ویروس پاپیلومای انسانی آنچه شما باید بدانید

ویروس پاپیلومای انسانی  آنچه شما باید بدانید
ویروس پاپیلومای انسانی HPV  عفونت بسیار شایعی است - حداقل 70٪ از افراد آن را حمل می کنند.
بیش از صد نوع ویروس پاپیلومای انسانی شناخته شده است. در سال های اخیر، دانشمندان به طور فزاینده ای درباره ارتباط بسیاری از سویه های این ویروس با توسعه سرطان صحبت می کنند. به عنوان مثال، سرطان دهانه رحم در بیشتر موارد به علت عفونت با HPV است. همچنین شواهدی وجود دارد که HPV خطر ابتلا به انواع مختلف سرطان پوست را افزایش می دهد.
 
بیشتر در معرض خطر HPV 16 و HPV 18 هستند. با این حال، اکثر ویروس ها در حال حاضر بی ضرر هستند - آنها می توانند سالها بدون هیچ گونه مشکلی در بدن زندگی کنند. براساس اطلاعات رسمی، حامل های HPV 70٪ از جمعیت جهان هستند، اما دانشمندان بر این باورند که این رقم کاملا واقع بینانه نیست، زیرا بسیاری از حاملان به سادگی ناشناخته هستند.
 
دانشمندان بر این باورند که عفونت HPV عمدتا از طریق تماس جنسی رخ می دهد. واقعیت این است که بر خلاف سایر بیماری های عفونی دستگاه تناسلی، جلوگیری از آلوده شدن با ویروس پاپیلومای انسانی با استفاده از کاندوم اجتناب ناپذیر است - ویروس ها به معنای واقعی کلمه در همه جا زندگی می کنند، بنابراین کاندوم فقط کمی خطر را کاهش می دهد. شما می توانید آن را با استفاده از وسایل خانه دریافت کنید.
 
HPV نمی تواند درمان شود. اما خبر خوب وجود دارد - در بیشتر موارد بدن خود با موفقیت با ویروس مقابله می کند و در طول یک سال کاملا آن را از بدن خارج می کند. در حال حاضر واکسن هایی وجود دارد که در برابر سویه هایی که اغلب در بیماران مبتلا به سرطان دهانه رحم یافت می شوند موثر هستند. واکسیناسیون برای سلامت در اوایل نوجوانی، قبل از شروع فعالیت جنسی انجام می شود. 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید