سه محصول که نیروی جنسی را در مردان کاهش می دهد

در

مرد

 متخصص ناتوانی جنسی ، رژیم غذایی نادرست که سطح هورمون تستوسترون را کاهش می دهد را نام برد.


- اگر بیش از حد قهوه بنوشید (بیش از سه فنجان در روز) ، قشر آدرنال که در تولید تستوسترون نقش دارد ، رنج می برد. پزشک هشدار داد که سعی کنید خود را با این نوشیدنی تقویت کننده تحریک نکنید

 

- الکل حتی اثر بدتری بر سنتز  دارد. به عنوان مثال ، آبجو حاوی فیتواستروژن است که آنالوگ هورمون های زنانه است. تصادفی نیست که بسیاری از دوستداران آبجو چاقی زنانه دارند - سینه آنها در حال رشد است ، لگن پهن می شوند.

 

- نوشیدنی های گازدار با محتوای قند بالا می توانند نیروی جنسی مردان را کاهش دهند. به دلیل آنها ، وزن اضافی ظاهر می شود و چربی روی سطح هورمون های مردانه تأثیر منفی می گذارد.

 

این متخصص توصیه می کند که مردان وزن کم کرده و رژیم غذایی خود را بهبود ببخشند. بنابراین ، یک شام دلچسب شامل غذاهای چرب به زندگی جنسی فعال کمک نمی کند. مصرف پروتئین و همچنین مصرف به سبزیجات - جعفری ، کرفس ، شوید بسیار مهم است. آجیل و غذاهای دریایی مفید خواهند بود.

سطح طبیعی تستوسترون در بدن علاوه بر رابطه جنسی ، با بهبود غلظت ، حافظه ، عملکرد قلب نیز ارتباط دارد. سطح طبیعی تستوسترون خستگی را کاهش می دهد ، به جلوگیری از کم خونی ، دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی عروقی کمک می کند.

نظرات

۱۴۰۰/۳/۱۴ما در فرآیند متابولیک انرژی دریافت می کنیم ، بنابراین آنچه می خوریم مستقیماً بر روحیه و توانایی های "جنسی" ما تأثیر می گذارد. با این حال ، همه نمی دانند که تعدادی محصول وجود دارد که می توانند میل جنسی را کاهش دهند. یک واقعیت مهم هورمون تستوسترون است. اگر سطح آن زیاد باشد ، میل جنسی بیشتر خواهد بود. بنابراین ، بیایید محصولات اصلی را که بر سطح تستوسترون تأثیر منفی می گذارد ، در نظر بگیریم. ۱. سویا هرچه محصول حاوی سویا بیشتر باشد ، میزان تستوسترون سریعتر کاهش می یابد. این به دلیل فیتواستروژن های موجود در آن است که آنالوگ های هورمون زنانه - استروژن هستند. ۲. حبوبات در مقادیر زیاد ، آنها کاملاً برابر با سویا خواهند بود ، زیرا حاوی فیتواستروژن ها هستند. ۳. شکر غذاهای پر قند. به یاد داشته باشید که همه اینها به میزان قند بستگی دارد ، زیرا باعث بالا رفتن انسولین در خون می شود و این به نوبه خود باعث کاهش تولید تستوسترون می شود. همه چیز ادر حد اعتدال خوب است. ۴- غذاهای نمکی یا دودی بویژه غذاهای پر چرب آنها بر روی سیستم قلبی عروقی تأثیر می گذارند و سدیم حاصل از نمک باعث کاهش تولید تستوسترون می شود. اما به یاد داشته باشید که نباید از نمک کاملاً امتناع ورزید ، بلکه واکنش متضاد را نیز در پی دارد ، ۳-۵ گرم نمک در روز مجاز است. ۵- کافئین ، چه نوشیدنی خالص و چه در نوشیدنی های انرژی زا مقدار زیادی کافئین خالص در خون راکد می ماند ، تستوسترون آزاد را کاهش می دهد. ۶. مواد غذایی حاوی مخمر خوراکی مخمرحاوی فیتواستروژن ها است ، و آنها باعث کاهش تولید تستوسترون می شوند. ۷. و البته الکل! دستگاه تناسلی شما با خون کمتری تأمین می شود و سیستم عصبی مرکزی به بدن سیگنال می دهد که زمان خواب است.

در ادامه بخوانید...

درمان با تستوسترون تست شده در مردان مسن تر

در

در نتیجه افزایش سن مردان، آنها اغلب تستوسترون کمتری نسبت به جوانیشان تولید می کنند. تستوسترون، یک هورمون شیمیایی است که منجر به ویژگی های مردانه اعم از صدای بم، موی صورت و رشد عضلانی می شود. مردان با سطوح پایین تستوسترون ممکن است علائمی مانند خستگی، کاهش میل جنسی و اختلال در راه رفتن داشته باشند.


برای اینکه ببینیم آیا درمان تستوسترون ممکن است به آنها در رها شدن از این علائم کمک کند، NIH یک سری مطالعاتی را که آزمایشات تستوسترون نامیده می شود را آغاز کرد. این آزمایشات یک گام کلیدی قبل از در نظر گرفتن آزمایشات بزرگتر و طولانی تر برای تشخیص خطرات و منافع طولانی مدت است.
نتایج از سه آزمایش گرفته شده اند. توجه این آزمایشات بر روی مردانی با سطوح پایین تستوسترون است که عملکرد جنسی کم، اختلال در راه رفتن و یا سرزندگی کم (خستگی و انرژی کم) دارند.
محققان 790 مرد 65 سال به بالاا را در 12 مرکز در سرتاسر کشور ثبت نام کردند. مردانی که چه تستوسترون داشتند یا نداشتند، ژلی دریافت می کردند که هرروز به مدت یک سال به پوست خود بزنند. درمان تستوسترون برای مردانی که عملکرد جنسی پایینی داشتند، میل و عملکرد جنسی را افزایش داد. ولی این درمان برای مردان آزمایش های دیگر، توانایی راه رفتن یا سرزندگی را بهبود نبخشید.
وقتی که محققان داده های هر سه آزمایش را ترکیب کردند، سرعت و فاصله راه رفتن به نظر می رسید که با تستوسترون بهبود می یابد. درمان همچنین منافعی برای خلق و خو، انرژی و علائم افسردگی میان مردان در سه آزمایش ترکیب شده داشت.
یافته ها نشان می دهند که درمان تستوسترون مردان مسن تری که سطوح تستوسترون خیلی کمی دارند، می تواند فوایدی داشته باشد. محقق دکتر پیتر جی. اسنیدر در دانشگاه پنسیلوانیا، دانشکده پزشکی گفت : "به هرحال، تصمیم گیری در مورد درمان تستوسترون برای این مردان نیز بستگی به نتایج 4 آزمایش دیگر خواهد داشت."
مردان مسن تری که درمان تستوسترن را در نظر گرفتند، بایستی در مورد منافع بالقوه و موانعی که یک مراقبت سلامت فراهم می کند، بحث کنند.(سیارک)

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

طول انگشت مردان درمورد آنان چه می گوید

در

 (سیارک)  : دانشمندان رابطه عجيبي بين اندازه ی بعضي از انگشتان دست پیدا کرده اند كه واقعا مي‌تواند به پيش‌بيني درست بعضي از خصوصيات انسان‌ها كمك نماید. در حقيقت اين رابطه مهم بين 2 انگشت اشاره و انگشت حلقه دست می باشد .

طول انگشت مردان درمورد آنان چه می گوید

خوب بودن با زنان؟ 

بر اساس تحقیقات جدید که در مجله شخصیت و تفاوت های فردی منتشر شده است،مردانی با  انگشت اشاره کوتاه تر و انگشت حلقه بلندتر با زنان بهتر هستند.دانشمندان می گویند علت آن میتواند هورمون هایی (تستوسترون) باشد که در بدن مردان ترشح میشود.

در این تحقیقات،155 نفر(78 مرد و 78 زن) فرم هایی را درمورد جنس مخالفی که  با آن ها بوده اند، با استفاده از لیستی که در آن گزینه های "قابل قبول" و"ستیزه جو" بود،پر کردند.

گزارش نشان داد که مردانی با نسبت انگشت میانی کوچکتر(انگشتی که به انگشت حلقه معروف است)به نسبت مردانی که طول این انگشت آنها بلندتر بود سه برابر بیشتر رفتار قابل قبول و یک سوم کمتر رفتار ستیزه جو داشتند.

تحقیق پیشین نشان داده بود که نسبت یک دوم طول انگشت دوم به انگشت چهارم (انگشت حلقه ) نشان از میزان ترشح هورمون ها به خصوص تستسترون در بدن دارد.هرچه ترشح تستسترون بیشتر ،طول انگشت حلقه هم بیشتر.

این تحقیقات این نسبت را به دارا بودن خصوصیات دیگر هم نسبت داده است.

جذابیت چهره

بر اساس نتایجی که در مجله "پیش به سوی جامعه سلطنتی" در سال 2011 منتشر شد هرچه طول انگشت اشاره نسبت به انگشت حلقه کوتاهتر باشد مردان چهره های جذاب تری دارند.

محققان میگویند میزان تستسترونی که نوزاد ترشح میکند میتواند بر رشد چهره و جذابیت آن تاثیر بگذارد.تحقیقات پیشین نشان داده بود که زنان ، مردانی با چهره های عضلانی و سخت را بیشتر ترجیح میدهند.به بیان دیگر زنان مردانی با چهره هایی به نسبت کوتاه تر و فشرده تر،مثل ویل اسمیت و برد پیت،را بیشتر ترجیح میدهند.(سیارک

قابلیت در آزمایش های پذیرش

بسیاری از نتایج مربوط به طول انگشت فقط در مردان صادق است،در حالی که بعضی از آنها در مورد زنان هم صادق میباشد.

در نتایج منتشر شده در مجله انگلیسی روانشناسی در سال 2007 ،طول انگشت به میزان کارآیی در آزمون های قبولی دانشگاه ها مرتبط شده است.تیمی از دانشمندان یک کپی از اثر کف دست کودکان تهیه کرده و طول انگشت آن ها را اندازه گرفتند.سپس بر اساس این اندازه ها میزان موفقیت دختران و پسران در آزمون های قبولی را مقایسه کردند.همه پسران و دخترانی که به طور متوسط انگشت اشاره آن ها کوتاه تر از انگشت حلقه آن ها بود در آزمون ریاضی نتیجه بهتری نسبت به آزمون شفاهی کسب کردند.و همینطور دخترانی که طول انگشت حلقه بیشتری نسبت به انگشت اشاره داشتند در آزمون شفاهی نتیجه بهتری کسب کردند.

 خطر سرطان پروستات

اما بر اساس نتایج منتشر شده در مجله انگلیسی در سال 2010 در مورد سرطان، این بلندتر بودن انگشت حلقه هزینه ای نیز دارد: افزایش خطر ابتلا به سرطان پروستات.

محققان در یک بازه 15 ساله به نسبت طول این انگشت ها در 1500 فرد مبتلا به سرطان پروستات و 3000 مرد سالم توجه کردند.محققان از این مردها خواستند که به عکس این دست ها نگاه کرده و دستی که بیشترین شباهت به دست آن ها دارد را انتخاب کنند.

بر اساس نتایج،مردانی که طول انگشت اشاره مساوی یا بلندتر از انگشت حلقه داشتند 33 درصد احتمال ابتلایشان به سرطان پروستات کمتر بود.

محققاان اضافه کردند که 33 درصد میزان کوچکی است پس مردانی با انگشت اشاره کوتاه تر نبابد نگران باشند.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

ترجمه  itrans.ir

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۲۹فکر می کنید واقعا صحت داره؟

۱۴۰۰/۱۲/۱۴افراد کنجکاو هر از چند گاهی به این فکر می کنند که کفش های مردانه معمولی چه چیزی می توانند به دنیا بگویند. تئوری های متعدد اندازه پای مرد را به طول عمر، وفاداری، اندازه آلت تناسلی، سرعت دویدن و دیگر جزئیات مهم زندگی روزمره مرتبط می کند. اما در عمل، اکثر این نسخه ها افسانه یا فقط داستان بیهوده هستند.

۱۴۰۰/۱۲/۱۴بنابراین، گروهی از دانشمندان سوئدی در سال 2010 الگویی را نشان دادند که امید به زندگی مردان با سایزهای کفش غیر استاندارد (در هر جهت) تا حدودی کمتر است، در حالی که به اهمیت سبک زندگی سالم اشاره کردند. یعنی نمایندگان قوی این دنیا، حتی با اندازه پاهای کوچک، شانس این را دارند که عمر طولانی داشته باشند ، ورزش کنند و چیزهای مفید دیگر.

۱۴۰۰/۱۲/۱۴جداول شبه علمی زیادی با داده های مربوط به همبستگی بین اندازه پاها و اندام تناسلی مردان وجود دارد، آنها بیشتر به دنبال کاهش عزت نفس مردان هستند تا ارتباط شواهد واقعی وجود چنین چیزی. مطالعات انجام شده در کالج دانشگاه لندن که صدها مرد در آن شرکت داشتند، نشان داد که اندازه پاها یا بهتر است بگوییم پاها به هیچ وجه با ویژگی ها و توانایی های جنسی یک مرد ارتباطی ندارد. بنابراین، به جوانانی که برای ملاقات دخترانه کفش دو سایز بزرگتر خریده اند، توصیه می شود این ایده را رها کرده و انرژی خود را به سمتی مفیدتر هدایت کنند. برعکس، اگر مردی پاهای کوچک اما آراسته داشته باشد، پس عزت نفس او و بقیه افراد نیز مشکلی ندارد.

۱۴۰۰/۱۲/۱۴در این رابطه، یک واقعیت به طور کلی شناخته شده، که توسط عمل پزشکی جهانی ثابت شده است، وابستگی قدرت مردانه به طول کل پا است. پاهای کوچک و کوتاه در مقایسه با قد، نشانه خستگی ناپذیری جنسی مرد تلقی می شود و دلیل علمی و منطقی روشنی برای این امر وجود دارد. فراوانی آندروژن‌ها در سنین پایین ظاهر می‌شود و از رشد استخوان‌های لوله‌ای که کندتر از بقیه بدن رشد می‌کنند، جلوگیری می‌کند. در نتیجه، یک مرد قد بلند با پاهای کوچک، زمینه هورمونی بالایی دارد و قطعاً اجازه نمی دهد در رختخواب .....

۱۴۰۰/۱۲/۱۴و یک استدلال دیگر به نفع پاهای کوچک مردانه: این عقیده حق حیات دارد که پاهای مینیاتوری نشانه ای از طبیعت حساس، ملایم، ویژگی های معنوی بالایی است که طبق نظریه کروموزوم وراثت در خانواده های اشرافی منتقل می شود!

در ادامه بخوانید...

تستوسترون عامل مهمی در بزرگ شدن عضله

در


تستوسترون هورمون مردانه بافت ساز است که عامل مهمی در بزرگ شدن عضله ، انرژی و قدرت فیزیکی محسوب میشود. غلظت کل تستوسترون پایه موجود در خون در وزنه برداران مرد از تقریبا 14.4 نانو مول بر لیتر تا 27.7 نانو مول بر لیتر متغیر است که این مقدار در محدوده رنج نرمال برای مردان جوان، سالم و مبتدی یعنی 12.1 تا 34.7 مول بر لیتر است. افزایشهای کوتاه مدت ایجاد شده بخاطر ورزش در کل تستوسترون موجود در خون از تقریبا 17-30 درصد که در وزنه برداران مرد در واکنش به دوره های کامل تمرین وزنه برداری از شدت متوسط به شدید گزارش شده است.
علاوه بر اثر نوع، میزان و شدت ورزش، سن تمرین یک فرد نیز بر واکنش تستوسترون که در اثر ورزش ایجاد شده است موثر است. وزنه برداران مجرب جوان با بیش از دو سال تمرینات ورزشی در مقایسه با آندسته از وزنه بردارانی که 2 سال تمرین داشته اند افزایش قابل توجهی در میزان تستوسترون موجود در خون نشان میدهند.
این نتایج رویهم رفته نشان میدهند که وزنه برداران مجرب واکنش مشابهی نسبت به پیش نویسهای گزارش شده برای میزان مقاومت و بزرگ شدگی معمولی عضو نشان میدهند که مشتمل بر ورزشهای توده بزرگ عضله است.
داده های موجود مربوط به واکنش تستوسترون در مسابقه و محیطهای شبیه محیطهای رقابتی به مقادیر بزاق محدود میشوند. در خلال رقابتهای وزنه برداری شبیه سازی شده و واقعی، پسلرگو و همکارانش نشان دادند که هیچ تغییر قابل ملاحظه ای در کل تستوسترون بزاقی دیده نشد. برای این داده ها محدود، به نظر میرسد محیطهای مسابقه ای به آستانه میزان تمرین نمیرسند که در اینجا واکنش تستوسترون به طور قابل ملاحظه ای در وزنه برداران باید تحمیل شود. این امر مطابق با پژوهشهای قبلی است که هیچ تغییر قابل ملاحظه ای در کل تستوسترون پیرو دوره های تمرین شدید، و با دوره استراحت نسبتا طولانی، کم و شدید در پیش نویسهای مقاومت ورزشی نشان نداده اند.

روش های طبیعی برای افزایش تستوسترون 

درمان با تستوسترون تست شده در مردان مسن تر 

نسبت تستوسترون به کورتیزول

نسبت پایه تستوسترون به کورتیزول یعنی (T :C) اغلب برای نشان دادن آسیبهای فیزیولوژیکی که بخاطر برنامه ورزشی به فرد تحمیل میشود بکار میرود و عمدتا رابطه ای معکوس با شدت و مقدار ورزش نشان میدهد. برای مثال، در طول یک دوره تمرین 5 هفته ای در وزنه برداران مجرب زن، کاهش 37.0 درصدی در میزان تمرین منجر به افزایش میانگین 72.5 درصدی در نسبت پایه کورتیزول به تستوسترون شد. در مقابل، وئو و همکارانش نشان دادند که افزایش 54 درصدی در میزان تمرین های مربوط به وزنه برداری در طول 2 هفته منجر به کاهش 60 درصدی در نسبت پایه کورتیزول به تستوسترون شد.
با اینحال، به نظر میرسد تمرین وزنه برداری به مدت یکسال و افزایش تمرین موجب کاهش این رابطه میشود. همچنین، در خلال دوره های تمرین بیشتر مثلا 12-24 هفته با شدت و میزان متفاوت، وزنه برداران حرفه ای و مجرب رابطه مثبتی بین افزایش نسبت پایه کورتیزول به تستوسترون و بیشینه PF و PP هم اندازه گزینشی نشان دادند. بنابراین، ارزیابی عادی نسبت پایه کورتیزول به تستوسترون روشی موثر فراهم می نماید که در آن واکنشهای دقیق و قابل تطبیق نسبت به تمرین وزنه برداری اندازه گیری میشوند. در زمان مسابقه، نسبت کورتیزول به تستوسترون به میزان زیادی تحت تاثیر دلهره و نگرانی قبل از مسابقه است و ممکن است منجر به کاهش اولیه در هر گونه فرم فعالیت فیزیکی پر تنش و طاقت فرسا شود.
علاوه بر این، در رقابتهای رسمی وزنه برداری نشان داده شده است که میزان کورتیزول بزاقی بیشتری ایجاد میشود و بنابراین، کاهش بیشتر در نسبت کورتیزول به تستوسترون بزاقی را در مقایسه با رقابت شبیه سازی شده شاهد هستیم.
با این وجود، رقابت کنندگانی که از سطح کورتیزول بزاقی بالاتری قبل از مسابقه برخوردارند نیز عملکرد بهتری در بلند کردن وزنه های بزرگتر نشان دادند. در شرایط پر تنش، میزان کورتیزول بزاقی از میزان پایه 230 درصد افزایش نشان داده است. افزایش متصورانه قبل از رقابت در کاتکولامین تکراری ممکن است منجر به تحریک آزاد سازی هورمون محرک قشر غده های فوق کلیوی شود که این امر نیز به نوبه خود ترشح کورتیزول را افزایش میدهد. از آنجایی که رابطه مثبتی بین افزایش میزان کاتکولامین و تولید انرژی وجود دارد، احتمالا این مکانیسم مسئول ایجاد میزان کورتیزول بیشتر و عملکرد بهتر در وزنه های سنگین تر است که در خلال یک رقابت رسمی گزارش شده است.

هورمون رشد

به نظر نمیرسد که ورزشهای استقامتی مرسوم غلظت پایه هورمون رشد را تحت تأثیر خود قرار دهند. متعاقبا، غلظتهای پایه هورمون رشد در مردان و زنان وزنه بردار و سایر ورزشکاران استقامتی یعنی بدنسازان در مقایسه با بزرگسالان مجرب و مبتدی که به صورت تفریحی ورزش میکردند گزارش شد. به همین نحو در مردان و زنان در واکنش به پیش نویسهای ورزشهای استقامتی با دوره استراحت کوتاه و دفعات تکرار زیاد و بارهای ملایم به شدید ( مثلا ورزش بزرگ شدن عضو) افزایش قابل توجهی در هورمون رشد در اثر ورزش کردن رخ میدهد. برعکس، در پیش نویسهای مربوط به ورزشهای استقامتی و قدرتی مرسوم که در این ورزشها بارهای سنگین، دفعات تکرار کم و دوره های استراحت طولانی وجود دارد فقط افزایشهای خفیفی در هورمون رشد گزارش شدند. در مقایسه با یافته های قبلی، افزایش 4.5 الی 13 برابری هورمون رشد در وزنه برداران مرد در واکنش به تمرینهای ورزشی شدید آنها گزارش شد. با اینحال، این نتایج ضد و نقیض توسط 1- تفاوتهای موجود در بررسی شرکت کنندگانی که ورزش کردن در آنها مقدار آزاد شدن هورمون رشد را تحت تاثیر قرار میدهد و 2- تفاوتها در شدت مطلق و نسبی، نوع و میزان ورزش انجام شده مثلا ورزشهای انفرادی در مقابل ورزشهای چند نفره در هر تحقیق مورد بررسی قرار گرفته است.
نتایج مسابقات ماهیت قدرتمند و شدید ورزش وزنه برداری را در برخی از سازشهای عملکردی و ساختاری سیستمهای قلبی عروقی و عضلانی نشان میدهد. نکته قابل توجه این است که انرژی و نیرویی که توانایی وزنه برداران برای انجام این ورزش را ایجاد میکند نسبت به سایر ورزشکاران استقامتی و قدرتی بیشتر است.
اگرچه انجام تمرینهای وزنه برداری در برخی از ورزشها روز به روز محبوب تر میشوند، فراوانی HIRE انجام شده توسط وزنه برداران قابل تطبیق با سایر ورزشکاران نیست و از ACSM پیشنهادی برای ورزشهای قدرتی و استقامتی بیشتر است. از آنجایی که زنان و مردان اعم از پیر و جوان به سمت وزنه برداری جلب میشوند، به منظور تضمین توسعه برنامه های ورزشی موثر و ایمن تحقیق و پژوهش بیشتری باید بر روی این افراد صورت پذیرد. و نیاز است تمرکز ویژه ای نسبت به درک واکنش به سازشهای شدید و بلند مدت در وزنه برداران زن اعمال شود، چون اکثر تحقیقات و پژوهشهای موجود فقط بر روی ورزشکاران مرد صورت گرفته اند.  (سیارک)

نظرات

در ادامه بخوانید...

عشق و ازدواج

در

تو تنها افتخار من بودی،/بگذار این را به خاطر سپاریم/من از آن تو بودم/امیلی دیکنسن، قطعه 1028

من و همسرم به تازگی از تعطیلات بازگشته بودیم. مقصد ما جائی بود که معمولاً زوج ها برای گذراندن تعطیلات یا برای ماه عسل به آنجا می روند. دیدن زوج هائی که دست های همدیگر را گرفته اند و از هم دیگر بوسه می ستانند، بسیار لذت بخش است. اما جای بسی تأسف است که تعداد فزاینده ای از زوج هائی که برای تعطیلات با هم به سفر می روند، انگشتری در انگشتشان ندارند. این زوج ها به یقین چنین فکر می کنند که عشق بدون قول و تعهد هم می تواند به حیات خود ادامه دهد، اما عشق نیازمند انحصار است. عشق اگر اصرار نورزد که «من از آنِ توام و تو از آنِ منی» دیگر عشق نیست.
ترانه نویسان معمولاً در سروده هایشان به ما یادآوری می کنند که «عشق و ازدواج/ مانند اسب و درشکه همیشه همراه همند/... شما نمی توانید یکی را بدون دیگری داشته باشید.» اما سکولاریست ها تلاش کرده اند تا پیوند میان عشق و ازدواج را سست کنند. تلویزیون ارزش های هالیوودی و روابط بدکارانه را به پذیرائی های ما آورده است و این ایده های سنت شکنانه را به عنوان مد روز به خورد ما داده است که ازدواج سدی در برابر خودشکوفائی، محدودیتی ناخواسته در برابر استقلال و از دست دادن آزادی است. به دلیل باور به این عقاید ، بخش اعظمی از مردم در تلاش اند تا مسائل عشقی و عاطفی خود را خارج از محدوده ازدواج تأمین کنند.
عشق پیچیدگیِ عظیمی را وارد زندگی ما می کند. طرف مثبت قضیه آن است که هیجان حاصل از عشق می تواند سرچشمه یِ مسرت و امید برای پیوندی ماندگار باشد. با این حال، این پایان کار نیست. اگر ما واقعاً موجوداتی منطقی و عاقل بودیم، هرگز شکافی چنین عظیم میانِ باورهای ادعائی و رفتار ما نمی بود.

در سیارک بخوانیم: ازدواج تا چه اندازه مهم است؟ 

عشق اغلب با هیجان ها و احساسات قوی دیگری مانند ترس، خشم، غرور، حسادت و شهوت، مقایسه می شود. گاهی ما احساساتی داریم که ما به صورت کامل از آن ها آگاه نیستیم، احساساتی که از اعماق جراحات سرکوب شده سرچشمه می گیرند؛ این احساسات می توانند فرایندهای تصمیم گیری عقلانی و معمول ما را دچار اختلال کنند و باعث واکنش های مخربی شوند که با معیارهای اخلاقی باورهای ادعائی ما در تضاد هستند.
اگر قرار است که باورهای ما رفتار ما را تعیین کند، این باورها باید ریشه در حقیقت داشته باشند و بر احساسات و نیازهای سائق ما حاکم شوند. تنها در این صورت است که اصول اخلاقی ای که ما فقط در زبان به آن ها پایبند هستیم، به اعتقادات مستحکمی بدل می شوند که رفتار و شخصیت حقیقی ما از آن ها مایه می-گیرد. در غیر این صورت، قول هائی که سر سفره عقد به هم می دهیم چیزی بیشتر از مشتی کلمات توخالی نخواهد بود.
عشق و رابطه جنسی باعث قلیان قویترین احساسات و عواطف در ما می شوند. در حالی که عشق و رابطه جنسی غیرمتعهد بخشی از توهمات بی اساس و احمقانه ذهن پسامدرن هستند، حقیقت در جاهائی که اصلاً انتظارش را نداریم خود را به طریقی نمایان می کند. این امر در هیچ جائی به روشنی فیلم Vanilla Sky [آسمان وانیلی] به تصویر کشیده نشده است. در صحنه ای تلخ، کامرون دیاز به تام کروز با خشم می گوید که او قول هایش را فراموش کرده است. وقتی کروز به دیاز می گوید که او هیچ قولی به او نداده است، دیاز با یقین تمام ، جواب می دهد که رابطه جنسی آن ها در شب قبل بنای یک قول را گذاشته است. جای بسی تأسف است که با این که دیاز حقیقت را بیان می کند، فیلم تلاش می کند تا کاراکتر او را به عنوان یک بیمار روانی جلوه دهد.
قول ها تنها زمانی قابل اعتنا هستند که پشتوانه شان تعهد باشد، و زمانی معنادار و مؤثرند که صاحب قول، دارای شخصیتی قوی و محکم باشد. از آنجائی که ما موجودات جایزالخطائی هستیم، باید سعی کنیم با مدد گرفتن از هر آنچه که در دسترس ماست، پای قول هایمان بایستیم. فقط در این صورت است که قول هائی که در جشن عروسی می دهیم، و سوگندهائی که در برابر خدا، خانواده و دوستان می خوریم، معنا می یابد و ما می توانیم امیدوار باشیم که کسانی را که به ارزش هایشان و عقایدشان احترام می گذاریم، مأیوس نخواهیم کرد. علاوه بر این، داشتن نقاط عطف در زندگی، یعنی لحظه ای که مرحله ای از زندگی ما را از مراحل دیگر متمایز می کند، می تواند بسیار ارزشمند باشد.
به همان اندازه که من از دیدن زوج های عاشق لذت می برم، از دیدن کسانی که رابطه شان صرفاً برای بهره مند شدن از لذات جنسی و جسمانی است، کامم تلخ می شود. از آنجائی که بنای رابطه ایشان از ابتدا کج نهاده شده است، امیدی برای شکوفائی و بهبود وجود ندارد. این که این نوع رابطه به بن بست برسد بسیار محتمل است. عواطف و احساسات فراوانی که ایشان به ناگزیر باید با آن ها دست و پنجه نرم کنند، سخت و غیرقابل تحمل خواهد بود؛ شور عشق ناپایدار و غیرقابل پیش بینی است.
من باید این را می دانستم. من وقتی فهمیدن که دوستان و نزدیکانم تا چه اندازه از تداوم زندگی مشترک من و همسرم حیرت زده هستند، شوکه شدم. اولین واکنش من پس از شنیدن این مطلب، سردرگمی و آشفتگی بود؛ آن ها چطور می توانستند درباره عشق و اشتیاق من و همسرم به همدیگر شک کنند؟
با گذشت زمان و تفکر درباره این موضوع من تفسیر نادرست ایشان از شخصیت قوی و مستحکم ما را درک کردم. یقیناً پیوند دو فرد سرسخت و جدی دشوار است. بلاشک این پیوند بدون تعهد نمی توانست دوام آورد. چگونه می توان رابطه جنسی و عشق را بدون تعهد تحمل کرد؟ به هیچ وجه. بدون پیمان ازدواج؟ هرگز!


در جشن ازدواج، زوج ها به هم قول می دهند که در لحظات خوب و بد زندگی، در فقر و غنا، و در مریضی و سلامتی در کنار همدیگر باشند. زوج های بسیاری هستند که بعد از ازدواج دچار مشکلات شدید اقتصادی شده و حتی دارائی های خود را از دست داده اند؛ برخی دیگر هم مجبور شده اند که از همسر معلول شده خود نگهداری کنند. هیچ کدام از ما از چالش هائی که ممکن است در آینده دست به گریبانمان شود آگاه نیستیم. زندگی جونی اریکسن تادا بسیار الهام بخش است زیرا او به رغم این که حدود 37 سال است که به خاطر فلج شدن بر روی صندلی چرخ دار می نشیند، خوشبختی و مسرت زندگی او مثال زدنی است. از نظر لری کینگ، مجری مشهور شبکه CNN ، او یک فرد حیرت انگیز است، و حتی شاید گفت اندکی ترسناک است.
کنار آمدن با مشکلات در دنیای شام تلفنی، کنترل دائم آب و هوا و حمام چرخ آبی، ممکن نیست. اما جونی کتاب را چراغ راه زندگی خود قرار داده است که می گوید: حتی اگر در زندگی با مرارت و دشواری ای روبرو شدیم، باید آن را مایه مسرت خود بدانیم. جونی اریکسون تادا در مصاحبه با لری کینگ به او گفت که «من از خدا به خاطر صندلی چرخدارم ممنونم و آن را گذرنامه شادی می دانم، زیرا در زندگی چیزهای مهمتری از راه رفتن وجود دارد.»
لری کینگ بحث را با کنجکاوی محتاطانه ای به ازدواج جونی کشید. او از جونی پرسید که جونی و همسرش چگونه می توانستند با هم ازدواج کنند «در حالی که به لحاظ فیزیکی توانائی داشتن رابطه جنسی را با هم نداشتند؟» جونی از روی لطف پاسخ داد که «من و همسرم مثل هر زوج دیگری با هم رابطه جنسی داریم.»
کینگ با تعجب گفت «آخر چطور ممکن است وقتی شما از گردن به پائین احساس ندارید؟»
این بار هم جونی با صبر و سعه صدر فراوآن مطالبی را به زبان آورد که گفتن آن ها برای هر کسی آسان نیست. او گفت که «عشق بازی و مغازله چیزی فراتر از حس کردن گردن به پائین است.»
او ثمرات رابطه ای را که با دشواری فراوان به نتیجه رسیده است، برشمرد: «و به نظر من سرور، تعهد، عشق، محبت، احترام، کرامت، ایثار و احساس وظیفه ای که میان من و شوهرم وجود دارد شاید با ارزش تر از چیزهائی باشد که در ازدواج های معمول در این کشور رخ می دهد.»
لری کینگ 72 ساله که تا به حال هفت بار ازدواج کرده است، در ادامه گفت که او با یک بدن سالم فقط احساس دارد، ولی جونی که روی صندلی چرخدار نشسته است، تجربه 22 سال زندگی مشترک سالم و شاد را دارد.
مسخره است که آرمان رابطه عاشقانه – با وجود فروپاشی ازدواج و تبعیت بسیاری از افراد در جهان امروز از دیدگاه های کلبی مسلکانه درباره ازدواج – هنوز این است که مرد و زنی عاشق هم خواهند شد، ازدواج خواهند کرد، خانواده تشکیل خواهند داد، و به پای هم پیر خواهند شد.
چه چیزی شعف انگیزتر از دیدن اتحاد و یکدلی روزافزون زوجی است که راه های کنار آمدن با همدیگر را در کنار هم یاد می گیرند؟ این کار گاه در قالب مراودات فکاهی و گاه در قالب نگاه های معنی دار انجام میگیرد. چیزی که از نظر من لذت بخش تر است دیدن هماهنگی بین زوج ها در مواردی است که کلامی درباره آن با هم سخن نمی گویند – مثل رقاص ها یا اسکیت بازهای حرفه ای که حرکات و واکنش های همدیگر را از حفظ می دانند. فرقی نمی کند که 5 سال از ازدواج زوجین گذشته باشد یا 20 سال، گرمای محبت و عشق و حس ایثار در شرایط سخت در وجود آن ها می درخشد. همچنین دیدن این که با عمیق تر شدن درک زوجین از احساسات و عواطف همدیگر، حس اطمینان متقابل در آن ها قوت می گیرد بسیار رضایت بخش و خوشایند است.
مرحوم اِوا کاسیدی Eva Cassidy در درختان بلند در گرجستان با این کلمات پشیمانی خود را از برگزیدن استقلال به جای عشق ابراز می دارد:
من شیرین ترین عشق زندگیم را/ زیر پا گذاشتم/ زیرا من نمی خواستم که عروس هیچ مردی باشم
و اکنون که بهار جوانی به خزان تبدیل شده و تنهاست و حسرت ازدواج در دل دارد، شفیقانه توصیه می کند که:
دخترم/ ذهنت را کنترل کن/ و دلت را به مردی بسپار/ زیرا اگر به تمام مردان دل ببازی/ یقیناً هیچکدام در بر تو نخواهند ماند
با نظری کوتاه به این عبارت های مختصر ولی گزنده و طعنه آمیز درمی یابیم که تقریباً همه در درون خویش مشتاق و محتاج داشتن یک همدم واقعی هستند – نه این که صرفاً به دنبال کسی باشند که برایشان مهم باشد و تعهدی نصفه و نیمه هم به آن ها داشته باشد....................... این مقاله پژوهشی ادامه دارد

نظرات

در ادامه بخوانید...

واقعیات جالبی که مردان در مورد خود نمی دانند 13 واقعیت

در
برخلاف تصور عامه ، مردان نیز به دلیل ظاهر خود مستعد نگرانی هستند. استیسی دون ، روانشناس در سال 2004 ، فهمید که وقتی مردان تصویری از یک عضله را که نزدیک به ایده آل است ، می بینند، آنها ناراحت و مضطرب می شوند. یک  بررسی در سال 2014 نشان داد که 63٪ از بچه ها فکر می کنند که نیاز به کاهش وزن دارند.
 

sayarak.com واقعیتهای جالب تری را درباره مردان تهیه کرده است. از آنها خواهید فهمید که چرا برخی از مردان تمایل به رفتار خودخواهانه دارند و چرا مردان در دمای 37 درجه مانند نوزادان درمانده می شوند.

 

 

تستوسترون مردان را پرخاشگر نمی کند

تستوسترون مردان را پرخاشگر نمی کند
اکثر مطالعاتی که نشان دهنده ارتباط بین تستوسترون بالا درخون و پرخاشگری است در حیوانات یا زندانیان انجام شده است . هنگامی که دوزهای بسیار زیادی از این هورمون در مردان معمولی تجویز می شد ، تستوسترون تاثیری بر رفتار آنها نمی گذاشت.
 
در حقیقت ، تستوسترون به طور مستقیم بر پرخاشگری یک مرد تأثیر نمی گذارد  ، بلکه فقط او را نسبت به وضعیت خود حساس تر می کند. 
 

 

مردانی که قبل از رفتن به محل کار همسر خود را می بوسند ، درآمد بیشتری کسب می کنند

مردانی که قبل از رفتن به محل کار همسر خود را می بوسند ، درآمد بیشتری کسب می کنند
براساس مطالعه ای که توسط یک استاد دانشگاه کیل انجام شده است ، مردانی که صبح قبل از بیرون رفتن از خانه همسر خود را ببوسند به طور متوسط ​​5 سال بیشتر زندگی می کنند ، کمتر احتمال دارد که دچار سانحه رانندگی شوند و 20 تا 35 درصد درآمد بیشتری کسب میکنند . علاوه بر این ، آنها به احتمال زیاد موضع مدیریتی می گیرند.
 
دو دلیل برای این تأثیر وجود دارد: از یک طرف بوسه ها در آزادسازی اندروفین و دوپامین نقش دارند - هورمون های لذت ، و از طرف دیگر نشان می دهند که همه چیز در یک رابطه خوب است و به روش مثبتی تنظیم می شود. که به نوبه خود ، بر بهزیستی و عملکرد مطلوب مردان تأثیر می گذارد.
 

 

در ریش مردان باکتری های بیشتری نسبت به بدن سگها وجود دارد

در ریش مردان باکتری های بیشتری نسبت به بدن سگها وجود دارد
محققان در کلینیک هویسلند سوئیس دریافتند که مردان نسبت به سگها میکروب بیشتری در ریش دارند. برخی محققان حتی باکتری هایی را شناسایی کرده اند که خطر جدی برای سلامتی انسان دارند. با این حال ، برخی از آقایان مخالف این مطالعه هستند و می گویند که آنها آن را ناشی از بیماری پوگونو فوبیا یا ترس از ریش می دانند.
 

 

وان های داغ نباید در رابطه دخیل باشد

وان های داغ نباید در رابطه دخیل باشد
گرما می تواند به دستگاه تناسلی مردان آسیب برساند. اگر لپ تاپ حتی کمی گرم باشد یا به وای فای متصل باشد ، مردان نباید آن روی پای خود قرار دهند. و اگر مشکلی در این زمینه وجود دارد ، پس باید شلوار ضخیم بپوشند و زمان زیادی را در سونا یا جکوزی سپری نکنند.
 

 

کفش های پاشنه بلند در اصل توسط مردان پوشیده می شدند

کفش های پاشنه بلند در اصل توسط مردان پوشیده می شدند
در قرن دهم میلادی ، پارس ها کفش پاشنه بلند پوشیدند تا بتوانند در بعضی جایگاه ها بهتر بمانند. کفش پاشنه بلند به آنها اجازه داد در زین بایستند و با کمان تیراندازی کنند. در آغاز قرن شانزدهم ، شاه عباس اول از چندین کشور اروپایی بازدید کرد و مد کفش پاشنه بلند را آورد. اشراف مردانه با خوشحالی شروع به پوشیدن کفش های ناراحت کننده اما بسیار تزئین شده کردند که بر وضعیت آنها تأکید می کرد. ارتفاع پاشنه بستگی به موقعیت فرد داشت.
از میان مردان ، زنان مد پاشنه بلند را به کار می گرفتند. و در عصر روشنگری ، مردان از پوشیدن جواهرات ، لباس های روشن و پاشنه پا دست کشیدند ، زیرا این امر می توانست گمراه کننده باشد ، و این تنها ویژگی زنان بود.
 

 

مغز مردان برای تجلی خودخواهی به آنها پاداش می دهد

مغز مردان برای تجلی خودخواهی به آنها پاداش می دهد
مغز یک زن اگر سخاوتمندانه یا نوعدوست باشد ، دوپامین ترشح می کند . و اگر یک زن حریص باشد ، هورمون هایی که مسئول نارضایتی هستند در مغز او گنجانده شده است. مغز مرد دقیقاً برعکس واکنش نشان می دهد و نیمی از قدرت بشریت را خودخواهی تشویق می کند.
 
بنابراین اگر شریک شما هنوز هم یک تکه کیک را با شما به اشتراک می گذارد ، واقعاً از شما قدردانی می کند.هر چقدر هم که این قطعه کوچک باشد.
 

 

مردان طاس تستوسترون بیشتری نسبت به دیگران ندارند

مردان طاس تستوسترون بیشتری نسبت به دیگران ندارند
طاسی الگوی مردانه همانطور که معمولاً تصور می شود ناشی از سطح بالای تستوسترون نیست ، بلکه به دلیل ژن هایی است که از والدین خود دریافت می کنند. بنابراین ، مردان با سطح تستوسترون پایین می توانند موهای خود را از دست دهند.
 
طاسی الگوی مردانه به دلیل آنزیمی رخ می دهد که تستوسترون موجود در فولیکول های مو را به  دی هیدروتستوسترون تبدیل می کند . این ماده به تدریج فولیکول ها را مهار می کند تا اینکه موهای موجود در آنها متوقف شده و رشد نمی کنند. در عین حال ، دی هیدروتستوسترون روی فولیکول های موی چانه عمل نمی کند ، بنابراین حتی مردان کاملاً طاس مجبور به تراشیدن صورت می شوند.
 

 

احتمال ابتلا به سرماخوردگی در مردان بیشتر از زنان است

ناتوانی آقایان برای بیرون آمدن از رختخواب در دمای 37.2 درجه از قبل مورد تمسخر و شوخی های زنانه قرار گرفته است. اما معلوم شده است که مردان نسبت ویروس سرماخوردگی و آنفولانزا آسیب پذیرتر از زنانهستند. محتوای بالاتر تستوسترون در بدن آنها با مبارزه کامل با ویروس ها تداخل دارد ، در حالی که استروژن های موجود در بدن زن به او کمک می کند تا پاسخ ایمنی قوی تری نسبت به بیماری داشته باشد.
 
بنابراین ارزش دارد با درک تمایل یک دوست عزیز برای خوابیدن برای یک روز اضافی در رختخواب، همه چیز را به پای تنبلی او به حساب نیاورید. شریک منتخب شما برای بازیابی سلامتی به زمان بیشتری احتیاج دارد.
 

 

در مردان ، رگ ها متورم می شوند زیرا حجم زیادی از ماهیچه ها به جریان خون بیشتری نیاز دارد

در مردان ، رگ ها متورم می شوند زیرا حجم زیادی از ماهیچه ها به جریان خون بیشتری نیاز دارد
عروق  - به اصطلاح رگهای تلفظ شده روی پاها ، بازوها و بدن در آقایان . آنها به دلیل این واقعیت ظاهر می شوند که عضلات بیشتر در مردان نیاز به جریان خون بیشتری دارد. خروج وریدی به قلب کندتر است و دیواره های رگ نازک به دلیل فشار قوی کشیده می شوند. این امر باعث ایجاد رگهای متورم شده در بازوها ، مشخصه مردان می شود.
 
با این حال ، رگهای متورم همیشه نشانه قدرت جسمی نیستند. بعضی اوقات این می تواند نشانه ای از احتباس آب در بدن یا نتیجه استرس باشد.
 

 

مردان نیز می توانند به سرطان پستان مبتلا شوند

مردان نیز می توانند به سرطان پستان مبتلا شوند
سالانه بیش از نیم میلیون زن در سراسر جهان از این بیماری می میرند. و گرچه به نظر می رسد سرطان پستان منحصراً زنانه باشد ، اما مردان نیز مستعد ابتلا به این نوع سرطان هستند . اما ، خوشبختانه برای آقایان ، خطر ابتلا به این بیماری ده برابر کمتر است.
 

 

مردان دارای موهای تراشیده قد بلندتر و قوی تر به نظر می رسند

مردان دارای موهای تراشیده قد بلندتر و قوی تر به نظر می رسند
از آنجا که مبارزه با طاسی برای آقایان تقریباً بی فایده است ، نباید برای محصولات رشد مو هزینه کنید. علاوه بر این ، مردانی که دارای ریش تراشیده هستند قد بلند تر و قوی تر به نظر می رسند . محققان دانشگاه پنسیلوانیا 60 شرکت کننده در عکس های آزمایشی مردان با مو و عکس همان افراد را، اما بدون مو نشان دادند . معلوم شد که مردان طاس حدود 3 سانتی متر بلندتر دیده می شوند و در ظاهر آنها تأثیر بیشتری دارد. شرکت کنندگان همچنین، در نظرات خود، مردانی که پوست سر را تراشیده اند را مردانه تر و غالب تر توصیف کردند.
 

 

سطح تستوسترون را می توان با طول انگشتان مشخص کرد

سطح تستوسترون را می توان با طول انگشتان مشخص کرد
دانشمندان دریافتند که نسبت طول انگشت اشاره و انگشت حلقه می تواند از میزان تستوسترون در بدن خبر دهد. هرچه انگشت حلقه به نسبت بلند تر باشد ، مرد تستسترون بیشتری دارد و برعکس.
 

 

آیا می دانید پوست مردان آهسته تر پیر می شود

پوست مردان آهسته تر پیر می شود
در آقایان پوست از تراکم کلاژن بالاتری برخوردار است ، 25٪ ضخیم تر است و فعالانه تر سبوم تولید می کند. بنابراین ، مردان کندتر پیر می شوند و 15 سال جوان تر از زنان هم سن خود، به نظر می رسند. ما این را متوجه نمی شویم ، زیرا بیشتر مردان از ضد آفتاب استفاده نمی کنند و پوست آنها از قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش رنج می برد.
 
و به نظر شما کدام یک از مردان جذاب ترین هستند؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید

نظرات

در ادامه بخوانید...

5 تقویت کننده تستوسترون چیست

در
5 تقویت کننده تستوسترون چیست
تستوسترون اصلی ترین هورمون جنسی مردان است. تغذیه مناسب نقش بسزایی در افزایش این هورمون، تستوسترون دارد.بنابراین ، برای شروع تولید هورمون ، بدن به عناصر مشخصی مانند روی و منیزیم احتیاج دارد و کلسترول غالباً به عنوان ماده اولیه عمل می کند. برخی غذاها مانند کلم به دفع استروژن از بدن کمک می کنند که به افزایش تستوسترون نیز کمک می کند.
 
مطالعات نشان می دهد که افزایش چربی و کلسترول در رژیم غذایی باعث افزایش تستوسترون می شود ، و رژیم های غذایی کم چربی منجر به پایین آمدن هورمون مردانه می شوند.
 
سطح طبیعی هورمون تستوسترون  در بدن باعث بهبود حافظه و عملکرد قلب می شود. علاوه بر این ، باعث کاهش خستگی، جلوگیری از کم خونی ، جلوگیری از ایجاد دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی عروقی می شود.
 
به طور خاص ، متخصصان پنج محصول موجود را نام برده اند که می توانند سطح تستوسترون را افزایش دهند. این 5 محصول عبارتند از:
تخم مرغ ، سیر ، آووکادو ، آجیل و کلم بروکلی.
مطالعات نشان می دهد که الکل ، به ویژه آبجو ، تستوسترون را کاهش می دهد.
 
نکاتی برای تقویت تستوسترون بسیار ساده است. لازم است که چربی ها و کلسترول بیشتری در رژیم غذایی وارد شود. از مصرف الکل پرهیز کنید؛ برای انجام تمرینات قدرتی ویتامین D مصرف کنید؛ حداقل 8 ساعت در روز بخوابید.

نظرات

در ادامه بخوانید...