طرز تهیه کیک لیمویی میوه ای

کیک های میوه ای را می توان هم به عنوان صبحانه و هم به عنوان دسر میل کرد.

هر دسری که نتوانستید تمام کنید را می توانید برای صبحانه میل کنید. این کیک از نویسنده ی دستور پخت مشهور کیک آلو در نیویورک تایمز، ماریان باروس، الهام گرفته شده است. این دستور پخت ها هر سپتامبر از سال 1983 تا 1989، در روزنامه منتشر می شد. دستور پخت اصلی او برا ی این کیک میوه ای مخصوص با آلوهای کوچک بود که پوستی نازک داشتند، اما شما می توانید با سیب ها یا انواع توت ها این کیک را درست کنید.

مواد لازم برای تهیه کیک لیمویی میوه ای

1 فنجان یا دو قالب کره ی بدون نمک، که در دمای اتاق باشد، به علاوه مقداری نیز برای ماهی تابه لازم است.

2 فنجان از همه ی انواع پودر ها یا آرد ها، به علاوه مقداری بیشتر برای ماهی تابه

2 قاشق چای خوری بکینگ پودر

یک و نیم قاشق چای خوری نمک تصفیه شده و ید دار

یک عدد لیمو

یک و دو سوم فنجان به اضافه ی 3 قاشق غذا خوری، شکر خرد شده

3 عدد تخم مرغ بزرگ

1 عدد زرده ی تخم مرغ بزرگ

3 قاشق چای خوری، مخلوط گلابی، پرتقال یا سیب (به صورت انتخابی)

2 پوند، تقریبا یک کیلو گرم گلابی یا سیب تکه تکه شده، میوه ی هسته دار، با ضخامت نازک برش بزنید، تمشک یا شاه توت نیز لازم است.

شکر پودر شده برای زمان سرو کردن.

طرز تهیه کیک لیمویی میوه ای

قسمت وسط فر را برای قالب کیک آماده کنید و از قبل آن را تا 350 درجه ی فارنهایت گرم کنید. کره و آرد یا پودر، یک ماهی تابه ی سرخ کردنی 13×9. مخلوط کردن بکینگ پودر، نمک و 2 فنجان آرد در یک کاسه ی متوسط. لیمو را به دو قسمت تقسیم کنید و در نهایت قسمتی از لیموی خوشمزه را بسایید و در کاسه ی متوسط دیگری قرار دهید. در یک گوشه بگذارید. سپس یک و دو سوم فنجان شکر خرد شده را به مواد دیگر اضافه کنید و در حدود یک دقیقه با انگشت هایتان کار کنید تا ترکیب معطر شود و شبیه به شن و ماسه ی مرطوب به نظر برسد.

از یک مخلوط کن برقی با سرعت متوسط استفاده کنید.

یک فنجان کره را در حدود 20 ثانیه، در یک کاسه ی بزرگ مخلوط کنید تا نرم شود. شکر مخلوط را اضافه کنید، سرعت را به متوسط- بالا افزایش دهید و در حدود 5 دقیقه آن را مخلوط کنید تا خوب نرم شود و پف کند. سرعت را کم کنید و هر دقیقه یک بار یک تخم مرغ به آن اضافه کنید، قبل از هر بار اضافه کردن آن را خوب مخلوط کنید؛ زرده ی تخم مرغ را مخلوط کنید. سرعت را به کم کاهش دهید و به تدریج مواد تشکیل دهنده ی خشک را اضافه کنید. فقط تا زمان مشخص شده آن را مخلوط کنید، سپس عرقیجات معطر (گلاب) اضافه کنید و تا زمانی که خوب نرم شود هم بزنید. مدت زمان کمی خمیر را با یک کفگیر پلاستیکی هم بزنید؛ آن را به ماهی تابه ی آماده شده منتقل کنید و بالای آن را صاف کنید. میوه را بالای خمیر قرار دهید (آن را فشار ندهید.) نصف لیمویی را که کنار گذاشته بودید بردارید و بالای میوه ها فشار دهید (قسمت کوچک دیگر آن را برای استفاده های دیگر نگه دارید.) و 3 قاشق غذا خوری شکر پودر شده ی باقی مانده را بر روی کیک بپاشید.

کیک را بپزید تا اطراف آن قهوه ای طلایی شود و بالای آن طلایی شود، حدود 55 تا 65 دقیقه. اجازه دهید خنک شود، آن را به شکل مربع برشد بزنید. کمی پودر شکر بر روی آن بریزید و آن را میل کنید. این کیک را می توانید تا دو روز نگه داری کنید. آن را محکم بپیچید و در دمای اتاق نگه داری کنید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید