10 سیستم ذخیره سازی هوشمند برای به روزرسانی آشپزخانه کوچک

آشپزخانه کوچک
آشپزخانه ها در حال حاضر فقط مکانی برای تهیه غذا نیست. روند آشپزی روزمره برای بسیاری از افراد به یک سرگرمی دلپذیر تبدیل شده است پس برای راحت تر کردن آشپزی ، باید آشپزخانه را به درستی تجهیز کنید. مشکل اساسی در طراحی داخلی آپارتمان های کوچک، آشپزخانه کوچک و کمبود مکان و نحوه طراحی آن است ، به 10 پیشنهاد ما دقت کنید.

 

1. مبلمان تاشو در آشپزخانه های کوچک

آشپزخانه کوچک
مبلمان تاشو برای آشپزخانه.  |  عکس
 
هنوز فکر می کنید مبلمان تاشو فقط برای خانه های موقتی یا سوئیت های اجاره ای برای مسافران مناسب است؟ شما اشتباه می کنید! چنین قطعات مبلمان می توانند برای صاحبان آشپزخانه کوچک کاملا کاربردی و مفید باشند. میز و صندلی های این نوع در صورت لزوم می توانند به راحتی جمع شوند و فضا را آزاد کنند.
 

 

2. استفاده از قفسه های مغناطیسی در آشپزخانه کوچک

آشپزخانه کوچک
قفسه های مغناطیسی اضافی.  |  عکس
 
قفسه های مغناطیسی جمع و جور برای ایجاد فضای اضافی برای ذخیره سازی عالی هستند. می توان آنها را در دیواره جانبی یخچال ثابت کرد و از آنها برای ذخیره ادویه ، سس ، بسته های آجیل و میوه های خشک استفاده می شود.
 

 

3. استفاده از زیر کابیت ها با آویزان کردن فنجان

آشپزخانه کوچک
قلاب های فنجان زیر کمد.  |  عکس
 
پایین کابینت آشپزخانه اغلب استفاده نشده است. از این فضا استفاده کنید ، قلاب ها را در آنجا محکم کنید ، که روی آن آویزان کردن جام ها و لیوان ها راحت باشد. این یک سازمان دهنده مناسب خواهد بود ، که همچنین پیش بند آشپزخانه را تزئین می کند.
 

 

4- استفاده از درهای کابینت

آشپزخانه کوچک
استفاده از داخل درب. |  عکس
 
قسمت داخلی درهای کابینت آشپزخانه را می توان به سیستم های ذخیره سازی اضافی تبدیل کرد. درهای کابینت آشپزخانه به چند قلاب کوچک نیاز دارد. آنها را روی درب ثابت کنید و از آنها برای ذخیره درب  قابلمه ها ، تخته های برش و سایر اشیاء کم و بیش مسطح استفاده کنید.
 

 

5. میز قابل تبدیل در آشپزخانه کوچک

آشپزخانه کوچک

سیستم های قابل جمع شدن در آشپزخانه.  |  عکس
 
صاحبان آپارتمان های کوچک هرگز نباید از سیستم های جمع شونده غافل شوند. تخته های برش قابل جمع شدن و میزهای کار اضافی به داشتن فضای اضافی کمک می کنند. توجه ویژه مستحق میز است. با کمک آنها ، حتی در جایی که غیرممکن به نظر می رسید ، می توانید یک محل غذاخوری کوچک و جمع و جور ترتیب دهید.
 

 

6. استفاده از قفسه های آویز در آشپزخانه کوچک

آشپزخانه کوچک
قفسه های لولای کامپکت.  |  عکس
 
این قفسه های اضافه راه دیگری برای افزایش قابلیت ارتفاع کابینت در یک آشپزخانه کوچک است ، زیرا در کابینت ها، قفسه های ثابت نصب شده اند. در بین این قفسه ها مدل هایی برای ادویه جات ، نگهدارنده مخصوص حوله های کاغذی به صورت رول و مدل های دیگر که برای همه چیزهای کوچک طراحی شده اند، موجود است.
 

 

7. استفاده از روی مایکروویو در آشپزخانه کوچک

آشپزخانه کوچک
قفسه برای مایکروویو.  |  عکس
 
صاحبان آشپزخانه های کوچک نه تنها باید از سطوح کار و کابینت ثابت برای ذخیره سازی ، بلکه از سیستم های اضافی نیز استفاده کنند. به عنوان مثال ، با کمک یک قفسه میز مثل بالا می توانید فضای موجود در فضای ماکروفر را بهبود بخشید. در چنین قفسه ای می توانید بسته بندی هایی از چای ، قهوه ، شکر ، بشقاب ها و فنجان ها را ذخیره کنید.
 

 

8. وسایل داخلی جمع و جور در آشپزخانه کوچک

آشپزخانه کوچک
طراحی داخلی و راه حل های جمع و جور.  |  عکس
 
قابلیت های فن آوری مدرن را دست کم نگیرید. اگر هم اکنون تعمیرات دارید و می خواهید دکوراسیون آشپزخانه را عوض کنید و مجبورید وسایل جدید خانگی را انتخاب کنید ، به نیازهای خود بیاندیشید: چند بار در هفته آشپزی می کنید ، چند مشعل گاز را در واقع استفاده می کنید ، معمولا هر چند وقت و چه تعداد مهمان دارید و غیره. شاید با تجزیه و تحلیل نیازهای خود ، یک گاز کوچک مدرن نصب کنید که باعث می شود فضای بیشتری در آشپزخانه آزاد شود.
 

 

9. استفاده از پانل سوراخ دار در آشپزخانه کوچک

آشپزخانه کوچک
 پانل سوراخ دار برای ذخیره سازی.  |  عکس
 
از هر بخش دیوار آزاد در آشپزخانه می توان برای قرار دادن پانل سوراخ دار استفاده کرد. بسته به اندازه ، می توانید بر روی آن تابه ها ، کفگیرها و ... را آویزان کنید.
 

 

10. استفاده از پایه چرخان گرد در آشپزخانه کوچک

آشپزخانه کوچک
پایه چرخان گرد.  |  عکس
 
برای نگه داشتن راحت روغن نباتی و شیشه های ادویه ، یک پایه چرخشی گرد را در نزدیکی اجاق گاز قرار دهید. همچنین از جای اضافه می توان برای چای و قهوه استفاده کرد. به لطف چرخ ها ، پایه ایستاده می چرخد ​​و پیدا کردن آنچه شما نیاز دارید، آسان می شود.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید