غذایی که نباید دوباره گرم شود 4 غذا

غذا

 بعضی از غذا ها باید بلافاصله خورده شوند و آن چه باقی مانده دور ریخته شود ، زیرا وقتی غذا دوباره گرم شود ، مواد سمی تشکیل می دهند که می تواند مشکلات جدی برای سلامتی ایجاد کند.


همانطور که پزشکان توجه دارند ، اول از همه ، این توصیه در مورد غذای بسیار پرطرفدار در سراسر جهان اعمال می شود:

املت

املت. با عملیات حرارتی مکرر ، سموم و مواد سرطان زا در آن شکل می گیرد که می تواند منجر به توسعه آنکولوژی شود. 

این در مورد هر ظرف غذای تخم مرغ دار صدق می کند: بعضی اوقات آنها به عنوان پر کردن ساندویچ ها اضافه می شوند ، مخلوط کردن آن ، به عنوان مثال ، با پنیر و گرم کردن آن، کارشناسان هشدار دادند که تخم مرغ هایی که برای بار دوم گرم می شوند، مشکلات جدی برای سلامتی ایجاد می کنند.

اسفناج و کرفس

اسفناج که در تغذیه خوب بسیار مفید و قابل تقدیر است ، در صورت گرم کردن تمام خاص خود را از دست می دهد. اما در اینجا یک فرایند دیگر وجود دارد - نیترات موجود در آن ، هنگام گرم شدن مجدد ، به نیتریت ها و نیتروسامین ها تبدیل می شود که می تواند برای سلامتی بسیار خطرناک باشد. در مورد کرفس هم همینطور است.

قارچ

حالا در مورد قارچ. با وجود محتوای بالای پروتئین و اسیدهای آمینه ، آنها اغلب ضعیف جذب می شوند. و اگر ریزوتوی دیروز را گرم کنید ، پروتئین موجود در قارچ ساختار آن را تغییر می دهد ، که می تواند منجر به درد در معده و نفخ شود.

 

کارشناسان می گویند بهتر است هر بار غذای تازه تهیه کنید. در میان چیزهای دیگر ، خطر ناشی از هر نوع غذای گرم شامل تولید مثل فعال باکتری ها است که فقط در دماهای بالا می میرند ، اما ما به عنوان یک قاعده ، خودمان را درگیر گرم کردن می کنیم. نتیجه آن ظهور بیماری های دستگاه گوارش یا مسمومیت است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید