نکات بهداشتی برای زنان 9 مورد

زنان

 

طبق گفته متخصص  زنان ، عدم تعادل مداوم واژن منجر به اختلال در عملکرد باروری در زنان می شود و خطر ناباروری در زنان یا سقط جنین در دوران بارداری را افزایش می دهد.متخصص زنان و باروری ، 9 نکته در مورد چگونگی حفظ سلامتی واژن زنان ارائه می دهد.

 

شماره 1. بوی نامطبوع واژن

برای مقابله با بوی نامطبوع ، بسیاری از زنان به طور گسترده ای از شستن واژن با ترکیب خاصی استفاده می کنند ، اصطلاحاً "دئودورانت واژن". پزشکان-متخصص زنان توصیه نمی کنند که دوش خود را به تنهایی انجام دهید ، به خصوص با استفاده از داروهایی که توسط پزشک معالج تجویز نشده است.دوش واژن خطر تحریک اندام های تناسلی خارجی را افزایش می دهد و میکرو فلورای سالم واژن را مختل می کند. همه اینها منجر به ایجاد برفک یا واژنوز باکتریایی می شود . به جای پوشاندن بوی نامطبوع دستگاه تناسلی با انواع دئودورانت واژن ، ابتدا باید دلیل بوی نامطبوع واژن را به درستی درک کنید. و این تنها پس از معاینه توسط متخصص زنان انجام می شود.

 

شماره 2.  شستن یا نشستن واژن؟

بسیاری از خانم ها اطمینان دارند که واژن آنها توانایی پاکسازی خود را دارد. بنابراین ، آنها برای مراقبت از اندام تناسلی خارجی از صابون استفاده نمی کنند ، ترجیح می دهند با شستن با آب انجام دهند. با این حال ، بر خلاف این باور عمومی ،  قسمت ظریف بدن زن به یک پاکسازی کامل نیاز دارد.واقعیت این است که واژن به دلیل گرم و مرطوب بودن محل مناسبی برای تولید باکتری و قارچ است. به این موارد چربی ، عرق و ترشحاتی را اضافه کنید که در طول زندگی ما هر روز ایجاد می شود و در بهترین حالت تحریک و بوی نامطبوع برای شما فراهم می شود. در بدترین حالت ، همان برفک یا واژنوز باکتریایی است. برای جلوگیری از این امر ، دستگاه تناسلی خارجی (پابیس ، لابیا ، کلیتوریس) باید از جلو به عقب با استفاده از صابون مخصوص بهداشت واژن شسته شود.

 

لازم به یادآوری است که پوست دستگاه تناسلی (به ویژه غشای مخاطی) و بدن متفاوت است. هنگام انتخاب محصولات بهداشت واژن ، باید در درجه اول بر روی PH تمرکز کنید. اگر پوست بدن قلیایی باشد ، دستگاه تناسلی اسیدی است.

اگر برای مراقبت روزانه از صابون یا ژل دوش منظم استفاده می کنید ، که دارای pH قلیایی است ، زیرا برای مراقبت از پوست بدن در نظر گرفته شده است ، بنابراین می توانند بر روی pH اندام های دستگاه تناسلی خارجی تأثیر منفی بگذارند.

محیط اسیدی دستگاه تناسلی به دلیل وجود میکرو فلور طبیعی واژن تشکیل می شود و قسمت اصلی آن لاکتوباسیل است که در یک محیط قلیایی از بین می رود. در این مرحله ، تعداد فلورهای فرصت طلب شروع به افزایش می کند ، یعنی باکتری هایی که همیشه در واژن وجود دارند ، اما به تعداد کمی. همراه با لاکتوباسیل ها ، میکروسنوز واژن ایجاد می کنند.

 

اما به محض افزایش تعداد آنها ، میکرو فلورا نقض می شود ، یعنی واژنوز باکتریایی ایجاد می شود ، تظاهرات آن ترشحات ناخوشایند و فراوان از دستگاه تناسلی با بوی "ماهی" است ، که گاهی اوقات همراه با خارش همراه است. این شرایط نیاز به معاینه و اصلاح دارد.

بنابراین ، یک زن باید از بهداشت صمیمی ، ترجیحاً تولید داروخانه ، استفاده کند که حاوی لاکتوباسیل ها باشد ، دارای PH اسیدی باشد و میکروسنوز طبیعی اندام های تناسلی خارجی را حفظ کند. این وجوه باید روزانه 1-2 بار در روز استفاده شود و نه بیشتر.

استفاده از وسایل دیگر ، به عنوان مثال ، دئودورانت ، حاوی مواد معطر و غیره نامطلوب است. تحریک ، واکنش های آلرژیک و همچنین نقض بیوسنوز امکان پذیر است.

 

شماره 3. لباس زیر مناسب را انتخاب کنید

لباس زیر توری  را برای موارد خاص ذخیره کنید. برای حفظ میکرو فلورای واژن ، باید روزانه از لباس های زیر ساخته شده از پارچه های طبیعی و قابل تنفس مانند پنبه استفاده کنید. مواد مصنوعی اجازه نمی دهند گرما و رطوبت اضافی از لباس زیر عبور کند و باعث تکثیر باکتری در واژن می شود.

 

شماره 4. از درمان های "معجزه" پرهیز کنید!

"داروهای معجزه آسا" برای سلامتی زنان بیشتر و بیشتر در بین زنان محبوبیت پیدا می کند. به عنوان مثال ، حمام واژن و تامپون های گیاهی که به منظور بهبود آن در واژن قرار می گیرند. پزشکان هشدار می دهند:علاوه بر بی اثر بودن ، می توانند کاملاً خطرناک باشند.درست مثل دوش گرفتن واژن  ، حمام واژن میکرو فلور طبیعی واژن را از بین می برد و دسترسی به انواع عفونت ها را باز می کند. علاوه بر این ، چنین روشی می تواند منجر به سوختگی دستگاه تناسلی شود! در مورد تامپون های گیاهی نیز همین طور است. همانطور که طبیعی هستند ، در بیشتر موارد می توانند باعث واکنش جدی آلرژیک یا تحریک دیواره های واژن شوند.مقدمات استفاده از داخل واژینال فقط باید توسط پزشک معالج تجویز شود!

 

شماره 5. رژیم غذایی در برابر برفک واژن

بیشتر باکتری ها ، قارچ ها و عفونت هایی که زندگی یک زن  را خراب می کنند در دستگاه گوارش او زندگی می کنند. مقدار زیادی قند و فرآورده های نشاسته ای در رژیم غذایی زنان به طور قابل توجهی احتمال عفونت های قارچی و باکتریایی واژن را افزایش می دهد. اگر حتی داروها به خلاص شدن از برفک کمک نمی کنند ، وقت آن است که رژیم بگیرید! امتناع از غذاهای شیرین و آردی به نفع پروتئین ها (گیاهان و حیوانات) ، سبزیجات و میوه های تازه ، گیاهان ، آجیل ها و چربی های سالم (آووکادو ، تخم مرغ ، ماهی) به شما امکان می دهد بیماری های زن را برای همیشه فراموش کنید. یک رژیم غذایی سالم باید با استفاده از پروبیوتیک ها  ، که با باکتری های مضر روده مبارزه می کند و به رشد میکرو فلورای سالم کمک می کند ، همراه باشد.

همچنین در رژیم غذایی خود غذاهایی با ویتامین های D ، E ، C ، روی ، اسیدهای چرب امگا 3 قرار دهید - این به تقویت ایمنی موضعی و کاهش احتمال عفونت های واژن کمک می کند.

 

شماره 6 عادت های بد را کنار بگذارید

یک واقعیت ثابت شده علمی ، تأثیر منفی سیگار بر توانایی بارداری زن است . با این حال ، تعداد کمی از مردم این را می دانندسیگار کشیدن همچنین می تواند باعث سرطان دهانه رحم شود... چنين كشفی اخيراً توسط دانشمندان انجام شده است كه در ترشحات واژن و دهانه رحم ردی از سموم دخانيات را يافته اند. علاوه بر این ، سیگار کشیدن باعث ایجاد بوی نامطبوع در ناحیه تناسلی می شود.

 

شماره 7.  آرام ، فقط بدون استرس!

زنانی که در محل کار و خانه دچار مشکل هستند بیشتر در معرض عفونت واژن و مشکلات قاعدگی هستند . واقعیت این است که استرس به طور کلی ایمنی را کاهش می دهد ، که به نوبه خود منجر به نقض میکرو فلورا در اندام های صمیمی می شود.

 

شماره 8.  از روان کننده های مناسب استفاده کنید

پزشکان اکیداً توصیه می کنند از موادی که برای این منظور در نظر گرفته نشده اند به عنوان روان کننده واژن استفاده نکنند. به عنوان مثال ، اغلب روغن های مختلفی برای این اهداف استفاده می شود:  روغن ماساژ ،  روغن کودک یا  روغن نارگیل. واقعیت این است که بسیاری از روغن های آرایشی ، از جمله روغن های بچه ، از فرآورده های نفتی ساخته می شوند و آنها قوی ترین ماده آلرژی زا هستند و می توانند تعادل میکرو فلورای واژن را مختل کنند. روغن های طبیعی مانند نارگیل خیلی سریع اکسید می شوند ، خراب می شوند و برای استفاده داخل واژن مناسب نیستند.شما باید روان کننده واژن بر پایه آب را که در داروخانه به فروش می رسد انتخاب کنید.

 

شماره 9.  از سالم بودن شریک زندگی خود اطمینان حاصل کنید

یک تصور غلط رایج در بین هر دو جنس وجود دارد که نقض میکرو فلور واژن یک مشکل کاملاً زنانه است. با این حال ، این اصلاً مورد درستی نیست.یک شریک جنسی می تواند باکتری های خود را منتقل کند ، باعث برفک و سایر عفونت های واژن شود. بنابراین اگر صد در صد از سلامت مرد خود اطمینان ندارید ، بهتر است از کاندوم استفاده کنید. این به حفظ سلامت اندام های صمیمی و محافظت در برابر بیماری های مقاربتی کمک می کند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید