علائم آلرژی پوستی

(سیارک):علائم (نشانه های) فردی با فرد دیگر متفاوت است. رایج ترین نشانه پوست خشک و خارشی و جوش های روی پوست، داخل آرنج، پشت زانوها و روی دست ها و پاهاست. خارش مهم ترین نشانه آلرژی پوستی است. خاراندن و مالش در پاسخ به خاریدن، پوست را تحریک می کند، التهاب را افزایش می دهد و در واقع خارش را افزایش می دهد. خارش یک مشکل خاص در طول خواب است که کنترل آگاهانه خاراندن وجود ندارد.


ظاهر پوستی که تحت تاثیر آلرژی پوستی است، بستگی به مقدار خاراندن و حضور عفونت های پوستی ثانویه دارد. پوست ممکن است قرمز و پوسته پوسته یا ضخیم و زمخت شود، حاوی تکه های برآمده کوچک باشد یا مایع ترشح کند و زمخت و عفونی شود. کادر بالا شامل لیست ویژگی های رایج پوست در این بیماری است. این ویژگی ها می توانند در افرادی که آلرژی پوست ندارند یا افرادی که انواع دیگر بیماری های پوستی دارند نیز یافت شود.
آلرژی پوستی ممکن است بر پوست دور چشم ها، پلک ها و ابروها و مژه ها نیز تاثیر بگذارد. خارش و مالش ناحیه چشمی می تواند باعث قرمز شدن و متورم شدن چشم شود. در برخی افراد مبتلا به آلرژی پوستی، چین اضافی ای در پوست دور چشم هایشان گسترش می یابد. از دست دادن تکه تکه ابروها و مژه ها ممکن است ناشی از خاراندن یا مالش نیز باشد. (سیارک)
محققان به اختلافات بین پوست افراد مبتلا به آلرژی پوستی اشاره کردند که ممکن است به علائم این بیماری کمک کند. لایه بیرونی پوست، که اپیدرم نامیده می شود، به دو بخش تقسیم می شود : بخش داخلی حاوی سلول های زنده و مرطوب و یک بخش خارجی که بعنوان لایه سخت یا لایه بیرونی حاوی سلول های خشک، صاف و مرده. تحت شرایط طبیعی، لایه بیرونی به عنوان یک مانع عمل کرده، بقیه پوست را جدا از خشک شدن نگه داشته و از لایه های دیگر پوست در برابر خطر ایجاد شده با محرک ها و عفونت ها محافظت می کند. وقتی این مانع آسیب ببیند، محرک ها شدت بیشتری بر روی پوست اعمال می کنند.
پوست شخصی که مبتلا به آلرژی پوستی است رطوبت را از لایه اپیدرمال، با اجازه به پوست به خیلی خشک شدن و کاهش توانایی های محافظتی آن، از دست می دهد. بنابراین، هنگامی که پوست ناهنجار با سیستم ایمنی ترکیب می شود، پوست شخص بیشتر با باکتری ها یا ویروس ها آلوده می شود. (سیارک

- آلرژی پوستی چیست؟

- چه کسی آلرژی پوستی دارد؟

- علل آلرژی پوستی

- مراحل آلرژی پوستی

- تشخیص آلرژی پوستی

- عواملی که باعث بدتر شدن آلرژی پوستی می شوند.

- آلرژی پوستی و کیفیت زندگی

- درمان آلرژی پوستی در نوزادان و کودکان

- انواع اگزما - درماتیت

- گرده های آلرژی زا

- چه تحقیقی در زمینه آلرژی پوستی انجام شده است

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. (سیارک)

مترجم توسط itrans.ir  

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید