خطر واقعی بوتاکس

در

ما بطور فوق العاده ای در خواندن حالات چهره ماهر هستیم؛ این حالات معانی گسترده ای از آنچه که می گوییم را با خود دارند. استفاده ی بیش از حد بوتاکس، توانایی شما در بیان کردن خودتان را از بین می برد و بیشتر برای زیبایی پوست است تا اینکه فقط پوست را صاف کند. (سیارک

 


از برجسته ترین خطرات ناشی از بوتاکس، ناتوانی در بیان کردن حالات چهره است. به عنوان مثال، این هفته در کلینیکم، زنی را برای یک مشکل پوستی غیرمرتبط دیدم. 
او پرسید"برای اینکه متخصص پوست من باشید کمی جوان نیستید؟"  مستقیما به من خیره شده بود.


مطمئن نبودم که او جدی است و یا شوخی می کند زیرا چهره او بخاطر استفاده از بوتاکس، یخ زده بود.
من با خشکی پاسخ دادم: نه، گواهینامه ام را تازه گرفته ام، بنابراین مادرم مجبور نیست مرا به محل کارم برساند!
او گفت:  این خنده دار است و مستقیما به من خیره شده بود. 


حال نگران بودم. فکر کردم که خنده دار بود. آیا خنده دار بود؟ شاید خنده دار نبود؟
بوتاکسش مانع از درک متقابل ما از همدیگر می شد. افراد زیادی مانند او را در بازار، در فروشگاه مواد غذایی، و بصورت کمدین های بسیاری در تلویزیون، دیده بودیم: آنها چهره هایی یخ زده دارند که غیرطبیعی و اغلب غیرجذاب هستند. برای نشان داده اهمیت بیان کردن چهره، لطفا این شبیه سازی کامپیوتری خوب را با دقت بررسی کنید. از اینکه چه مقدار اطلاعات را می توان از طریق یک چهره کامپیوتری انیمیشنی، تنها با بالابردن و پایین آوردن ابروها منتقل کرد شگفت زده خواهید شد.


دفعه بعد که برای درمان با بوتاکس رفتید در مورد این فکر کنید: مقدار کمی بوتاکس می تواند زیبا باشد. مقدار زیاد آن می تواند بد باشد.و دیده شدن به اندازه درک کردن مهم است.
این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.

نظرات

۱۴۰۰/۱۱/۱۳نحوه جایگزینی بوتاکس و اسید هیالورونیک نحوه بازگرداندن شادابی و جوانی به صورت را به روشی طبیعی و بدون استفاده از دارو توضیح می دهیم.

۱۴۰۰/۱۱/۱۳شاید هر زن مدرن، اگر هنوز به "تزریق زیبایی" متوسل نشده باشد، مطمئناً به آن فکر کرده است. اما، همانطور که تمرین نشان می دهد، هنگامی که او در مورد مفهومی مانند استئوپاتی زیبایی شناختی یاد می کند، تزریق به مدت نامحدود به تعویق می افتد. برای کسانی که هنوز با این روش آشنایی ندارند، چند سوال منطقی پیش می آید که امروز سعی می کنم به آنها پاسخ دهم. به طور خاص: "آیا این درست است که یک استئوپات می تواند جایگزین متخصص زیبایی شود؟ و واقعاً در چه مواردی تأثیر آن محسوس است؟

۱۴۰۰/۱۱/۱۳سوال اول: استئوپات چیست؟ استئوپات مکانیک بدن انسان است. این پزشکی است که وظیفه او بازگرداندن تعادل مکانیکی در بدن بیمار است. برای چی؟ دلیل آن ساده است: در تمام زندگی ما حرکت می کنیم و در همان زمان اغلب زمین می خوریم، کبودی و ضربه می خوریم. بیشتر از همه، بدن ما تحت تأثیر آسیب های جمجمه یا ناحیه دنبالچه-خاجی قرار می گیرد. با چنین ضرباتی استخوان های ما جابجا می شوند. عدم تعادل بدن وجود دارد: لگن می تواند "کج شود" یا به طرف یا پایین بچرخد و در نتیجه آسیب های جمجمه، خون رسانی به سر، از جمله پوست صورت، مختل می شود، عضلات تمام بدن متشنج می شود و گردن و کمر درد می کنند. در نتیجه، بدن هماهنگی طبیعی خود را از دست می دهد، از این رو عواقب بسیاری به صورت درد در قسمت های خاصی از بدن، اسکولیوز، افتادگی اندام های داخلی، کاهش بینایی، فشار خون بالا، واریس، برجستگی، پوکی استخوان، فتق بین مهره ای و ... و غیره بوجود می آید.

۱۴۰۰/۱۱/۱۳سوال دوم: صورت چه ربطی به آن دارد؟ علیرغم این واقعیت که در هر اطلس تشریحی می بینید که همه ماهیچه ها از یکدیگر جدا شده اند و به تنهایی وجود دارند، در واقع همه آنها به یک شبکه پیوسته مشترک متصل هستند که کل بدن را در یک کل واحد متحد می کند. و تنش در یک قسمت از بدن (مثلاً در گردن یا پشت) مطمئناً وضعیت سایر قسمت های بدن از جمله صورت را تحت تأثیر قرار می دهد.

۱۴۰۰/۱۱/۱۳زیبایی صورت بستگی به این دارد که پوست چقدر خوب تغذیه شود، خون شریانی آزادانه به سر جریان یابد. همچنین مهم است که محصولات متابولیک آزادانه از طریق سیستم لنفاوی و وریدی خارج شوند. اگر در نتیجه صدمات، استخوان ها جابجا شوند و عضلات تحت فشار بیش از حد قرار گیرند، تمام عروق - شریانی، وریدی و لنفاوی - فشرده می شوند. در چنین شرایطی طبیعتاً ظاهر آسیب می بیند. با کار انحصاری با صورت، دستیابی به یک اثر ماندگار و واضح غیرممکن است، بنابراین اگر به یک استئوپات مراجعه کنید و از وضعیت پوست صورت خود شکایت کنید، او فقط با صورت شما کار نخواهد کرد. او شروع به متعادل کردن بدن، بازیابی موقعیت صحیح استخوان ها و مفاصل می کند، ماهیچه ها را در شرایط مناسب قرار می دهد. این امر بر سلامت کل بدن از جمله سلامت چهره تأثیر می گذارد.

۱۴۰۰/۱۱/۱۳سوال سوم: استئوپاتی چه تاثیری بر صورت دارد؟ .....بافت های صورت سفت می شوند؛ ......تورم کاهش می یابد؛ ...بیضی صورت شفاف تر ظاهر می شود. ....صورت به طور قابل توجهی جوان تر می شود. ....رنگ پریدگی ناسالم، رنگ "خاکستری" ناپدید می شود. ....عدم تقارن صورت کاهش می یابد.

۱۴۰۰/۱۱/۱۳سوال چهارم: چرا در استئوپاتی این اتفاق می افتد؟ ساده است: پف و تورم بافت های صورت، "افتادگی" آن و همچنین رنگ خاکستری ناسالم، نشانه اختلالات گردش خون است. بهترین محصول آرایشی برای پوست صورت، خون شریانی خودش است که آن را تغذیه می کند و باعث کشسانی و جوانی آن می شود. در طول درمان، هم جریان ورودی و هم خروجی خون بهبود می یابد، زیرا استئوپات عروق را از فشرده شدن آزاد می کند. پوست از محصولات متابولیک پاک می شود، ظاهری سالم تر و جوان تر پیدا می کند.

۱۴۰۰/۱۱/۱۳چین و چروک ها نتیجه تنش بیش از حد در عضلات صورت است. بوتاکس اتصالات عصبی عضلانی را مسدود می کند و ماهیچه ها به طور موقت منقبض می شوند و به همین دلیل چین و چروک ها صاف می شوند. اما اگر با از بین بردن گیره‌های ماهیچه‌ها تعادل را در بدن بازیابی کنید، بدون تجویز دارو به طور طبیعی آرام می‌شوند. از نظر صاف کردن چین و چروک، بوتاکس بی رقیب است، اما در عین حال تغذیه پوست آسیب می بیند، رنگ خود را از دست می دهد و ادم بیشتری می کند. درمان استئوپاتیک باعث افزایش شادابی عضلات می شود، در حالی که بیمار در برابر بروز عدم تقارن های مرتبط با توزیع نادرست دارو کاملاً ایمن نیست.

۱۴۰۰/۱۱/۱۳اغلب، در طول دوره درمان، می توان به میزان قابل توجهی عدم تقارن صورت موجود را کاهش داد. ابروها و چشم ها متقارن تر می شوند ، تفاوت در شدت چین های نازولبیال چندان چشمگیر نیست ، جابجایی چانه در یک جهت یا دیگری ، که مدت هاست وجود داشته است ، تقریباً نامحسوس می شود. با این حال، یک استئوپات هرگز وظیفه درمان یا اصلاح یک چیز را بر عهده خود نمی گذارد، خواه سردرد، بیرون زدگی، تورم صورت یا عدم تقارن آن. وظیفه یک استئوپات "ترمیم مکانیسم"، بهبود کل بدن به عنوان یک کل است. من متقاعد شده ام که فقط چیزی که سالم است می تواند زیبا باشد.

۱۴۰۰/۱۱/۱۳سوال پنجم: کجا می توان متخصص استئوپاتی زیبایی را پیدا کرد؟ با وجود این واقعیت که چنین جهتی به عنوان استئوپاتی زیبایی برجسته است، هیچ پزشکی وجود ندارد که فقط در مسائل زیبایی متخصص باشد. در طول کار خود، همه استئوپات ها به نوعی درگیر استئوپاتی زیبایی هستند. بهبود ظاهر نوعی اثر "جانبی" درمان استئوپاتیک است. اکثر بیمارانی که مایل به بهبود وضعیت صورت خود هستند معمولاً برای این منظور به استئوپات مراجعه نمی کنند، زیرا اغلب حتی از چنین تأثیری آگاه نیستند. آنها با درد - در گردن، کمر، پشت، پاها، سردرد طولانی مدت - نزد پزشک آورده می شوند. به عنوان یک امتیاز خوب، چهره ای سفت و شاداب دریافت می کنند. بسیاری از بیماران من اعتراف کردند که قصد داشتند برای از بین بردن چین و چروک به پرکننده ها و بوتاکس متوسل شوند، کسی قبلاً در مورد جراحی پلاستیک برای از بین بردن پتوز یاد گرفته است. پیشنهاد کردم این برنامه ها را برای مدتی به تعویق بیندازند و نتایج درمان را ارزیابی کنند. پس از یک دوره استئوپاتی، نیاز به جراحی در همه این بیماران از بین رفت.

۱۴۰۰/۱۱/۱۳سوال ششم: چگونه اثر درمان استئوپاتی را تثبیت و حفظ کنیم؟ فعالیت بدنی مناسب. جلسات باشگاه و تمرین را حذف کنید. تمام تمرینات قدرتی روی دست ها گردن را به کار می کشد و از طریق گردن است که پوست صورت تغذیه می شود.

۱۴۰۰/۱۱/۱۳غذای سالم. مصرف غذاهای چرب، سرخ شده، فست فود، غذاهای شیرین، نشاسته ای و نوشیدنی های کافئین دار را کاهش دهید. بر کسی پوشیده نیست که پس از حذف قهوه، رنگ چهره و دندان ها بهبود می یابد، "کیسه های" زیر چشم ناپدید می شوند. الکل و سیگار را کنار بگذارید.

۱۴۰۰/۱۱/۱۳احساسات مثبت زندگی خود را با احساسات شاد پر کنید. موافقم، خوب است که به یک فرد شاد نگاه کنیم.

۱۴۰۰/۱۱/۱۳عضلات خود را شل کنید. اطمینان حاصل کنید که گردن تنش نداشته باشد. برای این کار، تمرینات خاصی برای آرامش و کشش عضلات یا پیلاتس مناسب است. مراقب باشید: اغلب، به دنبال آرامش و میل به زیبا و برازنده بودن، زنان، برعکس، عضلات خود را بیش از حد تمرین می دهند و در طول ورزش تلاش زیادی می کنند. به خودت گوش کن و مراقب بدنت باش.

در ادامه بخوانید...

مسمومیت غذایی حاد با سم سوسیس و کشف بوتالیسم

در

به گزارش (سیارک) بسیاری را میکشد،اندکی را درمان میکند."پدر سم شناسی نوشت.، و سم بوتولینوم فرزند منتخب برای این مفهوم دارویی مهم است.بسته به مقدار مصرف و مسیر،این سم باکتریایی قوی یک سم ویرانگر ناشی از مواد غذایی یکی از کشنده ترین سموم شناخته شده بشر، قادر به ایجاد مرگ فلج کننده یا یک پادزهر چین و چروک بسیار محبوب که برای دستیابی به پوست روشن تر مهار و استفاده میشود، است.


بله،سم بوتولینوم یا بوتاکس بیشتر بخاطر کاربردش در معالجات زیبایی معروف است،که چین و چروک های صورت و پا کلاغی را صاف میکند.اما کاربردهای آن فراتر از درمان های سطحیست:بوتولینوم میتواند میگرن را فرو بنشاند،تعریق بیش از حد و ترشح بزاق را غیر فعال کند و درد اندام های منقبض شده در افراد مبتلا به فلج مغزی را ارام کند.عجایب درمانی بوتولینوم و کاربردهای گسترده پزشکی آن تنها به طور کامل از دهه ی 1980 شناخته شده است،اما اندک آگاهی از قدردانی لازم برای کاربرد گسترده این سم عصبی قوی،ابتدا در حدود 200 سال پیش در کار شاعر پزشک علاقه مند به پدیده های روانی و تئاتر عروسک خیمه شب بازی دیده شد.(سیارک
این دکتر جوان،جاستیناس کرنر (Justinus Kerner)،اولین نفری بود که سم بوتولینوم را به عنوان عامل ایجاد شیوع یک سری بیماری ویرانگر در آلمان ،ناشی از سوسیس های بطرز مشکوکی بد،معرفی کرد.وی نه تنها برای تهیه اولین توصیف سیستماتیک بالینی از اثرات سم،بلکه برای امتحان کردن آن بر خودش و پیشگویی دقیق از کاربردهای آن به عنوان درمانگر برای انواعی از بیماری های پزشکی،معروف است.
بوتولینوم ناشی از مواد غذایی، نقطه اوج ناخوشایند مواد غذایی مصرفی اغشته به سم بوتولینوم یا بذرهای کلستریدیوم میکروب گلوله شکل است.این باکتری یک ارگانیسم بادوام است،که در سراسر جهان در خاک یافت میشود.این میکروب میتواند محصول و گوشت را آلوده کند ،و در شرایط گرم درجاییکه اکسیژن نیست سم بوتولینوم را تولید میکند.مجرمان آشپزی معمول مسمویت غذایی حاد (بوتالیسم) شامل مواد غذایی هستند که بد نگه داری میشوند مانند محصولات ترشی انداخته شده،مشروب تند ساخته شده زندان،مربا و ژله و گوشت شور.
دراواخر دهه ی 1790 و اوایل دهه 1800، پادشاهی وورتمبرگ در کشور آلمان گرفتار سوسیس های بد شده بود. در میان جنگ های ناپلئون در حال انجام 1803تا 1815،تولید غذای مناسب با موانع فقر و نبود بهداشت غذایی رو به رو بود.موارد مسمومیت غذایی در منطقه بالا گرفت،پایتخت اشتوگارت وادار به صدور حکم درباره خطرات ناشی از مصرف مضر سوسیس خون دودی در 1802 شد.این شیوع پراکنده با مجموعه ای از علائم عجیب مشخص شدند: تاری دید،افتادگی پلک،لکنت زبان،مشکل بلعیدن،استفراغ و ضعف ماهیچه ای شدید.(سیارک
برای قراردادن دورنمای علمی در نظر،فقط یک نیم قرن قبل،جادوگر ها درقبال شیوع مسمومیت غذایی مقصر شناخته میشدند و این مفهوم که باکتری ها میتوانند ما را مریض کنند تا حدود صد سال عجیب دیگر ظهور نکرد..در میان فلج شدن و مرگ ناشی از سوسیس در وورتمبرگ،بسیاری مسمومیت را ناشی از مصرف اسید پروسیک،یا به عبارت شناخته شده دیگر هیدروژن سیانید ،میپنداشتند.و با این حال جاستیناس کرنر،یک افسر پزشکی 29 ساله ی ساکن ناحیه وورتمبرگ،درمیان شیوعِ درحال جوشش حدسی داشت،یک ایده رادیکال در آن زمان و عصر،که مسمومیت غذایی ناشی از یک سم بیولوژیکی آلی است.(سیارک
در1820،کرنر رساله خود را با تفصیل76مورد " مسمومیت ناشی" از سوسیس منتشرکرد،بطور سیستماتیک این سندروم عجیب را که مشاهده نمود به دستگاه گوارش،شبکه ماهیچه ای عصبی و خودمختار(اتونوم) یا همان سیستم جنگ یا پرواز حمله میکند، شرح داد.این اولین توصیف دقیق از معرفی بالینی بوتالیسم ناشی از غذاست.وی با دقت ذکر کرد که ادراک و سیستم حسی بیمارانش سالم مانده اگرچه ماهیچه های آنان با نشانه هایی از اختلالات عصبی ضعیف شده است.او کشف کرد که علت مرگ ناشی از مسمومیت غذایی حاد، در نهایت از طریق نارسایی تنفسی و قلبی ثانویه به ضعف عضلانی بود.
دوسال بعد،وی رساله دومی را چاپ کرد که در آن نتیجه ی 155 مورد را شرح داد و مکانیزم آن چه را که او سم چربی نامید،حدس زد.کرنر عصاره سوسیس فاسد مخلوط شده با عسل را در دامگاهی از حیوانات کوچک اسیر شده شامل مگس،ملخ،حلزون،پرندگان،قورباغه ها،خرگوش ها و گربه ها توزیع کرد.که اثار مشابهِ مسمومیت غذایی را در مگس و قورباغه بطور یکسان مشاهده کرد.او همچنین برش های کوچکی را در ران یک خرگوش و گربه ایجاد کرد تا بافت های درمعرض را با عصاره سوسیس اغشته کند و مشاهده کرد که "سم چربی"باعث ایجاد اثر فلج موضعی در حیوانات بعد از بهبودی کامل آن ها شده است.کرنر همچنین خود را مسموم کرد.تنها چندقطره از عصاره را بر روی زبان خود قرارداد،او متوجه یک "حس انقباض و خفگی در ناحیه حنجره شد....چندقطره از اسید ریخته شده بر زبان باعث خشکی شدیدی در خارج کام و حلق شد."عصاره مشابه سوسیس فاسد شده مزه ترشی داشت.(سیارک
کرنر متوجه شد که "سم سوسیس"تشابهاتی با دیگر سموم عصبی از جمله نیکوتین،سم مار،و آتروپین از گیاه بلادونا داشت.از آزمایشات بسیار دقیقش نتیجه گرفت که این سم سیگنال های مسدود کننده ای را بر سیستم عصبی وارد و درنتیجه آن چه را که وی "فرایند شیمیایی زندگی" خواند مختل میکند.او نوشت که "ظرفیت هدایت عصبی توسط سم همانند اثر زنگ زدگی بر هادی الکتریکی مختل میشود".(سیارک
درحالیکه از شناسایی که از مکانیسم سم کرده بود راضی نبود.کرنر اولین نفری بود که پیشنهاد داد از "سم سوسیس"میتوان استفاده های خوبی کرد همچون یک عامل درمانی در دوزهای پایین برای مختل کردن سیستم عصبی فوق فعال. و در ادامه این راه به کاربردهای کنونی آن در اورولوژی و نورولوژی رسید.
اگرچه کرنر نتوانست سم را در شکل خالصش منزوی کند،توانست روش عمل آن را بطور دقیق بیان کند و" به عنوان اغازکننده خردمند معالجه مدرن با سم بوتولینوم شناخته میشود".در ادامه انتشارات وی در اوایل دهه 1800،کرنر بطور مناسب به عنوان متخصص مسمومیت سوسیس شهرت یافت و “Wurst Kerner” یا "سوسیس کرنر" خوانده میشد.70 سال دیگر باید سپری میشد تا کلستریدیوم بوتولینوم سم تولید کننده در تکه ای ژامبون الوده شده کشف شود و به درستی استفاده از لاتین سوسیس،"بوتالس"در احترام به خدمت سخت کوشانه ی دانشمند و رویاگرا انتخاب شود.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

پنج اشتباه احتمالی در سالن های زیبایی

در

 (سیارک)  : حرفه ای ها هم انسان هستند و گاه به گاه مرتکب اشتباهاتی می شوند. زمانیکه از یک سالن زیبایی باز می گردید و ظاهرتان بسیار بدتر از موقعی است که به سالن می رفتید، جای سوالی باقی نمی ماند و این حتی تنها به ظاهر شما نیز مربوط نمی شود.


مسئله ی مهم، سلامتی شماست. اگرچه غالباً رخ نمی دهد اما برخی از فرآیندها، قطعاً مضر بوده و بجای اینکه احساس و ظاهر خوبی به شما بدهند، مجبور می شوید تا زمان و پول خود را برای بازگرداندن ظاهرتان صرف کنید.
اکستنشن مژه
اگر تا به حال از اکستنشن مو استفاده کرده باشید، احتمالاً از آسیب هایی که از این نوع فرآیندها ناشی می شوند نیز آگاهید این فرآیندها موجب تضعیف موی طبیعی می شوند. همین اثر منفی نیز در نتیجه ی استفاده از اکستنشن مژه بوجود می آید.
راه حل: اگر می خواهید ظاهر خوبی داشته باشید، تمام چیزی که برای کامل کردن ظاهر خود نیاز دارید، اکستنشن مژه است. چیزی که ما پیشنهاد می کنیم این است که از حلال چسب قوی استفاده کنید. این از بروز مسائل جدی جلوگیری می کند. ابتدا، از آسیب رساندن به مژه های حقیقی جلوگیری می کند. علاوه بر این، حلال خوب، پوست ظریف اطراف چشم را نیز تحریک نخواهد کرد.  مژه هایی پر پشت و بلند داشته باشید
مانیکور و پدیکور
مراقبت از ناخن ها، امری ضروری است. اگر در خانه این کارها را انجام می دهید، بنابراین مسئول ابزارهای مورد استفاده نیز هستید. مراجعه به فردی حرفه ای برای انجام مانیکور و پدیکور، امر دیگری است.
راه حل: به اطراف نگاهی بیندازید و میزان تمیزی محیطی را که قرار است کار بر روی ناخن هایتان انجام شود، بسنجید. سالن باید دارای مجوز باشد، صندلی های راحت و تمامی ابزارهای لازم را داشته باشد. لگن(وان) بعد از استفاده ی هر مشتری باید کاملاً تخلیه، اسپری زده شده و ضد عفونی شود. باکتری می تواند موجب تحریک و التهاب پوست گردد، بنابراین تمامی ابزارها باید برای استفاده کاملاً پاکیزه باشند.
بوتاکس
بوتاکس یک عامل فلج کننده است که به منظور جلوگیری از نمایان شدن چین و چروک ها تزریق می شود. بوتاکس، به شدت در میان مردم عادی رایج شده است، اگرچه چندین سال پیش، تنها برای افراد مشهور از نظر اقتصادی مقرون به صرفه بود. اگر بوتاکس توسط یک فرد غیر حرفه ای تزریق شود، دچار مشکلات سلامتی جدی خواهید شد.
راه حل: اگر هدف شما داشتن ظاهری عالی است، کمک پزشکی لازم است. اثرات جانبی قابل اجتناب هستند اگر اطمینان حاصل کنید که محصول، مجوز دارد و توسط یک شرکت معتبر تولید شده و تاریخ انقضای آن نیز نگذشته است. تکنیک تزریق، اهمیت کلیدی دارد. به یک متخصص پوست مراجعه کنید. تنها متخصصین قادرند نتیجه ی کار را پیش بینی کنند. عجله نکنید و قبل از اولین تزریق بوتاکس، خوب فکر کنید. حتی ممکن است به این نتیجه برسید که به آن نیازی ندارید!      خطر واقعی بوتاکس
خشک کننده ی ناخن فرابنفش
ممکن است از شنیدن این موضوع تعجب کنید که خشک کن ناخن فرابنفش، خطر سرطان را می افزاید. این موضوع، اخیراً مطرح شده است. اگرچه، متخصصین پوست چندین سال است که بدنبال هشدار به مردم درباره ی خطرات این ابزارها هستند، تولید کنندگان و کارشناسان ناخن مخالف این ادعا بوده و معتقدند که خشک کن ناخن فرابنفش(UV)، ایمن است و به سلامتی آسیب نمی رساند.
راه حل: کاری که می توانید بکنید این است که نور UV را خاموش کنید. می توانید بسادگی، تنها از پنکه ی این دستگاه استفاده کنید. چهار نکته ی ساده برای کمک به بازسازی ناخن های آسیب دیده و خشک

چگونه ناخن های خود را سالم نگه داریم
حذف موهای زائد با لیزر
اکثر افرادی که خواهان خلاص شدن از شر موهای زائد بدن خود هستند، آرزو دارند که پول کافی را برای لیزر موهای زائد در اختیار داشته باشند. اگرچه، این نوع فرآیند، کاملاً ایمن و عاری از خطر نیست، بخصوص اگر توصیه های افراد حرفه ای را رعایت نکنید. هرگز از انجام کارهای اساسی که قبل و پس از لیزر موهای زائد توصیه می شوند، غافل نشوید.  اپیلاسیون نواحی حساس بدن و عوارض ناشی از آن
راه حل: اطمینان حاصل کنید که لیزر، بر اساس نوع پوست شما و بدرستی تنظیم شده باشد. با متخصص مربوطه مشورت کنید. تنها به افراد با تخصص بالا اطمینان کنید. بخش اعزم کار به شما بستگی دارد. بنابراین، به منظور اجتناب از تغییر رنگ، سوختگی یا ایجاد زخم، لطفاً چند هفته قبل و بعد از فرآیند، حمام آفتاب نگیرید.

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه  itrans.ir / هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع (سیارک)  ممنوع است.

نظرات

در ادامه بخوانید...

مبارزه با چین و چروک صورت طبیعی و رایگان

در
آخرین تحقیقات نشان می دهد که یک روش جایگزین شگفت انگیز ، طبیعی و رایگان ، بهتر از همه این روش های شکست خورده ی بوتاکس و جراحی زیبایی برای برطرف کردن چین و چروک و پیری پوست عمل می کند.
 
این جایگزین معجزه گر: ورزش است.نترسید نمی خواهم شما را به باشگاه بفرستم چون که می دانم خیلی ها از رفتن به باشگاه و یک برنامه روتین برای ورزش بیزارند، پس مقاله را تا آخر بخوانید .
 
یک مطالعه جدید نشان داد افرادی که این روش طبیعی را در اواخر زندگی شروع می کنند می توانند چین و چروک های صورت، چین های پنجه کلاغی، نواحی پوستی آویزان را معکوس کنند و توضیحی علمی برای این امر وجود دارد.این خبر به قدری مهم است که در بزرگترین روزنامه آمریکایی ، نیویورک تایمز اعلام شده است.
 
محققان کانادایی در دانشگاه مک مستر در انتاریو مشاهده کرده اند که ورزش با افزایش سن با تغییراتی که در لایه های سطح پوست رخ می دهد ، مبارزه می کند.
 
بعد از گذشت حدود 40 سال ، بیشتر افراد ضخیم شدن لایه بالایی پوست خود را تجربه می کنند . این بخشی است که به راحتی با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است. تمایل دارد خشک تر ، پوسته پوسته و متراکم شود.
 
در همین حال ، لایه زیر سطح رویی ، به نام درم ، شروع به نازک شدن می کند. خاصیت ارتجاعی و سلول ها را از دست می دهد. محققان توضیح می دهند که این امر جلوه نازک تر و پوسته پوستی به پوست می بخشد.این حتی در افرادی اتفاق می افتد که پوست آنها هرگز در اثر آفتاب آسیب ندیده است.
اما این اکتشافات جدید نشان می دهد که این پدیده می تواند خنثی شود و حتی در حیوانات و انسان ها معکوس شود.
آنها نشان داده اند که افراد بالای 40 سال که حداقل سه ساعت ورزش متوسط ​​و یا فشرده در هفته انجام می دهند ، دارای پوستی نرم تر و الاستیک هستند.این تفاوت بعد از سه ماه قابل مشاهده بود: "  در زیر میکروسکوپ ، پوست داوطلبانی که در این آزمایش شرکت کرده اند ، شبیه به یک فرد بسیار جوانتر بود و تنها کاری که انجام دادند این بود که کمی ورزش کردند!
 
توضیح پدیده مشخص نیست. اما محققان به ارتباط با میوکین ها ، موادی که توسط عضلات فعال ایجاد می شود ، گمان می برند. آنها سطوح بسیار بالایی از میوکین ها به نام IL-15 را در پوست افرادی که ورزش کرده بودند (50٪ +) مشاهده کردند. این میوکین ها می توانند به تغییرات ساختاری در پوست منجر شوند.با این حال ، موارد دیگر قطعاً درگیر هستند. مصرف قرص یا تزریق IL-15 برای از بین بردن چین و چروک بعید است به اندازه ورزش موثر باشد.
 

چگونه به خودتان برای ورزش کردن انگیزه دهید

سوال اساسی این نیست که: آیا باید ورزش کنم؟ سوال این است که چگونه خودمان را برای بازی در ورزش در طولانی مدت انگیزه دهیم؟ 
 
پاسخ ساده است:انتخاب ورزشی که چیز دیگری را برای شما به ارمغان بیاورد ، ضروری است: لذت ، هیجان ، ماجراجویی ، جلسات بهزیستی ...بسته به سن شما ، وضعیت سلامتی ، سلیقه شما ، محدودیت های شما لازم است ورزشی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد.
تا آنجا که به من مربوط می شود، تمام ورزشی که انجام می دهم از اشتیاق من به طبیعت سرچشمه می گیرد.
 
بنابراین من در باغ آشپزخانه خود سخت کار می کنم و علفهای هرز را می کشم ، درختانم را برش می دهم ، کمپوست را خالی می کنم ، کود حمل و نقل می کنم ، گلخانه خود را مراقبت می کنم ...در طبیعت زیادی قدم می زنم ، اغلب فرزندانم یا کیسه ای، کوله پشتی برای پیک نیک و وسائلی برای کمپینگ را حمل می کنم. من در رودخانه ها ، حوضچه ها ، و در دریا آب تنی می کنم و تا وقتی که به اندازه کافی خوش شانس باشم از این محیط ها استفاده می کنم.
به محض این که فرصتی ایجاد شد ، من به کوهنوردی می روم. من همیشه با دوچرخه به محل کار می روم ، مگر به تازگی زیرا مسیر خیلی خطرناک است (و من رنج می برم). تمام این کارها تحرک زیادی در زندگی من ایجاد کرده است و همچنان ادامه دارد ، اما من تقریباً کاری به عنوان ورزش در یک باشگاه انجام نمی دهم.
 
من این کار را انجام می دهم زیرا دوست دارم از باغ خود سبزیجات بخورم ، دوست دارم باد تازه ، آب خنک را روی پوست خود احساس کنم ،صدای پرندگان را بشنوم ، گیاهان را رصد کنم ، به مناظر زیبا فکر کنم ، در کنار دوستان قدم بزنم، به آنها گوش دهم ، تبادل نظر کنم ، که ایده آل است هنگام راه رفتن ... من دوچرخه سواری می کنم زیرا ساده تر است ، من بر ترافیک غلبه می کنم ...
 
اگر مجبور میشدم این همه را متوقف کنم ، به خودم نمی گفتم ، " این کار مرا از ورزش محروم می کند! می گفتم: "  لعنتی ، این مرا از شادی و لحظه های خوشبختی محروم می کند! "
 
بنابراین ، هر کس باید راه خود را پیدا کند.
 
برادرم دیوانه رقصیدن است که در واقع بسیار اسپرت است. تمام عضلات درگیر می شوند ، اما او هم این کار را می کند زیرا او دوست دارد خیلی با همسرش می رقصد.
 
دیگران عاشق سرعت دوچرخه ، قدرت یک اسب که از موانع عبور می کند ، شادی های بازی با توپ ، رقابت های دو و میدانی ، زیبایی حرکات ژیمناستیک ، اسکیت بازی خیره کننده و ... هستند
 
بنابراین ، من نمی گویم "ورزش کنید تا چین و چروک کمتری داشته باشید". ارائه چنین مواردی واقعاً افتضاح است.
 
من می گویم: "شادی های بزرگ را در ورزشی که دوست دارید پیدا کنید ، با  خود خوب رفتار کنید. زندگی شما و بدن شما نیز زیباتر خواهد شد ...  "
 
و شما: آیا ورزش می کنید زیرا باعث خوشحالی شما می شود؟ یا به دلیل احساس تعهد ورزش می کنید؟ با ما در میان بگذارید ، و با خوانندگان سیارک ، تجربیات خود را برای ایجاد "ورزش لذت بخش" در صفحه نظرات این مقاله قرار دهید.
به سلامتی شما!

نظرات

در ادامه بخوانید...

ویتامین برای پوست مو و ناخن

در
ویتامین برای پوست مو و ناخن
ویتامین ها برای پوست - مواد مغذی که از سلامت ، جوانی و زیبایی پوست حمایت می کنند. مواد مغذی به طور فعال در متابولیسم ، تولید کلاژن و انرژی برای حیات بدن نقش دارند. کمبود ویتامین ها و ریز مغذی ها منجر به ضعف سلامتی ، بروز بیماری ها (پلی وانیتیت، اسکوربوی ، بری بری ، پارستزی ، شب کوری) ، لایه برداری پوست ، بروز آکنه ، جوش های سرسیاه ، کبودی زیر چشم ، لکه های سنی روی صورت ، لایه برداری ناخن ها ، ریزش مو می گردد.

 

دلایل بدتر شدن پوست

پوست پوشش بیرونی بدن انسان است که از 350 میلیون سلول به طور مداوم تجدید می شود. وضعیت اپی درم ، ناخن و مو بستگی به وضعیت بدن ، وجود بیماریهای داخلی دارد. جالب است که بیماری های روده ، ریه ها ، قلب ، دستگاه گوارش و کبد بلافاصله اثری در ظاهر فرد به جای می گذارد.
علاوه بر این ، عوامل بیرونی وضعیت پوست ، مو و ناخن را بدتر می کند:
سیگار کشیدن سوء مصرف الکل شرایط محیطی نامناسب رژیم نامتعادل ،
مقدار زیادی کربوهیدرات ساده ،
غذاهای چرب در این مقاله؛
ورزشهای فوق العاده شدید؛
رژیم های سفت و سخت؛
استرس و خستگی؛
سوء استفاده در برنزه کردن ؛
آنتی بیوتیک ؛
از 25 سال به بعد ، هر سال پوست 1.5٪ از اجزای اصلی را از دست می دهد ، که به وخیم تر شدن وضعیت آن کمک می کند. از این سن است که به منظور مرتب کردن روند پیری طبیعی بدن ، حفظ و تغذیه منظم پوست بسیار مهم است.
 

 

اجزای ضد پیری برای پوست

ایده تکمیل مراقبت از پوست خارجی با استفاده از مکمل های غذایی و ویتامین ها برای اولین بار در ژاپن و ایالات متحده ظاهر شد. بنابراین یک خط از آماده سازی های "زیبایی" با هدف تغذیه پوست از داخل وجود داشت.

کدام مؤلفه های مکمل های غذایی برای پوست با ارزش ترین هستند؟

اینها پلی فنول ها ، کلاژن ، کوآنزیم Q10 ، فیتواستروژن ها ، اسید هیالورونیک هستند. جزئیات مربوط به هر مؤلفه را در نظر بگیرید. پلی فنول ها آنها رنگدانه های گیاهی هستند که به عنوان آنتی اکسیدان های قدرتمند عمل می کنند. آنها اثرات ضد التهابی و بهبود سریع تر زخم ، کاهش نفوذ پذیری ، شکنندگی مویرگ ها ، بهبود گردش خون را نشان می دهند. بزرگترین نماینده پلی فنول ها فلاونوئیدها هستند که در سیب ، انار ، زغال اخته ، انگور ، شکلات تیره ، چای سبز یافت می شوند.
 

کلاژن

این یک پروتئین ساختاری است ، اساس بافتهای همبند بدن انسان است. کلاژن مسئول خاصیت ارتجاعی چوست ، استحکام و کشش پوست است. کمبود کلاژن روند پیری را باعث می شود ، باعث ایجاد چین و چروک روی صورت می شود. برای ساختن یک مولکول مرکب ، مهم است که اسیدهای آمینه ضروری بدن را تحریک کند و باعث تشکیل پروتئین ها شود. به لطف این ، پوست ، مو و ناخن ها قوی و سالم باقی می مانند.
 

کوآنزیم Q10

در برابر خشکی اپی درم مقاومت می کند ، از کلاژن پوست در برابر اثرات مضر اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند ، تقسیم سلولی و تجدید آنها را تحریک می کند.

فیتواستروژن ها

این هورمون های زیبایی هستند که کمبود استروژن های زنانه خود را در بدن تشکیل می دهند ، تولید آنها با افزایش سن به سرعت کاهش می یابد. آنها جلوه ای صاف ، سالم و درخشنده به پوست می دهند ، در برابر طاسی ، آکنه ، سبورهای روغنی ناشی از تولید بیش از حد تستوسترون می جنگند.

هیالورونیک اسید

این یک جزء از ماتریکس خارج سلولی است که در هیدراتاسیون و بازسازی بافت های پوست نقش دارد. با افزایش سن ، سنتز اسید در بدن متوقف می شود ، میزان پوسیدگی آن افزایش می یابد که منجر به ظهور علائم پیری می شود. بنابراین ، در پوست بالغ ، سنتز اجزای خاص خود را "جوانی" کاهش می یابد و در صورت عدم مراقبت مناسب ، اپی درم به سرعت از بین می رود خاصیت ارتجاعی اصلی خود را آغاز می کند ، شروع به چین و چروک شدن می کند.

ویتامین ها

ویتامین های پوست به متوقف کردن تغییرات مربوط به سن کمک می کند.

 

ویتامین های اصلی پوست ، ناخن ، مو

به عنوان یک قاعده ، در ظاهر ، به راحتی می توانید مشخص کنید که کدام ماده مغذی را بدن شما ندارد. بیایید در نظر بگیریم که چگونه کمبود ویتامین ها ،  و ریز مغذی ها بر وضعیت ناخن ها ، موها و پوست تأثیر می گذارد. و همچنین ، میزان روزانه میزان مصرف آنها چقدر است.
 
جدول شماره 1 "مواد مغذی مفید برای پوست ، مو ، ناخن"
نام ویتامین و ریزمغذی خاصیت برای پوست کمبود ویتامین چگونه آشکار می شود دوز روزانه ، میلی گرم

منابع  طبیعی

ویتامین

ویتامین C خاصیت ارتجاعی پوست را فراهم می کند ، سنتز الیاف کلاژن جدید را ترویج می کند پوست کسل می شود ، پوسته پوسته می شود ، لکه های سنی ظاهر می شود و الگوی عروقی روی صورت ظاهر می شود 70 تا 100 شاه توت ، ویبرن ، گلاب ، پرتقال ، فلفل فلفل دلمه لیمو ، اسفناج
ویتامین A از غشاهای مخاطی اندامها و پوست در برابر عوامل محیطی محافظت می کند پوست ملتهب می شود ، پوسته پوسته و خشک می شود ، لکه های قرمز روی آن ظاهر می شود 1.5 تا 2 خامه ترش ، جلبک دریایی ، پنیر ،کلم ، ماهی ، سیر ، صدف ، پنیر فتا ، گوشت قرمز 
ویتامین B2 در تنفس سلولی و فرآیندهای متابولیک شرکت می کند. تبخال ها ظاهر می شوند ، ترک های روی لب ها ، درماتیت مکرر  1.3 تا 1.6

ماهی خال مخالی بادام  جگر  قارچ عسل  قارچ مایتاکه گوشت غاز

تخم مرغ

ویتامین B7 بازسازی ناخن ها ، موها ، سلول های پوستی را فعال می کند زخم ها به مدت طولانی بهبود نمی یابد ، موها نازک می شوند ، پوست رنگ پریده دارد، و پوسته پوسته می شود 0.15 تا 0.3 جو دوسر ، گندم ، مرغ ، پسته ، پنیر خامه ای ، ذرت ، نخود فرنگی ، کدو
ویتامین E ویتامین E فعالیت آنتی اکسیدانی قدرتمندی دارد - فرآیندهای داخل سلول را تثبیت می کند ، پیری را کند می کند پوست درشت، زبر و خشک می شود ، مو درخشش طبیعی خود را از دست می دهد. 8 تا 10 فندق ، بادام زمینی ،  بادام ، گردو ، ماهی مرکب ، زردآلو خشک ، ماهی قزل آلا ،  آلو
ویتامین PP در تولید آنزیم هایی که تنفس سلولی را برای پوست فراهم می کنند شرکت می کند. لب ها کبود می شوند ، پوست کمرنگ و خشک می شود 14 تا 28 گندم ، ماهی خال مخالی اسب ، تن ، خرگوش ، گوشت گاو ، مرغ ، بوقلمون ، بادام زمینی ، نخود فرنگی ، 
ویتامین B9 محافظت رگ های خونی از تخریب ، تسریع در تجدید سلول های پوستی موها بی جان ، کسل کننده ، شکننده می شوند ، به شدت از بین می روند    1 کلم بروکلی ، کینوا ، بادام ، قارچ ، ترب کوهی ، لوبیا ، جگر ، کاهو ، گوشت گاو
سلنیوم این یک آنتی اکسیدان قدرتمند است و از آسیب دیدن غشای سلولی توسط رادیکال های آزاد جلوگیری می کند. آلوپسی آره آتا توسعه می یابد ، آکنه در پشت و صورت ظاهر می شود 0.05 تا 0.07 تخم مرغ ، ذرت ، برنج ، بادام زمینی ، پسته ، عدس ، بوقلمون ، کلم ، گوشت گوساله ، مرغ
روی یا زینک در همه واكنش های متابوليك ، برای تقسيم سلول لازم است مو شروع به ریزش می کند ، شیار های عرضی روی ناخن ها شکل می گیرند 10 تا 15 اردک ، جو دوسر ، بوقلمون ، آجیل کاج ، جگر ، گوشت بره ، گندم سیاه ، مرغ
کلسیم مسئول ساخت و ساز بافت استخوانی ، نفوذپذیری طبیعی غشای سلولی را حفظ می کند موها نازک می شوند ، دوشاخه می شوند ، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد ، خشک می شود ، ناخن ها لکه دار می شوند ، می شکنند 800 تا 1000 خامه ، خردل ، پنیر فتا ، گردو ، کینوآ، پسته ، فندق ، سیر ، خامه ترش ، لوبیا ، پنیر کلم
منگنز منگنز ثبات ساختار غشای سلولی را حفظ می کند ، رادیکال های آزاد را خنثی می کند ، تشکیل طبیعی بافت های همبند و استخوان را تضمین می کند ، کار عضلات را عادی می کند رنگدانه روی پوست و بثورات در مقیاس کوچک ظاهر می شود ؛ رشد ناخن ها و موها کند می شود 5 تا 10 چغندر ، ماکارونی ، کاهو ، زردآلو ، بادام زمینی ، گردو ، اسفناج ، قارچ مایتاکه ، گوشت گاو ، جگر
گوگرد در ملانین موجود است ، که از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند ناخن ها شکننده می شوند ، پوست شکننده می شود ، موها نازک تر می شوند و درخشش را از دست می دهند ، بثورات روی پوست ظاهر می شود ، خارش می یابد    1 اردک ماهی ، شیر دریایی ، خرگوش ، گوشت گاو ،  بوقلمون ، ماهی حلوا ، ماهی آزاد صورتی ، ساردین ، ​​تخم مرغ ، مرغ
منیزیم این ماده سلولهای پوست را با انرژی تأمین می کند ، در سنتز کلاژن شرکت می کند ، تبادل کامل پروتئین ها ، چربی ها ، کربوهیدرات ها را فراهم می کند رشد مو کند می شود ، ناخن ها لکه دار می شوند ، چین و چروک ها ، تورم ظاهر می شود ، صورت ناسالم می شود 400 تا 500 کلم دریایی ، جو دوسر ، نخود ، لوبیا ، ارزن ، گندم سیاه ، بادام زمینی ، بادام زمینی ، بادام ، جو غلات
مس از کلاژن در برابر تخریب محافظت می کند ، به عنوان عنصر تشکیل دهنده سوپراکسید دیسموتاز عمل می کند موهای خاکستری زودرس ظاهر می شوند ، مستعد رشد ویتیلیگو ، درماتوز آلرژیک
افزایش می یابد
1.5 تا 3 میگو ، گوشت گاو  ، جگر ، پاستا ، عدس ، گندم ، برنج ، گردو
 
تجزیه و تحلیل از وضعیت سلامتی خود را انجام دهید ، تعیین کنید که آیا بدن شما فاقد این ویتامین ها است؟ و برای پر کردن این کمبود عجله کنید. به یاد داشته باشید ، جوانی ابدی نیست و یک رویکرد یکپارچه برای حفظ پوست ، مو ، ناخن در شرایط مناسب و زمان مناسب مورد نیاز است.
ماسک های ویتامین سازی شده از محصولات طبیعی ، جلسات ماساژ ، تغذیه مناسب ، مزوتراپی ، مصرف مقدار کافی آب و مواد مغذی به کند شدن تغییرات مربوط به سن کمک می کند ، از بروز آکنه ، جوش های سرسیاه ، چروک های زودرس ، موهای خاکستری جلوگیری می کند.
 

A + E = پوست سالم

رتینول و توکوفرول قوی ترین آنتی اکسیدان های مورد نیاز سلول های اپی درمی و پوستی هستند. آنها تولید الیاف کلاژن و الاستین را تحریک می کنند ، پیری بافت ها را کند می کنند و از پوست در برابر اثرات منفی عوامل محیطی محافظت می کنند. علاوه بر این ، ویتامین A به حفظ رطوبت سلول ها کمک می کند و از تجمع سموم جلوگیری می کند.
 
نقش کمی توسط اسکوربیک ، اسیدهای نیکوتین ، ریبوفلاوین و بیوتین ایفا می کند. به یاد داشته باشید ، پوست فقط زمانی می درخشد که تمام عناصر مفید به مقدار کافی وارد بدن شوند: از مواد غذایی ، از داروهای دارویی ، مواد آرایشی غنی شده. با این حال ، اشتیاق بیش از حد به مواد مغذی به اندازه کمبود آنها خطرناک است.
ویتامین A اضافی باعث کم آبی بدن ، لکه های سنی ، B1 زیاد باعث تبخال ، B5 - سوزش ، خارش ، قرمزی پوست ، B12 - آکنه ، ویتامین C زیاد باعث بروز آکنه می شود.
 

B3 + B5 = موهای براق

مکمل های حاوی نیاسین و اسید پانتوتنیک نه تنها باعث بهبود وضعیت عملکردی بدن ، تقویت ناخن ها و ترمیم پوست می شوند ، بلکه درخشش طبیعی به مو ها می بخشد. ویتامین های B3 و B5 فرهای آسیب دیده را ترمیم می کنند: مرطوب کننده هستند و باعث شکل گیری رنگدانه در رشته مو می شوند.
 
بتاکاروتن (A) ، توکوفرول (E) ، اسید اسکوربیک (C) که رشد مو را تسریع می کنند و در برابر اشعه UV مقاومت می کنند ، اضافی نیستند. اگر ماسک های میوه ای ، مواد آرایشی وضعیت مو را بهبود نمی بخشد ، رژیم غذایی را با غذاهای سرشار از B3 ، B5 غنی کنید یا از مواد مغذی به شکل مکمل های غذایی استفاده کنید.
 
برای تغذیه پوست سر و فرها ، توصیه می شود نیاسین و اسید پانتوتنیک مایع را در آمپول ها به شامپو اضافه کنید. مخلوط ویتامین بلافاصله قبل از استفاده به مو ها تهیه شود. آنها انتهای تقسیم را مرطوب و تغذیه می کنند و به ریشه می دهند ، عملکرد غدد چربی را بهبود می بخشند و درخشش را بازیابی می کنند.
 

B1 + C = ناخن های محکم

بدون اسید اسکوربیک و تیامین به میزان کافی در رژیم غذایی روزانه ، رشد ناخن های زیبا و طولانی غیرممکن است. جای تعجب نیست که استادان مانیکور توصیه های غیرمعمول به خانم ها می دهند: به طور مرتب در شب کفیر بنوشید و جو را برای صبحانه و نوع از جو دوسر بخورید. این محصولات حاوی مواد مغذی هستند که رشد ناخن را تحریک می کنند.
 
ویتامین B1 در تشکیل مؤلفه اصلی قشر ذرت - پروتئین کراتین ، C - از صفحه ناخن محافظت و از ناخن در برابر  نازک شدن ، اثرات مخرب نور خورشید ، گرد و غبار ، درجه حرارت بالا محافظت می کند. نقش جزئی توسط B5 (نرمال کردن تعادل آب در بافت ها) ، A + E (محافظت در برابر رادیکال های آزاد) ، H (جلوگیری از ایجاد خراش ، ترک و شکاف در سطح ناخن) ، D (پشتیبانی از ساختار ناخن) انجام می شود.
 
علاوه بر استفاده از مکمل های ویتامین مواد معدنی حاوی مواد مغذی از دست رفته ، مرتبا دو بار در هفته حمام هایی با سرکه سیب ، ماساژ روغن بر اساس جوانه گندم ، کمپرس لیمو روی ناخن بگذارید. این روشها رشد صفحات ناخن را تحریک کرده و آنها را تقویت می کنند.
 

 

ماسک های ویتامین برای پوست

برای پوست برای خاصیت ارتجاعی پوست و بهبود خاصیت ارتجاعی صورت ، توصیه می شود به طور مرتب ماسک های مرطوب کننده 2 تا 4 بار در هفته انجام دهید. این مخلوط به طور مساوی روی پوست پخش می شود ، با دور زدن ناحیه اطراف چشم و لب ، به مدت 15 دقیقه نگه داشته می شود و با آب ملایم شسته شود.
 
به یاد داشته باشید ، تمام ماسک ها منحصراً روی پوست های از قبل تمیز شده اعمال می شوند.  ویتامین ها برای پوست عبارتند از: لیمو ، سیب ، آلو ، تمشک ، انگور ، گوجه فرنگی ، زرده تخم مرغ ، خامه ترش ، روغن زیتون ، دارچین ، پنیر ، آلوئه.

بهترین ماسک های میوه ای تغذیه کننده

سیب حاوی ویتامین های C ، E ، PP است. پوست را پاک می کند ، منافذ را کاهش می دهد ، پوست روغنی را سفت می کند.

تهیه ماسک سیب 

یک سیب پوست کنید . رنده کنید. 5 میلی لیتر آب لیمو و 2.5 میلی لیتر عسل و روغن زیتون را درون پوره میوه مخلوط کنید.

ماسک تمشک

تمشک دارای ویتامین های A ، B1 ، B2 است که به طور موثری مرطوب کننده و ترکیبی از نوع پوست هستند.
30 گرم تمشک ، 15 گرم سبوس گندم ، 2 قطره روغن جینسینگ و 5 قطره روغن نارگیل اضافه کنید.

ماسک آلو

آلو حاوی ویتامین های A ، E ، H ، B1 ، B2 است. پوست خشک را نرم و مرطوب می کند. سه عدد آلو ی بزرگ را پوست بگیرید ، آنها را له کرده و با یک زرده مرغ ، 2.5 میلی لیتر عسل طبیعی ، 30 گرم آرد گندم سیاه مخلوط کنید.

ماسک موز

موز تغذیه می کند ، پوست را احیا می کند ، پوسته ها را از بین می برد. نصف موز پوست کنده شده را در سیب زمینی های رنده شده خرد کنید ، به 30 میلی لیتر خامه چربی (خامه ترش) اضافه کنید ، 6 قطره ویتامین مایع را اضافه کنید.
 
ماسک های ضد پیری ترکیب مشابهی با محصولاتی دارند که برای مراقبت از پوست خشک طراحی شده اند. تنها تفاوت: غلظت ویتامین ها در آنها 2 تا 4 برابر افزایش می یابد. این در شرایطی است که پوست مرطوب کننده به مواد مغذی بیشتری نسبت به جوانان نیاز دارد.

 

ماسک ضد پیری

ماسک های ضد پیری عصر ها به مدت 20 دقیقه با لایه ای ضخیم روی صورت اعمال کنید ، سپس با آب گرم بشویید. پس از آن دیگر نیازی به استفاده از کرم ندارید. دوره درمان دو هفته است و دو بار در سال انجام می شوند: در بهار و پاییز. با پایان دوره اول ، یک اثر قابل مشاهده حاصل می شود: چین و چروک ها صاف می شوند ، تن صورت بهبود می یابد و لکه های سنی کم رنگ می شود. برای رفع آن ، به طور مرتب دو بار در سال به مدت 14 روز انجام دهید.
 

ماسک ضد پیری با لیمو و عسل

این لکه های رنگدانه را کم رنگ تر می کند ، منافذ را محکم می کند و خاصیت ارتجاعی به پوست می بخشد. مناسب برای پوست های روغنی است.
5 میلی لیتر ماست ، عسل ، آب لیمو را ترکیب کنید ، 10 قطره ویتامین مایع را اضافه کنید.

ماسک ضد پیری با آلوورا

با آلوورا و ویتامین های B1 ، B12. متابولیسم سلولی را بهبود می بخشد ، التهاب را تسکین می دهد.
تهیه: یک عدد تخم مرغ ، 15 میلی لیتر خامه ترش با چربی 20٪ ، عسل لیمو ، 50 گرم پنیر ، یک آمپول تیامین ، سیانوکوبالامین ، 8 قطره آب لیمو مخلوط کنید.

ماسک ضد پیری با عسل و دارچین

با عسل ، دارچین. این ماسک اپی درم را با ویتامین های B تغذیه می کند ، همچنین C ، PP ، A ، E ، C. باعث تحریک گردش خون می شود ، برای از بین بردن لکه های پوست استفاده می شود که دارای رنگ خاکی و ناخوشایندی است.
30 گرم پنیر ، 2.5 گرم دارچین خشک ، 5 میلی لیتر عسل مخلوط کنید. 

ماسک ضد پیری با جعفری و خامه

ماسک جعفری و خامه پوست را با ویتامین های A ، C ، B1 ، B2 ، B6 ، آنزیم ها و مواد معدنی تأمین می کند . بازسازی سلول را تسکین می بخشد ، ورم ، قرمزی را تسکین می بخشد ، پوست را ملایم تر می کند و آکنه ها را تسکین می دهد.
یک دسته جعفری را له کنید ، با 15 میلی لیتر خامه مخلوط کنید.

 

ماسک چشم

ماسک های چشم مرطوب کننده، تغذیه کننده ، نرم کردن پوستهای ظریف پلک ها ، از بین بردن کیسه های زیر چشم ، حلقه های تیره زیر چشم ، کاهش تورم پلک ها و جلوگیری از بروز چین و چروک زودرس.
 
ماسک به آرامی روی پلک ها و زیر چشم با یک لایه نازک با یک گوش پاک کن پنبه ای یا انگشت اعمال می شود. بعد از 20 دقیقه بقایای محصول را با دستمال جدا کنید (در صورت ترکیب روغن) یا با آب گرم بشویید.
 
ماسک های ویتامین در اطراف چشم: با روغن زیتون ، هلو ، بادام یا روغن انگور. مرطوب و تغذیه می کند. در 15 میلی لیتر روغن ، 3 قطره ویتامین A ، E. مخلوط را کاملاً مخلوط کنید.
 
با زردآلو.
تغذیه می کند. 2 زردآلو رسیده را پوست بگیرید ، هسته را جدا کنید ، مانند پوره له کنید.
5 میلی لیتر خامه ترش را اضافه کنید.
 
با روغن جوانه گندم.
با چین و چروک مبارزه می کند. ترکیبات زیر را روی پلک ها و زیر چشم ها بزنید و بمالید:
5 میلی لیتر روغن گندم سیاه ، 10 قطره ویتامین E ، پانزده میلی لیتر روغن جوانه گندم ، 2 قطره ویتامین A.
اگر ماسک حاوی روغن گیاهی است ، از آن با احتیاط و غلظت بسیار کم یا رقیق شده استفاده کنید. در غیر این صورت ، ممکن است باعث حساسیت شود. برای تقویت اثر هیدراتاسیون ، بعد از استفاده از ماسک روغنی در زیر چشم ، ماساژ تخلیه لنفاوی را انجام دهید.
ویتامین ها برای پوست در آماده سازی ها برای بهبود تورم پوست ، تقویت ناخن ها و مو ، توصیه می شود بدن را با کمک مواد افزودنی بیولوژیکی فعال از داخل بدن تغذیه کنید.
 

موارد منع مصرف انواع ماسک

عدم تحمل فردی به اجزای دارو. به یاد داشته باشید ، برای بهبود وضعیت پوست ، مکمل های غذایی ممکن است حاوی مقادیر زیادی از مواد مغذی بیش از حد مجاز روزانه باشند. بنابراین ، برای جلوگیری از وخیم شدن سلامتی ، در دوران بارداری و شیردهی ، از مصرف چنین داروهایی "برای زیبایی" خودداری می شود.
 

 

مکمل های ویتامین که باعث بهبود وضعیت پوست می شوند

1- "قرصMerz Special". ترکیب این دارو شامل: بیوتین ، L سیستین ، عصاره مخمر ، ویتامین های A ، C ، E ، B1 ، B2 ، B6 ، B12 ، بتاکاروتن ، D پنتوتنات ، کلسیم ، فوماتات آهن (دو ظرفیتی) است. بازسازی پیشرفته سلول های پوست را تقویت می کند ، روند پیری را کند می کند ، رشد ناخن را تحریک می کند ، مو را تقویت می کند. 1 قرص صبح و عصر مصرف کنید.
 
2- برای درخشش پوست از Pharmastandart. حاوی سیلیکون ، روی ، مس ، فولیک ، اسید لیپوئیک اسید ، بیوتین ، سلنیم ، کبالت ، کاتچین ، کلسیم ، منیزیم ، آهن ، B1 ، B2 ، B5 ، B6 ، B12 ، C ، PP ، E ، A. کمپلکس ویتامین دارای خاصیت آنتی اکسیدانی ، مو ، ناخن ، پوست را از محیط زیست منفی شهری محافظت می کند. این دارو 1 قرص 1 بار در روز به همراه وعده غذایی اصلی تجویز می شود.
 
3- "ویتامین های دارویی Doppel herz برای مو و ناخن های سالم" توسط Quisser Pharm ترکیب این مکمل شامل: ویتامین های B5 ، B6 ، روی ، روغن جوانه گندم ، سورگوم ، بیوتین است. مواد مغذی پوست را تغذیه می کنند ، متابولیسم را بهینه می کنند ، ساختار مو و ناخن ها را ترمیم می کنند ، در برابر نفوذ تهاجمی محیط خارجی مقاومت می کنند. این مکمل روزانه 1 بار ، 1 کپسول با غذا مصرف می شود.

 

4-"فرمول خانمها برای مو ، پوست و ناخن" توسط Farmamed. حاوی اسیدهای پارامینو بنزوئیک ، فولیک ، ریبونوکلئیک ، بیوفلاونوئید مرکبات ، روتین ، سلنیوم ، منگنز ، مس ، بیوتین ، کلسیم ، آهن ، بتائین ، L سیستئین ، فسفر ، ید ، منیزیم ، عصاره ریشه باتاک ، روی ، ویتامین های B1 - B6 ، B8 ، B12 ، A ، C ، E ، D. کمبود مواد مغذی در بدن را تقویت می کند ، برای لایه برداری پوست ، ریزش مو ، ناخن های شکننده ایجاد شده در برابر هیپوویتامینوز ، بیماری های قبلی ، مداخلات جراحی ، بارداری ، شیردهی ، استرس ، کاهش ناگهانی وزن ، فرسایش ، یائسگی ، استفاده از مواد آرایشی تهاجمی.دوز توصیه شده 1 قرص سه بار در روز با غذا است.

 
5- "پوست تمیز " توسط آزمایشگاه Innet . این محصول بر اساس پلی فنول های انگور سفید است. این مکمل دارای خاصیت تقویت کننده عمومی است ، ریزش مو را کند می کند ، حجم مو را افزایش می دهد ، پوست را تغذیه می کند. روزانه 2 قرص مصرف کنید.
 
6-"laura" از Evalar. حاوی ویتامین E ، Cو اسید هیالورونیک است. ترکیبات تشکیل دهنده مکمل های غذایی باعث تولید کلاژن ، پوست الاستین می شوند که باعث کاهش شدت و عمق چین و چروک ها ، افزایش خاصیت ارتجاعی پوست و بهبود چهره می شوند. نحوه استفاده: 1 قرص در زمان صبحانه.
 
7-"Imedin" توسط Ferrosan. ترکیب مواد افزودنی شامل: عصاره دانه انگور ، استرول ، غذاهای دریایی ، گوجه فرنگی است. این یک مجموعه آنتی اکسیدان قدرتمند است. ترمیم کننده ، مرطوب کردن پوست ، از بین بردن لکه های سنی ، چین و چروک. این ویتامین از پیری پوست حمایت می کند و از اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند. روزانه 2 قرص مصرف کنید.
 
8-" Doppel herz" از Quisser Pharm. این ویتامین شامل: اسید L- آسکوربیک ، سولفات روی ، کاروتنوئیدها ، روغن بذر جوشانده ، RRR-alpha ، عصاره گیاه ترب کوهی ، کنسانتره توکوفرول است. این محصول خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد ، گردش خون را بهبود می بخشد ، روند پیری را کند می کند و اثر "پوست پرتقالی" را کاهش می دهد. روزانه 2 کپسول مصرف کنید.
 
9- "Kouten توسط Aquion". حاوی ویتامین E و 100٪ کوآنزیم Q10 روزانه. این افزودنی باعث تسکین چین و چروک می شود ، باعث بهبود رنگ پوست می شود و تأثیر مصرف مواد آرایشی خارجی را تقویت می کند. دوز توصیه شده روزانه 1 کپسول است.

 

نتیجه گیری

خود درمانی خطرناک است ، بنابراین قبل از تجویز مکمل های ویتامین ، با پزشک مشورت کنید. نتیجه گیری ویتامین های پوست ترکیبات مفیدی هستند که باعث مرطوب ، تغذیه و محافظت از پوست در برابر عوامل محیطی نامطلوب می شوند. مواد مغذی اصلی اپی درم: C، PP، B6، B12، K، A، E. آنها به کوچک شدن منافذ ، لکه های سنی ، بهبود تنفس سلولی ، گردش خون و بازسازی پوست ، تسکین کبودی زیر چشم ، تحریک ، تسکین تورم و به حداقل رساندن کمک می کنند.
 
تجسم بصری چین و چروک ، علائم کششی ، تولید کلاژن را فعال می کند. برای حفظ جوانی و زیبایی پوست ، مکمل های ویتامین و ماسک صورت کافی نیست. شما باید زندگی سالم داشته باشید: درست بخورید ، در هوای تازه قدم بزنید ، روزانه 2 - 3 لیتر آب بنوشید ، 8 ساعت بخوابید ، ورزش کنید و از زندگی، احساسات شاد دریافت کنید. از مصرف قهوه ، الکل ، غذاهای چرب ، سرخ شده خودداری کنید یا به حداقل برسانید ، از عادت های بد خلاص شوید. در این صورت پوست شما از شما تشکر می کند. به یاد داشته باشید ، زیبایی کار روزانه است! 

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه تا عید پوست زیبا و درخشان داشته باشیم

در

سامانتا جونز در سریال معروف جنس وشهر در آستانه مهمانی با چهره ای قرمز در مراسم خودنمایی کرد. کسانی که نمی خواهند اشتباه سامانتا جونز را برای سال جدید تکرار کنند، باید از قبل و با یک برنامه مشخص برای داشتن  پوست زیبا و درخشان  اقدام کنند. ما برای شما لیستی از عمل های زیبایی که می توانید یک ماه قبل از تعطیلات انجام دهید آماده کرده ایم. 

 

سامانتا جونز

مرطوب کردن پوست: ویتامین ها و اسید هیالورونیک

پوست مرطوب شده شاداب تر و جوان تر به نظر می رسد، با درخشندگی سالم و چهره ای یکدست. با مراقبت در خانه نمی توان به این اثر دست یافت، به این معنی که اقدامات جدی لازم است. صنعت زیبایی چه چیزی به شما ارائه می دهد؟

بیورویتالیزاسیون

تزریق نقطه ای هیالورونیک اسید نه تنها پوست را مرطوب می کند، بلکه منافذ را سفت می کند، چین و چروک های ظریف و علائم پیری از اثر آفتاب را صاف می کند و فرآیندهای تجدید سلولی را آغاز می کند.

هزینه  بیورویتالیزاسیون بسته به تعداد تزریق و نوع دارو است.

 

بیورویتالیزاسیون

مزایای بیورویتالیزاسیون

: وضعیت عمومی پوست بهبود می یابد، ذخیره آبی آن دوباره پر می شود و اثر آن تا شش ماه باقی می ماند. 

Biorevitalization به عنوان یک دوره از چندین جلسه با فاصله 7-10 روز بین تزریق انجام می شود. برای اهداف پیشگیرانه، معمولاً سه جلسه کافی است. یعنی با شروع دوره در اوایل اسفند، می توانید برای سال جدید وقت داشته باشید. آخرین جلسه حداکثر پنج روز قبل از تعطیلات است. 

پس از عمل، تورم خفیفی (برجستگی های کوچک مشخصه) اغلب در محل تزریق ایجاد می شود که پس از حدود دو روز از بین می رود. در عرض 3-4 روز، هماتوم های کوچک، قرمزی و به ندرت لایه برداری ممکن است ظاهر شود.

 

مزوتراپی

مزوتراپی

اصل مزوتراپی شبیه بیورویتالیزاسیون است. این نیز یک تکنیک میکرواینجکشن است، فقط یک مزو کوکتل با ویتامین ها، مواد معدنی، اسید هیالورونیک و سایر مواد مفید موجود در ترکیب به عنوان ماده فعال زیر پوست تزریق می شود. 

مزایای مزوتراپی

طیف گسترده ای از کاربردها - از مرطوب کننده تا از بین بردن روزاسه، پف کردگی و علائم پس از آکنه (اثر بستگی به ترکیب کوکتل دارد). روش غیر تزریقی نیز وجود دارد. 

دوره مزوتراپی شامل 4-10 جلسه با فاصله هفتگی بین تزریقات است، اما نتیجه را زودتر متوجه خواهید شد. آخرین جلسه حداکثر پنج روز قبل از تعطیلات است، زیرا ممکن است هماتوم، تورم و قرمزی ایجاد شود. 

هزینه مزوتراپی بسته به تعداد تزریق و نوع دارو است.

 

چین و چروک

 

چین و چروک و تورم را از بین می بریم: بوتاکس، دی اکسید کربن و فقط ماساژ

به جوانسازی و کاهش بار هر سال روی پوست یا به اصلاح چین و چروک های تقلیدی، افزایش خاصیت ارتجاعی پوست و از بین بردن تورم کمک می کند. انتخاب رویه ها برای این درخواست بسیار زیاد است.

لیفتینگ

لیفتینگ RF (موج رادیویی) متابولیسم در پوست را تسریع می کند، تولید کلاژن را تحریک می کند. بیضی صورت نمایان می شود، پوست صاف، الاستیک و با رنگی یکنواخت می شود و چین و چروک ها صاف می شوند. این روش بدون درد است و قرمزی خفیف پس از آن معمولا در عرض یک روز فروکش می کند.

 

لیفتینگ SMAS

دوره RF-lifting شامل 10 بار با فاصله 10-14 روزه است که نتیجه آن پس از اولین جلسات قابل توجه است.

 

لیفتینگ SMAS با کمک سونوگرافی باعث تحریک تولید کلاژن و سفت شدن بیضی صورت می شود. این اثر متناسب با لیفت صورت با جراحی است و تا چندین سال باقی می ماند. تغییرات زودتر از یک ماه قابل توجه نخواهد بود، بنابراین این جلسه باید در اوایل اسفند انجام شود. خوبیش اینه که فقط یک جلسه طول میکشه. 

 

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی

تزریق زیر جلدی دی اکسید کربن باعث بهبود گردش خون و تامین اکسیژن بافت ها می شود. در نتیجه خاصیت ارتجاعی پوست بازیابی می شود، آثار پس از آکنه، درخشندگی چربی، تورم و حلقه های زیر چشم از بین می رود، چین و چروک ها صاف می شوند. کربوکسی تراپی بدون درد است و می توان آن را با سایر روش های زیبایی ترکیب کرد. در عرض 1-3 روز، تورم و بثورات ممکن است.     

دوره استاندارد کربوکسی تراپی از 3 تا 20 جلسه با فاصله 7 تا 14 روز بین تزریق می باشد. یک دوره کوتاه را می توان در یک ماه کامل کرد. آخرین بار 5-7 روز قبل از سال نو است.
هزینه  کربوکسی تراپی بسته به تعداد تزریق و نوع دارو است.

 

بوتاکس و فیلر

بوتاکس و فیلر

تزریق سم بوتولینوم عضلات صورت را شل می کند و چین و چروک های تقلیدی را صاف می کند. محبوب ترین مناطق برای اصلاح پیشانی و گوشه بیرونی چشم است. با این حال، می توانید گوشه های دهان، نوک ابروها را بالا ببرید، همه اینها ظاهری جوان تر و آرام تر به چهره می بخشد.

برعکس، پرکننده های مبتنی بر اسید هیالورونیک ، چین های برجسته را پر می کنند و آناتومی صورت را اصلاح می کنند. اغلب آنها در ناحیه چین های بینی، استخوان گونه، چانه و لب ها قرار می گیرند.

پس از هر دو روش، تورم یا هماتوم های کوچک در ناحیه تزریق ممکن است، که معمولا در عرض دو روز ناپدید می شوند. آخرین جلسه 14 روز قبل از سال نو است.
هزینه  بوتاکس و فیلر بسته به تعداد تزریق و نوع دارو است.

 

ماساژ

ماساژ

ماساژ نه تنها امن ترین راه برای خلاص شدن از تورم، فیکس کردن بیضی صورت و صاف کردن چین و چروک های کم عمق است، بلکه خوشایندترین راه است. نوع ماساژ (درناژ لنفاوی، باکال و...) با توجه به وضعیت پوست توسط متخصص انتخاب می شود. 

دوره استاندارد شامل 10 جلسه با فاصله زمانی 2-3 روز است: با شروع از اوایل اسفند، قطعاً تا تعطیلات زمان خواهید داشت.

 

زیبایی

طراوت پوست: لایه برداری شیمیایی

لایه برداری از بین بردن لایه خاصی از پوست است که در نتیجه آن بازسازی بافت شروع می شود، غدد چربی عادی می شوند، رنگدانه ها و آثار پس از آکنه از بین می روند، چین و چروک ها صاف می شوند و خاصیت ارتجاعی پوست افزایش می یابد. بر اساس میزان تاثیر بر روی پوست (سطحی، متوسط، عمیق) و ترکیبات (اسیدی، رتینوئیک، کربوکسیلیک و غیره) طبقه بندی می شود.

پس از انجام عمل، برای 1-3 روز برای قرمزی پوست، لایه برداری، افزایش حساسیت و بدون آرایش بودن ، آماده باشید.

 

لایه برداری شیمیایی

 

به طور معمول، یک دوره لایه برداری پوست شامل چهار جلسه است که در فواصل 7-10 روز انجام می شود. تهاجمی ترین کار در آخرین جلسه انجام می شود، بنابراین، برای اینکه سال نو را با صورت قرمز و پوسته پوسته ملاقات نکنید، باید از قبل برای لایه برداری ثبت نام کنید.

و برای کسانی که "دیر" اقدام می کنند، می توانید چند روز قبل از تعطیلات یک جلسه لایه برداری با گاز مایع انجام دهید: به آرامی صورت شما را تازه می کند و باعث قرمزی و پوسته پوسته نمی شود.

نظرات

در ادامه بخوانید...