عاملی که باعث افتادگی پوست صورت و پیری زودرس شود 6 مورد

در

افتادگی پوست
6 عاملی که باعث افتادگی پوست و پیری زودرس می شود و محصولات مراقبتی کمکی نمی کنند

 

با این که شما 25 تا 35+ هستید.  ورزش می کنید ، اضافه وزن ندارید ، به هیچ وجه بیمار نیستید ، اما به نظر می رسد انعکاس صورت شما در آینه به دلیل بالهای مشمئز کننده در دو طرف چانه و کیسه غبغب مشکوک زیر آن 5-10 سال مسن تر است . شما با توجه به بررسی های انجام شده در اینترنت ، محصولات جلوگیری از چین و چروک و شل و افتادگی پوست را خریداری می کنید که به همه کمک می کند ، اما آنها به درد شما نمی خورند. و ناامید هستید. پس این مطالب را بخوانید و اگر برخی از این شش عامل در زندگی شما وجود دارد صادقانه به خود پاسخ دهید.


عامل شماره 1: کلاه و ژاکت  که سرشما را به سمت پایین هدایت می کند

افتادگی پوست
آیا واضح است؟

 در سمت چپ ، کت جدیدی پوشیده شده است که در آن می توانید کاملاً آهسته سر خود را نگه دارید. در سمت راست ، یک ژاکت قدیمی پوشیده شده است ، که باعث درد در گردن می شود و باعث از بین رفتن خطوط صورت می شود ، که در عنوان مقاله اعلام شده است. بنابراین ، هنگام خرید ژاکت دیگری  کمی بیشتر زمان بگذارید ، مطمئن شوید که هنگام پوشیدن محصول نگاه شما به سمت پایین نیست . در غیر این صورت ، طی دو ماه گردن و بیضی صورت شما دچار سقوط جدی خواهد شد.

 

عامل شماره 2: اعتیاد به تلفن همراه

افتادگی پوست

به موقعیت گردن این کودکان نگاه کنید!  / عکس


اگر هر دقیقه  به تلفن همراه خود نگاه کنید ، گردن شما متمایل به پایین است. در این حالت قانون جاذبه چانه ای مضاعف حتی به کودک می دهد. سعی کنید از تلفن همراه خود استفاده کنید ، دست خود را بالاتر ببرید تا گردن خود را به جلو پایین نیاورید و در نتیجه ستون فقرات و زیبایی و جوانی صورت را خراب کنید.

 

عامل شماره 3: وضعیت بد بدن

افتادگی پوست
نتیجه واضح است.  / عکس

 

اگر حالت بدی دارید ، یک چانه دو طبقه همراه همیشگی شماست. فقط اگر چانه شما همیشه عمود بر کف باشد می تواند حتی در وزن طبیعی نیز زیبا به نظر برسد.

 

عامل شماره 4: رژیم غذایی نامناسب

سیب زمینی
هر دو ماه یک بار می توانید غذا بخورید.  خوب ، اصلاً بهتر است.  / عکس


اگر شما  به طور مداوم هر روز غذای سرخ شده ، ماکارونی ، سیب زمینی ، رول و نوشیدنی های شیرین می خورید ، بدن شما حتی اگر 10 سال هم داشته باشید قادر به حفظ وضعیت طبیعی پوست نخواهد بود. کلاژن جزو اصلی است که خاصیت ارتجاعی پوست را حفظ می کند. برای تولید آن ، باید روزانه مقادیر زیادی میوه خام و سبزیجات خام ، به مقدار کم - آجیل ، روغن زیتون خالص ، لبنیات بدون قند (پنیر  ،کشک ، کفیر) با محتوای چربی کم بخورید.

 

عامل 5: فقط در حالت خوابیده استراحت می کنید

افتادگی پوست
تصویری فوق العاده  ، نه؟  / عکس


شما 30 ساله هستید ، سخت کار می کنید و به باشگاه می روید. اما خطوط چهره شما را ناراحت می کند. پس به این سوال پاسخ دهید: در چه موقعیتی استراحت می کنید؟ اگر فقط دروغ بگویید ، خبرهای بدی در انتظار شما هستند: خطوط صورت شما هر ماه خراب تر می شود. تماشای فیلم از طریق کامپیوتر یا تلویزیون در سطح صورت دراز کشیده و همچنین استفاده بی پایان از تلفن همراه در حالت دراز کشیده ، باعث خطوط صورت شما سریعتر از اضافه وزن یا رژیم ناسالم می شود. نتیجه گیری کن. تماشای فیلم یا مرور روی تلفن همراه خود را وقتی پشت به یک سطح صاف (دیوار ، پشتی مبل یا صندلی) نشسته اید ، انجام دهید.

 

عامل 6: همیشه پوشیدن ماسک محافظ

ماسک
شما باید در هنگام شیوع همه گیر ماسک بزنید.  اما ماسک  ضرر هایی دارد.  / عکس


یک آزمایش ساده انجام دهید. ماسک محافظ خود را بزنید و از پله ها پایین بروید. آها ماسک دید را می بندد و شما نمی توانید آنچه را در زیر پایتان است ببینید. بنابراین ، مجبورید خیلی گردن خود را به جلو متمایل کنید. حالا با ماسک در هوای بارانی ،  یا برفی به پیاده روی بروید. باز هم نمی توانید آنچه را در زیر پایتان است ببینید. و شما مجبورید گردن خود را به صورت دردناک پایین بیاورید ، زیرا غریزه حفظ خود ما را مجبور می کند که به پاهای خود نگاه کنیم. متأسفانه ، پوشیدن مداوم محافظ صورت در طی شیوع ویروس کرونا باعث از چین و چروک صورت ما می شود. بنابراین ، سعی کنید روی حرکت خود کار کنید و هر زمان که مطمئن شدید هیچ چیز امنیت شما را تهدید نمی کند ، سر خود را صاف نگه دارید و حتی چانه خود را کمی بالا ببرید.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه در عرض یک هفته پوست درخشانی داشته باشیم

در

چگونه در عرض یک هفته پوستی صاف داشته باشیم ، از امروز برای سفیدی صورت در یک هفته شروع کنید. CTM (پاکسازی، رنگ دادن و مرطوب کردن)  چیزی است که باید از امروز به آن اعتقاد داشته باشید. با اینکه اکثر مردم از برنامه روتین پاک کننده، تونینگ و مرطوب کننده  آگاهی دارند، اما باز هم دست کم گرفته می شود. اگر انجام نداده اید امروز زمان آغاز آن است. و وقتی آن را شروع کردید دیگر نمی توانید آن را کنار بگذارید. 

 

 

 

چگونه در عرض یک هفته پوستی صاف کرده است

روز اول

صورت شما با قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا و گرد و غبار، همچنین به خاطر پوست مرده و روغن های طبیعی که روی آن جمع می شود، کثیف می گردد. با استفاده از پاک کننده ملایم جهت از بین بردن آنها، منافذ پوست باز شده و از مشکلاتی مثل آکنه جلوگیری می شود. انتخاب پاک کننده پوست بستگی به نوع پوست شما و مناسب بودن آن دارد. استفاده از تونر بعد از پاک کننده مناسب، اطمینان خواهد داد که هیچ روغن و گرد و غباری روی پوستتان باقی نمانده است. تونرهای طبیعی از جمله گلاب، چای سبز و سرکه سفید در بازیابی تعادل pH پوستتان کمک خواهند کرد و در عین حال منافذ پوستتان را تنگ خواند نمود. در پایان این روتین، از یک مرطوب کننده خوب استفاده کنید. این اساس مراقبت از پوست می باشد.

 

در ادامه از یک بسته سفید کننده صورت استفاده کنید. می توانید بسته را خودتان با موادی از جمله پاپایا، لیمو، عسل، شیر و گوجه فرنگی تهیه کنید. که در حال حاضر در اکثر آشپزخانه ها موجود می باشند. قبل از اینکه بخوابید ضروری است تا آرایش صورتتان را تمیز کنید. پوست شما نیازمند تنفس در شب است و این با وجود آرایش روی آن امکان پذیر نمی باشد. بهترین روش برای زدودن آرایش، استفاده از چند قطره روغن بچه روی صورتتان است و اینکه چند دقیقه به آرامی ماساژ دهید. وقتی که آرایش سست شد می توان از پد پنبه، حوله یا پارچه برای زدودن آن استفاده کرد.  

 

در پایان روز روش CTM (پاکسازی، رنگ دادن و مرطوب کردن) را تکرار نمایید. با مرطوب کننده مناسب و سرم چشم، این کار را پایان دهید. در صورتی که پوستی خشک دارید، بهتر است رو بالشی هایتان را ساتن کنید که اتلاف رطوبت به حداقل برسد. همیشه سعی کنید به پشت بخوابید با صورتی رو به بالا و برای حذف هیدرواته صورتتان از یک مرطوب کننده خوب استفاده کنید.(سیارک

 

چگونه در عرض یک هفته زیبا شویم

روز دوم

برای داشتن  صورت صاف در یک هفته در دومین روز  بایستی با کنترل آنچه که مصرف می کنید، روی بهبود سلامتی پوستتان متمرکز شوید. پوست شما با آنچه که تغذیه می شود، کار می کند. در عین حال که مراقبت خارجی ضروری است، مراقبت داخلی را نیز نمی توان نادیده گرفت. صحیح خوردن یک روش تزریقی مطمئن به پوست است و با وجود سلامتی، پوستتان خواهد درخشید.

نظارت بر روتین پاکسازی- تونینگ- مرطوب سازی را با اعمال ماسک میوه ادامه دهید. ماسک میوه به آسانی تهیه و استفاده می شود. می توانید از موارد مناسب برای پوستتان از جمله موز برای پوست خشک، و توت فرنگی برای پوست چرب استفاده کنید. این یک روش عالی برای روشن کردن صورت بدون استفاده از مواد شیمیایی است.

در کل طول روز با مصرف آب و نوشیدنی های مقوی، بدنتان را هیدراته نگه دارید. این به کنترل تولید چربی صورتتان کمک خواهد کرد و نیز منافذ آن را تنگ خواهد نمود.

آرایشتان را پاک کنید و روزتان را با روش CTM (پاکسازی، رنگ دادن و مرطوب کردن) و روتین مراقبت از پوست شبانه به پایان برساید.

 

صورت صاف در یک هفته

روز سوم

در روز سوم برای از بین بردن پوست مرده، لایه برداری خواهید کرد. این موجب می شود که پوست نرمی داشته باشید و بنظر درخشنده تر خواهید رسید. همچنین موجب می شود که پوستتان برای دریافت درمان های دیگر، بیشتر تمایل داشته باشد. صورتتان را با یک اسکراب لایه بردار و یا یک اسفنج پاک کنید. سلولهای مرده پوستتان را تمیز کنید تا لایه سالم زیرپوست ظاهر شود.

بعد از لایه برداری، از تونینگ و مرطوب سازی پوست استفاده کنید تا این لایه جدید را از خشک شدن حفظ نمایید. می توانید ماسک لایه برداری از صورت را انجام دهید چرا که پوست شما پذیرای مواد مغذی می باشد.

اگر زیر نور خورشید قرار خواهید گرفت، فراموش نکنید که از ضد آفتاب استفاده نمایید. آن پوستتان را از اشعه های UV مضر که می توانند سبب آسیب زدن به پوستتان شوند، محافظت می کند.

در شب، با اعمال ترکیب صورت بعد از پاکسازی صورت، CTM (پاکسازی، رنگ دادن و مرطوب کردن) را تغییر دهید. وقتی که ترکیب روی صورتتان را شستید، از تونینگ و مرطوب کننده استفاده کنید.

 

پوست شفاف و روشن

روز چهارم

در روز چهارم، نتایج در قالب بهبود بافت پوست مشاهده خواهد شد و روی کل پوستتان سلامتی را خواهید دید. با این حال، این بمعنی سرسری گرفتن روتین نیست.

صورتتان را با پاک کننده همیشگی شسته و سپس به آن بخار دهید. این به بازشدن منافذ پوستتان کمک کرده و به برخی از اقدامات عمیق پاکسازی اجازه خواهد داد. بعد از اینکه حدود 10 دقیقه به صورتتان بخار دادید، ماسک خاک رس را که هرگونه آلودگی از آن تمیز شده، روی صورت تتان بکشید. در صورت تمایل، می توانید از ترکیب عسل و بلغور جوی دوسر نیز استفاده کنید. وقتی این کار را انجام دادید،، ماسک را برداشته و صورت خودتتان را با زدن ضربات آهسته با پنبه ای که با گلاب آغشته شده، تونینگ کنید. این به بسته شدن دوباره منافذ صورتتان کمک خواهید کرد. با مرطوب کننده کار را به اتمام برسانید.

رژیم مراقبت شبانه را انجام دهید تا با پوستی از خواب بلند شوید که هیدراته بوده و تغذیه گردیده است.

 

پوست شفاف در یک هفته

روز پنجم

پس از CTM (پاکسازی، رنگ دادن و مرطوب کردن) با ژل آلووئرا صورتتان را ماساژ دهید. این گردش خون روی صورتتان را بهبود داده و موجب تغذیه پوستتان می شود. همچنین به دفع سموم کمک خواهد کرد. اگر زیر چشمانتان تیرگی می بینید، همیشه از سرم زیر چشم استفاده  کنید. این موجب محو شدن آن در طول روز شده و موجب درخشندگی پوستتان خواهد گردید.

بعد از ماساژ، مرطوب کننده یا کرم روز خود را اعمال نمایید. SPF  بهتر، مورد ترجیح می باشد طوری که مجبور به استفاده از ضد آفتاب دیگری نباشید.

در شب، بسته ترکیب چوب صندل سفید را با روتینCTM (پاکسازی، رنگ دادن و مرطوب کردن) خود ترکیب نمایید تا پوستی صاف و درخشنده داشته باشید.

 

چگونه پوست صاف داشته باشیم

روز ششم

حال زمان لایه برداری دوباره است.  معمولا، لایه برداری پوست دوبار در هفته انجام می شود تا سالم و درخشنده بماند. مراحل لایه برداری روز سوم را انجام داده و با تونینگ و مرطوب کننده ادامه دهید.

مصرف منظم آب و مایعات مانند سوپ و آب میوه، در طول هفته ضروری است چرا که بدن هیدراته، معادل پوست سالم می باشد.

 

جوان سازی پوست صورت در خانه

روز هفتم

حال زمان لوس کردن صورتتان است و اینکه یک ترکیب میوه ای دیگر به آن بدهید. روش CTM (پاکسازی، رنگ دادن و مرطوب کردن) را در صبح و شب بکار گیرید.(سیارک

جهت حفظ خاصیت ارتجاعی پوست و پوست صاف بدن نوشیدن آب و نوشیدنی های سالم را در طول روز ادامه دهید.

ادامه دادن به این دستورالعمل ها از همان روز اول موجب درخشندگی پوست و سلامتی آن می شود. در روز هفتم، صورتتان به نظر صاف، درخشان، روشن خواهد رسید و در بازی مراقبت از صورت عالی خواهید بود. این بمعنی متوقف کردن مراقبت از پوستتان نمی باشد. روش CTM (پاکسازی، رنگ دادن و مرطوب کردن) هر روز، لایه برداری از پوست دوبار در هفته، و درمان آن با ماسک های طبیعی صورت دو بار در هفته برای حفظ سلامتی پوست ضروری می باشد. بنظر کارش زیاد است اما اینچنین نیست!

ما برخی از دستورالعمل های کارشناسان را برای چگونه پوست سفیدی داشته باشیم؟ آورده ایم که روند کار را برای سفیدی صورت در یک هفته آسان تر می سازد.

پست چگونه پوست سفید داشته باشیم؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

نظرات

۱۳۹۵/۱۲/۲۶Your home is valueble for me. Thanks!? This web page is known as a walk-by for all of the iniofmatron you wanted about this and didn know who to ask. Glimpse right here, and also you l definitely uncover it.

۱۳۹۹/۴/۶چگونه پوست خود را کاملاً صاف کنیم؟ پوست صاف و لطیف صورت ، یک هدیه سخاوتمندانه از طبیعت است. با این حال ، همه زنان نمی توانند به داشتن پوست صاف و لطیف افتخار کنند. لایه برداری های صحیح ، کرم ها ، تونیک ها و ماسک های صحیح انتخاب شده به صافی و رنگ سالم چهره شما کمک می کند. شما مجبور نخواهید بود به تزریقات و مداخلات جراحی متوسل شوید - لوازم آرایشی مدرن توانایی زیادی دارند. مبارزه برای پوست کامل باید همزمان از چند جهت انجام شود. آرایشی و بهداشتی از وضعیت پوست مراقبت می کند ، و آرایش به پنهان کردن نواقص و بهبود ظاهر کمک می کند. اساس زیبایی پوست ، خلوص بی عیب و نقص آن است. لازم است روزانه باقی مانده های آرایش ، گرد و غبار ، ذرات مرده پوست از بین برود. این کار را در چند مرحله انجام دهید. درباره چگونگی پاک کردن آرایش به درستی : شستشوی صبح کمک می کند تا به سرعت چهره و حتی تعادل آب و چربی خون خود را تازه کنید. آب کافی خنک ، کف نرم با عصاره های گیاهی و هیدرولیت گل در اسپری. قبل از رفتن به رختخواب ، تمیز کردن کامل تری لازم است . ابتدا آرایش را با شیر ، امولسیون یا روغن (مثلا روغن بچه) جدا کرده و سپس باقیمانده را با کف ، ژل یا یک صابون آرایشی مخصوص بشویید. هفته ای دو یا سه بار پاک کننده ژل یا پودر ژل را جایگزین کنید. محصولات پاک کننده آرایشی نیز مناسب هستند ، آنها عمیقاً پوست را تمیز و حتی خارج می کنند. مهم است که مواد آرایشی پاک کننده نیز حاوی مواد مرطوب کننده باشند ، در غیر این صورت پوست شروع به لایه برداری می کند و مجبور خواهید بود چهره ای کاملاً صاف را فراموش کنید. هفته ای یک بار ، یک جلسه ماسک گذاری اسید میوه های خانگی توصیه می شود . به طور معمول ، چنین محصولاتی به شکل ژل موجود است که به مدت 15-20 دقیقه روی پوست پاک شده اعمال می شود. پس از شستشو ، پوست ابریشمی می شود ، رنگ سالم و دلپذیری را به دست می آورد ، لکه های تیره از بین می روند و منافذ آن کمتر مورد توجه قرار می گیرد. غلظت اسیدها در لایه برداری خانگی کم است ، بنابراین می توان آنها را در تمام سال با خیال راحت استفاده کرد. یک محصول بسیار مناسب یک کرم شب با خاصیت لایه برداری است. لایه برداری شب پوست را به شدت مرطوب می کند ، تغذیه پوست صورت و گردن را تأمین می کند و سلول های مرده را از بین می برد. در صبح صورت بسیار صاف و لطیف به نظر می رسد. چنین کرمی برای پوست های بی حال و عاری از تن و مستعد تحریکات پوستی مناسب است. کرم هایی با اثر لایه برداری باید در دوره های 2-3 هفته استفاده شوند. سپس استراحت کنید و بعد از چند هفته ، دوباره به درمان مورد علاقه خود بازگردید. در مبارزه برای داشتن چهره کاملاً صاف ، به صاف کردن و صاف کردن سرم با پپتیدهای گیاهی و اسیدهای آمینه توجه کنید. سرم زیر یک کرم روزانه یا شبانه اعمال می شود ، و به طور مستقل نیز استفاده می شود. به سرعت جذب می شود ، بلافاصله پوست نرم و صاف می شود. آرایش حتی به بیرون صورت شما کمک می کند. برای آرایش مبتنی بر سیلیکون به پایه توجه کنید. منافذ ، چین و چروک را پر می کند و باعث ایجاد اثر فتوشاپی می شود. در بالای پایه می توانید لیفتینگ کرم پایه را اعمال کنید. این باعث می شود بیضی صورت شفاف تر شود ، تورم و ناهمواری را از بین می برد. برای کسانی که از پوستی بسیار متخلخل رنج می برند ، کرم های مخصوص و مناسبی هستند که تسکین غیرضروری را صاف می کنند. این محصولات حاوی چربی نیستند و منافذی را مسدود نمی کنند. هر روز می توان استفاده کرد. نکته اصلی این است که قبل از رفتن به رختخواب ، آرایش را با دقت پاک کنید. و سپس پوست شما کاملاً صاف خواهد بود!

۱۴۰۰/۴/۱۴پوستی درخشان و شفاف آرزوی هر دختری است.چگونه در عرض یک هفته پوستی صاف کرده است می توانید به کسانی که ژنتیک خوب و چهره ای کاملاً طبیعی دارند حسادت کنید ، یا می توانید توصیه های موثری در زندگی خود بکار ببرید و بهتر به نظر برسید. برای مراقبت صحیح از صورت و انتخاب محصولات مناسب ، باید بدانید که چه نوع پوستی دارید. کرم مخصوص با قیمت نجومی اگر برای پوست های چرب در نظر گرفته شود کمکی نخواهد کرد که برای خشکی پوست استفاده می شود. اگر شک دارید یا به نظر می رسد محصولات مناسب همیشه کارساز نیستند ، با آرایشگر خود تماس بگیرید ، او به شما کمک می کند این موضوع را کشف کنید.

۱۴۰۰/۴/۱۴صورت خود را با آب ولرم و نه گرم بشویید. در غیر این صورت ، آب باعث تحریک و حتی خشکی پوست صورت می شود. حتی بیماری های پوستی مانند اگزما یا پسوریازیس نیز می توانند بدتر شوند. و بیایید صادق باشیم ، آیا خوب است که پوست حساس و ظریف خود را با آب گرم بشویید؟

۱۴۰۰/۴/۱۴چگونه در عرض یک هفته پوستی صاف کرده است . قدم مهم دیگر برای تمیز و سالم بودن پوست ، برس های آرایش است. برس های کثیفی که برای مالیدن پودر ، رژگونه و موارد دیگر استفاده می کنیم ، باعث جمع شدن آلودگی و باکتری های زیادی می شود که در نهایت منجر به مسدود شدن منافذ پوست ، تحریک پوست ، جوش و چین و چروک ناخواسته می شود. برس های خود را به طور مرتب تمیز کنید و فراموش نکنید که این کلید سلامت پوست است!

۱۴۰۰/۴/۱۴برای صورت صاف در یک هفته آرایشگر دایان هیگینز توصیه می کند هفته ای یک بار پوست را با لایه بردارها بمالید تا از سلول های مرده خلاص شود.لایه بردارها برای تمیز و مرطوب نگه داشتن پوست معجزه می کنند.

۱۴۰۰/۴/۱۴چگونه در عرض یک هفته پوستی صاف کرده است شما این توصیه را یک میلیون بار شنیده اید ، اما ما آن را در یک میلیون بار دیگر می گوییم - از ضد آفتاب استفاده کنید. همیشه در هر زمان از سال و حتی در زمستان! این از پوست شما در برابر ایجاد کک و مک ، چین و چروک و پیری زودرس محافظت می کند. می توانید فوراً پایه ها یا کرم های محافظت شده با SPF را خریداری کنید.

۱۴۰۰/۴/۱۴برای صورت صاف در یک هفته عصر ها صورت خود را بشویید ، پوست خود را مرطوب کنید ، کرم بزنید و ... ، گردن را فراموش نکنید. کرم ضد آفتاب نیز باید روی این قسمت استفاده شود ، زیرا در معرض پیری و ایجاد تغییرات مختلف مربوط به سن است.

۱۴۰۰/۴/۱۴پرسیده اید چگونه در عرض یک هفته پوستی صاف کرده است تلفن هوشمند خود را مرتبا تمیز کنید. در نگاه اول ، ممکن است به نظر برسد که این توصیه کاملاً با پوست تمیز ارتباطی ندارد ، اما این اشتباه است. ما به طور مداوم این ابزار را در مکان های عمومی ، حمل و نقل با خود حمل می کنیم ، آن را به سالن می بریم و صفحه را به سمت زمین می گذاریم و سپس آن را به صورت خود می زنیم. بنابراین مهم است که بر روی پاکیزگی آن نظارت کنید و حداقل یک بار در روز آن را با ماده مخصوص با الکل یا دستمال مرطوب ضد باکتری پاک کنید.

۱۴۰۰/۴/۱۴برای صورت صاف در یک هفته از عینک آفتابی استفاده کنید تا در زیر نور آفتاب زیاد پلک نزنی و چشم ها را جمع نکنید تا پوست دور چشم شما را خراب نکند. در غیر این صورت ، ممکن است چین های پنچه کلاغی زودرس در نزدیکی چشم شما ظاهر شود. برای اینکه تمام هزینه های دنیا را صرف صرفه جویی در کرم ها و سرم های معجزه آسا در 30 سالگی کنید ، هنگام بیرون رفتن از خانه عینک آفتابی را فراموش نکنید.

۱۴۰۰/۴/۱۴چگونه در عرض یک روز زیبا شویم قبل از خواب ، هر چقدر خسته باشید ، همیشه آرایش خود را پاک کرده و صورت خود را بشویید. شما نمی خواهید منافذ پوست شما مسدود شده و از بین برود ، اینطور است؟ یکی از مهمترین قوانینی که اگر پوستی تمیز و درخشان می خواهید باید رعایت کنید این است: خواب کافی داشته باشید! در طول خواب ، سلول های پوستی ترمیم می شوند و کمبود آن نه تنها به سلامتی ضعیف منجر می شود ، بلکه عواقب خوبی را نیز در صورت ایجاد نمی کند. احتمالاً متوجه شده اید که پس از یک مهمانی تا دیر وقت و بعد از چهار یا پنج ساعت خواب ، کبودی زیر چشم ، تورم و بثورات دیده می شود.

۱۴۰۰/۴/۱۴برای صورت صاف در یک هفته و پوست صاف و روشن غذاهایی که حاوی اسیدهای چرب امگا 3 هستند بیشتر بخورید ، به شما در جلوگیری از چین و چروک کمک می کند. بیشتر اسیدهای امگا 3 در غذاهای دریایی ، سبزیجات سبز ، حبوبات و محصولات لبنی یافت می شود.

۱۴۰۰/۴/۱۴ اگر هدف شما پوست صاف و روشن است ، کافئین و شکر باید از مصرف روزانه حذف شود. قهوه ادرار آور است و می تواند باعث خشکی پوست و تجزیه قند در کلاژن شود و منجر به چین و چروک ، از بین رفتن سفتی و عامل تیرگی شود.

۱۴۰۰/۴/۱۴برای پوست صاف و روشن محصولات باید به ترتیب صحیح استفاده شوند: ابتدا صورت خود را با ژل شستشو تمیز کنید ، سپس از تونر ، سرم و مرطوب کننده استفاده کنید. تمام محصولات باید از کمترین تا ثبات بیشتر استفاده شوند.

۱۴۰۰/۴/۱۴ ورزش را نیز فراموش نکنید. یک سبک زندگی فعال و ورزش باعث گردش خون خوب ، کاهش استرس ، اکسیژن رسانی به پوست و حتی رفع منافذ پوست می شود.

۱۴۰۰/۴/۱۴در طول روز ، بدون اینکه بدانیم ، التهاب صورت را تحریک می کنیم. و این بعد از تماس دستهای کثیف و پوست حساس صورت اتفاق می افتد.

۱۴۰۰/۴/۱۴استعمال دخانیات دلیل دیگر بیماری پوستی نامناسب است. افراد مبتلا به این اعتیاد دارای پوستی خشک و تغییر رنگ یافته و جریان خون ضعیفی دارند. اگر می خواهید زیبا به نظر برسید ، سیگار را کنار بگذارید.

۱۴۰۰/۴/۱۴اما اگر از صورت خود به درستی مراقبت کنید ، همه نکات را رعایت کنید ، اما آکنه همراه همیشگی شما است چه باید کرد؟ مشکل ممکن است در تختخواب ، یا به عبارت دقیق تر ، در بالش باشد. باعث جمع شدن کثیفی و سبوم می شود ، بنابراین بیشتر اوقات ملحفه بالش را تغییر دهید. به همین دلیل ، موها می توانند به سرعت چرب شوند.

۱۴۰۰/۴/۱۴ شاید بعضی از افراد دوست دارند روی شکم بخوابند اما این وضعیت باعث ایجاد چین و چروک می شود. در عوض ، خود را آموزش دهید تا به پشت بخوابید. شاید در ابتدا غیرمعمول باشد ، اما جوانی و طراوت ارزش آن را دارد.

۱۴۰۰/۴/۱۴تمام محصولات را قبل از استفاده بررسی کنید. به خصوص اگر پوست خشک و مستعد ابتلا به آلرژی و آلرژی دارید. برای جلوگیری از تحریک ، محصول جدید را ابتدا به داخل مچ دست خود بمالید و واکنش را مشاهده کنید.

۱۴۰۰/۴/۱۴رتینول (نام دیگر - ویتامین A) عملکرد محافظتی پوست را بهبود می بخشد ، در تشکیل سلول های جدید شرکت می کند ، در درمان بثورات کمک می کند. متخصصان می گویند: "رتینول ها هنگام خواب استفاده می شود و به عنوان یک قاعده ، اندازه یک نخود برای صورت کافی است." اما برای همه مناسب نیست ، قبل از استفاده با متخصص پوست مشورت کنید.

۱۴۰۰/۴/۱۴مسیر دیگری وجود دارد که می توانید برای رسیدن به پوستی درخشان امتحان کنید. به عنوان مثال ، یک عادت جدید را در برنامه غذایی خود وارد کنید . محصولات حاوی مس ، ویتامین E و همچنین اجزای گیاهی (توت های توت فرنگی و مریم گلی ، بابونه ، توت سیاه)

۱۴۰۰/۴/۱۴برای صورت صاف و روشن با احتیاط از اسکراب استفاده کنید. اسکراب ابزاری مناسب و شناخته شده برای پوست است. با این حال ، یک اسکراب با ذرات بزرگ به شکل نامنظم و نوک تیز می تواند به پوست ظریف آسیب برساند. در انتخاب اسکراب نه تنها برای پوست حساس ، بلکه برای پوست مشکل دار صورت که احتیاج به تمیزکاری دقیق نیز دارد ، باید بسیار مراقب باشید. اسکراب و لایه بردارهای ظریف را انتخاب کنید. ذرات کوچک شستشو ، ذغال سنگ در ترکیب آن و قابلیت استفاده از این ابزار ، آنرا به سادگی یک دستیار بی بدیل می کند!

۱۴۰۰/۴/۱۴جوشانده های بابونه و، گل راعی ، به صورت تکه های یخ ، مراقبت های عالی از صورت را ارائه می دهند. "شستشوی" اضافی با آب یخ پوست را تون می کند و به جلوگیری از آکنه کمک می کند. پس از استفاده از مواد شوینده صورت ، پوست را با جوشانده های بابونه و، گل راعی ، به صورت تکه های یخ ماساژ دهید.

۱۴۰۰/۴/۱۴برای صورت صاف و روشن موها را از صورت خود جمع کنید. آیا ارزش این است که در مورد تعداد زیادی باکتری موجود در موها صحبت کنیم؟ بنابراین ، به خصوص توجه به موی چتری بسیار ارزش دارد ، زیرا تماس مستقیم با پوست صورت دارد. اگر مراقبت دقیق و دائم نباشد ، ممکن است باعث ایجاد آکنه در پیشانی شود.

۱۴۰۰/۴/۱۴برای صورت صاف و روشن در طول روز صورت خود را با دست لمس نکنید. هر روز هزاران شی مختلف را در داخل و خارج از خانه لمس می کنیم و حتی شستن کامل دست 100٪ از شر باکتری ها خلاص نمی شود. در این بین ، اگر صورت خود را اغلب با دست لمس می کنید ، می توانید به راحتی آکنه تحریک کنید.

۱۴۰۰/۴/۱۴ برای صورت صاف در یک هفته و پوست صاف و روشن مقدار زیادی آب بنوشید. همه ما به خوبی می دانیم که نوشیدن مقدار کافی آب در روز چقدر مهم است. اما متأسفانه تعداد کمی از افراد واقعاً از این قاعده حیاتی پیروی می کنند. اما برای پوست ما ، آب یکی از نقش های اصلی در مسیر رسیدن به ایده آل است. آب متابولیسم را در بدن عادی می کند ، سموم را دفع می کند ، به جذب مواد مفید کمک می کند و همچنین پوست ما را از داخل تمیز می کند ، آن را با رطوبت اشباع می کند و از کمبود آب بدن جلوگیری می کند.

۱۴۰۰/۴/۱۴چگونه در عرض یک روز زیبا شویم حتی اگر درست غذا بخورید ، به اندازه کافی بخوابید و ورزش کنید ، پوست صورت شما می تواند چندان کامل نباشد. اما هیچ چیز وحشتناک تر از یک پوست خراب قبل از یک اتفاق بسیار مهم نیست: عروسی ، تولد ، مصاحبه شغلی یا قرار ملاقات. وقتی زمان کوتاه است و می خواهید صبح پوستی درخشان و شفاف ببینید ، ما به شما روش مطمئن برای " زنده کردن" پوست در یک شب می دهیم. 1. صورت خود را بشویید: همیشه صورت خود را قبل از خواب بشویید. اگر این کار انجام نشود ، تمام آلودگی و عرق کل روز باعث ایجاد بثورات ناخوشایند روی پوست می شود. وقتی خیلی خسته هستید و قدرت شستشوی کامل صورت را ندارید ، همیشه دستمال های تمیزکننده را در دست داشته باشید. 2. ماسک صورت: را توت فرنگی و ماسک آبگرم در خانه قبل از خواب برای صاف کردن هر گونه بی نظمی و خلل و فرج پوست. به هر حال توت فرنگی حاوی اسید سالیسیلیک است که در بسیاری از محصولات ضد آکنه یافت می شود ! چه چیزی برای ماسک نیاز دارید؟ فقط توت فرنگی تازه و ماست طبیعی و بدون افزودنی به مقدار مساوی. توت فرنگی ها را له کرده و با ماست مخلوط کنید تا خمیر یکدستی بدست آید. حدود 10 دقیقه به طور یکنواخت روی صورت بمالید. با آب در دمای اتاق بشویید. برای بهترین نتیجه ، به طور منظم از این ماسک استفاده کنید.

۱۴۰۰/۴/۱۴چگونه در عرض یک هفته پوستی صاف کرده است ماسک بلغور جو دوسر: بلغور جو دوسر را با آب لیمو و تخم مرغ مخلوط کنید ... آنتی اکسیدان هایی که غلات بلغور جو دوسر غنی است باعث کاهش پف می شود ، در حالی که اسید سیتریک باکتری های موجود در منافذ را از بین می برد و ویتامین E موجود در تخم مرغ باعث سفت شدن پوست می شود. پوست صورت پس از چنین ماسکی صاف صاف و کشیده می شود.

۱۴۰۰/۴/۱۴برای پوست صاف و روشن مهمترین چیز این است که تسلیم وسوسه بیرون آوردن جوش صورتتان نشوید. این می تواند منجر به ایجاد زخم یا التهاب بیشتر شود

۱۴۰۰/۴/۱۴ برای صورت صاف در یک هفته و پوست صاف و روشن آلوئه ورا یک ماده شناخته شده برای درمان زخم ها است ، و همچنین به عنوان یک وسیله برای درمان سریع آکنه عمل می کند

۱۴۰۰/۴/۱۴برای صورت صاف در یک هفته و پوست صاف و روشن عسل: بهترین راه حل برای پوست های حساس! عسل پوست را مرطوب می کند و تحریک کننده نیست . همچنین به تسکین پوست و کاهش تحریک کمک می کند

۱۴۰۰/۴/۱۴برای صورت صاف در یک هفته و پوست صاف و روشن خمیر دندان: یک داروی قدیمی برای مقابله با مشکلات غیر منتظره. ) لازم است قبل از خواب خمیر دندان را به صورت نقطه ای بر روی منطقه مشکل قرار دهید. در صبح ، التهاب بسیار کمتر خواهد شد.

۱۴۰۰/۴/۱۴ برای صورت صاف در یک هفته و پوست صاف و روشن . بخار دادن صورت: اگر منافذ مسدود شده ، بخار دادن صورت ابزاری عالی خواهد بود. به یک کاسه آب جوش نیاز دارید (مراقب باشید! فاصله صورت تا آب باید رعایت شود تا بخار سوزاننده نباشد) ، 2-4 دقیقه صبر کنید. سپس می توانید صورت خود را با لوسیون یا تونر پاک کنید و ماسک پاک کننده را به صورت خود بمالید.

۱۴۰۰/۴/۱۴چگونه در عرض یک هفته پوستی صاف کرده است آسپرین به کاهش التهاب و قرمزی پوست کمک می کند. برای این کار ، یک قرص آسپرین را در کمی آب حل کنید. خمیر حاصل را به صورت موضعی بر روی مناطق مشکل دار پوست بمالید. بعد از 3-4 دقیقه با آب گرم بشویید.

۱۴۰۰/۴/۱۴چگونه در عرض یک هفته پوستی صاف کرده است . یخ: یک داروی عالی و در دسترس همه برای شادابی و رنگ آمیزی پوست صورت است. پس از تمیز کردن صورت ، صورت خود را با یک مکعب یخ ماساژ دهید ، سپس می توانید یک کرم یا ماسک بزنید.

۱۴۰۰/۴/۱۴برای صورت صاف در یک هفته و پوست صاف و روشن . برای پاک و لطیف نگه داشتن پوست چند قانون وجود دارد که باید رعایت کنید: از مواد آرایشی متناسب با نوع پوست خود استفاده کنید. درست بخورید از الکل ، سیگار سو استفاده نکنید. هر روز و دو بار در روز ، پوست باید سه مرحله مراقبت را طی کند: تمیز کردن ، مرطوب کردن ، تقویت کننده. هر 1-2 هفته یک بار لایه برداری کنید.

۱۴۰۰/۴/۱۴چگونه در عرض یک هفته پوستی صاف کرده است "من شکر نیشکر و عسل گل را مخلوط می کنم ، آن را روی پوست قرار می دهم ، اجازه می دهم کمی سفت شود و با دستانم رول می شود: شما نمی توانید اسکراب بهتری را تصور کنید! بلافاصله پس از عمل ، من یک مرطوب کننده استفاده می کنم - بیش از حد ، به طوری که پوست به اندازه مورد نیاز جذب می شود. به هر حال ، این راز بهبودی من بعد از یک هفته کار است .

۱۴۰۰/۴/۱۴"من دیوانه زیبایی هستم. من مراقبت از پوست را با بسیاری از جزئیات و یکسری محصولات به یک مراسم خاص تبدیل کردم. صبح صورتم را می شویم ، سپس پوستم را با شیر تمیز می کنم ، سپس از یک تونر ، سپس یک سرم و سپس یک مرطوب کننده استفاده می کنم. هر مرحله سه دقیقه طول می کشد ، زیرا من می خواهم این محصول وقت داشته باشد تا به پوست نفوذ کند. عصرها آرایش را پاک می کنم ، صورتم را با موس یا کف ، سپس مقوی ، سپس کرم مغذی می شستم. هفته ای یکبار صورتم را روی آب داغ بخار می دهم تا منافذ پوست را باز کند ، سپس برای تمیز کردن عمیق یک لایه بردار استفاده می کنم ، سپس به مدت 15-30 دقیقه ماسک مرطوب کننده ، همیشه در سکوت و با موسیقی خوب ، بعد از ماسک - مقوی ، سرم ، مرطوب کننده کرم رنگ. بله ، من می دانم که خیلی اذیت می کنم ، اما غیر از این نمی توانم انجام دهم.

۱۴۰۰/۴/۱۴"عصرها صورتم را با روغن زیتون می شستم: این ماده پوست من را بهتر از کف ، ژل ، دستمال مرطوب و لوسیون تمیز می کند. و پس از آن ، نیازی نیست که به این فکر کنید که چه تعداد و چه مواد مضر روی پوست خود زده اید. مرطوب کننده من نیز بر اساس روغن زیتون است ، من آن را در داروخانه سفارش می دهم ، ماندگاری آن فقط دو روز است ، اما من از کیفیت اطمینان دارم. "

۱۴۰۰/۴/۱۴چگونه در عرض یک هفته پوستی صاف کرده است "من با ماسک وازلین روی صورتم می خوابم. بله ، شوخی نمی کنم ، اینطور است. یک لایه نازک وازلین را روی تمام صورتم می مالم و می خوابم. در صبح ، پوست به طرز شگفت انگیزی صاف و نرم است! هیچ کرمی این کار را نمی کند. و روبالشت به راحتی شسته می شود!

۱۴۰۰/۴/۱۴"احتمالاً ، من هیچ راز مراقبت شخصی ندارم. مگر اینکه هرگز در خارج از محل کار آرایش نکنید و هرگز بدون پاکسازی پوست به رختخواب نروید. ولی! و حتما صبح ها روغن بذر کتان بنوشید: اسیدهای امگا 3 و امگا 6 وجود دارد که برای پوست بسیار مهم هستند. من آن را روزی دو قاشق غذاخوری می خورم. این نیز راهی عالی برای سم زدایی از دستگاه گوارش است .

۱۴۰۰/۴/۱۴"من واقعاً به لوازم آرایشی اعتماد ندارم ، بلکه به طبیعت اعتماد دارم. صورتم را می شویم و آرایش خود را با روغن پاک می کنم (معمولاً روغن بادام است ، اما اگر نباشد ، با هر روغنی انجام می شود) و ماسک آووکادو می زنم (من فقط در مخلوط کن به حالت پوره ، آن را روی صورتم پهن می کنم و راه می روم تا زمانی که خسته شدم).

۱۴۰۰/۴/۱۴"من طرفدار لوازم آرایشی نیستم. یک مرطوب کننده دارم ، صبح و عصر برای پوست پلک ها از آن استفاده می کنم. من دلیلی برای ریختن پول به جیب یک سری دلال نمی بینم. اگر پوست من ناراحت کننده باشد ، غذای ناخواسته را محدود می کنم ، به روغن های طبیعی روی می آورم و آب بیشتری می نوشم! "

۱۴۰۰/۱۰/۱۴امروزه امکانات خاک رس در صنعت زیبایی رشد چشمگیری یافته است. خاک رس به یکی از مهمترین محصولات طبیعی برای دستیابی به پوستی سالم و درخشان از درون تبدیل شده است . به لطف خواص طبیعی خود، به تغذیه پوست کمک می کند و آن را هر چه بیشتر زیباتر می کند و خواص درمانی، ویتامین ها و مواد معدنی آن را به آن منتقل می کند.

۱۴۰۰/۱۰/۱۴برای دستیابی به اثر حتی بیشتر، خاک رس باید با گیاهان و سایر مواد دم شود .

۱۴۰۰/۱۰/۱۴خاک رس منافذ پوست را پر می کند، به عمق آن نفوذ می کند . پوست را تغذیه می کند و بسیاری از مواد معدنی ضروری را تامین می کند. بسیاری از ماسک های زیبایی با خاک رس ساخته می شوند.

۱۴۰۰/۱۰/۱۴ماسک خاک رس پاک کننده به حذف سلول های مرده قدیمی پوست و همچنین چربی و کثیفی انباشته شده از منافذ کمک می کند. خاک رس یک داروی موثر برای مبارزه با آکنه و محافظت از پوست مستعد آکنه است.

۱۴۰۰/۱۰/۱۴انواع مختلفی از خاک رس برای اهداف آرایشی استفاده می شود. خاک رس قرمز مراکشی این نوع خاک رس به عنوان افزودنی یا ماده اصلی در ماسک های زیبایی ، صابون ها و لوسیون ها استفاده می شود. خاک رس قرمز مراکشی رقیق شده با آب، ماسکی عالی برای پوست های چرب است. با این حال، هنگامی که به طور کامل با عسل و روغن زیتون ترکیب شود، ماسکی عالی برای پوست های خشک است.

۱۴۰۰/۱۰/۱۴خاک رس آتشفشانی این نوع خاک رس که از گدازه های آتشفشانی جامد شده به دست می آید، یک داروی طبیعی برای پاکسازی پوست از سلول های مرده، انواع آلودگی ها و همچنین پایه برای سلول های جدید است. پوست و مو را جلا می دهد و آن را شاداب، براق و نرم می کند.

۱۴۰۰/۱۰/۱۴خاک رس قرمز خاک رس قرمز برای درمان چین و چروک دور چشم و زیر چشم استفاده می شود. خاصیت قابض طبیعی آن پوست را حجیم می کند و به آن خاصیت ارتجاعی می بخشد.

۱۴۰۰/۱۰/۱۴خاک رس سبز این خاک رس پوست را تمیز و نرم می کند. به طور موثر پوسته پوسته شدن را از بین می برد، ذرات مرده را حذف می کند.

۱۴۰۰/۱۰/۱۴خاک رس سفید یا کائولن نام این خاک رس از نام منطقه ای در استان جیان هسی چین می آید که برای اولین بار در آنجا کشف شد. حاوی ماده معدنی کائولینین است. در هنگام تخریب (هوازدگی) گرانیت ها و سایر سنگ های حاوی فلدسپات (کائولن های اولیه) تشکیل می شود. در نتیجه شستشوی کائولن های اولیه، رسوب مجدد آنها به صورت سنگ های رسوبی رخ می دهد. به این ترتیب کائولن های ثانویه یا رس های کائولن تشکیل می شوند.

۱۴۰۰/۱۰/۱۴کائولن یک خاک رس بسیار نازک و تصفیه شده است که چربی اضافی را از سطح پوست جذب می کند، به خصوص در مورد پوست های چرب. به عمق پوست نفوذ می کند، کثیفی را جذب می کند و منافذ را سفت می کند و پوست را لیفت و سفت می کند. پوست را عمیقا تمیز می کند، آکنه و جوش را از بین می برد. پوست جوان و شاداب به نظر می رسد. کائولن دارای خاصیت خنک کنندگی، رفع خستگی، التهاب و شل شدن عضلات صورت است. قوام نازک و نیمه مایع این خاک رس آن را به یک ماسک موی عالی و برای درمان خارش پوست سر تبدیل کرده است. قبل از شامپو زدن استفاده می شود.

۱۴۰۰/۱۰/۱۴خاک رس سفید ارگانیک نیز بوهای نامطبوع را از بین می برد و بدن را خوشبو می کند. پوست را خنک می کند و ماهیچه های صورت را شل می کند. همچنین برای مراقبت از پوست نوزادان استفاده می شود.

۱۴۰۰/۱۰/۱۴خاک رس سیاه این یک درمان طبیعی برای کاهش وزن و کانتورینگ بدن است. مایعات اضافی را که در اثر اختلالات و بیماری های مختلف جمع شده اند از بدن خارج می کند. رژیم غذایی، ورزش و پوشش خاک رس با هم نتایج عالی می دهد.

۱۴۰۰/۱۰/۱۴از روم باستان برای مراقبت از پوست استفاده می شده است. در انگلستان، صادرات آن تا آغاز قرن 18 ممنوع بود، بنابراین خواص آن با ارزش بود، که به ویژه در تولید پشم - برای تصفیه آن استفاده می شد.

۱۴۰۰/۱۰/۱۴خاک رس Multani mitti بدن ما را کاملا تمیز می کند. به دلیل خاصیت جاذب عالی، به عنوان ماسک صورت استفاده می شود، منافذ را سفت می کند و چربی اضافی را جذب می کند و همچنین ذرات مرده پوست را از بین می برد. می توان آن را در حین حمام اضافه کرد یا به صورت خمیری روی صورت و مو استفاده کرد. پوست را صاف، نرم، سالم و درخشان می کند و موها را بدون خشکی خاصی الاستیک و براق می کند. زنان در هند به جای شامپو از multani mitti برای شستن موهای خود استفاده می کنند.

۱۴۰۰/۱۰/۱۴ در هند دستور العمل هایی برای ماسک های خانگی خاک رس multani mitti وجود دارد. این نه تنها توسط زنان، بلکه توسط مردان نیز استفاده می شود. کمی سفید می کند، رنگ چهره را بهبود می بخشد، سموم را از پوست پاک می کند، آن را از آلودگی های مختلف پاک می کند، در برابر جوش ها، آبسه ها و تاول ها کمک می کند، یک ضد عفونی کننده عالی است. ماسک حدود یک ساعت روی صورت یا بدن نگه داشته می شود، سپس با آب خنک بدون مواد شوینده شسته می شود. مهم است که ماسک را بیش از حد در معرض قرار ندهید، در غیر این صورت پوست را خشک می کند.

۱۴۰۰/۱۰/۱۴کائولن و multani mitti به لطف استفاده در زیبایی شناسی - خاصیت پاک کنندگی و ضد عفونی کنندگی - خاصیت مغذی و نرم کنندگی - خاصیت خنک کنندگی و ضد التهابی دارد - خاصیت سفت کننده و تقویت کننده - خواص زهکشی این خاک رس همچنین لکه های شراب را از مواد غیرقابل شستشو پاک می کند. در هند، در اطراف خانه برای از بین بردن نشت روغن از ماشین استفاده می شود. کائولن بخشی از: ماسک سفت کننده صورت Aasha، ماسک تقویت کننده صورت Aasha است

۱۴۰۰/۱۱/۵چهار محصول رایج که پوست را از بین می برند به گفته متخصص تغذیه، برخی از محصولات، اگر به صورت مداوم مصرف شوند، تأثیر بسیار منفی بر وضعیت پوست دارند. مشخص است که پوست با حساسیت به تغییر رژیم غذایی پاسخ می دهد. به عنوان مثال، اگر فردی مصرف قند را متوقف کند، پس از یک هفته می بیند که رنگ چهره بهبود یافته است، "سفت" شده است، تورم ناپدید شده است. این قند است که فیبرهای کلاژن را به لخته های سخت تبدیل می کند که باعث ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست می شود. در مرحله دوم، اگر می خواهید پوستی زیبا داشته باشید، باید الکل را کنار بگذارید. بدن را بسیار کم آب می کند، که بلافاصله بر وضعیت اپیدرم تأثیر می گذارد. ما در مورد مراحل آشکار اعتیاد به الکل صحبت نمی کنیم، زمانی که تغییرات واضح و گاهی غیرقابل برگشت می شوند - حتی دوزهای کوچک الکل به رگ های خونی آسیب می رساند و باعث تورم مداوم می شود. ثالثاً گلوتن که در شیرینی ها و ماکارونی و ... وجود دارد به پوست آسیب می رساند. باعث ورم می شود، صورت را حالت خمیری می کند، باعث پیدایش لکه های پیری می شود. چهارم، محصولات لبنی هستند. در واقعیت های مدرن، بسیاری به سادگی لاکتوز را جذب نمی کنند، که منجر به التهاب، به عنوان مثال، آکنه می شود. پوست پروتئین بدون چربی، چربی های "سالم"، فیبر و ویتامین ها را دوست دارد.

۱۴۰۰/۱۱/۱۷پاکسازی پوست مهمترین مرحله در فرآیند مراقبت از صورت است. بی جهت نیست که در کشورهای آسیایی که طبق آمار، زنان بسیار جوانتر از زنان اروپایی به نظر می رسند، توجه زیادی به این آیین می شود. پاکسازی نه تنها پاک کردن آرایش است، بلکه خلاص شدن از شر سلول های مرده پوست، عرق و آلودگی های ماهیت متفاوت است. هر کدام از این مشکلات ابزار حل خود را می طلبد. بنابراین، آرایش چشم به حذف لوسیون های مخصوصی که برای رهایی از آلودگی های ناشی از عملکرد نامناسب غدد چربی مناسب نیستند، کمک می کند. همچنین لازم به یادآوری است که انواع پوست به پاک کننده های مختلفی نیاز دارند که همزمان پوست را به طور موثر تمیز کرده و با ترکیب تهاجمی خود به آن آسیبی نرسانند.

۱۴۰۰/۱۱/۱۷از مصرف رتینول غافل نشوید به طور سنتی، رتینول، ویتامین A، برای مبارزه با آکنه استفاده می شد، اما با گذشت زمان مشخص شد که علاوه بر جلوگیری از التهاب و اثر درمانی، به صاف شدن پوست و افزایش خاصیت ارتجاعی آن کمک می کند. به عبارت ساده، رتینول جوانی سلول های پوست را طولانی می کند و همچنین اثر تجمعی دارد، یعنی بر اساس اصل پرکننده عمل می کند و به تدریج چین و چروک ها را پر می کند. همچنین بهتر است محصولات حاوی ویتامین A را با کمک یک متخصص زیبایی انتخاب کنید که به تعیین غلظت و روش رساندن ویتامین به پوست کمک می کند. دانستن اینکه آماده سازی رتینول را می توان حتی در سنین نوجوانی نیز استفاده کرد، اضافی نخواهد بود، اما دوباره فقط پس از مشورت با متخصص. به عنوان پیشگیری از تغییرات مرتبط با افزایش سن، استفاده از چنین داروهایی روی پوست دو بار در هفته کافی است.

۱۴۰۰/۱۱/۱۷از سرم ها استفاده کنید سرم ها فرآورده هایی با درصد بالایی از مواد فعال بیولوژیکی هستند که می توانند به لایه شاخی پوست نفوذ کرده و در سطح سلولی کار کنند. چنین کنسانتره هایی تأثیر برجسته ای دارند و به حل مشکلات صرفاً خاص کمک می کنند که هم یک مزیت و هم به نوعی منفی است. مزیت واضح سرم ها توانایی آنها در تأثیرگذاری عمیق بر منبع مشکل و حل آن نسبتاً سریع است. علاوه بر این، سرم‌ها معمولاً تأثیر سایر محصولات مراقبت از پوست را افزایش می‌دهند، همچنین می‌توانند از بروز مشکلات پوستی قابل پیش‌بینی جدید جلوگیری کنند و همچنین مشکلات را در طول مسیر حل کنند. سرم‌ها، نیاز به مشورت با متخصص پوست و زیبایی است که به شما در انتخاب سرم مناسب کمک می کند. خود درمانی با سرم‌ها مملو از ظهور عوارض جدید است.

۱۴۰۰/۱۱/۱۷استفاده روزانه از فوم ها، روغن ها، لوسیون ها و صابون های مختلف امری ضروری است، اما روند پاکسازی ناخالصی های پوست به همین جا ختم نمی شود. هفته ای یکبار لازم است منافذ را عمیقا پاکسازی کنید تا از شر گرفتگی ها و جوش های سرسیاه و التهاب خلاص شوید که روند پیری پوست را تسریع می کند. ماسک‌ها، اسکراب‌ها، اسفنج‌ها، برس‌های برقی و سایر وسایلی که هدفشان کار عمیق و سخت است برای این کار عالی هستند.

۱۴۰۰/۱۱/۱۷رژیم غذایی خود را عادی کنید البته، شما در مورد خطرات چرب، شور، شیرین و سایر موارد بسیار خوشمزه، اما فوق العاده مضر می دانید. با این حال، آیا از مقیاس آن شکست هایی که در آینده بدون مراقبت مناسب برای تغذیه شما در انتظار شما هستند، کاملا قدردانی می کنید؟ غذا سلول های ما را با مواد مغذی لازم برای عملکرد مناسب همه اندام های بدن تامین می کند. اگر رژیم غذایی شما به وضوح به سمت غذای اشتباه منحرف شده است، خود را از بسیاری از عناصر ضروری محروم می کنید. بنابراین آنتی اکسیدان های موجود در سبزیجات و میوه های تازه به مبارزه با رادیکال های آزاد کمک می کند، اسیدهای چرب موجود در ماهی برای داشتن پوستی درخشان و جوان ضروری است، بنابراین با بی توجهی به این غذاها، پوست خود را در معرض سوتغذیه قرار می دهید.

۱۴۰۰/۱۱/۱۷برو برای ورزش ورزش هوازی نه تنها برای تقویت عضلات و چربی سوزی عالی است، بلکه برای حفظ سلامت پوست نیز عالی است. به یاد بیاورید که با این نوع فعالیت بدنی، منبع اصلی فعالیت عضلات اکسیژن است که بدن ما از جمله پوست را در طول تمرین به طور فعال اشباع می کند. کمبود اکسیژن منجر به نقض ساختار سلول‌ها و رشد سریع علائم پیری می‌شود، بنابراین یک ساعت روی تردمیل نه تنها یک منهای بر حسب سانتی‌متر در ناحیه کمر است، بلکه یک سفر کوتاه به آرایشگر است. به علاوه، شایان ذکر است که با فعالیت بدنی شدید، تعریق فعال رخ می دهد که در آن سموم از بدن آزاد می شوند.

۱۴۰۰/۱۱/۲۸چطور پوست صاف داشته باشیم ......سفت شدن صبحگاهی پوست....... پوست ما در صبح و همچنین کل بدن نیاز به "بیدار شدن" دارد. و نکته اصلی در این فرآیند گردش خون است. شستشوی کنتراست را امتحان کنید - ابتدا با آب گرم، سپس سرد، سپس دوباره گرم کنید. و همینطور چندین بار. به شما نشاط می بخشد و پوست شما احیا می شود. نکته مهم: باید این شستشو را با آب گرم به پایان برسانید تا در پایان عمل، پوست بیش از حد سرد نشود.

۱۴۰۰/۱۱/۲۸صافی صورت در یک هفته ...............آب و آبرسانی را فراموش نکنید پزشکان و متخصصان تغذیه به اتفاق آرا تکرار می‌کنند: باید روز را با تامین تعادل آب در بدن شروع کنید، برای این منظور توصیه می‌شود قبل از صبحانه یک لیوان آب بنوشید. بهتر است اگر کمی با لیمو اسیدی شود - برای سرعت بخشیدن به متابولیسم. مهم ترین اندام خارجی ما، پوست، نیز نیاز به آبرسانی دارد.اگر در صبح متوجه خشکی پوست شدید، باید به فکر قرار دادن یک مرطوب کننده در اتاق باشید. اما حتی اقدامات مرطوب کننده و بخور ممکن است برای رسیدن به اثر مطلوب کافی نباشد و پس از آن لازم است که روش های روزانه صورت را انجام دهید. محصولات زیادی وجود دارد، چه طبیعی و چه به طور خاص توسط انسان، که به مرطوب کردن پوست در صبح کمک می کند. تونیک ها، امولسیون ها، کرم های سبک - برای کسانی که دوست دارند خود را با محصولات زیبایی، ماسک های طبیعی مختلف مرطوب کنند - برای کسانی که عاشق مواد طبیعی هستند. ماسک های خیار، مرطوب کننده های میوه و ماسک های آلوئه ورا محبوب و موثر هستند.

۱۴۰۰/۱۱/۲۸پوست شفاف در یک هفته.............برای پوست درخشان صبح و عصر مراقب غذای خود باشید یک صبحانه مناسب بر وضعیت صبحگاهی پوست صورت نیز تأثیر می گذارد - زیرا می خواهیم با رعایت نکات قبلی تأثیری را که به دست آورده ایم طولانی کنیم! همه متخصصان تغذیه در این مورد اتفاق نظر دارند: صبحانه باید مغذی باشد، اما سنگین نباشد. بنابراین، بهتر است از سرخ کردن و شیرینی در صبح خودداری کنید. «آنچه در غروب در معده است، صبح روی صورت است». به این ترتیب است: اگر در وعده شام ​​با غذاهای چرب، شیرین، سنگین یا شور زیاده روی کنید، تورم، چربی پوست در صبح اجتناب ناپذیر است، ممکن است التهاب یا آکنه ظاهر شود. در عصرها بهتر است سبزیجات، لبنیات، میوه ها، غلات فرآوری شده حرارتی مصرف کنید.

۱۴۰۰/۱۱/۲۸سفیدی صورت در یک هفته .... و چگونه در عرض یک روز زیبا شویم .......از خواص جادویی قهوه استفاده کنید همه ما در مورد اثر نیروبخش قهوه می دانیم . اما، با کمال تعجب، نه تنها می توانید آن را بنوشید، بلکه از آن به عنوان ماسک صورت نیز استفاده کنید. ماسک قهوه ورم، کیسه های زیر چشم، تورم را تسکین می دهد. ماسک تفاله قهوه به دلیل آمینو اسیدها، آنتی اکسیدان ها و ویتامین های B موجود در قهوه، خاصیت سفت کنندگی و طراوت بخشی دارد. این به پاکسازی پوست و بهبود گردش خون کمک می کند، فرآیندهای متابولیک را فعال می کند. تهیه ماسک صورت قهوه بسیار ساده است: ۲ قاشق غذاخوری تفاله قهوه را با مغز گردو آسیاب شده مخلوط کنید. مخلوط را روی پوست مرطوب پخش کنید، بگذارید 8 تا 10 دقیقه بماند، سپس آبکشی کنید. صورت پاک می شود و تورم فروکش می کند.

۱۴۰۰/۱۱/۲۸چگونه در عرض یک هفته پوستی صاف داشته باشیم .......... در اتاق تاریک بخوابید و حتماً آن را تهویه کنید خوابیدن در اتاقی تاریک و خنک نکته ای است که به شما کمک می کند تا صبح صورت شاداب به نظر برسد. خواب خوب در سکوت، بدون نوری که چشم را تحریک می کند، متابولیسم را بهبود می بخشد، به مغز شما کمک می کند تا استراحت خوبی داشته باشد. خنکی باعث گردش خون خوب می شود. اما گرمای بیش از حد و تعریق هم برای بدن و هم برای پوست مضر است.

۱۴۰۰/۱۱/۲۸صورت صاف در یک هفته ............بالش مناسب را برای خواب انتخاب کنید نباید خیلی صاف باشد. مهم است که در هنگام خواب سر شما (و بنابراین صورت شما) در حالت بالا باشد - این به جلوگیری از تورم در صبح کمک می کند. خوب است که خود را به خوابیدن به پشت یا حداقل به پهلو عادت دهید: کسانی که دوست دارند با افزایش سن، تمام شب را روی شکم خود بخوابند، به طور فزاینده ای با عواقب این عادت مواجه می شوند - صبح صورت چروکیده و خسته به نظر می رسد. ارزش توجه به کیفیت روبالشی را دارد: پارچه های طبیعی (ابریشم، ساتن، کتان، پنبه) ترجیح داده می شوند، نه مصنوعی. به هر حال، از همه موارد فوق، پنبه برای صورت کمتر مفید است، زیرا رطوبت زیادی را در طول شب جذب می کند، که به خشک شدن پوست کمک می کند. علاوه بر این، همانطور که متخصصان پوست هشدار می دهند، رطوبت روی بالش می تواند آلرژن ها و باکتری ها را "جذب" کند.

۱۴۰۱/۱/۱۹برای داشتن پوستی سالم و درخشان، باید به طور مداوم به مراقبت از خود توجه کنید. این فقط در مورد روش های مراقبت از پوست نیست، بلکه در مورد تغییرات سبک زندگی نیز می باشد، زیرا بسیاری از عادات می توانند ظاهر پوست را خراب کنند. با در نظر گرفتن فاکتورهای کلیدی، می توانید از عوارض جلوگیری کنید و تا زمانی که ممکن است درخشش سالمی داشته باشید.

۱۴۰۱/۱/۱۹خلاص شدن از شر سلول‌های مرده پوست که می‌توانند منافذ پوست را مسدود کرده و صورت شما را کدر نشان دهند، بخش مهمی از روتین زیبایی شما است. تولید سلول های جدید و درخشندگی به صورت ضروری است. با این حال، مهم است که هنگام لایه برداری مراقب باشید. دکتر لیدا بووز، متخصص پوست و مو توصیه می کند: "لایه برداری با اشیاء ساینده، مانند استفاده از برخی برس ها، می تواند باعث درجات مختلفی از التهاب در پوست ما شود که می تواند منجر به بدتر شدن ملاسما(لکه های تیره یا بی رنگ روی پوست) و لکه های تیره شود (به نام "هیپرپیگمانتاسیون پس از التهابی").

۱۴۰۱/۱/۱۹تونیک می تواند هم بهترین دوست و هم بدترین دشمن باشد. هدف آن جوانسازی ملایم پوست و آماده سازی آن برای جذب هر گونه محصولات مرطوب کننده ای است که بعد از پاکسازی صورت خود استفاده می کنید، اما این محصول نباید رطوبت را از بین ببرد. هنگام استفاده از این محصول آرایشی مراقب باشید. دکتر لیدا بووز می‌گوید که «مصرف بیش از حد تونیک‌های پس از پاک‌سازی [باید ممنوع باشد]. اگر پاک کننده پوست را به خوبی تمیز کند، حتی ممکن است این مرحله ضروری نباشد. و حتی می تواند مضر باشد، به خصوص برای انواع پوست های حساس تر یا به طور کلی پوست های خشک.

۱۴۰۱/۱/۱۹برای حفظ جوانی پوست و در امان ماندن از مشکلات مختلف، استفاده از کرم ضد آفتاب به سادگی ضروری است. Bowes هشدار می دهد: "این احتمالاً یکی از بزرگترین اشتباهات است، زیرا قرار گرفتن در معرض آفتاب تجمعی در طول سال ها می تواند منجر به رنگدانه ها و لکه های ناهموار و همچنین چین و چروک و سرطان پوست شود. در هر زمانی از سال، استفاده از کرم ضد آفتاب باید در اولویت مراقبت از پوست باشد." در آب و هوای خاص، کرم های ضد آفتاب باید هر روز صبح استفاده شود و در طول روز دوباره استفاده شود.

۱۴۰۱/۱/۱۹روش درمانی رایج و محبوب برای داشتن پوستی سالم و درخشان نیازی نیست که فیشال(درمان رایج برای داشتن پوستی سالم و درخشان) به یک ناحیه محدود شود. توجه به نواحی مجاور به همان اندازه مهم است - برای تأثیر بهینه، گردن، سینه و شانه ها نیز باید مرطوب و درخشان شوند. به گفته بووز، «این مناطق اغلب نادیده گرفته می شوند و بیشترین توجه را می طلبند. در مقایسه با پوست صورت، پوست گردن و دکلته حاوی کلاژن کمتر و غدد چربی کمتری است که معمولا به حفظ یک مانع سالم کمک می کند. برای حمایت از تولید کلاژن و مبارزه با پیری پوست، باید با ماسک ها و سرم های احیا کننده حاوی پپتیدها و آنتی اکسیدان ها مرطوب شود.

۱۴۰۱/۱/۱۹عادت به خواب رفتن بدون پاک کردن آرایش ......شاید بدانید که این پایه اصول اولیه است، اما بسیاری از زنان فراموش می کنند قبل از رفتن به رختخواب آرایش خود را پاک کنند. پاکسازی باید به طور کامل انجام شود تا پوست فرصت تنفس و تجدید خود را در هنگام خواب داشته باشد. منافذ مسدود شده منجر به تجمع سبوم می شود که باعث آکنه می شود.

در ادامه بخوانید...

سبزیجاتی که باعث کاهش چین و چروک می شود

در

کارشناسان آلمانی از موسسه تحقیقات پزشکی لایبنیتس در دانشکده محیط زیست در دوسلدورف گفتند اگر مقدار زیادی گوجه فرنگی در رژیم غذایی شما وجود داشته باشد، می تواند از چین و چروک و حتی سرطان پوست جلوگیری کند. در گوجه فرنگی، مقدار زیادی آنتی اکسیدان لیکوپن وجود دارد که به محافظت از بدن در برابر اشعه ماوراء بنفش مضر کمک می کند. خواص مشابهی در رنگدانه دیگر، لوتئین وجود دارد، که در مقادیر زیادی در کلم و اسفناج یافت می شود.

دانشمندان یک آزمایش انجام دادند که در آن 65 نفر شرکت کردند. آنها به دو گروه تقسیم شدند: به گروه اول اول، افزودنی از گوجه فرنگی ،لوتئین دادند . در آغاز و در پایان هر دوره 12 هفته، پوست آنها با اشعه ماوراء بنفش UVA1 و UVA / B آزمایش شد و پس از 24 ساعت نمونه برداری انجام شد. طبق نتایج، در افرادی که لوتئین یا لیکوپن دریافت نکرده اند،تعداد ژن های خاصی که مسئول التهاب پوست و ظاهر شدن چین و چروک پوست هستند افزایش یافته است. این ها شایع ترین عوارض جانبی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید می باشد. برعکس، استفاده از مواد فوق به طور چشمگیری باعث کاهش ژنهای مربوطه شد. لازم به ذکر است که کلم و گوجه فرنگی جایگزین مناسبی برای کرم ضد آفتاب یا سایر اشکال محافظتی مانند کلاه یا لباس برای مراقبت از پوست  نیستند، اما این آزمایش نشان می دهد که مکمل های لوتئین و لیکوپن موجود در این سبزیجات ممکن است یک ابزار اضافی برای خنثی کردن اثرات مضر اشعه UV باشد.

نظرات

در ادامه بخوانید...

با توجه به سن هر چروک معنای خاص خودش را دارد

در
عضلات صورت مسئول بیان احساسات هستند. هنگامی که ما عکس العمل های خنثی، تعجب، خنده و غیره را انجام می دهیم،عضلات کاهش می یابند. به طور متوسط ​​روزانه 15،000 سلول کاهش می یابد و در نتیجه فعالیت فعال عضلات صورت به نظر می رسد چین و چروک بوجود می آید. برای اولین بار چین و چروک را می توان در 20 سالگی دید، با سن، چروک ها عمیق تر می شوند. خدمات زیبایی شامل کرم ها در مبارزه با چنین چین و چروکی موثر هستند اما در بزرگسالان جراحی و تزریق ژل و چربی موثر است.
 
در طول زندگی فرد، ویژگی های او، شکل و چهره ثابت نیست. کودک کوچک رشد می کند، صورت او به تدریج بالغ می شود، در بزرگسالان، پیری شروع می شود، ساختار پوست و عضلات تغییر می کند، کشش پوست آنها کاهش می یابد، وزن بدن افزایش یا کاهش می یابد. بسیاری از عوامل بر روی صورت فرد منعکس می شوند: سلامت، سبک زندگی، مصرف الکل و مواد مخدر، و سیگار کشیدن.
 
یکی از شایع ترین تغییرات در این قسمت از بدن، از دست دادن حجم صورت است. در حقیقت در همان زمان متوجه شدم که صورت به نظر می رسد کمتر گرد و کشیده شده است و کانتور(پوشاندن عیوب) کردن آن به راحتی قبل نیست . البته ظاهر هر فرد تا حدی متفاوت است.

 

از دست دادن حجم در صورت چیست؟

با از دست دادن حجم در مواجهه با یک فرد، وضعیت شدید در تورگور بافت در این منطقه و همچنین در ناحیه گردن وجود دارد. در واقع، چهره به نظر می رسد "تخلیه" و خشک شده، حجم آن ناپدید می شود، گونه ها بصورت قابل توجه نرم و ناپدید می شوند. با افت شدید حجم، صورت فرد شروع به شبیه شدن به یک جمجمه پوشیده شده با پوست می کند. خشک شدن پوست، آتروفی چربی زیر جلدی و عضلات صورت نیز رخ می دهد.
 
این حالت همیشه با فرآیندهای پیری همراه نیست، اگرچه در افراد سالمند و سالخورد بسیار قابل توجه است. از دست دادن حجم این قسمت از بدن نیز می تواند در کودکان دیده شود، در این صورت آنها غیر طبیعی، دردناک و خسته دیده می شوند.
 
در فرد مبتلا به علامت توصیف شده، نه تنها حجم صورت، بلکه شکل آن نیز تغییر می کند. کشش پوستی ناپدید می شود، تورگور پوست از بین می رود. 
 
لازم به ذکر است که یک چهره لاغر می تواند یک ویژگی ساختار تشریحی یک فرد باشد. اما در صورتی که در کمتر از یک ماه یک فرد از حالت عادی با وضعیتی این چنینی روبرو شود باید به پزشک مراجعه کند.
 

 

علت از دست دادن حجم صورت چیست؟

پزشکان و دانشمندان، با بررسی وضعیت چروک افتاده صورت، علل زیر را برای شروع علامت شناسایی می کنند:
 
روند طبیعی و پیری، از دست دادن پوست و انعطاف پذیری عضلات
کمبود آب
کاهش شدید وزن
برخی از بیماری های سیستم غدد درون ریز بدن.
همچنین ممکن است فرد به دلیل ورزش بیش از حد و تغذیه نامناسب،  پانکراتیت مزمن، لنفوم روده، انسداد مجاری صفراوی، بیماری کرون، دیابت، لوسمی، افسردگی، سل، نارسایی قلبی، سیروز کبد، کاهش وزن شدید و ناسالم و سایر بیماری ها و غیره حجم صورت را از دست بدهد.
 

علائم اصلی چهره ای که در حال لاغر شدن است:

رنگ پوست شروع به خاکستری شدن می کند، پژمرده و ناسالم
چین و چروک و پوست خشک صورت و گردن
گونه های توخالی، آتروفی عضلانی، به خصوص با حرکات صورت
تغییر شکل چهره
از دست دادن انعطاف پذیری پوست، تغییر بافت آن.
 

 

فرآیندهای پیری، که بر روی ظاهر فرد تاثیر می گذارد

ویژگی های فرآیند پیری در بدن، تا حدودی، به واسطه وراثت و همچنین شیوه زندگی فرد تعیین می شود، چه در ورزش، چه در غذا خوردن، چه در مورد بیماری های مزمن و چه در بیماری های  حاد.
 
عوامل داخلی پیری همراه با تأثیرات محیطی، اثرات مضر خورشید، هوا و آب آلوده است . با گذشت زمان، مردم بعضی از فرایندها را کاهش می دهند، تولید مواد خاصی را که به علت پیری رخ می دهد، کاهش می دهند
 
کاهش حجم چهره در هنگام پیری، با از دست دادن حجم، همراه با چین و چروک و از دست دادن شفافیت و چگالی عمدتا به دلیل نازک شدن پوست و کاهش تعداد سلول های آن است. از دست دادن حجم اغلب ساختار و شکل سر را به طور کلی تغییر می دهد - این موضوع از بین رفتن پوست، از دست دادن وضوح خطوط و ویژگی هاست. تغییرات ساختاری در پوست در هر سال زندگی انسان رخ می دهد.
 
چگونگی شناسایی پیری ؟ چنین چیزی به عنوان "مثلث زیبایی" وجود دارد. مثلث نشان می دهد که چگونه کاهش حجم منجر به تغییر ظاهر می شود.
در یک مرد جوان، حجم جلوی سر تقریبا به طور مساوی توزیع می شود، به طوری که ظاهر جوان و جذاب مشخص می شود. جوانان می توانند گونه های پر،کامل، پوست صاف، چارچوب مشخصی از خط فک را داشته باشند. این عوامل با هم ساختار، تصویر و شکل قسمت جلویی را تشکیل می دهند، گسترده تر از بالا، به سمت پایین می آیند.
 
علائم از دست دادن حجم صورت که ناشی از سن است، منجر به این واقعیت می شود که مثلث بصری به مثلث وارونه تبدیل می شود، به طوری که خط فک به صورت تار تر و ملایم تر می شود، پوست می تواند در بعضی قسمت ها آویزان شود، گونه ها تا حدودی چین و چروک بخوردند، چین و چروک روی پیشانی ظاهر می شود، و گوشه های دهان به سمت پایین حرکت کنند. ظاهر یک شخص مسن تر می شود. بخش گسترده تر مثلث به پایین خط فک حرکت می کند.
 
از دست دادن حجم صورت در روند پیری ناشی از این واقعیت است که پوست به تدریج تولید یا کاهش تولید مواد را طراحی می کند تا انعطاف پذیر تر شود، یعنی موادی که به نظر می رسد آن را از درون پر می کنند و به شکل ظریف و ملایم تر نگاه می کنند. در عین حال، پوست به طور تدریجی فرو می رود، و صورت به نظر می رسد پیری مشخص است. این رخ می دهد در لایه اپیدرمی پوست، جایی که مقدار و میزان تولید اسید هیالورونیک و لیپید ها کاهش می یابد. یک مقدار طبیعی از این مواد پوست را تسریع و تکان می دهد، در حالی که فقدان آنها عامل اصلی ضعف پوست، سختی و خشکی آن است.
 
در لایه های عمیق پوست، از بین رفتن سالانه فیبرهای کلاژن و الاستین وجود دارد که "اسکلت" درونی پوست را تشکیل می دهند، که مسئولیت انعطاف پذیری و قدرت آن را تشکیل می دهد. هنگامی که تعداد سلول هایی که پوست و حجم صورت را از داخل تشکیل می دهند، کاهش می یابد، لایه های عمیق تر پوست شروع به ضخیم شدن می کنند، به همین علت، گونه های کشیده و تیره تر ظاهر می شوند.
 
همچنین، گردش خون در پیری نقش خود را در این فرایند بازی می کند، به همین علت که مواد مغذی نیز در سلول های پوستی کاهش می یابد.
 

 

تاثیر کم آبی بدن بر پوست صورت

حالت کم آبی بدن ناشی از کاهش قابل ملاحظه ای از آب و نمک، اختلالات متابولیسم آب و الکترولیت است. آب جزء هر سلول در بدن است و همچنین متعلق به اجزای اصلی خون و مایع مغزی نخاعی است. کاهش مقدار طبیعی آن منجر به غلظت خون، انتقال آب باقی مانده از سلول به فضای بین سلولی، اختلال عملکرد سلولی می شود.
 

چرا کم آبی رخ می دهد؟

یکی از دلایل، ماندن طولانی مدت زیر نور خورشید در روزهای گرم است. در کودکان و بزرگسالان، کم آبی بدن در برابر ضایعات عفونی، بیماری های همراه با استفراغ، اسهال، تب و عرق افزایش می یابد. واکنش بچه ها به کمبود آب بسیار قوی تر است، زیرا متابولیسم شدیدتری دارند. اگر بدن قادر به مقابله با کم آبی بدن نباشد، عوارض در آن ایجاد می شود.
 
علائم کم آبی بدن بسیار مشخص است - فرد شروع به تشنگی می کند، او دچار خشکی، کاهش حجم ادرار که به رنگ تیره و بوی تیز است. ضعف و خستگی نتیجه مستقیم اختلال آب و الکترولیت است. در موارد شدید، بیمار شکایت از تاری دید، سرگیجه، سردرگمی دارد.صورت لاغر یک نشانه معمولی از کمبود آب است.این وضعیت به خصوص در ظاهر کودکان قابل توجه است. برای آنها، کم آبی شدید می تواند منجر به مرگ شود.
 

عوارض جانبی از دست دادن وزن: از دست دادن صورت

همانطور که معلوم است، فقط کاهش وزن بیش از حد، تنها اولین گام زیبایی و جذابیت است. هنگامی که مقیاس تناسب اندام در نهایت به شکل دلخواه در آمد کاهش وزن باید متوقف شود و با لاغر تر کردن بدن با مشکلات جدی روبرو می شویم.
 
علاوه بر از دست دادن حجم صورت، گونه های توخالی، بعد از از دست دادن وزن، حلقه های سیاه زیر چشم و دور چشم ، چین و چروک هایی که بخاطر افزایش سن نیستند و تیره شدن رنگ صورت ظاهر می شوند . این وضعیت به ویژه برای افرادی که وزن خود را به شدت و در زمان کم از دست می دهند، و همچنین برای کسانی که وزن زیادی را به عنوان مثال، از 120 به 70 کیلوگرم را از دست می دهند، رخ می دهد.
 
رژیم غذایی سخت به خصوص در حالت ناشتا، یک اثر بسیار منفی بر بدن، از جمله بر صورت دارد. با توجه به این واقعیت که بدن به مقدار مناسبی از مواد مغذی، گرفتن کربوهیدرات ، چربی ، پروتئین برای ساخت بافت چربی نیاز دارد، در رژیم غذایی نامتعادل این اتفاق برای بدن می افتد. رسوبات چربی در زیر پوست چهره شل می شود، بنابراین، آنها عمدتا تخریب می شوند. پس از کاهش شدید وزن، چین و چروک، به ویژه روی صورت  فرد ظاهر می شود.
 
بعد از سن 30 سالگی، توصیه می شود که برای نوسانات وزن مراقب باشیم و برای تثبیت آن در شاخص های طبیعی تلاش کنیم.
 
لازم به ذکر است که از دست دادن حجم صورت همراه با مواردی از کاهش قابل توجه وزن، نه تنها با هدف کاهش وزن است، بلکه اگر فرد به علت بیماری وزن را از دست می دهد، با ضایعات انکولوژیک، افسردگی، تغییرات در زنان بعد از زایمان قابل مشاهده است. گاهی اوقات حتی کسانی که در اطراف شما هستند، متوجه تغییر در صورت می شوند.
 

چگونه صورت را بازسازی کنیم؟

برای کودکان و نوجوانان، اگر علت کاهش وزن تحت درمان و تصحیح قرار گیرد، بازسازی حجم صورت در چند ماه صورت می گیرد. هرچه شخص مسن تر باشد، برای بازگشت به حالت قبلی سخت تر است.
 

 

تاثیر اعتیاد بر پوست صورت

بعد از آمفتامین، هروئین، کوکائین، متامفتامین و بعضی از داروهای دیگر، فرد در نهایت شبیه یک اسکلت زنده می شود، مسمومیت کامل بدن او باعث نقض مطلق تمام فرآیندهای تمام اندام ها، سلول ها و بافت ها می شود. معتادان  معمولا وزن را به طرز چشمگیری از دست می دهند، زیرا بدن همه نیروها و منابع را در برابر سم های دریافتی از بین می برد. علاوه بر از دست دادن وزن، معتادان به مواد مخدر دندان ها را از دست می دهند، زخم هایی روی صورت ظاهر می شود، چین و چروک بسیار قابل توجه است. در 25 سال، فرد معتاد ممکن است مانند 50 ساله باشد.
 

 

تاثیر بیماری های غدد درون ریز بر پوست صورت

هیپوپیتویتاریسم در افراد ایجاد می شود زمانی که غده هیپوفیز به طور کامل یا به طور جزئی تولید هورمون ها را متوقف می کند و در تنظیم هورمونی فعالیت حیاتی ارگانیسم شرکت می کند. بیماری ممکن است در صورت ایجاد یک تومور مغزی ایجاد شود، اختلالات عروقی، خونریزی ها، اگر فرد مبتلا به سل، سیفلیس، و همچنین به علت مننژیت، انسفالیت و آسیب های جمجمه باشد، رخ می دهد.
 
اگر غده هیپوفیز به اندازه کافی هورمون تولید نکند، بیمار کمبود هورمون ثانویه از غدد باقیمانده را تشکیل می دهد و تمام فرآیندهای وابسته به هورمون، از جمله عملکرد جنسی، مهار می شوند. بنابراین، یکی از اولین تظاهرات فعال بیماری، کاهش عملکرد و میل جنسی، ضعف در مردان، اختلال در روند قاعدگی در زنان است. برای کسانی که تحت تاثیر قرار گرفته، ریزش مو از پوبیس و زیر بغل معمولی است، و همچنین رنگ پریده و رنگ پوست ناسالم است. با توجه به دمای پایین و عدم توجه به زندگی یک فرد، اشتها ممکن است کم شود و پوست، به ویژه در صورت، ممکن است نازک تر و ملایم تر شود.
 
تیروتوکسیکوز(افزایش هورمونها تیروئیدی) یک بیماری مرتبط با افزایش هورمونهای غده تیروئید است،. علاوه بر این، علت پاتولوژیک می تواند درمان طولانی مدت کم کاری تیروئید (کمبود هورمون) با هورمون باشد، در نتیجه بدن با انباشت هورمون مواجه می شود.
 
تیروتوکسیکوز هميشه همراه با تغييرات زياد در روان، رفتار و ظاهر يک فرد است، از جمله باعث کاهش شديد اشتها و وزن می شود. کاهش وزن سریع بر روی صورت تاثیر می گذارد و فرد بیمار، مضطرب، با کبودی زیر چشم است.
 

 

چگونه روند از بین رفتن حجم صورت را متوقف کنیم؟

مبارزه با از دست دادن حجم چهره: آیا می توان این روند را متوقف کرد

بسته به علتی که باعث از بین رفتن حجم صورت می شود، مشکل را می توان به طور کامل یا جزئی از بین برد.اگر فرد در جوانی پس از یک بیماری، از جمله اعتیاد به مواد مخدر و الکل، حجم صورت را از دست داده باشد،در صورت ترک و هنگامی که فرد بهبود می یابد، در طول زمان، چهره اش به حالت عادی باز می گردد. همین امر برای از دست دادن وزن نیز صادق است. همیشه ظاهر کاملا قابل بازیابی نیست، اما بهبود نسبی صورت می گیرد.
 
برای سرعت بخشیدن به این روند، باید چندین قانون را دنبال کنید.
اول از همه، ما در مورد تغذیه صحبت می کنیم. مواد ساختمانی برای حفظ الاستیک پوست، پروتئین و اسیدهای آمینه هستند ، بنابراین به مقدار کافی در رژیم غذایی آنها باید باشد. اطمینان حاصل کنید که گوشت، تخم مرغ، پنیر ، آجیل، ماهی را بخورید ، زیرا دریافت آنها به بهبود وضعیت پوست کمک می کند تا پوست را روشن تر و صاف تر کند. علاوه بر این، شما باید به مواد غذایی حاوی ویتامین C ( فلفل ، جعفری ، مرکبات ) توجه کنید - این ویتامین فعال کننده تولید فیبرهای کلاژن در پوست است.
 
استفاده از کرم ها و ژل ها برای صورت، که حاوی ویتامین A ، E ، K ، C، کوآنزیم Q10 است، نه تنها برای زنان بلکه برای مردان، مهم است - این مواد برای بازگرداندن ساختار پوست کمک می کنند.
 
یک عامل مهم در عادی شدن ظاهر چهره - حذف استرس، نیز رعایت خواب و استراحت و راه رفتن در هوای تازه است. لازم است حداقل 7 ساعت در روز بخوابید.
 
کشش پوست بسیار وابسته به محتوای کلاژن در آن است. دانشمندان پیوند بین تغییر ناگهانی دما و افزایش تولید این ماده را کشف کرده اند. بنابراین متخصصین پوست و زیبایی توصیه می کنند که در زمان شستشو، تفاوت دما نباید خیلی زیاد باشد، باید آن را به ندرت افزایش دهید تا به آن عادت کنید.
برای بازگرداندن حجم از دست داده شده صورت، پزشک میتواند ماساژ و ژیمناستیک مخصوص صورت را توصیه کند - آنها میتوانند در سالن زیبایی و یا در خانه انجام شوند.
 
و از همه مهمتر - حضور مقدار کافی رطوبت در سلول های پوست. درسنین بالا پوست خشک تر می شوند، چین و چروک روی آن بیشتر قابل مشاهده است، لک و سفت بودن قابل توجه است. برای جلوگیری از کم آبی پوست، شما باید روزانه 1.5 تا 2 لیتر مایعات بنوشید، همچنین به طور مناسب از صورت خود مراقبت کنید.
 
البته این اقدامات می توانند ظاهر صورت را به طور جزئی بازگردانند و فرایند پیری را به حالت تعلیق درآورند. با این حال، در مواردی که از راه طبیعی امکان پذیر نیست، به عنوان مثال، پس از این که فرد 50٪ از وزن اولیه خود را از دست داد، شما می توانید به کمک یک جراح پلاستیک و یا یک آرایشگر به نتیجه مطلوب برسید.
تا به امروز، صنعت زیبایی راه های مختلفی را برای بازگشت چهره به شکل زیبا، لایه برداری، تزریق اسید هیالورونیک، mezonityami جراحی کشیدن صورت، پرکننده، تزریق چربی، lipofilling را ارائه می دهد.
 
برای مثال، اگر صورت حجم کمی از دست داده ، و نقص جزئی پوست دیده می شود، لایه برداری شیمیایی و یا میکرودرم ممکن است به بهبود وضعیت پوست، بازگرداندن ویژگی های قدیمی، کاهش چین و چروک کمک کند.
 
تزریق هیالورونیک اسید به عنوان یک روش غیر جراحی موثر برای مبارزه با از دست دادن حجم صورت در نظر گرفته می شود. یک پرکننده مخصوص با اسید، گونه ها و چین و چروک ها را پر می کند و پوست براق می شود، الاستیسیته، طراوت، رنگ طبیعی را به دست می آورد. این روش حدود یک سال نتیجه می دهد و سپس باید تکرار شود.
 
چهره سازی یک روش زیبایی شناخته شده است که به زنان و مردان در سراسر جهان کمک می کند جذاب تر و جوان تر شوند.
ورود به پوست از نازک ترین mesothreads خود جذب، صورت می گیرد.در این روش بیهوشی معمولا اعمال نمی شود. این روش نیازی به برش بر روی پوست ندارد. اثر ماستورید حدود 3 سال طول می کشد - در طی این مدت مواد استفاده شده به تدریج حل می شود.
 
با روش پرکننده های زیر پوست می توان چروک های حاصل از  افسردگی و بی نظمی های پوستی را از بین ببرید و همچنین از بین بردن گونه های افتاده و از بین رفته قابل ترمیم است. اثر زیبایی آن معمولا قابل توجه است، اما هر یک یا دو سال نیاز به اصلاح دارد.
 
لیپولیتینگ یک عمل جراحی پلاستیک است برای پر کردن چروک ها با چربی که از بدن فرد مورد عمل گرفته شده است. سلول های بنیادی موجود در بافت چربی باعث بازگشت رنگ سالم، بافت طبیعی و کشش پوست در شخص میشوند. چربی جذب نمی شود و از بین نمی رود، بنابر این نتیجه این روش برای سال ها قابل توجه است.
 

 

چین و چروک های عادتی چیست؟

نام دیگری برای چین و چروک صورت که مربوط به سن نیست ، این تغییر در بافت پوست با تشکیل چروک ها و حفره ها بوجود می آید. چنین چین و چروک ها نباید با تغییرات استاتیکی (مرتبط با سن) شما را گیج کند. با پیری بدن، کشش پوست کاهش می یابد، بنابراین حفرات در قسمت های مختلف صورت و بدن ظاهر می شوند. و چین و چروک عادتی از انقباض عضلانی بیش از حد فعال ظاهر می شود. بنابراین، این پدیده حتی در نوجوانان اتفاق می افتد.
 
اگر صورت کاملا آرام و بدون انقباضات شدید باشد، این چروک ها  اغلب ناپدید می شوند. در افراد بسیار ضعیف و عاطفی، چنین نشانه هایی حتی در حالت �%A

نظرات

در ادامه بخوانید...

چرا برخی از افراد پیرتر از هم سن و سال های خود دیده می شوند

در
چرا برخی از افراد پیرتر از هم سن و سال های خود دیده می شوند
در صد سال پیش ، زنان 40 ساله تقریباً مادربزرگ ها به حساب می آمدند.اما امروز ، در این سن ، جوانی دوم فرا می رسد و چقدر ناعادلانه است که برخی از خانم ها زیبایی طبیعی پوست خود را حفظ می کنند ، در حالی که برخی دیگر مجبورند تلاش زیادی کنند تا جوانتر به نظر برسند.
 
sayarak.com تصمیم گرفت تا دریابد که چرا برخی از افراد پیرتر از هم سن و سال های خود دیده می شوند. و همچنین یاد بگیرند که چگونه طبیعت را فریب دهند و جوانی را حفظ کنند.

 

1. تغییرات هورمونی در بدن، هر زن را تحت تأثیر قرار می دهد ، اما برخی موفق به فریب طبیعت می شوند

هورمون اصلی زن - استروژن - با افزایش سن به مقدار بسیار کمتری تولید می شود. و استروژن ، علاوه بر عملکردهای زیاد در بدن زنان، مسئول ارتجاعی و ضخامت پوست است. اینکه سن شما دقیقاً پیر می شود و استروژن از دست می دهد ، به عوامل زیادی بستگی دارد: از وراثت تا رژیم. اما هنوز هم می توان کاری انجام داد.
فیتواستروژن ها را به رژیم غذایی خود اضافه کنید: پنیر سویا توفو ، تخم کتان ، کلم بروکلی. و از خوردن گوشت خودداری نکنید - پزشکان می گویند محصولات حیوانی به کمی طولانی شدن جوانی کمک می کند.
 

 

2. ژن های پیری وجود دارند ، اما می توانید عملکرد آن ها را عوض کنید

دانشمندان سیصد ژن را محاسبه کرده اند که وظیفه دارند چقدر سریع چین و چروک روی صورت شما ظاهر شود و موها خاکستری شوند. به عنوان مثال ، قرمزی دارای جهشی است که باعث می شود آنها 2 سال از همسالان خود بزرگتر به نظر برسند. و در دهه 2000 ، محققان آموختند كه بعضی از ژن ها را خاموش كنند و عمر موش های آزمایشگاهی را طولانی كنند. و گرچه برای ایجاد اکسیر جوانی هنوز راه طولانی ندارد ، اما خود شما می توانید روند پیری را کند کنید.
 
اگر میزان کالری مواد غذایی را کاهش دهید ، ضمن حفظ مقدار ویتامین ها و مواد معدنی لازم ، امید به زندگی بیشتر می شود .حتی زیباترین ژن ها در برابر سبک زندگی ناسالم ناتوان هستند. الکل ، دخانیات ، قرار گرفتن در معرض آفتاب و محیط نامناسب به سرعت هر کسی را به یک سیب له شده تبدیل می کند.
جوانان ارتباط مستقیمی با مصونیت خوب دارند. اگر به اصول زندگی سالم پایبند باشید ، عصبی نشوید و به خوبی بخوابید ، ممکن است ژنهای مسئول پیری زودرس به هیچ وجه روشن نشوند.

 

3. زن 40+ با مدل مو قابل تشخیص است

چه کسی گفته است که زن بالای 40+ باید به آرایشگاه برود و یک مدل موی کوتاه را انتخاب کند؟ روانشناسان متفاوت فکر می کنند : موهای بلند باعث می شود زنان جذاب تر شوند. و البته در باره مو در اینجا مواردی هست که به طور قطع سن را اضافه می کنند:
 
مو های کم پشت و نازک. افراد با چنین مویی بسیار سالم تلقی نمی شوند. مراجعه به یک متخصص آسیب شناسی و غدد درون ریز می تواند در این مورد کمک کند.
صورت با آرایش غلیظ چند سال به سن شما اضافه خواهد کرد.
رنگ مو بیش از حد تیره بر همه چین و چروک های صورت تأکید می کند.
مو و مدل مو گاهی باید تغییر کند. خواه آن را دوست داشته باشیم یا نه ، اما با افزایش سن ، چهره ما دچار دگردیسی می شود و مدل مو با آن باید تغییر کند.
 

 

4- چربی بیش از حد باعث پیری می شود

پوندهای اضافی نه تنها باعث مسن تر دیده شدن شما می شوند بلکه پیری را با سرعت برق و باد برایتان به ارمغان می آورند . افراد دارای اضافه وزن بطور متوسط ​​8/8 سال پیرتر از اشخاص لاغر دیده می شوند (و احساس می کنند).
 
به دلیل اضافه وزن ، تولید کلاژن مختل می شود: علائم کششی ، چین و چروک ظاهر می شود و به طور کلی پوست خاصیت ارتجاعی و جوانی خود را از دست می دهد.
در هر سنی که نیاز دارید با نظارت پزشک یا متخصص تغذیه وزن خود را از دست دهید. زیرا کاهش وزن ناگهانی و ناسالم می تواند به همان اندازه پوند اضافی آسیب برساند.
 

 

5- پیر شدن شما بستگی به کشوری دارد که به دنیا آمده اید

نمایندگان نژادهای خاص از سن خود جوان تر به نظر می رسند. محققان ژنتیک معتقدند که بیشتر از همه، آمریکایی های لاتین خوش شانس بوده اند: مکزیکی ها ، اسپانیایی ها ، هائیتی ها 2 سال از افراد سایر ملل در همان سن جوان تر به نظر می رسند.
 
دانشمندان می گویند افرادی که ریشه های آسیایی ، آفریقایی و آمریکای لاتین دارند پوست ضخیم تری دارند به همین دلیل چهره آنها دیرتر چروک می شود.
 
نوعی تغییر شکل پیری صورت به نام اسلاویایی نامیده می شود: زنان اروپای شرقی مستعد ورم بافت ها هستند. آنها چین و چروک کمی دارند ، اما دارای چانه دوم یا غبغب هستند.
 
به همین دلیل جراحان و متخصصان زیبایی پلاستیک نوع مداخله را بسته به پوست انتخاب می کنند: خانمهایی که نوع خاص تغییر شکل پیری دارند تقریباً همیشه جراحی توصیه می شود و بوتاکس آنها را نجات نمی دهد.

 

6. زنان در سن 40+ سال اغلب هنگام انتخاب لباس به افراط و تفریط می روند

سبک شناسان اکیداً توصیه می کنند که لباس های قدیمی را از داخل کمد بیرون بیاورید و بسته به سن سبک خود را تغییر دهید. لباس های تنگ و پررنگ و جسورانه که 20 سال پیش می پوشیدید ، امروز یک ظاهر طنز را برای شما ایجاد می کند و نشان می دهد که یک زن با تمام توان به جوانها چسبیده است. با این حال ، مد زمان دارد و به جوانان و میانسال تقسیم نشده است ، همه چیز بسیار فردی است. نکته اصلی این است که چند قانون را فراموش نکنید:
 
کاملا لباس سیاه نپوشید. به توصیه قدیمی ها ، اعتقاد بر این است که سیاه باریک و لاغر نشان می دهد ، اما یک لباس سرتاسر سیاه فقط سن را اضافه می کند.
از نظر تئوری ، لباس های گشاد باید پوند های اضافی را پنهان کند. اما در واقعیت ، نه تنها کاستی ها ، بلکه زیبایی های بدن را نیز پنهان می کند ، که مطمئناً شما کاملاً در اختیار دارید.

 

7. ابروهای نازک و نادر هر زیبایی را به مادربزرگ تبدیل می کنند

 با گذشت زمان ، ابروها نازک تر می شوند: تغییرات هورمونی و استفاده از موچین تأثیر می گذارد. این قسمت از چهره بر درک سن تأثیر زیادی می گذارد: هرچه ابروها کمرنگ تر و نازک تر باشند ، پیرتر به نظر می رسید. اما زیبایی شناسان فهمیدند که چگونه وضعیت را اصلاح کنند:
سرم و ژل برای کار رشد ابرو ، با این حال برای نتیجه باید صبر کرد.
ابروهای خیلی باریک و کشیده جوان نمی کنند ، بلکه برعکس ، ظاهری خسته به صورت می دهند.
ابروها به صورت کاما یا نخ نازک هیچ زنی را در جهان جوان نمی کند.
 

 

8. آرایش کمک می کند تا دیگران را فریب دهید (اما فقط اگر بالای 35 سال دارید)

روانشناسان از دیرباز گفته اند : آرایش باعث جذابیت بیشتر خانم ها می شود و حتی در موفقیت در محیط کار نقش دارد. اما اینکه چگونه بر درک سن تأثیر می گذارد ، مشخص نبود. یک مطالعه جدید نشان داد که رژ لب ، ریمل و کرم پایه از ویژگی های بسیار جادویی یک ماشین زمان برخوردارهستند:
 
در 20 سالگی ، آرایش روشن باعث می شود پیر تر از سن به نظر برسیم.
در سن 30-35 سالگی ، با آرایش و بدون آرایش دیگران به راحتی می توانند حدس بزنند که چند ساله هستید.
و پس از 35-40 مواد آرایشی یک اثر ضد پیری قدرتمند می بخشد.
نکته اصلی این است که به یاد داشته باشید اصول اساسی آرایش ضد پیری: سرم مرطوب کننده برای پایه و استفاده عاقلانه از پودر خشک ، که بتواند چین و چروک ها را بپوشاند.
 

 

9- برخی از صحبت ها ، شما را به پیرزن همیشه پریشان تبدیل می کند

با تشکر از توسعه لوازم آرایشی و فتوشاپ ، امروز تعیین سن واقعی یک فرد دشوار است. با این حال ، پیری خارجی وجود دارد ، اما پیری در ذهن نیز وجود دارد. شما می توانید در سن 20 سالگی دچار پیری شوید و تشخیص پیر بودن آسان است: باید به سخنان شخص گوش فرا دهید. در اینجا چند عبارت وجود دارد که سن شما را اضافه می کند:
 
"در زمان من ، قیمت ها پایین تر بودند / دامن ها بلند تر بودند ،" و غیره
"دهه 90 فقط 10 سال پیش بود."
"نسل فعلی کاملاً بی ادب است."
"این موسیقی نیست ، بلکه نوعی دنگ و دونگ است."
 
برخی افراد برای جوان تر دیده شدن، مایل هستند هر کاری انجام دهند: آنها جراحی پلاستیک انجام می دهند ، به معنای واقعی کلمه در ورزشگاه زندگی می کنند ، خود را با رژیم های غذایی لاغر می کنند و از مکمل های غذایی استفاده می کنند. شما شخصاً برای چه چیزی آماده هستید؟ یا شاید شما در مورد سن خود منطقی هستید و به دلیل موهای خاکستری تازه کشف شده یا چین و چروک ناراحت نیستید؟ در نظرات با کاربران به اشتراک بگذارید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

مبارزه با چین و چروک صورت طبیعی و رایگان

در
آخرین تحقیقات نشان می دهد که یک روش جایگزین شگفت انگیز ، طبیعی و رایگان ، بهتر از همه این روش های شکست خورده ی بوتاکس و جراحی زیبایی برای برطرف کردن چین و چروک و پیری پوست عمل می کند.
 
این جایگزین معجزه گر: ورزش است.نترسید نمی خواهم شما را به باشگاه بفرستم چون که می دانم خیلی ها از رفتن به باشگاه و یک برنامه روتین برای ورزش بیزارند، پس مقاله را تا آخر بخوانید .
 
یک مطالعه جدید نشان داد افرادی که این روش طبیعی را در اواخر زندگی شروع می کنند می توانند چین و چروک های صورت، چین های پنجه کلاغی، نواحی پوستی آویزان را معکوس کنند و توضیحی علمی برای این امر وجود دارد.این خبر به قدری مهم است که در بزرگترین روزنامه آمریکایی ، نیویورک تایمز اعلام شده است.
 
محققان کانادایی در دانشگاه مک مستر در انتاریو مشاهده کرده اند که ورزش با افزایش سن با تغییراتی که در لایه های سطح پوست رخ می دهد ، مبارزه می کند.
 
بعد از گذشت حدود 40 سال ، بیشتر افراد ضخیم شدن لایه بالایی پوست خود را تجربه می کنند . این بخشی است که به راحتی با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است. تمایل دارد خشک تر ، پوسته پوسته و متراکم شود.
 
در همین حال ، لایه زیر سطح رویی ، به نام درم ، شروع به نازک شدن می کند. خاصیت ارتجاعی و سلول ها را از دست می دهد. محققان توضیح می دهند که این امر جلوه نازک تر و پوسته پوستی به پوست می بخشد.این حتی در افرادی اتفاق می افتد که پوست آنها هرگز در اثر آفتاب آسیب ندیده است.
اما این اکتشافات جدید نشان می دهد که این پدیده می تواند خنثی شود و حتی در حیوانات و انسان ها معکوس شود.
آنها نشان داده اند که افراد بالای 40 سال که حداقل سه ساعت ورزش متوسط ​​و یا فشرده در هفته انجام می دهند ، دارای پوستی نرم تر و الاستیک هستند.این تفاوت بعد از سه ماه قابل مشاهده بود: "  در زیر میکروسکوپ ، پوست داوطلبانی که در این آزمایش شرکت کرده اند ، شبیه به یک فرد بسیار جوانتر بود و تنها کاری که انجام دادند این بود که کمی ورزش کردند!
 
توضیح پدیده مشخص نیست. اما محققان به ارتباط با میوکین ها ، موادی که توسط عضلات فعال ایجاد می شود ، گمان می برند. آنها سطوح بسیار بالایی از میوکین ها به نام IL-15 را در پوست افرادی که ورزش کرده بودند (50٪ +) مشاهده کردند. این میوکین ها می توانند به تغییرات ساختاری در پوست منجر شوند.با این حال ، موارد دیگر قطعاً درگیر هستند. مصرف قرص یا تزریق IL-15 برای از بین بردن چین و چروک بعید است به اندازه ورزش موثر باشد.
 

چگونه به خودتان برای ورزش کردن انگیزه دهید

سوال اساسی این نیست که: آیا باید ورزش کنم؟ سوال این است که چگونه خودمان را برای بازی در ورزش در طولانی مدت انگیزه دهیم؟ 
 
پاسخ ساده است:انتخاب ورزشی که چیز دیگری را برای شما به ارمغان بیاورد ، ضروری است: لذت ، هیجان ، ماجراجویی ، جلسات بهزیستی ...بسته به سن شما ، وضعیت سلامتی ، سلیقه شما ، محدودیت های شما لازم است ورزشی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد.
تا آنجا که به من مربوط می شود، تمام ورزشی که انجام می دهم از اشتیاق من به طبیعت سرچشمه می گیرد.
 
بنابراین من در باغ آشپزخانه خود سخت کار می کنم و علفهای هرز را می کشم ، درختانم را برش می دهم ، کمپوست را خالی می کنم ، کود حمل و نقل می کنم ، گلخانه خود را مراقبت می کنم ...در طبیعت زیادی قدم می زنم ، اغلب فرزندانم یا کیسه ای، کوله پشتی برای پیک نیک و وسائلی برای کمپینگ را حمل می کنم. من در رودخانه ها ، حوضچه ها ، و در دریا آب تنی می کنم و تا وقتی که به اندازه کافی خوش شانس باشم از این محیط ها استفاده می کنم.
به محض این که فرصتی ایجاد شد ، من به کوهنوردی می روم. من همیشه با دوچرخه به محل کار می روم ، مگر به تازگی زیرا مسیر خیلی خطرناک است (و من رنج می برم). تمام این کارها تحرک زیادی در زندگی من ایجاد کرده است و همچنان ادامه دارد ، اما من تقریباً کاری به عنوان ورزش در یک باشگاه انجام نمی دهم.
 
من این کار را انجام می دهم زیرا دوست دارم از باغ خود سبزیجات بخورم ، دوست دارم باد تازه ، آب خنک را روی پوست خود احساس کنم ،صدای پرندگان را بشنوم ، گیاهان را رصد کنم ، به مناظر زیبا فکر کنم ، در کنار دوستان قدم بزنم، به آنها گوش دهم ، تبادل نظر کنم ، که ایده آل است هنگام راه رفتن ... من دوچرخه سواری می کنم زیرا ساده تر است ، من بر ترافیک غلبه می کنم ...
 
اگر مجبور میشدم این همه را متوقف کنم ، به خودم نمی گفتم ، " این کار مرا از ورزش محروم می کند! می گفتم: "  لعنتی ، این مرا از شادی و لحظه های خوشبختی محروم می کند! "
 
بنابراین ، هر کس باید راه خود را پیدا کند.
 
برادرم دیوانه رقصیدن است که در واقع بسیار اسپرت است. تمام عضلات درگیر می شوند ، اما او هم این کار را می کند زیرا او دوست دارد خیلی با همسرش می رقصد.
 
دیگران عاشق سرعت دوچرخه ، قدرت یک اسب که از موانع عبور می کند ، شادی های بازی با توپ ، رقابت های دو و میدانی ، زیبایی حرکات ژیمناستیک ، اسکیت بازی خیره کننده و ... هستند
 
بنابراین ، من نمی گویم "ورزش کنید تا چین و چروک کمتری داشته باشید". ارائه چنین مواردی واقعاً افتضاح است.
 
من می گویم: "شادی های بزرگ را در ورزشی که دوست دارید پیدا کنید ، با  خود خوب رفتار کنید. زندگی شما و بدن شما نیز زیباتر خواهد شد ...  "
 
و شما: آیا ورزش می کنید زیرا باعث خوشحالی شما می شود؟ یا به دلیل احساس تعهد ورزش می کنید؟ با ما در میان بگذارید ، و با خوانندگان سیارک ، تجربیات خود را برای ایجاد "ورزش لذت بخش" در صفحه نظرات این مقاله قرار دهید.
به سلامتی شما!

نظرات

در ادامه بخوانید...

آیا لبخند زدن باعث چین و چروک می شود

در
آیا لبخند زدن باعث چین و چروک می شود

چگونه چین و چروک صورت بوجود می آید

هر وقت چهره خود را تغییر دهید ، عضلات کوچک زیر پوست شما محکم شده و باعث ایجاد شیار عمودی در پوست می شوند. بنابر این ، به عنوان مثال وقتی ابروهای خود را بالا می برید ، عضلات آنها را به سمت بالا می کشید و پوست پیشانی شما به صورت افقی چروک می شود.
 
هنگام لبخند ، عضلات لب های شما را به سمت گوش های شما کشیده می شوند. سپس دو شیار به صورت عمودی روی گونه ها ، در امتداد بینی و لبه لب های شما شکل می گیرد. 
 
هنگامی که جوان هستید ، به دلیل وجود کلاژن قوی ، پوست شما الاستیک است. به محض اینکه عضلات خود را شل کنید ، چین و چروک از بین می رود.
 
با گذشت زمان ، پوست نازک تر می شود. عضلات به علت آتروفی حالت الاستیک خود را از دست می دهد. از بین رفتن چین و چروک در روی صورت زمان بیشتری طول می کشد و این چین و چروک ها در نهایت دائمی می شوند.
 
اگر هنوز چین و چروک ندارید ، می توانید با لبخند زدن و اخم کردن در مقابل آینه ، ببینید، چین و چروک در کجای صورت شما ظاهر میشود.
 
حالات صورت شما که به تنهایی مورد استفاده شماست ، شبکه ای از چین و چروک های منحصر به فرد و به اندازه اثر انگشت شما مختص شما به حساب می آید.
 
چین و چروک به خودی خود یک مشکل پزشکی نیست. آنها خطری ایجاد نمی کنند. مشکل این است که بعضی اوقات آنها ناخوشایند تلقی می شوند. از طرف دیگر خواندن بیان صورت در شخصی که چین و چروک داشته باشد دشوارتر است. این می تواند منجر به سوء تفاهم ها ، مشکلات بیشتر در برقراری ارتباط عواطف شود.
 

آیا برای جلوگیری از چین و چروک پوست لبخند زدن را متوقف کنیم

شاید از برخی افراد مشهور شنیده باشید که برای تأخیر در بروز چین و چروک سعی در لبخند نزدن دارند.مشکل این است که با جلوگیری از لبخند زدن ، خود را از احساسات دلپذیری که هنگام لبخند زدن نیز تجربه می کنید محروم می کنید.
 
در واقع ، ما اغلب اعتقاد داریم که لبخند می زنیم زیرا خوشحالیم.می خندیم زیرا خوشحالیم.اما این امر به شکلی دیگر نیز عمل می کند: عمل ساده لبخند زدن باعث ایجاد احساس خوشبختی می شود.علاوه بر این ، وقتی لبخند می زنید ، بیشتر احتمال دارد که دوباره لبخند بزنید. این یک احساس مثبت ایجاد می کند که می تواند به زندگی بهتری برای خود و افراد اطراف شما منجر شود.
 
آیا به منظور جلوگیری از بروز هرگونه چین و چروک روی صورت، لازم است که دائماً بی تفاوت ، سرد ، غیر قابل دستیابی به نظر برسید.
 
تزریق بوتاکس دقیقاً این اثر را دارد: بوتاکس برخی از عضلات صورت را فلج می کنند و توانایی بیان احساسات را در صورت محدود می کنند. این حالت یخ زده ای را نشان می دهد که می تواند به عنوان بی احساسی عنوان شود.
 

تمرینات صورت برای جلوگیری از چین و چروک

عضلات صورت می توانند مثل سایر عضلات بدن تمرین کنند. و انجام این کار مهم است تا با تمام تحرکات ، صورت ظاهر و جوانی خود را حفظ کند.
در اینجا تمریناتی وجود دارد که می توانید در ماشین یا در خانه انجام دهید:
 
- ابروها را تا حد ممکن بالا ببرید و 5 ثانیه نگه دارید.
- تا جایی که ممکن است دهان خود را باز کنید ، تا جایی که می توانید و چند ثانیه به همین صورت بمانید.
- بینی خود را تا حد ممکن از یک طرف به طرف دیگر حرکت دهید.
- ابروهای خود را بالا ببرید ، چشمانتان را باز کنید ، سپس اخم کنید.
- حرف O را با لب های خود تشکیل دهید ، سپس یک لبخند بزرگ بزنید. چندین بار تکرار کنید.
- راحت بنشینید و به سمت سقف نگاه کنید و زبان خود را تا حد امکان به سقف دهان بچسبانید تا بتوانید عضلات را در گردن خود تمرین دهید.
 

انجام این تمرینات به طور منظم به صافی پوست صورت کمک می کند

چهره ی زیبا از درون شکل می گیرد
صورت شما اتفاقات زیادی را که در بدن شما اتفاق می افتد بیان می کند.بنابر این پزشکان با مشاهده چشم ، پوست صورت (رنگ ، شکل ظاهری) دهان شروع به تخمین می زنند و در نگاه اول وضعیت سلامتی بیمار خود را ارزیابی می کنند.
 
فردی که از نظر ظاهر خوب است که دارای رنگ صورت خاکستری ، لکه های قرمز ، چشم زرد ، لثه های خونین و زبان باردار نیست!
 
به همین دلیل بهترین راه برای حفظ یا پیدا کردن چهره ای زیبا ، بهبودی در سبک زندگی و به ویژه رژیم غذایی مهم است:
 
- آب بنوشید: هیدراتاسیون مناسب از لکه دار شدن پوست جلوگیری و باعث تسهیل گردش خون و لنف می شود. به اندازه کافی بنوشید تا ادرار شما زرد رنگ نباشد.
 
- سبزیجات سرشار از کاروتنوئید بخورید. کاروتنوئیدها رنگدانه هایی هستند که به سبزیجات و میوه های قرمز ، نارنجی و زرد رنگ می دهند. آنها همچنین اغلب در سبزیجات سبز یافت می شوند. قدرتمندترین کاروتنوئید آستاگزانتین است. هرچه رنگدانه های قرمز و زرد بیشتری در پوست شما وجود داشته باشد ، افراد جذاب تر به نظر می رسند.
 
- خواب کافی و خواب با کیفیت داشته باشید. وقتی از خواب بیدار می شوید ، پوست شما شاداب تر خواهد شد.
 
- سطح هورمون های خود را استروژن ، پروژسترون و تستوسترون بررسی کنید. عدم تعادل هورمونی اغلب باعث ایجاد مشکلات پوستی می شود.
 
- غده تیروئید خود را نیز بررسی کرده باشید: پوست خشک و پوسته پوسته ممکن است نشانه کم کاری تیروئید (عملکرد ضعیف غده تیروئید) یا پرکاری تیروئید باشد.
 
- مراقب بهداشت دستگاه گوارش و روده خود باشید: روده شما مواد مغذی بدن شما را تأمین کرده و زباله ها را تخلیه می کند. اگر این عملکرد ضعیف عمل کند ، زباله ها جمع می شوند و پوست شما ضخیم ، روغنی و رنگ پریده می شود. پوست صاف و درخشنده نشان دهنده بهداشت خوب روده است.(یبوست روی رنگ پوست تاثیر بد می گذارد)
 
- مصرف پروبیوتیک ، خوردن غذاهای تخمیر شده ، غذاهای غنی از امگا 3 ، کربوهیدرات کمتر و به خصوص شیرینی ، به تمیز کردن دستگاه گوارش شما کمک می کند.
 
- خورشید برای پوست مفید است ، اما 
قرار گرفتن در معرض منظم خورشید (بدون ضد آفتاب) برای سلامتی ضروری است. برخلاف آنچه ممکن است شنیده باشید ، خورشید از پوست محافظت می کند و حتی می تواند به لطف خورشید سطح بالاتر ویتامین D و خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش دهید.
 
با این حال ، درست است که پوست بسیار نازک صورت در برابر آفتاب آسیب پذیر است. بنابراین صورت شما نیست که باید در اولویت قرار بگیرد بلکه سایر قسمت های بدن شما باشد ، به خصوص که سر دقیقاً بخشی است که اغلب در معرض خورشید قرار دارد.
 
در بیشتر تمدن ها ، مردم برای محافظت از خود در برابر آفتاب از کلاه های پوشیده استفاده می کنند. من همین کار را توصیه می کنم ، به خصوص اگر در یک منطقه آفتابی زندگی می کنید.
 

نکات دیگر در مورد چین و چروک

چین و چروک به خوبی و به راستی با چهره ارتباط دارد. اگر غالباً استرس دارید ، مضطرب هستید ، ممکن است صورت شما غالباً تنش داشته باشد. چین و چروک زودرس ظاهر می شود. بنابراین خوب است که سعی کنید با تکنیک های ریلکسیشن (یوگا ، میانجیگری ، ورزش بدنی ، فعالیت های ملایم) از استرس خود خلاص شوید.
 
با این حال ، تکنیک ها همیشه کافی نیستند و گاهی اوقات این یک پیشنهاد جهانی است که لازم است در سبک زندگی ، شغل ، محل زندگی خود اواویت ها را در نظر بگیرید.
 
این چالش ممکن است بسیار زیاد به نظر برسد اما به یاد داشته باشید که این مزایا محدود به طولانی شدن جوانی صورت شما نخواهد بود.
 
یک زندگی ناسالم ، که می تواند روی صورت خوانده شود ، همچنین در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی ، آلزایمر ، سرطان ، افسردگی و غیره نیز قرار دارد.
 
اگر فکر می کنید سبک زندگی ناسالم در مورد شما وجود دارد ، من فقط می توانم شما را ترغیب کنم که خیلی جدی در مورد آن فکر کنید. بقیه (داشتن وقت غذا خوردن سالم ، نوشیدن خوب ، بخوبی خوابیدن ...) اجرای آن ها ساده تر خواهد بود.
 
به سلامتی شما!

نظرات

در ادامه بخوانید...