5 اشتباه رایج درباره دیابت


تست اچ بی ای وان سی

اشتباه رایج اول

پزشک با ادعای رایج دیابت ، فقط به دلیل مصرف بیش از حد قند رخ می دهد! شروع می کند. این رایج ترین تصور غلط است. با این حال ، کالری اضافی و کربوهیدرات هایی که سریع جذب می شوند نیز منجر به بروز این بیماری می شوند.

اشتباه رایج دوم

بسیاری از مردم بر این باورند که نان سیاه بر خلاف نان سفید برای افراد دیابتی بی خطر است. با این حال ، نان چاودار واقعی از غلات با دانه کامل تهیه می شود.پزشک می گوید: "شما می توانید این نان را خریداری کنید ، اما نان سیاه استاندارد دارای همان شاخص قند خون مانند نان سفید است."

 

اشتباه رایج سوم

همچنین اعتقاد بر این است که افرادی که به دیابت مبتلا شده اند باید از یک رژیم غذایی مادام العمر پیروی کنند. در واقع ، گاهی اوقات برای محدود کردن کالری و قطع کربوهیدرات هایی که سریع جذب می شوند که باعث افزایش انسولین می شوند رژیم غذایی لازم است.

اشتباه رایج چهارم

این واقعیت که افراد لاغر نمی توانند مبتلا به دیابت شوند و دیابت منحصراً حق  بیماران چاق است ، نیز صادق نیست.

اشتباه رایج پنجم

تصور غلط پنجم این است که پزشکان بطور خاص برای افراد "انسولین" تجویز می کنند.خیر. دیابت قندی یک بیماری مزمن است که در آن قند خون به طور مداوم زیاد است. و انسولین همیشه باید استفاده شود.

علائم دیابت نوع 2

بیایید علائم دیابت نوع 2 را یادآوری کنیم: افزایش ادرار ، تشنگی بیش از حد ، تاری دید ، گرسنگی حاد ، خارش ، کمبود انرژی و خستگی شدید ، بی حسی و سوزن سوزن شدن در اندام ها ، کند شدن ترمیم و بهبود زخم. تست قند خون و تست اچ بی ای وان سی (تست hba1c)  دقیقا میزان قند خون را از نطر دیابت مشخص می کند.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید