خواص انبه برای سلامتی

میوه انبه شیرین و یک میوه رژیمی محسوب می شود، بنابراین به عنوان یک دسر برای کسانی که رژیم لاغری دارند، مناسب است.

مطالعات مختلفی در رابطه با مصرف انبه (Mangifera indica)و اثرات متعدد سلامتی و خواص انبه از  جمله خواص ضد التهابی، ضد سرطان ، بهبود فشار خون، کنترل قند خون و سلامت روده صورت گرفته است. یافته ها اخیرا در نشریه FASEB منتشر شده و در کنفرانس زیست شناسی تجربی 2017 ارائه شده است.
لئوناردو اورتگا گفت: 

این تحقیقات نتیجه های امیدوار کننده ای را برای پتانسیل انبه برای کاهش خطر بیماری های متابولیکی و التهاب مزمن نشان می دهد.

این تحقیق توسط دانشمندان دانشگاه تگزاس A & M و دانشگاه ایالتی اوکلاهما انجام شده است. (سیارک)

در یکی از مطالعات، دکتر Susanne Mertens-Talcott، استاد دانشکده تغذیه و مواد غذایی در دانشگاه تگزاس A & M، و همکارانش، جذب، متابولیسم و ​​دفع اسید گالیک، گالویل  و گالوتانین( با فعالیت های ضدسرطانی و ضدالتهابی مرتبط هستند.) را درنمونه ادرار افراد که 400 گرم از خمیر انبه تازه منجمد را به مدت شش هفته مصرف کردند را بررسی نمودند.

دکتر مورتنس تالکات گفت:

مصرف انبه ممکن است منجر به بهبود مزایای ضد التهابی شود و این باید در یک بررسی اثربخشی گسترده مورد تایید قرار گیرد.

در تحقیقاتی که  دکتر Hyemee Kim و همکارانش برای نقش بالقوه مصرف انبه در تغییرات میکروبی روده انجام دادند ،بعد از بررسی نمونه های ادرار و خون داوطلبان، هفت متابولیت اسید گالیک در ادرار افراد سالم شناسایی کردند و مشخص شد که دو متابولیت میکروبی به میزان قابل توجهی بعد از ۱۰ روز مصرف انبه دفع شدند.وجود متابولیت های اسید گالیک و پیروگالول در ادرار انسان بعد از ۱۰ روز مصرف انبه نشان دهنده جذب، متابولیسم و دفع مشتقات گالویل انبه است.دفع مشتقات گالویل از انبه ممکن است دارای توان بالقوه در پیشگیری و درمان چاقی و اختلالات متابولیکی باشد محققان همچنین نتیجه گرفتند:

مصرف روزانه انبه، فشارخون را در افراد کاهش می دهد.

به گفته Susanne Mertens-Talcott، «نتایج این تحقیق نشان می دهد که

انبه دارای پتانسیل گنجانده شدن در رژیم غذایی به عنوان منبع غنی اسید گالیک و گالوتانین است و به همین خاطر از ویژگی های ضدالتهابی و ضدسرطانی برخوردار است.

نحوه انتخاب انبه

رسیده بودن انبه را نمی شود از روی رنگ تشخیص داد ، زیرا گونه هایی با پوست های قرمز و زرد و سبز دارد. اما صافی و درخشش پوست  و کمی نرم بودن انبه نشان می دهد که میوه رسیده است. برعکس، پوسته پوسته  بودن ، چروکیده بودن و سفت بودن  نشان از میوه ناسالم و نارس است.
انبه هایی را انتخاب کنید که از نظر شکل گوشتی تر باشند.
انبه رسیده دارای یک عطر شیرین است که به شدت احساس می شود. اگر میوه بویی ندارد، احتمالا خیلی زود خراب می شود.
اگر انبه نارس خریداری کرده اید، می توانید آن 2 تا 3 روز در یک مکان گرم نگه دارید تا میوه ها رسیده و خوشمزه شوند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید