مجسمه سفالی 5000 ساله از مردی که صورتش خالکوبی شده بود در سیبری پیدا شد

سیبری

مجسمه سفالی مردی با خالکوبی روی صورت ، 5 هزار ساله ، در نزدیکی نووسیبیرسک پیدا شد . روی صورت این اثر باستانی پیدا شده نقابی از استخوان مهره اسب خالکوبی شده بود.

 

دانشمندان انستیتوی باستان شناسی و مردم نگاری شعبه سیبری آکادمی علوم روسیه در حین کاوش در منطقه ونگروسکی در منطقه نووسیبیرسک  مجسمه سفالی یک فرد بالای 5 هزار سال با خالکوبی روی صورت و بازوهای کشیده کشف کردند.

 5000 ساله


 همانطور که رئیس بخش باستان شناسی فسیل های فلزی موسسه باستان شناسی و مردم نگاری شاخه سیبری آکادمی علوم روسیه ، آکادمی آکادمی علوم روسیه مولودین به خبرنگاران گفت ، قبلاً هیچ گونه مشابهی از این مجسمه پیدا نشده بود.

 

مجسمه

 

مولودین گفت. "تدفین طبقاتی است. بر روی شانه بالایی فرد دفن شده ، مجسمه ای گلی از یک مرد قرار دارد. علاوه بر این ، این تنها مجسمه نیست که مهم است ، اگرچه دیگر هیچ مشابه دیگری وجود ندارد ، اما بی نظیر است. ما می توانیم در مورد رنگ دوران ساخت آن صحبت کنیم ، زیرا یک خالکوبی در صورت و بازوهای بلند مصنوعی وجود دارد. "

 

به گفته وی ، سر مجسمه جدا شده و در جهت مخالف چرخانده شده است. در همان زمان ، ماسکی از مهره اسب بریده شده و روی صورت قرار گرفته است. در بدن او شیاری وجود داشت که به گفته دانشمندان ، یک صفحه برنز که قبلا پیدا شده بود در آن قرار داده شده است.چهره های مشابه را می توان در میان خانتی یا مانسی مدرن یافت. با این حال ، این یافته حداقل 5 هزار سال قدمت دارد. وی گفت: "هر موزه ای در جهان ، از ارمیتاژ گرفته تا لوور ، به چنین یافته ای افتخار می کند."این دانشمند همچنین اشاره کرد که نمایندگان فرهنگ اودین مغول بودند ، در حالی که این مجسمه سفالی دارای ویژگی های قفقازی است.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید