یک روز گردشگری فقط با 50 دلار

مقاصد توریستی محبوب در جهان عرب ، مانند مصر ، تونس ، مراکش و لبنان

 

یک روز گردشگری فقط با 50 دلار

وقتی می خواهید سفر کنید ، اما "بخش مالی سفر را بررسی می کنید" ، نویسنده مقاله پیشنهاد می کند که ناامید نشوید و تعطیلات خود را در یکی از کشورهای عربی در نظر بگیرید. کجا می توانم استراحت کنم ، غذاهای محلی را امتحان کنم ، مناظر را ببینم و حتی فقط با 50 دلار در روز سوغاتی هم بخرم؟
گردشگری خارجی به دلایل مختلف از جمله ترس از هزینه کردن پول زیادی در یک کشور ناشناخته ، در بین جوانان عرب چندان مرسوم نیست. همچنین یک مانع زبانی در یک سفر تداخل دارد.
 
البته سفر به کشور بومی شما از مشکل عدم دانستن زبانها جلوگیری می کند ، اما معدودی از جوانان درک می کنند که می توانند با موفقیت اولین مانع را نیز پشت سر بگذارند.
 
هر توریستی می تواند تصمیم بگیرد با بودجه کم به کشور دیگری سفر کند و از این طریق خود را از فرصت گذراندن تعطیلات در مکانی جدید و جالب محروم نکند. با این وجود ، انجام این کار برای جوانان در جهان عرب ممکن است دشوار باشد ، زیرا فرصتی واقعی برای بازدید از بهترین مقاصد گردشگری در جهان عرب و صرف هزینه حداقل وجود دارد. البته سفر به اروپا یا کشورهای آسیایی نیاز به پول زیادی دارد.
 
اول ، اکثر عربها با اغراق در مشکلات ، مسائل را پیچیده تر می کنند. در اکثر موارد ، کشورهای گردشگری عرب برای دریافت ویزا شرایط دقیقی را تعیین نمی کنند ، همانطور که در مورد کشورهای اروپایی نیز وجود دارد.البته این روند زمان زیادی نمی برد. بیشتر اوقات برای اخذ مدرک برای ورود به کشور یک یا دو هفته طول می کشد.
 
اگر در مورد ویزا صحبت کنیم ، در بسیاری از کشورهای عربی در سند ویژه ای برای ورود شهروندان سایر کشورهای عربی الزامی نیست. به عنوان مثال ، بین مصر ، اردن ، لبنان ، مصر ، تونس و مراکش  بدون ویزا وجود دارد و شخص فقط برای مسافرت به خارج از کشور نیاز به گذرنامه خارجی دارد. قوانین برخی از کشورهای عربی مستلزم این است که گردشگر هنگام ورود به کشور مبلغ مشخصی از پول نقد را با خود داشته باشد ، اما در بیشتر موارد چنین الزامی وجود ندارد.
 
علاوه بر این ، مقاصد توریستی محبوب در جهان عرب ، مانند مصر ، تونس ، مراکش و لبنان ، نسبت به سایر کشورها برتری دارد - اینها دارای پروازهای نسبتاً ارزان هستند. بنابراین ، اگر قبل از سفر به یک کشور عربی به نوسانات قیمت بلیط هواپیما توجه کنید ، این می تواند بودجه آن را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.
 

 

چگونه می توانم با 50 دلار در مراکش گردشگری کنم

در این مقاله ، ما شرح خواهیم داد که چگونه می توانید به تعدادی کشورهای عربی  صرفاً با 50 دلار (900 پوند مصری یا 460 درهم مراکش) با در نظر گرفتن هزینه حمل و نقل ، غذا و نوشیدنی و همچنین سایر خریدها (در تونس ، لبنان ، مصر و مراکش) سفر کنید.
 
اگر مراکش را از بین کشورهای عربی که در بالا به آنها اشاره شد ، انتخاب کردید ، بسیار خوش شانس هستید ، زیرا 50 دلار در اینجا (460 درهم مراکش) برای یک نفر کافی نیست ، بلکه برای چند روز به طور همزمان. اگر تصمیم دارید دو روز را در یکی از شهرهای مراکش بگذرانید ، پس برای مبلغ مشخص شده می توانید با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی از جاذبه های اصلی شهر بازدید کرده و روزی سه بار غذا بخورید.
 
فرض کنید تصمیم دارید در کازابلانکا بمانید ، جایی که می توانید 3-4 دلار در یک رستوران محلی طبقه متوسط ​​که معادل 30-36 دروی مراکش است ، بخورید و یک نوشیدنی گرم به ارزش 9-15 درهم مراکش بنوشید.
هزینه حمل و نقل عمومی یکی از کمترین موارد بودجه است. بلیط حمل و نقل عمومی بیش از 70 سنت (6-7 درهم) هزینه ندارد. اگر تاکسی بگیرید ، می توانید برای متوسط ​​فاصله 4 دلار (36 درهم) بپردازید. 20 دلار دیگر به یک خوابگاه می رود و این در مقایسه با هتل ها یک گزینه بسیار ارزان است.
 
اگر تصمیم دارید از هر شهر دیگری در مراکش دیدن کنید ، باز هم 50 دلار برای شما کافی خواهد بود. به عنوان مثال ، سفر از کازابلانکا به فز علاوه بر هزینه مسکن - برای یک شب در هتل یا خوابگاه - 120-160 درهم مراکش (تقریباً 16 دلار) هزینه دارد.
 
از جاذبه های اصلی مراکش می توان به صورت رایگان یا با قیمت های نمادین بازدید کرد ، زیرا بیشتر آنها بازارها ، خیابان ها ، مساجد و سایر سازه های معماری هستند.
 

 

آیا سفری به تونس با قیمت 50 دلار واقعی است

50 دلار به ارزش تونس تقریبا 122 دینار تونس است. اگر مسافری با بودجه محدود هستید ، باید هزینه خود را برای غذا کم کنید. در این حالت ، غذاهای ارزان قیمت ملی گزینه خوبی خواهد بود - یک وعده ناهار 1 یا 2 دلار دینار تونسی هزینه دارد.
 
آیا شما عاشق ساحل هستید؟ می توانید در سواحل خصوصی صرفه جویی کنید ، زیرا در تونس سواحل عمومی و کاملا دیدنی وجود دارد که بقیه هزینه های شما 5 دلار (12 تا 13 دینار تونس) خواهد بود. در این حالت ، در صورت محدود بودن بودجه ، نیازی به ثبت نام در هتل یا خرید مجوز عبور به یک ساحل اختصاصی لازم نیست.
 
هزینه حمل و نقل عمومی در تونس بیش از 50 سنت نیست. به هر حال ، یک تاکسی سواری در مسافت های طولانی ، مثلاً طی یک ساعت می تواند 15 دلار قیمت داشته باشد که معادل 36 دینار تونسی است. اگر می خواهید به یکباره از چندین شهر بازدید کنید ، می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. یک سواری اتوبوس 10-15 دلار یا 30-36 دینار تونس هزینه خواهد داشت. معمولاً سطح راحتی در سفرهای مسافت طولانی در تونس به اندازه کافی بالا نیست ، اما این یک راه حل برای مشکل برای یک گردشگری است که بودجه ی کمی دارد.
 
اگر به تنهایی سفر می کنید و نمی خواهید پول زیادی را در هتلی لوکس خرج کنید ، یک گزینه ارزان قیمت خوابگاه است. هزینه زندگی در یک خوابگاه در روز برای یک نفر حدود 15 دلار یا 36 دینار تونسی است. به عبارت دیگر ، با قیمت 50 دلار می توانید شب را در یک خوابگاه بگذرانید ، از سایر شهرها ، سواحل دیدن کنید و روزی سه بار غذا بخورید ، با چشیدن غذاهای ارزان محلی. شما حتی ممکن است کل مبلغ را خرج نکنید!
 

 

آیا 50 دلار برای سفر به مصر کفایت می کند

شخصی که تصمیم به استراحت در مصر گرفت ، می توان به یک دلیل ساده خوش شانس نامید - پس از افزایش شدید نرخ ارز دلار ، گردشگری در این کشور به یک سرمایه گذاری بسیار ارزان تبدیل شده است. 50 دلار در اینجا برابر با 900 پوند مصری است. این مبلغ را می توان برای استراحت چند روزه در یکی از شهرهای مصر خرج کرد.
 
غذا در مصر نسبت به سایر کشورهای عربی نسبتاً ارزان است ، بنابراین می توانید از انواع غذاهای محلی لذت ببرید. لوبیا و فلافل برای صرف صبحانه ، "کوشاری" (غذای ملی مصر که از برنج ، ماکارونی و عدس تهیه شده است ) برای ناهار و نوشیدنی - همه اینها بیش از 20-25 پوند هزینه نخواهد داشت ، یعنی فقط 50 سنت .
 
در قاهره و اسکندریه حمل و نقل عمومی برای کمک به شما برای رسیدن به هر منطقه فراهم است. شما می توانید به شهرهای مختلف از شرق به غرب سفر کنید و در عین حال بیش از نیم دلار برای سفر در انواع وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو ، اتوبوس یا تراموا پرداخت نکنید. اگر ترجیح می دهید تاکسی بگیرید ، می توانید به دلیل قیمت نسبتاً پایین برای خدمات آنها در مقایسه با سایر کشورهای عربی ، به خدمات Uber و کریم مراجعه کنید. برای مثال ، یک تاکسی سواری در مسافت طولانی 5 یا 90 پوند مصری هزینه خواهد داشت.
بازدید از موزه ها و سایر جاذبه های مصر یک گردشگری بسیار ارزان است. شما می توانید ارگ ها ، کاخ ها ، کلیساها ، مساجد و بازارها را تقریباً رایگان مشاهده کنید ، بنابراین بیشتر بودجه اختصاص یافته برای روز دست نخورده باقی می ماند.
 
50 دلار برای سفر یک گردشگر از قاهره به اسکندریه کافی است. هزینه آن از 5 تا 10 دلار ، از جمله 3 وعده غذایی در روز خواهد بود ، زیرا هزینه های روزانه در این شهر مشابه هزینه های پایتخت است. برای بازدید از مناظر این شهر و حتی برای خرید یک سوغات ، هزینه اضافی خواهید داشت.

 

با 50 دلار در لبنان کجا برویم

بیروت ، پایتخت لبنان ، یکی از گرانترین شهرها در جهان عرب است ، به ویژه هنگامی که با شهرهای ذکر شده در بالا مقایسه شود. به همین دلیل 50 دلار برای تمام لذت های زندگی (بازدید از جاذبه ها ، حمل و نقل ، غذا) به دلیل قیمت بالای بنزین در لبنان برای شما کافی نیست. استفاده از تاکسی گران است و بیشتر بودجه را به خود اختصاص می دهد. به عنوان مثال ، یک سفر معمولی که در حدود 15 دقیقه به طول انجامد ، می تواند 20 دلار هزینه داشته باشد.
 
با این وجود ، این پول برای یک روز در پایتخت لبنان کافی خواهد بود تا مهمترین دیدنی ها و مناطق توریستی آن را که در فاصله کمی از یکدیگر قرار ندارند ، ببیند. پیاده روی یا اجاره دوچرخه به شما کمک می کند تا از هزینه تاکسی جلوگیری کنید.
 
خرید در بیروت نیز گران است ، بنابراین به مسافران کم بودجه توصیه نمی شود برای خرید  اقدام کنند. با این حال ، با توجه به رستوران ها ، غذاهای موجود در محل های محلی کاملاً مقرون به صرفه است. در یک رستوران خوب می توانید ناهار بخورید ، 10 تا 13 دلار بپردازید که معادل 15-20 هزار پوند لبنانی است. گزینه دیگر ، غذاهای خیابانی است ، به عنوان مثال ، شیرینی لبنی (ظرفی از نخود فرنگی که با آب لیمو ، سیر و ادویه های مختلفی تهیه شده است - تقریباً). و قهوه عربی 3 دلار قیمت دارد که معادل 5 هزار پوند لبنانی است.
 
سفرهای مسافت طولانی مبلغی را برای شما به همراه خواهد داشت و بنابراین فراتر از بودجه مشخص شده خواهید بود. با این حال ، تعطیلات در شهرهای دیگر لبنان مانند سعیده و طرابلس از نظر اقامت ، غذا و هزینه بازدید از جاذبه های گردشگری نسبتاً ارزان تر از بیروت است. اگر بودجه شما محدود است ، می توانید زمان کمتری را برای کاوش در بیروت بگذرانید و بیشتر به شهرهای دیگر لبنان سفر کنید.
 
جهانگردی در جهان عرب به اندازه آنچه معمولاً تصور می کنیم گران نیست. لازم نیست برای بازدید از شهرهای عربی پول زیادی برای خود داشته باشید - در صورتی که از سبک زندگی شهروندان محلی را رعایت کنید به راحتی می توانید هزینه های خاص را کاهش دهید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید