عادت‌ های جدیدی که بدون جراحی زیبایی، جذابترتان می‌کند

در

(سیارک) :جراحی‌های زیبایی چهره شما را تغییر می‌دهد. گاهی نتیجه کار خوب از آب درمی‌آید و گاهی چندان رضایت بخش نیست. گاهی تعدد جراحی‌ها قیافه‌ها را کاملا دگرگون می‌کند.

خوب یا بد اما این دگرگونی اتفاق می‌افتد. با این هر کدام از ما چقدر درباره جذابیت به گونه‌ای غیر از آنچه که در چشم و ابرو نمایان می‌شود فکر کرده‌ایم. هرگز در این باره تامل کرده‌ایم که یک شخصیت جذاب گیرایی مطلق و همیشگی دارد؟ چیزی که درباره جذابیت چهره صدق نمی‌کند. با بالا رفتن سن چه بخواهیم و چه نخواهیم رد عبور زمان روی صورت و اندام‌مان جا می‌اندازد اما یک شخصیت غنی ،‌اصیل و جذاب به بخش لاینفک وجود ما تبدیل خواهد شد.

با این وصف چرا طوری زندگی نکنیم که آدم‌ها جذب شخصیت‌مان شوند. رابطه‌ای که بر اساس جذابیت‌های شخصیتی آدم‌ها اتفاق بیفتد قطعا از ضمانت پایداری بیشتری هم برخوردار است. با این وصف چرا در سبک زندگی‌ عادت‌ هایی را جا نیاندازیم که سیرت‌ ما را زیبا کنند.در پست پیش رو با برخی از عادت‌ ها برای کسب موفقیت بیشتر آشنا شوید؛

اطرافیانتان را غافلگیر کنید

آخرین باری را که یک هدیه یا یک دسته گل دریافت کردید بدون اینکه توقعش را داشته باشید یادتان هست؟ مهم هدیه‌ای که گرفته‌اید نیست ، مهم این است که کسی جایی در بین این همه شلوغی زندگی برای خوشحال کردن شما چنین اقدام جالبی کرده است. این فرد قطعا همیشه در ذهن شما باقی می‌ماند.

خب حالا نکته اینجاست که چطور با غافلگیر کردن آدم‌ها به شکل مثبت می‌توانید شخصیت جالب و ماندگاری از خود خلق کنید. گاه به گاه وقتی می‌خواهید برای کسی کاری انجام بدهید او را از قبل خبر نکنید که منتظر باشد. بلکه با غافلگیر کردنش خوشحالی او را دو چندان کنید و شخصیت جذابتان را در ذهنش حک کنید.

وقتی چیزی را واقعا نمی‌خواهید بگویید: "نه"

این را مطمئن باشید که مردم به آن فردی را که همان چیزی را که در ذهنش است به زبان می‌آورند خیلی بیشتر احترام می‌گذارند تا آن کسی که تحت هر شرایطی با همه اعلام موافقت می‌کند حتی اگر واقعا موافق نباشد.

زمانیکه شما "نه" می‌گویید ، اطرافیانتان می‌توانند خود واقعی‌تان را بشناسند.اینکه شما چه اولویت‌هایی در زندگی‌تان دارید و چطور درباره احساسات خود صادق هستید.باید قبول کرد که گاهی "نه" گفتن واقعا سخت می‌شود و احساس اضطرابی به شما می‌دهد اما اگر شما بتوانید این حس را پشت سر بگذارید بعد از آن است که نسبت به خودتان احساس بهتری پیدا می‌کنید.

با غریبه‌ها معاشرت دوستانه کنید

همه چیز خیلی ساده است. شما می‌توانید شخصیت جذابتان را حتی در ذهن رهگذرانی که شاید دیگر هرگز شما را نبینند ماندگار کنید. در را برای آنها نگه دارید تا رد شوند ، قبل از نشستن روی صندلی به آنها بگویید که صندلی خیس است ، در حمل وسایل سنگین به آنها کمک کنید و خیلی دیگر از کارهای اینچنینی که شاید همه انجامشان ندهند اما شما می‌توانید با معاشرت دوستانه حتی با غریبه‌ها برای خودتان یک شخصیت جذاب بسازید.

خودخواهی خود را پشت سر بگذارید و از آنهایی که از شما بهترند یاد بگیرید

شما می‌توانید تمام مدت از زندگی خود گله کنید. مثلا دائم بگویید چرا من به اندازه کافی باهوش ، دوست داشتنی ، موفق و یا تاثرگذار نیستم؟ با این حال آنچه که در پایان روز اتفاق می‌افتد این است: شما هرگز به خودتان کمک نکرده‌اید که رشد کنید ، شما هرگز تلاش نکرده‌اید که بهتر باشید.

در این مواقع بهتر است زمان بیشتری بگذارید تا دریابید افراد دیگر چه می‌کنند که می‌درخشند ، شما هم این مهارت‌ها را بارها بارها تمرین کنید ، اگر در این مسیر به کمک احتیاج دارید این کمک را درخواست کنید. اگر می‌خواهید بهترین باشید باید از بهترین‌ها یاد بگیرید.

درباره همه چیز کنجکاو باشید

گفتگو با دیگران یک اتفاق جالب است. یک معاشرت دلنشین و یک نوع برقراری روابط اجتماعی مطلوب. اما در همین گاه‌ها، پیش می‌آید که این مکالمه به یک سکوت تبدیل می‌شود. چون دیگر موضوعی برای حرف زدن وجود ندارد. دقیقا به همین دلیل است که شما باید در تمام طول زندگی خود برای بالا بردن سطح آگاهی‌تان درباره موضوعات جالب توجه و مختلف جستجو کنید.

با این تفاسیر اگر می‌خواهید در چنین شرایطی قرار نگیرید همیشه درباره اینکه در دنیا چه خبر است کنجکاو باشید، بخوانید و ببینید و بشنوید. در این صورت است که شما همیشه حرفی برای گفتن دارید و وقتی در چنین شرایطی قرار می‌گیرید، آنچه که بقیه درباره‌تان فکر می‌کنند این است که انسانی باهوش و جالب توجه هستید.

وقتی کسی از دست شما عصبانی است سکوت کنید

این صحنه اصلا خوشایند نیست. یک نفر با عصبانیت سر شما فریاد می‌زند و هر چه می‌خواهد بارتان می‌کند!

شاید فکر می‌کنید در چنین مواقعی باید مقابله به مثل کنید اما در واقع این راه اصلا درست نیست.

قبل از اینکه شما بخواهید ضربه را به طرف مقابلتان وارد کنید، لحظه‌ای وقت بگذارید و به کل موقعیتی که در آن قرار گرفته‌اید فکر کنید و دریابید که چرا تا این حد عصبانی هستید. شاید مقابله به مثل شما فرجام خوبی برای ارتباط‌تان نداشته باشد. شاید بهتر باشد در آن لحظه سکوت کنید و بعدا درباره دلخوری‌تان حرف بزنید.این بهترین راه برای کنترل موقعیت و فهمیدن دیگران و برقراری ارتباط بهتر حتی با وجود دلخوری‌های موجود است.

با آدم‌های جدید گفتگو کنید

خیلی از ما بابت دور شدن از معاشران زندگی خود که همواره با آنها در ارتباط هستیم وحشت داریم، هر چند در چنین شرایطی خیلی خوب می‌توان متوجه شد چه کسی به اندازه کافی اعتماد به نفس دارد و چه کسی ندارد.

این تابوی وحشت از برقراری ارتباط‌های جدید را بشکنید و از نقطه امن معاشرت‌های معمول خود بیرون بیایید و با افراد جدید همکلام شوید. آنها را با رفتار و گفتار دوستانه غافلگیر کنید و بعد از آن قدم‌هایتان را با اعتماد به نفس بیشتری بردارید.

از همه آنچه که می‌خواهید یاد بگیرید یک لیست تهیه کنید

"حوصله‌ام سر رفته و نمی‌دانم باید چکار کنم. زندگی کسل کننده است." این جمله از طرف هر فردی که مطرح شود نمی‌تواند قابل قبول باشد. یا حتی افرادی که تمام زمان خود را به خوابیدن یا تماشا کردن تلویزیون می‌گذرانند. این یکی هم رفتاری غیر قابل پذیرش است.

حتما این جمله را شنیده اید که می‌گویند در لحظه زندگی کنید و خوش باشید؛ البته که جمله درستی است اما برای ساختن یک شخصیت موجه و تاثیر گذار صرفا در لحظه زندگی کردن کفایت نمی‌کند.

شما باید در مرحله اول یک لیست از تمام کارهایی که دوست دارید یاد بگیرید یا انجام بدهید تهیه کنید. هر زمان که موضوع تازه‌ای به ذهنتان رسید لیست خود را به روز کنید. بعد یکی یکی سراغ برنامه‌هایتان بروید. بعضی مهارت‌ها حتما به کلاس رفتن احتیاج ندارند بلکه با مطالعه و تمرین می‌توانید در آنها خبره شوید. از اینترنت جستجو کنید و با فعالیت‌های جدید آشنا شوید. هر فعالیت جدیدی دری است به دنیای تازه‌ای که به روی شما گشوده می‌شود.

بگویید متشکرم

این یک لغت بسیار ساده است که بارها و بارها در طول روز مورد استفاده قرار می‌گیرد اما همچنان می‌تواند روز یک نفر را به شکل مثبتی تغییر دهد.

فقط چند ثانیه زمان لازم است که به آنچه به دست آورده‌اید حتی اگر یک لبخند دلگرم کننده بوده باشد فکر کنید و بابتش از دیگران متشکر باشید و این تشکر را ابراز کنید.

نکته: تشکر را با معنای واقعی این کلمه انجام بدهید و از تکرار غیر ضروری آن بپرهیزید چون در اینصورت مفهوم واقعی‌اش از بین می‌رود.

برای خودتان وقت بگذارید

تنها چیزی که شما نمی‌توانید آن را در زندگی بازپس گردانید "زمان" است. شاید به همین دلیل است که برخی افراد خیلی شلوغ تمام وقت خود را با کارهایی که دوست دارند پر می‌کنند و خب در نتیجه طبیعی است که آنها موفق‌تر خواهند بود در حالیکه هستند آدم‌هایی که این "زمان" را چندان ارزش نمی‌دهند و خیلی راحت آن را به بطالت می‌گذرانند.

ما می‌توانیم زمان‌مان را تلف کنیم اما بهتر است به این نکته فکر کنیم زمانی که ما خیلی راحت از دستش می‌دهیم همان لحظه‌هاییست که آدم‌ها از آن استفاده می‌کنند تا زندگی‌شان را بسازند.یادتان باشد آنچه که بیشتر از زیبایی صورت و اندام شما حائز اهمیت است زیبایی قلب و عادت‌ های زندگی‌تان است... منبع: لایف هک/ خبرآنلاین

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

۱۳۹۵/۱۱/۱فقط زیبایی ظاهری مهمه

۱۳۹۵/۱۰/۲۹تازه با سایت خوبتون آشنا شدم واقعا مطالب سایتتون عالی و مفید هستش

در ادامه بخوانید...

13 اصل موفقیت که باید بدانید

در

(سیارک) : خودتان باشید، زمانی جهان با تمام قدرتش هر کاری را انجام میدهد تا شما را مثل بقیه نشان دهد، این مبارزه بزرگترین نبرد زندگی شما است.

من سالهاست که کار افراد موفق را که در هر قدم از زندگیشان انجام میدهند مطالعه و تجزیه تحلیل کرده ام، ما به این نتیجه رسیده ایم که برای دستیابی به موفقیت هیچ فرمول واحدی برای هیچ تلاشی وجود ندارد.

اما ویژگی های اصلی وجود دارد که رهبران بزرگ به اشتراک گذاشته اند و من آنها را در زیر ارائه داده ام.

من پیشنهاد میکنم که شما به عنوان خواننده، بطور گسترده این لیست را مطالعه کرده و روی صفحات خاص که ممکن است در طول دوره تعاملات روزانه نظر شما را جلب کند، تمرکز کنید، با بررسی موارد روزانه نهایتا در آن غرق خواهید شد.پیشنهاد میکنم جمله را ادامه ندهید راز برنامه های موفق را یادداشت کرده و بنویسید چه تغیری در زندگی شما ایجاد کرده، احساسات و جنبه های دیگر خود بودن را ارائه دهید.

1- طرز تفکر و احساس شما بسیار مهم است.

طرز فکر مثبت و خوشبینانه همیشه موفقیت ایجاد میکند.تفکر منفی، بدبینی، دلتنگی، وعذاب باعث دور شدن افراد مهم از شما شده و انها دوست ندارند کنار شما باشند.اگر شما دید خوشبینانه و مثبتی از زندگی داشته باشید، یک محیط بسیار موفق و مثبتی ایجاد میکنید.افراد منفی محیط منفی ایجاد میکنند.ایا شما منبع شادی، خوشبینی، تشویق و حمایت هستید؟ یا افسرده و ارزیاب منفی و یا در مورد دیگران با بی احترامی قضاوت میکنید.ایجاد یک محیط با احساس/ یا تفکر مثبت، جو عاطفی خاصی ایجاد خواهید کرد.شما تنها کسی هستید که مسئول افکار و احساسات خود می باشید.آیا یک برنامه و یک سیستمی برای کاربرد روی افکار خود دارید؟

2- اهداف و رویاهای خود را مشخص و اعلام کنید.

هر چیزی که نوشته نشده در خطر نابودی است. آن را از ذهن خود برداشته و روی کاغذ بیاورید، سپس به خودتان تعهد بدهید که برای رسیدن به اهدافتان قدمهای بزرگتری را بردارید. اگر برای موفقیت برنامه نداشته باشید شکست خواهید خورد.این امر در مورد تمام جنبه های زندگی کاربرد دارد.در هر لحظه با آنچه که دارید بهترین کار را انجام دهید.و مطمئن باشید که با افزایش دانش گزینه ها خود را گسترش خواهید داد.امکانات بینهایتی وجود دارد و شما با تفکر محدود خود، خواسته های خود را محدود کرده اید.منتظر تغیر باشید و مانند شرایطی که امر میکنید دوباره خودتان را دریابید.در مواردی که موفق بوده اید آن موارد را برای کارهای اینده اصلاح کنید.در روش تشخیص به یک متخصص تبدیل شده  و مطمئن باشید که یک هدایت کننده هستید نه یک دایناسور منسوخ.بجای غارنشینی به یک گونه در حال رشد تبدیل شوید.

3- اقدام

هنگامی که ذهنتان را برای کاری که باید انجام دهید اماده میکنید، ان را انجام دهید. مزد به کسی تعلق میگیرد که کاری انجام داده است. کار پاداش مربوط به خود را داشته و انگیزه شما را برای کار کردن بیشتر تقویت میکند.مطمئن باشید که شما فردی هستید که به جلو و به سمت پیشرفت حرکت میکنید.موانع فقط سکوی پرتابی برای اقدامات و دستاوردهای بزرگتر هستند. فقط به چیزی که در سر دارید فکر کنید . بلند شو، تنبلی را کنار بگذار و اولین قدم اقدام را بردار، پاداش خواهی گرفت و از کشفی که خواهی کرد شگفت زده میشوی.

به یک فرد عملگرا تبدیل شده و حالات خود را افزایش بدهید. مراقب تمام کسب و کارها باشید و هی چیز را نادیده نگیرید. آنچه را که انجام نداده اید به ذهنتان خطور خواهد کرد. حتی ممکن است به شما حمله کند.

یک جرم خوب دفعاع بزرگ است و دفاع بزرگ جرم ایجاد میکند. کامل برگردید و با تمام جنبه های راهبردی زندگی خود را شناسایی کنید.(سیارک)

4- آموزش ثابت و دائمی سوخت ذهن و زندگی شما است

کسی که یادگیری را متوقف میکند، زندگی را متوقف میکند. اگر مغز را با اب یادگیری جدید آبیاری نکنید بخاطر خستگی از بین میرود. درس خوب، یادگیری دروس گذشته، ارائه برنامه های کاربردی نوآورانه و جدید برای شرایط میباشند. از هر کسی یاد بگیرید. با گوش درونی خود گوش کنید. خرد فقط با یادگیری مداوم بدست می اید. با مردم صحبت کنید. کتاب بخوانید. بدنبال مرزهای جدید و کاوش های کاملا توسعه نیافته باشید. اگر شما یاد نگیرید شخص دیگری یاد خواهد گرفت و شما ان را از دست خواهید داد. از ایستادن در لبه پرتگاه واقعی خلاقیت نترسید. روی شانه غول ایستاده و تمام مدل های نقش خود را در خارج از خوانوده خود شناسایی کنید.  بذر عظمت که قبلا در وجود شما بوده توسط افراد بزرگ دیگر در جای دیگری کاشته شده و پرورش میابد .مربیان، معلمان و افرادی را که در زندگی شما تاثیر مثبت داشته اند شناسایی کنید. همچین از کسانی که باعث رنجش شما شده اند پند بگیرید . انها سکوی پرتابی برای دانش بیشتر هستند.

5- سخت کار کنید و تداوم خود را حفظ کنید

موفقیت مال افرادی است که سخت کار میکنند و از دیگران بهتر هستند. تمام تفاوت های بین افراد موفق و حد وسط به وسیله تلاش اضافی ایجاد میشود. زمانی که شما تلو تلو میخورید و می افتید، خودتان را سرپا نگه داشته و پیشروی کنید. شما یک فرد در حال حرکت هستید پس باید به سمت جلو،  بیرون و بالا حرکت کنید. با شناسایی مجدد خودتان هرچالش جدید را تطبیق و تجزیه و تحلیل کنید. هرگز از موفقیت های جدید فاصله نگیرید.از شرایط افرادی که مانع پیشرفت شما هستند خلاص میشوید. شما یک فرد در حال ماموریت هستید.

روی اهداف خود تمرکز کرده و با قدرت و تلاش زیاد راه را برای خودتان هموار کنید. هرگز توقف نکنید مگر اینکه هدف شما افرادی باشند که صداقت کمی دارند. این جایزه به افرادی داده میشود که به سختی های زیادی غلبه کرده اند. و هدفشان این است که ستاره بشوند( بدرخشند)

6- به جزئیات توجه کنید

از توانایی تحلیلی و قدرت بصری خود برای جمع آوری اطلاعات و حقایق ضروری استفاده کنید.اشتاباهات شما بزرگترین سرمایه شما هستند. و به شما انگیزه میدهند تا پیشرفت کنید. شما همیشه میتوانید کارها را بهتر انجام دهید. استعدادها و مهارت های خود را پرورش و توسعه دهید. هنگامی که بدنبال دانشی هستید به کارشناسان مراجعه کرده و باطن هر چیزی را که باید یاد بگیرید بررسی کنید.

7- روی کنترل زمان و مدیریت زمان تمرکز کنید

کانون توجه خود را حفظ کنید. اولویت های خود را شناسایی و تنظیم کنید. و اجازه ندهید چیزی شما را از کارهای ضروری که در زندگی تان انجام میدهید منحرف کند. سعی کنید به افراد و فعالیت هایی که برای رفاء داخلی و شادی شما مورد نیاز است توجه کامل کرده و زمان قابل توجهی را به انها اختصاص دهید.

8- یادگیری به عنوان برقراری ارتباط موثر است

افراد موفق هرگز ارتباطات خود را مفروض نمیدانند. آنها بارها یاد گرفته اند که ارتباط بسیار موثر را چگونه برقرار کنند. برقراری ارتباط گرم، دوستانه، انعطاف پذیر و شوخ طبعی همیشه موفقیت انگیز و مفید میباشد.

آنها هرگز سعی در کنترل کسی نداشته و سختگیر نیستند، و با خصومت رفتار نمیکنند. آنها میدانند چگونه بر مکالمات خود نظارت کنند. و در زمان و مکان مناسب پاسخ سریع برای بازخوردها دارند.

9- آشکار کردن اطلاعات/ تفکر برتر

تمرکز موثر را توسعه دهید. فکر موثر از ویژگی های فرد موفق است. آنها میدانند چگونه تفکر خود را مشاهده کنند. و سریعا فرایند های تفکر بی اثر و  حتی مضر را مشخص میکنند. آنها تمایل زیادی به خوش بینی، واقعیت گرایی اتهام نزدن، راه حل ها و هدف های متمرکز شده دارند. انها هرگز در مشکلات گرفتار نمیشوند و ضرورت استفاده از مهارت های مذاکره موثر و دستیابی به نتایج رضایت بخش دوجانبه برد-برد را درک میکنند.(سیارک)

10- صفات خود را توسعه دهید تا جذاب و دوست داشتنی شوید.

اگر شما تا بحال متوجه نشده اید که دارید به شخص دیگری تبدیل میشوید، در برابر توانایی خود مثل عشق/ شایستگی مسئول هستید. چه چیزی باعث  شده این افراد اینقدر فرهمند و جذاب شوند؟ در پاسخ باید بگوییم شخصیت خود انها. اگر میخواهید در جهان موفق شوید، فهرست گسترده و عمیقی از انچه که شما را دوست داشتنی و نفرت انگیز میکند را در نظر بگیرید.

11- هدایت درونی روح

مثل یک طراح مشخص کنید شما چه کسی هستید و چکار میکنید. اینجا باطن شماست، شما مدیر و معمار خود و تجربیا خود هستید. در برخی از موارد شما درمیابید که خیلی از پاسخ های زندگی در درون شما است. این تحقیق به شما اطلاع میدهد که درحال قطع شدن از احساسات و شخصیت واقعی خود هستید. به باطن خود مراجعه کنید و به وسیله مسیر شخصیت داخلی، اعتماد بنفس، عشق، همدلی، عشق به مردم و زندگی خود بسمت یک مرحله جدیدی از رشد راهنمایی خواهید شد.

12- ایجاد بهروری کیهانی

اهداف زندگی خود را پیدا کنید. شما از طریق اتصال به جریان مطلق و هستی به خلاقیت های بینهایتی دسترسی خواهید یافت. اینجا جایی برای درمان سریع مرهمی یا ایجاد شغل نیست اینجا جایی برای پرسیدن نیست. مشخص نیست چقدر طول خواهد کشید. اینجا جایی برای تعهد و اهدا کردن کل جریان عمل خلاق و تاثیرات کیهانی ان است. اینجا محلی است که شما در ان به مناطقی دسترسی پیدا میکنید که عمیقتر از وجود شما است، جایی که ذهن و روح شما عظمت شگفت انگیزی را که بخشی از شما میباشند، نشان میدهد.اینجا محلی است که شما متوجه میشوید چه کسی هستید و هدف شما درباره کل زندگی چیست.

13- ایجاد تعادل در زندگی

اگر شما شبیه بیشتر مردم هستید، احتمالا بیشتر انرژی خود را در یک منطقه خاصی متمرکز میکنید که بنظر میرسد برای شما حیاتی و مهم هستند. با این حال، برخی از نقاط مناطق غفلت شده زندگی شما، برگشته و از ذهن شما خطور خواهد کرد. اگر شما با مناطق خاصی از وجود خود سوداگری ناتمامی دارید، اکنون زمان ان رسیده که آن مناطق را متعادل کنید. این وظیفه شما است که مراقب جنبه هایی از زندگی باشید که مانع موفقیت کامل شما میشوند. قبول داشته باشید که هیچ چیزی در سنگ نوشته نشده و شما میتوانید دوباره بنویسید و  دوباره زندگی خودتان را در مسیر مشخصی ایجاد کنید و با طرز تفکر های کهنه و قدیمی مبارزه کنید. و اینکه تعادل بیشتر زندگی هیجان انگیزی را ایجاد میکند.

رمز موفقیت افرادی که همیشه خانه مرتب و منظم دارند

۱۰ رمز موفقیت به روایت کارآفرین موفق ریچارد برانسون

نکات مفید برای کسب موفقیت

8 چیز که افراد موفق برای رسیدن به موفقیت، قربانی می‌کنند

15 کار کوچکی که می توانید هر روز برای رسیدن به موفقیت انجام دهید.

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

حق انتشار مقالاتی که در سایت سیارک ثبت می شود متعلق به سایت سیارک است و امکان انتشار به صورت کلی یا بخشی از آن بدون ذکر نام منبع  (سیارک) ممنوع است.

نظرات

در ادامه بخوانید...

درجستجوی زمان از دست رفته

در

تولد آغاز است، آغازی برای شادی‌ها و ناخوشی‌ها، لذت‌ها و ناکامی‌ها. آغازی برای هر آن چیزی که فکر می‌کنیم خوب است یا بد. بد و خوبش را ما انسان‌ها تعیین می‌کنیم. پس بهتر است بگویم در دنیایی کاملا نسبی زندگی می‌کنیم که روزها و شب‌ها سپری می‌شوند، برای برخی در آرامش و برای برخی در ملال. اما چیزی که بد یا خوب، تلخ یا شیرین، در شادی یا غم در حال گذشتن است، عمر است. عمری محدود و تجدید ناپذیر. مانند باطری‌هایی که دیگر قابل شارژ مجدد نیستند. البته‌ باطری‌های هر چند غیرقابل شارژ، فرصتی را در اختیار دارند که ما انسان‌ها حتی از آن هم بی‌بهره هستیم. آن فرصت یا مزیت این است که اگر این باطری‌ها را از حالت استفاده خارج کنیم، آنها قادر هستند که تا مدت‌ها انرژی ذخیره شده در خود را حفظ کرده تا در صورت استفاده‌ی مجدد از آنها دوباره کارایی خود را ارائه دهند. اما ما انسان‌ها فرصت این را نداریم که بخشی از زندگی خود را اصطلاحا فریز کنیم تا در زمانی معین بتوانیم دوباره از آن استفاده کنیم. پس در این زمان معین برای خودتان زمان بگذارید.

بسیاری از افراد ممکن است با خواندن این مطالب از خود بپرسند که چگونه ممکن است که ما برای خودمان زمانی را سپری نکنیم؟ ما هر روز و هر لحظه در حال زمان گذراندن برای خود هستیم. در منزل، در محل کار، در حال تحصل و در هر حالی که احساس می‌کنیم در حال یک گفتگوی ذهنی با خود هستیم.(سیارک)

اینجا همان جایی است که لازم می‌بینم که من یک سوء تفاهم کوچک را رفع کنم و آن هم این است که بسیاری از ما، زمان سپری کردن با خود را، با زمان سپری کردن برای خود اشتباه گرفته ایم. بله ظاهر جملات ممکن است بسیار شبیه یکدیگر باشند، اما در باطن آنها رمز و رازی نهفته است که فاصله‌ای فراتر از شرق و غرب عالم را در بین آنها ایجاد می‌کند. قطعا ما در تمام ساعات شبانه روز در حال سپری کردن لحظات با خود  هستیم. ما خویشتن را می‌شناسیم و جز در موارد بسیار معدودی که اختلالات شخصیتی و روانی به سراغ بعضی از افراد می‌آید، ما خود را از خویشتن بیگانه احساس نمی‌کنیم.

اما بحث اصلی در اینجا، فرق با و برای است. واژگانی پر کاربرد در دنیای پیرامون ما. در صرف کردن زمان با خود پس مشکلی نیست، اما در زمان صرف کردن برای خود چطور؟ در روز چقدر برای خودمان هستیم؟ ساده‌تر بگویم، چقدر اعصاب خودمان را داریم؟‌ چقدر در دنیایی که همیشه برای رسیدن‌ها دست به دامن دویدن‌ها شده‌ایم، برای دل خودمان زمانی قائل شدیم؟

موفقیت آرزوی هر انسانی است. کمال‌گرایی در ذات و فطرت انسان‌ها نهاده شده است. اما لازمه‌ی تمام اینها این است که ما برای خودمان زمان بگذاریم. برای خودمان زمان گذاشتن به معنی تنها بودن نیست. زمان گذاشتن برای خود  به معنی عزلت نشینی و رخوت نیست. برای خودمان زمان گذاشتن به معنای متارکه از دوستان و خانواده و آشنایان و هرآن کسی که دوستشان داریم و دوستمان دارند نیست. برای خودمان زمان گذاشتن به هیچ وجه چیز عجیب و غریبی نیست. برای خودمان زمان گذاشتن تنها سپری کردن زمان با لذت است. لذتی درونی که آرامش‌اش را می‌توان تا عمق وجود احساس کرد. آرامشی در تمام زوایای زندگی. شاید تصور عموم بر این باشد که زمان گذاشتن برای خود تنها به این معنی است که ما ساعاتی را صرف لذت بردن از مواهب و لذت‌هایی کنیم که بسیار مورد علاقه‌ی ما است. این حرف کاملا درست است، اما کاملا کامل نیست. به عبارت دیگر شاید بتوان گفت این ابتدایی ترین شیوه برای زمان گذاشتن برای خود است.

ما می‌توانیم در تمام طول شبانه روز برای خودمان زمان بگذاریم. از صبح که از خواب برمی‌خیزیم تا شب که دوباره خسته و در جست و جوی آرامشی تکراری به بستر می‌رویم، می‌توانیم برای خودمان زمان بگذاریم. در محل کار و در کنار همکاران، در منزل در کنار اعضای خانواده، در بیرون از خانه و در ساعاتی که مشغول گپ و گفتی دوستانه هستیم. همه‌ی اینها مواردی است که می‌توان زمان گذاشتن برای خود را شامل آنها هم دانست.

لازمه‌ی این کار این است که ما در زندگی بدانیم که چه می‌خواهیم. دانستن همین یک مورد برای تمامی روزهای زندگی ما کفایت می‌کند. زمانی که دانسته‌های ما در این مورد تجمیع شد، در نهایت به احساسی ختم خواهد شد که شما از آن لذت خواهید برد. دیگر نگاهتان در خصوص زندگی تغییر می‌کند. معنای جدید برای لذت‌بردن خلق خواهید کرد. معنایی که شاید قبلا آن را تجربه نکرده بودید. خوشی‌ها و ناخوشی‌ها را گذرا خواهید دید و دیگر برای تمام آن بیشتر‌هایی که همه‌ی ما به طرز شگفت‌ انگیزی در زندگی خواهان آن هستیم، به هر راهی متوسل نخواهید شد.

پس شناخت خود لازمه‌ی این زمان گذاشتن‌ها است. زمان گذاشتنی که منجر به کمال خواهد شد. کمال‌گرایی ما را از سایر حیوانات جدا ساخته است. اگر انسانی کمال گرا نباشد، چه فرقی با حیوانی دارد که تنها در فکر روز و شب و لذت و خوراک خود است؟ زمان گذاشتن برای خود، همان راهی است که باید از مسیر آن به کمال رسید. کمال را می توان در معانی مختلفی در نظر گرفت. شاید شما تعریف خود را از کمال داشته باشید که با تعریف من یا دیگران متفاوت باشد، من به عقیده‌ی شما احترام می‌گذارم زیرا انسان آزاد اندیش هرگز خود را اسیر تفاسیری نمی کند که صلاحی نهایی برای خود در انتهای مسیر منظور نکرده باشد.(سیارک)

زمان گذاشتن برای خود را تمرین کنید. تمرین کنید که هر روز مفید تر باشید، این یعنی شما برای خود زمان می‌گذارید، تمرین کنید که به دیگران کمک کنید، از همان دست کارهایی که حال این روزهای ما را خوب می‌کند، این یعنی شما برای خود زمان می‌گذارید. تمرین کنید که نگاه جدیدی به دنیای پیرامون خود داشته باشید و از تکرارهای بی سود و زیان فرار کنید، این یعنی شما برای خود زمان می‌گذارید. تمرین کنید که شنونده‌ی خوبی برای حرف‌های دیگران باشید، حتی اگر نمی‌توانید حداقل تظاهر کنید که برای شنیده شدن حرف‌های افرادی که شما را پناهگاهی برای خود تصور کرده‌اند، گوش همیشه  شنوایی دارید، این یعنی شما برای خود زمان می‌گذارید. تمرین کنید که حداقل به اندازه‌ی یک تنفس عمیق، پیش از انجام عمل یا اظهار نظری عجولانه، در مورد عواقب کار نسنجیده و احساسی خود تعقل کنید. این یعنی شما برای خود زمان می‌گذارید.

مثال‌های متعددی را می‌توان بیان کرد. مثال‌هایی که بعضی از آنها عام و برخی دیگر خاص هستند. منظورم همان بعضی از خاص‌هایی که هنوز آنها را حل نشده در گوشه‌ی ذهن خود کابوس‌وارد نگه داشته ایم و معلوم نیست که چه زمانی مردانه برای خودمان زمان خواهیم گذاشت و آنرا برای همیشه حل خواهیم کرد. پس برای خود زمان بگذارید برای بهتر زندگی کردن، بهتر زندگی ساختن و بهتر زندگی را دیدن. بهترین‌ها از دل زمان گذاشتن‌های شما برای خودتان به وجود می‌آیند، پس بهترین‌ها تصادفی در مسیر زندگی شما سبز نمی شوند. گام اول را بردارید و با آغوشی باز پذیرای تمام لذت‌هایی که تا به امروز خود را از آنها محروم کرده بودید باشید.

زمان را از دست ندهید و از همین حالا دست به کار شده و برای خودتان زمان بگذارید، هر چقدر که می‌توانید، حتما نتیجه‌ی لذت بخش آن را تجربه خواهید کرد.(سیارک

نظرات

در ادامه بخوانید...

راهکارهایی برای افزایش اعتماد به نفس بخش دوم

در

 محدود کردن روابط با افرادی که تهدیدی برای اعتماد به نفس تلقی می شوند

اگر در زندگی و روابط شخصی خود با افراد بدبین و منفی نگر سر وکار دارید، بهتر است تا جایی که برای تان مقدور است، روابط خود با این افراد را محدود کنید و حتی اگر می توانید، به طور کلی با آن ها قطع رابطه کنید، چرا که هیچ چیز به اندازه رفتاری که این گونه افراد با شما پیش می گیرند، برای اعتماد به نفس شما خطر ساز نخواهد بود. چیزی که برای افزایش اعتماد به نفس خود بیش از هر چیز دیگری به آن نیاز پیدا خواهید کرد، وجود افرادی است که به زندگی علاقه مند بوده و مدام با نظرات خوب خود به شما امید و انگیزه مضاعف برای ادامه زندگی و کسب موفقیت های بیشتر می دهند. وجود افرادی که بد خلق هستند و از زندگی بیزار، چیزی جز عدم به اعتماد به نفس برای شما به همراه نخواهد داشت، به همین خاطر است که باید از این گونه افراد دوری کرد و خطر حضور آن ها را جدی گرفت.

گوش فرا دادن به موسیقی مورد علاقه

بنا به تحقیقاتی که صورت گرفته است، گوش دادن به موسیقی راک، می تواند در نهایت موجب افزایش اعتماد به نفس شده و به واسطه این افزایش اعتماد به نفس، پیشرفت کاری نیز همراه می شود. با این وجود، تنها این موسیقی راک نیست که باعث بهبود روحیه و اعتماد به نفس می شود. حقیقت این است که هر آهنگی که از گوش دادن به آن لذت ببرید، خود به تنهایی قادر خواهد بود در شما روحیه ای بهتر شکل داده و باعث پیشرفت می شود. شما باید آن آهنگی را پیدا کنید که بیش از هر آهنگ دیگری حال شما را بهتر می کند. موسیقی، از آن دسته هنرهایی است که برای دست یابی به اهداف و رؤیاهایی که هر شخصی در سر می پروراند، در او انگیزه ای بیشتر و روحیه ای بهتر به وجود می آورد و اگر این کار را به طور مرتب انجام دهید، به زودی تأثیرات شگفت انگیز آن را خواهید دید.

گوش دادن به نظرات مثبت دیگران

یکی از بهترین اتفاقاتی که می تواند موجب افزایش انگیزه و بهتر شدن روحیه فرد شود، این است که دیگران نظرات مثبت خود را در خصوص خوبی های فرد و آن کارهایی که او در انجامشان مهارت دارد، به او بگویند. حال اگر این فردی که این گونه نظرات خود را می گوید، مورد علاقه شخص باشد و یا این که احترام زیادی برایش قائل باشد، تأثیر این نظرات دو چندان خواهد بود. در موارد پیشین در خصوص جملاتی صحبت کردیم که شخص می تواند به خود بگوید و با استفاده از آن ها در خود روحیه و انگیزه ای مضاعف ایجاد کند، حال هم صحبت از همان نظرات مثبت است، با این تفاوت که این بار، دیگری این نظرات را عنوان می کند و تأثیر این کار به مراتب بیشتر است از نظر شخصی فرد.

پذیرفتن اشتباهات

تا کنون به خوبی متوجه قدرتی که اعتماد به نفس می تواند برای فرد به ارمغان بیاورد، به خوبی آگاه شده ایم، با این وجود، باید این را به خاطر داشت که اعتماد به نفس بیش از حد، شاید حتی از نداشتن اعتماد به نفس هم خطرناک تر باشد و اگر این طور نباشد، با آن برابری می کند. یکی از مهمترین قدم هایی که هر شخصی برای احترام گذاشتن به خود و نیز حفظ این احترام باید بردارد، این است که هر زمانی که اشتباهی مرتکب شد، بدون هیچ ترس و واهمه ای به اشتباه خود اعتراف کرده و آن را پذیرا باشد. این را باید به خاطر داشت که اعتماد به نفس، به هیچ عنوان به این معنی نیست که همیشه حق با شما است و یا این که همیشه کار خوب را شما انجام می دهید. اعتماد به نفس به گونه ای شامل خود آگاهی نیز می شود و پذیرفتن اشتباهات، بخش مهمی از این خود آگاهی را شامل می شود.

تهیه لیستی از مهارت ها

صرف نظر از این که فرد در چه شرایطی و با چه دیدگاهی رشد کند، هر شخصی در زندگی خود مهارت هایی می آموزد و در نهایت همین مهارت ها است که قدرت یک فرد در کار و یا هر زمینه دیگری را فراهم می کند. یکی از مهمترین کارهایی که برای افزایش اعتماد به نفس می توان انجام داد این است که لیستی از این مهارت ها و قدرت ها درست کرد و آن را جایی در دسترس قرار داد؛ کشوی میز تحریر می تواند مکان مناسبی برای قرار دادن آن باشد. هر زمانی که احساس کردید دلتان گرفته است و امید به آینده و انگیزه به قدرت قبل بر شما تأثیر نمی گذارد، به این لیستی که تهیه کرده اید نگاهی بیندازید تا دوباره به یادتان بیاید که چه کار های فوق العاده ای از شما بر می آید.

پوشیدن کفش هایی که در آن احساس راحتی می کنید

زمانی که کفش هایی به پا دارید که پاشنه ای پنج اینچی داشته و مرتب در پاهای خود احساس ناخوشایندی دارید و حتی کفش ها به گونه ای باعث ایجاد کبودی و ناراحتی بر روی قسمت های مختلف پایتان می شود، مطمئناً آن گونه که باید قادر به تمرکز بر کار و فعالیت خود نبوده و به مراتب از اعتماد به نفس تان کاسته خواهد شد. این را به خاطر داشته باشید که به هیچ عنوان نباید راحتی را فدای ظاهر کرد و در هنگام خرید کفش، بیش از هر چیز دیگری این نکته را در نظر داشته باشید که در آن ها احساس راحتی کنید، حال اگر کفش از لحاظ ظاهری هم با سلیقه شما سازگار باشد، بهتر هم هست. این گونه قادر خواهید بود احساس راحتی بیشتری داشته و در کار و فعالیت خود نیز عملکرد بهتری نشان خواهید داد و کمتر حواستان پرت خواهد شد.

مطالعه کتاب های روحیه بخش

از این مسئله اطمینان خاطر داشته باشید که هیچ ایرادی ندارد اگر به دنبال مطالبی بگردید که به وسیله آن ها بتوانید کار مثبتی برای خود انجام داده و به گونه ای به خودتان کمک کنید. در حال حاضر، کتاب های بی شماری در بازار وجود دارند که به واسطه آن ها قادر خواهید بود احساس عزت نفس بیشتری پیدا کنید و صرفاً نیازی نیست که اعتماد به نفس یا عبارات مستقیم این چنینی در عنوان کتاب قرار داشته باشد. زمانی که روز کاری شما به اتمام رسیده، استراحت کرده و حالا در اوقات فراغت خود به سر می برید، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که چنین کتابی را در دسترس داشته باشید و شروع به خواندن آن کنید. این مطالعه می تواند به شما یادآوری کند که انگیزه ها و رؤیاهایتان چیست و شما را برای یک روز خوب دیگر آماده خواهد کرد.

دور انداختن وسایلی که کارایی ندارند

نویسنده ای به نام ماریه کُندو، یک فصل کامل از کتاب خود (با نام قدرت جادویی مرتب کردن فضا در تغییر زندگی) را به این مسئله اختصاص داده است که چگونه مرتب کردن یک فضای به هم ریخته می تواند باعث تغییر روحیه شود. او بر این باور است که باید هر چه سریع تر، تمامی وسایلی که کارایی ندارند و یا این که یادگاری و هدیه محسوب نمی شوند را دور ریخت و تنها باید وسایلی را نگاه داشت که استفاده ای دارند و به درد می خورند. یکی از مهمترین نکاتی که در خصوص روحیه انسان تأثیر گذار است، چگونگی محیط اطراف او است و این که چقدر این محیط مرتب و منظم باشد.

اهمیت دادن به ظاهر خود

یکی از مسائلی که در خصوص بسیاری از افراد رایج است، احساس عدم اعتماد به نفسی است که به طور ویژه ای از حالت ظاهری فرد ریشه می گیرد. به همین خاطر است که باید برای پوست صورت و بدن خود اهمیت بیشتری قائل شد. این مسئله نه تنها برای ظاهر فرد اهمیت بسزایی خواهد داشت، بلکه از لحاظ سلامت نیز بر او تأثیر گذار خواهد بود. کافی است دو بار در طول روز، از کرم های مرطوب کننده استفاده شود و اگر امکان و وقت کافی در اختیار دارید، می توانید از ماسک های طبیعی استفاده کرده و بهره بگیرید. با انجام این گونه کارها، به مرور زمان تغییرات چشم گیری از لحاظ ظاهری خواهید کرد و این امر یکی دیگر از نکات بسیار مهم و تأثیرگذار در خصوص احساس اعتماد به نفس است.

از صحبت کردن با دیگران واهمه ای نداشته باشید

این را به خاطر داشته باشید که صحبت کردن با افراد و جویا شدن نظرها و راهکارهایشان در خصوص مسائل و مشکلاتی که با آن ها سر و کار دارید، نه تنها کار بدی نیست، که توصیه هم می شود. حال اگر برای این گونه صحبت ها، شخصی را انتخاب کنید که با تمام وجود خود به او اطمینان داشته باشید و یا این که آن فرد مورد احترام شما باشد، تأثیر این صحبت کردن به مراتب بیشتر هم خواهد بود. نکته دیگر این است که هیچ گاه از سؤال کردن از کسانی که به نظرتان برخورد شایسته و با اطمینانی با مسائل دارند، واهمه ای نداشته باشید. برای مثال می توانید از آن ها سؤال کنید که چگونه توانسته اند به این میزان از اعتماد به نفس دست پیدا کنند و این که راهکار موفقیتشان در واقع چه بوده است. در بیشتر مواقع، هر شخصی برای خود راهکار ویژه و منحصر به فردی دارد که به وسیله آن قادر بوده است به چنین اعتماد به نفسی دست پیدا کند؛ آشنایی با این گونه راهکارهای شخصی، به مرور می تواند به شما کمک کند راهکاری برای خودتان، با توجه به آن چه از این اشخاص شنیده اید، پیدا کنید.

آب بیشتری بنوشید

همگان به خوبی از فایده هایی که نوشیدن آب برای بدن دارد و نیز نقش مهم آن در سلامتی و پیشگیری از بسیاری از اختلالات آگاهی داریم و به همین خاطر این گونه مسائل را دیگر عنوان نمی کنیم و تنها به ذکر این مسئله اکتفا می کنیم که علاوه بر تمامی فوایدی که به خوبی از آن آگاهی دارید، نوشیدن آب نقش مهمی در جلوگیری از بروز سردرد، سرگیجه، خستگی مفرط و در نهایت ناراحتی های عصبی دارد و پیشگیری از این چهار اختلال، می تواند اعتماد به نفس فرد را به طور گسترده ای افزایش دهد. به همین خاطر است که نوشیدن بیشتر آب در نهایت سبب افزایش اعتماد به نفس می شود.

به دیگران کمک کنید

یکی دیگر از عواملی که نقش بسزایی در افزایش اعتماد به نفس دارند، این است که به شخص دیگری کمک کنید. البته منظور از کمک، صرفاً کمکی نیست که بسیار بزرگ باشد و شما را به دردسر بیندازید. کارهای کوچکی نیز وجود دارند که می توان در کمک به دیگران انجام داد و مطمئنا همه ما در طول روز، یکی دو بار با چنین مواردی رو به رو می شویم. برای نمونه کمک به فرد پا به سن گذاشته ای که قادر به عبور کردن از خیابان به تنهایی نیست و یا نگاه داشتن در برای کسی که وسیله ای در دستش دارد و قادر به عبور کردن از در ورودی مکانی نیست. در حقیقت با کمک کردن به دیگران این احساس به فرد دست می دهد که در حال انجام دادن کار خوبی است و همین مسئله است که باعث افزایش اعتماد به نفس او می شود.

آن چیزهایی را که برایتان از اهمیت بیشتری برخوردار هستند را از دیگر مسائل متمایز کنید

هر شخصی، بسته به تجربیات خود و مسائلی که دیده، شنیده و یا خوانده است، ارزش هایی برای خود متصور می شود. در حقیقت این گونه ارزش ها است که برای یک شخص از اهمیت ویژه ای برخوردار است و صرف نظر از این که آن ارزش چه باشد، دست یابی و تحقق آن، برای فرد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. نکته بسیار مهم دیگری که در خصوص اعتماد به نفس وجود دارد این است که باید این ارزش را پیدا کرد و این مسئله اهمیت بسیاری دارد که فرد برای چه چیزی در زندگی خود، بیش از هر چیز دیگری ارزش قائل می شود.

در آن گفتگوهایی شرکت کنید که برایتان الهام بخش باشند

یکی از ساده ترین راه هایی که با به کار بستن آن قادر خواهید بود خلاقیت خود را افزایش دهید، این است که با دیگران در خصوص مسائلی صحبت کنید که برایتان تازه و جالب باشند. بهتر است در هنگام صحبت کردن با دیگران از عنوان کردن موضوعاتی که به گونه ای کلیشه ای شده اند پرهیز کنید؛ موضوعاتی مانند این که هوا خوب است یا بد و دیگر موضوعات این چنینی. به جای آن می توان گفتگویی خلاقانه در خصوص سیاست، تکنولوژی، احساسات، کتاب ها، سفر و یا هر چیز دیگری که در خصوص آن اطلاعات بیشتری دارید، شکل داد. مطمئنا هر شخصی، موضوعی دارد که از صحبت کردن در رابطه با آن بسیار احساس خوشایندی پیدا می کند. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که آن موضوع را پیدا کرده و سعی کنید تا حد امکان در خصوص آن با دیگران صحبت کنید. این مسئله باعث می شود انرژی بیشتری پیدا کرده و کمی به خود احترام بیشتری خواهید گذاشت که در نهایت هر دو سبب بالا رفتن میزان اعتماد به نفس خواهد شد.

دوری از برنامه های تلویزیونی ای که روایتگر زندگی واقعی افراد ثروتمند هستند

این گونه برنامه ها می توانند به مرور زمان احساسات شخصی فرد را تحت تأثیر خود قرار دهند. حال هر چه توان مالی فرد از آن چه که در حال مشاهده کردن آن است، کمتر باشد، این احساس عمیق تر و بد تر خواهد بود. به همین خاطر است که توصیه می شود تا جایی که برایتان مقدور است از مشاهده این گونه برنامه ها خودداری کنید و به جای آن، به خاطر هر آن چیزی که در اختیار دارید، شکر گزار باشید و قدر خود را بدانید. مشاهده این گونه برنامه ها، تنها به گونه ای این احساس گناه را در شما پدید خواهد آورد که چرا برای مثال شما آن همه پول ندارید که یک ماشین بسیار گران قیمت را تهیه کنید و این گونه افکار به هیچ عنوان برای اعتماد به نفس فرد مناسب نیستند. ترجمه  itrans.ir

این مقاله ادامه دارد...

در سیارک بخوانیم:

راهکارهایی برای افزایش اعتماد به نفس بخش اول 

افراد مشهوری که از فقر به قله های موفقیت رسیدند بخش دوم

افراد مشهوری که از فقر به قله های موفقیت رسیدند بخش اول

خودشکوفایی یا خودیابی

ایجاد انگیزه و ارتقای توانایی های انگیزشی در اساتید دانشگاه

عادات رفتاری انسان های موفق

فرصت‌ها و موفقیت

عزت نفس ، احساس خوب نسبت به خود

نظرات

در ادامه بخوانید...

پانزده دلیلی که نشان می دهد زن بودن بهتر است

در

خصوصیات منحصر به فردی در زنان وجود دارد که آن ها را متمایز کرده و این احساس را به وجود می آورد که به طور کلی شاید زن بودن بهتر از مرد بودن باشد. اما علت این مسئله چیست؟ پاسخ این سؤال و علت این مسئله به آن دسته از مشخصه های رفتاری و شخصیتی زنان باز می گردد که منحصر به خود آن ها است و در مردان مشاهده نمی شود و امکان بروز پیدا نمی کند. با سیارک همراه باشید تا با هم نگاهی به این خصوصیات رفتاری و مشخصه های زنان داشته باشیم.

زنان آستانه تحمل درد بالاتری نسبت به مردان دارند

از زمان آفرینش نوع بشر بر روی کره زمین، این زنان بوده اند که وظیفه متولد کردن انسان و به دنیا آوردن او را به عهده داشته اند و این تجربه دردی را متوجه زنان می کند که کمتر تجربه ای قادر به قیاس با چنین دردی است. این مسئله یگانه دلیلی است که باعث شده آستانه تحمل درد زنان به طور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کرده و بیشتر از مردان باشد. حال اگر  عمل جراحی، کشیدن دندان و یا هر تجربه دیگری که دردی را متوجه شخص می کند در نظر بگیریم، زنان بهتر از مردان قادر به تحمل درد ناشی از آن خواهند بود. این آستانه تحمل درد بالای زنان در نهایت باعث می شود تا آن ها بتوانند بیشتر از مردان روی به استفاده از روش های درمانی سنتی بیاورند که به مراتب ضرر کمتری را متوجه سلامت فرد می کند (به واسطه عدم استفاده از دارو های بی هوشی و این گونه دارو ها) و علاوه بر این می توانند فعالیت های گوناگون فیزیکی را تجربه کرده و از آن ها برای افزایش آرامش ذهنی و بهبود کارکرد بدن خود بهره بگیرند.

زنان به نسبت مردان طول عمر بیشتری دارند

بنا به آمار و اطلاعاتی که در این خصوص در دست داریم، اکثریت جمعیت زنان طول عمر بیشتری را در مقایسه با مردان تجربه می کنند. البته مشخصا بخشی از این طول عمر بیشتر به شرایط سخت کاری ای باز می گردد که مردان تجربه می کنند و حوادثی که در محیط کار بعضا متوجه مردان شده و سبب مرگ شان می شود، کمتر در زنان دیده می شود، با این وجود، این بیشتر بودن طول عمر زنان دلیل دیگری هم دارد: زنان به نسبت مردان کمتر در معرض ابتلا به بیماری های گوناگون قرار می گیرند. این خصیصه ای است که به واسطه کارکرد منحصر به فرد بدن زنان در آن ها شکل گرفته و کمتر از مردان در معرض بیماری قرار می گیرند.

زنان می توانند یکدیگر را در آغوش بگیرند

یکی از خصوصیات رفتاری که در جوامع کنونی برای زنان مجاز به شمار می رود، این است که آن ها قادر به در آغوش کشیدن دوستان زن خود هستند و کسی از دیدن دو زن که یکدیگر را در آغوش می کشند، تعجبی نمی کند. بنا بر این این مسئله دیگری است که سبب می شود تنش ذهنی زنان به نسبت مردان کمتر باشد و علاوه بر این قادر هستند احساسات خود را بیشتر و بهتر از مردان بروز دهند و کمتر از مردان به غم و اندوه اجازه گسترش دهند.

در سیارک بخوانیم : تأثیرات روانی در آغوش گرفتن 

زنان می توانند گریه کنند

علاوه بر مورد پیشین، نکته دیگری در خصوص زنان در جوامع امروزی وجود دارد: صرف نظر از این که در فضایی عمومی باشند یا در خلوت خود، زنان این امکان را دارند که برای خالی کردن خود گریه کنند و این کاری است که برای مردان مجاز به شمار نمی رود و اگر کسی مردی را ببیند که در حالت عادی در حال گریه کردن است، مطمئنا بسیار تعجب خواهد کرد. بنا بر این می توان عنوان کرد که زنان در بروز دادن احساسات خود آزادی عمل بیشتری نسبت به مردان دارند. نکته ای که در خصوص گریه کردن مردان وجود دارد این است که به هنگام گریه کردن تصویر یک مرد ضعیف را در اذهان عمومی به جای می گذارند و به همین خاطر کمتر این کار را می کنند؛ حال آن که زنان چنین محدودیتی ندارند و کسی گریه کردن را به عنوان ضعفی برای زنان نمی شناسد.

گردهمایی های زنانه

در بسیاری از برند های تجاری مرتبط با مد و لباس و نیز در بسیاری از کسب و کار های دیگر، گردهمایی هایی برگزار می شوند که منحصر برای زنان است و آن ها این امکان را دارند که بدون حضور مردان فضایی مختص به خود داشته و با دوستان و همکاران خود اوقات خوشی را سپری کنند. حال آن که برای مردان کمتر این گونه مسائل مشاهده می شود.

زنان امکان استفاده از لوازم آرایشی بهداشتی را دارند

مردان به طور معمول مجبور هستند تا پایان عمر خود همان صورتی که به واسطه مسائل ژنتیکی از پدر و مادر خود به ارث برده اند را مشاهده کنند و کمتر در آن تغییری به وجود می آورند. حال آن که زنان در این خصوص نیز محدودیت های مردان را ندارند و قادر هستند با استفاده از محصولات آرایشی و نیز با امتحان کردن مدل های جدید بر روی مو های خود، ظاهر خود را تغییر دهند؛ نکته دیگر این که به واسطه محصولات جدیدی که در حوزه آرایش و زیبایی وارد بازار شده اند، این امکان را به وجود می آورند که زنان صورتی کاملا متفاوت با ظاهر اصلی شان برای خود شکل دهند. این تنوع در شکل دادن ظاهر در نهایت باعث می شود تا زنان کمتر از مردان از ظاهر خود احساس خستگی و افسردگی پیدا کنند و علاوه بر این تفریحی نیز به شمار می رود.

زنان در انتخاب پوشش خود آزادی عمل بیشتری دارند

زمانی که صحبت از مد و لباس می شود، مطمئنا این زنان هستند که بیش از مردان در معرض توجه قرار گرفته و لباس هایی که می توانند از میان شان انتخاب کنند، تنوع بیشتری نسبت به لباس های مردان دارد: با کمی توجه می توان به این نکته پی برد که مردان، صرف نظر از این که در کدام نقطه از کره زمین زندگی می کنند، پوششی مشابه با یکدیگر دارند (البته بدون در نظر گرفتن پوشش های مردم بومی یک منطقه: دامن مردان اسکاتلندی و این گونه پوشش ها) و کمتر تنوع به خصوصی در پوشش آن ها مشاهده می شود، حال آن که برای زنان مسئله کاملا به گونه ای دیگر است و لباس هایی که می توانند به عنوان پوشش خود از آن استفاده کنند، تنوع بسیار بیشتری دارد و این نیز می تواند به عنوان تفریحی برای شان باشد که از تنش روحی و روانی شان بکاهد.

به دنیا آوردن انسانی دیگر

بیش از نیمی از جمعیت کره زمین را زنان تشکیل می دهند و آن ها به عنوان تنها انسان هایی شناخته می شوند که این قابلیت و استعداد را دارند که شرایط به دنیا آمدن انسانی دیگر را در بدن خود برای او فراهم کرده و پس از تحمل دوران بارداری او را به دنیا بیاورد. این معجزه ای است که طبیعت به خصوص برای زنان امکان عملی کردن اش را فراهم آورده است. پس از به دنیا آوردن کودک نیز می توانند از این احساس خوشایند و فوق العاده بهره مند باشند که کودکی آن ها را مادر صدا کند؛ صدایی که می تواند تأثیری جادویی بر حال عمومی زنان و مادران داشته باشد.

زنان قابلیت حمل کیف های دستی را نیز دارند

با کمی توجه و دقت نظر متوجه خواهید شد که زنان بیشتر نقاط دنیا به هنگام بیرون رفتن کیف دستی به همراه دارند و این مسئله در میان آنان کاملا معمول است. بنا بر این اگر نیازی به دستمال کاغذی، کرم ضد آفتاب، قرص نعنا و یا هر محصول این چنینی دیگر باشد، زنان قادر خواهند بود تا تقریبا در هر زمان و مکانی از آن ها استفاده کنند و این گونه چیز ها را به همراه خود داشته باشند. علاوه بر این نکته دیگری نیز در خصوص این کیف های دستی وجود دارد: برند های مختلف لباس، کیف های دستی در رنگ ها و طرح های متنوعی روانه بازار می کنند و زنان قادر خواهند بود برای خرید این انواع مختلف اقدام کرده و تجربه دل پذیر و لذت بخشی داشته باشند.

زنان از طاسی سر رنج نمی برند

با کمی توجه می توان مشاهده کرد که بسیاری از مردان، از طاسی موضعی بر روی سر خود در دوران پیری و میان سالی رنج می برند. این در حالی است که زنان به واسطه داشتن کروموزموم ایکس از این طاسی های موضعی در سنین بالا تر کاملا ایمن بوده و هیچ گاه چنین مسئله ای را تجربه نخواهند کرد. علاوه بر این زنان این قابلیت را هم دارند که اجازه دهند مو های شان رشد کرده و بلند شود و از آن برای مصارف دیگری بهره بگیرند. بسیاری از زنان این کار را انجام داده و از موهای خود برای کمک به بیماران سرطانی و این گونه کار های خیر استفاده می کنند؛ چنین کارهایی می تواند معانی دیگری به زندگی یک زند دهد. علاوه بر این محصولات بسیاری هم هستند که از موی سر به عنوان اصلی ترین ترکیب خود استفاده می کنند.

زنان قادر هستند  پیچیدگی های بیشتری در خصوص رنگ ها تشخیص داده و مشاهده کنند

به طور کلی می توان عنوان کرد که زنان احساسات قوی تری نسبت به مردان داشته و قادر به تشخیص کوچک ترین تفاوت ها و تمایزاتی می شوند که به طور معمول از چشم مردان پنهان می ماند؛ در خصوص رنگ ها و چگونگی دریافت آن ها نیز این مسئله صدق می کند. زنان این قابلیت را دارند که با کمی دقت نظر، تفاوت های بیشتری در میان رنگ ها را با توجه به سایه و شکل به خصوص هر رنگ مشاهده کنند؛ این قابلیت باعث می شود تا زنان در کارهایی چون دکوراسیون داخلی عملکرد بهتری نسبت به مردان داشته باشند و نیز بتوانند در کارهای هنری مربوط به رنگ ها، به عنوان تفریحی برای اوقات فراغت نگاه کنند.

زنان در برقراری روابط اجتماعی مهارت بیشتری دارند

بخشی از مغز انسان وجود دارد که به طور منحصر به فرد وظیفه برقراری ارتباط و فعالیت های مربوط به آن را به عهده دارد؛ در بیشتر زنان این بخش از مغز شان در مقایسه با مردان بزرگ تر است. همین مسئله باعث می شود تا نه تنها زنان در برقراری ارتباط از طریق گفتگو و مکالمه با یکدیگر عملکرد بهتری داشته باشند، بلکه در کنار این مسئله بتوانند از طریق حالات صورت و احساسات خود نیز پیام هایی را به طرف مقابل خود القا کنند (بدون صحبت کردن). زنان به واسطه این مهارت منحصر به فرد خود، این امکان را دارند که در محیط کاری و نیز در روابط شخصی شان خلاقیت بیشتری از خود نشان بدهند. علاوه بر این ها، زنان در استفاده از شبکه های ارتباط جمعی و برنامه های پیام رسان (ایمیل، پیام کوتاه و ...) نیز عملکرد بهتری نسبت به مردان دارند و به واسطه ارتباط با دیگران با استفاده از این گونه امکانات شرایط خوبی برای زندگی خود فراهم می کنند.

زنان در شرایط اضطراری و به طور معمول در اولویت قرار می گیرند

زلزله، آتش سوزی، درگیری و یا هر اتفاق ناخوشایند دیگری که باعث شود عده ای در مکانی گرفتار شوند را در نظر بگیرید؛ مطمئنا نخستین کسانی که اقدام به نجات جان شان و منتقل کردن شان به مکانی ایمن می شود، زنان و کودکان هستند. علاوه برا این مسئله در جوامع امروزی کارهایی برای زنان انجام می شود که احساس خوشایندی برای شان به ارمغان می آورد: برای نمونه در را برای آن ها باز می کنند و نخست به آن ها تعارف می کنند که عبور کنند و این گونه کار ها. این هم خود یکی دیگر از نکات مثبتی است که زندگی به عنوان یک زن در جوامع امروزی را به مراتب شایسته تر می کند.

زنان بیشتر در خانه خود باقی می مانند

زنان در جوامع امروزی انتخاب های زیادی برای آینده کاری و زندگی شخصی خود پیش رو دارند: آن ها می توانند شغلی برای خود انتخاب کرده و روز به روز در آن موفق تر شوند، می توانند تشکیل خانواده داده و کودکان خود را بزرگ کنند و یا حتی اگر بخواهند می توانند اقدام به سفر به نقاط مختلف دنیا و آشنایی با فرهنگ ها و مردم گوناگون کنند. نکته دیگری که در خصوص زنان وجود دارد این است که کسی چندان از در خانه ماندن یک زن تعجب نخواهد کرد: چه به عنوان مادری که کودکان خود را بزرگ کند و چه در حالت معمول و زنی که بخواهد برای انجام کارهای شخصی در خانه بماند و این مسئله در جوامع امروزی کاملا معمول و عادی است. مطمئنا کسی که در خانه می ماند از دشواری های محیط های کاری و سایر محیط ها به دور است. این در حالی است که مردان در سوی دیگر چنین امکانی ندارند و اگر مردی (چه به عنوان پدر فرزندان و چه در حالت معمول) در خانه بماند و برای انجام کاری به بیرون نرود، معمولا سایرین با دید تعجب به او نگاه خواهند کرد و حتی ممکن است برخی او را به سخره بگیرند.

زنان گل های بیشتری در مقایسه با مردان دریافت می کنند

صرف نظر از این که زن معشوقه ای داشته باشد، یا این که در کاری به خصوص موفقیت کسب کرده باشد و یا هر مسئله دیگری، نکته ای در خصوص زنان وجود دارد که بیشتر از مردان از سایرین گل دریافت می کنند. گرفتن گل از دیگران احساس بسیار خوشایندی دارد و حال و هوای فرد را به طور کلی بهبود می بخشد. هیچ پایانی برای این عادت شایسته گل هدیه دادن نمی توان متصور بود و همیشه گرفتن یا هدیه دادن یک دسته گل به (یا از) کسی که با تمام وجود دوست اش می داریم، احساس خوشایندی برایمان به ارمغان خواهد آورد.

نظرات

در ادامه بخوانید...

انواع رازهای زیبایی که زنان کارآفرین باید بدانند

در

هر روز تعداد بیشتری از زنان به مشاغل حرفه ای وارد می شوند و بسیاری از آنها از موفق شدن هم فراتر می روند، زیرا، ما می توانیم! علی رغم این باور عمومی که دنیای کسب و کار به مردان تعلق دارد، زنان در حال کسب جایگاههای بیشتر و بالاتری به عنوان مدیر هستند. آما آنها هدف تناقضات و تصورات غلطی هم هستند.
موضوع ظاهر زنان در دفاتر کار بسیار بحث برانگیز است،آیا زنان مدیرعامل اجازه دارند جذاب و زنانه باشند؟ پاسخ بدون شک این است: بله، یک بله بزرگ!


بله، زنان باید زنانگی را حفظ  و به جنسیت خود افتخار کنند. آنها باید به افزایش زیبایی خود کمک کنند.!.
حرف کسانی را که می گویندشما نباید در محل کار ارایش کنید را فراموش کنید. گوش کردن به کسانی که می گویند کفش پاشنه دار و محیط کار با هم نمیسازند را فراموش کنید! آنها با هم سازگارند و بسیار خوب هم در هم ادغام می شوند!.ما می توانیم با نگاه کردن به زنان موفق در کسب و کار مانند لسلی بلاجت، توری بورچ، الکسا وون توبل و فرح مالیک یاد بگیریم که جوانند،باهوشند و مدیر عاملند.
این دختران شگفت انگیزمسولیت زیادی بر روی شانه های خود حمل می کنند و می توانند مشاوره های کسب و کاری خوبی ارائه دهند همانطور که مشاوره های زیبایی خوبی هم می دهند. انواع رازهای زیبایی که تمام زنان کارافراین باید بدانند،بنابراین از حقه های زیبایی آنها الهام بگیرید!(سیارک)

 

1. چیزی را که اکنون دارید نمایش دهید

قبل از اینکه به رازها بپردازیم، مهم ترین قانون زندگی را مطرح می کنیم، به عنوان یک زن خانه دار، مدیر عامل یک شرکت یا هر چیز دیگری: زیبایی طبیعی خود را افزایش دهید!. ما در عصر پیشرفت های مصنوعی زندگی می کنیم، موهای کاذب، ایمپلت و بسیاری از چیزهای دیگر،که می توانند به شما کمک کنند که تغییر کنید. اما واقعآ می خواهید این کار را بکنید؟
نه، و نباید هم این کار را بکنید!.همه ی این پیشرفت ها فقط زیبایی واقعی شما را مخفی می کنند، بنابراین بر بهبود آن چیزهایی که دارید تمرکز کنید.آیا شما یک فرد 20 ساله هستید که می خواهید شغلی را شروع کنید؟ از افزودنی های مصنوعی به خود خودداری کنید و زیبایی طبیعی خود را برجسته سازید.آیا شما در حال ورود به چهل سالگی هستید و موهایتان مثل گذشته پر پشت نیست؟مشکلی نیست! بروید و یکی از آن مدل موهای کوتاه مخصوص زنان مسن تر را انتخاب کنید و از ظاهر جدیدتان لذت ببرید!.شما زیبایید، صرف نظر از سن و موقعیتتان، بنابراین از این زیبایی استفاده کنید. سعی نکنید خود واقعیتان را پشت ارایش های سنگین پنهان کنید!.مشتریان و شرکای شما متوجه آرایش غلیظتان می شوند که منجر به تعریف کردن از شما  نمی شود.وقتی ملایم و طبیعی هستید، شیوه تفکر همه نسبت به شما را تغییر می کند. بنابراین به زیبایی طبیعی خودتان پناه ببرید.


2. راز مخفی زیبایی موها

زنان زمان و انرژی زیادی را به طراحی موهایشان اختصاص می دهند، پس این مهم ترین راز زیبایی زنان کارافرین است که مبارزه ای دو مرحله ای است، فر زدن و لخت کردن موها. از محصولات تجاری که دارای مقدار زیادی مواد و سموم شیمایی هستند اجتناب کنید، و به سمت محصولات مراقبتی طبیعی از موها بیایید . کمپانی های وطنی محصولات ارگانیک دارند.موها و پوست سررا با استفاده از آب کافی و و روغن آرگان خالص ماساژ دهید می توانید با استفاده از روغن زیتون یا نارگیل یا بادام ماسک مو درست کنید. 


3. هرگز به سمت چیزهای تقلبی نروید

اگر میخواهید یک کارافرین حرفه ای باشید،باید از تمام چیزهای تقلبی دوری کنید. این را گفتم و بارها و بارها هم تکرارش می کنم. از چیزهای جعلی دوری کنید. دلایل بسیاری برای این حرف وجود دارد اما من فقط یک موردش را می گویم که مهمترین انها هست: این چیزها پوست شما را خراب می کنند این تنها استدلالی است که باعث می شود شما از چیزهای حعلی و تقلبی دوری کنید. از صاف کردن موهایتان اجتناب کنید. نه اینکه با این کار شبیه باربی می شوید، بلکه موهایتان عذاب خواهند کشید. به علاوه، فر طبیعی زرق و برق دار تز است!. از مژه مصنوعی دوری کنید. آنها برای 24 ساعت کار و هفت روز هفته نیستند، با این کار حرفه ای به نظر نمی آییدعلاوه براین، ممکن است خیلی رفت و امد داشته باشید و به عنوان یک زن شاغل مژه های مصوعی برای کارتان مناسب نیست. به جای این کار مژه هایتان را با روغن کرچک یا روغن زیتون هر شب به مدت دو ماه ترمیم کنید.

4. مراقبت از پوست


پوست بزرگترین ارگان بدن شماست و شاخص مهمی برای مشخص شدن سلامتی شماست.وقتی پوست شما در عذاب است، کل بدنتان رنج می برد. بنابراین مطمئن شوید که همیشه پوست درخشانی دارید.می توانید زنان پاکستانی را در نظر بگیرید، که زمان زیادی را صرف مراقبت از پوستشان می کنند. اول، پوستتان را دو بار در روز بشویید، برای حذف تمامی سلولهای مرده و عوامل آسیب زا. می توانید از محصولات ارگانیک فاقد مواد شیمیایی  استفاده کنید.کرم مرطوب کننده به کار ببرید و از یک اسپری برای آبرسانی نواحی خارجی استفاده کنید. به صورت منظم ماساژ دهید ، لوسیون و کرم به کار ببرید تا مطمئن شوید در تمام طول روز به پوستتان آب رسانی می شود.از خوردن غذاهای سنگین فرآوری شده اجتناب کنید و به سمت غذاهای محلی تازه بروید.

 

5. مدل آرایشی را پیدا کنید که مناسب شماست

پیدا کردن بهترین سبک آرایشی مناسب چهره شما، مهم ترین بخش از لیست مشاوره ی اسرار زیبایی زنان کارافرین است.سبک های مختلفی را امتحان کنید و یکی را که از همه برای شما مناسب تر است انتخاب کنید.به طور مثال، می توانید به سمت ارایش کلاسیک با رژ لب قرمز و خط چشم گربه ای بروید که برای استفاده ی روزمره است. مثال دیگر الهام گرفتن از یک مدل دیگر، پلک هلویی و لب نارنجی و سایه برنزه است.وقتی که ارایش مناسب خودتان را پیدا کردید به آن پایبند باشید و آن را مناسب خود تنظیم کنید. می توانید از افراد مشهور هم الهام بگیرید: مثلا من سبک ظریف مونیکا بلوچی را دوست دارم.

 

6. برای موفقیت لباس بپوشید

سبک لباس پوشیدن چیزهای زیادی در مورد شما می گوید، پس باید لباسها را در ذهن تصور کنید .هیچ رنگ قطعی برای دنیای کسب و کار وجود ندارد،اما چند رنگ خسته کننده وجود دارند-سیاه و خاکستری، به علاوه ی رنگ های خطرناک!. که باید به هر قیمتی از آنها اجتناب کنید مانند neons. داشتن یک کمد لباس رنگارنگ اشتباه نیست، تا زمانی که چندین رنگ را با هم نپوشید.به طور مثال، یک لباس شیک می تواند ار پیراهن آبی تیره و کفش بنفش تشکیل شده باشد، پیراهن آبی تیره و کت ابرشیمی صورتی و کفش بنفش هم ترکیب رنگ خوبی است. حرفه ای باشید.
7. ابتذال قابل قبول نیست.
احتمالا یکی از اشتباهات غیر قابل قبول شما هنگام صحبت از مد، مبتذل بودن است.پوشیدن دامن های خیلی کوتاه و یا بالاتنه ی خیلی اشکار قطعا شکستن حریم است و باعث می شود مردم اطراف در مورد شما هر فکری غیر کار بکنند.برای گنجاندن این قانون در رازهای زنان کارافرین می توانم بگویم که دامن شما باید چند اینچ بالاتر از زانو و تاپ شما باید به اندازه ی کافی بالاتنه و جذابیت های آن را بپوشاند.با این وجود خیلی هم محافظه کار نباشید،لباس مناسب چیزی نیست که شخصیت و زنانگی شما را انکار کند.
برای اطمینان از اینکه بخشی از شخصیتتان را فراموش نکرده اید، از لوازم جانبی استفاده کنید. دستمال، گردنبند، گوشواره، دستبند و و سایر جواهرات هم می توانند تا حد معقول و مناسبی استفاده شوند.

(سیارک)

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

۱۳۹۵/۸/۱made a lot of sense. But, think about this, what if you added a little content? I mean, I dont want to tell you how to run your blog, but what if you added something to maybe get peoples atnettion? Just like a video or a picture or two to get people excited about what youve got to say. In my opinion, it would make your blog come to life a little bit.

در ادامه بخوانید...

15 کار کوچکی که می توانید هر روز برای رسیدن به موفقیت انجام دهید.

در

آیا تاکنون به رازی که در پس موفقیت قرار گرفته، فکر کرده اید؟ برای اکثر افراد، این مساله فقط یک چیز خاص نیست. بلکه، نتیجه ی بسیاری از عادت های روزانه  است که دائما تکرار می شوند. در اینجا 15 کار کوچک روزانه وجود دارد تا مطمئن شوید که عمدتا  زمان و صرف آن روی اولویت های خود را انجام میدهید. این نکات را در کارهای روتین روزانه ی خود قرار دهید و  مراقب اوج گرفتن موفقیت خود باشید !(سیارک)

 1. اولویت های خود را تعریف کنید.

سه اولویت برتر شما در زندگی کدام است ؟ سه چیزی که در بیشتر مواقع ، وقت خود را صرف آن می کنید کدام است ؟ آیا اولویت های شما با جایی که شما وقت خود را صرف می کنید ، تطابق دارد ؟ اگر این طور است ، ترسناک است. اگر نه ، باید سخت تلاش کرده تا زمان خود را صرف اولویت ها ارادی کنید و از شر این چیزهای بی ارزشی که شما را از انجام کارهای مهم باز می دارد ، خلاص شوید. واقعا به روشی که می خواهید زندگی خود را صرف کنید فکر کنید – شما احتمالی فقط زمانی احساس موفقیت می کنید که زمان خود را صرف چیزهایی کنید که برایتان بسیار اهمیت دارد.

 1. برای ادامه ی روز برنامه ای را تنظیم کنید.

زمان با ارزش ترین سرمایه ی ماست و دوباره بدست نمی آید. اگر واقعا می خواهید موفق باشید ، باید روش گذراندن زمان خود را برنامه ریزی کنید.

یک راه انجام این کار ، هر شب وقتی را به برنامه ریزی برای روز بعد اختصاص دهید. نوشتن برنامه ی زیری به سه دلیل به شما کمک می کند : باعث می شود ساعت های بیداری خود را به ماکزیمم زمان برسانید ؛ می توانید زمانی را هر روز به تمرکز روی اولویت های خود اختصاص دهید ؛ و می توان کشف کرد که آیا زمان زیادی را هدر داده اید یا نه. من اخیرا در جایی خواندم که متوسط آمریکایی ها 5 ساعت از روز خود را صرف تماشای تلویزیون می کنند. تنظیم برنامه  باعث می شود شما در دام کارهای کشنده ی زمان مثل تلویزیون نیفتید.

 1. قورباغه را قورت بده

در ابتدا یک قورباغه ی زنده را هر روز صبح قورت داده  و در بقیه ی روز هیچ چیز بدنی برایتان دیگر رخ نمی دهد. " مارک تواین

اگر شما نیز مثل بقیه ی مردم  هستید ، کاری هست که هر روز پشت گوش می اندازید چونکه شما از آن هراس داشته یا دستپاچه میشوید. این کار قورباغه ی شما است ، و طبق گفته ی مارک تواین ، باید هر روز صبح آن را بخورید. مساله ی به تعویق انداختن خوردن قورباغه این است که تمرکز روی انجام کارهای دیگر ، کار سختی است ؛ شما این قدر مشغول فکر کردن به این قورباغه هستید که نمی توانید آن را الان بخورید و به تعویق می افتد. همچنین ، طفره رفتن از آن باعث می شود حتی این مساله برایتان دشوارتر باشد چونکه زمان برای تصور چیزهای احتمالی دارید که این کاررا بدتر می کند.

خوردن این قورباغه در ابتدای روز به شما حس کمال می بخشد و آغاز روز برای حس موفقیت بسیار مناسب است. تمام کردن فوری این کار ترسناک به شما نیروی آنی را برای انجام کارهای دیگر در طول روز می دهد. همچنین ، در مقایسه با قورباغه ای که در ابتدا با آن روز خود را شروع کرده اید ، بسیار آسان به نظر می رسد.(سیارک)

 1. با فرد درون آینه صادق باشید

حالا که راجع به خوردن قورباغه صحبت می کنیم ، می خواهم شما را تشویق کنم که با خودتان روراست باشید و چونکه قورباغه ای هست که در ابتدای روز باید بخورید یعنی زودتر از  زمانی که همیشه بیدار می شوید ، از خواب بلند شده تا خوردن آن را شروع کنید.

برخی از افراد تمام سعی خود را قبل از طلوع خورشید  می کنند و بقیه به طور باور نکردنی در آخر شب ، پرحاصل هستند. اگر عاشق آغاز روز در ساعت 5 صبح هستید ، عالی است – جلو رفته و این قورباغه را در ساعات اولیه ی صبح بخورید. اگر ترجیح می دهید بخوابید ، بسیار خوب است – جلو رفته و آن را در ابتدای روز خود  بخورید.

افراد موفق با خود صادق هستند. آنها تنظیم هدف تمرین را هر روز صبح در ساعت 4:30 می دانند. آیا این بهترین ایده نیست که هرگز آدم صبح زود نیستند. آنها اهداف خود را بر مبنای پر حاصلترین زمان خود تنظیم میکنند.

 1. خط قرمزهای خود را مشخص کنید.

از کلنگ Hack حاصلخیز اصلی سود ببرید : قانون پارکینسون .

طبق قانون پارکینسون ، کار برای پر کردن زمان موجود برای تکمیل  آن توسعه یافته است. اگر زمان کمی برای تکمیل کار دارید ، احتمالا تلاش خود را باید افزایش دهید. راجع به روش تمیز کردن خانه ی خود فکر کنید زمانی که فردی تماس می گیرد و میگوید تا بیست دقیقه ی دیگر می آید و روش تمرکز شدید شما روی ماموریتی که فردا صبح دارید. تلاش تان به طور قابل توجهی افزایش می یابد زمانی که زمان کم باشد.

خط قرمزهایی را برای تکمیل کار ، مشخص کنید تا برای رسیدن به اهداف به شما کمک کند. چونکه برنامه ی روزانه ی خود را تنظیم کرده اید ، می توانید از قانون پارکینسون برای بهره بردن شما ، استفاده کنید. یک راه انجام این کار استفاده از بلوک های زمان است . 5 دقیقه به تکمیل هدف اختصاص داده و سپس یک استراحت 5 دقیقه ای در نظر بگیرید. دانستن اینکه زمان کمی دارید  به شما کمک می کند تا سودمندی خود را در عرض 55 دقیقه  جلسه ی کاری، به ماکزیمم زمان برسانید. همچنین ، وقفه های روانی کوتاه در حین کار سخت در هر ساعت ، باعث سازماندهی دوباره ی شما می گردد.

 1. حواس پرتی ها را به حداقل برسانید.

از بسیاری از حواس پرتی ها در حین کار تا حد ممکن خلاص شوید. اگر اینترنت حواستان را پرت می کند ، کامپیوتر خود را به گونه ای تنظیم کنید که برخی از سایت های خاص در زمان طول روز ، قفل باشد. گوشی خود را خاموش کنید. وقتی با فهرست کارهای روتین سر و کار دارید ، پیام هایتان در آنجا خواهند بود.

 1. مکث

زمان را هر روز برنامه ریزی  کنید تا مراقب خود باشید . زمان را در جدول زمانبندی خود برای تنظیم کنید تا ورزش کرده و زمان آرامش یا هر دو را  داشته باشید.

 1. برنامه ی معکوس

یک روش برای حرکت به سمت اهداف بزرگ ، برنامه ریزی وارونه در زمان تنظیم اهداف ، است .

مثلا ،‌می خواهید 26 پوند وزن کم کنید. بعد از اینکه یک هدف طولانی مدت کاهش وزن 26 پوندی از حالا تا سال دیگر تنظیم کردید ، برنامه ریزی معکوس را آغاز شکرده و هدف را به بخش های ممکن تقسیم کنید. اگر می خواهید 26 پوند در یک سال کم کنید ، باید نیم پوند (1750 کالری) هر هفته کم کنید یعنی 250 کالری در روز . بسیاری از افراد سه وعده ی غذایی و دو وعده ، اسنک در طول روز می خورند ، به این معنا که می توانید جذب مواد را تا 50 کالری در زمان خوردن کاهش می دهید. که این کار یک هدف شدنی است! شما اکنون مقدار زیادی جذب کرده و اشتیاق خود را زیر پا گذاشته و آن را به اجزاء کوچک تقسیم کردید، یعنی اهداف روزانه ی قابل دستیابی.

برنامه ریزی برعکس برای حرکت به سمت جلو ، برای همه ی اهداف بزرگ موثر است. من یک هدف مالی دارم که می خواهم امسال به آن برسم و دقیقا می دانم چند دلار و سنت روزانه بدست بیاورم تا به هدفم برسم.

 1. یادداشت کنید.

تحقیقات نشان می دهد که فقط با نوشتم اهداف خود روی شانس رسیدن شما به آنها تا حد زیادی افزایش می یابد! اهدافتان را روی کاغذ بنویسید ، آنها را در جایی روی دیوار که به راحتی قابل روئیت باشد ، بچسبانید ، مرتبا به آن رجوع کنید ، و شانس بیشتری برای موفقیت خواهید داشت.

  10. یک شریک ذیحساب پیدا کنید.

شرکای مالی بسیار مهم هستند؛ آنها ما را حمایت و تشویق کرده تا برای رسیدن به اهدافمان تلاش کنیم. شاید شما همیشه می خواستید کتابی بنویسید یا یک شغل خانگی را شروع کنید. به کسی می گویید که به حفظ مسئولیت حساب شما کمک کرده و به طور هفتگی بررسی پیشرفتتان را کنترل کند.  داشتن یک شریک ذی حساب که اهداف مشابهی با شما دارد ، اثر بیشتری دارد.

 1. فقط خودتان را با افرادی مقایسه کنید که عزم و اراده ی شما را بر می انگیزانند.

آیا واقعا می خواهید احساس خوبی درباره ی زندگی تان داشته باشید ؟ مقایسه خود را با افراد دیگر رها کنید اگر حس بدنی به شما دست می دهد. حسادت به دیگران ، به سرعت شادی شما را کاهش داده و حس موفق نبودن را به شما می دهد.

مقایسه همان طور که در عنوان گفته شد ، می تواند مفید باشد اگر آن را در ارتباط با تحسین به جای حسادت ، انجام دهید. اگر دوستانتان دائما در شغل ارتقا می گیرند ، عادت های آنان را در اداره بررسی کنید. آیا او همیشه زود می رسد و دیر می رود و درخواست پروژه های اضافی می کند ؟ رقابت با اخلاق کاری او به شما کمک کرده تا اشتیاقتان تحریک شود. آیا همکارتان ، نمای سلامت کامل است ؟ مقایسه ی عادتهایتان با او باعث می شود شما بفهمید او هر روز بعد از ناهار پیاده روی می کند در حالی که شما در حال خوردن اسنک پشت میز کار خود هستید. اگر میل دارید تناسب اندام  خود را بهتر کنید در پیاده روی به او ملحق شوید.

" وقتی خود را به گونه ی سالم مقایسه کنیم (آنها آن را دراند ، من آن را دوست دارم ، چگونه راه رسیدن به آن را از آنها یاد بگیرم) ، که می تواند عزو م اراده ی ما را برای موفقتر شدن ، تقویت کند.

 1. بدنبال یک مربی ( منتور ) باشید.

اگر حوطه ی خاصی در زندگی شما وجود دارد که اشتیاق زیادی نسبت به آن دارید ، یک منتور موفق انتخاب کرده تا به شما کمک کند تا در آن حوزه رشد کنید. شما شاید بفهمید که در حوزه های مختلف زندگی تان ، منتورهای مختلفی دارید- من می دانم که دارم. استخدام یک  مربی را در نظر بگیرید؛ مربی درست ،با دادن انگیزه و ابزارهای لازم برای رسیدن به سطوح بالای موفقیت ،  دنیایی از تفاوت را در زندگی تان ایجاد می کند .

 1. وکیل یا نماینده

" اگر می خواهید الان کارهای بسیار کوچکی انجام دهید ، آن را خودتان انجام دهید. اگر می خواهید کارهای بزرگ انجام دهید و تاثیر زیادی داشته باشید ، نماینده بودن را یاد بگیرید" – جان سی ماکسول

ترک کنترل برخی کارها و نمایندگی کارهای خاص ، به همان اندازه که مشکل است ، نیز اهمیت دارد. رویهم رفته ، فقط 24 ساعت در یک روز وجود دارد ، و اگر واقعا می خواهید روی اولویت های خود تمرکز کرده و موفقیت زیادی داشته باشید ، باید به دیگران اعتماد کرده تا مسئول چیزهایی باشند که برای شما کمتر اهمیت دارد.

سال های پیش ، من کارهای هفتگی خود را روی کاغذ نوشتم و دریافتم که 56 کار وجود دارد که هر هفته آنها را تکمیل کرده ام. تعجبی ندارد که در آن لحظه احساس تاثیر بر انگیزی داشتم! ارزیابی اهمیت هر کدام از آن کارها را آغاز کرده و تصمیم گرفتم کارهایی را که انجامشان برایم اجباری نبود ، به وکیل واگذار کنم ، هنوز هم باید برای آن کارها را انجام مید ادم. حالا من زمان بیشتری برای تمرکز روی اولویت های خود دارم. زمانی که برخی از کارهای خود را به دیگران وکالت می دهیم ، می توانیم روی چیزهای مهم تمرکز کنیم – یک عامل مهم برا موفقیت.

 1. شرکت خود را عاقلانه انتخاب کنید.

علیرغم داشتن شریک ذی حساب مخصوص ، کل گروه خود را با دقت انتخاب کنید.

طبق نظر تاجر چیم ران ، " شما متوسط 5 نفر هستید که اکثر وقت خود را با او می گذرانید".

آیا شما وقت خود را با افرادی می گذرانید که مشوق ، مثبت و حامی شما هستند ؟ یا بیشتر زمان تان صرف افرادی می شود که برای شما مثل سم هستند ؟ انتخاب کنید که زمان خود را با فرادی بگذرانید که تلاش می کنند شما بهترین ها باشید.

 1. مطالعه کنید.

آیا می خواهید موفقیت بالایی داشته باشید؟ مطالعه کنیدو دائما  مطالعه کنید. مطالعه به ما انرژی داده و زهنمان را باز می کند. متونی را بخوانید که به شما انگیزه داده و در ذهنتان جرقه ایجاد می کنند. در توسعه ی نفس خود کاوش بسیار کنید. تا حد امکان اطلاعات بدست بیاورید. همیشه چیزی باری یادگیری بیشتر وجود دارد.

همه ی این کارها را روزانه انجام داده تا سریعا در مسیری قرار بگیرید که به موفقیت بسیار ختم می شود!(سیارک)

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۲۸ما هیچ وقت با خورمان صادق نیستیم

در ادامه بخوانید...