علائم سرطان تخمدان 4 علامت

سرطان تخمدان

سرطان تخمدان "قاتل خاموش" نامیده می شود. این تومورها تا زمانی که به مراحل نهایی نرسند ، هیچ سیگنالی نمی دهند.سرطان تخمدان اغلب بعد از یائسگی بر خانم ها تأثیر می گذارد ، در زنان 30-40 ساله تا حدودی کمتر تشخیص داده می شود. برای دختران جوان ، این بیماری بسیار نادر است و بیشتر اوقات با وراثت همراه است.

این مشکل در این واقعیت نهفته است که علائم ، به ویژه در اوایل سرطان تخمدان ، اغلب با برخی بیماری های دیگر اشتباه می شوند. اغلب ، بیماران مدت طولانی اعتقاد دارند که این مشکل از روده ها  است و بر این اساس ، به یک متخصص گوارش مراجعه می کنند. در حالی که معاینات غیر ضروری در حال انجام است ، سرطان در حال پیشرفت است.

چهار نشانه ممکن است نشان دهنده سرطان تخمدان باشد

درد شبیه به درد قاعدگی

نشانه پیشرفت سرطان تخمدان ممکن است درد در ناحیه ای باشد که این اندامها در آن قرار دارند. این می تواند مانند درد در دوران قاعدگی باشد ، و همچنین درد می تواند به قسمت تحتانی کمر بزند. یکی از ویژگیهای بارز این درد ممکن است در زمان چرخه قاعدگی نباشد. اگر درد ناگهان ظاهر شد و بسیار شدید بود ، باید فوراً با آمبولانس تماس بگیرید - این ممکن است پارگی کیست باشد ، که تهدید کننده زندگی است.

نفخ شکم

تومور می تواند با نفخ بروز یابد. بعضی اوقات زنان فکر می کنند که نفخ ناگهانی در شکم بهبود می یابد. اگر معده بزرگ می شود ، اما بقیه بدن اینطور نیست ، یا حتی در همه مناطق به جز شکم وزن خود را از دست داده اید ، باید با پزشک مشورت کنید.

کاهش طولانی مدت اشتها

یکی دیگر از علائم کاهش طولانی مدت اشتها است. این یک علامت نسبتاً شایع است که می تواند با بسیاری از بیماری ها و حتی استرس همراه باشد.

تکرر ادرار و تکرر دفع

اگر بیشتر از حد معمول به توالت رفتید باید مراقب باشید. از آنجا که محل تومور می تواند متفاوت باشد ، می توان در مورد هر دو تکرر ادرار و همچنین تکرار مکرر برای خالی کردن روده ها صحبت کرد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید