خون طلایی و سایر حقایق جالب درباره 4 گروه خون

این مهم است که نوع گروه خون شما ، خویشاوندان و اقوام شما چیست. بنابراین اطلاعات، شما می توانید درک کنید که بدن شما به چه چیزی نیاز دارد. در این مقاله به شما توصیه های ساده ای در مورد چگونگی احساس بهتر ، و همچنین حقایق جالب در مورد گروه خون داده می شود.
 
احتمالاً می دانید فاکتور Rh و گروه خون شما چیست. اگر اینطور نیست ، توصیه می کنیم در آینده نزدیک در آزمایش خون بخواهید که گروه خون شما را مشخص کنند  و این ویژگی بدن خود را روشن کنید. به نظر می رسد که گروه خونی می تواند رژیم و رژیم غذایی بهینه را برای بدن شما پیشنهاد دهد و حتی در مورد ماهیت فرد نیز صحبت کند.

 

خون طلایی چیست

خون طلایی و سایر حقایق جالب درباره گروه های خونی
این نوع خون "طلایی" لقب گرفت زیرا بسیار نادر است و همچنین به دلیل فاکتور Rh صفر،  Rh null بسیار مفید است. در کل ، فقط 43 نفر در جهان این خون را پیدا کردند. خون طلایی نخستین بار در سال 1961 در یک زن بومی از آمریکا کشف شد ، قبل از آن محققان فکر می کردند کودکانی که چنین خونی دارند قبل از تولد می میرند.این گروه خونی فقدان کامل هر یک از آنتی ژن های Rh را دارند. گرئه خون طلایی برای اولین بار در یک بومی استرالیایی کشف شد و بسیار نادر است، نادر بودن آن به این معنی است که وقتی فرد Rh null به انتقال خون نیاز دارد ، اهداء Rh null بسیار باورنکردنی و دشوار است ، با تکیه بر همکاری یک شبکه کوچک از اهدا کنندگان معمولی Rh null در سراسر جهان برای اطمینان از این که این گروه خونی همیشه در دسترس باشد، بوجود آمده است.
 
در سال 1901 یک پزشک از اتریش ، کارل لاندشتاینر ، تقسیم خون را به چهار گروه پیشنهاد کرد. برای کشف انقلابی خود ، در سال 1930 جایزه نوبل پزشکی را دریافت کرد. یکی دیگر از خصوصیات مهم خون عامل Rh آن است. اگر پروتئین RhD در گلبول های قرمز وجود داشته باشد (یک جزء خون) ، آن را مثبت و اگر نه ، منفی قلمداد می کنند. با این حال ، این تعریف بسیار ساده ای است. در واقع ، علاوه بر پروتئین RhD ، حدود 60 پروتئین دیگر وجود دارد که می توانند بر فاکتور Rh تأثیر بگذارند.
 
هنگامی که خون دارای فاکتور رزوس(Rh) صفر باشد ، به این معنی است که هیچ یک از این پروتئین ها را ندارد و می تواند آزادانه خون خود را به هر فرد دیگری بدون ترس از اینکه گلبول های قرمز "به هم بچسبند" منتقل کند. از همه اینها ، اگر در هنگام انتقال خون ، گروه خونی و رزوس را نادرست انتخاب کنید ، نتیجه کشنده نیز ممکن است. خون "طلایی" برای دارو سازی جالب است ، اما برای افراد با این نوع خون ناامن است ، زیرا اهداکنندگان ناچیز هستند. بنابراین به چنین افرادی توصیه می شود برای محافظت از خود در صورت بروز حادثه یا وضعیت غیرقابل پیش بینی ، برای خود خون اهدا کنند.
 

 

تغذیه مطلوب برای 4 گروه خونی

خون طلایی و سایر حقایق جالب درباره گروه های خونی
 دستور غذایی کامل در لینک: تغذیه مطلوب برای گروه خون اول یا o  
 دستور غذایی کامل در لینک: تغذیه مطلوب برای گروه خون دوم یا A
 دستور غذایی کامل در لینک: تغذیه مطلوب برای گروه خون سوم یا B
دستور غذایی کامل در لینک: تغذیه مطلوب برای گروه خون چهارم یا AB 
 

 

مقاومت در برابر استرس در 4 گروه خونی

خون طلایی و سایر حقایق جالب درباره گروه های خونی
گروه خون اول I: دارای مقاومت و استقامت در برابر استرس با استفاده از ورزشهای سنگين
 
گروه خون دوم II: در معرض ابتلا به استرس ها هستند و بهترين راه درمان استرس در آنان استفاده از ورزش يوگاست. 
 
گروه خونی سوم III. مقاومت ارزشمند در مقابل انواع استرسها با استفاده از خالقيت ذاتی و تشخيص مناسب محيط
 
گروه خونی چهارم ІV قابليت پاسخ مناسب دادن به استرسها و ناراحتيهای محيطی با استفاده از ورزش
 

 

اضافه وزن در 4 گروه خونی

خون طلایی و سایر حقایق جالب درباره گروه های خونی
گروه خونی اول : دشمن شماره یک شما به طور نامنظم غذا می خورد.
 
گروه خونی دوم: پوندهای اضافی پس از خوردن گوشت و شیرینی اضافه می شود.
 
گروه خونی سوم: برای لاغر ماندن بهتر است از سرخ شده ها و نان سفید پرهیز کنید ، هضم آن برای معده شما مشکل است.
 
گروه خونی چهارم: سانتیمتر های اضافی در کمر به دلیل عدم فعالیت بدنی ظاهر می شود.
 

 

شخصیت 4 گروه خونی

اول: محتاط ، هدفمند ، دلسوز، ترس از تغییر، سازگاری ضعیف با تغییر محل، شیوه زندگی و تغذیه.
 
دوم: یک رهبر انسانی متشکل کننده و جمع آوری کننده ، تولید کننده . ثبات در همه چیز: تغذیه، شیوه زندگی، محیط زیست
 
سوم: انعکاس پذیر ، حاضر به سازش ، دوستانه ، نکته اصلی برای شما نتیجه است.انعطاف پذیری ذهن و روان، قادرند به سرعت به هر گونه تغییرات سازگار شوند.
 
چهارم: تفکر هوشیار ، متعادل ، با اراده قوی ، حساس ،توانایی بالا برای انطباق با تغییرات در تغذیه، شیوه زندگی، عادت ها
 

 

فاکتور رزوس (Rh) در 4 گروه خونی

خون طلایی و سایر حقایق جالب درباره گروه های خونی
فاکتور رزوس  گروه خونی مهمترین ویژگی خون است ، بنابراین بیایید دوباره آن را یادآوری کنیم. اگر Rh والدین آینده مطابقت نداشته باشد ، این می تواند یک دلیل جدی برای نگرانی باشد ، زیرا در جنین ممکن است یک درگیری رزوس ایجاد کند ، که مملو از عوارض بعدی (از جمله خود تخریبی گلبول های قرمز و تشکیل سلولهای قرمز نابالغ در جنین) است. اما طب مدرن فرصت های جدیدی را برای پیشگیری و درمان به ما می دهد. از جمله در ماه هفتم بارداری ، به مادر باردار توصیه می شود تزریق پلاسمای خون را انجام دهد.
فاکتور رزوس (Rh) پروتئینی می‌باشد که در سطح گلبول‌های قرمز بوده و به صورت ارثی منتقل می‌شود. اگر فرد این پروتئین را داشته باشد، فرد Rh مثبت و در صورت نبود این پروتئین، Rh منفی شناخته می‌شود

 

انتقال خون در 4 گروه خونی

خون طلایی و سایر حقایق جالب درباره گروه های خونی
 
بیماران با گروه خون اول یا O اهدا کننده جهانی هستند. با این حال ، آنها فقط به خون گروه اول یا O برای گرفتن خون احتیاج دارند.پس خونی اول یا O به همه گروه های خونی خون می دهد اما فقط از گروه خونی اول یا O خون می گیرد.
 
افراد گروه دوم خون می توانند اهدا کننده بیماران گروه خونی دوم A و چهارم AB باشند. آنها می توانند خون را از افراد گروه خون دوم A و گروه خون اول O بگیرند.
 
 
بیماران گروه سوم خون یا B می توانند خون خود را با بیماران گروه سومB و چهارم AB به اشتراک بگذارند. آنها نیاز به انتقال از اهداکنندگان با گروه های خونی سومB و اولO دارند.
 
 
افراد دارای گروه خونی چهارم یا AB گیرنده جهانی هستند یعنی از تمام گروه های خونی ، خون دریافت می کنند ، اما فقط می توانند به بیماران گروه خونی AB خون اهدا کنند.

 

جدول تعیین گروه خونی فرزند از روی گروه خونی پدر و مادر

خون طلایی و سایر حقایق جالب درباره گروه های خونی

امیدواریم که اطلاعات جدیدی را یاد گرفته باشید! این مقاله را با عزیزان و نزدیکان خود به اشتراک بگذارید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید