دختر دانشجوی چینی به دلیل فقر پنج سال فقط برنج و فلفل قرمز می خورد

در
لاغری مفرط
داستان غم انگیز وو هوایان سال گذشته مشهور شد. هنگامی که عکس های زن جوان که نشان از وضعیت سوء تغذیه آشکار در او بود، همه را شوکه کرد. وو هوایان با 24 سال سن وزنی کمی بیشتر از 22 کیلو وزن داشت .
 
به همین دلیل ، در اکتبر 2019 با مشکلات تنفسی در بیمارستان بستری شد. منتظر کمکهای مالی خیرین ماند ، اما برادر او  خبر مرگ وی در روز دوشنبه در رسانه های چین را اعلام کرد.
 
زن جوان به خاطر کاشکسی یا لاغری مفرط از مشکلات قلبی و کلیه رنج می برد به عنوان یک نتیجه از پنج سال خوردن مقدار حداقل از مواد غذایی است.  وو هوایان به رسانه های محلی از داستان زندگی خود بعد از درگذشت والدینش گفت.
 
برادر او گفت: "من نمی خواهم این مسئله را تجربه کنم ، که باید به خاطر فقر منتظر مرگ بمانم."
فلفل چیلی و برنج
خواهر و برادر مجبور بودند سالها بدون حضور مادرشان زنده بمانند.آنها هنگام چهار سالگی مادر خود را از دست دادند و پدرشان در حالی که هنوز در مدرسه بودند ، درگذشت.
 
ابتدا مادربزرگ به آنها کمک می کرد ، سپس توسط عمو و عمه که فقط می توانستند هر ماه 300 یوان (40 دلار) به آنها بدهند . با این حال ، بیشتر این پول برای قبض های پزشکی برادرش که دچار مشکلات روحی بود ، خرج می شد .
 
برای وو هوایان فقط 2 یوان در روز باقی می ماند. چه کار می کرد؟ در رژیم غذایی روزانه این زن جوان طی مدت 5 سال فقط برنج و فلفل دلمه ای موجود بود و مجبور به حداقل تغذیه بود. وقتی وی در بیمارستان بستری شد ، پزشکان گفتند که آنقدر سوء تغذیه شدید است که ابروها و 50 درصد موهایش ریخته است.
 
با وجود همه این مشکلات ، دختر موفق شد به دانشگاه برود ، جایی که بورس سالانه هفت هزار یوان  به او تعلق می گرفت.
 
پاییز سال گذشته ، این دانش آموز با مشکلات جدی قلبی و کلیوی تشخیص داده شد. او مجبور شد به سازمان های خیریه روی آورد و این ماجرا باعث اعتراض گسترده مردم شد. در کل ، موفق به جمع آوری حدود یک میلیون یوان شد.اما پزشکان نتوانستند دختر را نجات دهند ، او در 13 ژانویه درگذشت.
 
Cachexia کاشکسی یا لاغری مفرط: کاهش شدید وزن، تحلیل‌رفتگی عضلات و ضعف عمومی بدن است که با ضعف عمومی ، کاهش شدید وزن ، فعالیت فرآیندهای فیزیولوژیکی و همچنین تغییر وضعیت روحی بیمار مشخص می شود. از نظر جسمی بیماران را به وضعیت بی تحرکی تضعیف می کند

نظرات

در ادامه بخوانید...

خواص توت گوجی هیمالیا ، goji berry

در

هنوز هم برای تغییر سبک زندگی دیر نیست. اگر هنوز هم برای تحولات عمده آماده نیستید، در اینصورت رژیم خود را بهبود بخشید. خلاق بوده و منوی خود را با افزودن غذاهای جدید، متنوع و جالب کنید.
چندین سوپر غذا وجود دارند که شما را متحول کرده و به بهبود پوست، ناخن و موی شما کمک می کنند. همچنین اغلب سوپر غذاها با گنجاندن در رژیم غذایی و تغذیه، می توانند باعث بهبود سلامت شما شوند.

 

توت گوجی هیمالیا (goji berry) دارای تاریخی 3 هزار ساله در چین و دیگر بخش های آسیا، می باشد. توتهای گوجی، حاوی 18 اسید آمینه و 21 ماده معدنی می باشند. از خواص مفید دیگر این توت ها (goji berry) مقدار زیاد آنتی اکسیدان ، مقدار زیادی اسید آمینه، پلی ساکارید، و دیگر مواد مغذی که نشان دهنده سودمندیهای زیادی برای بدن از جمله،انرژی، طول عمر،شور و نشاط، خواب آرام، بردباری و  آرامش و سلامتی می توان اشاره کرد.
1. مبارزه با بی خوابی
توت گوجی (goji berry) با توجه به ویتامین ب 12، باعث بهبود خواب شما می شود. اگر از بی خوابی رنج می برید، باید توت گوجی (goji berry) را در منوی خود وارد کنید.
2. کاهش واکنش آلرژیک
قبل از رفتن به داروخانه محلی جهت خرید دارو، چیز متفاوتی امتحان کنید. توت گوجی، قرص های با مزه و طبیعی آلرژی می باشند که هرگز به شما صدمه ای نخواهند زد مگرا اینکه باعث کاهش قابل توجه در واکنش التهابی شود.
3. محافظت در برابر خورشید
اگر بیشتر زمان را خارج از خانه می مانید یا در کشور گرم و آفتابی زندگی می کنید، به شما توصیه می شود که توت گوجی را بعنوان محافظ طبیعی در برابر نور خورشید استفاده کنید. آنها به خاطر آنتی اکسیدانهای متعدد، پاسخ به آفتاب سوختگی را کاهش می دهند.
4. بهبود دید
دید خود را بدون قطره چشم بهبود بخشید، اگر دوست دارید از دژنراسیون ماکولا و آب مروارید اجتناب کنید، توت گوجی بخورید.
5. جلوگیری از بیماری
توت گوجی نسبت به پرتقال و بسیاری از میوه های دیگر از نظر ویتامین ث غنی است. آنها حاوی آنتی اکسیدانهایی می باشند که با بیماریهای مختلف مبارزه می کنند. اگر بطور مرتب خورده شود، آنها باعث بهبود قابل توجه در سلامت شما می شوند.
6. افزایش انرژی
توت گوجی قادربه بهبود استقامت شماست. تحمل و سطوح انرژی شما افزایش خواهد یافت و شما حس سلامت بیشتر و خستگی کمتری خواهید داشت.

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

ترجمه  itrans.ir

نظرات

۱۳۹۵/۱۲/۲۶thanks

۱۳۹۵/۱۲/۲۶I was going to create a Hunger Games Cookbook but I just ca8&2n#17;t compete with your site! I love your recipes, your humor, and all the time you have spent creating this! Instead of writing, I am becoming a faithful follower! Great job!

در ادامه بخوانید...

بهترین رژیم غذایی برای کبد چرب

در


دکتر پیام فرح‌بخش، پزشک و متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی اظهار کرد: «سبک زندگی اشتباه امروزی، عامل ابتلا به کبد چرب است و معمولا این بیماری ممکن است هیچ علامتی نداشته باشد و فرد در قسمت راست شکم، احساس سنگینی و درد خفیف کند. درنتیجه آن را خیلی جدی نگیرد و در پی اقدامات پزشکی نرود. به این ترتیب چون کبد چرب علامت مهمی ندارد ممکن است ناشناخته هم باقی بماند.»(سیارک)  

وی در ادامه با اشاره به اینکه کبد چرب در عین حال که یک بیماری بی‌سروصداست ولی می‌تواند به مرور زمان پیشرفت کند، عنوان کرد:

تجمع چربی‌ در کبد به مرور زمان باعث ایجاد التهاب و تشکیل باندهای فیبروز می‌شود و آنزیم‌های کبدی بالا می‌رود، در صورت عدم درمان و بهبودی کبد چرب می‌تواند به سمت نارسایی کبد و سیروز کبدی پیشروی کند.

نتایج مطالعات جدید نشان می‌دهد حتی بعد از مدت زمان کوتاهی مثلا طی هفت یا هشت سال هم دیده شده که کبد چرب به سیروز کبدی ختم شود.»

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر اینکه مهم‌ترین اقدام درمانی برای کبد چرب، در صورت اضافه وزن، رژیم کاهش وزن است که باید براساس الگوی درست خوردن طراحی شده باشد، گفت: «سرعت کاهش وزن در مبتلایان به کبد چرب حتما باید حساب شده و دقیق باشد تا به کبد آسیب بیشتری نرساند. بنابراین این رژیم غذایی کاهش وزن حتما باید تحت‌نظر متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی ارائه شود چراکه این نوع رژیم بسیار تخصصی است و هر روز فرد باید از همه گروه‌های اصلی غذایی در حجم کم اما وعده‌های متعدد استفاده کند تا وزنش پایین بیاید و این بیماری درمان شود. کاهش کالری دریافتی روزانه به صورت اصولی می‌تواند به کاهش وزن و بهبود وضعیت کبد کمک کند.»(سیارک)  

دکتر فرح‌بخش در نهایت خاطرنشان کرد: «بیماران مبتلا به کبد چرب در کنار تغذیه اصولی، باید روزانه فعالیت ورزشی داشته باشند زیرا مطالعات نشان می‌دهد انجام فعالیت ورزشی‌ای که حتی منجر به کاهش وزن هم نشده باشد، در درمان کبد چرب مفید و موثر است. بنابراین از تاثیر ورزش و تحرک بدنی نیز در درمان کبد چرب نباید غافل شد.»

نظرات

در ادامه بخوانید...

درمان کبد چرب با اصلاح رژیم‌ غذایی

در

درمان کبد چرب بدون اصلاح رژیم‌ غذایی ممکن نیست. معمولا به مبتلایان به بیماری کبد چرب توصیه می‌شود از کالری مصرفی خود در تغذیه روزانه و رژیم غذایی بکاهند و در عوض به مصرف موادغذایی پرفیبر و حاوی کربوهیدرات‌های پیچیده روی بیاورند.مصرف موادغذایی کاهنده التهاب و ترمیم‌کننده سلول‌های بدن نیز در درمان این بیماری توصیه ‌شده است.
علاوه‌بر این توصیه‌های کلی، برخی مواد غذایی که به‌طور خاص در درمان کبد چرب مؤثر است، عبارتند از:

سیر

سیر ازجمله موادغذایی اصلی در بسیاری از رژیم‌های غذایی است و به نظر می‌رسد در بهبود مبتلایان به کبد چرب نیز بی‌تأثیر نباشد. نتایج یک پژوهش نشان داده مکمل‌ پودر سیر در برخی مبتلایان به این بیماری موجب کاهش وزن بدن و چربی‌ کبد می‌شود.

اسیدهای چرب امگا 3

نتایج مطالعات اخیر حاکی از آن است که اسیدهای چرب امگا 3 موجب اصلاح میزان چربی کبد و کلسترول HDL در مبتلایان به کبد چرب می‌شود. البته، اثبات کامل این نتایج هنوز نیازمند انجام تحقیقات بیشتر است. با این‌حال، پژوهشگران تأکید دارند مصرف موادغذایی حاوی اسیدهای چرب امگا 3 مانند سالمون، ساردین، گردو و تخم کتان به کاهش چربی‌ کبد کمک می‌کند.

قهوه

قهوه حاوی کلروژنیک اسید است. این ترکیب خاص را سرشار از خواص آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی می‌دانند که بویژه در کاهش کلسترول و تنظیم فشارخون نیز مفید است. قهوه همچنین از بدن در برابر ابتلا به بیماری کبد چرب غیرالکلی محافظت می‌کند.

چای

مصرف چای به‌منظور درمان بیماری‌ها به هزاران سال پیش برمی‌گردد. در نتایج یک پژوهش مشاهده شد چای سبز موجب کاهش درصد چربی بدن و چربی خون می‌شود. هرچه میزان آنتی‌اکسیدان موجود در چای سبز بیشتر باشد، بر تاثیر درمانی این گیاه افزوده خواهد شد.

گردو

گردو سرشار از امگا 3 است. شواهد از این قرارند مصرف منظم گردو موجب بهبود عملکرد کبد در مبتلایان به بیماری کبد چرب غیرالکلی می‌شود.

آووکادو

آووکادو سرشار از چربی‌های مفید، مواد مغذی ضدالتهابی و فیبرهای محلول است و در کاهش قندخون و استرس اکسیداتیو در بدن مؤثر است.

بروکلی

مطالعات نشان داده مصرف بلندمدت بروکلی از انباشتگی چربی در کبد موش‌های آزمایشگاهی جلوگیری کرد.این مطالعات هنوز ادامه دارد، اما هنوز وارد فاز آزمایش بالینی روی انسان‌ها نشده است.منبع: جام‌جم

نظرات

در ادامه بخوانید...

غذاهایی که سبب افزایش تمرکز و قدرت ذهن می‌شوند 7 مورد

در

اگرازیک دونده مسابقات دوی ماراتون درباره سلامتی انسان سؤال کنید، مطمئناً جوابی که خواهید شنید محدود به سلامتی جسمانی و فیزیکی نمی‌شود. درحقیقت برای این شخص و بسیاری ازافراد، سلامت ذهنی انسان از اهمیتی هم سطح با سلامت فیزیکی برخوردار است. جالب است بدانید که تغذیه شما در طول روز، می‌تواند تأثیر بسزایی بر این امر داشته باشد. خوشبختانه با داشتن تغذیه‌ای مناسب می‌توانید تمرکز خودرا افزایش داده و هوشیاری خود را در سطح قابل توجهی نگاه دارید. البته این رژیم غذایی مناسب، در نهایت منجر به افزایش ماهیچه‌ ها و سلامت جسمانی شما نیز می‌شود. حال تحقیقاتی صورت گرفته است و نتایج آن حاکی از این است که هفت غذا وجود دارند که به طور بخصوصی در سلامت ذهنی انسان تأثیر مثبت خواهند گذاشت. بیشترین تأثیر این سلامت، در بهبود عملکرد انسان در مهارت‌ های شناختی است. با استفاده از این مواد غذایی قادر خواهید بود تمرکز خود را افزایش دهید و در موقعیت هایی که ماهیچه ها و بدنتان دیگر از توان کافی برخوردار نیستند، می‌توانید با تمرکز بر روی هدفتان، ماهیچه های از کار افتاده خود را به کار بندید. علاوه بر این این مواد غذایی خوشمزه هستند، مزایای بسیاری علاوه بر آنچه ذکر شد برای سلامتی انسان دارند و در نهایت می‌‌توان به سادگی آنها را در رژیم غذایی هر روزه خود جای داد. با سیارک همراه باشید تا شما را با این مواد غذایی که سبب افزایش تمرکز و بهبود مهارت های شناختی می شوند، آشنا کنیم.

  1. ماهی سالمون

برای همه به خوبی آشکار است که خوردن ماهی هایی که دارای چربی مفید برای بدن هستند، باعث بهبود عملکرد مغز می‌شود.  کریستن اسمیت، متخصص و سخنگوی مرکز تغذیه ای در آمریکا در این خصوص عنوان کرد: «ماهی سالمون یکی از غنی ترین منابع اُمگا سه است که چربی مفیدی برای بدن به حساب می‌آید و بنا به تحقیقات صورت گرفته، تأثیر بسزایی در بهبود سلامت و عملکرد مغز دارند.» بسیاری از متخصصین تغذیه در آمریکا در تلاش اند تا با استفاده از مطبوعات و مجله ها، مردم را از فواید ماهی سالمون آگاه کنند و آنها را ترغیب به جا دادن این ماده خوراکی در برنامه غذایی خود کنند. به طوری که حداقل دو بار در هفته از این ماده خوراکی استفاده کنند. البته تا کنون ناکام مانده اند و به نظر می رسد مردم آمریکا خیلی اقبالی به این ماده خوراکی نشان نمی دهند که البته تنها خود متضرر می‌شوند، چراکه ماهی به طور کلی، علاوه بر فوایدی که ذکر شد، یکی از منابع غنی پروتئین نیز می‌باشد که برای سلامت انسان بسیار مفید است. پروتئین این ویژگی را دارد که شما را برای مدتی طولانی سیر نگاه می‌دارد و این مسئله سبب کاهش وزن و کمتر شدن خودن غذاهایی می‌شود که می‌توانند برای شما مضر باشند. متخصصین تغذیه پیشنهاد کرده اند که در وعده غذایی صبحانه، جایی برای ماهی سالمون داشته باشیم. خوردن ماهی سالمون در کنار تخم مرغ در وعده صبحانه می‌تواند گزینه ایده آلی باشد. علاوه بر این می‌توانید از ماهی سالمون در وعده ناهار خود استفاده کنید. در سالاد و یا هر غذای دیگری که دوست داشته باشید.

  1. تخم مرغ

تا مدت ها افراد بسیاری به خاطر کلسترول موجود در تخم مرغ، از خوردن آن پرهیز می‌کردند، حال آنکه اکنون در علم تغذیه، تخم مرغ به عنوان یک ماده غذایی بسیار ارزشمند به حساب می‌آید و تقریباً در تمامی رژیم های غذایی متفاوت تجویز شده برای افراد مختلف، جایی برای تخم مرغ محفوظ است. تخم مرغ یکی از منابع غنی پروتئین به شمار می‌رود و مواد معدنی و چربی های مفیدی در آن موجود است که در سلامت بدن نقش بسزایی دارند. کولین یکی از این مواد مفید موجود در تخم مرغ است. اسمیت، که یک متخصص تغذیه است در این خصوص گفت: «با مصرف کولین که در تخم مرغ (و برخی غذاهای دیگر) وجود دارد، عنصری شیمیایی در مغز آزاد می‌شود که با نام استیل کولین شناخته می‌شود و تأثیر بسزایی در عملکرد مغز و سیتسم عصبی انسان به طور کلی دارد.»

بنا به تحقیقات انجام شده در آمریکا، بیش از نود درصد مردم این کشور، کولین لازم برای بدن (در طول یک روز کامل) را دریافت نمی‌کنند. این در حالی است که خوردن یک عدد تخم مرغ، تا چیزی حدود بیست درصد کل کولین مورد نیاز برای بدن را تأمین می‌کند. در سوی دیگر، ماسچا دیویس، صاحب امتیاز مرکز تغذیه نومادیستا، عنوان کرده است که تخم مرغ علاوه بر مزایای ذکر شده، یک منبع غنی ویتامین ب (ب 12 و ب 6) به حساب می‌آید. این ویتامین ها نیز تأثیر بسزایی در سلامتی مغز دارند. شاید حتی نیازی به اشاره کردن به این موضوع نباشد که جای دادن تخم مرغ در وعده غذایی تا چه اندازه می‌تواند آسان باشد. بسته به ذائقه خود می‌توانید آن را سرخ کرده یا بپزید و به عنوان یک میان وعده مغزی نوش جان کنید. اگر قصد دارید کمی تنوع ایجاد کنیدف می‌توانید تخم مرغ خود را در روغن زیتون تفت دهید (که به مراتب سالم تر از روغن های دیگر است) و با آن یک ساندویچ خوشمزه درست کنید.

  1. سبزیجاتی که برگهای سبز دارند

البته سبزیجات فواید بسیاری برای سلامت انسان دارد و مصرف سبزیجات در اکثر رژیم های غذایی توصیه می‌شود، اما یکی از کارکردهای سبزیجات در سلامت بدن، تأثیر بسزای آن در سلامت مغز انسان است. یکی از آخرین تحقیقات انجام شده در این خصوص نشان می‌دهد که جای دادن اینگونه سبزیجات حتی در یک وعده غذایی، می‌تواند تأثیرات کاهنده ای را که افزایش سن بر مهارت های شناختی و قدرت تمرکز دارد را تا یازده سال به تعویق بیندازد. یکی از متخصصین تغذیه در این خصوص گفت: «سبزیجاتی که دارای برگ سبز هستند، از غنی ترین مواد غذایی به شمار می‌روند، لوتئین و ویتامین کی موجود در این سبزیجات، خود بخوبی نشانگر این موضوع است که چرا سبزیجات چنین نقش مثبتی در سلامت مغز انسان ایفا می‌کنند.» سبزیجاتی که برگ سبز تیره تری دارند را می‌توان به عنوان ماده غذایی اصلی در سالاد استفاده کرد و علاوه بر این با مشاهده دستور پخت غذاهای متفاوتی که از سبزیجات در مواد لازم خود بهره می‌گیرند، می‌توانید از تأثیرات مثبت این ماده غذایی استفاده کنید.

  1. زردچوبه

همانگونه که مطلع هستید از این ادویه طلایی برای رنگ دار کردن غذا و بهتر کردن ظاهر آن استفاده می‌شود. البته جالب است بدانید که تنها فایده این ادویه، بهبود ظاهر غذا نیست و فواید دیگری هم دارد. اکثر تحقیقاتی که در مورد زردچوبه صورت می‌گیرد، بر مکمل کورکومین موجود در آن متمرکز است (کورکومین یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است که خاصیت ضد التهابی دارد). یک متخصص تغذیه با نام دیویس در خصوص زردچوبه گفت: «زردچوبه تأثیر آنتی اکسیدانی بسیاری قوی‌ای روی عملکرد مغز دارد و زمانی که با فلفل سیاه ترکیب شود، این تأثیر بیشتر از قبل هم خواهد شد.

تحقیقی که اخیرا در خصوص زردچوبه و فواید آن انجام شده است نشان می‌دهد که مصرف مکمل کورکومین موجود در زردچوبه برای مدت هجده ماه و به میزان دو بار در روز می‌تواند تأثیر چشم گیری در بهبود حافظه و حواس شود. زردچوبه کمی طعم تندی دارد که آن را به ادویه هایی چون فلفل شبیه می‌کند، به همین خاطر است که می‌توان از آن در اکثر مواد غذایی بهره گرفت و استفاده کرد؛ از تخم مرغ سرخ شده گرفته تا گوشت و خورش و... .

  1. آجیل

به قدری از فواید بادام زمینی و کره آن، در گوشه و کنار مشاهده کرده‌اید که به نظر می‌رسد ذکر فایده‌ای جدید، تعریف بیش از اندازه باشد، با این حال قصد داریم شما را با فایده تازه ای از کره بادام زمینی آشنا کنیم. تحقیقات صورت گرفته نشان می‌دهد که خوردن آجیل در افرادی که سنین بالاتری دارند، سبب افزایش و بهبود مهارت های شناختی شان می‌شود. علاوه بر این، گردو حاوی مواد پلی فنیک است که در سبزیجات نیز به طور عمده وجود دارد و سبب کاهش التهاب در مغز می‌شود. ماده خوراکی دیگری پیدا نخواهید کرد که بتوانید به سادگی آجیل و خشکبار آن را مصرف کنید. می‌توانید به سادگی کمی آجیل در جیب خود بریزید و در طول روز و هر موقعی که دوست داشتید به خوردن آن بپردازید. غذاهای بسیاری نیز وجود دارد که در دستور پخت آنها از آجیل و خشکبار به عنوان مواد لازم استفاده شده است.

  1. آووکادو

با کمی دقت نظر در مواد خوراکی و غذایی که به آنها اشاره شده است، می‌توانید ببینید که تقریباً همه این مواد خوراکی شباهتی با هم دارند. تمامی این مواد خوراکی حاوی چربی کم و مفید برای بدن هستند که برای سلامت مغز، نقش بسزایی ایفا می‌کند. آووکادو دیگر ماده خوراکی است که برای سلامت مغز بسیار مفید است. دیویس، که یک متخصص تغذیه است درباره آووکادو گفت: «آووکادو حاوی مقادیر زیادی چربی مفید برای بدن و ویتامین ای است که هردوی این ها تأثیر بسزایی در بهبود عملکرد مغز انسان دارند و در بلند-مدت از تأثیر کاهنده سن انسان بر سلامت مغز کمی جلوگیری می‌کنند.» تحقیقاتی که در این خصوص صورت گرفته است نشان می‌دهد که افرادی که برای مدت شش ماه، یک آووکادو در روز مصرف می‌کنند، مهارت های شناختی و حافظه شان به طور قابل ملاحظه ای بهبود پیدا می‌کند. علاوه بر این آووکادو تاچیزی حدود بیست ویتامین و ماده معدنی وارد بدن شما می‌کند که آن را بدل به یک ماده خوراکی بسیار ارزشمند می‌کند و جای دادن آن در رژیم غذایی هر روزه خود، می‌تواند تأثیرات بسیار خوبی بر سلامت انسان داشته باشد. آووکادو نیز همچون دیگر مواردی که در این لیست به آنها اشاره کرده ایم، به سادگی مصرف می‌شود و در غذاهای بسیاری می‌توانید از آن استفاده کنید؛ ترکیب آووکادو با کمی لیمو (یا آب لیمو) و نمک طرفداران بسیاری دارد.

  1. کَفیر

این ماده خوراکی که از فرآوزده های شیر به حساب می‌آید، طعمی شبیه به ماستی دارد که کمی رقیق شده باشد و سرشار از پروبیوتیک است. محققان تغذیه بر این باور اند که پروبیوتیک موجود در روده تأثیر بسیار مهمی در کاهش سرعت از بین رفتن تأثیر همیشگی مهارت های شناختی دارد. علاوه بر این تحقیقات دیگری نیز در این خصوص صورت گرفته است و نتایج آن نشان داده که افرادی که از بیماری آلزایمر رنج می‌برند، در صورت استفاده از محصولات حاوی پروبیوتیک، مهارت های شناختی شان بهبود پیدا خواهد کرد. با وجود اینکه تحقیقات در مورد کَفیر، مراحل ابتدایی خود را طی می‌کند، در اینکه فوایدی را متوجه بدن انسان می‌کند شکی نیست و بهتر است این ماده خوراکی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. کَفیر یکی از منابع غنی پروتئین و کلسیم به شمار می‌رود (هردوی اینها سبب سلامت ماهیچه ها نیز می‌شوند) و به راحتی می‌توان آن را به ماست اضافه کرده و نوش جان کرد.

نظرات

در ادامه بخوانید...

میوه های غنی از کلسیم 17 مورد

در


کلسیم برای رشد و حفظ قوای دندان‌ها و استخوان‌ها، پیام‌های عصبی، انقباض عضله و ترشح هورمون‌ها و آنزیم‌های مشخص لازم است. کمبود کلسیم در تغذیه روزانه و رژیم غذایی می‌تواند منجر به بی‌حسی انگشت‌های دست و پا، گرفتگی عضلات، تشنج، بی‌حالی، از دست دادن اشتها و ضربان قلب غیرطبیعی شود. یافتن منابع کلسیم در میوه‌ها و گیاهان یک مسئله مهم برای گیاهخواران یا خام‌خواران است. شاخص DV (ارزش روزانه) کلسیم، 1000 میلی گرم است. در زیر فهرست میوه‌های غنی از کلسیم آورده شده است. برای دیدن جزئیات بیشتر به فهرست کامل میوه‌ها و میوه‌های خشک شده ی غنی از کلسیم و غذاهای غنی از کلسیم رجوع کنید.

بیشتر بخوانیم : جدول کلسیم مصرفی توصیه شده در روز بر اساس سن 

شماره 1: ریواس

مقدار کلسیم در 100 گرم

در هر فنجان، خرد شده (122 گرم)

در هر ساقه (51 گرم)

86 میلی گرم (9% DV)

105 میلی گرم (10% DV)

44 میلی گرم (4% DV)

 

شماره 2: کام‌کوات

مقدار کلسیم در 100 گرم

در هر 2 میوه (38 گرم)

در هر میوه (19 گرم)

62 میلی گرم (6% DV)

24 میلی گرم (2% DV)

12 میلی گرم (1% DV)

 

شماره 3: مویز سیاه

مقدار کلسیم در 100 گرم

در هر فنجان (122 گرم)

در هر نصف فنجان (56 گرم)

55 میلی گرم (6% DV)

62 میلی گرم (6% DV)

31 میلی گرم (3% DV)

 

شماره 4: پرتقال

مقدار کلسیم در 100 گرم

در هر فنجان، تقسیم شده (180 گرم)

در هر پرتقال (131 گرم)

40 میلی گرم (4% DV)

72 میلی گرم (7% DV)

52 میلی گرم (5% DV)

 

شماره 5: نارنگی

مقدار کلسیم در 100 گرم

در هر فنجان، تقسیم شده (195 گرم)

در هر نارنگی (88 گرم)

37 میلی گرم (4% DV)

72 میلی گرم (7% DV)

33 میلی گرم (3% DV)

 

شماره 6: انجیر

مقدار کلسیم در 100 گرم

در یک نارنگی بزرگ (64 گرم)

در یک نارنگی کوچک (40 گرم)

35 میلی گرم (4% DV)

22 میلی گرم (2% DV)

14 میلی گرم (1% DV)

 

شماره 7: کیوی (سبز)

مقدار کلسیم در 100 گرم

در هر فنجان، قاچ شده (180 گرم)

در هر میوه (69 گرم)

34 میلی گرم (3% DV)

61 میلی گرم (6% DV)

23 میلی گرم (2% DV)

 

شماره 8: لیموترش سبز

مقدار کلسیم در 100 گرم

در هر دو لیمو (134 گرم)

در هر لیمو (67 گرم)

33 میلی گرم (3% DV)

44 میلی گرم (4% DV)

22 میلی گرم (2% DV)

 

شماره 9: نارنگی یافا

مقدار کلسیم در 100 گرم

در هر دو میوه (148 گرم)

در هر میوه (74 گرم)

30 میلی گرم (3% DV)

44 میلی گرم (4% DV)

22 میلی گرم (2% DV)

 

شماره 10: شاه توت

مقدار کلسیم در 100 گرم

در هر فنجان (144 گرم)

در هر نصف فنجان (72 گرم)

29 میلی گرم (3% DV)

42 میلی گرم (4% DV)

21 میلی گرم (2% DV)

 

شماره 11: خرمالو

مقدار کلسیم در 100 گرم

در هر دو میوه (50 گرم)

در هر میوه (25 گرم)

27 میلی گرم (3% DV)

14 میلی گرم (2% DV)

7 میلی گرم (1% DV)

 

شماره 12: لیموترش

مقدار کلسیم در 100 گرم

در هر فنجان، بریده شده (212 گرم)

در هر لیمو (84 گرم)

26 میلی گرم (3% DV)

55 میلی گرم (6% DV)

22 میلی گرم (2% DV)

 

شماره 13: تمشک

مقدار کلسیم در 100 گرم

در هر فنجان (123 گرم)

در هر 10 میوه (19 گرم)

25 میلی گرم (3% DV)

31 میلی گرم (3% DV)

5 میلی گرم (0% DV)

 

شماره 14: گریپ‌فروت صورتی

مقدار کلسیم در 100 گرم

در هر فنجان، بخش شده (230 گرم)

در هر نصف میوه (123 گرم)

22 میلی گرم (2% DV)

51 میلی گرم (5% DV)

27 میلی گرم (3% DV)

 

شماره 15: پاپایا

مقدار کلسیم در 100 گرم

در هر فنجان، قطعات (145 گرم)

در هر نصف پاپایا (157 گرم)

20 میلی گرم (2% DV)

29 میلی گرم (3% DV)

31 میلی گرم (3% DV)

 

شماره 16: گواوا

مقدار کلسیم در 100 گرم

در هر فنجان (156 گرم)

در هر میوه (55 گرم)

18 میلی گرم (2% DV)

30 میلی گرم (3% DV)

10 میلی گرم (1% DV)

 

شماره 17: توت فرنگی

مقدار کلسیم در 100 گرم

در هر فنجان، نصف شده (152 گرم)

در هر توت فرنگی بزرگ (18 گرم)

16 میلی گرم (2% DV)

24 میلی گرم (2% DV)

3 میلی گرم (0% DV)

در سیارک بخوانیم:

 علائم پوکی استخوان

 راه های تشخیص پوکی استخوان

 راه های درمان پوکی استخوان

 یشگیری از سقوط در مردان و زنان مبتلا به پوکی استخوان

 داروهایی که باعث از دست رفتن استخوان می شوند

  بررسی اجمالی پوکی استخوان ارثی 

پرسش و پاسخ در مورد پوکی استخوان

مبانی استخوان 

نظرات

در ادامه بخوانید...

مضرات لیمو و آب لیمو

در

آب لیمو و لیمو به طور کلی، از جمله خوراکی هایی است که طرفدران بسیاری داشته و صحبت های زیادی درباره خواص و فوائد آن می شود. همین مسئله سبب شده است تا در میان عامه مردم و بعضا برخی از متخصصان تغذیه، اغراق هایی در این باره به گوش برسد و خواصی را به لیمو نسبت بدهند که چندان پایه و اساس علمی ندارد. لیمو مثل تمام مرکبات آلرژی زا است. بنابراین نباید به مقدار زیادی استفاده شود.

آب لیمو برای مینای دندان مضر است، آن را از بین می برد، اسید سیتریک موجود در لیمو و آب لیمو باعث تخریب مخاط معده می شود و می تواند باعث تشدید گاستریت یا زخم معده و دوازدهه شود، بنابراین افرادی که از این بیماری ها رنج می برند، باید با دقت از لیمو استفاده کنند و بهتر است از رژیم غذایی و تغذیه خود لیمو را حذف کنند.

همچنین لیمو و آب لیمو برای افراد مبتلا به پانکراتیت توصیه نمی شود. آب لیمو اغلب باعث سوزش سر دل می شود. هنگام التهاب در دهان و گلو، شستشو با آب لیمو و در ناشتا می تواند نه تنها باعث تحریک، درد، بلکه حتی خونریزی و بهبودی در دراز مدت شود. بیماران مبتلا به فشارخون باید این میوه را با احتیاط استفاده کنند.آب لیمو را به غذای کودکان زیر 2 سال و تا دو سال اضافه نکنید، زیرا کودکان اغلب به آب لیمو آلرژی دارند و همچنین تاثیر منفی روی غشای مخاطی معده کودک می گذارد.

در این مقاله قصد داریم شما را در کنار خواص لیمو با پنج مورد دیگر از مضرات لیمو آشنا کنیم که به اشتباه در میان مردم رایج شده اند. با سیارک همراه باشید.

آیا لیمو به کاهش وزن کمک می کند

بسیاری بر این باورند که لیمو، حاوی پکتین، یا ژلاتین گیاهی است؛ ژلاتین گیاهی در حقیقت نوعی به خصوص از فیبر است و در میوه هایی چون سیب، مقدار زیادی از آن وجود دارد. بنا به گفته این افراد، همین مسئله سبب می شود که به هنگام نوشیدن آب لیمو، فرد قادر باشد برای مدت طولانی تری احساس گرسنگی نکرده و در نتیجه این مسئله، در بلند مدت کاهش وزن را تجربه کند. البته مسئله ای که این افراد نادیده می گیرند این است که به هنگام گرفتن آب لیمو، مقدار بسیار ناچیزی از فیبر یاد شده در آن باقی می ماند (تازه اگر باقی بماند و به طور کلی از بین نرود) و به همین خاطر است که نظریه شان دچار ایراد می شود. دکتر مایکل زک، متخصص تغذیه در این باره عنوان کرد: «فیبر به طور کلی نقش عمده ای در کاهش سرعت فرایند گوارش غذا در بدن داشته و به گونه ای مؤثر به بهبود عملکرد دستگاه گوارشی بدن کمک خواهد کرد. نکته ای که باید به خاطر داشت این است که فیبر موجود در لیمو، پس از آن که آب آن گرفته می شود، تقریبا به طور کلی ناپدید می شود.».

به همین خاطر است که بیشتر متخصصان تغذیه، استفاده از خوراکی هایی چون جو، لوبیا و سایر حبوباتی که حاوی فیبر هستند را به آن دسته از افرادی که قصد کاهش وزن دارند توصیه می کنند و عنوان می کنند که جایی در رژیم غذایی روزانه برای این خوراکی ها داشته باشند. اما نقش آب لیمو در این میان چه می شود؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت که این گونه افراد (کسانی که قصد کاهش وزن دارند) می توانند همیشه مقداری آب لیمو در دسترس داشته باشند و شربتی از آن تهیه کرده و به جای نوشیدنی های مضر که سبب چاقی می شوند از آن بهره بگیرند (برای نمونه به جای نوشیدنی های گازدار و سایر نوشیدنی های آماده که در آن ها از شکر فرآوری شده استفاده می شود). بنا بر این، نمی توان آب لیمو را به تنهایی به عنوان نوشیدنی ای در نظر گرفت که سبب کاهش وزن می شود و تنها به عنوان جایگزینی برای پیش گیری از ضررهای سایر نوشیدنی ها می توان از آن بهره گرفت.

جیسون اولت، متخصص تغذیه و مدیر مسئول یک مرکز سلامت درمانی، در این باره عنوان کرد: «میزان کالری موجود در آب لیمو بسیار ناچیز است و به همین خاطر به وسیله نوشیدن آن می توان از جذب کالری بیش از اندازه و افزایش وزن جلوگیری کرد، با این حال،  این تنها تأثیری است که می توان برای آب لیمو در این باره متصور شد و فوائد آن برای کاهش وزن فرا تر از این نمی رود.». البته نکته امیدوار کننده ای که در ادامه صحبت های جیسون اولت در این باره به چشم می خورد، تحقیقاتی است که به گفته او بر روی حیوانات انجام شده و نتایج اولیه حاکی از آن بوده است که ترکیبات موجود در لیمو، به گونه ای به کاهش وزن این حیوانات کمک رسان بوده است، با این حال، او ادامه داد که این تحقیقات هنوز در مراحل اولیه خود به سر می برند و هنوز نمی توان با قطعیت از تأثیر این ترکیبات بر کاهش وزن انسان سخن گفت و باید منتظر تحقیقات تکمیلی و اخبار جدید در این باره باشیم.

آیا لیمو می تواند از بروز برخی بیماری ها جلوگیری کند

زمانی که فرد آب لیمو می نوشد، اسید موجود در آن توسط بدن جذب شده و خاصیت قلیایی پیدا می کند. در حقیقت همین مسئله است که سبب شده این باور اشتباه رایج در میان مردم و برخی از متخصصان تغذیه به وجود بیاید، چرا که بسیاری از متخصصان تغذیه مشترکا بر این باورند که میزان پ هاش مواد غذایی هیچ گونه تأثیری بر سلامت فرد نمی گذارد و علاوه بر آن، هیچ بیماری ای را نیز سبب نمی شود (بیماری هایی چون آرتروز و یا سرطان که برخی از متخصصان پ هاش غذا را عامل آن ها می دانند). نکته دیگری که در این باره باید به خاطر داشته باشید این است که نوشیدن بیش از اندازه آب لیمو و جذب اسید آن به مرور زمان می توان سلامت دندان ها را به خطر بیندازد. لیبی پارکر، متخصص تغذیه شاغل در کالیفرنیا در این باره عنوان کرد: «اسید های قوی، مانند اسید موجود در آب لیموی تازه، اگر مرتبا در تماس با دندان ها قرار گیرند، در نهایت می توانند فرسایش مینای دندان را به همراه داشته باشند. بنا بر این اگر آب لیمو نوشیده اید، توصیه می شود که بلافاصله پس از آن دندان های خود را مسواک نزنید و به جای آن به وسیله آب معمولی دهان خود را بشویید.». همان گونه که عنوان شد، زمانی که دندان فرد در تماس با اسیدی قوی، شبیه به آن چه در آب لیمو موجود است قرار می گیرد، مینای دندان تا حدودی در معرض آسیب و فرسایش قرار گرفته و حال اگر در این حالت اقدام به مسواک زدن دندان های خود کنید، به مراتب این آسیب و فرسایش را شدید تر خواهید کرد؛ آسیبی که در نهایت می تواند منجر به شکل گیری حفره در دندان ها و خراب شدن آن ها شود. بنا بر این برای این که خطری سلامت شما را تهدید نکرده باشد، بهتر است در مصرف آب لیمو زیاده روی نکنید.

آیا لیمو خواص سم زدایی دارد

برخی از افراد بر این باورند که نوشیدن آب لیمو در نهایت سبب خواهد شد سموم و سایر مواد مضر موجود در بدن دفع شوند و به این گونه فرایند ها کمک خواهد کرد، با این حال، این نظریه نیز چندان پایه و اساس علمی نداشته و بسیاری از متخصصان تغذیه با آن مخالف اند. دکتر مایکل زک در این باره عنوان کرد: «این مسئله از جلمه صحبت هایی است که درباره آب لیمو و فوائد آن به کرات شنیده می شود و باوری است که به اشتباه در میان مردم رایج شده است. در حقیقت تنها ماده موجود در لیمو که بتواند به فرایند سم زدایی در بدن کمک کند، ویتامین سی است (که آن هم چندان زیاد نیست) و صرفا محدود به لیمو نمی شود و در بسیاری از خوراکی هایی که در طول روز مصرف می کنیم، مقادیری از آن موجود است و از جمله ویتامین هایی است که کمتر افراد به کمبود آن دچار می شوند. بنا بر این، می توان به طور کلی عنوان کرد که این نظریه که آب لیمو تأثیر بیشتری در مقایسه با آب معمولی برای بهبود فرایند سم زدایی از بدن دارد، با توجه به تحقیقات علمی چندان قابل استناد نیست.». دکتر زک در ادامه صحبت های خود در این باره افزود که بدن به طور کلی، بر خلاف آن چه برخی از افراد عنوان می کنند، به عملیات بیرونی ای برای سم زدایی خود نیازمند نبوده و کلیه ها و کبد فرد (البته اگر سالم و سلامت باشند) تمامی سموم و مواد مضر برای سلامت بدن را به طور طبیعی دفع می کنند.

آیا لیمو سبب افزایش سوخت و ساز در بدن می شود

بسیاری این مسئله را عنوان می کنند که نوشیدن یک فنجان آب لیمو به هنگام صبح و در کنار صبحانه، می تواند سبب افزایش قابل ملاحظه سوخت و ساز در بدن شده و این افزایش تقریبا در تمامی طول روز پایدار بماند. این گفته به نظر عالی می رسد و اگر این گونه بود، مطمئنا آب لیمو خواص بسیاری متوجه سلامت فرد می کرد، با این حال باید عنوان کرد که همانند موارد گذشته، این مسئله نیز توسط متخصصان تغذیه تأیید نشده است. دکتر مایکل زک در این باره گفت: «من هیچ گاه چنین مسئله ای را در خصوص آب لیمو مشاهده نکرده ام. البته بعضی از مواد غذایی و خوراکی، همانند فلفل قرمز، به واسطه تأثیرات وابسته به حرارت شان، برای مدتی و به صورت موقت، سوخت و ساز بدن فرد را افزایش می دهند، با این حال، من تا کنون به تحقیقی علمی که نشان از همین خاصیت به هنگام نوشیدن آب لیمو داشته باشد، بر نخورده ام.».

با این حال، اگر افزودن مقداری لیمو به آب معمولی به شما کمک می کند میزان نوشیدنی مایعات خود در طول روز را افزایش دهید و به خاطر طعم خوشایند آن، میزان آب بیشتری می نوشید، در بلند مدت فوایدی برای سلامتی تان خواهد داشت. دکتر مایکل زک در ادامه صحبت های خود در این باره افزود: «البته لیمو از جمله خوراکی های مفید برای سلامت فرد است، اما به هنگام نوشیدن آب لیمو، بیش از هر چیز دیگری، آب معمولی است که فوایدی برای سلامت فرد به همراه می آورد. زمانی که میزان آب لازم برای بدن فرد در طول روز تأمین می شود، فرایند های سوخت و ساز در بدن ثبات بیشتری پیدا کرده و بهبود پیدا می کنند. اگر بدن را ماشین یا دستگاهی فرض کنیم که وظیفه آن سوزاندن کالری های اضافی باشد، آب، حکم سوختی را پیدا می کند که برای کارکرد مؤثر دستگاه به آن نیاز پیدا خواهیم کرد.».

آیا لیمو از بروز پیری زودرس جلوگیری می کند

البته جای تردیدی نیست که میزان قابل توجهی آنتی اکسیدان در آب لیمو وجود دارد، با این حال، نمی توان بر خاصیت لیمو برای جلوگیری از پیری زودرس از لحاظ علمی صحه گذاشت.

دکتر مایکل زک در این باره عنوان کرد: «می توان عنوان کرد که آب لیمو یکی از منابع غنی ویتامین سی به شمار می رود. ویتامین سی، نقش عمده ای بر بهبود سلامت پوست ایفا می کند و از جمله مهمترین موادی است که به شکل گیری کلاژن ها کمک می کند (کلاژن نوعی پروتئین است که از بروز چین و چروک بر سطح پوست جلوگیری می کند)، اما زمانی که صحبت از جذب میزان ویتامین سی لازم و کافی برای بدن در طول روز می شود، غذاها و مواد خوراکی بسیاری وجود دارند که بر آب لیمو اولویت پیدا می کنند و به مراتب، میزان ویتامین سی موجود در آن ها بیشتر است. به همین خاطر است که به آن دسته از افرادی که از کمبود ویتامین سی رنج می برند (معمولا تعداد این افراد بسیار اندک است) معمولا غذاهای دیگری توصیه می شود.». با استناد به نظر متخصصان تغذیه، آن دسته از افرادی که به دنبال مواد خوراکی ای می گردند که به بهبود سلامت پوست شان کمک کند، بهتر است رژیم غذایی ای برای خود در نظر بگیرند که حاوی این مواد خوراکی باشد: میوه، سبزیجات، گوشت بوقلمون و ماهی سالمون و  بذر یا دانه برخی خوراکی ها (تخمه آفتابگردان، کدو و ...). تمامی این مواد خوراکی به طور مؤثری به شکل گیری کلاژن ها و بهبود سلامت پوست کمک خواهند کرد.

نظرات

۱۴۰۰/۹/۱۴لیمو نه تنها یکی از مواد تشکیل دهنده غذاهای آشپزی است، بلکه یک کمک کننده خانگی است که بسیاری از مشکلات را حل می کند. بنابراین، به عنوان مثال، مرکبات بوی نامطبوع را کاملا از بین می برد، به حفظ سفیدی پارچه ها کمک می کند، با شوره سر مقابله می کند و این همه توانایی های یک میوه زرد نیست.

۱۴۰۰/۹/۱۴لیمو به مبارزه با مشکلات شوره سر کمک می کند البته در فروشگاه های لوازم آرایشی می توانید به راحتی یک داروی موثر برای شوره سر خریداری کنید. با این حال، لیمو یک جایگزین عالی است و همچنین در هزینه شما صرفه جویی می کند. مرکبات اثر قدرتمندی دارد و به طور فعال با مشکل مبارزه می کند. استفاده از میوه زرد در برابر پوسته های سر آسان و ساده است. اولین قدم این است که 2 قاشق غذاخوری آب مرکبات تازه را بگیرید. علاوه بر این، در حین شستن موهای خود، به سادگی با مایع حاصل به مدت چند دقیقه ماساژ دهید. آخرین مرحله این است که موهای خود را با آب لیمو بشویید. از آب ساده و مقدار کمی آب لیمو درست می شود. برای ناپدید شدن کامل شوره سر لازم است یک دوره این روش انجام شود.

۱۴۰۰/۹/۱۴لیمو ترش به طور فعال با علف های هرز مبارزه می کند علف های هرز یک مشکل رایج برای ساکنان تابستانی و باغداران است و مبارزه با آنها فرآیند آسانی نیست. می توانید سموم آفت کش را از یک فروشگاه تخصصی خریداری کنید یا می توانید از لیمو استفاده کنید. علاوه بر این، دومی نتایج بدتری نسبت به شیمی نشان نمی دهد. فقط باید آب لیموی تازه را بگیرید و سپس آن را روی گیاهانی که در کلبه تابستانی مورد نیاز نیستند بپاشید. به معنای واقعی کلمه در دو یا سه روز آنها می میرند و دیگر شما را اذیت نمی کنند.

۱۴۰۰/۹/۱۴لیمو ترش برای کفش های کتانی سفید تمیز کفش های کتانی سفید خیلی زود خاکستری می شوند زیرا کثیفی و گرد و غبار را جذب می کنند. با این حال، نگران این نباشید، زیرا لیمو با چنین مشکلی کاملاً کنار می آید. آب مرکبات تازه را بگیرید و سپس آن را مستقیماً روی کفش خود اسپری کنید. کفش های کتانی باید زیر نور آفتاب خشک شوند. پس از آن، نه تنها کفش های کتانی سفید ظاهر بسیار بهتری خواهند داشت، بلکه بویی شبیه مرکبات نیز خواهند داشت.

۱۴۰۰/۹/۱۴ضد تعریق ها اغلب باعث ایجاد لکه های ناخوشایند روی لباس ها به خصوص در تابستان می شود. برخورد با آنها چندان آسان نیست. گاهی اوقات حتی شستشو کمکی نمی کند. با این حال، لیمو مشکل را حل می کند. روش کار آسان و ساده است. لازم است آب لیمو را گرفته و سپس روی نواحی مشکل دار بریزید. یک قاشق چایخوری نمک روی آن بپاشید و سپس همه چیز را به آرامی بمالید. با آب بشویید هیچ لکه ای باقی نمی ماند.

۱۴۰۰/۹/۱۴لیمو ترش به نیش حشرات کمک می کند وقتی در تابستان در فضای باز هستید، حشراتی مانند پشه ها و .... شما را آزار می دهند. بنابراین، دافع باید همراه همیشگی در جاده باشد. اگر در دسترس نباشد، مرکبات جایگزین موثری خواهد شد. فقط باید نواحی نیش حشرات را با آب لیمو آغشته کنید تا خارش آرام شود. علاوه بر این، مرکبات ورم را نیز تسکین می دهد.

۱۴۰۰/۹/۱۴هنگامی که تمشک را تمیز می کنید، دست های شما لک می شود که شستن آن کار آسانی نیست. به جای استفاده پاک کننده های شیمیایی، باید از لیمو استفاده کنید. باید آب مرکبات را گرفته و با آرد ذرت مخلوط کنید. دست ها با خمیر حاصل مالیده می شوند. بگذارید فقط چند دقیقه عمل کند و سپس با آب بشویید.

۱۴۰۰/۹/۱۴لیمو ترش برای ماریناد گوشت کمک می کند تا ظرف لطیف تر، معطر و خوش طعم تر شود. اغلب با آب معدنی، سرکه یا کفیر تهیه می شود. با این حال، یک جایگزین خوب به شکل لیمو وجود دارد. علاوه بر این، چنین مارینادی معطر هم هست. به دلیل اسیدی بودن میوه، گوشت نرم و آبدار می شود. می توانید هم آب لیمو و هم برش هایی از مرکبات اضافه کنید.

۱۴۰۰/۹/۱۴لیمو ترش پارچه را سفید می کند به منظور سفید کردن پارچه و سفید شدن آن مثل برف، اغلب از سفید کننده استفاده می شود. با این حال، یک جایگزین عالی وجود دارد و کاملا طبیعی است، به شکل لیمو. اگر مواد شیمیایی بتواند بافت را از بین ببرد، مرکبات به آن آسیبی نمی رساند. استفاده از این میوه بسیار ساده است. لازم است دقیقاً قبل از شستشو حدود نصف فنجان آب لیمو به ملحفه ها اضافه شود.

۱۴۰۰/۹/۱۴لیمو ترش، وقتی با چند ماده دیگر ترکیب شود، می تواند یک کمک همه کاره برای خانه باشد. برای تهیه یک روش طبیعی موثر، به حدود 2 فنجان آب گرم، 5 تا 10 قطره از اسانس مورد علاقه خود، به عنوان مثال، پرتقال، گل رز، چوب صندل، اسطوخودوس، کاج، و همچنین نصف لیوان سرکه، نیاز دارید. یک قاشق غذاخوری جوش شیرین و آب یک لیموترش. اول از همه، نوشابه باید در آب حل شود و تنها پس از آن باید اجزای باقی مانده را برای ایجاد محصول اضافه کنید. برای عملکرد بهتر، مهم است که مایع حاصل را هر بار تکان دهید. یک روش خانگی برای از بین بردن پلاک روی کاشی ها و سایر موارد مناسب است.

۱۴۰۰/۹/۱۴یک ترفند ساده برای تمیز کردن مایکروفر وجود دارد. شما باید یک کاسه بردارید، آن را با آب پر کنید و سپس آب لیمو ترش و برش های لیمو را به مایع اضافه کنید. ظرف را در مایکروویو بگذارید و آن را به مدت 3 دقیقه روشن کنید. پس از چنین روشی، می توانید با خیال راحت یک پارچه را در دست بگیرید و داخل تجهیزات را با آن پاک کنید. علاوه بر این که همه چیز به خوبی تمیز می شود، بوی خوش مرکبات نیز خواهد داد.

۱۴۰۰/۹/۱۴هر چقدر هم که عجیب به نظر می رسد، لیمو ترش به شما کمک می کند تا یک نامه مخفی بنویسید. برای انجام این کار، باید آب مرکبات را با آب مخلوط کنید، سپس ابزار را مانند یک خودکار، به عنوان مثال، در مخلوط حاصل فرو کنید و یک نامه بنویسید. تا زمانی که کاغذ را با لامپ گرم نکنید، حروف نامرئی خواهند بود!

۱۴۰۰/۹/۱۴برای اینکه سطل زباله بو ندهد، باید آن را مرتب تمیز کنید. با این وجود، اگر بو ظاهر شد، لیمو ترش به مقابله با آن کمک می کند. لیمو ترش بوی ناخوشایند را کاملا از بین می برد. برای این کار چند برش لیمو ترش تازه را در ته سطل قرار دهید.

۱۴۰۰/۹/۱۴برای تقویت سیستم ایمنی و شروع فرآیند هضم، باید هر روز صبح یک لیوان آب خالص با آب لیمو ترش بنوشید. در این صورت سرماخوردگی و آنفولانزا ترسناک نخواهد بود.

در ادامه بخوانید...