تغذیه

خواص روغن ماکادمیا

آجیل ماکادمیا macadamia بسیار شبیه به فندق می باشد. ماکادمیا گرانترین آجیل در جهان است که در استرالیا و هاوایی رایج است. همچنین این درختان در آفریقای جنوبی، برزیل، اندونزی، نیوزیلند رشد می کنند. همانطور که بسیاری از آنها قبلا متوجه شده اند، ماکادمیا عاشق آب و هوای گرم است و در عرض های ما "تنها" به عنوان یک کالا در سوپر مارکت ها یافت می شود.
 

ماکادمیا چیست

Macadamias آجیل معطر با طعم غنی است، که در اصل از استرالیا است، که برای مردم محلی آنها نه تنها منبع بسیاری از مواد مفید است، بلکه یک درخت مقدس است. در محیط طبیعی خود، این فرهنگ در جنگل های گرمسیری نزدیک به رودخانه ها سبز می شود. درختان بالغ می توانند تا 15 متر در ارتفاع رشد کنند. بلوغ درخت به 7 سال می رسد. در حدود این زمان، آنها شروع به بار آوردن میوه می کنند و برای صد سال میوه  می دهند.
 
درباره وجود این درخت، مردم نسبتا اخیرا فهمیده اند. این گیاه در دهه 1850 توسط فردیناند فون مولر، کاوشگر استرالیا کشف شد و پس از همکارش جان مکادام آن را نام برد. در آن روزها دانشمندان متوجه شدند که ماکادمیا در استرالیا، اندونزی و کالدونیای جدید رو به رشد است. امروزه در مورد وجود انواع دیگر شناخته شده است، گرچه همه آنها از میوه های خوراکی لذت نمی برند. فقط 2 گونه برای انسان مفید هستند: Macadamia tetraphylla و Macadamia integrifolia. اولین بار توسط میوه های پوشیده شده با پوسته خشن خالص متمایز است. انواع دوم میوه ها را به شکل صاف و خرد کرده و معمولا برای مقاصد تجاری استفاده می کنند.
 
در زادگاه ماکادمیا، که در آن آنها بیش از 100 سال است که این آجیل را پرورش داده اند، زیست شناسان چندین نوع فرهنگ را پرورش داده اند. برای استرالیایی های بومی،ماکادمیا در تمام این سال ها بخش مهمی از رژیم غذایی بود: ماکادمیا به عنوان یک منبع غنی از پروتئین، ویتامین ها و مواد معدنی خدمت کرده است. در اواخر قرن نوزدهم، این فرهنگ به جزایر هاوایی معرفی شد، جایی که آجیل  عملکرد خوبی به دست آورد.
 
تحت پوسته بسیار سبز قهوه ای سبز، هسته های کوچک (تا قطر 2 سانتیمتر) دارای یک عطر کرم رنگارنگ با طعم کرمی دارند.
 
چربی زیادی در ترکیب این آجیل ها وجود دارد (65-75٪ از ترکیبات کل)، و در نتیجه باید محصول را در یخچال نگهداری کرد، در غیر این صورت روغن در آجیل از دست خواهد رفت و macadamia طعم ناخوشایند خواهد گرفت.(به اصطلاح روغن تیز می شود)
 

خواص ماکادمیا

ماکادمیا یک منبع غنی از انرژی است. فقط 100 گرم آجیل بیش از 700 کیلوکالری را انرژی دارد. و این اجازه می دهد تا ما از ماکادمیا به عنوان مغذی ترین آجیل صحبت کنیم. در این میوه های کوچک مقدار زیادی از مواد مغذی وجود دارد که برای سلامتی انسان مهم هستند. ماکادمیا پروتئین، چربی، کربوهیدرات، ویتامین ها و مواد معدنی مختلف است. فندق استرالیایی منبع عالی از کلسیم، آهن، روی، منیزیم، منگنز است. علاوه بر این، ماکادمیا - سزشار از ویتامین E و ویتامین B است. این آجیل غنی از اسید آمینه ضروری است که بدن انسان برای رشد عضلانی سالم، بافت همبند، تشکیل پلاسمایی خون و سایر توابع به آن نیاز دارد.
 
چربی در آجیل macadamia غنی نشده (84٪)، غیر اشباع (3.5٪) و اشباع (12.5٪) اسید های چرب است. آجیل استرالیا کم کلسترول و اسیدهای چرب غیر قابل اشباع هستند که به اصطلاح چربی های خوب می باشند و به حفظ تعادل امگا 6 و امگا 3 در بدن کمک می کند .
 
در مقایسه با میوه های ماکادمیا، اکثر آجیل ها دارای غلظت بسیار زیادی از امگا 6 هستند که بیش از حد می تواند باعث مشکلات مختلف سلامتی شود. به عنوان مثال، اگر 100 گرم فندق حاوی 10.7 گرم امگا 6، در بادام - تقریبا 4 گرم، در بادام زمینی - 2.2 گرم، سپس در macadamia این رقم فقط 0.36 گرم است .
 

ارزش تغذیه ای در هر 100 گرم آجیل خام

 

محتوای کالری 718 کیلو کالری
پروتئین ها 7.91 گرم
چربی 75.77 گرم
کربوهیدرات 13.82 گرم
سلولز 8.6 گرم
ویتامین B1 1.19 میلی گرم
ویتامین B2 0.16 میلی گرم
ویتامین B3 2.47 میلی گرم
ویتامین B5 0.76 میلی گرم
ویتامین B6 0.27 میلی گرم
ویتامین B9 11 میکروگرم
ویتامین C 1.2 میلی گرم
ویتامین E  0.24 میلی گرم
پتاسیم 368 میلی گرم
سدیم 5 متر
کلسیم 85 میلی گرم
مس 0.76 میلی گرم
آهن 3.69 میلی گرم
منیزیم 130 میلی گرم
منگنز 4.13 میلی گرم
فسفر 188 میلی گرم
روی 1.3 میلی گرم
سلنیوم 3.6 میکروگرم
 
خواص ماکادمیا 
واضح است که یک محصول با چنین ترکیب شیمیایی متنوع باید برای انسان سودمند باشد. و macadamia در واقع یکی از ارزشمند ترین محصولات برای انسان است.
 

قلب را تقویت می کند

چربی های مناسب موجود در آجیل کمک می کنند که قلب و عروق وضعیت خوبی داشته باشند. غلظت بالای اسیدهای چرب غیر اشباع باعث می شود که ماکادمیا سطح کلسترول و تری گلیسیرید را در بدن کاهش دهد که بعدها به عنوان یک پیشگیری عالی از بیماری قلبی عروقی، سکته مغزی است. محتوای فیبر بالا کمک می کند تا پروفایل لیپیدی سالم خون را حفظ کرده و از بیماری عروق کرونر جلوگیری شود.
 

محافظت در برابر رادیکال های آزاد

ماکادمیا حاوی فلاونوئیدها - مواد با توانایی های آنتی اکسیدانی است که سلول ها را از قرار گرفتن در معرض سموم و "حملات" رادیکال های آزاد محافظت می کند. مطالعات انجام شده توسط دانشمندان آمریکایی نشان داد که افرادی که این آجیل را در رژیم غذایی خود دارند احتمال ابتلا به بیماری قلبی یا سرطان در آنها را کمتر است.
 
علاوه بر این، فراموش نکنید که ترکیب شیمیایی آجیل استرالیا شامل اسید فنولیک است و به عنوان یکی از بهترین ترکیبات ضد سرطان شناخته شده است.
 

سیستم گوارش را بهبود می بخشد

ماکادمیا حاوی الیاف رژیمی حاوی محلول و نامحلول است که باعث سرعت بخشیدن به حذف سموم از بدن و همچنین تحریک عملکرد مناسب ارگان های گوارشی می شود. به طور خاص، این آجیل های غنی از مس با مصرف کافی آهن کمک به جریان مناسب واکنش های آنزیمی می کنند.
 

تقویت استخوانها

آجیل Macadamia حاوی فسفر، منگنز و منیزیم در فراوان است. اینها عناصری هستند که کانالیزاسیون استخوان ها و دندان ها به آنها بستگی دارد و همچنین حمل مواد مغذی از طریق بافت ها. شاید همه می دانند که کلسیم برای رشد سالم دندان ها و استخوان ضروری است. اما کلسیم تنها برای این روند کافی نیست.بیشتر ما به منگنز نیاز داریم، که به بدن کمک می کند تراکم استخوان صحیح را حفظ کند. علاوه بر این، ارگانیسم های افراد مبتلا به نارسایی کلیه ضعیف کلسیم و منگنز را جذب نمی کنند. بنابراین، مهم است که اطمینان حاصل شود که رژیم غذایی روزانه شامل غذاهای غنی از این عناصر است. و آجیل macadamia کار بسیار خوبی در این کار انجام خواهد داد.
 

بر سیستم عصبی مرکزی تاثیر می گذارد

مس، ویتامین B1، منیزیم و منگنز، که در فندق استرالیایی یافت می شود، به عملکرد مناسب مغز کمک می کند. به طور خاص، این مواد برای انتقال کافی از ضربانهای مغز به سایر سلولهای بدن لازم است. این محصول غنی از اسید اولئیک است که برای حفظ سلامت مغز و نیز اسید پالمیتولئیک مفید است که برای محافظت از سلول های مغزی مهم است. علاوه بر این فراموش نکنید، در مورد امگا 9 و  اوریکیک اسید مغذی که برای توانایی بهبود عملکرد شناختی نیز اهمیت دارد و این مواد نیز در آجیل یافت شد.
 

ماکادمیا و لاغری

چگونه ماکادمیا با درصد بالای چربی به لاغری کمک می کند؟

حضور چربی های سالم در غذا سبب تقویت غذا می شود، به این معنی که به سرعت گرسنه نمی شویم. علاوه بر این، فیبر، که بیش از اندازه کافی در آجیل است، به طولانی شدن عمل هضم در معده کمک می کند. ثانیا، در ترکیب محصول موادی یافت می شود که به سرعت بخشیدن به متابولیسم کمک می کنند و در نتیجه - عادی سازی وزن. ما در مورد ویتامین های گروه B صحبت می کنیم که برای متابولیسم مناسب مفید است. علاوه بر این، مطالعه در موش ها نشان داد که ماکادمیا باعث کاهش هیپرتروفی سلول چربی می شود، که باعث می شود چاقی را درمان کند.
 

دیگر خواص مفید ماکادمیا

مطالعات نشان می دهد که میوه های ماکادمیا می تواند برای افراد با بیماری های زیر مفید باشد:
دیابت
آرتریت روماتوئید
اختلالات سیستم عصبی
سطح کلسترول بالا.
همچنین آجیل برای موارد زیر مفید است:
 
بهبود عملکرد مغز
افزایش استقامت
تقویت ایمنی
بهبود عملکرد عضلات
تقویت استخوانها
تسریع در ریزش موی سر
دفع سموم از بدن
استفاده در لوازم آرایشی
ماکادمیا جایگاه خود را در عرصه زیبایی شناسی پیدا کرده است.
 

خواص روغن ماکادمیا برای مو

روغن ماکادمیا محصولی عالی برای مراقبت از مو است. جالب توجه است، روغن این آجیل به سرعت جذب پوست می شود و این به شما اجازه می دهد تا موها را بدون ترس از شستن مواد مغذی شستشو دهید. این روغن به سرعت به پوست سر و به موهای خشک جذب می شود. برای موهای بیشتر ، محکم تر و براق تر، فقط چند قطره روغن ماکادمیا  را بین دست های خود را مالش دهید و موها را با انگشتان خود شانه کنید.
 
این روغن حاوی اسید چرب امگا-غیر اشباع پالمیتولی است که به تولید سبوم کمک می کند که برای تقویت فولیکول های مو ضروری است. بنابراین روغن فندق استرالیایی یکی از مفید ترین، روغن ها برای موهای بسیار خشک و آسیب دیده است. ماساژ منظم پوست سر با استفاده از روغن ماکادمیا ، باعث افزایش رشد موهای ابریشمی و براق می شود. راه دیگری برای تغذیه مو و پوست با مواد مفید موجود در روغن ماکادمیا ، اضافه کردن کمی از آن به شامپو است.
 

خواص روغن ماکادمیا برای پوست

این روغن برای مراقبت از پوست خشک بسیار مفید است. استفاده منظم از محصول نرم، مرطوب، رنگ پوست را بهبود می بخشد و مانع ظهور چین و چروک ها می شود. به هر حال، اجزای متعددی در این روغن با توانایی کاهش سرعت پیری پوست وجود دارد. بنابراین، مفید است که از این محصول برای مراقبت از پوست  استفاده کنید و اسید پالمیتولئیک، که بخشی از روغن است، پوست را مرطوب و جوان نگه می دارد.روغن حاوی آنتی اکسیدان است که از مزایای ضد پیری برخوردار است. بنابراین، برای کاهش چین و چروک و خطوط خوب کمک می کند.
یکی دیگر از مزایای روغن ماکادمیا برای پوست رطوبت است.روغن ماکادمیا مقدار آب و اکسیژن پوست را حفظ می کند . به این ترتیب، پوست می تواند تغذیه شود و به خوبی محافظت شود. همچنین، از خشکی پوست جلوگیری می کند و به اندازه کافی ویتامین E ره پوست می رساند.
 
البته این یک اشتباه است، که روغن ماکادمیا تنها برای پوست خشک مناسب است. از آنجایی که این روغن بسیار سبک است و ساختار آن چرب نیست، پوست چرب  نیز به خوبی به آن پاسخ می دهد. اما منافع پوست به این موضوع محدود نمی شود. روغن ماکادامیا باعث تشدید بازسازی سلول، از جمله بهبودی سوختگی های درجه 2 می شود.
روغن ماکادمیا می تواند از بیماری های پوستی مانند اگزما جلوگیری کند . املاح ضد التهاب آن می تواند به بهبود التهاب پوست و جلوگیری از آکنه کمک کند.
روغن ماکادمیا دارای حفاظت در برابر UV طبیعی است، که به نفع پوست و اجتناب از اثر خورشید به ما کمک می کند. بنابراین، Macadamia Oil می تواند لکه های ناشی از نور UV را کاهش دهد. همچنین کمک می کند تا از سرطان پوست جلوگیری شود ، که معمولا توسط اشعه ماوراء بنفش ایجاد می شود. روغن نیز حاوی اسید سینامیک است.

 

مزایای روغن ماکادمیا برای حفظ قابلیت انعطاف پذیری پوست
پلیفنول نقش بسیار مهمی در حفظ الاستیک پوست دارد و می تواند سلول های پوست را در زمان های خاص تجدید و بازسازی پوست خشک با پوست جدید شود. همچنین به مرطوب کردن پوست کمک می کند. بنابراین، می تواند با بازگرداندن کشش پوست ظاهر جوان تر را ارائه دهد. روغن می تواند روند پیری پوست را کاهش دهد .
 
روغن ماکادمیا به کاهش آفتاب سوختگی کمک می کند
سوزش پوست می تواند باعث التهاب و احساس درد دردناک شود. به این ترتیب روغن می تواند درد ناشی از آفتاب سوختگی را از بین ببرد. این کمک می کند تا احساس خنکی به پوست داده شود .
 
مزایای روغن ماکادمیا برای بازیابی زخم های پوستی
توانایی حفظ الاستیسیته پوست به زنان باردار کمک می کند. از آنجا که بارداری پوست پوست را گسترش می دهد . علاوه بر این، روغن در طول حاملگی به بهبود زخم کمک می کند. بنابراین، استفاده از Macadamia Oil برای جلوگیری از علائم کششی معمول استفاده می شود . به طوری که پس از بارداری، کشش پوست به حالت عادی باز می گردد.

خواص روغن ماکادمیا برای ناخن ها

روغن ماکادامیا را حداقل یک بار در هفته به ناخن ها بمالید تا ناخن ها قوی تر، سالم تر و زیباتر شوند. علاوه بر این، مالش روغن باعث جلوگیری از خشکی و آسیب به کوتیکول می شود.

عوارض جانبی ماکادمیا

آجیل Macadamia، البته، محصول بسیار خوشمزه و سالمی است. اما همچنین این محصول حاوی مقدار زیادی فسفر است که نباید توسط افراد مبتلا به اختلال عملکرد کلیه مورداستفاده قرار گیرد. علاوه بر این، آجیل متعلق به آلرژن ها است، و این نیز مهم است که به یاد داشته باشید.
دوستداران سگ باید بدانند که فندق استرالیایی برای حیوانات خانگی خطرناک است، زیرا مسمومیت حیوانات بسیار شدید همراه با ضعف است.
 

استفاده از ماکادمیا در آشپزی

آجیل می تواند خام، سرخ شده و پخته شود. خوشمزه ترین آنها، آجیل های کوچک است که به رنگ قهوه ای طلایی هستند. آنها مانند سایر انواع آجیل های مناسب برای تهیه دسر و شیرینی استفاده دارند.گرما طعم شیرین و عطر و بوی دلپذیر آن را افزایش می دهد.
 
آجیل خرد شده به طور کامل دسر ها، سالاد، غلات و غذاهای دریایی را تکمیل می کند. آنها همچنین برای کیک و کوکی ها مناسب هستند.
 
آجیل های استرالیایی جایگزین خوبی برای بادام زمینی و بادام هستند، به خصوص در کره. یک محصول ماکادمیا حاوی پروتئین ها و سایر مواد مغذی بسیار بیشتری است و در عین حال، کلسترول و چربی های ترانس را نیز از دست می دهد. روغن ماکادمیا بسیار مفیدتر از زیتون و یا کلزا است و می تواند با درجه حرارت بالا بدون از دست دادن طعم و مزه منحصر به فرد، عطر و خواص مفید مورد استفاده قرار گیرد. این روغن با غذاهای دریایی، سبزیجات و گوشت خوب است.

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


با این وجود زمان نوشیدن قهوه در افراد به دلیل چرخه کورتیزول آنان متفاوت می باشد.

بهترین زمان برای خوردن یک فنجان قهوه

با این وجود زمان نوشیدن قهوه در افراد به دلیل چرخه کورتیزول آنان متفاوت می باشد.

آلوئه ورا در بعضی کشورها مثل نیوزلند مانند علف هرز رشد می کند

20 استفاده جالب از آلوئه ورا

آلوئه ورا در بعضی کشورها مثل نیوزلند مانند علف هرز رشد می کند

آلوئه ورا همچنین برای درمان یبوست  مکملی محبوب می باشد

در مورد آلوورا بیشتر بدانیم

آلوئه ورا همچنین برای درمان یبوست  مکملی محبوب می باشد

آلوئه ورا حاوی ویتامین‌ها، ‌مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و اسیدهای آمینه است.

آب سم‌ زدای آلوورا

آلوئه ورا حاوی ویتامین‌ها، ‌مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و اسیدهای آمینه است.

ویتامین ای (E) ویتامینی است که در چربی حل می‌شود.

خواص و نحوه مصرف ویتامین E

ویتامین ای (E) ویتامینی است که در چربی حل می‌شود.

قهوه یک بوته همیشه سبز استوایی با گل های سفید است که مانند یاسمن بوی می دهد.

قهوه

قهوه یک بوته همیشه سبز استوایی با گل های سفید است که مانند یاسمن بوی می دهد.

قهوه و کافئین با کمبود آهن در افراد سالم در ارتباط نیست.

آیا قهوه و کافئین مانع جذب آهن می شوند؟

قهوه و کافئین با کمبود آهن در افراد سالم در ارتباط نیست.

مصرف قهوه بر بیماری مزمن کبد، سرطان کبد و سیروز کبدی تاثیر دارد.

نوشیدن قهوه ریسک بیماری های کبدی را کاهش می دهد

مصرف قهوه بر بیماری مزمن کبد، سرطان کبد و سیروز کبدی تاثیر دارد.

مصرف قهوه به مقدار کم  سه تا چهار فنجان در روز  برای سلامتی مفیداست.

آیا مصرف قهوه برای سلامتی مفید است؟

مصرف قهوه به مقدار کم  سه تا چهار فنجان در روز  برای سلامتی مفیداست.

حقیقت اینست که رعایت اعتدال در نوشیدن قهوه مزایای زیادی بهمراه دارد.

18 دلیلی که توضیح می‌دهد چرا باید قهوه بنوشید

حقیقت اینست که رعایت اعتدال در نوشیدن قهوه مزایای زیادی بهمراه دارد.

چطور بهترین روغن مناسب برای موها یمان انتخاب کنیم؟ معرفی انواع مختلف روغن برای تقویت محافظ موی سر، آشنایی مرحله به مرحله با فواید روغن های مو داشتن موی سالم و شاداب

چطور بهترین روغن، مناسب برای موهایمان انتخاب کنیم؟

چطور بهترین روغن مناسب برای موها یمان انتخاب کنیم؟ معرفی انواع مختلف روغن برای تقویت محافظ موی سر، آ...

عرق کردن یک فرایند طبیعی است که از طریق آن تنظیم حرارت اتفاق می افتد.

علت عرق کردن زیاد کف دست

عرق کردن یک فرایند طبیعی است که از طریق آن تنظیم حرارت اتفاق می افتد.

نوع روغنی که ما در رژیم غذایی خود مصرف می کنیم می تواند بعدها بر روی کیفیت زندگی

بهترین روغن برای کبد چرب چیست؟

نوع روغنی که ما در رژیم غذایی خود مصرف می کنیم می تواند بعدها بر روی کیفیت زندگی

کلیشه غلط با سیب زمینی، یک وضعیت مشابه است.

کلیشه های اشتباه راجع به سیب زمینی و ماکارونی

کلیشه غلط با سیب زمینی، یک وضعیت مشابه است.

گلوتن نوع خاصی از پروتئین موجود در دانه های غلات است.

رژیم غذایی بدون گلوتن برای سلیاک

گلوتن نوع خاصی از پروتئین موجود در دانه های غلات است.

برخی از غذاها در واقع نمک بیشتری دارند و می توانند بی سر و صدا به

نمک بخوریم یا نخوریم

برخی از غذاها در واقع نمک بیشتری دارند و می توانند بی سر و صدا به

میوه ها و سبزیجات بیشتری را در رژیم غذایی و تغذیه خود قرار دهید.

رژیم غذایی بعد از 40 سالگی

میوه ها و سبزیجات بیشتری را در رژیم غذایی و تغذیه خود قرار دهید.

سلامت کبد به صورت مستقیم با آنچه میخورید در ارتباط است

رژیم غذایی برای درمان کبد چرب

سلامت کبد به صورت مستقیم با آنچه میخورید در ارتباط است

درمان کبد چرب بدون اصلاح رژیم‌ غذایی ممکن نیست.

درمان کبد چرب با اصلاح رژیم‌ غذایی

درمان کبد چرب بدون اصلاح رژیم‌ غذایی ممکن نیست.

کبد چرب جزو بیماری‌ هایی است که تغذیه نامناسب، ورزش نکردن و کم‌تحرکی ...

بهترین رژیم غذایی برای کبد چرب

کبد چرب جزو بیماری‌ هایی است که تغذیه نامناسب، ورزش نکردن و کم‌تحرکی ...

برای صبحانه، بهتر است محصولات شیرین را استفاده نکنید.

غذای سالم و مضر برای صبحانه

برای صبحانه، بهتر است محصولات شیرین را استفاده نکنید.

تمام دختران میخواهند پوستی عالی داشته باشند، حتی کوچکترین لکه ها روی پوست ...

پاک کردن لکه های پوست، شش راه خانگی

تمام دختران میخواهند پوستی عالی داشته باشند، حتی کوچکترین لکه ها روی پوست ...

10 اسرار صنعت زیبایی که هیچ کس عجله ای برای به اشتراک گذاشتن آنها ندارد

10 اسرار صنعت زیبایی

10 اسرار صنعت زیبایی که هیچ کس عجله ای برای به اشتراک گذاشتن آنها ندارد

در بیشتر افراد؛ تغییرات هورمونی میتواند موجب ایجاد جوش یا آکنه شود.

علت جوش یا آکنه در مردان

در بیشتر افراد؛ تغییرات هورمونی میتواند موجب ایجاد جوش یا آکنه شود.

اما در بسیاری از موارد، ظاهر شدن آکنه گناه ژن هاست

علل اصلی آکنه

اما در بسیاری از موارد، ظاهر شدن آکنه گناه ژن هاست

سبک زندگی خود را فقط با ترکیب چند عادت جدید در روال روزمره تغییر دهید

ترفند مفید برای حفظ سلامت 9 ترفند

سبک زندگی خود را فقط با ترکیب چند عادت جدید در روال روزمره تغییر دهید

نوشیدنی قهوه بطور اساسی خطر ابتلا به سرطان را در شما کاهش می دهد.

آیا نوشیدن 4 فنجان قهوه در روز می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را تا 20 درصد کاهش دهد

نوشیدنی قهوه بطور اساسی خطر ابتلا به سرطان را در شما کاهش می دهد.

آنها لکه های کبد یا لکه های پیری نیستند. لکه های قهوه ای پشت دست شما

چگونه لکه قهوه ای، سیاه یا قرمز با عملکرد کبد در ارتباط است

آنها لکه های کبد یا لکه های پیری نیستند. لکه های قهوه ای پشت دست شما

به همین دلیل وجود آکنه یا جوش در بسیاری از افراد میتواند ناراحت کننده باشد.

دلایل ایجاد جوش و آکنه و راه های مقابله

به همین دلیل وجود آکنه یا جوش در بسیاری از افراد میتواند ناراحت کننده باشد.

عسل نه تنها برای سلامت بدن، بلکه برای درمان آکنه نیز مفید است.

چند روش موثر برای درمان آکنه با استفاده از روغن زیتون

عسل نه تنها برای سلامت بدن، بلکه برای درمان آکنه نیز مفید است.

حتما مى دانید که از بین بردن آثار آکنه بسیار سخت تر از مبارزه با خود آکنه است.

ماسک صورت خانگی براى درمان جای جوش و آکنه 5 ماسک

حتما مى دانید که از بین بردن آثار آکنه بسیار سخت تر از مبارزه با خود آکنه است.

جزئیات بیشتری در مورد اسیدهای امگا 3 و آنچه در آنها وجود دارد

امگا 3 چیست؟ خواص، منابع

جزئیات بیشتری در مورد اسیدهای امگا 3 و آنچه در آنها وجود دارد

منابع اصلی امگا 9 چربی های غیر اشباع روغن زیتون، بادام و

امگا 9 چیست

منابع اصلی امگا 9 چربی های غیر اشباع روغن زیتون، بادام و

گیاه ترکیبی از یک مجموعه از ویتامین ها، و همچنین یک لیست قابل توجه از عناصر ...

خواص چغندر

گیاه ترکیبی از یک مجموعه از ویتامین ها، و همچنین یک لیست قابل توجه از عناصر ...

آیا ممکن است قهوه با مولتی ویتامینی که مصرف می شود تداخل داشته باشد؟

آیا مصرف ویتامین با قهوه یا چای مشکلی به وجود نمی آورد؟

آیا ممکن است قهوه با مولتی ویتامینی که مصرف می شود تداخل داشته باشد؟

منبع ناکافی کلسیم در طول عمر به توسعه پوکی استخوان کمک می کند.

جدول کلسیم مصرفی توصیه شده در روز بر اساس سن

منبع ناکافی کلسیم در طول عمر به توسعه پوکی استخوان کمک می کند.