این پرنده عجیب غریب نیمی نر ، نیمی ماده است

1111111.jpg

 

محققان با تیمی که جمعیت پرندگان را در زیست گاه طبیعی Powdermill ، در رکتور ، پنسیلوانیا رصد می کنند ، در تاریخ 24 سپتامبر یک غافلگیری را رقم زدند: پرنده با رنگ آمیزی عجیب غریب. در یک طرف بدن آن پرهای مایل به قرمز و از طرف دیگر پرهای زرد وجود داشت.


هنگامی که آنها رنگ آمیزی شکاف پرنده آواز رابین به اندازه رابین را دیدند ، بلافاصله مشخص شد که این گروسبیک سینه سرخ (grosbeak) همان چیزی است که دانشمندان آن را gynandromorph دو طرفه می نامند - حیوانی که نیمی نر و نیمی ماده است.

 

آنی لیندسی می گوید: "هیچ سوالی در این مورد وجود نداشت ."اندازه گیری ها همچنین نشان داد که بال راست پرنده کمی طولانی تر از چپ است ، نمونه ای از تفاوت بین  نر و ماده.

در حالی که ژیناندرومورفی به این معنی است که حیوان دارای دو ویژگی زنانه و مردانه است ، ژیناندرومورفی های دو طرفه اغلب متفاوت تر به نظر می رسند ، زیرا این خصوصیات در وسط بدن آنها جدا شده است. جدایی ممکن است داخلی و همچنین خارجی باشد. و ژیناندرومورفی دو طرفه با هرمافرودیسم متفاوت است ، که در آن یک ارگانیسم دارای اندام های تولید مثل مردانه و زنانه است اما ممکن است از خارج به صورت مرد یا زن ظاهر شود.

 

گرچه هرمافرودیسم در بین بسیاری از موجودات ، از جمله کرم های خاکی و حلزون ها طبیعی است ، اما ژیناندرومورفی نادر است و در پرندگان ، به نظر می رسد وقتی سلول ها در اوایل رشد از تقسیم مناسب برخوردار نشوند ، اتفاق می افتد.

 

 ژیناندرومورفی

بال راست این پرنده بلندتر و دارای پرهای تیره است که مشخصه پرنده نر است. بال سمت چپ آن کوچکتر و قهوه ای است ، مشخصه ماده ها. پرهای دم آن نیز به صورت تقسیم شده است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید