یک انگلیسی از توربین هواپیمای مستهلک یک کاروان مسافرتی زیبا درست کرد

کاروان مسافرتی

کاروان مسافرتی از توربین هواپیمای مستهلک شده

 

بسیاری از کاروان های مسافرتی ساخته نشده اند تا همه خانواده در شرایط راحت سفر کنند. برای همین ، در  انگلیس ، یک صنعتگر ، توربین غیرفعال شده هواپیمای مسافربری جت را با مبلغی اندک خریداری کرد و آن را به یک کاروان مسافرتی دنج و بسیار غیرمعمول تبدیل کرد. استیو جونز برای تحقق بخشیدن به رویا و  ایده خلاقانه خود تلاش زیادی انجام داد ، گرچه در ابتدای تحول ، بسیاری فکر می کردند او دیوانه است.

 

کاروان مسافرتی

ایده خلاقانه برای کاروان مسافرتی : استیو جونز توربین جت از کار افتاده را خریداری کرد و آن را به یک کاروان مسافرتی دنج تبدیل کرد

 

استیو جونز - مهندس ، تکنسین سابق RAF از لنکاوی (انگلستان) سالها آرزوی خانه متحرک یا یک کاروان مسافرتی  را داشت. در همان روزهایی که وی خدمت می کرد ، هواپیماهای مسافربری قدیمی Vickers VC10 از پروازها حذف می شدند. پس از آن بود که استیو فکر کرد که ساخت یک کاروان مسافرتی چرخدار از موتور هواپیما بسیار خوب است و ابعاد و شکل ساده بدنه برای این منظور عالی است.

 

397785085.jpg

ایده خلاقانه: این همان هواپیمای مسافربری و توربین های موتوری ویکرز VC10 است که قرار است به کاروان مسافرتی تبدیل شود.

 

کاروان مسافرتی

تنها 6 سال بعد فرصت پیدا شد تا یک قطعه موتور هواپیمای از کار افتاده را استیو خریداری کرده و به خانه بیاورد.  |  عکس

 

چندین سال استیو منتظر لحظه ای بود که یک هواپیما شروع به حراج قطعات کند و می خواست چیزی برای خودش بخرد. طبیعتاً او فقط به موتوری علاقه داشت که آن را فقط به قیمت یک سکه خرید و به خانه آورد. نه دوستان و نه اقوام نمی توانستند درک کنند که چرا او به او به این موتور احتیاج دارد و از این قسمت هواپیما چه کارهایی می توان انجام داد ، اما پدر خانواده شروع به کار کرد. از آنجا که وی در سالهای اخیر در حال تعمیر تریلرها و کامپورها بوده است ، به راحتی می توان حدس زد که استیو جونز اطلاعات زیادی در مورد این تجارت دارد.

 

کاروان مسافرتی

برای تبدیل موتور هواپیما به یک کاروان مسافرتی دنج 10 هزار ساعت کار سخت زمان برد. 

 

برای شروع ، استیو جونز فضای داخلی ، ترتیب پنجره ها و درها را برنامه ریزی کرد و سپس تمام سیم کشی ها و سخت افزارهای اضافی را حذف کرد. بعد از اینکه او توربین را کاملاً "خالی" کرد ، شروع به عایق بندی پوسته آن کرد ، زیرا یک ورق نازک از آلومینیوم با کیفیت بهترین ماده برای عایق بندی حرارتی فضای زندگی نیست.

 

کاروان مسافرتی

استاد توربین را روی یک تریلر تک محوره آماده کرد.

 

کاروان مسافرتی

منبع اصلی نور در کاروان مسافرتی با درها و دیواره لولایی بسته ، پنجره های کوچک و انتهای کاملاً شیشه ای به شکل سوراخ هستند. 

 

با توجه به اینکه بدنه موتور هواپیما دارای شکل بیضوی ساده ای است ، استیو برای سازماندهی یک طبقه صاف مجبور شد قسمت تحتانی را صاف کند ، اما با تحولات بیشتر ، مشکلات آغاز شد. مواد الاستیک کاملاً روی دیوارهای گرد شده قرار دارند ، برای رفعبه  تخته سه لا به مقدار زیادی احتیاج داشت ، اما استیو همچنان موفق شد کپسول را کاملاً عایق بندی کرده و دکوراسیون داخلی را ایجاد کند.

 

کاروان مسافرتی

درب ورودی کپسول از دو نیمه لولایی ساخته شده است. 

 

کاروان مسافرتی

ایده خلاقانه در کاروان مسافرتی: پنجره ها ، درها و دریچه های نصب شده به شما امکان می دهد سطح دید را افزایش دهید. 

 

فضای کوچکی از فضای داخلی کاروان مسافرتی نیاز به برنامه ریزی و طراحی دقیق دارد ، زیرا 4 نفر باید به راحتی همزمان در این خانه مینیاتوری وقت بگذرانند. در همان زمان ، استیو می خواست یک مکان نشیمن ، آشپزخانه ، یک اتاق ناهار خوری و مکان های خواب برای همه اعضای خانواده فراهم کند.

 

کاروان مسافرتی

ایده خلاقانه: در اتاق نشیمن ، استیو یک دیوار باز ایجاد کرده است که به شما امکان می دهد بدون ترک کاروان از فعالیت در فضای باز لذت ببرید. 

 

برای افزایش حجم فضای داخلی ، استیو نه تنها طراحی پنجره ها و دریچه ای روی سقف ، بلکه یک قسمت کناری لولایی ساخته است که می توانید آن را باز کرده و طبیعت را تحسین کنید ، از هوای تازه و فضای بی پایان لذت ببرید. در شب ، اتاق نشیمن که به طور همزمان با چندین عملکرد قابل تبدیل است ، به راحتی به یک اتاق خواب تبدیل می شود. برای سازماندهی یک شب اقامت ، کافی است مبل ها را باز کنید ، در صورت بسته شدن ، یک تخت دو نفره برای والدین تشکیل می شود و برای پسران دو قفسه تاشو در طبقه دوم وجود دارد.

 

کاروان مسافرتی

با وجود ابعاد کوچک آن ، ما موفق شدیم در خانه سیار یک آشپزخانه و یک اتاق نشیمن-ناهار خوری درست کنیم. 

 

توجه داشته باشید: استیو جونز 10 هزار ساعت کار سخت و حدود 5 هزار دلار صرف سازماندهی کامل موتور عظیم هواپیمای مسافربری Vickers VC10 کرد. وقتی رهگذران برای اولین بار اردوگاه غیرمعمول وی را در خیابان های شهر دیدند ، 25000 دلار به پیشنهاد شد ، اما او آماده جدایی از ایده خلاقانه خود نبود.

 

کاروان مسافرتی

دکوراسیون داخلی که مبل های اتاق نشیمن را می توان به راحتی به مکان خواب تبدیل کرد.  |  عکس

 

علی رغم این واقعیت که تا تابستان سال 2020 همه تحولات انجام شده بود ، خانواده استیو جرات رفتن به یک سفر را نداشتند. اکنون خانواده خوشبخت در انتظار تابستان جدیدی هستند و استیو تصمیم گرفت خلاقیت خود را بیشتر بهبود بخشد.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید