملاحظه ای برای اشتون به همراه داشت و او را در مسیر موفقیت قرار داد. اشتون ابتدا شروع به کار برای برندهای معتبری چون کالوین کلین کرد و در شهرهای میلان و پاریس، به عنوان مدل شهرت قابل ملاحظه ای پیدا کرده بود. کمی بعد هم اشتون فعالیت های خود را به عنوان بازیگر آغاز کرد و در این عرصه هم بسیار موفق بود.

 

 

کیت آپتون

کیت آپتون

اوج شهرت کیت آپتون زمانی رقم خورد که یکی از دوستان اش در سال 2011 ویدئویی از او منتشر کرد که در حال اجرا کردن رقصی به خصوص بود. این ویدئو در مدت زمان بسیار کوتاهی دست به دست گشت و سبب شد تا عده زیادی کیت آپتون را بشناسند. جالب است بدانید که چند سال پیش از انتشار این ویدئو، کیت آپتون در یک مسابقه مدلینگ شرکت کرده بود و به عنوان نفر برتر هم انتخاب شده بود، با این حال، بیش از هر چیز، این ویدئو بود که نام او را میان خانواده های آمریکایی زبان زد کرد.

 

 

جانی دپ

جانی دپ

جانی دپ به همراه یکی از دوستان اش به استودیویی رفته بود که دوست اش قرار بود در آن جا تست بازیگری بدهد. جالب آن که مسئولان این استودیو، پس از دیدن جانی دپ که صرفا دوست اش را همراهی می کرد، توجه شان جلب شده و از او درخواست کردند که از روی متن دیالوگ بخواند. جانی دپ پذیرفته شد و همین مسئله زمینه ساز اولین نقش آفرینی او در فیلم ترسناک «کابوس خیابان الم (A Nightmare on Elm Street)»، که سال 1984 به روی پرده رفت شد. جانی دپ در این فیلم در نقش گلن بازی کرد.

 

 

مل گیبسون

مل گیبسون

جالب است که مل گیبسون هم همانند جانی دپ، کاملا اتفاقی وارد عرصه بازیگری شد و او نیز زمانی توجهات را به خود جلب کرد که به همراه دوست اش به یک استودیوی تست بازیگری رفته بود (فقط به عنوان همراه دوست اش رفته بود). این در حالی بود که شب پیش از آن، مل گیبسون در مکانی با عده ای دعوا کرده بود و روز بعد هم هنوز اثرات آن دعوا بر صورت اش دیده می شد. مسئولان آن استودیوی تست بازیگری، هفته بعد از اولین حضور گیبسون و دوست اش در آن مکان، با او تماسی گرفته و به او گفتند که به عنوان نقش اصلی فیلم «مکس دیوانه (Mad Max)» انتخاب شده است.

 

 

چانینگ تاتوم

چانینگ تاتوم

چانینگ تاتوم، لباس خوبی به تن کرده و در حال قدم زدن در یکی از خیابان های میامی بود که با یک ایجنت استعداد یابی مدلینگ رو به رو شد. از آن زمان به بعد بود که چانینگ تاتوم به عنوان مدل برای برندهایی چون آرمانی فعالیت خود را آغاز کرد و حتی در چند تبلیغ بازرگانی نیز حضور یافت. بعدها هم که وارد عرصه بازیگری شد و به شهرت قابل ملاحظه ای دست یافت.

 

 

جنیفر لارنس

جنیفر لارنس

جنیفر لارنس دوازده سال بیشتر نداشت که به همراه خانواده اش برای گذران تعطیلات به نیویورک آمده بودند و در این شهر با یک ایجنت استعداد یابی آشنا شدند. همین مسئله زمینه ساز موفقیت های آتی جنیفر لارنس شد. او ابتدا فعالیت های حرفه ای خود را در عرصه مدلینگ آغاز کرد و بعدها به عنوان بازیگر شروع به کار کرد و به موفقیت چشم گیری دست یافت.

 

 

سوفیا ورگارا

سوفیا ورگارا

سوفیا ورگارا روزی به همراه خانواده اش برای گذران وقت خود به مکانی تفریحی در کلمبیا رفته بودند و آن جا بود که توجه یک عکاس مطرح به سوفیا جلب شد و از آن زمان به بعد، با معرفی سوفیا توسط این عکاس بود که موفقیت های آینده او امکان پذیر شد. سوفیا ورگارا در ابتدا در دانشگاهی در کلمبیا در رشته دندانپزشکی تحصیل می کرد، اما پس از این اتفاق، از دانشگاه خود انصراف داد و به طور جدی فعالیت در زمینه مدلینگ و بازیگری را انتخاب کرد و در زمانی نسبتا کوتاه به شهرت و موفقیتی چشم گیر دست یافت.

 

 

جنیفر آنیستون

جنیفر آنیستون

جنیفر آنیستون مدت ها برای یافتن نقشی درست و حسابی دست و پا زد و به هر جایی که می توانست روی آورد. در نهایت، او که خسته و وا مانده شده بود، در یک ایستگاه پمپ بنزین، به سراغ مدیر مسئول استودیوی ان بی سی، وارن لیدلفیلد رفته و از او خواست که راهی جلوی پای اش بگذارد و پیشنهادی به او بدهد تا بداند برای ادامه مسیر اش در این حرفه چه کاری باید انجام دهد. وارن لیدلفیلد، در آن ملاقات از جنیفر آنیستون درخواست کرد که نا امید نشود و به تلاش خود ادامه دهد و در نهایت هم همین خود وارن بود که به جنیفر آنیستون کمک کرد تا نقش راشل در سریال «دوستان (Friends)» را به او بدهند.

 

 

الن پامپئو

الن پامپئو

الن پامپئو، برای گذران زندگی به عنوان گارسون در یک کافه کار می کرد و ملاقات یک ایجنت استعداد یابی در همان کافه با او بود که زمینه ساز موفقیت های آتی اش شد. الن پامپئو در ابتدا شروع به پر کردن تیزرهای تبلیغاتی برای برندهایی چون سیتی بانک کرد و پس از آن که کمی شهرت یافت، راه اش برای ادامه مسیر حرفه بازیگری هموار شد.

 

 

ناتالی پورتمن

ناتالی پورتمن

ناتالی پورتمن زمانی که کودک بود و چندان سن و سالی نداشت، در حال خوردن پیتزا در یک سالن غذاخوری بود که توجه یک ایجنت استعداد یابی مدلینگ را به خود جلب کرد. پس از آن که کمی با یکدیگر صحبت کردند، ناتالی پورتمن به او گفت که بیشتر تمایل دارد به عنوان بازیگر کار کند که همینطور هم شد و پس از مدت کوتاهی کار به عنوان مدل و زمانی که نام اش بر سر زبان ها افتاد، دوران حرفه ای بازیگری اش را آغاز کرد.

 

 

نیک جوناس

نیک جوناس

اگر به خاطر تلاش ها و شهرت نیک جوناس نبود، هیچ گاه کسی نام برادران او، جوئی و کوین را نمی شناخت. کوین شش ساله بود که به همراه مادر اش بیرون رفته بودند. زمانی که مادر اش در حال کوتاه کردن موهای خود در آرایشگاه بود، نیک شش ساله که حوصله اش سر رفته بود، شروع به آواز خواندن کرد و صدای اش به گوش یک ایجنت استعداد یابی رسید و همین ملاقات بود که زمینه ساز موفقیت های آتی نیک جوناس شد.

 

 

مندی مور

مندی مور

یک مأمور سابق فدرال آمریکایی، صدای مندی مور را در حال آواز خواندن شنید و این طور به نظر اش آمد که اگر در مسیر درست قرار گیرد، به موفقیت دست خواهد یافت. این مأمور سابق، دوستی داشت که او با مدیر مسئول استودیوی آهنگ سازی ای اند آر رکوردز، آشنا بود و معرفی مندی مور به او زمینه ساز موفقیت های آتی اش شد.

 

 

کریس پرت

کریس پرت

همانند بیشتر کسانی که به بازیگری علاقه دارند و برای شناخته شدن و نقش آفرینی در فیلمی به خصوص، تلاش می کنند، کریس پرت هم مدام به این استودیو و آن استودیو سر می زد و به دنبال شانسی برای انجام تست های مربوطه بود. در گیر و دار همین پرسه زدن ها بود که اتفاقات خوبی برای کریس پرت افتاد. روزی یک کارگردان فیلم های سینمایی به مکانی که کریس پرت هم در آن بود وارد شد و پس از آن که از ظاهر او تمجید کرد، سؤالاتی از او پرسید مبنی بر این که آیا تا کنون در فیلمی بازی کرده است یا خیر، و از این دست سؤال ها. کریس پرت، توجه این کارگردان را به خود جلب کرد و تنها چهار روز بعد از این اتفاق، خود را در لس آنجلس و در حال شروع فعالیت حرفه ای اش به عنوان بازیگر یافت.

 

 

اونجلین لیلی

اونجلین لیلی

اونجلین لیلی، که بیش از هر چیز دیگری به خاطر نقش آفرینی در سریال «گمشدگان (Lost)» شناخته می شود، در حال قدم زدن در خیابان بود که با یک ایجنت استعداد یابی مدلینگ شاغل در فورد رو به رو شد. البته اونجلین لیلی، علاقه چندانی به فعالیت به عنوان مدل نداشت، با این حال، این پیشنهاد را پذیرفت تا به واسطه دستمزدی که از آن می گیرد، قادر به پرداخت هزینه های تحصیلی خود شود.

 

 

دنی ترخو

دنی ترخو

جالب است بدانید که دنی ترخو در گذشته زندگی خود مسائل و مشکلات بسیار زیادی را پشت سر گذاشته است. دنی ترخو، به زندان افتاده بود و پس از آزادی از زندان، به عنوان مشاور در یک سازمان مددکاری اجتماعی فعالیت می کرد و به جوان هایی که به دام اعتیاد افتاده بودند، کمک می کرد تا بر اعتیاد شان غلبه کنند. یکی از کسانی که برای مشاوره نزد دنی ترخو می آمد، از او خواست تا در صحنه فیلم برداری فیلم «قطار افسار گسیخته (Runaway Train)» با او ملاقات کند تا از نزدیک شاهد چگونگی کار این افراد باشد. او در حال تماشای فیلم برداری بود که فردی نزد او آمده و پیشنهاد ایفای نقشی در فیلم را به او داد و از همان جا بود که فعالیت حرفه ای دنی ترخو به عنوان بازیگر آغاز شد. 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
 • ح ناشناس :

  بازی ناتالی پورتمن رو در حرفه ای خیلی پسندیدم

  1397/8/5 07:36 ب.ظ
 • ح ناشناس :

  شارلیز ترون در فیلم هیولا / Monster اثر پتی جنکینز با اون گریم اصلا شناخته نمیشه شارلیز ترون با هیولا علاوه بر اسکار، موفق به کسب حداقل ۱۵ جایزه‌ی معتبر دیگر از جمله گلدن گلوب بهترین بازیگر زن فیلم درام شد.

  1397/8/5 07:12 ب.ظ
 • وحید م :

  جانی دب را فقط در یک فیلم بدون گریم سنگین صورت دیده ام که هر چه فکر می کنم نام فیلم به خاطرم نمی آید.

  1397/8/5 07:44 ب.ظ
 • وحید م :

  جانی دب را فقط در یک فیلم بدون گریم سنگین صورت دیده ام که هر چه فکر می کنم نام فیلم به خاطرم نمی آید.

  1397/8/5 07:42 ب.ظ

بیشتر بخوانید