لاغری با درست خوردن 11 مورد

در

۱) خوراک های تخمیرشده مختصر مصرف کنید.

مانند غذاهای نمک سود شده، کامبوجا(کامبوجا نام نوعی قارچ است نوشیدنی آرامبخش نیز می توان از آن درست کرد)، ماست نارگیل، سوپ میسو (یا خمیرسویا که از تخمیر غلات  به دست می آید)، تمپه (کیک سویا که با دانه های سویایی مخصوص تهیه شده و اغلب جایگزین گوشت می شود)، کیمچی(یا هانگول یا هانجا: یک خوراک تخمیر شده سنتی کره ای است که از سبزیجات و ادویه جات گوناگون تهیه می شود)، یا کلم رنده شده و پخته شده در سرکه. این غذاهای تخمیر شده بسیار نیروزا بوده و به باکتری های مفید دستگاه گوارشی و بهبود عملکردشان کمک می کند. در بهبود زخم های روده، در کاهش وزن و لاغری و تناسب اندام نقش دارد. و سیستم ایمنی بدن را قوی می کند.(سیارک)

 2) غذاهای طبیعی مصرف کنید

مصرف محصولات طبیعی بهترین راه برای فراهم کردن مواد غذایی است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. اما امروزه مواد سمی زیادی روی مواد غذایی اعمال می شود. با انتخاب میوه و سبزیجات طبیعی شما می توانید خود و خانواده خود را از مواد شیمیایی و مصنوعی مضر دور کنید. آفت کش ها یک خطر واقعی درحال حاضر محسوب می شود مخصوصا برای کودکان که سلامتشان بیشتر از همه در معرض خطر است. این مسمومیت شامل حیوانات نیز می شود. مطالعات نشان می دهد حیواناتی که با آفت کش ها مسموم می شوند نیز آسیب می بینند. برای مثال روی سیستم عصبی و سیستم غدد درون ریز اثر می گذارد و کار آن را مختل می کند. محققان کانادایی دریک آزمایش پی بردند که داوطلبانی که مواد شیمیایی و مواد سمی درون سلول های چربیشان ذخیره شده است بیشتر در خطر کم کاری غدد و آسیب های میتوکوندریایی هستند. این آسیب ها می تواند باعث افزایش وزن بیشتر نیز شود.

رژیم کاهش وزن 15 روزه

9 غذا برای کاهش وزن

زمان ایده آل برای ورزش روزانه جهت چربی سوزی بیشتر

 

نمی توانید همیشه مواد اولیه ی سالم پیدا کنید؟ گروه هایی که در خصوص مواد طبیعی کار می کنند را دنبال کنید ؛ آن ها بالا ترین معیارها را برای تعیین کیفیت مواد دارند.

لیست زیر از مهم ترین مواد غذایی هستند که یا باید خودتان به صورت طبیعی بکارید یا آن ها را تهیه کنید:

سیب ها

توت فرنگی ها

انگور ها

کرفس

هلو ها

اسفناج

فلفل دلمه ای

شلیل

صیفی جات مانند: خیار

گیلاس و گوجه

نخود فرنگی

سیب زمینی

فلفل قرمز

تمشک

راه آسان دیگر گرفتن پوست میوه است. اگر شما پو ستش را می خورید سعی کنید طبیعی باشد در غیر این صورت به طور متوسط 47 الی 67 نوع مواد شیمیایی در هر قطعه از میوه ای که می خورید وجود دراد. حتی اگر آن را بشویید.

 3) عادات غذایی ضد استرس را امتحان کنید

کاهش استرس کلید کاهش وزن و لاغری است. رژیم غذایی و عادات غذایی ضد استرس عادات غذایی هستند که به کاهش استرس بدن نقش دارند. عادات ضد استرس به دریافت روزانه ۲ الی  ۳هزارکالری نیاز دارد که البته بسته به سن، جنسیت، وزن و سطح فعالیت نیز دارد. ۴۰ الی ۵۰ درصد کالری شمارا کربوهیدرات ها تامین می کنند.۳۰ درصد چربی و ۲۰ الی ۳۰ درصد را پروتئین ها تشکیل می دهند. سعی کنید در هر وعده غذایی ترکیبی از این ها را بگنجانید.(سیارک)

 7 فعالیت روزانه که به کاهش وزن کمک می کند

بهترین راهکارها برای جلوگیری از افتادگی و شل شدن پوست بعد از کاهش وزن

6 نکته برای کاهش وزن بعد از زایمان

 4) خوراک آجیل و دانه ها

یکی از دانشمندان مشهور در زمینه کشاورزی  «ریچارد ماتس» می گوید آجیل و خشک بار برای ما فواید زیادی دارد. برای شروع، حتی مقدار کمی از آن ها سطح بالایی از انرژی را فراهم می کند.

چرا خشک بار و آجیل نقش به سزایی در کاهش اشتها دارند؟ زیرا سرشار از پروتئین هستند. پروتئین باعث ایجاد حس سیری می شود. دارای میزان بالایی از فیبر نیز هستند. فیبر در حس سیری نقش بالایی دارد، هم چنین سرشار از اسیدهای چرب  اشباع نشده است. باید توضیح داد که احساس سیری دقیق به چه معناست ؟ احساس سیری و گرسنگی سیگنال هایی است که از طرف معده به مغز فرستاده  می شوند. آجیل ها می توانند سیگنال هارا عوض کنند به جوری که مغز سیگنال های مبنی بر سیری بعد از یک وعده غذایی کامل را دریافت می کند تحقیقات نشان می دهد که آجیل نقش بسزایی در بهبود عملکرد دستگاه گوارشی دارد چربی های موجود درون آن ها مفید نیز هستند.

5 )همیشه بسته ای از خوراکی های مفید داشته باشید

خوراکی های مفید شامل کلوچه های خانگی تکه ای کوچک کره بادام زمینی، تکه های سیب، یک تخم مرغ خوب پخته شده حتی یک تکه شکلات تلخ، یک بطری آب پاکیزه و سالم را فراموش نکنید. این راه باعث می شود که از پرخوری خود داری کنید و وزن ایده آل تری داشته باشید. 

6) بیشتر اسیدهای چرب اشباع نشده مصرف کنید

این کار باعث کاهش چربی های دور شکم می شود. مجله ای درخصوص سلامت در سال ۲۰۰۷ در خصوص اسیدهای چرب اشباع نشده توضیح داده بود که این چربی ها بسیار لازم و حیاتی هستند. این اسیدهای چرب در روغن آووکادو، روغن زیتون، آجیل ها، دانه های خوراکی و شکلات تلخ یافت می شود. دکتر لیزا واکاریلو نویسنده ی کتاب «چگونه یک شکم صاف داشته باشیم» می گوید: مصرف اسیدهای چرب اشباع نشده در هر وعده غدایی به سوخت و ساز چربی های دور شکم کمک می کند و مصرفشان نیزبه شرح زیر است.

یک قاشق سوپ خوری روغن آووکادو

ده عدد از آجیل یا خشک بار

1/4فنجان شکلات تلخ

اسموتی آووکادو ، خیار و فلاکسیدها

 7) خوراکی هایی که در طول روز مصرف می کنید باید ۸۰ ٪شامل موادگیاهی و تنها

۲۰٪درصد شامل مواد حیوانی باشند.لیزامک لاری میزبان ویژه صبح بخیر آمریکا کشاورزموفقی است که با این روش وزن خود را کم کرده است.(سیارک)

 8) باخوردن غذاهای دریایی کار غده های بدنتان در تعادل خواهد بود.

سلامت غدد برای به درستی کار کردن متابولیسم مهم است. به گفته سازمان غدد آمریکا ۴۰٪ افراد جهان دچار کمبود ید هستند. ید یکی از عوامل مهم تولید هورمون در غدد است. ید در بدن تولید نمی شود پس باید یکی از مواد اصلی تغذیه باشد. بدون ید عملکرد بدن شروع به کند شدن می کند. هیپوتیروئیدیسم باکمبود ید در ارتباط است و باعث افزایش وزن می شود می توانید آن را در مغازه هایی ک غذاهای دریایی می فروشند مانند: غذاهای ژاپنی در آسیا پیدا کنید. قبل از گرفتن بینی خودو حالت تهوع پیدا کردن کمی از غذاهای دریایی را بچشید. این فقط کمی مزه نمکی به غذاهای شما می دهند بدن شما برای این کار ممنونتان خواهد بود.

 9) به لیست غذاهای مورد علاقتان پوره اضافه کنید

طی مطالعاتی که در مجله آمریکای تغذیه منتشر شد محققان ایالت پنسیلوانیا ۲۰مرد ۲۱زن را به عنوان داوطلب انتخاب کردند و به رژیم غذایی آن ها غذاهای پوره شده مانند: پوره سیب زمینی و پوره سبزیجات اضافه کردند وقتی آن ها بیشتر پوره مصرف کردند مشاهده شد که در هر وعده غذایی ۲۰۰ الی ۳۵۰ کالری در هر وعده غذایی کمتر مصرف کردند.

10) غذاهای تایلندی راامتحان کنید.

مطالعات نشان می دهد که غذاهای تند و پر از ادویه مانند غذاهای تایلندی می تواند سوخت و ساز را در مدت ۳۰ دقیقه به میزان ۲۰٪درصد افزایش می دهد. درسال ۲۰۰۳ روی قند خون و سوخت و ساز ۱۰زن تایلندی قبل و بعد از مصرف یک پرس غذای تایلندی مطالعه شد. نتایج نشان داد که سوخت و ساز آن ها چند دقیقه بعد از خوردن غذا ۲۰٪ افزایش یافت.(سیارک)

رژیم غذایی مدیترانه ای برای جوان ماندن مغز

 11) از آب لیمو ترش تازه استفاده کنید

برای چاشنی سالادتان  از آب لیمو ترش تازه استفاده کنید.کمتر مصرف کردن کالری بهتر از شمارش آن است.

خوردن آبلیمو ی تازه در صبح

لاغری خیلی سریع با جایگزینی مواد غذایی

لاغری سریع تر با جایگزینی مواد غذایی

لاغری سریع با جایگزینی مواد غذایی

لاغری سریع 3 مورد

نظرات

در ادامه بخوانید...

لاغری با 7 میوه

در

 برای داشتن اندامی متناسب و لاغری ، باید اصول آن را یاد بگیریم.

یکی از اصول لاغری کاهش دریافت میزان کالری می باشد که با کمتر خوردن مواد غذایی نشاسته دار و ورزش امکان پذیر می شود اما در کنار دریافت کمتر کالری ، متابولیسم بدن باید بخوبی وظیفه خودش را انجام بدهد.

در این مقاله با 7 میوه لاغر کننده آشنا می شوید که باعث تحریک متابولیسم بدن می شوند میوه هایی کم کالری و مملو از آب و فیبر.

گلابی سرشار از فیبر

گلابی خوشمزه، آبدارسرشاراز فیبر و حاوی پتاسیم می باشد . پتاسیم باعث کاهش میزان کلسترول بد خون می شود و دربهبود کار قلب بسیار مفید است. اگر تصمیم به لاغری دارید حتما گلابی را در لیست خود قرار دهید.

سیب آب کننده  چربی 

 

 سیب سبز یا قرمز برای لاغری معجزه می کند. سیب علاوه بر فیبر بالا  حاوی ویتامین ها و مواد معدنی می باشد.  سعی کنید روزانه یک سیب بخورید.

فعال کردن متابولیسم بدن 20 مورد مواد غذایی

پنج ماده غذایی عالی برای کاهش وزن

بهترین راهکارها برای جلوگیری از افتادگی و شل شدن پوست بعد از کاهش وزن

قره قاط بمب آنتی اکسیدان

میزان آنتی اکسیدان در قره قاط(سیاه گیله)  بالاست .  قره قاط برای مبارزه با سرطان های متعدد ، چاقی مفرط ، فشار خون بالا و کاهش دهنده چربی بد خون  مناسب می باشد و به لاغری کمک زیادی می نماید.

موز تقویت کننده  دستگاه ایمنی بدن

 موز به علت داشتن  ویتامین B6  دستگاه ایمنی بدن را تقویت می نماید و به خاطر پتاسیم موجود در آن خطر بروز بیماری های قلبی را کم می کند.فیبر موجود در موز برای بر طرف کردن یبوست مناسب است.به علت شیرین بودن موز و قند بالا در مصرف این میوه زیاده روی نکنید.

کیوی سرشار از ویتامین C 

کیوی سرشار از ویتامین C و از دسته میوه های سرشار از فیبرمی باشد که  در هضم غذا و ایجاد احساس سیری طولانی مدت مؤثر است. برای رفع یبوست آخر شب قبل از خواب 2 تا 3 عدد کیوی میل نمایید.

7 فعالیت روزانه که به کاهش وزن کمک می کند

رژیم کاهش وزن 15 روزه

چرا شما نمی توانید در مقابل دونات های اداره مقاومت کنید

گریپ فروت قاتل چربی

 مصرف نصف گریپ فروت نیم ساعت قبل از غذا برای لاغری موثر است. اگر به تناسب اندام و لاغری فکر می کنید ، روزانه ی گریپ فروت مصرف کنید.

معجون معجزه آسا دشمن چربی دور شکم

توت فرنگی 

تمام میوه های قرمز رنگ خاصیت چربی سوزی دارند زیرا باعث ترشح هورمون هایی در بدن می شوند که از تجمع چربی ها در بدن جلوگیری می کند  و متابولیسم بدن را به کار می اندازند. توت فرنگی یک میوه ی ضدالتهاب بشمار می رود. (سیارک)

لاغری خیلی سریع با جایگزینی مواد غذایی

لاغری سریع تر با جایگزینی مواد غذایی

لاغری سریع با جایگزینی مواد غذایی

لاغری سریع 3 مورد

کاهش وزن و لاغری با قارچ مایتاکه

نظرات

در ادامه بخوانید...

رژیم لاغری و کاهش وزن با 9 غذا

در

آیا با غذاهای لذیذ هم می توان رژیم لاغری گرفت ؟ اگر این سوال درست باشد ، خیلی خوب است.بدون شک کاهش وزن و رژیم لاغری سریع با این فرمول ساده برابر است. مصرف کالری شما باید از سوخت آن ، کمتر باشد.
طبق گفته ی هضر مانگری ، RD‌، سخنگوی زن در آکادمی تغذیه و برنامه ریزی رژیم غذایی میگوید که  غذاهای خاص به شما کمک کرده تا وزن بدن خود را کاهش دهید زیرا به شما کمک کرده تا سیری طولانی تری داشته و میل خوردن خود را کنترل کنید.
حتی متابولیسم خود را تجدید بهبود ببخشید. پس این فهرست را وقتی می خواهید به سوپرمارکت بروید ، با خود بردارید :
شکلات سیاه ، سس ، آجیل و تخم مرغ ؟ همه در این لیست قرار دارند. این لیست، رژیم برای لاغری و سیر بودن و رضایتمندی من است.

رژیم لاغری

 

1. لوبیا در رژیم لاغری

لوبیا ، ارزان ، سیرکننده و متنوع و منبع عظیم پروتئین است. لوبیا نیز دارای فیبر بالا و دیر هضم است یعنی شما دچار سیری طولانی تری می شوید که جلوی خوردن بیشتر شما را می گیرد.

2. سوپ در رژیم لاغری

وعده ی غذایی خود را با یک پیاله سوپ شروع کرده و به خوردن کمتر ، خاتمه خواهید داد. مهم نیست که سوپ دارایذرات درشت یا ریز باشد چونکه در اصل ، آبکی است. شما در هر وعده می توانید کالری سوپ را در حد 100-150 نگه دارید. تکه های خامه یا کرده در آن نریزید.(سیارک)

3. شکلات سیاه در رژیم لاغری

آیا می توان شکلات را بین وعده های غذایی قرار داد ؟ شکلات سیاه شیری را ، یک تکه یا دو تکه بردارید. در یک بررسی ، به افرادی که عاشق شکلات بودند ، شکلات سیاه داده شد که چند ساعت بعد از مصرف آن نسبت به افرادی که شکلات شیری خورده بودند ، 15% کمتر ، پیتزا میل کردند.

4. پوره ی سبزیجات در رژیم لاغری

شما می توانید در تمام اوقات ، سبزیجات بیشتری به غذای خود اضافه کنید و از غذاهای "گول زننده ی " خود لذت برده و کالری های مصرفی خود را کاهش دهید. وقتی محققان پن استیت ، پوره ی گل کلم و کدو سبز را به پنیر و mac افزدوند ، مردم ظاهرا این غذا را خیلی دوست دارند. ولی 200-350 کالری کمتر مصرف می کنند. این سبزیجات سالم ، حجم کالری کمتری به این غذای خوشمزه اضافه کردند.(سیارک)

5. تخم مرغ و سس در رژیم لاغری

یک صبحانه ی سرشار از پروتئین ، به شما کمک می کند تا دیگر به اسنک ها در طول روز حمله ور نشوید. در بررسی گروهی از زنان چاق ، کسانی که با 35 گرم پروتئین ، روز خود را شروع کرده بودند- یعنی به احتمال زیاد کمی بیش از آن مقدار که شما می خورید – احساس سیری بیشتری خواهید کرد. این زنان صبحانه ی 350 کالری را خوردند که شامل تخم مرغ و پای سس گوشت بود. اثر این صبحانه ی سرشار از پروتئین تا اثر طول کشید در حالی که این زنان خوردنی های قندی و چرب را نسبت به زنانی که غلات برای صبحانه خورده بودند ، کمتر ملچ ملوچ کردند.

6. آجیل در رژیم لاغری

برای یک اسنک مقوی در زمان دوندگی/شلوغی/هلهلکی ، یک مشت کوچک ، بادام ، بادام زمینی ، گردو یا پی کان ( گردوی آمریکایی) با خود داشته باشید. تحقیقات نشان می دهد که وقتی افراد آجیل می جوند ، به طور خودکار در وعده ی بعدی ، غذای کمتری می خورند.

7. سیب در رژیم لاغری

آب سیب و سس سیب را کنار گذاشته و در عوض ، سیب ، گاز بزنید. کل این یک عدد سیب، ذائقه ی شما را به حدی کاهش می دهد که آب سیب یا سس آن اینگونه نیست.
دلیلش این است که میوه ی خام ، دارای فیبر بیشتری است. همچنین ، جویدن ، سیگنال هایی را به مغزتان می فرستد که چیز قابل توجهی خورده شده است.

8. ماست در رژیم لاغری

خواه یونانی ،خواه سنتی ، ماست برای دورکمرتان ، مناسب است.
در بررسی هاروارد ، بیش از 120,000‌نفر به مدت ده سال یا بیشتر دنبال شدند. ماست ، نسبت به همه ی غذاهایی که بررسی شدند ، ارتباط زیادی با کاهش وزن نداشت.
هنوز اثبات نشده که ماست ، وزن را کاهش می دهد ، ولی نسبت به غذاهای دیگر ، دارای اهمیت است.

9. دارابی و گریپ فروت در رژیم لاغری

بله ، دارابی در واقع به شما کمک خواهد کرد تا چندین پوند وزن کم کنید و برای لاغری بسیار موثر است  خصوصا اگر در معرض خطر دیابت باشید.
محققان در کلینیک اسکریپس در سن دییگو دریافتند وقتی افراد چاق نصف یک گریپ فروت را قبل از هر وعده میل کنند ، تقریبا پوند در عرض 12 هفته کم می کنند.
نوشیدن آب گریپ فروت همین اثر را دارد.
ولی آب گریپ فروت دارای خاصیت " چربی سوزی " نیست فقط به افراد کمک می کند تا احساس سیری کنند.
مراقب باشید : شما نمی توانید گریپ فروت یا آب آن را بخورید اگر تحت مراقبت های خاصی هستند ، پس برچسب روی همه ی نسخه های خود را بررسی کنید یا از پزشک خود سوال کنید. گریپ فروت با تعداد زیادی از داروها تداخل دارویی دارد.
طبق گفته ی دانشمند تغذیه ، پروفسور و محقق جوی دابوست ، برگه ی خرید خود را از پروتئین های ناب ، سبزیجات تازه ، میوه و همه ی حبوبات پر کنید. مهمترین چیز ، در زمان کاهش وزن ، تصویر بزرگ چیزی است که می خورید نه غذاهای خاص.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

اسپیرولینا چیست

در
اسپیرولینا چیست

 

اسپیرولینا چیست

اسپیرولینا منبع مواد مغذی كه درساير غذاهاي سبز وجود ندارد می باشد . لينولئيك اسيد، ويتامين و سولفوليپيدها از جمله موادی می باشند که درگیاه اسپیرولینا موجودند. علاوه بر این اسپيرولينا منبع خوبي از بتاكارتن، كاروتنوئيدها، ويتامين ها و عناصر كمياب می باشد. اسپيرولينا حاوي ميزان قابل ملاحظه اي كلروفيل، كارتنوئيدها، ديگر پيگمانهاي گياهي و رنگدانه ها یی كه در گياهان سبزی که پیدا نمی شوند ، می باشد .

ميزان چربي و كربوهيدرات اسپيرولينا كم و  بدون كلسترول است. از اين رو براي استفاده از آن در افرادی که رژيم لاغری دارند به دلیل مواد مغذی بالا و کربوهیدرات و چربی کم بسیار مناسب می باشد. اسپيرولينا  نوعی جلبک سبز  آبي ميكروسكوپي ، مقوي ترين غذاي سبز در جهان برای کاهش وزن و لاغری می باشد. اسپيرولينا به صورت معلق در آب رشد کرده  به دليل  معلق بودن در آب نياز به ساختن ديواره سلولي ندارد. اسپيرولينا با بیش از 60 درصد پروتئين حاوي بيشترين و قابل جذب ترين پروتئين گياهي می باشذ . آمينو اسيدهاي موجود در اسپيرولينا مشابه تخم مرغ هستند و كيفيت آن را سازمان غذا و كشاورزي آمریکا تأييد نموده است.

 

فواید اسپیرولینا

کمک به رفع خستگی مزمن
کمک به تقویت سیستم ایمنی
کمک به افزایش آنابولیسم سلولی و افزایش بافت عضلانی
کمک به حذف رادیکالهای آزاد به علت خواص آنتی اکسیدانی
کمک به کاهش التهاب

سایر اثرات اسپیرولینا:

کمک به دفع مواد زائد و فلزات سنگین
کمک به تنظیم کلسترول
کمک به کنترل قند خون
کمک به ترمیم سلولی و بافتی

کمک به کاهش وزن و لاغری

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

جلبک کلرلا

در
کلرلا چیست

 

کلرلا چیست

کلرلا حدودا به اندازه ای یک گلبول قرمز می باشد ودارای  غشاء سلولی خاصی است که میتواند دی اکسین ، سرب ، جیوه و سایر سموم را به خود جذب کند. آزمایشات نشان می دهد که کلرلا با سرعت و موفقیت سرب را از بدن حیوانات آزمایشگاهی خارج و کلرلا همچنین مواد سرطانزا را به نحوی موثر از بدن دفع می نماید.

کلرلا همانند اسپیرولینا  نوعی جلبک سبز رنگ میکروسکوپی ساکن در آبهای شیرین است که بیشترین مطالعات و مقالات علمی در خصوص آن صورت گرفته و بیشترین مطالعات علمی در جهان به کلرلا اختصاص داده شده است. تقریبا1/5 تا 2 میلیارد سال پیش  کلرلا در کره زمین بوجود آمده است.
کلرلا حاوی مواد مغذی زیادی نطیر پروتئین ، ویتامین ، املاح ، فیبرهای غذایی و مواد آنتی اکسیدان می باشد و به هضم و جذب غذا و کاهش وزن و لاغری کمک می نماید.

 

فواید کلرلا

کاهش کلسترول در خون و کبد
بهبود دیابت
پیشگیری از آترواسکلروز
بهبود زخمهای معده
بهبود کم خونی

 

فوائد سم زدایی کلرلا

 دفع دی اکسین
دفع سم کادمیوم ( از سموم سنگین)
دفع سم جیوه
دفع سم آرسنیک
تاثیر کلرلا ولگاریس بر بهبود یبوست
تاثیر کلرلا ولگاریس بر تقویت سیستم ایمنی ( اثر ضد تومور)
کاهش آثار سموم ناشی از داروهای ضد سرطانی و پرتودرمانی
تقویت مقاومت بدن در برابر عفونت

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)

نظرات

در ادامه بخوانید...

40 ماده مفید برای کاهش وزن

در

 1. بادام: تنها یک مشت بادام سرشار از آنتی اکسیدان ها، ویتامین E و هم چنین منزیم است. تحقیقاتی که در سال 2006 توسط موسسه بنیاد مبارزه با بیماری چاقی مفرط انجام شد، نشان داد که مصرف بادام باعث از بین بردن اشتهای کاذب می شود همچنین به تثبیت وزن نیز کمک می کند. پس منتظر چه هستید؟ در صبحانه بعدیتان حتما بادام بگنجانید. در یک موسسه تحقیقاتی تعدادی داوطلب انتخاب شد و طی یک آزمایش همگی آن ها به مدت 6 ماه روزی7 بادام مصرف کردند. در پایان آزمایش افراد داوطلب چیزی حدود 18 درصدکاهش وزن داشتند.

 

 1. سبزیجات: سبزیجات دارای موادی هستند که برای بدن ضروری هستند. حتی همان طور که می دانید گیاه خواری امروزه یک نوع سبک تغذیه محسوب می شود. خوردن سبزیجات به بهبود کار روده کمک می کند و موجب آبرسانی به پوست می شود. در نتیجه دارای پوستی شفاف و زیبا خواهید بود. سبزیجات منبع بسیار خوبی از مواد معدنی لازم برای بدن هستند و ویتامین های بدن را تا حدودی تامین می کنند. همه افراد باید در زندگی روزانه خود مصرف سبزیجات را بگنجانند. یک بشقاب حاوی سبزیجات می تواند برای کاهش وزن بسیار مناسب باشد. زیرا سبزیجات کالری کمی دارند، چربی ندارند، سرشار از فیبر، فولیک اسید، پتاسیم، منزیم و ویتامین C هستند که همگی این ها در کاهش وزن نقش بسزایی دارند. تحقیقات نشان می دهد که افرادی که در برنامه غذایی روزانه خود مصرف سبزی را می گنجانند، خطر ابتلا به سرطان و سکته قلبی همچنین بیماری های قلبی عروقی در آن ها 11درصد کاهش می یابد.

 

 1. جو دوسر: جو دوسر سرشار از فیبر است. بعد از مصرف آن برای مدت طولانی احساس سیری می کنید در همان حال، شما را برای مدت طولانی تری سرحال و پرانرژی نگه می دارد. اگر 1الی 2 ساعت قبل شروع کار روزانه جو دوسر مصرف کنید برای مدت بیشتری در روز انرژی دارید همچنین اشتهای شمارا کاهش می دهد که این خود باعث سرعت بخشیدن به روند کاهش وزن می شود. بهتر است جو را به صورت پخته مصرف کنید و از خوردن جوهای بسته بندی شده که سرشار از شکر هستند دوری کنید.

 

 1. روغن زیتون: تحقیقاتی که توسط تیم دکتر استیو سپکتر و مارشال گولد برگ رهبری و به همکاری دانشگاه توماس جفرسون در دانشگاه پزشکی فیلیپین انجام شد نشان داد که افرادی که در این تحقیقات داوطلب بودند بعد از مصرف 2 قاشق چای خوری روغن زیتون 15الی 20 دقیقه قبل از خوردن وعده غذایی سرعت کاهش وزن چشم گیری داشتند،  همچنین افرادی که به مصرف سیگار اعتیاد داشتند بعد از اتمام تحقیقات باز گو کردند که میل آن ها به مصرف سیگار بسیار کاهش یافته است به طوری که می خواهند آن را کامل کنار بگذارند.

 

 1. لوبیای سیاه: در گذشته لوبیای سیاه را از نظر پروتئین کم ارزش محسوب می کردند. حال آن که امروزه دریافته اند می توان حتی آن را جایگزین وعده اصلی غذایی نیز کرد. دانشمندان سیستم گوارش انسان را هنگام مصرف لوبیای سیاه مورد آزمایش قرار دادند. تحقیقات نشان داد که بعد از مصرف اندکی از آن شخص احساس سیری می کند. سرشار از فیبر و پروتئین است و همچنین حاوی نوعی کربوهیدرات به نام رسیستانت است که کاهش دهنده وزن است. به راستی که لوبیای سیاه یکی از غذاهای بسیار پر ارزش و عالی برای کاهش وزن محسوب می شود.

 

 1. چای سبز: برای مصرف چای سبز به دلیل نیاز دارید؟ تحقیقاتی که به تازگی بر این نوع چای انجام شده نشان می دهد که این چای سرشار از موادی است که همواره  بعد از مصرف باعث کاهش وزن می شوند. برای این تحقیقات افرادی را انتخاب کردند و آن هارا به دودسته تقسیم کردند به مدت سه ماه به یک گروه روزی سه فنجان چای سبز و به گروه دیگر روزی سه فنجان چای دیگر دادند. در پایان دوره  تحقیقات افرادی که در این مدت چای سبز مصرف می کردند کاهش وزن بیشتری نسبت به دسته دوم داشتند. محققان می گویند که درهنگام انجام آزمایشات بر روی چای سبز دریافتند که حاوی ماده ای است که بدن را وادار به کالری سوزی می کند و سطح چربی خون را نیز کاهش می دهد.  نتیجه این تحقیقات در مجله آمریکایی تغذیه سالم به صورت کامل شرح داده شده است.

 

 1. کلم پیچ: کلم پیچ به وسیله تاثیر گذاشتن بر روی سیستم دفع، بدنتان را سم زدایی می کند و سموم بدن را دفع می کند. همچنین اشتهای شمارا نسبت به غذاهای سرخ شده و فست فود ها کاهش می دهد. شما با مصرف غذاهای پرکالری، پرادویه یا بسیار شیرین درواقع در حال واردن کردن میزان بالایی از سموم به بدن خود هستید که باعث افزایش وزن، جوش، کبد چرب و بیماری های قلبی عروقی می شوند. مصرف کلم پیچ میزان این سموم را در بدن کاهش می دهد، آنها را دفع می کند و به بدن شادابی و طراوت می بخشد.

 

 1. مارچوبه: وقتی برای کاهش وزن اقدام می کنید، این که مواد غذایی سرشار از فیبر مصرف کنید اهمیت دو چندان پیدا می کند. مانند مارچوبه. مارچوبه یک نوع ماده غذایی بسیار با ارزش است که سرشار از ویتامین های مختلف از جمله ویتامن های A ,C, K, و فیبر است. همچنین مارچوبه باکتری های مفیدی نیز دارد که هنگام مصرف بر دستگاه گوارش اثرات مفیدی می گذارد و عملکرد آن را از نظر دفع و جذب مواد غذایی بهبود می بخشد.

 

 1. سیر: به گفته محققان موسسه ندای سلامت آمریکا، بعد از مصرف سیر این ماده سیگنال هایی را به مغز مخابره می کند که باعث می شود شخص احساس سیری کند در نتیجه شخص از غذا خوردن دست می کشد. همچنین سیر همواره سوخت ساز بدن را افزایش می دهد. می دانیم که هر چه که سوخت و ساز بالاتر باشد کالری بیشتری در بدن مصرف می شود در نتیجه شخص کاهش وزن بیشتری دارد. همچنین با کاهش میزان هورمون آدرنالین برسیستم عصبی نیز اثر می گذارد.

 

 1. چیلی: هایدی الیسون یک محقق است که سال ها بر روی اثرات فلفل قرمزبسیار تند چیلی تحقیقاتی انجام می دهد. او می گوید: به نظر می رسد هنگام خوردن فلفل چیلی احساس می کنید که زبانتان اتش گرفته است. باید بگویم که همین بلا را بر سر چربی های بدنتان نیز می آورد. بعد از مصرف فلفل تند چیلی احساس گرما می کنید. به خاطر این که بدن شما در حال کالری سوزی است. همچنین دکتر الیسون می افزاید پاشیدن مقداری از پودر فلفل چیلی بروی غذاهایتان، باعث می شود که 10 برابر زودتر از افراد دیگر کاهش وزن داشته باشید.
 1. موز: موز سرشار از پتاسیم است. ماده ی معدنی حیاتی که بعضی وقت ها اگر رژیم لاغری داشته باشید در بدن شما به شدت کاهش می یابد. موز به دلیل این که در همه جا به راحتی یافت می شود و همچنین خوردن آن بسیار راحت است انتخاب بسیار عالی برای افرادی است که رژِیم دارند. موزکالری و چربی پایینی دارد هم چنین منبع بسیار خوبی از انواع فیبرهاست .اگردارای رژیم غذایی هستید فیبر یک ماده ی حیاتی برای شما محسوب می شود زیرا فیبر ها به شما در کارکرد بهتر روده کمک می کنند شمارا پر انرژی نگه می دارند و همچنین باعث می شوند برای مدت طولانی تری احساس سیری کنید.

 

 1. هندوانه: یک هندوانه آب دار و شیرین برای مدتی هم آب بدن شمارا تامین می کند و هم به شما احساس سیری بیشتری می دهد. خوردن هندوانه که سرشار از فیبر است باعث می شود که پوستی شاداب داشته باشید و اگر رژیم غذایی دارید برای شما انتخاب بسیار خوبی است. فراموش نکنید که خربزه ها و طالبی ها نیز همان ویژگی های هندوانه را دارند. در واقع همگی آن ها نرم، سرشار آب، فیبر و مواد معدنی مفید برای بدن هستند.

 

 1. خیار: شما می توانید قبل از شروع وعده اصلی غذایی خود مقداری خیار مصرف کنید این کار باعث می شود که اگر چه کالری زیادی وارد بدنتان نکرده اید ولی احساس سیری زودتری خواهید داشت. خیار ادرار آور است همچنین از نفخ جلوگیری می کند. سرشار از آب و مواد معدنی است و به شادابی و شفافیت پوست نیز کمک می کند.

 

 1. زغال اخته:در تحقیقات اخیری که بر روی زغال اخته ها انجام شد، محققان دریافتند که زغال اخته حاوی میزان بالایی آنتی اکسیدان است همچنین به بهبود قند خون کمک می کند.این میوه خوشمزه کالری کمی دارد و در عین حال مصرف آن باعث کاهش اشتها می شود. این میوه برای افرادی که مجبورند از رژیم غذایی کم چربی پیروی کند بسیار سودمند است.

 

 1. دارچین: مصرف دارچین بر کاهش میزان قند خون و تنظیم آن اثر می گذارد و همزمان سطح هورمون انسولین را در بدن افزایش می دهد. دارچین روند کاری انسولین را تقلید می کند ومیزان عملکرد گلوکز را افزایش می دهد. اگرچه افزایش قند خون باعث افزایش ذخیره چربی در بدن می شود، دارچین از عمل ذخیره چربی در بدن جلوگیری می کندو شما قادر به وزن کم کردن هستید. به علاوه دارچین بر روی روند تبدیل شکر به چربی اثر می گذارد و فرایند تبدیل شکر به چربی را مختل می کند.

 

 1. زنجبیل: زنجبیل نقش مهمی در کاهش وزن و همچنین کارکرد درست معده و روده ایفا می کند. پاکسازی روده و معده کار مهمی است که زنجبیل بعد از مصرفش ایفا می کند. همچنین برای افرادی که دارای کبد چرب هستند بسیار مفید است. تابستان گذشته در دانشگاه کولمبیا تحقیقاتی بر روی زنجبیل انجام شد که نشان داد مصرف زنجبیل بعد از هر وعده غذایی باعث می شود که شخص برای مدت طولانی تری احساس سیری کند و در وعده غذایی بعدی میزان کمتری کالری مصرف کند.

 

 1. کنگرفرنگی: یک خوراکی مقوی و یک منبع خارق العاده از فیبر و پروتئین، کنگر فرنگی یک غذای کامل برای کاهش وزن است. یک کنگر فرنگی متوسط دارای 16گرم فیبر و 10 گرم پروتئین است و فقط 150 کالری دارد. یکی دیگر از فواید کنگر فرنگی نیز این است که سرعت سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد و به هضم بهتر غذاها کمک می کند.

 

 1. برنج قهوه ای: بعد از خوردن یک کاسه کوچک از برنج قهوه ای چنان احساس سیری می کنید که حتی وعده بعدی غذایی خود را خیلی دیرتر شروع می کنید و میزان کمتری کالری مصرف می کنید. زیرا برنج قهوه ای دارای بیشترین میزان فیبر است و همچنین سوخت و ساز بدن را کنترل می کند.

 

 1. بادام زمینی: در واقع بادام زمینی جزو مواد غذایی کم کالری نیست، درحقیقت دارای کالری بسیار زیادی نیز هست.پس چطوری یک ماده غذایی که در هر یک انسش میزان بالایی کالری وجود دارد می تواند باعث لاغری شود؟ بخشی از دلیلش این است که چربی موجود در بادام زمینی چربی مفید است. همپنین سرشار از فیبر و پروتئین نیز هست. پس در نتیجه مصرف میزان کمی از آن می تواند برای مدت طولانی شمارا سیر نگه دارد. راز مصرف بادام زمینی و در عین حال کاهش وزن این نکته است که به مقدار مصرف خودر در هنگام خوردن بادام زمینی دقت کنید. دفعه ی بعدی که در میان وعده های خود احساس گرسنگی کردید فقط یک انس (35عدد بادام زمینی متوسط ) بخورید.

 

 1. آووکادو: آووکادو سرشار از اسید های چرب اشباع نشده است. تحقیقات به روشنی نشان می دهند که رژیم غذایی که حاوی میزان زیادی چربی اشباع نشده است برای کنترل وزن بسیار مفید است زیرا چربی های اشباع نشده بروی مصرف قند خون بدن اثرات بسیار خوبی می گذارند. همچنین اگر برای کاهش وزن و کاهش قند خون از آووکادو استفاده کنید تاثیرات خوب آن چندین برابر می شود. آووکادو دارای یک ترکیب بی نظیر برای کاهش وزن و کاهش کربوهیدرات ها به نام مانوهیپتولوس است. مانوهیپتولوس یک نوع خام از شکر است که در آووکادو یافت می شود.
 1. کینوا: به گفته فیونا هانتر کینوا دارای کالری کم و پروتئین بالاست.کینوا دوبرابر برنج و سه برابربیشتر از کوس کوس (غدایی که مخصوص آفریقای شمالی است و با گوشت یا سبزیجات صرف می شود.) پروتئین دارد.کینوا برای هرکس که می خواهد مواظب وزن خود باشد انتخاب بسیار خوبی است زیرا پروتئین موجود در این غذا باعث می شود که به سرعت احساس سیری کنید و برای مدت طولانی تری احساس گرسنگی از شما دور می ماند. درواقع کینوا میزان بالایی پروتئین دارد. سازمان غذای جهانی میزان پروتئین کینوارا با میزان پروتئین موجود در شیر برابر اعلام کرده است. تنها پروتئین نیست بلکه کینوا منبع خوبی برای فسفر، کلسیم، آهن، ویتامین E و ویتامین های گروه B و همچنین فیبر است.
 2. کوس کوس (غذایی محلی مخصوص آفریقای شمالی که با گوشت یا سبزیجات صرف می شود): کوس کوس یک منبع غنی از کربوهیدرات هاست. با این حال کالری و چربی پایینی نیز دارد. همچنین فرآیند تبدیل کربوهیدرات به گلکوز در آن بسیار کند تر از این فرآیند در نان سفید است. انرژی بالایی که دارد مانع خواب آلودگی یا بی حوصلگی می شود. این غذا با سرعت بیشتری در شما احساس سیری به و جود می آورد در نتیجه کمتر کالری وارد بدن شما می شود. این غذا را با کره درست نکنید زیرا باعث چاقی می شود بهتر است آن را با آب لیمو مصرف کنید که سرشار از ویتامین C است.
 3. تخمه آفتابگردان: سرشار از ویتامین E و نوعی آنتی اکسیدان بسیار نیرومند است که رادیکال های آزادی که باعث به وجود آمدن بیماری های قلبی عروقی، سکته قلبی، سرطان های مختلف و دیگر بیماری ها می شود را کنترل می کند و از بین می برد. لینولیک اسید یک اسید چرب ضروری است که به وفور در این دانه ها یافت می شود. این اسید چرب سوخت و ساز بدن شمارا بالا می برد در نتیجه باعث کاهش وزن نیز می شود. باعث می شود که وزن خود را کنترل کنید. و سطح انسولین، کلسترول و تریگلیسرید شمارا در حالتی متعادل نگه می دارد. همچنین چربی ها ی بدن را کاهش می دهد وسرعت ساخت ماهیچه هارا بالا می برد.
 4. ماست: تحقیقات نشان می دهد که افراد چاقی که می خواهند لاغری بهتر و سریع تری را تجربه کنند می توانند روزانه سه وعده ماست مصرف کنند. مصرف این ماده لبنی مفید و خوشمزه باعث می شود که روند کاهش وزن 21 درصد افزایش یابد و چربی خون را تا 61 درصد پایین می آورد. افرادی که از طرفداران پروپاقرص مصرف ماست هستند نسبت به افرادی که ماست مصرف نمی کنند81 درصد بیشتر چربی دور کمر و پهلو هایشان آب می شود. تحقیقاتی که پروفسورمایکل زمیل در دانشگاه تنسی انجام داد نتایج جالبی داشت او بروی افرادی که از رژیم های سخت غذایی پیروی می کردند تحقیقاتی انجام داد. این افراد را به دو دسته تقسیم کرد. دسته اول سه وعده غذایی ماست مصرف کردند و افرادی که ماست مصرف نکرند. بعد از رژیم غذایی مشخص شد که افرادی که ماست مصرف کردند 14 پوند(6.35کیلوگرم) بیشتر کاهش وزن داشتند وماهیچه هایشان تغییری نکرده بود. ولی افراد گروه دوم ماهیچه سازی در بدنشان بسیار کند شده بود و ماهیچه های زیاد و چربی کمی از دست داده بودند. این یک نگرانی است که سراغ همه افرادی که رژیم می گیرند می آید. اگر رژیم بگیرم ماهیچه از دست می دهم؟شما می خواهید چربی از دست بدهید نه ماهیچه. ماهیچه ها بر تسریع روند کاهش وزن تاثیر قابل توجی می گذارند ولی اغلب در هنگام رژیم گرفتن آن را از دست می دهید.
 5. ماهی: ماهی ها دارای اسید های چرب مفید مانند امگا3 هستند. بدن ما توانایی تولید امگا3 را ندارد به همین دلیل مصرف ماهی برای بدن بسیار ضروری است تا امگا 3 ای که برای بدن حیاتی است و خود توانایی تولید آن را ندارد، دریافت کند. جالب است بدانید که تحقیقات نشان می دهد امگا3 روند پیری سلول هارا کند می کند و در افزایش عمر و شادابی پوست تاثیر به سزایی دارد.
 6. سالمون: مصرف موادی که دارای پروتئین هستند باعث می شود شما زودتر از افراد دیگر احساس سیری کنید و همچنین مدت طولانی تری احساس گرسنگی سراغتان نمی آید. با این وجود حدود50 درصد زنان بین 18 تا50 سال نمی دانند که این ماده چقدر برای بدن حیاتی است و چقدر در کاهش وزن تاثیر دارد. سالمون منبع بسیار غنی از پروتئین است. مصرف آن از گوشت قرمز نیز بسیار مفید تر است. مطالعاتی که در سال 2008 انجام شد نشان داد که افرادی که در رژیم غذایی خود سالمون مصرف می کردند به طور متوسط 9 پند (4کیلو گرم) بیشتر نسبت به افراد دیگر کاهش وزن داشتند.                                                                             
 7. آناناس:یک تکه آناناس چربی یا پروتئین ندارد ولی در عوض شامل 40 کالری است. سرشار از فیبر، آب، ویتامین C، منزیم و سایرآنتی اکسیدان هاست. فیبر باعث می شود که احساس سیری کنید. منزیم برای تقویت استخوان ها مفید است. پکتین و ویتامین C موجود در آب آناناس باهم ترکیب می شوند و از نفخ جلو گیری می کنند. همچنین سرشار از بروملین است که باعث افزایش قدرت و خاصیت انعطاف پذیری ماهیچه ها می شود.
 8. کرفس: آیا می دانید که کرفس سرعت سوخت و ساز بدن را بالا می برد؟ برای همه خوشایند است بدون این که ورزش سختی انجام داده باشند چربی از دست بدهند و کالری بسوزاند. شما می توانید با مصرف خود کرفس یا آب آن دوبار در روز حتی در حالی که نشسته اید کالری بسوزانید. کرفس سرعت سوخت و ساز بدن را بالا می برد و باعث بالارفتن قدرت چربی سوزی بدن می شود.
 9. عدس: عدس سرشار از فیبر و پروتئین است. تحقیقات نشان می دهد که فیبر و پروتئین موجود در عدس بسیار آهسته در بدن مصرف می شوند و باعث می شوند فرد برای مدت طولانی تری احساس سیری کند. همچنین مصرف عدس باعث کاهش کلسترول می شود.
 10. فلفل سیاه: فلفل سیاه حاوی موادی است که بعد از مصرف از تشکیل سلول های چربی جلوگیری می کند و توانایی شکستن سلول های چربی را دارد در میان فلفل هایی که مردم روازانه مصرف می کنند دانشمندان بیشتر فلفل سیاه را توصیه می کنند زیرا فلفل سیاه حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان های ضروری برای بدن است و کلسترول خون را نیز کنترل می کند.
 11. گلابی: تنها یک گلابی به تنهایی می تواند 15 درصد از نیاز روزانه شمارا به فیبر تامین کند. خوردن سه گلابی در روز باعث کاهش اشتها و بالارفتن سرعت سوخت و ساز بدن می شود. توصیه می شود که گلابی را با پوست آن مصرف کنید زیرا همان قدر که گوشت آن مفید است به همان اندازه نیز پوست آن دارای خاصیت است و باعث شادابی پوست و پاکسازی روده می شود.
 12. لیمو: در طی قرن های گذشته خواص زیادی از لیمو کشف شده است. دو عدد لیموی بزرگ حاوی میزان بالایی آنتی اکسیدان، آنتی باکتری و تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است. لیمو یک ماده مفید برای کاهش وزن است همچنین هضم آن آسان بوده و به پاکسازی معده و روده نیز کمک می کند. لیمو شامل میزان قابل ملاحظه ای از اسید سیتریک، کلسیوم، منزیم، ویتامینC و پکتین است
 13. هلو: این جواهرهای کوچک قرمز و نارنجی سرشار از فیبر هستند که برای مدت طولانی شمارا سیر نگه می دارند و اشتها ی کاذب را نیز کنترل می کنند . همچنین 80 درصد هلو را آب تشکیل می دهد که این خود باعث شادابی پوست می شود.
 14. بروکلی: بروکلی سرشار از ویتامین C است. بدن برای جذب بهتر کلسیم به ویتامین C نیاز دارد. مطالعات نشان می دهد کلسیوم به کاهش وزن کمک فراوانی می کند. همچنین بروکلی سیستم ایمنی بدن را قوی می کند و از بدن در مقابل بیماری ها محافظت می کند. باهمه این اوصاف بروکلی کالری بسیار کمی دارد.
 15. گریپ فروت: یکی از بهترین کاهش دهنده های چربی خون گریپفروت است. تحقیقات نشان می دهد قبل شروع وعده ی غذایی اگر نصف یک گریپفروت را مصرف کنید زودتر احساس سیری می کنید و کالری کمتری را بدنتان جذب می کند که این خود باعث لاغری و کاهش وزن می شود. می توان گریپفروت را به صورت آبمیوه یا کمپوت نیز مصرف کرد اما بهترین اثر گذاری آن زمانی است که خود میوه خورده شود.
 16. قهوه: یکی از نوشیدنی های کم کالری و پرانرژی که امروزه طرفداران زیادی نیز دارد قهوه است. محققان می گویند مصرف یک فنجان قهوه قبل از انجام تمرینات ورزشی باعث افزایش 20 درصدی سوخت و ساز بدن می شود به طوری که حتی بعد از اتمام تمرینات ورزشی نیز کالری سوزی ادامه دارد.
 17. لوبیای قرمز: لوبیای قرمز کالری کمی دارد. ولی در عوض سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است. لوبیای قرمز سرشار از فیبر و پروتئین نیز هست. همچنین 99 درصد ویتامین B9 ،14درصد کلسیم، 64درصد آهن، 38 درصد منزیم و مقداری زینک دارد. تمامی این ویتامین ها و مواد معدنی برای بدن و عملکرد های آن حیاتی و مهم است. زمانی که بدن شما دستور العمل هارا به درستی انجام دهد مواد غذایی را به درستی هضم می کند و توانایی کاهش وزن بیشتر را نیز دارد.
 18. تخم مرغ: برای صبحانه هر روز یک تخم مرغ امتحان و استخوان بندی بدن خود را محکم کنید. مرکز مطالعات بین الملی مقابله باچاقی در سال 2008 تحقیقاتی انجام داد که نشان می داد افراد چاقی که هر روز 2 عدد تخم مرغ مصرف می کردند کاهش وزن بیشتری نسبت به افراد چاقی داشتند که رژیم های سخت لاغری داشتند. همان طور که می دانید تخم مرغ کالری کمی دارد و می تواند در شرایط اضطراری یک فرد را به مدت 24 ساعت زنده نگه دارد هم چنین تخم مرغ سرشار از امگا 3 نیز هست که جزو مواد حیاتی برای بدن است که خود توان تولید آن را ندارد.
 19. شکلات تلخ: شکلات سرشار از اسید های چرب اشباع نشده است. تحقیقات نشان می دهد که رژیم های غذایی که سرشار از اسید های چرب اشباع نشده هستند سرعت سوخت و ساز بدن را بالا می برند و درنتیجه کالری بیشتری می سوزانند. شکلات تلخ از اشتهای کاذب می کاهد و میل به خوردن شیرینیجات و فست فود هارا سرکوب می کند.
 20. پاپایا:پاپایا را می توان به صورت خام و پخته خورد. دارای مزه ای شیرین است. میتوان آن را باماست مصرف کرد. یک فنجان پاپایا تنها 55 کالری و3 گرم فیبر دارد. همچنین مصرف این میوه باعث  هضم سریع غذا می شود و سرشار از ویتامین A،ویتامین C و پتاسیم است.

نظرات

در ادامه بخوانید...

گوارانا چیست

در

گوارانا چیست؟

گیاه گوارانا چیست

این گیاه به لطف گیاه شناس آلمانی ، پائولینی ، که در قرن 18th هنگام سفر به برزیل ، آن را کشف کرد ، نام گیاهشناسی خود را به دست آورد.

از زمان های بسیار قدیم ، هندی ها نوشیدنی نیرومندی را از گوارانا تهیه می کردند ، که انرژی لازم را می داد ، در مبارزه با گرسنگی و افزایش غلظت در هنگام شکار کمک می کرد و شمن ها از گوارانا به عنوان دارو در معالجه بیماری های بدن و روح استفاده می کردند.

 

گوارانا محل جنگل های بارانی برزیل و پاراگوئه است. این گیاه در فرم طبیعی خود ، یک تاک بادگیر با گل های سفید و میوه های قرمز است که هسته آن دارای طعم تلخی است. با این حال ، در حال حاضر نوع دیگری از گوارانا وجود دارد که در شرایط صنعتی رشد کرده و با بوته ای به طول سه متر رشد می کند.

 

گل گورانا از ماه مارس آغاز می شود و تا تابستان اولین محصول میوه برداشت می شود که خشک و خاکی است. بنابراین ، پودری به دست می آید که از آن نوشیدنی تحریک کننده تهیه می شود ، سطح کافئین که در آن بسیار بیشتر از قهوه یا چای است. یک گرم پودر گوارانا حاوی 40 میلی گرم کافئین است که قابل مقایسه با نصف فنجان قهوه است. اما بر خلاف کافئین موجود در دانه های قهوه ، گوارنین (به اصطلاح کافئین موجود در گوارانا) برای مدت زمان طولانی تر یعنی شش ساعت روی بدن عمل می کند و عوارض جانبی ندارد.

 

محرک های حاوی کافئین مانند قهوه و چای همیشه به خوبی توسط بدن تحمل نمی شوند و می توانند در افراد حساس مانند درد معده ، مشکلات مختلفی ایجاد کنند. این در شرایطی است که کافئین در حال حاضر در معده جذب می شود. گوارنین در روده جذب می شود ، بنابراین تحمل بهتری دارد. بعلاوه گوانانا حاوی فیبر ، ویتامین ها و مواد معدنی است که در تحمل بهتر نیز نقش دارند.

به  عصاره دانه‌های درختان امریکای جنوبی  که سرشار از کافئین است گوارانا می گویند.محققان زمانی فکر می کردند که جزء سازنده فعال گوارانا یک ماده شیمیایی به نام گوارانین می باشد اما بعدا به اشتباه خود پی بردند.

محققان بعدها به غلظت کافئین بسیار بالا که یک تأمین کننده انرژی می باشد درگوارانا پی بردند.  کافئین گوارانا حدوداً 1.5 تا 2 برابر کافئین قهوه است.علت نوشیدن قهوه و دیگر نوشیدنی‌های کافئین دار افزایش هوشیاری می باشد و گوارانا همین عملکرد را در بدن ایفا می کند.هفزایش هوشیاری از فواید گوارانا محسوب می شود.

گوارانا خواص و مضرات

برخی افراد از گوارانا و قرص گوارانا برای تقویت عملکرد ورزشی یا بهبود عملکرد جنسی استفاده می کنند ولی دلایل قاطعی بر درست بودن خواص گوارانا و  عملکرد آن موجود نیست. 

در صورت مصرف گوارنا به همراه مکمل‌ها می‌تواند موجب لاغری شود. اما گیاه گوارانا و دانه گوارانا به تنهایی توانایی این عملکرد را ندارد 

بخاطر کافئین  بالا، گوارانا یک محرک می باشدکه موجب بهبود وضع روانی و کمک به کاهش وزن و لاغری شده و با توجه به عمل کافئین به عنوان یک مکمل برای کاهش وزن، گوارانا نیز می‌تواند در صورت همراه شدن با ترکیبات پلی فنول در چای سبز به کاهش وزن کمک نماید.

با توجه به این که هیچ منبع غذایی برای دانه گوارانا موجود نمی باشد و فقط بصورت دانه گوارانا استفاده می شود برای مصرف و میزان مصرف گوانارا با پزشک  مشورت نمایید.(سیارک)

قهوه صبحگاهی برای برخی افراد ضامن سلامت قلب می باشد

 کاهش خطر سرطان پروستات با نوشیدن قهوه

قهوه چقدر برای سلامتی خوب است

18 دلیلی که توضیح می‌دهد چرا باید قهوه بنوشید

 

نظرات

۱۳۹۷/۷/۱۱شکل دانه اش عجیب غریبه مثل اینه که چشم داره ترکیب رنگش هم که عالیه قهوه ای و نارنجی و سفید هارمونی زیبایی ایجاد کرده است.

۱۳۹۹/۴/۴افسانه گوارانا: یک قبیله بزرگ هندی در جنگل های آمازون زندگی می کردند که غرور آن ها جوانی با استعداد بود. همه ساکنان قبیله بر این باور بودند که او آینده بهتری به آنها می بخشد ، از این رو روز و شب او را از خطرات مختلف محافظت می کردند ، اما روح جنگل در لباس مار ، حسادت به خرد و استعداد جوان هندی داشت و منتظر لحظه مناسب بود و زمانی که پسر تنها ماند ، او را نیش زد. . نیش کشنده بود. مادر این جوان دستور داد كه چشمان پسرش به طور جداگانه دفن شود ، كه به گفته وی ، میل خدایان بود. بعداً ، گیاهی در محل دفن چشم ها رشد کرد ، که گوارانا نامیده می شود ، که از زبان پرتغالی به عنوان "میوه ای مانند چشم مردان" ترجمه شده است. نه برای چیزی که میوه های رسیده این گیاه مانند چشم هایی با مردمک های سیاه به نظر برسد.

۱۳۹۹/۴/۴ گوارانا انرژی ، تمرکز و قدرت است گوارانا حاوی تانن های گیاهی است که خاصیت ضد باکتریایی دارند. در دستگاه گوارش ، آنها به عنوان یک دفاع طبیعی در برابر مواد سمی و سایر میکروارگانیسم های مضر عمل می کنند ، بنابراین می توان از چای گوارانا به عنوان ابزاری برای جلوگیری از بروز اسهال استفاده کرد. علاوه بر این ، این تانن ها هستند که به گوانانا یک طعم قابض می دهند ، بنابراین به شکل خالص آن مصرف نمی شود بلکه به عنوان مکمل غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. سهم قابل توجهی در تأثیر شگفت انگیز گوارانا بر روی بدن ما توسط ساپونین ها ایجاد می شود ، که عملکرد کلیه را بهبود می بخشد و به از بین بردن رطوبت بدن کمک می کند. علاوه بر این ، ساپونین ها از دفاع از سیستم ایمنی بدن حمایت می کنند و به بدن در مبارزه با عوامل بیماری زا کمک می کنند. ساپونین ها فعالیت اصلی خود را در روده مستقر می کنند ، بنابراین اغلب از گوانانا برای جلوگیری از بیماری های دستگاه گوارش استفاده می شود. علاوه بر این ، ترکیب گوارانا حاوی مواد گیاهی تئوفیلین و توبرومین است. تئوفیلین دارای یک اثر هیجان انگیز است و در پزشکی برای درمان بیماری های دستگاه تنفسی ، به عنوان مثال آسم برونش ، استفاده می شود و ناحیه قرار گرفتن در معرض تئوبرومین تا عملکرد کلیه و قلب گسترش می یابد. با توجه به تأثیرات متنوع گوارانا بر روی بدن ما ، این گیاه یکی از جالب ترین محصولات برای تحقیقات طی دهه های گذشته است. دانشمندان فرانسوی قبلاً در دهه 40 قرن بیستم اظهار داشتند كه گوارانا می تواند در درمان تب ، گرفتگی و سردرد بسیار مفید باشد. علاوه بر این ، حتی در این صورت توانایی گوارانا در تأثیرگذاری بر بهبود ظرفیت کار اثبات شد. از مطالعات خاص تأثیر مثبت گوارانا بر حافظه ، به ویژه در مورد توانایی به خاطر سپردن و به یاد آوردن و بهبود تمرکز مورد توجه ویژه قرار گرفته است. گوارانا می تواند در مبارزه با اضافه وزن کمک کند ، زیرا احساس گرسنگی را کم می کند و باعث می شود بدن انرژی خود را از منابع ذخیره چربی بدن بدست آورد. این پدیده با این واقعیت توضیح داده شده است که کافئین باعث تولید آدرنالین می شود و باعث تسریع در تجزیه و انتقال اسیدهای چرب به جریان خون می شود. همچنین یک فرض هنوز آزمایش نشده وجود دارد که گوارانا در حفظ کامل گلیکوژن عضلانی نقش دارد. دانشمندان بر این باورند که دوز صحیح این ماده باعث می شود عضلات روی انرژی اسیدهای چرب کار کنند. بنابراین ، قدرت گوارانا در تأثیر مثبت آن بر وضعیت جسمی و روحی بدن ما نهفته است ، که از زمان بسیار قدیم برای ساکنان مناطقی که در آن گوارانا رشد می کند شناخته شده است. در کشورهای اروپایی ، آنها در مورد گوارانا در دهه 80 قرن گذشته آموختند. در ابتدا ، آن را منحصراً به شکل نوشیدنی مصرف می کردند. در حال حاضر ، پودر به دست آمده از لوبیای گوارانا به مکمل های انرژی ، آدامس ها و نوشابه اضافه می شود. به دلیل تأثیر تونیک ، این محصولات خصوصاً در بین جوانان بسیار پرطرفدار هستند ، زیرا گواراناهیچ ضرری برای سلامتی ندارد.گوارانا انرژی ، تمرکز و قدرت بدون عوارض جانبی است.

در ادامه بخوانید...