نمک تاثیر مفیدی بر ضریب هوشی دارد

نمک
نمک چنان محصولی آشنایی است که افراد کمی فکر می کنند می تواند بسیار جالب باشد. در واقع ، بسیاری از حقایق مختلف غیر معمول در مورد نمک ، خرافات و داستان وجود دارد که می تواند به تغییر کامل ایده شما در مورد نمک کمک کند. sayarak.com مجموعه ای از ویژگی های سرگرم کننده و مفید را ارائه می دهد که با استفاده از آنها می توانید نمک را بهتر بشناسید.


1. نمک انواع مختلفی دارد اما همه آنها به همان اندازه مفید هستند

نمک

نمک انواع مختلفی دارد که از نظر شکل و طعم متفاوت هستند.  / عکس


انواع نمک ها وجود دارد. مخلوط های معدنی بسته به محل استخراج نمک و روشهای فرآوری ممکن است متفاوت باشد. آب از فاصله 700 متری سواحل هاوایی به شما امکان می دهد نمک دریا را بدست آورید و نمکی که در منطقه پنجاب پاکستان استخراج می شود ، به دلیل داشتن مقدار کمی اکسید آهن در ترکیب ، رنگ صورتی دارد و به نقطه مبدا  نمک صورتی هیمالیا تبدیل می شود. اگرچه طعم هر نوع نمک متفاوت است ، اما محتوای سدیم همه آنها یکسان است.

 

نمک

نمک از زمان های بسیار قدیم ارزش داشته است.  / عکس


متأسفانه ، بیشتر مردم نمی دانند که نوعی از نمک از نوع دیگر سالم تر نیست. تقریباً همیشه ، نمک سفره و بیشتر نمک های دریایی حاوی همان وزن سدیم هستند: 40 درصد. بنابراین نباید نمک را انتخاب کنید ، سعی کنید بهترین خواص مفید را بیابید ، تنها چیزی که باید هنگام خرید به آن اعتماد کنید ، ترجیحا طعم است.

اطلاعات جالب:

در دوران باستان ، نمک آنقدر با ارزش بود که از آن به عنوان ارز استفاده می کردند. قبل از منجمد شدن غذا ، نمک تنها راه برای نگهداری غذا بود و هرکسی که فاقد نمک بود نمی توانست بدون خراب کردن غذا به یک سفر طولانی برود. در روم باستان ، سربازان اغلب با نمک پول می گرفتند یا برای خرید نمک به آنها کمک هزینه می دادند. حتی کلمه "حقوق" از کلمه لاتین sal به معنای نمک آمده است.

 

2. نمک را کاملا نمی توانید کنار بگذارید

نمک
شما باید نمک بزنید ، اما با اعتدال.  / عکس


هر سلول از بدن انسان حاوی نمک به شکل یون است. بنابراین ، نمک برای عملکرد مناسب آن مورد نیاز است. ذرات باردار یون ها به یک نیروی محرکه تبدیل می شوند که باعث می شود مواد مغذی به انرژی تبدیل شوند. از آنجایی که بدن دائماً همراه با مایعات موجود در حال از دست دادن نمک است ، ذخایر آن باید به طور منظم پر شود. اگر سطح سدیم به زیر حد نرمال برسد ، می توانید با مشکلات ناخوشایند مانند افزایش مقاومت به انسولین ، نارسایی قلبی و افزایش کلسترول خون روبرو شوید. بنابراین ، شما باید نمک را به میزان متوسط ​​مصرف کنید. پرخوری می تواند منجر به فشار خون بالا و قلب ضعیف شود.

 

3. نمک تأثیر مفیدی بر ضریب هوشی دارد

نمک
نمک بدون شک یک ماده غذایی مهم برای بدن است.  / عکس


باور اینکه نمک می تواند دنیا را باهوش تر کند دشوار است ، اما طبق تحقیقات دانشمندان ، چنین نظریه ای وجود دارد. ضریب هوشی مستقیماً تحت تأثیر سطح ید در بدن قرار دارد و یکی از متداول ترین منابع ید نمک یددار است. طبق آمار ، زنان با کمبود ید به احتمال زیاد کودکانی با ضریب هوشی 10-15 امتیاز کمتر  بدنیا می آورند. همچنین ، کودکانی که از کمبود ید رنج می برند ، اغلب مستعد مشکلات رشد  هستند.

 

4. مقدار نمک مورد نیاز بدن

نمک
شما باید میزان نمک روزانه خود را کنترل کنید.  / عکس


اعتقاد بر این است که بدن روزانه به حدود 186 میلی گرم نمک نیاز دارد - کمتر از یک دهم قاشق چای خوری متناسب است. متأسفانه ، مصرف چنین مقدار کمی سدیم تقریباً غیرممکن است زیرا نمک تقریباً در همه چیزهایی که می خوریم و می نوشیم وجود دارد. سازمان های مختلف مراقبت های بهداشتی حداکثر روزانه 1/5 تا 2/3 گرم برای جلوگیری از مشکلات سلامتی مانند فشار خون بالا پیشنهاد می کنند ، اما اغلب افراد بسیار بیشتر مصرف می کنند.

 

دانشکده بهداشت عمومی هاروارد تخمین می زند که بیشتر آمریکایی ها 3.4 گرم ، که برابر است با 1.5 قاشق چای خوری سدیم در روزمصرف می کنند. اگر از این گروه هستید ، به این معنی است که 18 برابر بیشتر از نیاز بدن برای عملکرد نمک می خورید. برای کاهش مصرف نمک ، اول از همه ، شما باید به تغذیه سفارشی توجه کنید.

 

5.  از نمک نیز می توانید درآمد باورنکردنی کسب کنید

نمک
حتی از نمک نیز می توانید درآمد باورنکردنی کسب کنید.  / عکس


اگرچه نمک دیگر به عنوان ارز یا برای پرداخت دستمزد استفاده نمی شود ، اما امروزه تجارت بزرگی است. نمک سفره ممکن است ارزان باشد ، اما نمک صورتی هیمالیا 20 برابر گرانتر است و همچنین بسیار زیبا به نظر می رسد. و نه تنها در غذا. چراغ های نمک صورتی  هیمالیا مدت هاست که در آمازون محبوب هستند و بولیوی هتلی دارد که کاملاً از نمک ساخته شده است. برای این کار به یک میلیون بلوک 35 سانتی متری نمک فشرده نیاز بود. یکی از چشمگیرترین محصولات مرتبط با نمک ، تپانچه Bug-A-Salt است. این اختراع توسط لورنزو مگیوره اختراع شد و فکر کرد که اختراع سلاحی که می تواند برای از بین بردن مگس استفاده شود مفید خواهد بود.

 

ایده او مخترع را به یک میلیونر تبدیل کرد. اسلحه با پاشیدن گلوله های نمک روی مگس از نمک سفره معمولی به عنوان "مهمات" استفاده می کند تا با خیال راحت نمک را از میز غذاخوری خارج کند. Indiegogo در سال 2018 ،  27 میلیون دلار درآمد از فروش این اختراع دریافت کرد.

 

6. ارتباط لئوناردو داوینچی با بدشگون دانستن ریختن نمک

نمک
پاشیدن و ریختن نمک بدشگون و نشانه ای برای شکست است..  / عکس


اعتقاد بر این است که  پاشیدن و ریختن نمک بد و نشانه ای برای شکست است. برخی معتقدند که این خرافات از همان دوران باستان که نمک بسیار گران بود ، نشات گرفته است. هرکسی که چنین کالای گران بهایی را هدر دهد ، نشانه بدشگونی است.

با این حال ، نظریه دیگری وجود دارد که طبق آن لئوناردو داوینچی مسئول ظهور این عقیده است. در نقاشی او "شام آخر" می توانید ظرفی را با نمک ریخته در کنار آرنج یهودای اسکاریوتی مشاهده کنید. می توان فرض کرد که یهودا در هنگام ناهار به طور تصادفی نمک را واژگون کرده اما با دانستن سیر بعدی وقایع از کتاب مقدس ، می توانیم فرض کنیم که این بدشگونی ربختن نمک بود که با عدم صداقت ، خیانت و شکست همراه شد.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید