لاغری با درست خوردن 11 مورد

۱) خوراک های تخمیرشده مختصر مصرف کنید.

مانند غذاهای نمک سود شده، کامبوجا(کامبوجا نام نوعی قارچ است نوشیدنی آرامبخش نیز می توان از آن درست کرد)، ماست نارگیل، سوپ میسو (یا خمیرسویا که از تخمیر غلات  به دست می آید)، تمپه (کیک سویا که با دانه های سویایی مخصوص تهیه شده و اغلب جایگزین گوشت می شود)، کیمچی(یا هانگول یا هانجا: یک خوراک تخمیر شده سنتی کره ای است که از سبزیجات و ادویه جات گوناگون تهیه می شود)، یا کلم رنده شده و پخته شده در سرکه. این غذاهای تخمیر شده بسیار نیروزا بوده و به باکتری های مفید دستگاه گوارشی و بهبود عملکردشان کمک می کند. در بهبود زخم های روده، در کاهش وزن و لاغری و تناسب اندام نقش دارد. و سیستم ایمنی بدن را قوی می کند.(سیارک)

 2) غذاهای طبیعی مصرف کنید

مصرف محصولات طبیعی بهترین راه برای فراهم کردن مواد غذایی است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. اما امروزه مواد سمی زیادی روی مواد غذایی اعمال می شود. با انتخاب میوه و سبزیجات طبیعی شما می توانید خود و خانواده خود را از مواد شیمیایی و مصنوعی مضر دور کنید. آفت کش ها یک خطر واقعی درحال حاضر محسوب می شود مخصوصا برای کودکان که سلامتشان بیشتر از همه در معرض خطر است. این مسمومیت شامل حیوانات نیز می شود. مطالعات نشان می دهد حیواناتی که با آفت کش ها مسموم می شوند نیز آسیب می بینند. برای مثال روی سیستم عصبی و سیستم غدد درون ریز اثر می گذارد و کار آن را مختل می کند. محققان کانادایی دریک آزمایش پی بردند که داوطلبانی که مواد شیمیایی و مواد سمی درون سلول های چربیشان ذخیره شده است بیشتر در خطر کم کاری غدد و آسیب های میتوکوندریایی هستند. این آسیب ها می تواند باعث افزایش وزن بیشتر نیز شود.

رژیم کاهش وزن 15 روزه

9 غذا برای کاهش وزن

زمان ایده آل برای ورزش روزانه جهت چربی سوزی بیشتر

 

نمی توانید همیشه مواد اولیه ی سالم پیدا کنید؟ گروه هایی که در خصوص مواد طبیعی کار می کنند را دنبال کنید ؛ آن ها بالا ترین معیارها را برای تعیین کیفیت مواد دارند.

لیست زیر از مهم ترین مواد غذایی هستند که یا باید خودتان به صورت طبیعی بکارید یا آن ها را تهیه کنید:

سیب ها

توت فرنگی ها

انگور ها

کرفس

هلو ها

اسفناج

فلفل دلمه ای

شلیل

صیفی جات مانند: خیار

گیلاس و گوجه

نخود فرنگی

سیب زمینی

فلفل قرمز

تمشک

راه آسان دیگر گرفتن پوست میوه است. اگر شما پو ستش را می خورید سعی کنید طبیعی باشد در غیر این صورت به طور متوسط 47 الی 67 نوع مواد شیمیایی در هر قطعه از میوه ای که می خورید وجود دراد. حتی اگر آن را بشویید.

 3) عادات غذایی ضد استرس را امتحان کنید

کاهش استرس کلید کاهش وزن و لاغری است. رژیم غذایی و عادات غذایی ضد استرس عادات غذایی هستند که به کاهش استرس بدن نقش دارند. عادات ضد استرس به دریافت روزانه ۲ الی  ۳هزارکالری نیاز دارد که البته بسته به سن، جنسیت، وزن و سطح فعالیت نیز دارد. ۴۰ الی ۵۰ درصد کالری شمارا کربوهیدرات ها تامین می کنند.۳۰ درصد چربی و ۲۰ الی ۳۰ درصد را پروتئین ها تشکیل می دهند. سعی کنید در هر وعده غذایی ترکیبی از این ها را بگنجانید.(سیارک)

 7 فعالیت روزانه که به کاهش وزن کمک می کند

بهترین راهکارها برای جلوگیری از افتادگی و شل شدن پوست بعد از کاهش وزن

6 نکته برای کاهش وزن بعد از زایمان

 4) خوراک آجیل و دانه ها

یکی از دانشمندان مشهور در زمینه کشاورزی  «ریچارد ماتس» می گوید آجیل و خشک بار برای ما فواید زیادی دارد. برای شروع، حتی مقدار کمی از آن ها سطح بالایی از انرژی را فراهم می کند.

چرا خشک بار و آجیل نقش به سزایی در کاهش اشتها دارند؟ زیرا سرشار از پروتئین هستند. پروتئین باعث ایجاد حس سیری می شود. دارای میزان بالایی از فیبر نیز هستند. فیبر در حس سیری نقش بالایی دارد، هم چنین سرشار از اسیدهای چرب  اشباع نشده است. باید توضیح داد که احساس سیری دقیق به چه معناست ؟ احساس سیری و گرسنگی سیگنال هایی است که از طرف معده به مغز فرستاده  می شوند. آجیل ها می توانند سیگنال هارا عوض کنند به جوری که مغز سیگنال های مبنی بر سیری بعد از یک وعده غذایی کامل را دریافت می کند تحقیقات نشان می دهد که آجیل نقش بسزایی در بهبود عملکرد دستگاه گوارشی دارد چربی های موجود درون آن ها مفید نیز هستند.

5 )همیشه بسته ای از خوراکی های مفید داشته باشید

خوراکی های مفید شامل کلوچه های خانگی تکه ای کوچک کره بادام زمینی، تکه های سیب، یک تخم مرغ خوب پخته شده حتی یک تکه شکلات تلخ، یک بطری آب پاکیزه و سالم را فراموش نکنید. این راه باعث می شود که از پرخوری خود داری کنید و وزن ایده آل تری داشته باشید. 

6) بیشتر اسیدهای چرب اشباع نشده مصرف کنید

این کار باعث کاهش چربی های دور شکم می شود. مجله ای درخصوص سلامت در سال ۲۰۰۷ در خصوص اسیدهای چرب اشباع نشده توضیح داده بود که این چربی ها بسیار لازم و حیاتی هستند. این اسیدهای چرب در روغن آووکادو، روغن زیتون، آجیل ها، دانه های خوراکی و شکلات تلخ یافت می شود. دکتر لیزا واکاریلو نویسنده ی کتاب «چگونه یک شکم صاف داشته باشیم» می گوید: مصرف اسیدهای چرب اشباع نشده در هر وعده غدایی به سوخت و ساز چربی های دور شکم کمک می کند و مصرفشان نیزبه شرح زیر است.

یک قاشق سوپ خوری روغن آووکادو

ده عدد از آجیل یا خشک بار

1/4فنجان شکلات تلخ

اسموتی آووکادو ، خیار و فلاکسیدها

 7) خوراکی هایی که در طول روز مصرف می کنید باید ۸۰ ٪شامل موادگیاهی و تنها

۲۰٪درصد شامل مواد حیوانی باشند.لیزامک لاری میزبان ویژه صبح بخیر آمریکا کشاورزموفقی است که با این روش وزن خود را کم کرده است.(سیارک)

 8) باخوردن غذاهای دریایی کار غده های بدنتان در تعادل خواهد بود.

سلامت غدد برای به درستی کار کردن متابولیسم مهم است. به گفته سازمان غدد آمریکا ۴۰٪ افراد جهان دچار کمبود ید هستند. ید یکی از عوامل مهم تولید هورمون در غدد است. ید در بدن تولید نمی شود پس باید یکی از مواد اصلی تغذیه باشد. بدون ید عملکرد بدن شروع به کند شدن می کند. هیپوتیروئیدیسم باکمبود ید در ارتباط است و باعث افزایش وزن می شود می توانید آن را در مغازه هایی ک غذاهای دریایی می فروشند مانند: غذاهای ژاپنی در آسیا پیدا کنید. قبل از گرفتن بینی خودو حالت تهوع پیدا کردن کمی از غذاهای دریایی را بچشید. این فقط کمی مزه نمکی به غذاهای شما می دهند بدن شما برای این کار ممنونتان خواهد بود.

 9) به لیست غذاهای مورد علاقتان پوره اضافه کنید

طی مطالعاتی که در مجله آمریکای تغذیه منتشر شد محققان ایالت پنسیلوانیا ۲۰مرد ۲۱زن را به عنوان داوطلب انتخاب کردند و به رژیم غذایی آن ها غذاهای پوره شده مانند: پوره سیب زمینی و پوره سبزیجات اضافه کردند وقتی آن ها بیشتر پوره مصرف کردند مشاهده شد که در هر وعده غذایی ۲۰۰ الی ۳۵۰ کالری در هر وعده غذایی کمتر مصرف کردند.

10) غذاهای تایلندی راامتحان کنید.

مطالعات نشان می دهد که غذاهای تند و پر از ادویه مانند غذاهای تایلندی می تواند سوخت و ساز را در مدت ۳۰ دقیقه به میزان ۲۰٪درصد افزایش می دهد. درسال ۲۰۰۳ روی قند خون و سوخت و ساز ۱۰زن تایلندی قبل و بعد از مصرف یک پرس غذای تایلندی مطالعه شد. نتایج نشان داد که سوخت و ساز آن ها چند دقیقه بعد از خوردن غذا ۲۰٪ افزایش یافت.(سیارک)

رژیم غذایی مدیترانه ای برای جوان ماندن مغز

 11) از آب لیمو ترش تازه استفاده کنید

برای چاشنی سالادتان  از آب لیمو ترش تازه استفاده کنید.کمتر مصرف کردن کالری بهتر از شمارش آن است.

خوردن آبلیمو ی تازه در صبح

لاغری خیلی سریع با جایگزینی مواد غذایی

لاغری سریع تر با جایگزینی مواد غذایی

لاغری سریع با جایگزینی مواد غذایی

لاغری سریع 3 مورد

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید