سبک زندگی

کل جهان معتقدند که کانادا بهشتی بر روی زمین است

کل جهان معتقد است که کانادا بهشتی بر روی زمین است. ما متوجه شدیم که این واقعا درست است.
هنگامی که ما در مورد یک کشور صحبت می کنیم، بسیاری از افراد تصاویر کلیشه ای را در سر می پرورند، مثلا کانادا اغلب با زمستان بی انتها و یخ در خیابان ها تداعی می شود. با این حال، واقعیت ممکن است اساسا با آنچه که درذهن ما وجود دارد، متفاوت باشد.
 
sayarak.com تعدادی از ایده ها را در مورد سبک زندگی در کانادا جمع آوری کرده وحال ببینید که چه چیزی درست است و چه چیزی درست نیست.
 

همه کانادایی ها انگلیسی و فرانسوی را می دانند

اگر چه هر دو زبان رسمی در کانادا هستند ، اقلیت فرانسوی صحبت می کند. اکثر کانادایی ها انگلیسی صحبت می کنند دانش لازم برای دو زبان فقط برای کارکنان در سازمان های دولتی مورد نیاز است. برای بقیه ساکنان این کشور وسیع، دانش زبان دوم، انتخاب شخصی است.

همه کانادایی ها شربت افرا می خورند

شربت افرا به عنوان جایگزین شکر سالم در نظر گرفته می شود، به همین دلیل است که اغلب به خصوص در پخت و پز استفاده می شود. با این حال، برای کانادایی ها، این فقط یک شربت است که در میهن خود ساخته شده است.
 

هیچ آثار تاریخی در کانادا وجود ندارد که بتواند شما را تحت تاثیر قرار دهد 

در کانادا، شما واقعا ساختمان های باستانی مانند کولوسئوم یا تخت جمشیدو یا کلیسای میلان را پیدا نخواهید کرد. قدیمی ترین ساختمان های کانادا به  اواسط قرن نوزدهم باز می گردد . با این وجود، چیزی برای دیدن وجود دارد: فقط Casa Casa Loma یا Château Frontenac (در تصویر زیر).

کانادا خیلی سرد است 

در واقع، نه همیشه و نه همه جا. در جنوب کانادا، نزدیک به مرز آمریکا، آب و هوا در تابستان نسبتا گرم و بلند است و حرارت 30 درجه به دور از عادت نیست. اما واقعا در بخش شمالی کشور سرد است - آب و هوایی قطبی وجود دارد. در ونکوور، در ساحل اقیانوس آرام، زمستان گرم و مرطوب است، و در ماه مارس درختان در حال شکوفایی هستند.

در همه جا یخ و خرس دیده می شود

آنها دیده می شوند، اما نه در همه جا. سرزمین های بزرگ با طبیعت بکر به زندگی آزاد حیوانات وحشی کمک می کند. دوستداران طبیعت می توانند حشرات، خرس ها، گراز وحشی و روباه را ببینند، بنابراین پیاده روی از طریق جنگل توصیه نمی شود مسیرهای گردشگری را استفاده کنید. اما در شهرها، البته، شما حیوانات بزرگ وحشی را نمی بینید: در اینجا شما می توانید راکون ها، اسکون ها و سنجاب ها را تماشا کنید.

در کانادا، پلیس با لباس قرمز و اسب سوار است

در واقع، شکل قرمز متعلق به پلیس سوارکاری کانادا ( پلیس سوار کانادا ) است و اسبها داستان تخیلی نیستند. پلیس سوارکار می تواند در شهر پیدا شود، اما اغلب پلیس به طور معمول با یک رنگ تیره است. به طور کلی در شهر ها معمولا پلیس توسط خودرو نظارت می کند.

در کانادا مهاجران را دوست دارند 

نه اینکه واقعا آنها را بسیار دوست داشته باشند، اما با مهاجران با تحمل بیشتر از هر جای دیگر دنیا برخورد می کنند. اکثر کانادایی ها زمانی مهاجر بوده اند. بنابراین با تازه واردان با آرامش و درک صحیح برخورد می شود.

در کانادا تعداد زیادی افراد وجود دارند که همه با یکدیگر آشنا هستند

کانادا با مساحت ۹٫۹۸ میلیون کیلومتر مربع، دومین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت و چهارمین کشور پهناور جهان از نظر مساحت خشکی می باشد.

تراکم جمعیت کانادا 3 نفر در هر یک مربع است و یکی از پایین ترین تراکم جمعیت در جهان است. با این حال، این بدان معنی نیست که کمتر از 2 هزار نفر در  تورنتو زندگی می کنند و همه آنها یکدیگر را می شناسند. 37 میلیون نفر در یک کشور خیلی بزرگ زندگی می کنند.

کانادا به اقلیت ها بسیار وفادار است

این درست است هر اقلیت، ملی و جنسی، در اینجا راحت تر از هر جای دیگر دنیا زندگی می کنند.
 

در کانادا، مراقبت های بهداشتی رایگان است

پزشکی در کانادا با بیمه MediCare تحت پوشش قرار می گیرد که اصل اساسی آن در دسترس بودن خدمات پزشکی لازم برای سلامت و زندگی هر شهروند است. با این حال، پویایی وجود دارد: همه چیز بیمه نیست. به عنوان مثال، برای برخی از روش های دندانپزشکی و یا چشم پزشکی، باید پول را از جیب خود پرداخت کنید.

کانادا به نظر یک روستای بزرگ است 

90٪ از قلمرو کانادا ساکن نیست. 10٪ باقیمانده توسط شهرها و روستاها اشغال می شوند - همانطور که در واقع در اکثر کشورهای جهان است. در کانادا، شهرهای میلیون دلاری وجود دارد که واقعا شبیه به شهرک های روستایی نیستند. با این حال، بسیاری از شهرهای کوچک آرام، در آن وجود دارد.

کانادایی هاکی را دوست دارند

بگذارید فقط از هاکی بگوییم این چیزی است که کانادایی ها کاملا از خودشانمی دانند. به عنوان مثال، شربت افرا را ببینید: بزرگتر و بهتر از کانادا، در هیچ کجا تولید نمی شود. و کانادایی ها می دانند که این جزو قلمرو آنهاست. هاکی هم همانگونه است: احتمالا در هیچ کشور دیگری،هاکی نسل اندر نسل ادامه نمی یابد. اما باید خاطرنشان ساخت که لاکراس و فوتبال قدیمی خوب در اینجا بسیار محبوب هستند .
 

کانادا یک کشور چند فرهنگی است، بنابراین هیچ جذابیتی وجود ندارد 

هم بله و هم نه در واقع هر مهاجر قادر خواهد بود هموطنان خود را در اینجا پیدا کند و با آنها ارتباط برقرار کند. بنابراین، نیاز به ادغام با جامعه محلی حذف شده است. با این حال، یک دولت، یک زبان و قوانین عمومی وجود دارد که همه آنها را مشاهده می کنند. بنابراین، هنوز سردرگمی رخ می دهد: افراد ملت های مختلف با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند، دوستان با هم ازدواج می کنند. در نتیجه، آنها در نهایت تبدیل به کمی کانادایی می شوند.

کانادا 51 مین ایالت آمریکا است

کاناداییها فرهنگ، سنت و تاریخ خود را دارند. بنابراین، هنگامی که این نادیده گرفته می شود، آنها بسیار ناراضی می شوند. کانادا کشوری مستقل است.

کاناداییها آبجو را دوست دارند 

کانادا واقعا آبجوی زیادی میخورد طبق  آمار ، آبجو محبوبترین نوشیدنی الکلی در کشور کانادا است. بنابراین، در سال 2015، کانادایی 22.71 میلیون لیتر آبجو خورده شده است.
 

در کانادا، کالاها در فروشگاه ها مانند هر جای دیگر فروخته می شوند

در مغازه ها در لیست قیمت ها، بدون مالیات بر ارزش افزوده است. این مالیات بر ارزش افزوده هنگامی که شما پرداخت می کنید، به قیمت کالا اضافه می شود. مالیات های مختلف در استان های مختلف وجود دارد: در انتاریو - 13٪، و در آلبرتا، به عنوان مثال، تنها 7. درصد.

کانادایی ها غذای فست فود را دوست دارند

تیم هورتونز (Tim Hortons) مجموعه‌ای چندملیتی از رستوران‌های زنجیره‌ای فست‌ فود به خاطر قهوه‌ها و دونات‌های خود مشهور است و کانادایی ها عاشق این رستوران‌ زنجیره‌ای هستند .البته، در کانادا دیگر غذاهای فست فودی وجود دارد، اما نسبت به این فست فود درست مثل هاکی یا شربت افرا برخورد می کنند.البته موسس آن یک بازیکن هاکی به نام تیم هورتونز است.

کانادایی ها مودب هستند

کانادایی ها مودب هستند: همیشه می گویند "متاسفم"، "متشکرم" و لبخند می زنند در واقع، می توان گفت که آنها دوست و با اعتماد به نفس هستند. اما این بدان معنا نیست که، در روابط خوب با همسایگان خود، شروع به رفت و آمد و دید و بازدید از یکدیگر کنید.
 

کانادایی ها دوست ندارند که آمریکایی نامیده شوند

این درست است: یک کانادایی همیشه سعی می کند اگر شما او را آمریکایی بنامید حرف شما را اصلاح کند. روح رقابت بین ایالات متحده و کانادا به وضوح حضور دارد.
 

کانادایی ها بلندپرواز نیستند

زندگی در کانادا بسیار آهسته و آرام است، مردم آرام هستند، زیرا بسیاری از مردم حتی فکر صعود از نردبان شغلی را نمی کنند. چرا؟به نظر آنها اگر فقط می توانید از یک زندگی شاد و زیبا لذت ببرید؟پس لذت ببرید، بسیاری از کانادایی ها زندگی بدون اضطراب را انتخاب می کنند و نمی خواهند که دنیا را تسخیر کنند.
شما بگویید در باره کانادا چه فکری می کنید؟

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟چه اسنادی ممکن است مورد نیاز باشد؟

مهاجرت به کانادا سال 2019

چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟چه اسنادی ممکن است مورد نیاز باشد؟

امروز کانادا دارای کمترین مالیات بر درآمد در جهان و بالاترین میزان ایجاد شغل

کسب و کار در کانادا

امروز کانادا دارای کمترین مالیات بر درآمد در جهان و بالاترین میزان ایجاد شغل

تصمیم به مهاجرت دارید، میخواهید شانس دوباره ای را امتحان کنید.

بهترین کشور برای مهاجرت - 7 کشور

تصمیم به مهاجرت دارید، میخواهید شانس دوباره ای را امتحان کنید.

در حقیقت تولید سالانه محصولات یک کشور، یکی از مهمترین عواملی است که به واسطه آن می توان به شرایط اقتصادی آن کشور پی بر

ثروتمندترین کشورهای جهان بخش اول

در حقیقت تولید سالانه محصولات یک کشور، یکی از مهمترین عواملی است که به واسطه آن می توان به شرایط اقت...

به تازگی مشاهده می‌شود که چهره‌ های هنری برای تولد فرزندشان به خارج از کشور می‌روند تا فرزندانشان در کشور دیگری به دنیا بیایند و از این طریق به طور خودکار اقامت آن کشور را به دست آورند. در ...

یک بازیگر دیگر برای تولد فرزندش به کانادا رفت

به تازگی مشاهده می‌شود که چهره‌ های هنری برای تولد فرزندشان به خارج از کشور می‌روند تا فرزندانشان در...

فیلم «زندگیِ بدونِ زندگی» به کارگردانی کاوه معین فر و تهیه کنندگی جعفر محمدی در ادامه حضورهای جهانی به جشنواره بین المللی فیلم های مستقل کانادا راه یافت. به گزارش رسیده، جشنواره فیلم های مستقل کانادا ژانویه ۲۰۱۸ در مونترال کانادا برگزار می شود. این فیلم در بخش فیلم های بلند ساخته اول کارگردان با…

نمایش «زندگی بدون زندگی» در جشنواره فیلم‎های مستقل کانادا

فیلم «زندگیِ بدونِ زندگی» به کارگردانی کاوه معین فر و تهیه کنندگی جعفر محمدی در ادامه حضورهای جهانی ...

شرکت خودروسازی فیات کرایسلر اعلام کرد، حدود 8/ 1‌میلیون دستگاه از خودروهای باری خود در بازار کشورهای آمریکا، کانادا، مکزیک و برخی دیگر از کشورها را برای رفع عیب در سیستم پدال ترمز فرا خواهد خواند. این شرکت خودروسازی گفته مطلع شده که به‌دلیل بروز این مشکل تاکنون احتمالا 7 نفر مجروح شده و «تعداد معدودی» تصادف رخ داده است. براساس اعلام این شرکت، تمام خودروهای باری مدل 2017 که بعد از 31 دسامبر تولید شده‌اند از این فراخوان مستثنی خواهند بود.

فراخوان فیات به‌دلیل نقض فنی

شرکت خودروسازی فیات کرایسلر اعلام کرد، حدود 8/ 1‌میلیون دستگاه از خودروهای باری خود در بازار کشورهای...

فورد گزارش گرایش 2018 خود را منتشر کرده است که یافته‌های جالبی درمورد تمایل استرالیایی‌ها به خودروهای خودران را نشان می‌دهد. براساس این تحقیق تنها 52 درصد از استرالیایی‌ها به آینده خودروهای خودران امید دارند. اگرچه این میزان با کانادا و آمریکا که امید 50 درصدی به این خودروها داشتند برابری می‌کند؛ اما بسیار کمتر از خاورمیانه (71 درصد)، برزیل (75 درصد)، هند (81 درصد) و چین (83‌درصد) است.در کنار آنهایی که به این تکنولوژی امیدوار نیستند، برخی نظر مثبتی به این تکنولوژی دارند؛ اما از پدیده‌های مرتبط همچون اشتراک‌گذاری خودرو می‌ترسند.

نگاه متفاوت مشتریان به خودروهای خودران

فورد گزارش گرایش 2018 خود را منتشر کرده است که یافته‌های جالبی درمورد تمایل استرالیایی‌ها به خودروها...

توسعه دانش انرژی های تجدیدپذیر

سرمایه‌گذاری استان بریتیش کلمبیای کانادا بر روی انرژی امواج

توسعه دانش انرژی های تجدیدپذیر

رفیعی گفت: با اخذ نمایندگی از شرکت های فعال  در زمینه آبکاری  در کشورهای انگلستان ، آلمان ، ژاپن ، آمریکا و کانادا موجب ارتقاء کیفیت مواد اولیه آبکاری مصرفی در ایران شدیم.

شرکت شیمیایی جهانتاب اولین تولیدکننده مواد آبکاری/ جامعه کالای خارجی را به کالای ایرانی ترجیح می‌دهد

رفیعی گفت: با اخذ نمایندگی از شرکت های فعال در زمینه آبکاری در کشورهای انگلستان ، آلمان ، ژاپن ، آ...

ما در  sayarak.com آموخته ایم که ویژگی های فرهنگی، ژاپن را از بقیه جهان متمایز

10 چیز که فقط در ژاپن می بینید، حتی اگر در سراسر جهان سفر کنید

ما در  sayarak.com آموخته ایم که ویژگی های فرهنگی، ژاپن را از بقیه جهان متمایز

15 عکس از اینکه جهان برای افراد قد بلند طراحی نشده است

شواهدی مبنی بر اینکه جهان برای افراد قد بلند طراحی نشده است

15 عکس از اینکه جهان برای افراد قد بلند طراحی نشده است

26 سال تنهایی در بالای صخره: چگونه یک راهب در ارتفاع 40 متر زندگی می کند

چگونه یک راهب در ارتفاع 40 متر زندگی می کند

26 سال تنهایی در بالای صخره: چگونه یک راهب در ارتفاع 40 متر زندگی می کند

این هدیه ها علاوه بر این که، دلیل ناخشنودی زنان نه تنها در 8 مارس، بلکه همچنین

اشتباهاتی در خرید هدیه برای دختران

این هدیه ها علاوه بر این که، دلیل ناخشنودی زنان نه تنها در 8 مارس، بلکه همچنین

عروسی یکی از مهم ترین وقایع در زندگی هر دختر است.

سه نسل با یک لباس عروسی، مادربزرگ، مادر، دختر، عکس عروسی 15 مادربزرگ

عروسی یکی از مهم ترین وقایع در زندگی هر دختر است.

یک دانش آموز محلی 15 جراحی انجام داده است تا ظاهرش شبیه به عروسک باربی شود

15 عمل جراحی پلاستیک برای تبدیل شدن به عروسک باربی

یک دانش آموز محلی 15 جراحی انجام داده است تا ظاهرش شبیه به عروسک باربی شود

چگونه بنای یادبود زن با کیف دستی در سوئد ظاهر شد و چرا به یک نماد شجاعت تبدیل شد

چگونه بنای یادبود زن با کیف دستی در سوئد به نماد شجاعت تبدیل شد

چگونه بنای یادبود زن با کیف دستی در سوئد ظاهر شد و چرا به یک نماد شجاعت تبدیل شد

ما در sayarak.com از مزایای برخی عادت بد آگاه شدیم و می خواهیم

10 عادت بد که واقعا به ما کمک می کند

ما در sayarak.com از مزایای برخی عادت بد آگاه شدیم و می خواهیم

این دختر 13 جراحی پلاستیک  را انجام داد تا شبیه ایوانکا ترامپ شود.

جراحی پلاستیک برای شبیه شدن به ایوانکا ترامپ

این دختر 13 جراحی پلاستیک  را انجام داد تا شبیه ایوانکا ترامپ شود.

شوهر به علت خشونت خانگی دستگیر شده است و در انتظار محاکمه است.

زنی که دو هفته با یک چاقو در پشت زندگی کرد

شوهر به علت خشونت خانگی دستگیر شده است و در انتظار محاکمه است.