تناسب اندام

چربی دور شکم و راه غلبه بر آن

بسیاری از افراد این تجربه را دارند که به هنگام قرار گرفتن در مقابل آینه متوجه جمع شدن چربی در نقاط به خصوصی از بدن شان شوند؛ اما نکته ای که در این خصوص وجود دارد این است که بعضا این افراد از علت این موضوع آگاهی ندارند و همین مسئله است که آنها را کلافه می کند. برای نمونه می توان به چربی جمع شده در شکم افراد اشاره کرد؛ صرف نظر از این که فرد چه رژیم غذایی ای در پیش گرفته باشد و یا این که چقدر در طول روز ورزش های مرتبط با چربی سوزی انجام دهد، بسیاری هستند که همیشه با این مسئله دست و پنجه نرم کرده و هر بار که جلوی آینه می ایستند از دیدن افتادگی شکم خود آزرده خاطر می شوند؛ برای این افراد رهایی از چربی های ناحیه شکم بدل به مأموریتی غیر ممکن می شود. البته نمی توان به طور کلی نا امید شد و باید عنوان کرد که رژیم غذایی مناسب و نیز ورزش کردن طی برنامه زمانی مشخص، دو عاملی هستند که برای از بین بردن چربی های ناحیه شکم و نگاه داشتن حالت و فرم مناسب بدن تأثیر گذار خواهند بود، اما نکته ای که در این خصوص وجود دارد و افراد معمولا از توجه به آن غافل می مانند این است که تغذیه  و ورزش کردن تنها عوامل تأثیر گذار بر این مسئله نمی باشند؛ به عبارت دیگر عواملی وجود دارند که در ارتباط مستقیم با اضافه وزن قرار می گیرند و بدل به علت اصلی ای می شوند که به واسطه وجود آن رهایی از چربی های نقاط مختلف بدن کاری بس طاقت فرسا و دشوار می شود. در این مقاله قصد داریم شما را با چهار عاملی آشنا کنیم که در نهایت منجر به جمع شدن چربی در شکم و نقاط دیگر بدن می شوند و جزئیاتی بیشتر در خصوص هر یک در اختیارتان قرار خواهیم داد، با سیارک همراه باشید.

اضطراب

البته همگی واقف به این مسئله می باشید که اضطراب به طور کلی می تواند مشکلات بسیاری را متوجه سلامت فرد کند و در بلند مدت می تواند برای سلامت روحی و روانی فرد بسیار مخرب باشد؛ مسئله ای که حالت جسمانی فرد را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد، اما نکته ای که بسیاری به آن توجهی نشان نداده و از آن غافل می مانند این است که اضطراب علاوه بر آن چه عنوان شد می تواند بر جمع شدن چربی در ناحیه شکم و اضافه وزن نیز تأثیر گذار باشد. برای این که در این خصوص اطلاعات دقیق تر و جامع تری به دست آوریم، نظر متخصص تغذیه جولی آدامز را جویا شدیم: او در این خصوص عنوان کرد که اضطراب مداوم در نهایت سبب خواهد شد در ناحیه شکم افراد مقدار زیادی چربی جمع شود؛ در حقیقت افرادی که از اضطراب مداوم رنج می برند، بدن شان بیش از سایر افراد کورتیزول تولید می کند (گلوکوکورتیکوئید ها مانند کورتیزول نقش های مختلفی از جمله کاهش التهاب، تخفیف واکنش های ایمنی، تأثیر بر متابولیسم و افزایش قند خون در بدن دارند) و در نهایت همین کورتیزول بیش از اندازه است که سبب جمع شدن چربی در ناحیه شکم می شود. آدامز در ادامه صحبت های خود در این خصوص افزود: «یکی از فرایند هایی که به طور خودکار در بدن فرد شکل می گیرد، فرایندی است که بر آن نام «بجنگ یا دوری کن» را نهاده اند؛ در حقیقت همین فرایند است که در بدن افرادی که از اضطراب رنج می برند باعث آغاز جمع کردن چربی در بدن می شود تا به وسیله آن فرد قادر باشد از خطرات احتمالی ای که در آینده ممکن است تهدید اش کند در امان بماند. این یکی از آن دسته مکانیسم هایی است که از زمان باستان در خدمت بدن انسان بوده است و ثمرات بسیاری را متوجه سلامتی انسان کرده است؛ البته این در صورتی است که بدن فرد به آن نیازمند باشد و عواملی چون اضطراب در نهایت باعث خواهند شد این مکانیسم به صورت نا خواسته و در حالی که نیازی به آن نیست، فعال شود. آدامز در ادامه اضافه کرد که این عارضه در زنان بیشتر از مردان مشاهده شده است؛ در حقیقت زمانی که زنان دچار استرس و اضطراب می شوند، بدن شان با سرعت بیشتری واکنش نشان داده و برای ایمن نگه داشتن آنها خواهد کوشید و همین مسئله است که به مرور زمان سبب افزایش وزن شان خواهد شد؛ افزایش وزنی که بیش از هر جای دیگری در نواحی میانی بدن (به خصوص شکم) رخ خواهد داد.

در سیارک بخوانیم: شکم عضلانی و بدون چربی 

نکته دیگری که در این خصوص وجود دارد و باز هم سبب افزایش وزن می شود این است که فرد به هنگام تجربه اضطراب بلند مدت به طور طبیعی به دنبال چیز هایی خواهد گشت که قادر به کنترل و کاهش اضطراب اش باشند؛ مواد خوراکی و ترکیباتی که برای اش آرامش به ارمغان آورده و برای لحظه ای هم که شده او را از استرس و اضطراب دائمی اش نجات دهند. آدامز در این خصوص عنوان کرد: «این گونه افراد به شدت به مواد خوراکی ای چون شکر، کربوهیدرات ها، کافئین، الکل و در نهایت هر آن چه که آرامش بخش باشد و از میزان اضطراب شان بکاهد علاقه نشان می دهند. متأسفانه چیزی که این افراد از درک و توجه به آن غافل می شوند این است که این گونه مواد خوراکی در بلند مدت نه تنها آرامش بخش نخواهند بود، بلکه به طور قابل ملاحظه ای سبب افزایش وزن شده و خطرات ناشی از آن را متوجه سلامت فرد می کنند.

اختلالات مرتبط با هورمون ها

زمانی که در ترشح معمول هورمون ها در بدن اختلالی به وجود می آید، مشکلات بسیاری سلامت فرد را به مرور زمان تهدید خواهند کرد و یکی از آن مشکلات می تواند جمع شدن ناخواسته چربی در ناحیه شکم باشد. آرمن قازاریان، مدیر مسئول یک مرکز سلامت و تغذیه است و در این زمینه تحصیلات دانشگاهی نیز داشته است؛ او در این خصوص عنوان کرد که یکی از هورمون هایی که به طور قابل ملاحظه ای جمع شدن چربی در ناحیه شکم را افزایش می دهد، استروژنی است که در بدن زنان ترشح می شود (استروژن نام گروهی از هورمون های جنسی زنانه است). آرمن در این خصوص عنوان کرد: « سلول های چربی می توانند سبب ترشح هرمون استروژن شوند، و از سوی دیگر استروژن نیز می تواند سبب شکل گیری سلول های چربی ساز شود و این چرخه ای است که سبب جمع شدن چربی در نواحی مختلف، به خصوص شکم می شود. آرمن قازاریان در ادامه صحبت های خود افزود که این گونه افردا باید رژیم غذایی شان را به گونه ای تدارک ببینند که میزان فیبر قابل ملاحظه ای در طول روز جذب بدن شان کنند و نیز اضافه کردن خوراکی هایی که حاوی ترکیب شیمیایی ایندول باشند (کلم بروکلی، گل کلم و این گونه سبزیجات برای نمونه این ترکیب شیمیایی را در خود دارند و نیز حاوی مقدار زیادی فیبر هستند).  استفاده از مواد خوراکی حاوی اسید چرب ها نیز می تواند در متعادل کردن وزن افراد و از بین بردن چربی های اضافه تأثیر گذار باشد.

رژیم غذایی

البته کاملا واضح است که غذا و مواد خوراکی از عمده ترین مسائل تأثیر گذار بر چگونگی حالت بدنی و وزن افراد خواهد بود.  آرمن قازاریان در خصوص چگونگی رژیم غذایی افراد و این که چگونه می توان به وسیله رژیم غذایی با اضافه وزن مقابله کرد، عنوان کرد که فرد برای دست یابی به این مهم باید ماده خوراکی ای در رژیم غذایی روزانه خود جای دهید که ترکیبات آن به این صورت باشند: بیست و پنج درصد ماده خوراکی باید متشکل از کربوهیدرات ها باشد، چهل درصد آن متشکل از پروتئین و سی و پنج درصد آن متشکل از چربی. چنین ماده خوراکی ای به مرور زمان تأثیر بسزایی بر شروع فعالیت چربی سوزی شکم با حداکثر تأثیر گذاری و توان خواهد داشت. قازاریان علاوه بر این عنوان کرد که افراد باید تا جایی که برای شان امکان دارد و مقدور است از استفاده از شکر و نیز نوشیدنی های شیرین شده و آماده خود داری کرده و در هر وعده غذایی شان جایی برای پروتئین داشته باشند. علاوه بر این کاهش کربوهیدرات های فرآوری شده در رژیم غذایی نیز می تواند برای دست یابی به این مهم به افراد کمک رسان باشد.

افزایش مقاومت در برابر انسولین

دکتر بری سیرز تا کنون تحقیقات جامع و کاملی در خصوص غذا ها و مواد خوراکی ملتهب کننده انجام داده است و نیز چند کتاب شناخته شده در زمینه تغذیه و رژیم غذایی دارد؛ بری سیرز دو عامل دیگر را عنوان می کند که می توانند بر افزایش چربی در ناحیه شکم تأثیر گذار باشند: اولین عاملی که سیرز عنوان می کند، عوامل وراثتی و ژنتیکی است که به باور او تأثیر  چندان چشم گیری بر این مسئله ندارد و تنها نوعی قابلیت با القوه برای افزایش چربی در ناحیه شکم در بدن فرد به وجود می آورد؛ عامل دیگری که به باور سیرز بر افزایش چربی در ناحیه شکم تأثیر گذار است و به مراتب مهم تر و تأثیر گذار تر از عوامل ژنتیکی و وراثتی است، افزایش مقاومت در برابر انسولین در بدن افراد است. دکتر سیرز در این خصوص عنوان کرد: «در حقیقت افزایش مقاومت بدن در برابر انسولین از نتایج مستقیم التهاباتی است که در بدن فرد شکل گرفته و بیش از هر چیز دیگری در فرایند پیام رسانی میان گیرنده های انسولین و فضای داخلی سلول های بدن اختلال ایجاد می کند. این مسئله در نهایت سبب می شود چربی ها به نقاطی راه پیدا کنند که نباید (بیشتر از هر جای دیگری به شکم راه پیدا می کنند) و سبب بروز التهابات در فرد شوند. مسئله دیگری که سبب افزایش این چربی ها می شود، کاهش میزان ترشح هورمون های استروژن در بدن است. کاهش میزان ترشح هورمون های استروژن در بدن در نهایت سبب افزایش میزان انسولین خواهند شد و این مسئله نیز خود سبب می شود چربی موجود در مواد خوراکی به جای آن که به منظور تولید انرژی به قسمت هایی از بدن راه پیدا کند که در آنها امکان سوختن چربی و تولید انرژی فراهم می شود، وارد قسمت هایی خواهد شد که سلول های بدن وظیفه ذخیره چربی را به عهده می گیرند و در نهایت سبب اضافه وزن و چاقی می شوند.

دکتر سیرز تنها راه مقابله با افزایش وزن و چاقی در این گونه افراد را کاهش مقاومت شان در مقابل انسولینی می داند که به واسطه التهابات در بدن شان شکل می گیرد و تنها به این صورت است که قادر خواهند بود از چربی های جمع شده در ناحیه شکم شان رهایی یابند؛ البته این مسئله در صورتی است که این افراد پس از مشاوره با پزشک متخصص به این نتیجه رسیده باشند که بدن شان به واسطه اختلالات مربوط به التهاب در مقابل انسولین مقاوم شده است. دکتر سیرز در ادامه افزود: «مقاومت بدن فرد در مقابل انسولین است که سبب می شود سلول های بدن چربی های اضافه را ذخیره کنند. تنها راهی که به واسطه آن فرد قادر خواهد بود این چربی های اضافی را به قسمت هایی از بدن اش منتقل کند که در آن چربی ها به عنوان سوخت برای انرژی لازم برای انجام فعالیت های گوناگون خواهند سوخت، این است که فرد مقاومت بدن خود در مقابل انسولین را کاهش دهد. البته این فرایند کمی دشوار است و بسته به شرایط منحصر به فرد هر شخصی می تواند متفاوت باشد و بهتر آن است که چنین افرادی با پزشک متخصص برای غلبه بر مشکل شان مشاوره کنند، با این وجود، راهکار کلی ای که تقریبا برای همه افراد مثمر ثمر خواهد بود این است که میزان کالری جذب شده توسط مواد غذایی و خوراکی گوناگون در طول روز را به طور قابل ملاحظه ای کاهش دهند، چرا که بیش از هر چیز دیگری، این کالری است که سبب شکل گیری التهابات در بدن فرد می شود. تنها در این صورت است که این افراد قادر خواهند بود چربی های ذخیره شده در نواحی مختلف را به عنوان سوخت برای انرژی به کار گیرند.

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


ورزش هایی که در جوانی  چربی شکم را از بین می برد ، حالا در میانسالی باعث افزایش چربی دور شکم می شود .

بدترین ورزش برای افراد بالای 40 سال

ورزش هایی که در جوانی چربی شکم را از بین می برد ، حالا در میانسالی باعث افزایش چربی دور شکم می شود ...

نیمی از کلسترول در بدن و به طور عمده در کبد پستانداران سنتز می‌شود

بیماری کلسترول ارثی

نیمی از کلسترول در بدن و به طور عمده در کبد پستانداران سنتز می‌شود

پس از خوردن یک شام چرب و پر کالری چه احساسی دارید؟

تاثیر مثبت تغذیه بر سلامت روان و تندرستی

پس از خوردن یک شام چرب و پر کالری چه احساسی دارید؟

 آترواسکلروزیس در نتیجه چربی خون و اکسیداسیون چربی ایجاد می‌شود

آترواسکلروزیس

آترواسکلروزیس در نتیجه چربی خون و اکسیداسیون چربی ایجاد می‌شود

مصرف زیاد کربوهیدرات تاحدی مضر است که می‌تواند بدل به تهدیدی برای جان انسان شود.

کربوهیدرات مضر و اثرات آن در بدن بخش اول

مصرف زیاد کربوهیدرات تاحدی مضر است که می‌تواند بدل به تهدیدی برای جان انسان شود.

این فرایند که به طور تقریبی از سن بیست و شش سالگی آغاز می‌شود، بسیار پیچیده است.

راهکارهایی برای افزایش طول عمر

این فرایند که به طور تقریبی از سن بیست و شش سالگی آغاز می‌شود، بسیار پیچیده است.

ویتامین آ یا A یک ویتامین محلول در چربی است.

ویتامین آ - Vitamin A

ویتامین آ یا A یک ویتامین محلول در چربی است.

حدود 14 درصد از مردان و 26 درصد از زنان سنین مختلف از چاقی رنج می برند.

دانشمندان راهی ساده برای خلاص شدن از چربی شکم پیدا کرده اند

حدود 14 درصد از مردان و 26 درصد از زنان سنین مختلف از چاقی رنج می برند.

شاخص توده بدنی یا BMI مخفف عبارت body mass index سنجشی آماری برای

شاخص توده بدنی یا BMI

شاخص توده بدنی یا BMI مخفف عبارت body mass index سنجشی آماری برای

ما همیشه در جستجوی یک معجزۀ کاهش وزن هستیم، غیر از این است؟

غذای چربی‌ سوز عالی 5 مورد

ما همیشه در جستجوی یک معجزۀ کاهش وزن هستیم، غیر از این است؟

اگر به دنبال شکم شش تکه ، شکم بدون چربی و شکم عضلانی می باشید

شکم عضلانی و بدون چربی

اگر به دنبال شکم شش تکه ، شکم بدون چربی و شکم عضلانی می باشید

مکمل های طبیعی قدرتمندی وجود دارند که می توانند به شما در تناسب اندام کمک کنند

مکمل برای شکم شش تکه، 5 مکمل

مکمل های طبیعی قدرتمندی وجود دارند که می توانند به شما در تناسب اندام کمک کنند

آسان ترین راه برای شروع، تمرکز بر تنفس و سعی در افزایش تدریجی مدت زمان مدیتیشن است.

5 گام آسان برای شروع مدیتیشن

آسان ترین راه برای شروع، تمرکز بر تنفس و سعی در افزایش تدریجی مدت زمان مدیتیشن است.

دستور پخت گوجه ی شکم پر یونانی، غذایی سالم، خوشمزه و مقوی

گوجه ی شکم پر یونانی

دستور پخت گوجه ی شکم پر یونانی، غذایی سالم، خوشمزه و مقوی

نباید خیلی سخت گرفت و نیز نباید به خاطر پر خوری خود را سرزنش کرد.

اختلالاتی که به واسطه پرخوری به وجود می آیند

نباید خیلی سخت گرفت و نیز نباید به خاطر پر خوری خود را سرزنش کرد.

اگر شما خودتان با نظم و انضباط و مطابق با رژیم غذایی غذا بخورید، منجر به کاهش وزن خواهد شد.

رژیم غذایی Abs

اگر شما خودتان با نظم و انضباط و مطابق با رژیم غذایی غذا بخورید، منجر به کاهش وزن خواهد شد.

همه به دنبال سلامتی هستند، سلامتی کلید شادی است.

آب کردن شکم درخانه

همه به دنبال سلامتی هستند، سلامتی کلید شادی است.

فاصله با شکم تخت و کمر باریک فقط 30 دقیقه تمرین برای یک ماه است!

چگونه کمر باریک داشته باشیم

فاصله با شکم تخت و کمر باریک فقط 30 دقیقه تمرین برای یک ماه است!

جامعه ی امروز ما ، برای جوان بودن و تناسب اندام اهمیت زیادی قائل است

جراحی های زیبایی برای مردان

جامعه ی امروز ما ، برای جوان بودن و تناسب اندام اهمیت زیادی قائل است

گروه خونی B به بسیاری از بیماری ها مقاوم هستند

رژیم غذایی گروه خونی B و AB

گروه خونی B به بسیاری از بیماری ها مقاوم هستند

میل شدید به ترشی نشانه چیست، علت هوس خوردن شیرینی، علت هوس بستنی

هوس غذایی نشانه چیست؟

میل شدید به ترشی نشانه چیست، علت هوس خوردن شیرینی، علت هوس بستنی

15 عادت غذایی خطرناک که باعث مرگ زودرس می شوند

چگونه از مرگ زودرس جلوگیری کنیم

15 عادت غذایی خطرناک که باعث مرگ زودرس می شوند

کیسه صفرا یک عضو کوچک در بدن انسان است، اما نقش بسیار مهمی در بدن دارد

رژیم غذایی و نحوه پاک کردن کیسه صفرا در خانه

کیسه صفرا یک عضو کوچک در بدن انسان است، اما نقش بسیار مهمی در بدن دارد

امروزه رژیم غذایی بر اساس گروه خون یکی از محبوب ترین روش های بهبود و اصلاح وزن

رژیم غذایی انواع گروه خونی، گروه خونی O

امروزه رژیم غذایی بر اساس گروه خون یکی از محبوب ترین روش های بهبود و اصلاح وزن

این رژیم غذایی باید به مدت دو هفته دنبال شود.....

رژیم غذایی چراغ راهنمایی ایده آل در تابستان

این رژیم غذایی باید به مدت دو هفته دنبال شود.....

ملخ ها و کرم های ابریشم حاوی مقادیر زیادی از پروتئین و آنتی اکسیدان ها هستند.

منبع پروتئین به شکل حشرات برای همه ساکنان زمین مناسب نیست

ملخ ها و کرم های ابریشم حاوی مقادیر زیادی از پروتئین و آنتی اکسیدان ها هستند.

از آب گوجه فرنگی فقط در فرم طبیعی گوجه فرنگی، بدون افزودن نمک و رنگ استفاده شود.

اگر هر روز آب گوجه فرنگی بخورید چه اتفاقی در بدن شما می افتد

از آب گوجه فرنگی فقط در فرم طبیعی گوجه فرنگی، بدون افزودن نمک و رنگ استفاده شود.

پوسته کاکائو به افرادی که می خواهند وزن کمتری داشته باشند کمک خواهد کرد.

خواص مفید دانه کاکائو

پوسته کاکائو به افرادی که می خواهند وزن کمتری داشته باشند کمک خواهد کرد.

تقریبا در این دوره های تاریخ ما، گروه دوم خونی یعنی گروه خونی A  ظاهر شد.

رژیم غذایی گروه خونی A

تقریبا در این دوره های تاریخ ما، گروه دوم خونی یعنی گروه خونی A  ظاهر شد.

دانشمندان توضیح می دهند که چرا زنان پس از ازدواج سریعتر چاق می شوند.

چرا زنان پس از ازدواج سریعتر چاق می شوند

دانشمندان توضیح می دهند که چرا زنان پس از ازدواج سریعتر چاق می شوند.

بیشتر افراد، زمان کافی برای خوردن صبحانه را کنار نمی گذارند و این وعده با اهمیت را نادیده می گیرند

این میوه خوشمزه را به عنوان صبحانه نخورید

بیشتر افراد، زمان کافی برای خوردن صبحانه را کنار نمی گذارند و این وعده با اهمیت را نادیده می گیرند

سه نوع عمده از این بیماری وجود دارد: نوع ۱، نوع ۲، و دیابت بارداری.

چه عواملی خطر دیابت را افزایش میدهد؟

سه نوع عمده از این بیماری وجود دارد: نوع ۱، نوع ۲، و دیابت بارداری.

برای نداشتن اضافه‌وزن و کنترل اشتهای خود، یکی از راهکارهایی که می‌توانید مورد استفاده قرار دهید، خوردن آهسته غذا است.

فواید خوردن آهسته غذا به همراه راهکارهایی برای این کار

برای نداشتن اضافه‌وزن و کنترل اشتهای خود، یکی از راهکارهایی که می‌توانید مورد استفاده قرار دهید، خور...

بهداشت دهان براي همه بخصوص افراد ديابتي داراي اهميت است.

خشکی دهان در بیماران دیابتی

بهداشت دهان براي همه بخصوص افراد ديابتي داراي اهميت است.

یک رژیم غذایی بدون کربوهیدرات برای دیابت بارداری ممنوع است.

رژیم غذایی برای دیابت بارداری

یک رژیم غذایی بدون کربوهیدرات برای دیابت بارداری ممنوع است.

در دیابت نوع یک ، سیستم ایمنی حمله کرده و سلول های تولید کننده ی انسولین را در جزایر پانکراس نابود می کند.

پیوند ISLET ، خطر قند خون را ترمیم کرده و دیابت نوع یک را کنترل می کند

در دیابت نوع یک ، سیستم ایمنی حمله کرده و سلول های تولید کننده ی انسولین را در جزایر پانکراس نابود م...

خسته، تحریک پذیر و عصبی بودم و زود از کوره در می رفتم. مهم نبود که چقدر خوابیده بودم، باز هم خواب بیشتری میخواستم.

راه هایی برای جلوگیری از چاقی در زمان یائسگی

خسته، تحریک پذیر و عصبی بودم و زود از کوره در می رفتم. مهم نبود که چقدر خوابیده بودم، باز هم خواب بی...

کاهش وزن سریع سه مرحله‌ی ساده‌ی علمی آموزش نحوه کاهش وزن با رعایت نکاتی ساده و آسان، چگونگی رسیدن به وزن دلخواه با آگاهی از برخی نکات

کاهش وزن سریع : ۳ مرحله‌ی ساده‌ی علمی

کاهش وزن سریع سه مرحله‌ی ساده‌ی علمی آموزش نحوه کاهش وزن با رعایت نکاتی ساده و آسان، چگونگی رسیدن به...

وقتی فردی دارای پیش ­دیابت است، کاهش پیوسته­ ی عملکرد سلول بتا معمولا منجر به دیابت نوع 2 می­ شود.

چگونه مقاومت به انسولین به دیابت نوع 2 و پیش دیابت مربوط می­شود

وقتی فردی دارای پیش ­دیابت است، کاهش پیوسته­ ی عملکرد سلول بتا معمولا منجر به دیابت نوع 2 می­ شود.

مدیتیشن به میزان بسیار زیادی برای خود محبوبیت کسب کرده است

مزایای مدیتیشن

مدیتیشن به میزان بسیار زیادی برای خود محبوبیت کسب کرده است

چه چیزی باعث می شود افراد به هنگام خواب خود کابوس ببینند؟

علل اصلی دیدن کابوس چیست بخش اول

چه چیزی باعث می شود افراد به هنگام خواب خود کابوس ببینند؟

تشویش این حس را به شما می‌دهد که ذهن‌تان در آتش می‌سوزد

اضطراب و تشویش چیست و واقعا چه حسی دارد؟!

تشویش این حس را به شما می‌دهد که ذهن‌تان در آتش می‌سوزد

نمی‌توانید احساس آرامش کنید؟ یکی از این گیاهان آرامبخش را امتحان کنید.

گیاهان دارویی آرامبخش اعصاب

نمی‌توانید احساس آرامش کنید؟ یکی از این گیاهان آرامبخش را امتحان کنید.

وقتی حملات پانیک ادامه پیدا کند و تکرار شود اختلال پانیک نام میگیرد

بیماری پانیک چیست؟

وقتی حملات پانیک ادامه پیدا کند و تکرار شود اختلال پانیک نام میگیرد

دسته ای از افراد وجود دارند که به طور معمول از تلاش کردن برای تغییر دادن زندگی خود و شکل دادن به رویه ای مثبت در زندگی شان خودداری می کنند

علائم داشتن نگرش منفی به زندگی بخش اول

دسته ای از افراد وجود دارند که به طور معمول از تلاش کردن برای تغییر دادن زندگی خود و شکل دادن به روی...

در هنگام خوابیدن نیز این روند فکر کردن متوقف نمی شود

چرا کابوس می بینیم بخش دوم

در هنگام خوابیدن نیز این روند فکر کردن متوقف نمی شود

جدا شدن از فردی که برای مدتی طولانی با او رابطه داشته اید و پایان دادن به رابطه کار ساده ای نیست.جدا شدن از فردی که برای مدتی طولانی با او رابطه داشته اید و پایان دادن به رابطه کار ساده ای نیست.

چرا برخی از افراد قادر به فراموش کردن رابطه ای که در گذشته داشته اند، نمی باشند؟

جدا شدن از فردی که برای مدتی طولانی با او رابطه داشته اید و پایان دادن به رابطه کار ساده ای نیست.جدا...

همیشه برای خود راهکار هایی داشته باشید که بتوانید به محض مواجه با استرس و اضطراب، برای کاهش تنش از آن ها بهره بگیرید

راهکارهایی برای افراد پر مشغله برای داشتن حالت روانی متعادل و کاهش استرس بخش دوم

همیشه برای خود راهکار هایی داشته باشید که بتوانید به محض مواجه با استرس و اضطراب، برای کاهش تنش از آ...

درواقع خوش‌بینی تا حدودی رابطه میان درد و رضایت از زندگی را نشان داد .

واکنش به درد

درواقع خوش‌بینی تا حدودی رابطه میان درد و رضایت از زندگی را نشان داد .

کاهش وزن و تناسب اندام با فنون درست خوردن

لاغری با درست خوردن 10 مورد

کاهش وزن و تناسب اندام با فنون درست خوردن

ورزش‌های موثر برای آب کردن چربی‌های شکمی

بهترین راه آب کردن چربی های شکم

ورزش‌های موثر برای آب کردن چربی‌های شکمی