قسمت هایی از بدن که سن ما را نشان می دهد 7 قسمت

در

 

چه قسمت هایی از بدن نیاز به توجه بیشتر دارد

شما نمی توانید از پیری فرار کنید با کمک روش های مدرن  شما می توانید ظهور سن را به طور قابل توجهی کاهش دهید، اما این همیشه موثر نیست، و گاهی اوقات فقط منجر به تشدید وضعیت می شود. چه قسمت هایی از بدن نیاز به توجه دارد تا سن واقعی شما را کمتر نشان دهد؟ و شما را جوانتر نشان بدهد.
مطمئن باشید که از دست های خود مراقبت می کنید. پوست دست دائما در معرض شستشو، نور و مواد شیمیایی قرار می گیرد، اما ما اغلب مراقبت از آن را نادیده می گیریم، بنابر این با شکل دست ها، تشخیص سن شما خیلی دقیق تر از صورت شما صورت می گیرد.
 
برای حفظ دستان زیبا، شما باید همیشه روی آن کار کنید. دست ها را از نور خورشید و سرما محافظت کنید، کار های منزل را با دستکش انجام دهید. در مورد پاکسازی و مرطوب کننده فراموش نکنید.
بخشی دیگر از بدن که سن را تشکیل می دهد گردن و سینه است. اگرچه اکنون ابزارهای خاصی برای مراقبت از این مناطق وجود دارد، اما بسیاری از زنان هنوز به آنها توجه کافی نمیکنند، فقط مراقبت از چهره در برنامه های آنها وجود دارد و این صحیح نیست - ناحیه گردن و سینه به مراقبت نیاز دارد. به هر حال، لازم نیست محصولات خاصی را خریداری کنید،از آنهایی که برای صورت استفاده می کنید برای گردن هم استفاده کنید.
 
ماساژ صورت و گردن کمک می کنند تا خطوط صورت و گردن را سفت کنند. سعی کنید از حالت خود مراقبت کنید و در مورد پاکسازی کامل و مرطوب کننده پوست گردن را فراموش نکنید.
 
با بالا رفتن سن، پوست حساسیت بیشتری نسبت به خورشید پیدا می کند، بنابراین شما نمی توانید به راحتی کرم محافظ را نادیده بگیرید - این امر می تواند به لکه های سنی منجر شود. علاوه بر این، تابش خورشید، پوست را خشک و زخم می کند و باعث افزایش چین و چروک می شود. بنابراین، حفاظت از پوست با محصولات به خوبی انتخاب شده بسیار مهم است.
 

 

روش های مراقبت از دست ها

دست ها از سن یک زن می گوید
به طور معمول زنان برای مراقبت از پوست صورت و گردن به منظور جلوگیری از نشانه های پیری دقت می کنند. اما آنها به طور کامل دست ها و بازو ها را فراموش می کنند.اگر یک زن دارای بازوهای قرمز، آشل و یا پوست خشک و ناخن های کج ومعوج داشته باشد، این همه کافی است تا سن شما را حتی از اندازه واقعی هم بیشتر نشان دهد.
به عنوان یک قاعده کلی، راه های بسیاری وجود دارد که می تواند سن شما را پنهان کند، که در دست قابل مشاهده است. به عنوان مثال، بسیاری از مراحل در سالن های زیبایی انجام می شود. یکی از رایج ترین آنها ماسک های پارافین است. پس از استفاده پوست دست بسیار صاف تر، نرمتر و الاستیک تر خواهد شد. البته، مانیکور حرفه ای ناخن را نادیده نگیرید. 
 
شما همچنین می توانید برخی از روش ها  را خودتان انجام دهید. از فروشگاه ها موم پارافین تهیه کنید و در خانه ماسک پارافین بسازید و استفاده کنید.
فراموش نکنید که ناخن های سالم، پوست سالم دست، عدم وجود خشکی روی دست ها، همه به دستان شما جوانی و سلامت خواهد داد. برای رسیدن به این اثر، شما باید از روش های مراقبت روزانه استفاده کنید. دست ها را با صابون بشویید، بعد با آب تمیز آبکشی کنید و بعد از خشک کردن دست ها را با  ماسک گلیسیرین که از مخلوط روغن گلیسیرین، عسل و بادام  آماده می شود ماساژ داده و چرب کنید. 
ماساژ روزانه، پوشیدن دستکش برای کارهای خانه یا دستکش در زمستان برای محافظت از پوست خود از سرما، باد و باران بسیار مفید است. 
 

 

چگونه از پوست گردن و سینه مراقبت کنیم

بسیاری از زنان توجه زیادی به مراقبت از صورت دارند اما در عین حال پوست گردن و سینه decollete را محروم می کنند.
پوست گردن و سینه شاید برای دیگران نسبت به صورت یا دست قابل مشاهده نباشد، اما آنها نیز به مراقبت ویژه نیاز دارند. علاوه بر این، پوست در این مناطق اغلب در معرض مشکلات زیادی قرار دارد.
 
پوست گردن و سینه باید روزانه تمیز شود. اما از دستمال مرطوب استفاده نکنید - پوست در این مناطق ظریف و نیاز به ظرافت دارد. برای نگه داشتن پوست گردن و سینه ، می توانید از آب ولرم استفاده کنید. فراموش نکنید که این مناطق را با اسکراب تمیز کنید. بهتر است از محصولاتی که برای صورت استفاده می شود استفادهکنید، اما اسکراب های بدن ملایم نیز عالی هستند. اسکراب ها بر اساس نمک، شکر و عسل توصیه می شود.
 
پس از تمیز کردن، کرم را روی پوست بمالید. شما می توانید از محصولات ویژه برای مراقبت از این مناطق و همچنین کرم صورت استفاده کنید. اگر پوست خشک است، می توانید آن را با روغن مرطوب کنید. همچنین ماسک های بر پایه روغن خوب است - هر روغن آرایشی باید با یک لایه چرب بر روی پوست استفاده شود و بعد از نیم ساعت دوش بگیرد.
 
فراموش نکنید که کرم های ضد آفتاب باید روی پوست گردن و سینه استفاده شود. بنابراین شما نه تنها در مقابل سرطان پوست محافظت می شوید، بلکه از پیری زودرس نیز جلوگیری می کنید.
حال در بخش پایانی به 7 قسمت از بدن که به ما خیانت می کنند و سن واقعی ما را نشان می دهند می پردازیم.
 

 

7 قسمت بدن که سن واقعی ما را نشان می دهد

هر زن می خواهد تا زمانی که ممکن است جوان بماند و سن واقعی خود را پنهان کند، اما سال ها به طور مداوم تلفات خود را می گیرند.باید بدانید که چه بخش هایی از بدن نیاز به مراقب بیشتر دارد تا بتوانید سن واقعی خود پنهان کنید.
 

بینی و گوش

اول از همه به دلیل این واقعیت است که آنها از غضروف تشکیل شده اند و  تمایل به کشش در طول سال ها دارند. به همین دلیل است که افراد سالخورده دارای گوش های آویزان و نوک بینی طولانی هستند. به همین دلیل است که بسیاری از ستاره ها، به منظور جوانتر دیده شدن، نه تنها پلاستیک کل صورت، بلکه همچنین رینوپلاستی(جراحی زیبایی بینی) را انجام می دهند.
 

زانو و آرنج

چروک پوست در این مکان ها به علت این واقعیت است که زانو و آرنج دائما در حرکت هستند و بنابراین پوست کشیده می شود. پوست روی زانو و آرنج به طور مداوم به هیدراتاسیون نیاز دارد، بنابراین هر بار پس از دوش با کرم های تغذیه کننده این قسمت ها را ماساژ دهید.
 

گردن

گردن همان طور که بارها در این مقاله آورده شد نیاز به مراقبت به همان اندازه پوست صورت دارد، چین و چروک نیز بر روی گردن تشکیل می شود، که قادر است، بیان کند که شما چند ساله هستید. برای مراقبت از گردن ابزار معمول و مناسب صورتاستفاده شود. نکته اصلی این است که در مورد آن فراموش نکنیم و روزانه مراقب گردن خود باشیم.
 

منطقه Decollete

پوست روی قفسه سینه و بالای آن ممکن است خشک و پوسته پوسته شده باشد. از کرم های تغذیه ای استفاده کنید، مقدار زیادی آب بنوشید و ماندن در نور خورشید را محدود کنید. در مورد مراقبت از سینه خود از سرم های خاص و اسپری ها استفاده کنید.
 

مو

مو در طول سال ها شکل خود را از دست می دهند، و خاکستری به نظر می رسند. برای جلوگیری از این، شما باید موهای خود را رنگ کنید، از ماسک ها بازسازی و تقویت کننده استفاده کنید و آنها را به شکل مناسب حفظ کنید. با ماسک روغن زیتون  و ویتامین ها با خشکی و بی حالتی مو ها مقابله کنید. با توجه به نوع موی خود از شامپو و ماسک استفاده کنید.
 

دندان ها

 
در طول سالها، دندان ها شروع به زرد شدن می کنند. این روند می تواند عشق شما را به شیرینی، قهوه، سیگار و شراب نشان دهد. مصرف خودتان را به این محصولات محدود کنید و به طور منظم به دندانپزشک مراجعه کنید. فن آوری های مدرن اجازه می دهد  تا بتوانید دندان ها  را سفید کنید و مینای دندان را برگردانید.
 

دست ها

پوست دست روزانه در معرض اثرات نامطلوب خارجی است. شستن ظروف، شستن دست، صابون خشن، این همه به خشک شدن پوست دست کمک می کند. یک مرطوب کننده خوب را انتخاب کنید و از تماس با مواد پاک کننده اجتناب کنید (کارهای خانه را می توانید با دستکش انجام دهید). 

نظرات

در ادامه بخوانید...

15 ماسک ضد پیری که باید در خانه امتحان کنید

در
همه ما وسواس محصولات ضد پیری را داریم. به محض اینکه وارد اواخر دهه 20 شدیم ، جوگیر می شویم و هر محصولی که به بازار می آید سعی می کنیم بخریم. انجام این کار بی فکری است. درعوض، سعی کنید این 15 ماسک شگفت آور و مؤثر را در خانه درست کنید. بله ، می توانید با ترکیبات آشپزخانه که باعث جوانتر شدن و زیبایی پوست شما می شوند ، با پیری پوست مبارزه کنید. درمان ضد پیری که در خانه انجام می شود ، عموما بی خطر و پر از مواد مغذی است. آنها درخشش خاصی به چهره شما می دهند و باعث بهبود بافت پوست می شوند.آیا زمان امتحان کردن ماسک های صورت ضد پیری خانگی زیر که حتما پوست شما را بهتر و جوان تر می کند، رسیده است؟پس امتحان کنید.

 

ماسک صورت روغن نارگیل

مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک صورت روغن نارگیل
1 قاشق غذاخوری روغن نارگیل
1/2 قاشق غذاخوری روغن دانه انار
 
طرز تهیه ماسک صورت روغن نارگیل
یک کاسه انتخاب کنید و روغن نارگیل و روغن انار را با هم مخلوط کنید. این مخلوط را روی صورت و گردن تمیز خود بمالید.
بگذارید یک ساعت روی پوست شما بماند و آن را بشویید.
 
چند بار در هفته از ماسک صورت روغن نارگیل استفاده کنیم؟
می توانید روزانه از ماسک صورت روغن نارگیل استفاده کنید.
 
خواص ماسک صورت روغن نارگیل چیست؟
ماسک صورت روغن نارگیل باعث استحکام پوست شده و باعث آسیب به پوست نمی شود. از پوست در برابر آفتاب محافظت می کند و آن را زنده و شاداب می کند.
 

 

ماسک صورت خاک رس بنتونیت

مواد مورد نیاز برای تهیه این ماسک صورت 
2 قاشق چای خوری خاک رس بنتونیت 
چند قطره روغن گل سرخ
چند قاشق چایخوری آب
 
طرز تهیه ماسک صورت خاک رس بنتونیت
خاک رس ، روغن و آب را در یک کاسه غیر فلزی مخلوط کنید تا زمانی که خمیر را تشکیل دهد و آن را روی صورت و گردن خود بمالید.
بگذارید برای 10-20 دقیقه خشک شود و سپس آن را با آب گرم بشویید.
 
چند بار در هفته از ماسک صورت خاک رس بنتونیت استفاده کنیم؟
می توانیدماسک صورت خاک رس بنتونیت را دو بار در هفته استفاده کنید.
 
خواص ماسک صورت خاک رس بنتونیت چیست؟ 
ماسک صورت خاک رس بنتونیت بافت های آسیب دیده را ترمیم می کند و پوست را دوباره جوان می کند. باعث کاهش خطوط و چین و چروک می شود و با عفونت های پوستی مبارزه می کند.
 

 

ماسک صورت آووکادو

بهترین ماسک های ضد پیری - ماسک صورت آووکادو است
 
مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک صورت آووکادو
نصف آووکادو
1 قاشق غذاخوری آرد جو
 
طرز تهیه ماسک صورت آووکادو
آووکادو را در یک کاسه له کنید و آرد جو دوسر را به آن اضافه کنید. ماسک صورت آووکادو را روی صورت خود بمالید و آن را برای 10-20 دقیقه نگه دارید.
سپس آن را با آب گرم بشویید و خشک کنید.
 
چند بار در هفته ازماسک صورت آووکادو استفاده کنیم؟
می توانید ماسک صورت آووکادو را 2-3 بار در هفته بمالید.
 
خواص ماسک صورت آووکادو چیست؟
این ماسک سرشار از آنتی اکسیدان است که با اثرات پیری مبارزه می کند - افتادگی پوست ، خطوط ریز ، چین و چروک.
 

 

ماسک صورت موز

بهترین ماسک های ضد پیری - ماسک صورت موز
 
مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک صورت موز
1 عدد موز
1 قاشق چایخوری گلاب
 
طرز تهیه این ماسک صورت 
موز را در یک کاسه له کنید و گلاب را به آن اضافه کنید. آنرا خوب مخلوط کرده و مخلوط را روی صورت و گردن خود بمالید.
بگذارید 15 تا 30 دقیقه خشک شود و سپس آن را با آب سرد بشویید.
 
چند بار در هفته از ماسک صورت موز استفاده کنیم؟
می توانید ماسک صورت موز را یک روز در میان اعمال کنید.
 
خواص ماسک صورت موز چیست؟
این ماسک سرشار از ویتامین E و A است که پوست را بهبود می بخشد و درخشش خاصی به آن می بخشد. این ماسک رنگدانه و ناهموار بودن پوست را از بین می برد.
 

 

ماسک صورت آب برنج

بهترین ماسک های ضد پیری - ماسک صورت آب برنج
 
مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک آب برنج صورت
1 فنجان آب برنج
دستمال توالت
 طرز تهیه ماسک آب برنج صورت
یک فنجان آب برنج و یک حوله کاغذی با سوراخ هایی برای چشم ، بینی و دهان با آب برنج خیس کنید. حوله را به مدت 10 دقیقه در آب برنج خیس کنید.
آن را بیرون آورده و به آرامی بچلانید. آن را به مدت 15 تا 30 دقیقه روی صورت خود قرار دهید. در آخر آن را برداشته و صورت خود را بشویید.
 
چند بار در هفته از ماسک آب برنج استفاده کنیم؟
شما می توانید این کار را هر روز انجام دهید.
 
خواص ماسک آب برنج چیست؟
ماسک آب برنج حاوی ترکیبات فلاونوئید است که با پیری مبارزه می کند. همچنین پوست را محکم و سفت می کند.
 

 

ماسک صورت قهوه

بهترین ماسک های ضد پیری - ماسک صورت قهوه
 
مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک صورت قهوه
1 قاشق غذاخوری قهوه
1 قاشق چایخوری کاکائو
1 قاشق چایخوری روغن نارگیل
 
طرز تهیه ماسک صورت قهوه
یک کاسه انتخاب کنید و قهوه و پودر کاکائو را مخلوط کنید. روغن نارگیل را به آن اضافه کنید تا خمیری شکل بگیرد. خمیر را روی صورت و گردن خود بمالید.بگذارید 15-30 دقیقه خشک شود. سپس با لایه برداری با آب سرد آن را به آرامی جدا کنید.
 
چند بار در هفته از ماسک صورت قهوه استفاده کنیم؟ 
می توانید هفته ای 2-3 بار از ماسک صورت قهوه استفاده کنید.
 
خواص ماسک صورت قهوه چیست؟ 
ماسک صورت قهوه پوست را صاف کرده و خطوط ریز روی آن را کاهش می دهد. با از بین بردن سلولهای مرده پوست ، پوست را پاکسازی می کند.
 

 

ماسک صورت جلبک دریایی

مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک صورت جلبک دریایی
1 قاشق غذاخوری پودر جلبک دریایی
2 قاشق غذاخوری آب ولرم
 
طرز تهیه ماسک صورت جلبک دریایی
یک کاسه انتخاب کنید و پودر جلبک دریایی را با آب گرم مخلوط کنید تا یک خمیر نرم درست شود. آن را روی صورت خود بمالید و بگذارید 15 تا 30 دقیقه خشک شود.
آن را با آب بشویید و خشک کنید.
 
چند بار در هفته از ماسک صورت جلبک دریایی استفاده کنیم؟
می توانید ماسک صورت جلبک دریایی را هفته ای 3-4 بار بمالید.
 
خواص ماسک صورت جلبک دریایی چیست؟
ماسک صورت جلبک دریایی باعث صاف شدن ، یک رنگ شدن و رطوبت پوست می شود. این ماده حاوی ویتامین C است که باعث افزایش خاصیت ارتجاعی پوست می شود.
 

 

ماسک صورت زردچوبه

بهترین ماسک های ضد پیری - ماسک صورت زردچوبه
 
مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک صورت زردچوبه
1 قاشق غذاخوری پودر زردچوبه
3 قاشق چایخوری گلاب
 
طرز تهیه ماسک صورت زردچوبه
گلاب را به ظرف حاوی پودر زردچوبه اضافه کرده و آنها را خوب مخلوط کنید تا به شکل یک خمیر نرم و غلیظ مانند درآید.
این مخلوط را به آرامی روی صورت و گردن خود بمالید و به مدت 20 دقیقه آن را بگذارید. آن را با آب سرد بشویید و خشک کنید.
 
چند بار در هفته از ماسک صورت زردچوبه استفاده کنیم؟
می توانید ماسک صورت زردچوبه را روز در میان اعمال کنید.
 
خواص ماسک صورت زردچوبه چیست؟
این ماسک ضد التهاب ، ضد باکتری و آنتی اکسیدان است. ماسک صورت زردچوبه پوست را روشن تر کرده و رنگدانه های پوست را کاهش می دهد.
 

 

ماسک صورت خیار

مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک صورت خیار
نصف خیار
1 قاشق غذاخوری آب لیمو
 
طرز تهیه ماسک صورت خیار
خیار را خرد کرده و آب لیمو را به آن اضافه کنید. آن را روی صورت خود بمالید و بگذارید 10-20 دقیقه بماند.
ماسک صورت خیار را با آب سرد بشویید و خشک کنید.
 
چند بار در هفته از ماسک صورت خیار استفاده کنیم؟
می توانید ماسک صورت خیار را هر روز اعمال کنید.
 
خواص ماسک صورت خیار چیست؟
ماسک صورت خیار حاوی آنزیم هایی است که روی پوست شما کار می کنند تا جوان تر و روشن تر به نظر برسند. همچنین باعث شادابی پوست می شود.
 

 

ماسک صورت سیب زمینی و هویج

مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک صورت سیب زمینی و هویج
1 سیب زمینی متوسط
1 هویج به اندازه متوسط
1 قاشق چایخوری گلاب
 
طرز تهیه ماسک صورت سیب زمینی و هویج
سیب زمینی و هویج را با هم خرد کرده و در یک کاسه نگه دارید. گلاب را به خمیر اضافه کرده و خوب مخلوط می کنیم.
خمیر را روی صورت و گردن خود بمالید و به مدت 20 دقیقه آن را بگذارید. ماسک را بشویید و خشک کنید.
 
چند بار در هفته از ماسک صورت سیب زمینی و هویج استفاده کنیم؟
هر روز می توانید از ماسک صورت سیب زمینی و هویج استفاده کنید.
 
خواص ماسک صورت سیب زمینی و هویج چیست؟
ماسک صورت سیب زمینی و هویج لکه های پوستی و دایره های تیره زیر چشم را بهبود می بخشد و پوست را روشن تر می کند. این ماده حاوی ویتامین A است که باعث کاهش ظاهر چین و چروک روی پوست می شود.
 

 

ماسک صورت آلوورا

بهترین ماسک های ضد پیری - ماسک صورت آلوورا
 
مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک صورت آلوورا
2 قاشق غذاخوری عصاره آلوئه ورا
چند قطره آب لیموترش
 
طرز تهیه ماسک صورت آلوورا
آب لیموترش را به عصاره آلوورا اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. آن را روی صورت خود بمالید و بگذارید 10 دقیقه خشک شود.
ماسک صورت آلوورا را از صورت خود شسته و خشک کنید.
 
چند بار در هفته از ماسک صورت آلوورا استفاده کنیم؟
هر روز می توانید از ماسک صورت آلوورا استفاده کنید.
 
خواص ماسک صورت آلوورا چیست؟
ماسک صورت آلوورا در حال بهبود و جوان سازی است. از صدمه به کلاژن جلوگیری می کند و از بروز چین و چروک جلوگیری شود.
 

 

ماسک صورت شنبلیله

بهترین ماسک های ضد پیری - ماسک صورت شنبلیله
 
مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک صورت شنبلیله
یک فنجان کوچک تخم شنبلیله که یک شب خیس شده است
1 قاشق چایخوری گلاب
 
طرز تهیه ماسک صورت شنبلیله
دانه‌های شنبلیله را له کنید و گلاب را به آن اضافه کنید تا یک خمیر نرم درست شود. مخلوط را روی صورت خود بمالید و بگذارید 20 دقیقه بماند.
آن را با آب سرد بشویید و خشک کنید.
 
چند بار در هفته از ماسک صورت شنبلیله استفاده کنیم؟
می توانید هفته ای 3-4 بار از ماسک صورت شنبلیله استفاده کنید.
 
خواص ماسک صورت شنبلیله چیست؟
ماسک صورت شنبلیله خطوط و چین و چروک های صورت را کاهش می دهد. پوست را لایه برداری می کند و درخشش به پوست شما می افزاید.
 

 

ماسک صورت پوست پرتقال

مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک صورت پوست پرتقال
1 قاشق غذاخوری پودر پوست پرتقال
1 قاشق چایخوری پودر چوب صندل
1 قاشق غذاخوری گلاب
 
طرز تهیه ماسک صورت پوست پرتقال
پودر پوست پرتقال و پودر چوب صندل را مخلوط کرده و گلاب را به آن اضافه کنید. مخلوط کنید تا خمیری تشکیل شود.
خمیر را روی صورت و گردن خود بمالید و به مدت 20 دقیقه آن را بگذارید. بعد از خشک شدن ماسک بشویید و خشک کنید.
 
چند بار در هفته از ماسک صورت پوست پرتقال استفاده کنیم؟
 ماسک صورت پوست پرتقال را هفته ای 2-3 بار روی پوست بگذارید.
 
خواص ماسک صورت پوست پرتقال چیست؟
 ماسک صورت پوست پرتقال باعث کاهش استرس اکسیداتیو در سلولهای پوستی می شود و ماسک صورت پوست پرتقال به تقویت پوست شما کمک می کند. سلولهای فرسوده را تجدید می کند و از درست شدن چین و چروک جلوگیری می کند.
 

 

ماسک صورت پاپایا

بهترین ماسک های ضد پیری - ماسک صورت پاپایا
 
مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک صورت پاپایا
بخشی از پاپایا
1 قاشق غذاخوری آب لیمو
 
طرز تهیه ماسک صورت پاپایا
پاپایا را در یک کاسه له کنید و آب لیمو را به آن اضافه کنید. خمیر را روی صورت و گردن خود بمالید و بگذارید 20 دقیقه خشک شود.
ماسک را بشویید و خشک کنید.
 
چند بار در هفته از ماسک صورت پاپایا استفاده کنیم؟
می توانید هر روز ماسک صورت پاپایا را روی صورت خود بمالید.
 
خواص ماسک صورت پاپایا چیست؟
ماسک صورت پاپایا سلولهای مرده پوست را از بین می برد و پوست را تازه می کند.ماسک صورت پاپایا سلول ها را از آسیب رادیکال آزاد محافظت می کند و به حفظ خاصیت ارتجاعی پوست کمک می کند.
 

 

ماسک صورت گلیسیرین

مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک صورت گلیسیرین
1 قاشق چایخوری گلیسیرین گیاهی
2 کپسول ویتامین E
 
طرز تهیه ماسک صورت گلیسیرین
کپسول های ویتامین E را سوراخ کنید و آن را به گلیسیرین اضافه کنید. آنها را به خوبی مخلوط کرده و آن را روی صورت و گردن خود بمالید.
آن را به مدت 30 دقیقه بگذارید و صورت خود را بشویید.
 
چند بار در هفته از ماسک صورت گلیسیرین استفاده کنیم؟
هر روز می توانید از ماسک صورت گلیسیرین استفاده کنید.
 
خواص ماسک صورت گلیسیرین چیست؟
ماسک صورت گلیسیرین پوست شما را مرطوب و بهبود می بخشد. منافذ مسدود شده و خطوط ریز را کاهش می دهد. همچنین پوست را تغذیه کرده و سلامتی آن را حفظ می کند.
 
مبارزه با پیری پوست روندی پیچیده و چالش برانگیز نیست. به راحتی قدم زدن در آشپزخانه ، انتخاب چند ماده ، درست کردن ماسک و استفاده از آن بر روی صورت شما راحت است. نکته اصلی در این است که ترکیب ها را به درستی بدست آورید و با آن سازگار باشید. بنابراین قبل از اینکه چین و چروک ها و خطوط ریز عمیق شوند ، ماسک های صورت ضد پیری خانگی مانند اکسیر را که در بالا به آنها اشاره شد ، امتحان کنید.
 
آیا ماسک های صورت ضد پیری خانگی کار می کنند؟
بله ، آنها این کار را انجام می دهند. هرچند ماسک ها زمان می برند تا نتایج را نشان دهند. شما باید صبور باشید و با بسته های صورت سازگار باشید تا از مزایای ضد پیری آنها لذت ببرید.
 
آیا بهتر است یک درمان بالینی ضد پیری را انتخاب کنید یا ماسک های خانگی ضد پیری خانگی را امتحان کنید؟
 
بستگی به سلیقه و فوریت شما از شرایط دارد. اگر به دنبال نتایج سریع هستید ، پس درمان های بالینی برای شما مناسب است. در غیر این صورت ، ماسک های خانگی به اندازه کافی خوب هستند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

تکنیک های سریع و طبیعی برای درمان آکنه (ماسک روغن درخت چای)

در

روغن درخت چای درمان خانگی موثری است که می تواند به بهبود بسیاری از مشکلات پوست کمک کند. با استفاده از روغن درخت چای از شر سلول های مرده پوست خلاص شده ، منافذ مسدود را باز کرده و از آنجا که خواص ضد باکتری دارد ،باعث از بین رفتن باکتری آکنه  می شود. (سیارک

از روغن درخت چای فقط به صورت موضعی استفاده می شود. برای رقیق کردن روغن درخت چای از آب استفاده شود بصورت نسبت 1 (روغن)به 9 (آب) ، از مخلوط بدست آمده به مدت 15 دقیقه روی نواحی آکنه دار بگذارید و بعد با آب ولرم شستشو دهید. بعد از شستن صورت از یک نرم کننده مناسب برای پوست استفاده کنید. درمان با روغن چای به عنوان یکی از درمان های طبیعی آکنه در خانه استفاده می شود .اگر می خواهید نتیجه درمان رضایت بخش باشد، این فرایند را برای چند هفته تکرار کنید.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

 

نظرات

۱۳۹۵/۸/۱Furrealz? That's mavsrlouely good to know.

در ادامه بخوانید...

بهترین مواد خوراکی برای ماسک صورت بخش اول

در

غذاها و مواد خوراکی ای هستند که با خوردن آن ها قادر به داشتن پوستی لطیف و زیبا خواهید بود، با این وجود، جالب است بدانید که برخی مواد خوراکی نیز هستند که بدون خوردن آن ها و تنها با قرار دادنشان به روی پوست صورت خود، می توانید پوستی لطیف و زیبا داشته باشید. پوست بدن، بزرگترین اُرگانی است که در بدن انسان وجود دارد و هر چیزی که روی پوست قرار می دهیم، به واسطه منافذ زیادی که روی آن وجود دارد جذب بدن می شوند. همه ما در طول روز، از محصولات بهداشتی مختلفی بسیاری استفاده می کنیم تا پوستی سالم تر و شاداب تر داشته باشیم. از کرم های ضد آفتاب و مرطوب کننده گرفته تا وسایل آرایشی و بهداشتی دیگر. اما آیا از وجود محصولات شیمیایی و نگه دارنده هایی که در این گونه محصولات وجود دارد، خبر دارید؟ این مواد شیمیایی و نگه دارنده ها در نهایت می توانند مشکلات زیادی برای اُرگان های داخلی بدن به وجود بیاورند و به همین خاطر است که مصرف آن ها با در نظر گرفتن سلامت شما، چندان توصیه نمی شود. البته، خبر خوبی هم برای شما داریم و آن خبر این است که جایگزین بسیار مناسبی برای این گونه مواد و محصولات وجود دارد که دسترسی به آن، چندان کار دشواری نیست و تنها کافی است که سری به آشپزخانه خود بزنید. در حقیقت مواد خوراکی بسیاری وجود دارند که با قرار دادن آن ها بر پوست خود قادر خواهید بود پوستی سالم و شاداب داشته باشید. نکته ای که در خصوص این مواد خوراکی وجود دارد این است که علاوه بر این که ظاهری شاداب به پوست می بخشند، این توانایی را نیز دارند که به طور اساسی تر بافت های فرسوده پوست را ترمیم کنند، چرا که به واسطه منافذ موجود روی سطح پوست جذب آن شده و سلول های داخلی را نیز ترمیم می کنند. در این مقاله قصد داریم شما را با آن دسته از مواد خوراکی ای آشنا کنیم که در نهایت سبب شادابی و سلامت پوست بدن خواهند شد و شما را از استفاده از کرم های گوناگون و سایر محصولاتی که مواد شیمیایی در ترکیب خود دارند، بی نیاز خواهند کرد. با سیارک همراه باشید.

عسل

البته حالت چسبناک عسل، به احتمال زیاد باعث می شود که آن را در میان آخرین گزینه های خود در نظر بگیرید، با این وجود، جالب است بدانید که عسل یکی از مواد خوراکی ای است که کمک شایانی به افزایش رطوبت و شادابی پوست خواهد کرد. عسل یکی از مهمترین مواد خوراکی روان کننده است که سبب می شود پوست بدن رطوبت بیشتری جذب کرده و نیز این رطوبت را برای مدتی طولانی تر در خود نگاه دارد. اگر به عسل طبیعی دسترسی داشته باشید، بسیار نتیجه بهتری دریافت خواهید کرد، چرا که این عسل طبیعی، علاوه بر آن چه پیش از این گفته شد، توانایی دفع باکتری ها و میکروب های مضر برای پوست را نیز در خود دارد و اجازه ورود باکتری های گوناگون از طریق منافذ پوستی را نخواهد داد. همین مسئله باعث می شود به مرور زمان، لکه ها و جوش های پوستی بهبود پیدا کنند. عسل، یکی از مواد خوراکی ای است که خود به تنهایی می تواند به عنوان ماسکی بر روی سطح پوست قرار بگیرد و احتیاجی به ترکیب آن با مواد دیگر نیست. عسل را بر روی سطح پوست خود پخش کرده و تا زمانی که شروع به چکه کردن از پوست نکرده است، اجازه دهید باقی بماند و سپس اقدام به شستشوی صورت خود کنید.

روش ساخت چند ماسک مو با عسل 

تکنیک های سریع و طبیعی برای درمان آکنه (ماسک شیر و عسل) 

توت آکای

این نوع به خصوص از توت، بیشتر در نواحی مرکزی و جنوبی قاره آمریکا کشت شده و در همین نقاط قابل دسترسی است و رنگی بنفش مانند دارد. توت آکای یکی از منابع غنی آنتی اکسیدان به شمار می رود و آمینو اسید و چربی های مفید بسیاری نیز در آن موجود است. به خاطر این محتویات بسیار سالم و مغذی است که با استفاده از آن بر روی سطح پوست قادر خواهید بود از پیری زودرس پوست خود جلوگیری کرده و در عین حال، راه یابی جریان خون به پوست را بهبود بخشید. البته ممکن است این سؤال برایتان پیش بیاید که چگونه باید این میوه مغذی را به صورت ماسک مورد استفاده قرار داد؟ در پاسخ به این سؤال باید عنوان کرد که پودر آماده توت آکای در بسیاری از مغازه هایی که محصولات طبیعی می فروشند، قابل دسترسی است و می توانید این پودر را در آب و یا هر مایع دیگری که خود مد نظر دارید ترکیب کرده و سپس روی پوست خود قرار دهید و از فواید بی نظیر آن برای سلامت پوست خود بهره بگیرید.

جو

بلغور جو از آن دسته مواد خوراکی و غلاتی است که در بسیاری از محصولات بهداشتی، که به منظور درمان ناراحتی ها و التهاب های پوستی تولید و روانه بازار می شوند، مورد استفاده قرار می گیرد. ناراحتی های ناشی از حساسیت های پوستی از جلمه اگزما، به مرور زمان به وسیله بلغور جو قابل درمان خواهند بود. بلغور جو ماده خوراکی بسیار مغذی ای است که به واسطه وجود مواد مختلف ضد التهاب همانند فلاونوئید در آن، برای درمان این گونه اختلالات پوستی بسیار مؤثر خواهد بود. می توان جو را به صورت پودر درآورد و سپس اقدام به ترکیب آن با مواد دیگر کرد و بر روی پوست بدن از آن بهره گرفت. ترکیب پودر جو و عسل نیز از جمله ترکیباتی است که می تواند به مرور زمان تغییرات فوق العاده ای برای پوست به همراه داشته باشد.

روغن نارگیل

از زمان های بسیار دور، روغن نارگیل به عنوان یک ماده خوراکی بسیار مفیدی شناخته می شده است که ثمرات آن برای سلامت داخلی و نیز شادابی ظاهری، به هیچ عنوان قابل انکار نیست. روغن نارگیل، از آن دسته مواد خوراکی ای است که می تواند تأثیرات شگفت انگیزی داشته باشد و علاوه بر این که رطوبت پوست را افزایش داده و آن را نگاه می دارد، این قابلیت را هم دارد که بافت های فرسوده روی سطح پوست را ترمیم کند. روغن نارگیل حاوی مقادیر زیادی از آنتی اکسیدان است و علاوه بر این، قادر به از بین بردن و نیز جلوگیری از تشکیل قارچ های پوستی خواهد شد. روغن نارگیل، برای کسانی که پوستی خشک و یا حساس دارند، توصیه می شود و در استفاده از آن هم به هیچ عنوان دچار مشکل نخواهید شد. تنها کافی است آن را از محفظه ای که در آن است خارج کرده و بر روی سطح پوست خود قرار دهید و کمی صبر کنید تا اثر خود را به جای بگذارد. سپس اقدام به شستشوی صورت خود کنید.

نوشیدنی سم زدای آب نارگیل 

کاکائو

یکی از بهترین مواد خوراکی ای که می توان برای استفاده در ترکیباتی که روی پوست قرار می دهیم، از آن بهره گرفت، پودر کاکائو است که به مرور زمان می تواند برای سلامت و شادابی پوست بسیار مثمر ثمر باشد. کاکائو نیز یکی دیگر از منابع غنی آنتی اکسیدان به شمار می رود که می تواند از پوست بدن در برابر تشعشعات مضر محافظت کند. علاوه بر آنتی اکسیدان موجود در کاکائو، این ماده خوراکی، حاوی مقداری کافئین نیز می باشد که در استحکام بخشیدن به پوست بدن و جلوگیری از افتادگی آن می تواند کمک رسان باشد. می توان کاکائو و یا پودر کاکائو را با هر روغنی که به طور معمول استفاده می کنید و به آن عادت کرده اید، ترکیب کرده و بر روی سطح پوست خود قرار دهید و از ثمرات آن بهره بگیرید. اضافه کردن کمی شکر هم به این ترکیب می تواند باعث حفظ چسبندگی ماسک به صورت شود.

خواص ​​شکلات با محتوای کاکائو 

زردچوبه

جالب است بدانید که زردچوبه علاوه بر این که می تواند ظاهری زیبا و طعمی دلپذیر به غذای شما ببخشد، فایده های دیگری نیز دارد.  زردچوبه ادویه فوق العاده ای است که بوسیله مصرف خارجی آن بر روی سطح پوست، می توان از ثمرات آن بهره مند شد. این ادویه، به مرور زمان قادر به برطرف کردن التهابات پوستی خواهد بود و خاصیت ضد عفونی کننده نیز دارد. علاوه بر این ها به مرطوب شدن پوست و حفظ این رطوبت نیز کمک شایانی خواهد کرد. این خواص زردچوبه برای پوست در نهایت سبب می شود پوستی نرم و لطیف داشته باشیم و نیز شکل گیری چین و چروک های سطح پوست نیز به تعویق خواهد افتاد. در مواردی هم مشاهده شده است که به واسطه استفاده از زردچوبه بر روی سطح پوست، جای لک و جوش های پوستی به مرور زمان، بهبود یافته و سطح پوست در آن نقاط ترمیم شده است. البته در استفاده از این ادویه این نکته را حتماً به خاطر داشته باشید که به واسطه رنگ دهی بسیار زیاد آن، در صورتی که زردچوبه را به تنهایی بر روی پوست خود قرار دهید، امکان دارد برای مدتی جای آن روی صورت باقی بماند و صورت حالتی زرد رنگ به خود بگیرد، به همین خاطر است که معمولاً توصیه می شود که زردچوبه را نیز همانند آن چه در خصوص کاکائو عنوان شد، با روغن و یا مایعاتی این چنینی ترکیب کرده و سپس بر روی سطح پوست خود قرار دهید.

سرکه سیب

سرکه سیب نیز از دیگر مواد خوراکی بسیار سالم و مغذی ای است که در صورت استفاده بر روی سطح پوست نیز می توان از ثمرات آن استفاده کرد. این ماده خوراکی حاوی مقادیر زیادی اسید های آلفا-هیدروکسی است که می تواند به پاکیزه شدن سطح پوست و برطرف کردن لکه های پوستی ای که به مرور زمان و به واسطه آلودگی هوا و سایر عوامل این چنینی بر سطح پوست شکل می گیرند، کمک کند. علاوه بر این سرکه سیب این قابلیت را دارد که به دفع و خارج کردن سلول های مرده پوستی از سطح پوست کمک کند. سرکه سیب در استحکام بخشیدن به پوست و افزایش زیبایی ظاهری آن نیز می تواند تأثیر گذار باشد. برای استفاده خارجی از سرکه سیب روی سطح پوست خود می توانید مقداری از آن را با کمی آب ترکیب کرده و سپس یک تکه پارچه کتانی را به این مایع آغشته کرده و روی سطح پوست خود بمالید. البته این را به خاطر داشته باشید که پیش از استفاده از این مایع بر روی سطح پوست خود، حتماً اقدام به شستشوی کامل پوست خود کنید که آلودگی موجود در سطح پوست مانع از رسیدن سرکه سیب به منافذ روی سطح پوست نشود.

با ۸ خاصیت مفید سرکه سیب برای سلامت بدن آشنا شوید 

روغن هسته انگور

البته این نکته برای بسیار کمی عجیب به نظر می رسد که بیشتر روغن هایی که در آشپزخانه خود دارید و از آن ها در تهیه مواد خوراکی گوناگون استفاده می کنید، این قابلیت را دارند که رطوبت پوست را افزایش داده و به حفظ این رطوبت نیز کمک شایانی خواهند کرد. روغن هسته انگور نیز از جمله این روغن ها است که برای شادابی و سلامت پوست می تواند بسیار مؤثر باشد. این روغن طبیعی، به نسبت سایر روغن های موجود از چربی کمتری برخوردار است و به همین خاطر است که در نهایت می تواند به سادگی از طریق منافذ موجود روی سطح پوست، جذب شود و مواد مغذی موجود در خود را در اختیار پوست بدن بگذارد. روغن هسته انگور حاوی مقادیر زیادی چربی مفید برای بدن است و نوعی به خصوص از آنتی اکسیدان (اُلیگُرُمیک) در خود دارد که از پوست بدن در برابر تشعشعات مضر به خوبی محافظت می کند. جالب است بدانید این آنتی اکسیدان موجود در روغن هسته انگور، قدرتی معادل با پنجاه برابر قدرت ویتامین های اِی را دارد.

آووکادو

این میوه خامه ای مانند، با چربی های مفیدی که دارد، بسیار برای سلامت پوست و مو مفید است و به همین خاطر است که در محصولات و ماسکهای متعددی از آن بهره گرفته می شود و علاوه بر استفاده آن در دستور پخت غذا های متنوع، مصرف خارجی آن نیز طی یک دهه اخیر توسعه چشم گیری پیدا کرده است. روغن آووکادو نیز همانند تمامی روغن هایی که تا کنون در خصوص آن ها صحبت شد، رطوبت طبیعی مورد نیاز پوست های خشک و حساس را فراهم می کند و نیز به آسانی و از طریق منافذ موجود روی سطح پوست جذب می شود. بیشتر این فوایدی که آووکادو متوجه سلامت بدن می کند، ریشه از چربی های مفید موجود در آن می گیرد و در نهایت همین چربی ها هستند که موجب ترمیم بافت های فرسوده موجود بر روی سطح پوست می شوند و علاوه بر این، به طور به خصوصی می توانند به پوستی که به خاطر قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید، دچار سوختگی و آسیب دیدگی شده است، کمک رسان باشند.

لوبیای آزوکی

(لوبیای آزوکی یکی از گیاهان است که بیشتر در آسیای شرقی، از ژاپن تا هیمالیا انتشار دارد)

این مورد نیز از دیگر مواردی است که ممکن است برای بسیاری عجیب به نظر برسد، با این وجود پس از خواندن کامل متن این مورد، دیگر جای تعجبی برایتان باقی نخواهد ماند. البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که در صورت عدم دسترسی به این نوع به خصوص از لوبیا، می توان از انواع دیگر آن بهره گرفت. اما استفاده از این لوبیا چگونه باعث بهبود سلامت و شادابی پوست بدن خواهد شد؟ در پاسخ به این سؤال باید عنوان کرد که استفاده موضعی از این گیاه آسیای شرقی بر روی پوست، در نهایت باعث می شود لایه های قدیمی و آسیب دیده به صورت ورقه های بسیار نازک بلند شده و ورقه جدید و سالمی جایگزین آن شود. البته در حین کامل شدن این فرایند، به هیچ عنوان ضرری متوجه پوست شما نخواهد شد و این پوسته پوسته شدن چیزی نیست که خود حتی متوجه آن شوید. برای استفاده موضعی لوبیای آزوکی ، باید آن را به وسیله دستگاه مخصوص دانه های قهوه، پودر کرده و سپس آن را با آرد جو و یا خاک رس ترکیب کرده و با اضافه کردن مقدار اندکی آب به آن، ماده ای خمیر مانند تهیه کرده و سپس اقدام به قرار دادن آن بر روی سطح پوست خود کنید.ترجمه  itrans.ir

این مقاله ادامه دارد...

نظرات

در ادامه بخوانید...

بهترین مواد خوراکی برای ماسک صورت بخش دوم

در

چای سبز

چای سبز، از آن دسته مواد خوراکی و نوشیدنی هایی است که در حال حاضر در میان متخصصان تغذیه بسیار محبوب شده است و در اکثر رژیم های غذایی مرتبط با کاهش وزن، نام آن را مشاهده می کنیم. کسانی که از این نوشیدنی برای کاهش وزن بهره گرفته اند، در مدت زمانی یک هفته ای قادر به کاهش چیزی حدود پنج کیلوگرم از وزن خود بوده اند (البته در کنار رعایت نکات دیگر). با توجه به آنتی اکسیدان های بسیار مفیدی که در چای سبز موجود است، مصرف خارجی آن بر روی پوست نیز می تواند در بلند مدت بسیار مثمر ثمر باشد. با توجه به تجربیاتی که از استعمال خارجی چای سبز بر روی پوست به دست آمده است، این گیاه می تواند میزان التهابات پوستی را به شکل قابل توجهی کاهش دهد و علاوه بر این به واسطه وجود ترکیباتی چون اسید تانیک و تئوبرومین (یک آلکالوئید گزانتینی که در برگ چای و درخت کاکائو یافت می‌شود) در آن، پس از قرار گرفتن برای مدتی طولانی در معرض تابش نور آفتاب، می توان از آن برای آرام کردن پوست و کاهش ضرر تشعشعات خطرناک بهره گرفت. هم از خود چای سبز و هم از برگ آن می توان در تهیه ماسک های متفاوتی که برای بهبود سلامت پوست استفاده می شوند استفاده کرد.

ماست

اگر بخواهیم از میان محصولات لبنی یکی را به عنوان ماسک پوست مورد استفاده قرار دهیم، شاید بهترین گزینه ماست باشد که به طور طبیعی رطوبت مورد نیاز پوست را فراهم کرده و سبب سلامت پوست می شود. ماست از آن دسته محصولاتی است که سرشار از کلسیم و پروتئین بوده و نیز یک محصول پروبیوتیک است. از دیگر ترکیبات موجود در ماست می توان به اسید لاکتیک اشاره کرد که سبب دفع سلول های مرده از پوست شده و سلول های جدیدی جایگزین آن می کند؛ فرایندی که با نام ترمیم پوست شناخته می شود. بنا به صلاح دید خود هم می توانید ماست را به تنهایی بر روی پوست خود قرار دهید که کار بسیار ساده ای است و نیز می توانید با ترکیب کردن آن با سایر مواردی که عنوان شده اند، تأثیر ماسک خود را دو چندان کرده و از پیری زودرس پوست جلوگیری کنید.

پرتقال

پرتقال نیز از آن دسته مواد خوراکی ای است که استفاده خارجی آن بر سطح پوست می تواند برای سلامت آن بسیار مفید باشد. هم می توان از آب پرتقال در ماسک های مختلف استفاده کرد و هم می توان پوست آن را پس از جدا کردن، رنده کرده و آن را با روغن و یا مایعی دیگر ترکیب کرد. پرتقال از آن دسته میوه جاتی است که منبعی غنی از کلاژن (کلاژن که غنی‌ترین پروتئین در بدن انسان است، آثار مهمی ازجمله تقویت بافت پوست و تشکیل لخته‌ی خون دارد) به شمار می رود. کلاژن موجود در پرتقال در نهایت باعث می شود استحکام پوست افزایش پیدا کرده و از افتادگی آن جلوگیری شود.

هویج

ترکیبات و مواد طبیعی موجود در هویج نیز برای سلامت پوست بسیار مفید بوده و باعث می شود نام آن را در کنار دیگر مواد خوراکی مانند انواع توت ها و چای های گوناگون مشاهده کنیم. استعمال خارجی هویج بر روی سطح پوست باعث می شود از ضرر و زیان هایی که تشعشعات خطرناک به پوست می رسانند کاسته شده و نیز از پیری زودرس پوست جلوگیری شود. از دیگر فواید هویج برای سلامت پوست، می توان به دفع سلول های مرده از سطح پوست و جایگزینی سلول های جدید به جای آن ها اشاره کرد. می توان هویج را به تکه های کوچک تر تقسیم کرده (بهتر است رنده شود) و آن را با روغنی مثل روغن نارگیل ترکیب کنیم. در نهایت با اضافه کردن مقداری آرد جو می توان مایعی خمیر مانند به وجود آورد که قابلیت استعمال خارجی آن ساده تر باشد.

دانه های چیا

(گیاهی است یک‌ساله از رده مریم‌گلی و خانواده نعناعیان. این گیاه بومی آمریکای مرکزی است)

مواد و ترکیبات متنوع و مفید موجود در دانه های چیا، باعث شده است که از محبوبیت ویژه ای در میان متخصصان تغذیه برخوردار باشند. کلسیم بسیار زیاد، آنتی اکسیدان، پروتئین و نیز چربی های مفید برای بدن از جمله مواد و ترکیبات موجود در دانه های چیا هستند. همین ترکیبات باعث می شود که استعمال خارجی آن نیز سبب افزایش سلامت پوست بدن شود. استفاده از دانه های چیا بر سطح پوست می تواند رطوبت مورد نیاز آن را تأمین کرده و نیز هر گونه التهابی را به مرور رفع کند و به همین خاطر است که می تواند بیشترین استفاده را برای کسانی داشته باشد که پوستی خشک و یا حساس دارند. می توان دانه های چیا را به وسیله دستگاه مخصوص به حالتی پودر مانند درآورد و سپس با ترکیب کردن آن با موادی چون عسل و یا شیر نارگیل، روی سطح پوست قرار داد.

دانه های چیا یا دانه های قدرت 

توت فرنگی

توت فرنگی از آن دسته میوه هایی است که منبعی غنی از آنتی اکسیدان به شمار می رود و به همین خاطر است که می تواند ضرر و زیان ناشی از تشعشعات خطرناک برای پوست را کاهش دهد و برای سلامت پوست مفید باشد. توت فرنگی یکی از منابع غنی سالیسیلیک اسید و نیز آلفا هیدروکسی اسید شناخته می شود و هر دوی این اسید ها، نقش بسزایی در ترمیم پوست صورت و دفع سلول های مرده ایفا می کنند. این فرایند در نهایت باعث جوان سازی پوست و افزایش شادابی آن می شود. تنها کافی است مقداری توت فرنگی را له کرده و از آن با هر ترکیبی که دوست دارید، برای استعمال خارجی بر سطح پوست استفاده کنید.

جعفری

سبزیجاتی چون جعفری، سرشار از ویتامین و مواد معدنی هستند و استعمال خارجی آن ها بر سطح پوست، در نهایت می تواند سبب افزایش شادابی پوست شود و نیز جای لکه ها و جوش های قدیمی که بر پوست مانده است را به مرور برطرف کند. به همین خاطر است که این گونه سبزیجات، از لحاظ مفید بودن برای سلامت پوست، هم پای میوه ها و سایر مواردی می شود که تا کنون عنوان کرده ایم. برای استفاده از جعفری به عنوان ماسک صورت، می توان آن را با هر روغنی که تمایل دارید (روغن نارگیل یا روغن دانه انگور) ترکیب کرده و با اضافه کردن مقدار اندکی شکر، چسبندگی آن را افزایش داد.

روغن زیتون

روغن زیتون از آن دسته مواد خوراکی ای است که تقریباً در همه آشپزخانه ها یافت می شود و مصارف گوناگونی دارد. جالب است بدانید که علاوه بر استفاده از روغن زیتون در سالاد و یا حتی سرخ کردن مواد خوراکی گوناگون با آن، می توان به عنوان ماسک صورت نیز از آن بهره گرفت. به واسطه مواد و ترکیبات متفاوت موجود در روغن زیتون، در صورت استفاده خارجی آن بر روی پوست، از پیری زودرس پوست جلوگیری کرده و علاوه بر آن به افزایش و رطوبت پوست نیز کمک کرده و از آن در برابر تشعشعات خطرناک ناشی از نور خورشید محافظت می کند. می توان از روغن زیتون به تنهایی به عنوان جایگزینی برای کرم های مرطوب کننده استفاده کرد. روغن زیتون به واسطه ترکیب شیمیایی به خصوصی که دارد، به سادگی از طریق منافذ موجود در سطح پوست جذب می شود و به همین خاطر تأثیرات آن به نسبت در زمان کمتری قابل مشاهده خواهد بود.

خیار

اگر به استفاده از تکه های حلقه حلقه شده خیار در سالاد های خود اکتفا می کنید، بهتر است در این رویکرد خود تجدید نظر کنید، چرا که خیار از جمله مواد خوراکی ای است که می تواند فواید بسیار دیگری نیز داشته باشد. در حقیقت خیار قدرت آب رسانی فوق العاده ای دارد. به واسطه قدرت ضد التهاب موجود در خیار، به طور به خصوصی می تواند برای پوست های خشک و حساس مفید باشد و به مرطوب کردن و سلامت این گونه پوست ها کمک شایانی خواهد کرد. علاوه بر این، می توان از خیار برای ترمیم پوستی که به واسطه قرار گرفتن بیش از اندازه در معرض تابش مستقیم آفتاب، آسیب دیده است، کمک گرفت. خیار را هم می توان به تنهایی مورد استفاده خارجی برای پوست قرار داد و هم می توان آن را با روغن هایی که عنوان شده اند ترکیب کرد.

نمک دریایی

یکی از مهمترین فرایند هایی که در بهبود سلامت پوست و افزایش شادابی آن مد نظر قرار می گیرد، ترمیم پوست است که طی آن سلول های مرده روی سطح پوست خارج شده و سلول های جدیدی جایگزین آن می شوند. علاوه بر این، ترمیم پوست باعث می شود استفاده از سایر ماسک ها و ترکیباتی که بر روی پوست خود قرار می دهید، تأثیر چشم گیر تری داشته باشد، چرا که جذب مواد معدنی و ترکیبات ناشی از این گونه ماسک ها، افزایش قابل ملاحظه ای پیدا خواهد کرد. نمک دریایی از جمله مواد خوراکی ای است که با استفاده از آن می توان کمک شایانی به فرایند ترمیم پوست کرد.

خواص باورنکردنی نمک صورتی هیمالیا 

لیمو

اگر قصد دارید پوستی شفاف و شاداب داشته باشید، یکی از بهترین موادری که می توانید از آن بر روی پوست خود استفاده کنید، لیمو خواهد بود. مرکبات به طور کلی، حاوی مقادیر بسیاری از ویتامین سی هستند که در نهایت سبب تولید کلاژن شده (در موارد قبلی در خصوص کلاژن توضیحاتی داده شده است) و استحکام پوست را نیز افزایش می بخشد. علاوه بر این ها، مقادیر زیادی آلفا هیدروکسی اسید نیز به طور معمول در این گونه مرکبات وجود دارد که باعث می شود پوستی یک دست تر و شفاف تر داشته باشید. می توانید از آب لیمو استفاده کرده و آن را با دیگر مواردی که عنوان شده اند، ترکیب کرده و ماسکی بسیار مفید برای پوست خود تهیه کنید.

قهوه

همان گونه که قهوه قادر است بدن بی انرژی انسان را از خواب بیدار کند، می تواند بر روی پوست هم چنین تأثیری داشته باشد. قهوه نیز همانند بسیاری از مواردی که تا کنون عنوان شده اند، حاوی آنتی اکسیدان است، اما چیزی که قهوه را از سایر موارد متمایز می کند، کافئین موجود در آن است که به مرور قادر به افزایش چشم گیر گردش خون است. علاوه بر این قهوه نیز این قابلیت را دارد که پوست را ترمیم کرده و سلول های مرده را دفع کند. جالب است بدانید که در بسیاری از مواد و محصولاتی که به منظور درمان سلولیت یا چربی زیر پوستی تولید می شوند، از قهوه استفاده می شود.

خامه نارگیل

خامه نارگیل هم از  آن دسته مواد خوراکی است که می تواند در سلامت پوست نقش مهمی داشته باشد. این خامه در واقع همان شیر نارگیل است که چربی بیشتری پیدا کرده است و در بسیاری از مغازه های اغذیه فروشی قابل دسترس است. به واسطه چربی بسیار بالای این خامه، اثر مرطوب کنندگی کاملی بر روی پوست به جای خواهد گذاشت و آب رسانی به سطح پوست به طور قابل ملاحظه ای، پس از استفاده خارجی این خامه بر روی پوست، افزایش پیدا خواهد کرد. علاوه بر این سلنیوم موجود در خامه نارگیل نیز می تواند مقابل تشعشعات خطرناک و مضر از پوست محافظت کند و از پیری زودرس آن نیز جلوگیری کند. از این خامه می تواند به عنوان ماده اصلی ماسک خود استفاده کنید، چرا که حالتی مایع دارد و می توان مواد و محصولات دیگری را به آن افزود.

برنج قهوه ای

دانه های کوچک برنج قهوه ای، بیش از آن چه که فکر کنید برای سلامت پوست مفید خواهند بود. البته استفاده از برنج به حالت معمول خود در ماسک هایی که برای صورت تهیه می شوند، کمی دشوار است و این گونه استفاده از آن فایده ای نخواهد داشت، با این وجود، آرد برنج قهوه ای نیز موجود است که می توانید تهیه کرده و با روغن ها و یا مایع هایی که عنوان شده اند ترکیب و استفاده کنید. برنج قهوه ای یکی از منابع غنی پروتئین و آنتی اکسیدان به شمار می رود که علاوه بر افزایش شادابی پوست، از پیری زودرس آن نیز جلوگیری خواهد کرد. جای لک و جوش های قدیمی نیز با استفاده از آرد برنج قهوه ای، به مرور از بین خواهد رفت.

دارچین

به مرور که سن انسان بالا تر می رود، تولید کلاژن در بدن به طور قابل ملاحظه ای کاهش پیدا کرده و این مسئله نیز خود باعث کاهش حالت ارتجاعی پوست می شود. علاوه بر مقادیر زیاد آنتی اکسیدان موجود در دارچین، این ماده خوراکی و طعم دهنده، توانایی سرعت بخشیدن به تولید کلاژن های لازم برای پوست را هم دارد و به همین خاطر می تواند در داشتن پوستی جوان و زیبا، بسیار مؤثر باشد. علاوه بر این یکی از مواردی که دارچین را بیش از پیش محبوب می کند، این است که قادر است چربی های عفونی که به مرور به جوش و این گونه زائده های پوستی منجر می شوند را خشک کند و از شکل گیری آن ها جلوگیری کند. با استفاده از ترکیب پودر دارچین با مایع هایی که تا کنون عنوان شده اند، می توان از ثمرات آن بهره مند شد.

کدو تنبل

کدو تنبل که به طور معمول در فصل پاییز برداشت می شود، مواد معدنی بسیار مفیدی برای پوست دارد. موادی شامل بتا کاروتن، ویتامین آ و زینک. علاوه بر این آلفا هیدروکسی اسید موجود در آن هم می تواند کمک شایانی به ترمیم بافت های فرسوده پوست کند. استفاده از این نوع به خصوص از کدو در ماسک هایی که برای پوست صورت مورد استفاده قرار می گیرند، در نهایت سبب می شود از پیری زودرس پوست جلوگیری شود و یا حداقل زمان آن به تعویق بیفتد. البته مقداری هم ویتامین سی در آن موجود است که می تواند به شفافیت و شادابی پوست کمک کند. به وسیله له کردن و یا قرار دادن آن در مخلوط کن می توان حالتی مایع مانند به آن داد و آن را با سایر مواردی که عنوان شده اند ترکیب کرد.

آناناس

این میوه استوایی، یکی از منابع غنی ویتامین سی به شمار می رود و میزان قابل توجهی بروملین نیز در آن وجود دارد (بروملین یک آنزیم پروتئینی است) که می تواند به ترمیم بافت های فرسوده پوست کمک کند. علاوه بر این، آناناس هم از دیگر مواد خوراکی ای است که می تواند به تولید کلاژن های لازم برای پوست سرعت ببخشد و پیش از این توضیحاتی در خصوص فوائد و نقش مهم کلاژن ها برای پوست دادیم. بهترین راه استفاده از آناناس در ماسک های صورت، آبگیری آن و ترکیب آن با موارد دیگر است.

شکر

اگر بتوان به طور هفتگی از مواد و محصولاتی استفاده کرد که در ترمیم بافت های فرسوده پوست و نیز پوسته انداختن آن تأثیر گذار باشد،  می توان کمک شایانی به سلامتی پوست کرد، چرا که به این صورت قابلیت جذب مواد مغذی برای پوست افزایش پیدا کرده و سایر ماسک ها و ترکیباتی که روی آن قرار می دهید، بیشترین کارکرد خود را خواهند داشت. به خاطر دانه های ریزش شکر این قابلیت را دارد که به سادگی جذب شده و به ترمیم بافت های فرسوده پوست کمک کند. علاوه بر این مقادیر بسیاری گلیکولیک اسید در آن موجود است که سبب از بین بردن جای زخم ها و جوش های قدیمی شده و سلول های مرده سطح پوست را نیز دفع می کند. شکر هم برای سلامت پوست بسیار مفید است و می توان از آن به عنوان ماده اصلی ترکیبات ماسک ها استفاده کرد. اما استفاده خوراکی از شکر کمتر توصیه می شود و به همین استفاده از شکر در ماسک های صورت اکتفا کنید.         ترجمه  itrans.ir 

در سیارک بخوانیم:

بهترین مواد خوراکی برای ماسک صورت بخش اول 

درمان خانگی: ۶ روش طبیعی برای جوان سازی پوست

5 محصول طبیعی مراقبت از پوست

۷ واقعیت مهم در مورد پوست و اصلاح صورت در مردان

10 مزیت قابل توجه کرم های حاوی ویتامین E برای پوست

روش ساخت چند ماسک مو با عسل

بهترین روال مراقبت از پوست در صبح

طرز تهیه انواع اسکراب و ماسک خانگی بدن و صورت

چگونه در عرض یک هفته پوست درخشانی داشته باشیم 

نظرات

در ادامه بخوانید...

با توجه به سن هر چروک معنای خاص خودش را دارد

در
عضلات صورت مسئول بیان احساسات هستند. هنگامی که ما عکس العمل های خنثی، تعجب، خنده و غیره را انجام می دهیم،عضلات کاهش می یابند. به طور متوسط ​​روزانه 15،000 سلول کاهش می یابد و در نتیجه فعالیت فعال عضلات صورت به نظر می رسد چین و چروک بوجود می آید. برای اولین بار چین و چروک را می توان در 20 سالگی دید، با سن، چروک ها عمیق تر می شوند. خدمات زیبایی شامل کرم ها در مبارزه با چنین چین و چروکی موثر هستند اما در بزرگسالان جراحی و تزریق ژل و چربی موثر است.
 
در طول زندگی فرد، ویژگی های او، شکل و چهره ثابت نیست. کودک کوچک رشد می کند، صورت او به تدریج بالغ می شود، در بزرگسالان، پیری شروع می شود، ساختار پوست و عضلات تغییر می کند، کشش پوست آنها کاهش می یابد، وزن بدن افزایش یا کاهش می یابد. بسیاری از عوامل بر روی صورت فرد منعکس می شوند: سلامت، سبک زندگی، مصرف الکل و مواد مخدر، و سیگار کشیدن.
 
یکی از شایع ترین تغییرات در این قسمت از بدن، از دست دادن حجم صورت است. در حقیقت در همان زمان متوجه شدم که صورت به نظر می رسد کمتر گرد و کشیده شده است و کانتور(پوشاندن عیوب) کردن آن به راحتی قبل نیست . البته ظاهر هر فرد تا حدی متفاوت است.

 

از دست دادن حجم در صورت چیست؟

با از دست دادن حجم در مواجهه با یک فرد، وضعیت شدید در تورگور بافت در این منطقه و همچنین در ناحیه گردن وجود دارد. در واقع، چهره به نظر می رسد "تخلیه" و خشک شده، حجم آن ناپدید می شود، گونه ها بصورت قابل توجه نرم و ناپدید می شوند. با افت شدید حجم، صورت فرد شروع به شبیه شدن به یک جمجمه پوشیده شده با پوست می کند. خشک شدن پوست، آتروفی چربی زیر جلدی و عضلات صورت نیز رخ می دهد.
 
این حالت همیشه با فرآیندهای پیری همراه نیست، اگرچه در افراد سالمند و سالخورد بسیار قابل توجه است. از دست دادن حجم این قسمت از بدن نیز می تواند در کودکان دیده شود، در این صورت آنها غیر طبیعی، دردناک و خسته دیده می شوند.
 
در فرد مبتلا به علامت توصیف شده، نه تنها حجم صورت، بلکه شکل آن نیز تغییر می کند. کشش پوستی ناپدید می شود، تورگور پوست از بین می رود. 
 
لازم به ذکر است که یک چهره لاغر می تواند یک ویژگی ساختار تشریحی یک فرد باشد. اما در صورتی که در کمتر از یک ماه یک فرد از حالت عادی با وضعیتی این چنینی روبرو شود باید به پزشک مراجعه کند.
 

 

علت از دست دادن حجم صورت چیست؟

پزشکان و دانشمندان، با بررسی وضعیت چروک افتاده صورت، علل زیر را برای شروع علامت شناسایی می کنند:
 
روند طبیعی و پیری، از دست دادن پوست و انعطاف پذیری عضلات
کمبود آب
کاهش شدید وزن
برخی از بیماری های سیستم غدد درون ریز بدن.
همچنین ممکن است فرد به دلیل ورزش بیش از حد و تغذیه نامناسب،  پانکراتیت مزمن، لنفوم روده، انسداد مجاری صفراوی، بیماری کرون، دیابت، لوسمی، افسردگی، سل، نارسایی قلبی، سیروز کبد، کاهش وزن شدید و ناسالم و سایر بیماری ها و غیره حجم صورت را از دست بدهد.
 

علائم اصلی چهره ای که در حال لاغر شدن است:

رنگ پوست شروع به خاکستری شدن می کند، پژمرده و ناسالم
چین و چروک و پوست خشک صورت و گردن
گونه های توخالی، آتروفی عضلانی، به خصوص با حرکات صورت
تغییر شکل چهره
از دست دادن انعطاف پذیری پوست، تغییر بافت آن.
 

 

فرآیندهای پیری، که بر روی ظاهر فرد تاثیر می گذارد

ویژگی های فرآیند پیری در بدن، تا حدودی، به واسطه وراثت و همچنین شیوه زندگی فرد تعیین می شود، چه در ورزش، چه در غذا خوردن، چه در مورد بیماری های مزمن و چه در بیماری های  حاد.
 
عوامل داخلی پیری همراه با تأثیرات محیطی، اثرات مضر خورشید، هوا و آب آلوده است . با گذشت زمان، مردم بعضی از فرایندها را کاهش می دهند، تولید مواد خاصی را که به علت پیری رخ می دهد، کاهش می دهند
 
کاهش حجم چهره در هنگام پیری، با از دست دادن حجم، همراه با چین و چروک و از دست دادن شفافیت و چگالی عمدتا به دلیل نازک شدن پوست و کاهش تعداد سلول های آن است. از دست دادن حجم اغلب ساختار و شکل سر را به طور کلی تغییر می دهد - این موضوع از بین رفتن پوست، از دست دادن وضوح خطوط و ویژگی هاست. تغییرات ساختاری در پوست در هر سال زندگی انسان رخ می دهد.
 
چگونگی شناسایی پیری ؟ چنین چیزی به عنوان "مثلث زیبایی" وجود دارد. مثلث نشان می دهد که چگونه کاهش حجم منجر به تغییر ظاهر می شود.
در یک مرد جوان، حجم جلوی سر تقریبا به طور مساوی توزیع می شود، به طوری که ظاهر جوان و جذاب مشخص می شود. جوانان می توانند گونه های پر،کامل، پوست صاف، چارچوب مشخصی از خط فک را داشته باشند. این عوامل با هم ساختار، تصویر و شکل قسمت جلویی را تشکیل می دهند، گسترده تر از بالا، به سمت پایین می آیند.
 
علائم از دست دادن حجم صورت که ناشی از سن است، منجر به این واقعیت می شود که مثلث بصری به مثلث وارونه تبدیل می شود، به طوری که خط فک به صورت تار تر و ملایم تر می شود، پوست می تواند در بعضی قسمت ها آویزان شود، گونه ها تا حدودی چین و چروک بخوردند، چین و چروک روی پیشانی ظاهر می شود، و گوشه های دهان به سمت پایین حرکت کنند. ظاهر یک شخص مسن تر می شود. بخش گسترده تر مثلث به پایین خط فک حرکت می کند.
 
از دست دادن حجم صورت در روند پیری ناشی از این واقعیت است که پوست به تدریج تولید یا کاهش تولید مواد را طراحی می کند تا انعطاف پذیر تر شود، یعنی موادی که به نظر می رسد آن را از درون پر می کنند و به شکل ظریف و ملایم تر نگاه می کنند. در عین حال، پوست به طور تدریجی فرو می رود، و صورت به نظر می رسد پیری مشخص است. این رخ می دهد در لایه اپیدرمی پوست، جایی که مقدار و میزان تولید اسید هیالورونیک و لیپید ها کاهش می یابد. یک مقدار طبیعی از این مواد پوست را تسریع و تکان می دهد، در حالی که فقدان آنها عامل اصلی ضعف پوست، سختی و خشکی آن است.
 
در لایه های عمیق پوست، از بین رفتن سالانه فیبرهای کلاژن و الاستین وجود دارد که "اسکلت" درونی پوست را تشکیل می دهند، که مسئولیت انعطاف پذیری و قدرت آن را تشکیل می دهد. هنگامی که تعداد سلول هایی که پوست و حجم صورت را از داخل تشکیل می دهند، کاهش می یابد، لایه های عمیق تر پوست شروع به ضخیم شدن می کنند، به همین علت، گونه های کشیده و تیره تر ظاهر می شوند.
 
همچنین، گردش خون در پیری نقش خود را در این فرایند بازی می کند، به همین علت که مواد مغذی نیز در سلول های پوستی کاهش می یابد.
 

 

تاثیر کم آبی بدن بر پوست صورت

حالت کم آبی بدن ناشی از کاهش قابل ملاحظه ای از آب و نمک، اختلالات متابولیسم آب و الکترولیت است. آب جزء هر سلول در بدن است و همچنین متعلق به اجزای اصلی خون و مایع مغزی نخاعی است. کاهش مقدار طبیعی آن منجر به غلظت خون، انتقال آب باقی مانده از سلول به فضای بین سلولی، اختلال عملکرد سلولی می شود.
 

چرا کم آبی رخ می دهد؟

یکی از دلایل، ماندن طولانی مدت زیر نور خورشید در روزهای گرم است. در کودکان و بزرگسالان، کم آبی بدن در برابر ضایعات عفونی، بیماری های همراه با استفراغ، اسهال، تب و عرق افزایش می یابد. واکنش بچه ها به کمبود آب بسیار قوی تر است، زیرا متابولیسم شدیدتری دارند. اگر بدن قادر به مقابله با کم آبی بدن نباشد، عوارض در آن ایجاد می شود.
 
علائم کم آبی بدن بسیار مشخص است - فرد شروع به تشنگی می کند، او دچار خشکی، کاهش حجم ادرار که به رنگ تیره و بوی تیز است. ضعف و خستگی نتیجه مستقیم اختلال آب و الکترولیت است. در موارد شدید، بیمار شکایت از تاری دید، سرگیجه، سردرگمی دارد.صورت لاغر یک نشانه معمولی از کمبود آب است.این وضعیت به خصوص در ظاهر کودکان قابل توجه است. برای آنها، کم آبی شدید می تواند منجر به مرگ شود.
 

عوارض جانبی از دست دادن وزن: از دست دادن صورت

همانطور که معلوم است، فقط کاهش وزن بیش از حد، تنها اولین گام زیبایی و جذابیت است. هنگامی که مقیاس تناسب اندام در نهایت به شکل دلخواه در آمد کاهش وزن باید متوقف شود و با لاغر تر کردن بدن با مشکلات جدی روبرو می شویم.
 
علاوه بر از دست دادن حجم صورت، گونه های توخالی، بعد از از دست دادن وزن، حلقه های سیاه زیر چشم و دور چشم ، چین و چروک هایی که بخاطر افزایش سن نیستند و تیره شدن رنگ صورت ظاهر می شوند . این وضعیت به ویژه برای افرادی که وزن خود را به شدت و در زمان کم از دست می دهند، و همچنین برای کسانی که وزن زیادی را به عنوان مثال، از 120 به 70 کیلوگرم را از دست می دهند، رخ می دهد.
 
رژیم غذایی سخت به خصوص در حالت ناشتا، یک اثر بسیار منفی بر بدن، از جمله بر صورت دارد. با توجه به این واقعیت که بدن به مقدار مناسبی از مواد مغذی، گرفتن کربوهیدرات ، چربی ، پروتئین برای ساخت بافت چربی نیاز دارد، در رژیم غذایی نامتعادل این اتفاق برای بدن می افتد. رسوبات چربی در زیر پوست چهره شل می شود، بنابراین، آنها عمدتا تخریب می شوند. پس از کاهش شدید وزن، چین و چروک، به ویژه روی صورت  فرد ظاهر می شود.
 
بعد از سن 30 سالگی، توصیه می شود که برای نوسانات وزن مراقب باشیم و برای تثبیت آن در شاخص های طبیعی تلاش کنیم.
 
لازم به ذکر است که از دست دادن حجم صورت همراه با مواردی از کاهش قابل توجه وزن، نه تنها با هدف کاهش وزن است، بلکه اگر فرد به علت بیماری وزن را از دست می دهد، با ضایعات انکولوژیک، افسردگی، تغییرات در زنان بعد از زایمان قابل مشاهده است. گاهی اوقات حتی کسانی که در اطراف شما هستند، متوجه تغییر در صورت می شوند.
 

چگونه صورت را بازسازی کنیم؟

برای کودکان و نوجوانان، اگر علت کاهش وزن تحت درمان و تصحیح قرار گیرد، بازسازی حجم صورت در چند ماه صورت می گیرد. هرچه شخص مسن تر باشد، برای بازگشت به حالت قبلی سخت تر است.
 

 

تاثیر اعتیاد بر پوست صورت

بعد از آمفتامین، هروئین، کوکائین، متامفتامین و بعضی از داروهای دیگر، فرد در نهایت شبیه یک اسکلت زنده می شود، مسمومیت کامل بدن او باعث نقض مطلق تمام فرآیندهای تمام اندام ها، سلول ها و بافت ها می شود. معتادان  معمولا وزن را به طرز چشمگیری از دست می دهند، زیرا بدن همه نیروها و منابع را در برابر سم های دریافتی از بین می برد. علاوه بر از دست دادن وزن، معتادان به مواد مخدر دندان ها را از دست می دهند، زخم هایی روی صورت ظاهر می شود، چین و چروک بسیار قابل توجه است. در 25 سال، فرد معتاد ممکن است مانند 50 ساله باشد.
 

 

تاثیر بیماری های غدد درون ریز بر پوست صورت

هیپوپیتویتاریسم در افراد ایجاد می شود زمانی که غده هیپوفیز به طور کامل یا به طور جزئی تولید هورمون ها را متوقف می کند و در تنظیم هورمونی فعالیت حیاتی ارگانیسم شرکت می کند. بیماری ممکن است در صورت ایجاد یک تومور مغزی ایجاد شود، اختلالات عروقی، خونریزی ها، اگر فرد مبتلا به سل، سیفلیس، و همچنین به علت مننژیت، انسفالیت و آسیب های جمجمه باشد، رخ می دهد.
 
اگر غده هیپوفیز به اندازه کافی هورمون تولید نکند، بیمار کمبود هورمون ثانویه از غدد باقیمانده را تشکیل می دهد و تمام فرآیندهای وابسته به هورمون، از جمله عملکرد جنسی، مهار می شوند. بنابراین، یکی از اولین تظاهرات فعال بیماری، کاهش عملکرد و میل جنسی، ضعف در مردان، اختلال در روند قاعدگی در زنان است. برای کسانی که تحت تاثیر قرار گرفته، ریزش مو از پوبیس و زیر بغل معمولی است، و همچنین رنگ پریده و رنگ پوست ناسالم است. با توجه به دمای پایین و عدم توجه به زندگی یک فرد، اشتها ممکن است کم شود و پوست، به ویژه در صورت، ممکن است نازک تر و ملایم تر شود.
 
تیروتوکسیکوز(افزایش هورمونها تیروئیدی) یک بیماری مرتبط با افزایش هورمونهای غده تیروئید است،. علاوه بر این، علت پاتولوژیک می تواند درمان طولانی مدت کم کاری تیروئید (کمبود هورمون) با هورمون باشد، در نتیجه بدن با انباشت هورمون مواجه می شود.
 
تیروتوکسیکوز هميشه همراه با تغييرات زياد در روان، رفتار و ظاهر يک فرد است، از جمله باعث کاهش شديد اشتها و وزن می شود. کاهش وزن سریع بر روی صورت تاثیر می گذارد و فرد بیمار، مضطرب، با کبودی زیر چشم است.
 

 

چگونه روند از بین رفتن حجم صورت را متوقف کنیم؟

مبارزه با از دست دادن حجم چهره: آیا می توان این روند را متوقف کرد

بسته به علتی که باعث از بین رفتن حجم صورت می شود، مشکل را می توان به طور کامل یا جزئی از بین برد.اگر فرد در جوانی پس از یک بیماری، از جمله اعتیاد به مواد مخدر و الکل، حجم صورت را از دست داده باشد،در صورت ترک و هنگامی که فرد بهبود می یابد، در طول زمان، چهره اش به حالت عادی باز می گردد. همین امر برای از دست دادن وزن نیز صادق است. همیشه ظاهر کاملا قابل بازیابی نیست، اما بهبود نسبی صورت می گیرد.
 
برای سرعت بخشیدن به این روند، باید چندین قانون را دنبال کنید.
اول از همه، ما در مورد تغذیه صحبت می کنیم. مواد ساختمانی برای حفظ الاستیک پوست، پروتئین و اسیدهای آمینه هستند ، بنابراین به مقدار کافی در رژیم غذایی آنها باید باشد. اطمینان حاصل کنید که گوشت، تخم مرغ، پنیر ، آجیل، ماهی را بخورید ، زیرا دریافت آنها به بهبود وضعیت پوست کمک می کند تا پوست را روشن تر و صاف تر کند. علاوه بر این، شما باید به مواد غذایی حاوی ویتامین C ( فلفل ، جعفری ، مرکبات ) توجه کنید - این ویتامین فعال کننده تولید فیبرهای کلاژن در پوست است.
 
استفاده از کرم ها و ژل ها برای صورت، که حاوی ویتامین A ، E ، K ، C، کوآنزیم Q10 است، نه تنها برای زنان بلکه برای مردان، مهم است - این مواد برای بازگرداندن ساختار پوست کمک می کنند.
 
یک عامل مهم در عادی شدن ظاهر چهره - حذف استرس، نیز رعایت خواب و استراحت و راه رفتن در هوای تازه است. لازم است حداقل 7 ساعت در روز بخوابید.
 
کشش پوست بسیار وابسته به محتوای کلاژن در آن است. دانشمندان پیوند بین تغییر ناگهانی دما و افزایش تولید این ماده را کشف کرده اند. بنابراین متخصصین پوست و زیبایی توصیه می کنند که در زمان شستشو، تفاوت دما نباید خیلی زیاد باشد، باید آن را به ندرت افزایش دهید تا به آن عادت کنید.
برای بازگرداندن حجم از دست داده شده صورت، پزشک میتواند ماساژ و ژیمناستیک مخصوص صورت را توصیه کند - آنها میتوانند در سالن زیبایی و یا در خانه انجام شوند.
 
و از همه مهمتر - حضور مقدار کافی رطوبت در سلول های پوست. درسنین بالا پوست خشک تر می شوند، چین و چروک روی آن بیشتر قابل مشاهده است، لک و سفت بودن قابل توجه است. برای جلوگیری از کم آبی پوست، شما باید روزانه 1.5 تا 2 لیتر مایعات بنوشید، همچنین به طور مناسب از صورت خود مراقبت کنید.
 
البته این اقدامات می توانند ظاهر صورت را به طور جزئی بازگردانند و فرایند پیری را به حالت تعلیق درآورند. با این حال، در مواردی که از راه طبیعی امکان پذیر نیست، به عنوان مثال، پس از این که فرد 50٪ از وزن اولیه خود را از دست داد، شما می توانید به کمک یک جراح پلاستیک و یا یک آرایشگر به نتیجه مطلوب برسید.
تا به امروز، صنعت زیبایی راه های مختلفی را برای بازگشت چهره به شکل زیبا، لایه برداری، تزریق اسید هیالورونیک، mezonityami جراحی کشیدن صورت، پرکننده، تزریق چربی، lipofilling را ارائه می دهد.
 
برای مثال، اگر صورت حجم کمی از دست داده ، و نقص جزئی پوست دیده می شود، لایه برداری شیمیایی و یا میکرودرم ممکن است به بهبود وضعیت پوست، بازگرداندن ویژگی های قدیمی، کاهش چین و چروک کمک کند.
 
تزریق هیالورونیک اسید به عنوان یک روش غیر جراحی موثر برای مبارزه با از دست دادن حجم صورت در نظر گرفته می شود. یک پرکننده مخصوص با اسید، گونه ها و چین و چروک ها را پر می کند و پوست براق می شود، الاستیسیته، طراوت، رنگ طبیعی را به دست می آورد. این روش حدود یک سال نتیجه می دهد و سپس باید تکرار شود.
 
چهره سازی یک روش زیبایی شناخته شده است که به زنان و مردان در سراسر جهان کمک می کند جذاب تر و جوان تر شوند.
ورود به پوست از نازک ترین mesothreads خود جذب، صورت می گیرد.در این روش بیهوشی معمولا اعمال نمی شود. این روش نیازی به برش بر روی پوست ندارد. اثر ماستورید حدود 3 سال طول می کشد - در طی این مدت مواد استفاده شده به تدریج حل می شود.
 
با روش پرکننده های زیر پوست می توان چروک های حاصل از  افسردگی و بی نظمی های پوستی را از بین ببرید و همچنین از بین بردن گونه های افتاده و از بین رفته قابل ترمیم است. اثر زیبایی آن معمولا قابل توجه است، اما هر یک یا دو سال نیاز به اصلاح دارد.
 
لیپولیتینگ یک عمل جراحی پلاستیک است برای پر کردن چروک ها با چربی که از بدن فرد مورد عمل گرفته شده است. سلول های بنیادی موجود در بافت چربی باعث بازگشت رنگ سالم، بافت طبیعی و کشش پوست در شخص میشوند. چربی جذب نمی شود و از بین نمی رود، بنابر این نتیجه این روش برای سال ها قابل توجه است.
 

 

چین و چروک های عادتی چیست؟

نام دیگری برای چین و چروک صورت که مربوط به سن نیست ، این تغییر در بافت پوست با تشکیل چروک ها و حفره ها بوجود می آید. چنین چین و چروک ها نباید با تغییرات استاتیکی (مرتبط با سن) شما را گیج کند. با پیری بدن، کشش پوست کاهش می یابد، بنابراین حفرات در قسمت های مختلف صورت و بدن ظاهر می شوند. و چین و چروک عادتی از انقباض عضلانی بیش از حد فعال ظاهر می شود. بنابراین، این پدیده حتی در نوجوانان اتفاق می افتد.
 
اگر صورت کاملا آرام و بدون انقباضات شدید باشد، این چروک ها  اغلب ناپدید می شوند. در افراد بسیار ضعیف و عاطفی، چنین نشانه هایی حتی در حالت �%A

نظرات

در ادامه بخوانید...

پاک کردن لکه های پوست، شش راه خانگی

در
چگونه می توانید به راحتی از لکه های سنی بر روی پوست در خانه خلاص شوید

 

لکه های قهوه ای روی پوست

فقط چند روز تا تابستان وجود دارد و یک تعطیلات طولانی مدت در پیش رو وجود دارد. اما اتفاق می افتد که رویای یک پوست قهوه ای زیبا و شکلاتی به یک ناامیدی کامل تبدیل می شود. به جای یک پوست صاف شکلاتی ، پراکندگی از نقاط تاریک، مانند یک زرافه در جای جای بدن و صورت مشاهده می شود. و متأسفانه، آنها در قسمت های باز بدن هستند: آنها بر روی صورت، گردن، ناحیه گردن، پشت، شانه ها و بازوها ظاهر می شوند.
لکه های رنگی مجموعه ای از مقدار زیادی رنگدانه ملانین هستند. وظیفه آن ها حفاظت از پوست از اشعه ماوراء بنفش است. زمانی که نور ماوراء بنفش بیشتر به پوست می رسد، رنگدانه تولید می شود.هنگامی که یک سوء عملکرد در بدن اتفاق می افتد، سلول های ملانوسیت شروع به پر کردن دانه های این رنگدانه به پوست بدون کنترل می کنند.
 
به خودی خود، چنین لکه هایی تهدیدی برای سلامت نیست. اما ظاهر آنها ممکن است زیبا نباشد.لکه های تیره در سنین مختلف و به دلایل مختلف ظاهر می شوند.و چگونه می توانید به راحتی از لکه های سنی بر روی پوست در خانه خلاص شوید.رنگدانه ها، این مجرمان اصلی در ظاهر سلول هایی هستند که ملانوسیت نامیده می شوند. آنها تیره ترین رنگدانه را روی پوست ما تولید می کنند.
تمام دختران میخواهند پوستی عالی داشته باشند، حتی کوچکترین لکه های پوست بسیاری از آنها را ناراحت می کند. بر این اساس، ما سعی می کنیم از آنها خلاص شویم. اما این یک موضوع ساده نیست، متخصصان زیبایی می گویند: ما می توانیم شش راه ساده برای کمک به حذف لکه های پوست را توصیه کنیم.

 

شش راه خانگی برای پاک کردن لکه های پوست

ماسک خیار
خیار های تازه باید رنده شده و سپس برای مدت 15 دقیقه روی لکه گذاشته شود.
 
آب لیمو
آب لیمو باید با نسبت آب 1 تا 10 رقیق شود. لکه های رنگدانه باید دو بار در روز با این محلول تمیز شوند.
 
ماسک مخمر
مخلوط 15-20 گرم مخمر و 1.5 قاشق چای خوری آب لیمو را بصورت خمیر در آورید. ماسک باید 20 دقیقه روی لکه های پوست گذاشته شود و سپس بعد از شستن، از کرم تغذیه کننده برای صورت استفاده کنید.
 
فلفل شیرین
این سبزی نیز رنده شده و روی لکه های پوست صورت گذاشته شود. سپس پوست را با یک کرم تغذیه کننده بمالید.
 
محصولات لبنی
ماست، شیر ترش را روی صورت خود قرار دهید. 15 دقیقه بعد ماسک را از روی پوست با آب لیمو پاک کنید و با آب معمولی بشورید.
 
آب موز
گوشت له شده میوه را در 250 میلی لیتر آب جوش بریزید. هنگامی که سرد شد، در قالب های یخ بریزید و در فریزر قرار دهید. مکعب های یخ را هر روز صبح به لکه های پوستی بمالید.
متخصصان زیبایی همچنین یادآوری می کنند که بهترین حالت استفاده از ماسک ها در شب است. در آفتاب ماسک ها را نگذارید، زیرا لکه ها دوباره باز خواهند گشت.

 

شایع ترین علل لکه های تیره در پوست

1. مدت طولانی در خورشید یا سوء استفاده از سولاریوم.
2. پیری بدن به عنوان یک قاعده کلی، نقاط تاریک در افراد بالای 40 تا 45 ساله ظاهر می شوند. این به خاطر تغییرات هورمونی و پیری پوست است.
3. تغییرات هورمونی ناشی از بیماری یا در هنگام مصرف قرص های ضد بارداری هورمونی، و همچنین در دوران بارداری، قاعدگی.
4. کیفیت پایین و نامناسب لوازم آرایشی.
5. سوء استفاده از پوست (روش های آرایشی برای پوست).
6. مصرف طولانی مدت داروهای خاص، اغلب آنتی بیوتیک ها.
7. تغذیه نامناسب و کمبود ویتامین ها و عناصر کمیاب.

 

پیشگیری از بروز لکه های تیره پوست

به منظور ساخت استراتژی مناسب برای درمان و مبارزه با رنگدانه، شما نیاز به پیدا کردن علت فعالیت بیش از حد ملانوسیت دارید.
متخصصان پوست توصیه می کنند به ترکیب لوازم آرایشی و ترکیب داروها (مکمل های غذایی) توجه کنید. اگر آنها حاوی مواد حساس به نور (که حساسیت پوست به خورشید را افزایش می دهد) باشند، ممکن است سبب ظهور لکه های رنگدانه شود. این مواد شامل عصاره بسیاری از گیاهان ( لوپین، گندم سیاه، ارزن، شبدر و غیره) و روغنهای ضروری (پرتقال گلبرگ، ترنج، لیمو، گریپ فروت، زنجبیل و غیره) هستند.
از داروهایی که جزو دشمنان  سلامت پوست به حساب می آیند، می توانند تتراسایکلین، داکسی سایکلین، سولفونامید، ایزوترتینوئین، فوروزماید، هیدروکلروتیازید و غیره باشند.
 
اگر ترکیب لوازم کیف آرایشی و کیت کمک های اولیه شما درست باشد، اما مشکل باقی بماند، شما باید با یک پزشک متخصص مشورت کنید.
 
ممکن است که از لکه ها خلاص شوید، اما معمولا این روش ها ارزان نیستند. به عنوان مثال، یک روش لایه برداری با مواد شیمیایی از روی پوست است که رنگدانه را در لایه های بالای پوست بر می دارد، یا با لیزر لایه برداری می کند.
 
برای اینکه مجبور نشوید هزینه های سنگینی در سالن های زیبایی بپردازید، شما باید قوانین ایمنی برای پوست را به یاد داشته باشید. مهمتر از همه - کرم ضد آفتاب را فراموش نکن.
 
اگر به سواحل دریاها و اقیانوس ها میروید تا در زیر آفتاب سوزان استراحت کنید، در این مورد، من به شدت استفاده100٪ از کرم ضد آفتاب، کلاه با لبه های بزرگ، بسیار بزرگ و عینک های آفتابی بزرگ را توصیه می کنم.

نظرات

در ادامه بخوانید...