5 علامتی که زنان باید جدی بگیرند

زنان
پزشکان به طور جدی نادیده گرفتن این علائم را از طرف زنان منع می کنند.

علامت شماره 1 مو روی بدن ، صورت و سینه ظاهر شود

در پزشکی به این علامت هیرسوتیسم گفته می شود.هیرسوتیسم در مورد مشکلات جدی در مورد هورمون ها صحبت می کند. علاوه بر این ، ظاهر مو می تواند نشانگر سندرم کوشینگ یا بیماری تخمدان پلی کیستیک باشد. موهای بدن اغلب همراه با آکنه و افزایش وزن ناگهانی اتفاق می افتد.


علائم شماره 2. احساس سرما

احساس سرما ممکن است نشان دهنده بیماری تیروئید - کم کاری تیروئید باشد. لرز همچنین با افزایش شدید وزن ، کیسه های زیر چشم ، خشکی پوست و مو همراه است.


علائم شماره 3. چشم و دهان خشک است

این علائم ممکن است نشان دهنده کاهش تولید استروژن و بیماریهای جدی خود ایمنی باشد. اگر چشم و دهان شما مدت طولانی خشک است ، به پزشک مراجعه کنید.


علامت شماره 4 نفخ

به نظر می رسد نفخ بسیار متداول است. اما اگر بدون در نظر گرفتن رژیم غذایی اتفاق بیفتد و چندین هفته ادامه یابد ، این دلیلی برای مراجعه فوری به یک متخصص سرطان است. این می تواند سرطان دستگاه گوارش و تخمدان باشد.


علائم شماره 5. سینه متورم است

یک علامت آشنا که اکثر خانم ها قبل از قاعدگی یا در دوران بارداری آن را تجربه می کنند. اما اگر پستان در دوره های دیگر متورم باشد و حتی غددهایی در پستان نیز وجود داشته باشد. و پس از معاینه ،  رنگ مایل به قرمز به طرز چشمگیری دیده شود ، دلیلی برای فوریت مراجعه به مامولوژیست است. لازم نیست سرطان باشد. ممکن است التهاب غده یا تومور خوش خیم وجود داشته باشد ، اما گرفتن خطرات و نادیده گرفتن علائم خطرناک است!

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید