قبل از مصاحبه شغلی انجام ندهید 12 اشتباه

مصاحبه

برخی از کارشناسان می گویند که این گفتگو در یک دهم ثانیه به نتیجه گیری می رسد. به منظور ایجاد یک تأثیر خوب بر کارفرما ، این زمان ناچیز است. با این حال ، شما می توانید از قبل آماده شوید تا در یک مصاحبه مهم باهمه شکوه و توانایی خود ظاهر شوید و بهترین کیفیت های رزومه خود را ارائه دهید.

ما در  sayarak.com خوانندگان خود را دوست داریم و می خواهیم به راحتی شغل پیدا کنید. بنابراین ، ما لیستی از اشتباهات معمولی را که مردم قبل و در ابتدای مصاحبه مرتکب می شوند ، تهیه کردیم. به گونه ای که هرگز آنها را تکرار نکنید.

12 کار که شما نمی توانید قبل از مصاحبه انجام دهید

اشتباه شماره 1:

 

کرم و عطر با بوی قوی استفاده کنید

(حتی اگر دوست دارید نباید در مصاحبه شغلی استفاده کنید)

محققان می گویند که 30٪ از مردم از بوی قوی متنفر هستند و مهم نیست که این عطر گران فرانسه باشد یا سیگار ارزان یا حتی بوی عرق تن باشد. خصوصاً افراد حساس دارای سردرد ، حالت تهوع و  چشمان آبکی می شوند . شاید در بین آنها رئیس آینده شما باشد ، پس چرا ریسک کنید؟

برای اینکه دیگران را از بوی خود نترسانید ، باید چند کار ساده انجام دهید:

به طور همزمان عطر و لوسیون بدن با بوی تند استفاده نکنید .
اگر عطر را روی خود اسپری کنید و لکه ای مرطوب روی پوست شما باقی بماند ،  افراد اطراف از این بوی عذاب می کشند.
قبل از مصاحبه ،  غذاهایی با عطر وبوی تند مانند ماهی ، تخم مرغ آب پز یا پیاز نخورید.(سیر که اصلا)


اشتباه شماره 2:

 

به خاطر تماشای برنامه های تلویزیونی دیر وقت بخوابید

ما مدت طولانی زندگی بدون تلفن هوشمند یا لپ تاپ را تصور نمی کردیم ، اما بهتر است قبل از مصاحبه آنها را فراموش کنیم. و همه به دلیل درخشش آبی که از صفحه نمایش دستگاه به وجود می آید. پزشکان به تازگی کشف شده که نور متصاعد شده از دستگاه های الکترونیکی به شدت بینایی را تحت تاثیر قرار می دهند و باعث  بی خوابی و حتی گاهی اوقات افسردگی می گردد.

یک فرد خواب آلود با دایره های سیاه زیر چشم ، مانند پاندا ، جلوه ای بی اهمیت دارد. علاوه بر این ، به دلیل کمبود خواب ، شما قادر نخواهید بود که به خوبی فکر و تمرکز کنید و قادر نخواهید بود به درستی به سؤالات پاسخ دهید . به تعویق افتادن تماشای نمایش امشب و خواندن اخبار روز بعد برای خواب خوب ارزشش را دارد.

 

اشتباه شماره 3:

 

تلاش برای دلربایی از مسئول مصاحبه یا سایر کارمندان دفتر

سوزان جویس ، یک مدیر 20 ساله ، لیستی از سؤالات را جمع آوری کرده است که باعث افزایش اعتبار شغل می شود. یکی از وحشتناک ترین اشتباهات ، تلاش برای معاشقه با یک پرسنل یا سایر کارمندان دفتر است.

 در زمان در صف نشستن و انتظار برای مصاحبه ، حتی سعی نکنید وضعیت زناشویی همکاران آینده را دریابید و حتی بیشتر از این رو کسی را برای یک فنجان قهوه دعوت کنید. کارفرما فوراً احساس خواهد کرد که نکته اصلی برای شما جستجوی شغل نیست بلکه  ماجراهای عاشقانه است .

 

اشتباه شماره 4:

 

در مورد مباحث شخصی بحث کنید و کل زندگی نامه خود را بگویید

کارشناسان مجرب در زمینه استخدام توصیه می کنند به لحن دوستانه پایبند باشید ، اما به سمت آشنایی زیاد نروید. نباید درباره ماجراهای خود در آخر هفته ، اشتباهات جوانی صحبت کنید یا در مورد اقوام بحث کنید یا عکس هایی از کودکان / حیوانات خانگی خود را نشان دهید.

شما نمی دانید که کارفرما چگونه به داستان های شما (البته خنده دار) واکنش نشان خواهد داد ، - شاید او نوشیدن را تایید نمی کند یا از گربه ها متنفر است . بهتر است روی ویژگی های حرفه ای خود تمرکز کنید و این مسائل را برای دوستان شخصی خود بگذارید.

 

اشتباه شماره 5:

 

یک بطری آب همراه نداشته باشید

قبل از ترک خانه در زمان قرار مصاحبه شغلی، در یک کیسه یک بطری آب تمیز و یا دیگر نوشیدنی شیرین نشده بگذارید. در طی مصاحبه با سرگروه ، ممکن است دهان شما خشک شود ، بنابراین آب مفید خواهد بود.علاوه بر این ، درخواست نوشیدنی می تواند مصاحبه را مطابق سناریویی که شما برنامه ریزی کرده اید ، پیش نبرد. و لب های خشک باعث می شود احساس بیماری یا بیش از حد خستگی کنید.

 

اشتباه شماره 6:

 

به اعصاب خود مسلط نباشید

کف دست عرق کرده ، پیراهن خیس و پیشانی درخشان - یک کابوس وحشتناک برای هر نامزد در مصاحبه شغلی است. این فقط زشت نیست - یک فرد عرق کننده احساس ناخوشایندی را ایجاد می کند. به نظر اطرافیان شما بیش از حد نگران هستید و به همین دلیل به خود اطمینان ندارید. یا شاید شما چیزی را پنهان کرده اید .برای اینکه ناامید نشوید ، آب سرد بنوشید - دمای بدن شما اندکی پایین خواهد آمد. و فراموش نکنید که دستمال همراه داشته باشید تا مجبور نشوید کف دست های عرق کردن خود را روی شلوار یا دامن خود پاک کنید (مطمئناً این ژست ناخوشایند مورد توجه قرار می گیرد).

 

اشتباه شماره 7:

 

از ایمیل با نام مستعار غیر حرفه ای استفاده کنید

برای مکاتبات تجاری مانند ارسال رزومه ، بهتر است ایمیل جداگانه داشته باشید. آدرس صندوق پستی باید به طور مستقیم با نام واقعی شما مرتبط باشد. اولا ، کارفرما سریعتر شما را شناسایی می کند و ثانیاً ، نام های نامناسب از غیرحرفه ای بودن صحبت می کنند (گرچه ممکن است اصلاً اینگونه نباشد).

این قانون همچنین برای مصاحبه های از راه دور ، به عنوان مثال از طریق Skype اعمال می شود. نام مستعار شما باید آسان باشد و مطمئناً یادآور عبارات ناپسند نباشد .

 

اشتباه شماره 8:

 

کلماتی را بیان کنید که شما را ضعیف ترین نامزد نشان می دهد

بسیاری از مردم می دانند که نیازی به گفتن هزار بار "با عرض پوزش / ببخشید" نیست ، زیرا این باعث می شود که از چشمان شخصی که با او صحبت می کنید ، چاپلوس باشید . با این حال ، کلمه دیگری وجود دارد که به طور قابل ملاحظه ای وضعیت اجتماعی شما را پایین می آورد.

عباراتی مانند "من فقط می خواستم / فقط به نظر من می رسد / می توانستی فقط" همه کارت های برنده در گفتگو را به من بدهید ، و ...

 

اشتباه شماره 9:

 

قهوه را در یک فنجان پلاستیکی بیاورید

حتی اگر یک عاشق قهوه مشتاق هستید ، یک نوشیدنی آماده و پرمحتوا را کنار نگذارید. در مصاحبه ، قهوه در ظرف جالب فقط برای گمراهی و حواس پرتی است : با خوردن جرعه جرعه ، می توانید از این سوال پرش کنید و دستان شما مشغول خواهد بود.

 

اشتباه شماره 10:

 

کیف خود را مرتب نکنید

در آستانه مصاحبه ، ممیزی را در کیف / کوله پشتی خود انجام دهید و از شر همه وسایل غیرضروری خلاص شوید. اگر مجبور شوید نسخه ای از رزومه یا کاغذی برای یادداشت از داخل کیف در آورید ، شرم آور خواهد بود آنها را با کلید ، تامپون، وسایل آرایش و یک شانه پیچیده شده در سیم های هدفون بکشید. علاوه بر این ، کیف این از بی نظمی شما صحبت می کند ، که بعید به نظر می رسد کارفرما را خوشحال کند.

 

اشتباه شماره 11:

 

نوشیدنی های کافئین دار را کمی قبل از مصاحبه بنوشید

نوشیدنی ها و غذاهای حاوی کافئین می توانند مصاحبه شما را مختل کنند. در مرحله اول ، مقدار زیادی آدرنالین از قهوه به خون ریخته می شود ، که باعث عرق کردن کف دست ها و لرزش دست ها می شود. و ثانیا ، قهوه دارای خاصیت مدر و  ملین است. ما می دانیم که دوستداران قهوه نمی توانند بدون نوشیدنی مورد علاقه خود زندگی کنند ، و ما از شما نمی خواهیم که کاملاً آن را رها کنید ، اما قبل از مصاحبه ، چنین اقداماتی یک ضرورت موقتی است.

اشتباه شماره 12:

 

قبل از ارسال رزومه خود را نخوانید

در حقیقت ، حتی فرهیخته ترین افراد نیز اشتباه می کنند. هنگام ارسال یک رزومه ، واقعیت تایپی خیلی وحشتناک نیست ، اما این واقعیت که متقاضی زحمت خواندن مجدد رزومه ی خود یا بررسی آن را در ویرایشگر متن را ندارد. ممکن است مسئول مصاحبه این مسئله را غفلت قلمداد کند.

شاید برای به دست آوردن شغل مناسب بتوانید توصیه های لیست ما را دنبال کنید. آیا اسرار یا تکنیک هایی دارید که به شما کمک می کند مصاحبه را هماهنگ کنید و با سر بلندی ، از آن عبور کنید؟

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید