کل جهان معتقدند که کانادا بهشتی بر روی زمین است

در
کل جهان معتقد است که کانادا بهشتی بر روی زمین است. ما متوجه شدیم که این واقعا درست است.
هنگامی که ما در مورد یک کشور صحبت می کنیم، بسیاری از افراد تصاویر کلیشه ای را در سر می پرورند، مثلا کانادا اغلب با زمستان بی انتها و یخ در خیابان ها تداعی می شود. با این حال، واقعیت ممکن است اساسا با آنچه که درذهن ما وجود دارد، متفاوت باشد.
 
sayarak.com تعدادی از ایده ها را در مورد سبک زندگی در کانادا جمع آوری کرده وحال ببینید که چه چیزی درست است و چه چیزی درست نیست.
 

همه کانادایی ها انگلیسی و فرانسوی را می دانند

اگر چه هر دو زبان رسمی در کانادا هستند ، اقلیت فرانسوی صحبت می کند. اکثر کانادایی ها انگلیسی صحبت می کنند دانش لازم برای دو زبان فقط برای کارکنان در سازمان های دولتی مورد نیاز است. برای بقیه ساکنان این کشور وسیع، دانش زبان دوم، انتخاب شخصی است.

همه کانادایی ها شربت افرا می خورند

شربت افرا به عنوان جایگزین شکر سالم در نظر گرفته می شود، به همین دلیل است که اغلب به خصوص در پخت و پز استفاده می شود. با این حال، برای کانادایی ها، این فقط یک شربت است که در میهن خود ساخته شده است.
 

هیچ آثار تاریخی در کانادا وجود ندارد که بتواند شما را تحت تاثیر قرار دهد 

در کانادا، شما واقعا ساختمان های باستانی مانند کولوسئوم یا تخت جمشیدو یا کلیسای میلان را پیدا نخواهید کرد. قدیمی ترین ساختمان های کانادا به  اواسط قرن نوزدهم باز می گردد . با این وجود، چیزی برای دیدن وجود دارد: فقط Casa Casa Loma یا Château Frontenac (در تصویر زیر).

کانادا خیلی سرد است 

در واقع، نه همیشه و نه همه جا. در جنوب کانادا، نزدیک به مرز آمریکا، آب و هوا در تابستان نسبتا گرم و بلند است و حرارت 30 درجه به دور از عادت نیست. اما واقعا در بخش شمالی کشور سرد است - آب و هوایی قطبی وجود دارد. در ونکوور، در ساحل اقیانوس آرام، زمستان گرم و مرطوب است، و در ماه مارس درختان در حال شکوفایی هستند.

در همه جا یخ و خرس دیده می شود

آنها دیده می شوند، اما نه در همه جا. سرزمین های بزرگ با طبیعت بکر به زندگی آزاد حیوانات وحشی کمک می کند. دوستداران طبیعت می توانند حشرات، خرس ها، گراز وحشی و روباه را ببینند، بنابراین پیاده روی از طریق جنگل توصیه نمی شود مسیرهای گردشگری را استفاده کنید. اما در شهرها، البته، شما حیوانات بزرگ وحشی را نمی بینید: در اینجا شما می توانید راکون ها، اسکون ها و سنجاب ها را تماشا کنید.

در کانادا، پلیس با لباس قرمز و اسب سوار است

در واقع، شکل قرمز متعلق به پلیس سوارکاری کانادا ( پلیس سوار کانادا ) است و اسبها داستان تخیلی نیستند. پلیس سوارکار می تواند در شهر پیدا شود، اما اغلب پلیس به طور معمول با یک رنگ تیره است. به طور کلی در شهر ها معمولا پلیس توسط خودرو نظارت می کند.

در کانادا مهاجران را دوست دارند 

نه اینکه واقعا آنها را بسیار دوست داشته باشند، اما با مهاجران با تحمل بیشتر از هر جای دیگر دنیا برخورد می کنند. اکثر کانادایی ها زمانی مهاجر بوده اند. بنابراین با تازه واردان با آرامش و درک صحیح برخورد می شود.

در کانادا تعداد زیادی افراد وجود دارند که همه با یکدیگر آشنا هستند

کانادا با مساحت ۹٫۹۸ میلیون کیلومتر مربع، دومین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت و چهارمین کشور پهناور جهان از نظر مساحت خشکی می باشد.

تراکم جمعیت کانادا 3 نفر در هر یک مربع است و یکی از پایین ترین تراکم جمعیت در جهان است. با این حال، این بدان معنی نیست که کمتر از 2 هزار نفر در  تورنتو زندگی می کنند و همه آنها یکدیگر را می شناسند. 37 میلیون نفر در یک کشور خیلی بزرگ زندگی می کنند.

کانادا به اقلیت ها بسیار وفادار است

این درست است هر اقلیت، ملی و جنسی، در اینجا راحت تر از هر جای دیگر دنیا زندگی می کنند.
 

در کانادا، مراقبت های بهداشتی رایگان است

پزشکی در کانادا با بیمه MediCare تحت پوشش قرار می گیرد که اصل اساسی آن در دسترس بودن خدمات پزشکی لازم برای سلامت و زندگی هر شهروند است. با این حال، پویایی وجود دارد: همه چیز بیمه نیست. به عنوان مثال، برای برخی از روش های دندانپزشکی و یا چشم پزشکی، باید پول را از جیب خود پرداخت کنید.

کانادا به نظر یک روستای بزرگ است 

90٪ از قلمرو کانادا ساکن نیست. 10٪ باقیمانده توسط شهرها و روستاها اشغال می شوند - همانطور که در واقع در اکثر کشورهای جهان است. در کانادا، شهرهای میلیون دلاری وجود دارد که واقعا شبیه به شهرک های روستایی نیستند. با این حال، بسیاری از شهرهای کوچک آرام، در آن وجود دارد.

کانادایی هاکی را دوست دارند

بگذارید فقط از هاکی بگوییم این چیزی است که کانادایی ها کاملا از خودشانمی دانند. به عنوان مثال، شربت افرا را ببینید: بزرگتر و بهتر از کانادا، در هیچ کجا تولید نمی شود. و کانادایی ها می دانند که این جزو قلمرو آنهاست. هاکی هم همانگونه است: احتمالا در هیچ کشور دیگری،هاکی نسل اندر نسل ادامه نمی یابد. اما باید خاطرنشان ساخت که لاکراس و فوتبال قدیمی خوب در اینجا بسیار محبوب هستند .
 

کانادا یک کشور چند فرهنگی است، بنابراین هیچ جذابیتی وجود ندارد 

هم بله و هم نه در واقع هر مهاجر قادر خواهد بود هموطنان خود را در اینجا پیدا کند و با آنها ارتباط برقرار کند. بنابراین، نیاز به ادغام با جامعه محلی حذف شده است. با این حال، یک دولت، یک زبان و قوانین عمومی وجود دارد که همه آنها را مشاهده می کنند. بنابراین، هنوز سردرگمی رخ می دهد: افراد ملت های مختلف با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند، دوستان با هم ازدواج می کنند. در نتیجه، آنها در نهایت تبدیل به کمی کانادایی می شوند.

کانادا 51 مین ایالت آمریکا است

کاناداییها فرهنگ، سنت و تاریخ خود را دارند. بنابراین، هنگامی که این نادیده گرفته می شود، آنها بسیار ناراضی می شوند. کانادا کشوری مستقل است.

کاناداییها آبجو را دوست دارند 

کانادا واقعا آبجوی زیادی میخورد طبق  آمار ، آبجو محبوبترین نوشیدنی الکلی در کشور کانادا است. بنابراین، در سال 2015، کانادایی 22.71 میلیون لیتر آبجو خورده شده است.
 

در کانادا، کالاها در فروشگاه ها مانند هر جای دیگر فروخته می شوند

در مغازه ها در لیست قیمت ها، بدون مالیات بر ارزش افزوده است. این مالیات بر ارزش افزوده هنگامی که شما پرداخت می کنید، به قیمت کالا اضافه می شود. مالیات های مختلف در استان های مختلف وجود دارد: در انتاریو - 13٪، و در آلبرتا، به عنوان مثال، تنها 7. درصد.

کانادایی ها غذای فست فود را دوست دارند

تیم هورتونز (Tim Hortons) مجموعه‌ای چندملیتی از رستوران‌های زنجیره‌ای فست‌ فود به خاطر قهوه‌ها و دونات‌های خود مشهور است و کانادایی ها عاشق این رستوران‌ زنجیره‌ای هستند .البته، در کانادا دیگر غذاهای فست فودی وجود دارد، اما نسبت به این فست فود درست مثل هاکی یا شربت افرا برخورد می کنند.البته موسس آن یک بازیکن هاکی به نام تیم هورتونز است.

کانادایی ها مودب هستند

کانادایی ها مودب هستند: همیشه می گویند "متاسفم"، "متشکرم" و لبخند می زنند در واقع، می توان گفت که آنها دوست و با اعتماد به نفس هستند. اما این بدان معنا نیست که، در روابط خوب با همسایگان خود، شروع به رفت و آمد و دید و بازدید از یکدیگر کنید.
 

کانادایی ها دوست ندارند که آمریکایی نامیده شوند

این درست است: یک کانادایی همیشه سعی می کند اگر شما او را آمریکایی بنامید حرف شما را اصلاح کند. روح رقابت بین ایالات متحده و کانادا به وضوح حضور دارد.
 

کانادایی ها بلندپرواز نیستند

زندگی در کانادا بسیار آهسته و آرام است، مردم آرام هستند، زیرا بسیاری از مردم حتی فکر صعود از نردبان شغلی را نمی کنند. چرا؟به نظر آنها اگر فقط می توانید از یک زندگی شاد و زیبا لذت ببرید؟پس لذت ببرید، بسیاری از کانادایی ها زندگی بدون اضطراب را انتخاب می کنند و نمی خواهند که دنیا را تسخیر کنند.
شما بگویید در باره کانادا چه فکری می کنید؟

نظرات

در ادامه بخوانید...

مهاجرت به کانادا سال 2019

در

 

اطلاعات عمومی در باره کانادا

یکی از محبوب ترین کشورها برای مهاجرت کشور کانادا است. در این ایالت شمالی یکی از بالاترین استانداردهای زندگی در جهان، حقوق خوب، فرصت های شغلی زیاد برای توسعه کسب و کار است. در نهایت، کانادا به سادگی یک کشور زیبا با طبیعت شگفت انگیز است. بنابراین، تعجب آور نیست که این دولت یکی از اولویت های مهاجرت بوده است.
 
علاوه بر این، کانادا اخیرا طرح مهاجرت خود را برای سال های 2019-2020 گسترش داده است. این کشور آماده ارائه یک اجازه اقامت به نزدیک به یک میلیون نفر است. شاید شما خوش شانس باشید
 
وزارت شهروندی و مهاجرت کشور افرا برگ به طور مستمر برای افراد خارجی افزایش یافته است.
 
اگر در سال 2015 کانادا آماده قبول 260،000 نفر مهاجر باشد، در سال 2016، 300،000، در سال 2017 310،000، در سال 2018 320،000، سپس در سال 2019 و 2020، آنها قصد دارند اجازه اقامت به 330،800 و 341،000 مهاجر صادر کنند. دولت قصد دارد تا در سال 2020 مهاجران 1 درصد کل جمعیت کشور را تشکیل دهند.
در عین حال، اکثر مردم با سوالات زیادی در مورد رفتن به کشور دیگری روبرو هستند:
 
چقدر هزینه دارد؟
از کجا شروع کنم؟
چه برنامه هایی ارائه می شود؟ کدام بهتر است انتخاب کنید؟
از کجا پیدا شغل؟ چه حرفه ای در تقاضا هستند؟
چه زبانهایی را باید بدانید؟
و بسیاری دیگر. کارکنان ما چندین بار به این سوالات پاسخ می دهند. در این مقاله سعی خواهیم کرد اطلاعات مربوط به برنامه مهاجرت کانادا در سال 2019 را ساده کنیم.
درباره مهاجرت به کانادا بیشتر بخوانید.
در هنگام پذیرش مهاجر، دولت عمدتا به معیارهای زیر توجه می کند:
- سن
- تحصیلات (آموزش و پرورش)
- شرایط و تجربه کار
با این حال، برنامه های ویژه ای وجود دارد که هر مهاجر را بر اساس ویژگی های موقعیتی آنها انتخاب می کنند که عبارت است از:

اقتصادی

طبق برنامه های این بخش بیش از 50 درصد از خارجی ها را می گیرند. مهمترین آنها عبارتند از فدرال، کبک و استانی. این فرصت خوبی برای کارگران ماهر و نمایندگان کسب و کار است.

برنامه حمایت از خانواده

پیشنهادات برای ترکیب خانواده ها، بستگان نزدیک.

برنامه بشردوستانه

برنامه بشردوستانه کوچکترین رده است.
هزینه هر فرد به طور جداگانه محاسبه می شود، بسته به تعداد اعضای آن، سن آنها و سایر عوامل. همچنین، برای اولین بار، باید حداقل معاش معینی داشته باشد. علاوه بر این باید در نظر داشت که در برنامه های مختلف یک هزینه سفارت وجود دارد که میزان آن متفاوت است.
کانادا از فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر دنیا استقبال می کند. در همان زمان فعالانه با مهاجران غیر قانونی مبارزه می کند. برای این کشور سودمند است که حرفه ای ها رسما کار می کنند و مالیات می پردازند. محبوب ترین فارغ التحصیلان دانشگاه ها  عبارتند از:
 
- کارکنان IT
- کارکنان پزشکی
- مهندسین
- کارکنان پژوهشی
- معلمان
- مدیران  از جمله مدیریت ارشد، و غیره
همچنین، برخی از برنامه های مهاجرت با امکان صدور مجوز اقامت می توانند توسط کارگران کم مهارت پذیرش شوند. به عنوان مثال، جمع کننده های برداشت، تمیز کننده ها، پیشخدمت ها، رانندگان و غیره. در یک گروه خاص مراقبت وجود دارند.
 
همچنین ممکن است پس از تحصیل در یکی از مؤسسات معتبر، برای اقامت دائم به کانادا بپردازید. ما توصیه می کنیم که یک برنامه مهاجرتی را به طور پیش فرض انتخاب کنید تا بعدا راحت تر شود. همچنین ممکن است تجربه کار حرفه ای در تخصص خاص را در اسرع وقت به دست آورید. پس از یک سال کار در کانادا، شانس گرفتن اجازه اقامت وجود دارد. علاوه بر این، این برنامه برای کارآموزی و داوطلب کار می کند.
 
برای درخواست مهاجرت یا تحصیل شما نیاز به گذراندن آزمون زبان خارجی IELTS دارید (اما شما ابتدا باید درک کنید که چه سطحی و تأیید امتحان لازم است). به شما یادآوری می کنیم که در کانادا دو زبان رسمی - انگلیسی و فرانسوی وجود دارد. همراه با آماده سازی برای امتحانات لازم است که ارزیابی دیپلم انجام شود. پس از آن یک متخصص شرکت تمام اسناد لازم را که در پرونده مهاجرت شما وجود دارد جمع آوری می کند.
 
از کارشناسان بیشتر بدانید
اغلب افرادی که همه معیارها را برآورده می کنند مجوز اقامت را دریافت نمی کنند. دلایل این ممکن است : عدم توانایی در مصاحبه، اسناد نادرست تکمیل شده، برنامه نامناسب و غیره. برای انجام حرکت واقعی ، باید از خدمات حرفه ای استفاده کنید.

 

چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟

کانادا یکی از معدود کشورهای جهان است که برنامه ای دارد که به طور مکرر مهاجرت دائمی را ترویج می دهد. کانادا مهاجران و پناهندگان بیشتری را نسبت به جمعیت آن در مقایسه با هر کشوری در جهان دریافت می کند. در نتیجه، در حال حاضر، هر ششمین ساکن کانادا در خارج از کشور متولد می شود. به طور مستقیم یا غیرمستقیم، سیاست مهاجرت کانادا در مورد هر ساکن به کار می رود. به طور کلی، کانادایی ها خود بر این باورند که چنین سیاستی کانادا را تبدیل به یک کشور پر رونق و مترقی می کند و غنی سازی آن را با فرهنگ های مختلف انجام می دهد.
 
کسانی که قصد مهاجرت به کانادا دارند حداقل به طور کلی نیاز دارند تا سیاست این کشور را در این زمینه بدانند. قانون 1976 سه هدف اصلی سیاست مهاجرت را ایجاد می کند:
 
اجتماعی - با ارتقاء ادغام کانادایی ها با اعضای خانواده های آنها در خارج از کشور همراه است.
بشردوستانه - عمل کانادا به تعهدات بین المللی نسبت به پناهندگان و اجرای سنت های انسانی آن
اقتصادی - با هدف توسعه یک اقتصاد قوی و قابل اعتماد در تمام مناطق کشور است.
این قانون همچنین تعدادی از اقدامات حفاظتی را در رابطه با بهداشت و ایمنی کانادایی ها، ممنوعیت مجازات های احتمالی، جاسوسان، تروریست ها و مردان خرابکار را در ورود به کانادا مشخص می کند.
 
فرآیند کاغذ سازی معمولا حداقل شش ماه طول می کشد، در یک پرونده بسیار دشوار - تا یک سال. به طور طبیعی، شما باید برای خدمات ثبت نام خود و یا به حامی مالی (اگر ثبت نام با توجه به کلاس خانواده صورت می گیرد) پرداخت کنید.
 
به منظور صرفه جویی در وقت و پول، شما باید از لیست کسانی که در لیست سیاه قرار دارند مطلع شوید، بدیهی است که آنها ویزای ورودی مورد نظر را به طور واضح دریافت نخواهند کرد.
 
به هر حال، به هر جهت، به یک عامل ذهنی، به ویژه در مورد کارمند کنسولگری، که ممکن است چیزی غیر قابل تحسین باشد، بستگی دارد. دیدگاه ذهنی کارمند کاملا مبتنی بر امتناع است. در اینجا لیستی از "مظنونین" وجود دارد (کامل نشده است). کسانی که:
 
با توجه به مأمور مهاجرت، آنها "مهاجران" واقعی نیستند
همانطور که یک کارمند بهداشتی توصیه میکند، ممکن است برای سلامتی (جامعه کانادایی) زیان آور باشند و بیشتر برای مداوا به کانادا مهاجرت کنند.
اثبات ناتوانی در ارائه کمک به خود و کسانی که به آنها وابستگی دارند یا نمیخواهند این کار را انجام دهند.
محکوم به اعمال جنایتکارانه است، یا دلیلی وجود دارد که فرض شود، آنها درگیر جنایات بوده اند.
کانادا یک سیستم نسبتا قابل اعتماد برای شناسایی افرادی از این نوع حتی پس از ورود اتفاقی خود، و همچنین یک سیستم برای اخراج آنها ایجاد کرده است.
 
اگر در این لیست نیستید، سفارت کانادا را در نزدیکی خود پیدا کنید و با اداره ویزای خود تماس بگیرید. شما همچنین می توانید این کار را در اینترنت انجام دهید.

 

درخواست مجوز اقامت در کانادا

"مهاجران مستقل"، بازرگانان و سرمایه گذاران، و همچنین کسانی که قادر به ارائه خودشان هستند، همان فرم را پر می کنند. متقاضیان مهاجرت در کلاس کسب و کار تنها در مواردی که فرم های اضافی را پر می کنند، متفاوت هستند. برنامه 6 - کلاس های اقتصادی - کسب و کار .
 
فرایند مهاجرت خانوادگی با ارسال یک برنامه حمایت مالی به نام خود به یکی از بستگان نزدیک در کانادا( این شخص حامی شما خواهد شد)  در کانادا آغاز می شود .
 
شهروندان کانادایی که در خارج از کشور زندگی می کنند نمی توانند در اداره های ویزای کانادا در خارج از کشور درخواست کمک کنند. در حال حاضر تمام کمک های مالی باید از طریق مرکز مهاجرت Mississauga، مطابق دستورالعمل های مندرج در صفحات وب سایت وزارت مهاجرت و مهاجرت کانادا، ارسال شود.
 
اگر شما نمیتوانید فرم های درخواست حمایت مالی و دستورالعمل های ارائه شده در وب سایت وزارت مهاجرت و مهاجرت کانادا را دانلود کنید، می توانید با سفارت نزدیکترین کشور خود تماس بگیرید تا بتوانید آنها را به صورت چاپی دریافت کنید.
 
توصیه می شود که حداکثر اسنادی را تایید کنید که در ارتباط شما با حامی (برای کلاس خانواده) باشد. به یاد داشته باشید که شواهد کمتری نسبت به رابطه حامی شما، درخواست شما را مرور می کنند و بیشتر احتمال دارد که برای مصاحبه دعوت شوید.
 
مهاجران هر كلاس كه اسناد را از طريق سفارت كانادا در هر کشوری تهيه مي كنند، بايد فرم اطلاعات خانواده را پر كنند.

 

چه اسنادی ممکن است مورد نیاز باشد؟

در روند بررسی پرونده شما ممکن است درخواست اسناد زیر را انجام دهید (قبل از اینکه از اداره درخواست ویزا شود، آنها را ارسال نکنید):
 
گذرنامه یا اسناد مسافرتی برای شما، همسر (ها) و فرزندان وابسته
گواهی تولد شما، همسر و فرزندان شما
ازدواج و گواهی طلاق
گواهی مرگ، در صورت لزوم
مدارک در مورد فرزندان تصویب شده
اسناد آموزش برای همه کودکان بالای 19 سال
اسناد مربوط به روابط خانوادگی با اقوامتان در کانادا
دیپلم، گواهی مدرسه یا اسناد مشابه
اسناد تضمین شغلی و / یا قرارداد کار
مدارک مورد نیاز برای مجوز یا گواهینامه برای حرفه انتخاب شده خود را در کانادا، در صورت لزوم
اثبات توانایی مالی برای حمایت از خود و خانواده تان قبل از شروع به کار در کانادا
گواهی پلیس از کشورهایی که بیش از 6 ماه از سن 18 سالگی زندگی کرده اید.
همه متقاضیانی که برای سفارت کانادا  و اعضای خانواده آنها 18 سال و بالاتر، بدون در نظر گرفتن اینکه آیا به کانادا می روند یا نه، باید مدارک را از پلیس ارائه دهند. سرویس ویزا گواهی صادر شده بیش از یک سال پیش را قبول نمی کند. در این صورت از شما خواسته خواهد شد که گواهینامه جدیدی را از پلیس ارائه دهید اگر اعتبار گواهی های ارائه شده از قبل به پایان رسیده است.
 
شما باید گواهینامه های پلیس را از همه کشورها که در آن شما یا اعضای خانواده تان بدون در نظر گرفتن اینکه آیا آنها به کانادا سفر می کنند یا نه، 6 ماه یا بیشتر از 18 سالگی، ارائه دهند.
 
اگر شما بیش از 6 ماه بیش از سن 18 سالگی در کانادا زندگی کرده باشید، باید این را در درخواست خود ذکر کنید. طرف کانادا همه چک های لازم را به تنهایی انجام خواهد داد.
 
اگر بیش از 6 ماه بیش از سن 18 سالگی در ایالات متحده زندگی کرده باشید، شما باید یک گواهی نامه از سوی اف بی آی و گواهی نامه های پلیس دولتی (از هر ایالت که در آن 6 ماه یا بیشتر زندگی می کنید) فراهم کنید.
 

 

درخواست اعلان

شما می توانید درخواست ویزای مهاجرتی را در هر درخواست ویزای کانادا درخواست دهید. این تنها در خارج از کانادا انجام می شود.
 
توجه: شما باید در نظر داشته باشید که اگر شما برای درخواست ویزا در خارج از کشور خود اقامت درخواست کرده باشید، همسر و فرزندان وابسته به سن 18 سالگی می توانند برای مصاحبه در این دفتر ویزا دعوت شوند.
 
متقاضی یا متقاضیان باید اطمینان حاصل شود که همه اسناد در کاغذ سفید خوب با مهر و موم قابل خواندن و روشن است. برنامه ها یا فرم های درخواست باید چاپ شوند. این اشکال همچنین می تواند به طور مستقیم در بخش ویزا ی سفارت و یا از اینترنت دریافت شود. تعداد نسخه ها باید به تعداد متقاضیان مربوط باشد. کپی اسناد ارسال شده را برای هر عضو خانواده و پیش نویس نگه دارید. این برای آماده سازی بیشتر برای مصاحبه در یک سازمان مهاجرت لازم است.
 
فرم ها را طبق دستورالعمل ها پر کنید در فرم ها نباید نمودار خالی باشد. مدارک نامعتبر پذیرفته نمی شوند.
 
توجه! اگر اطلاعات نادرست ارائه شود، متقاضی حق مهاجرت و ورود به کانادا را برای مدت دو سال از دست می دهد.
 
ضمیمه یک گواهی از پلیس.
 
هزینه های درخواستی لازم را محاسبه کنید. هزینه درخواست تحت هیچ شرایطی قابل پرداخت نیست. پرداخت برای هر شخصی که قصد ورود به کانادا را دارد، پرداخت می شود. این موضوع در مورد همه فرزندان همراه است، صرف نظر از اینکه آیا گذرنامه خودشان را دارند یا نامشان در گذرنامه والدینشان نوشته شده است. مقدار پرداخت به دلار کانادا تنظیم شده است. معادل به دلار آمریکا یا ریال توسط سفارت تعیین می شود و تغییر می کند.
 
پرداخت می تواند انجام شود:
پول به دلار آمریکا یا دلار کانادا
تایید شده توسط چک
به ترتیب پستی با مبلغ مشخص شده به دلار کانادا که از طرف دولت کانادا (دریافت کننده عمومی کانادا) قابل پرداخت به خیر عمومی است.
برای افرادی که اسناد خود را با سفارت کانادا ثبت کرده اند، پرداخت هزینه های درخواست باید مستقیما در بخش ویزای سفارت کانادا انجام شود. علاوه بر این، پرداخت توسط کارت اعتباری را قبول نمی کنند.
 
اگر اسناد را به صورت سفارشی به سفارت ارسال کنید، اطمینان حاصل کنید که آنها در شکل مناسب و ایمنی کامل هستند.
 
پس از ارسال اسناد و یا ارسال آنها به صورت شخصی (به سفارت کانادا در هر کشوری)، شما می توانید اطلاعات مربوط به وضعیت خود را در وب سایت سفارت کانادا را دریافت کنید.
 
ما شرایط بررسی درخواست های طبقه اقتصادی را ارائه می دهیم:
 
یک نامه تأیید دریافت درخواست برای مهاجرت - 5 روز کاری از تاریخ دریافت درخواست
تصمیم گیری در مورد انتخاب یا دعوت برای مصاحبه - 3 ماه از تاریخ صدور نامه تأییدیه دریافت درخواست برای مهاجرت
بعد از اتخاذ یک تصمیم مثبت در انتخاب، بیشتر توجه کنید - 6 تا 12 ماه
اگر درخواست شما بازگردانده شود لطفا نکات زیر را ذکر کنید:
 
پرداخت درست برای درخواست
پرسشنامه های اضافی به درستی تکمیل شده است
پاسخ ها باید به تمام سوالات داده شود - جاهای خالی نداشته باشد
فهرستی از تمام اعضای خانواده و یا وابستگان شما، صرف نظر از این که آیا آنها شما را به کانادا همراهی می کنند یا خیر
شما باید مشخص کنید که متقاضی اصلی کیست؟
فرم باید توسط شما امضا شود، و تاریخ تکمیل مشخص شده است
نتایج آزمون تسلط زبان و یا اظهارات مهارت زبان باید ضمیمه شود
تعداد صحیح عکس ها و عکس های افراد همراه شما، نشان دهنده نام و تاریخ تولدآنها است.

 

مصاحبه در سفارت کانادا

کودکان زیر 18 سال برای مصاحبه دعوت نمی شوند. افرادی که به سن 18 سالگی رسیده اند که در درخواست شما وارد شده اند و همسرتان باید برای مصاحبه همراه شما باشد.
 
لازم به یادآوری است که مصاحبه در سفارت کانادا در واقع یک مصاحبه شغلی است. مأمور مهاجرتی که با آن برخورد می کنید، کاملا از تمام تفاوت های ظاهری حرفه شما آگاه است و شما باید با استفاده از تجربه کاری گذشته خود، به عنوان مثال، با ارائه شواهد واقعی مبنی بر اینکه شما حرفه ای هستید که از کانادا از وجود شما سود می برد، باید او را متقاعد کنید که در جامعه  کانادا به سرعت کار  پیدا می کنید.
در آماده سازی برای مصاحبه، شما باید به وضوح درک کنید که کارفرما های کانادایی چه نیازمندی های دارند؟  در مورد شرایط حرفه ای، کاری و شخصی متقاضی مورد سوال قرار می گیرید. پاسخ شما باید معیارها و مفاهیم ریشه در محیط کسب و کار کانادا را داشته باشد. دانش شما در حوزه حرفه ای، آگاهی از واقعیت های کانادا و غیره

 

آزمون زبان

مطابق با قوانین جدید، متقاضی باید نتایج یک آزمون زبان را که توسط سازمان تأیید شده توسط مقامات مهاجرت و یا تایید کتبی دیگر از سطح دانش زبان ارائه شده است، ارائه دهد. در حال حاضر، شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) توصیه می کند که متقاضیان نتایج آزمون IELTS را که توسط شورای بریتانیا در بسیاری از کشورها در سرتاسر جهان انجام شده است، ارائه کنند.
آزمون بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) یک پروژه مشترک از دانشگاه کمبریج (سندیکای محلی کالج کمبریج)، شورای بریتانیا و برنامه توسعه بین المللی آژانس آموزشی استرالیا است. جلسات امتحان IELTS در اواخر دهه 1970 برگزار شد و در سال 1995 امتحان به طور قابل ملاحظه ای تجدید و بهبود یافت. از سال 1999، گزینه های امتحان استاندارد و کامپیوتری ارائه شده است.
 
آیلتس امتحانی است که مهارت های عملی چهار مهارت اساسی زبان انگلیسی را ارزیابی می کند:
 
گوش دادن (درک گوش دادن) - 30 دقیقه
خواندن - 60 دقیقه
یک نامه (دو آهنگ از حدود 400 کلمه) - 60 دقیقه
مصاحبه (مهارت های گفتاری) - 10-15 دقیقه.
امتحان برای تست توانایی استفاده از زبان در متن طراحی شده است، بنابراین هیچ بخشی یا کارهای دستوری در سطح یک عبارت وجود ندارد. دو نوع از امتحان IELTS توسعه یافته است: عمومی (عمومی آموزش) - برای کسانی که قصد مهاجرت و یا کار در خارج از کشور، و دانشگاهی (آموزش علمی) - برای کسانی که در تحصیلات دانشگاهی و تحصیلات تکمیلی.
 
برای هر بخش از امتحان، یک نمره از 1 (حداقل دانش زبان) تا 9 (مهارت حرفه ای در زبان) تعیین می شود، و نمره متوسط ​​نمایش داده می شود، که سطح زبان را به طور کلی تعیین می کند.در حال حاضر IELTS در 224 مرکز مجاز در بیش از صد کشور جهان برگزار می شود.

 

اولین گام مهاجرت به کانادا

1. کار
وظیفه اصلی در کانادا کاری است که مردم به دنبال آن هستند، در انتظار آن هستند، تمام زندگی خود را تغییر دهند. کار در سیستم بازار، یک تجارت کاملا بی ثبات است. جستجو برای کار در غرب یک علم کامل است.
 
این علم شامل توانایی صلاحیت، با دانستن ویژگی های بخش برای ایجاد رزومه کاری، توانایی متقاعد کردن کارفرما در زمان مصاحبه) و جستجوی محل کار است. اگر چه تمام این اقدامات در یک جهت انجام می شود، این ها هنوز بخش های مختلفی هستند و سازمان ها به طور قانونی در یکی از آنها خدمات خود را ارائه می دهند و اگر در یک سازمان همه سه سرویس وجود داشته باشند، مجبور خواهید بود برای هر یک از آنها به صورت جداگانه پرداخت کنید.
 
برای مبتدیان، ساده ترین راه برای پیدا کردن کار در اسرع وقت امکان پذیر است. برای برخی از حرفه های بسیار ساده مانند فروشنده، آرایشگر، گل و گیاه، طراحی و غیره. هیچ حرفه ی "بدی" در کانادا وجود ندارد. اگر هر یک از آنها به شما فرصتی برای پیدا کردن یک شغل بدهند، این آغاز "استفاده از" یا سازگاری است.
 
هنرهای تجسمی آزاد نیست برای دوره ای که معمولا 3-6 ماه است، شما باید از جیب پرداخت کنید. بعد از فارغ التحصیلی مدرک توصیه ای را خواهید داشت و این مهم ترین چیز است. مؤسسه برای اشتغال شما مسئول است ( در شرایط قرارداد برای آموزش - بررسی برای پذیرش). در طول تحصیلات  قادر خواهید بود تا رزومه خود را به صورت صحیح خلاصه کنید، بدانید که چگونه و کجا باید آن را ارسال کنید تا نتیجه دلخواه را با خسارات کمتری کسب کنید و کار کنید.
 
در اینجا، مفید خواهد بود که توصیه های مربوط به فعالیت های داوطلبانه شما در درخواست شغل بسیار اهمیت دارد. بنابراین، به دنبال چنین فرصتی - برای آزاد کردن کار در جوامع، کلیساها باشید. این تضمین توانایی شما برای کار در هر شرایطی است. در نامه ای که در رابطه با تجربه کار داوطلبانه  خود از جوامع خیریه و کلیساهامی گیرید را به کارنامه خود اضافه کنید.

2. سیستم تأمین اجتماعی

ماهیت این سیستم به این صورت است که دولت یک استاندارد معینی از زندگی را برای هر فرد تضمین می کند، چه فرد شهروند کانادایی باشد و دائما در این کشور اقامت داشته باشد یا یک پناهنده. جمع آوری مالیات بر درآمد از کل جمعیت جمع آوری می شود، دولت  برای هر کسی که به دلایلی قادر به کار نیست و یا نمی تواند کار پیدا کند، کمک مالی (WELFARE) می کند. به این ترتیب، کانادا از ظهور طبقه ای از افراد زیر خط فقر در سرزمین خود جلوگیری می کند.
 
انواع اصلی کمک های اجتماعی عبارتند از:
 
کمک هزینه کودک از ژانویه 1993 برقرار شده است. این به خانواده هایی با درآمد کم و متوسط ​​که کودکان زیر 18 سال دارند، پرداخت می شود. مقدار مزایا بستگی به کل درآمد سالانه خانواده  دارد. حداکثر مبلغ حمایت از کودکان 489 دلار کانادا است.
 
مزایای بیکاری به کسانی که کمتر از 15 ساعت در هفته کار می کنند و یا کمتر از 113 دلار کانادا در هفته دریافت می کنند، پرداخت می شود. مقدار مزایا و مدت دریافت آن بستگی به دلایل مختلف دارد: بر حقوق و دستمزد که دریافت می کنید، در طول مدت کار شما و در میزان رشد بیکاری.
حداکثر مزایای بیکاری 339 دلار کانادا در هفته است. اگر شغلی ندارید، اما به طور مداوم به دنبال آن هستید، پس می توانید مزایا را برای 50 هفته دریافت کنید. مزایای بیکاری مستلزم مالیات بر درآمد است. کارآفرینان و بازنشستگان (سن بازنشستگی در کانادا در سن 65 سالگی شروع می شود) مزایای بیکاری را دریافت نمی کنند.مزایای بیکاری به کارکنانی که ترک کار از طرف خودشان بوده و  یا به دلیل نقض انضباط کاری، اخراج شده اند، اعمال نمی شود.
 
کمک هزینه موقت معلولیت به افرادی که در محل کار مجروح شده اند یا از بیماری های شغلی رنج می برند، پرداخت می شود. مزایا در طول دوره درمان پرداخت می شود. پس از آن، چنین افرادی حق دارند که حقوق بازنشستگی یا یک بار پرداخت کلی داشته باشند. در صورت مرگ سرپرست خانواده، وابستگان برای انجام مراسم تشییع جنازه،حقوق بازنشستگی ماهانه و یک بار پرداخت را دریافت می کنند.
این مزایا به مهاجران از روزی که شروع به کار رسمی می کنند، تعلق می گیرد، زیرا کارفرمایان پول را برای این برنامه محاسبه می کنند.
افراد سالمند می توانند مزایای مختلفی را برای حمایت از رفاه ساکنان سنی کانادا دریافت کنند.
به طور طبیعی، پول محدود است، اما برای آموزش در دوره های ساده به اندازه کافی .اما از طرف دیگر - شما واقعا فرصتی برای زنده ماندن در مسابقه برای بقا دارید.
 
3. مالیات
در سال اول، حتی اگر شغلی نداشته باشید، همه شما در حال تکمیل اعلامیه «درآمد» هستید. دولت برای شما حدود 500 دلار برای این واقعیت که در طی سالی که طی کردید و شامل مالیات های دولتی بود، به شما بدهد.
 
برنامه های کامپیوتری برای تکمیل بازده مالیاتی هر ساله تغییر می کند کامپیوتر همه چیز را به طور مستقل محاسبه می کند فقط باید به سوالات پاسخ دهید.
 

 

وضعیت اقامت

وضعیت اقامت دائم کانادا (وضعیت اقامت دائم) به ساکنان اجازه می دهد که تابعیت کانادا را داشته باشند، نه تنها برای زندگی در این کشور، بلکه همچنین از بیشتر حقوق استفاده کنند و همچنین بیشتر وظایف ذاتی شهروندان کشور را انجام دهند.
 
به عنوان یک اقامت دائم کانادا، شما نیاز به شرایط خاص زندگی دارید تا موقعیت خود را حفظ کنید. برای انجام این الزامات، شما باید، حداقل برای دو سال از 5 سالگی در کانادا  باشید. اقامت شما در خارج از کانادا می تواند به عنوان شرایط زندگی برای اقامت در خارج از کانادا به دلایل زیر محاسبه شود:
 
شما یا همسر / همسر شما که شهروند کانادایی است، همراهی می کنید
 
والدین خود را که شهروند کانادا هستند، همراهی می کنید.
 
شما تمام وقت در یک شرکت کانادایی، در یک موسسه دولتی فدرال یا ایالت والیتی کانادا کار می کنید
 
شما یا همسر/ همسر قانونی خود که اقامت دائم کانادا دارد و در خارج از کانادا در ارتباط با یک شغل تمام وقت در یک شرکت کانادایی، اداره دولتی فدرال یا ایالت والیتی در کانادا  را همراهی می کنید
 
شما فرزندی هستید با یکی از والدین که اقامت دائم کانادا را دارد و تمام وقت در یک شرکت کانادایی در یک موسسه دولتی فدرال یا ایالت کانادا کار می کند.
 
شما به عنوان اقامت دائم کانادا و خارج از آن، برای بازگشت، شما باید"سند تسهیل ورود به کانادا"را درخواست کنید، در صئرتی که ندارید:
 
یک کارت اقامت دائم معتبر
ویزای مهاجرتی (فرم IMM1000)
هنگام بررسی پرونده شما برای سند "تسهیل ورود به کانادا"، تصمیم گیری در مورد وضعیت شما به منظور تعیین اینکه آیا شما برای اقامت واجد شرایط هستید، تصمیم می گیرند.

 

جستجو برای مسکن

اولین چیزی که یک مهاجر قبل از شروع جستجوی شغلی با آن مواجه است مسکن است. از اولین دقیقه ی بودن در یک کشور خارجی، شما با این امر مهم مواجه هستید.
هتل های ویژه ای برای تازه واردان وجود دارد. آنها می توانند7 تا 10 روز به صورت رایگان زندگی کنند. برای کسانی که می خواهند در هفته اول 500-600 دلار صرفه جویی کنند، این خوب است تا زمانی که متوجه شوید کجا بروید.
اطلاعات مربوط به این مسکن را می توان از شهرداری شهر بدست آورد. اگر چنین هتل ای را پیدا نکنید، باید به خاطر داشته باشید که در هر هتل دیگر یک سفارش برای یک روز (یا روز به روز) حدود 1.5 برابر گران تر است.
در هتل ها (معمولا) صبحانه در پرداخت گنجانده شده است.
دو نوع اجاره مسکن وجود دارد: اجاره و اجاره. تفاوت این است که در اولین مورد، شما می توانید قرارداد را در هر زمان (اطلاع به صاحبخانه یا مدیر خود را برای ماه) خاتمه دهید و اقساط خود را برای آسیب (سپرده اولیه که معمولا نصف ماه پرداخت برای مسکن) برابر است. در مورد دوم، اگر قرارداد قطعی شود، شما یک پیش پرداخت را دریافت نخواهید کرد.
دامنه پیشنهادات برای تحویل مسکن و تغییر در پرداخت بسیار زیاد است. در بیشتر موارد، خانه های خوب نیاز به توصیه ای از افرادی که شما را می شناسند، دارد. این فرد ممکن است دکتر شما یا هر توصیه ای از کسی که شما را میشناسد، باشد.
خانه هایی که نیاز به  توصیه افراد ندارند، معمولا خانه هایی با کیفیت پایین هستند، اما اگر چیزی برای انتخاب وجود ندارد، با اجاره این خانه ها شروع کنید. ماهیت توصیه ها این است که اعتبار خود را برای پرداخت اجاره تایید کنید. فقط این برای مالک مهم است. بانكی كه در آن شما پول خود ذخیره کرده اید ، مهم ترین ضمانت كننده است.
 
نام دو نوع دیگر اجاره آپارتمان - مسکن تعاونی و مسکن عمومی (مسکن) است. این مسکن در قیمت های بسیار پایین، ولی با کیفیت مناسب است.
 
مسکن تعاونی، مسکن راحتی است. پرداخت اجاره (به طور معمول) بسته به درآمد شما است. هر تعاونی دارای قوانین خاص خود است، اما به طور کلی، هزینه مسکن نباید 30-35٪ از درآمد شما را شامل شود.در صورتی که  بدون درآمد باشید، مستأجر 30 درصد از مبلغ را پرداخت می کند.
مهاجران از دولت کانادا خواهش می کنند مسکن های زیادی را به مسکن تعاونی واگذار کند زیراگاهی اوقات مردم (در لیست انتظار) برای سالها منتظر هستند. اما برای کسانی که درآمد زیادی ندارند، مناسب است. در چنین خانه هایی، مردم با درآمد اندک زندگی می کنند.افرادی که حداقل یک سال در کانادا زندگی می کنند، مزایای خاصی برای دریافت چنین مسکن هایی دارند، بازنشستگان، فقرا، اقلیت های ملی، و غیره.
 
برای اطلاعات شما: هنگام اجاره یک آپارتمان، مطمئن شوید که از مدیر ساختمان بخواهید که چه چیزی را در قرارداد باید بپردازید. برخی از خدمات گاهی اوقات در هزینه ماهانه گنجانده شده اند: گرمایش، آب، کابل تلویزیون، پارکینگ. گاهی اوقات مسکن به ظاهر ارزان و خوب تنها شامل خدمات اصلی می شود - منطقه واقعی، و هر چیز دیگری باید به صورت جداگانه پرداخت شود. گاهی اوقات تقریبا همه چیز به پرداخت می رسد. در اینجا شما باید همه چیز را به دقت محاسبه کنید.

 

مدیریت مالی

معمولا در غرب، هر خانواده رکوردی دقیق از تمام هزینه ها و درآمد را در طول زندگی خود نگه می دارد. هزینه ها و درآمد ها تا هر سنت، شیلینگ و غیره حساب می شود. شما ممکن است مجبور باشید برای اولین بار در کانادا این مدیریت مالی را انجام دهید.
 
چندین مسئله وجود دارد که باید آنها را حل کند تا مشکلات واقعی خود را حل کنند. برخی از آنها در بالا شرح داده شده است: کار، مسکن، زبان. به احتمال زیاد، شما نیز با مشکل سرمایه گذاری پول یا صرفه جویی در درآمد خود، یادگیری (فرزندان خود یا فرزندانتان) و همچنین مشکل سلامتی مواجه خواهید شد.
 
چگونه می توانید بودجه خود را برنامه ریزی کنید، چه هنگام در هنگام تهیه پیش نویس آن را در نظر بگیرید، و چه کسی را برای مشاوره درخواست دهید، می توانید در وب سایت "Budget and conservation of income" از سرور رسمی کانادا بخوانید.
 

 

آزمون شهروندی کانادا

هر سال حدود 150،000 مهاجر کانادا به شهروندان تبدیل می شوند. کانادایی ها به شهروندی و سبک زندگی خود افتخار می کنند که در مراسم ویژه ای شهروندی را دریافت می کنند، بزرگسالان و کودکان بیش از 14 ساله سوگند می خورند.
 
تقاضانامه برای شهروندی می تواند توسط افراد بالای 18 سال و وضعیت رسمی یک اقامت دائم اعطا شود. یک پیش نیاز در کانادا برای حداقل سه سال از 4 سال در حال درخواست برای شهروندی است. اگر در طول این چهار سال در کانادا بدون اقامت دائم زندگی کرده باشید، پس از آنکه این وضعیت را دریافت کردید، شمارش معکوس به بالا آغاز خواهد شد. برای مثال، برای کسانی که وارد ویزای دانشجویی کانادا می شوند، این امر اعمال می شود.
 
شما باید انگلیسی یا فرانسوی - زبان رسمی کانادا را بدانید.
شما باید حقوق و تعهدات کانادایی ها را بدانید، تاریخ، جغرافیا و ساختار سیاسی کشور را درک کنید. همه اینها در کتاب "نگاهی به کانادا" مطرح شده است، که برای همه کسانی که برای وضعیت شهروندی درخواست می دهند، صادر می شود. پس از خواندن این بروشور، شما باید تمام سوالاتی را که در طول بررسی پرونده شما در طول تست خواسته شده است، پاسخ دهید. روند بررسی درخواست شما چند ماه طول می کشد
 
"نگاهی به کانادا" را پس از اتمام فرم های درخواست و پرداخت مربوطه دریافت خواهید کرد. از حالا به بعد شما باید برای آزمایش آماده شوید. تست های کاربردی که از الزامات فوق ذکر شده و از 18 تا 59 سالگی در آزمون شرکت می کنند.
 
کودکان نیازی به زندگی در کانادا برای مدت سه سال ندارند. والدین یک کودک زیر 18 ساله می توانند به محض اینکه فرزند برای اقامت دائم داوطلب می شود، به عنوان یک شهروند ثبت نام کند. در این زمان، والدین باید وضعیت شهروندی خود را داشته باشند یا برای آن درخواست کنند. کودکان تحت آزمایش کتبی نیستند
 
شما نمیتوانید به یک شهروند کانادایی تبدیل شوید اگر شما:
 
برای چهار سال گذشته محکوم به اعدام شده اید یا زندانی شده اید.
شما در طی سه سال گذشته مورد تحقیق قرار گرفته اید یا درباره تبعید به شما گفته شده است و اکنون نمی توانید در کانادا بمانید.
شما متهم به جنایات جنگی یا جنایات علیه بشریت هستید.
در پنج سال گذشته از شهروندی کانادا محروم شده اید.
همه متقاضیان برای وضعیت شهروندی در کانادا باید فرم مخصوص خود را برای خود و برای هر یک از کودکان تکمیل کنند. در هنگام ارسال درخواست، باید تمام ستون های این فرم ها را به دقت پر کنید، به ویژه در مورد احتمال دخالت در گذشته ی مجرمان، زیرا قبل از اینکه شهروندی به دست آید، تمام اطلاعات توسط پلیس بررسی می شود. قانونی بودن ورود به کانادا نیز تأیید خواهد شد. بنابراین، اگر شک و تردید دارید، بهتر است از طریق تماس با مرکز تماس شهروندی و مهاجرت کانادا تماس بگیرید. در اینجا می توانید تاریخ مهلت شهروندی را روشن کنید، اگر وارد کانادا برای ویزا شده اید (مثلا دانشجو یا کار).
 
هنگام ارسال آزمون لازم است که اصل را ارسال کنید. مدارک مورد نیاز:
دو سند شناسایی هویت شما - یک گواهینامه رانندگی و یک کارت بانکی یا پزشکی.
دو عکس از عکس خاصی که در سال گذشته گرفته شده است. در پشت عکس، عکاس اسم و آدرس خود را، و همچنین تاریخ عکسبرداری رامهر خواهد کرد، و شما امضا میکنید که در عکس هستید. کودکان بالای 14 سال نیز عکس های خود را امضا می کنند.
پرداخت برای خدمات ارائه شده را بررسی کنید.
اطلاعیه ای درباره تاریخ و زمان آزمون ارسال خواهد شد. در حین آزمایش، دانش خود را از زبان انگلیسی یا فرانسوی، و همچنین درک خود را از اطلاعات ارائه شده در کتاب "نگاهی به کانادا"نشان دهید.
اگر از شرایط لازم برای تبدیل شدن به یک شهروند کانادایی برخوردار شوید، به شما در مورد زمان و مکانی که می توانید در مراسم شهادت رسمی شرکت کنید، که در آن شما با یک گواهی شهروندی ارائه خواهد شد، یک کارت کوچک که شما را به عنوان یک شهروند کانادا معرفی می کند. شما می توانید به عنوان یک شهروند کانادایی برای پاسپورت کانادا درخواست بدهید.
 
هر شهروند کانادایی واجد شرایط گذرنامه است گذرنامه کانادا اجازه می دهد تا بدون ویزا  به بیشتر کشورهای جهان سفر کنید. فرم های درخواست را می توان از آژانس های مسافرتی، ادارات پست و دفاتر پاسپورت بدست آورد. درخواست گذرنامه و عکس باید توسط شخص تایید کننده هویت متقاضی تأیید شود. چنین فردی میتواند، مثلا یک دکتر خانوادگی، یک وکیل و غیره باشد.

نظرات

در ادامه بخوانید...

8 راز زیبایی پوست افراد مشهور

در

بدون قرارداد سنگین چند میلیون دلاری ، چهره ی بی عیب افراد مشهور مورد علاقه ی ما ممکن است تقریبا غیر ممکن و دست نیافتنی به نظر برسد. ولی متخصص مراقبت های پوستی ستاره ها ،سیلا رازهایی دارد که برای رسیدن به درخشندگی زیبای پوست که در رویاهایتان به آن می اندیشید ، به آن نیاز دارید.(سیارک)

 

 چگونه روی رد کارپت(فرش قرمز) حاضر شوید ‌- پوست آماده ی زیبا تقریبا غیر ممکن به نظر می رسد ولی سیلا ، زیبایی شناس ارشد اینجاست که به شما کمک کند. او با با همه ی افراد مشهور کار می کند ، و همه ی روش هایش را به ما نشان داده و شما ، حقه های مرموز چندلایه ای او را باور نخواهید کرد که آنها را در اینجا با ما در میان می گذارد. به طور دقیق ، برخی از بهترین نکته های او را بررسی کنید تا بهترین صورت را داشته باشید و برنامه ی روتین مراقبت از پوستی را ادامه دهید که واقعا موثر است.

پیشنهاد شما برای زنان پرمشغله که زمان زیادی در فهرست برنامه های خود ندارند ولی می خواهند پوست خوبی داشته باشند ، چیست ؟

در واقع شما به رژیم پوستی 12 مرحله ای نیاز ندارید تا پوست خوبی داشته باشید. برای یک خانم شاغل ، شما می توانید رژیم های شبانه و صحیح خود را به سه مرحله تقسیم کنید. در صبح ، با یک پاک کننده ی مناسب و مرطوب کننده ، صورت خود را تمیز کرده و با دستمال صورت آن را پاک کنید تا لایه برداری نیز انجام شود. بعدا ، با مرطوب کننده ی SPF از پوست حمایت کنید و سپس در عصر ، آرایش خود را برداشته ، پاکسازی کرده و مرطوب کنید. بنابراین سه مرحله در صبح و سه مرحله در شب وجود دارد.

مهمترین بخش روتین برنامه ی مراقبت از پوست چیست ؟

پاکسازی و تداوم . اگر شما به خوبی پاکسازی کنید ، می توانید منافذ پوست خود را نیز ببندید و بعدا مرطوب کننده بزنید وگرنه سرمی که از آن استفاده می کنید موثر نخواهد بود و پوست شما را به آن مرحله ای که شما می خواهید ، نخواهد رساند.

آیا محصولات جهانی وجود دارد که زنان باید در برنامه ی روتین مراقبت از پوست خود قرار دهند ؟

قطعا ، شما باید یک پاک کننده ی ملایم و کرم مانند ، یک سرم  سرشار از ترکیبات ویتامین C ، پپتید ، سلول های ساقه ی گیاهی و نیز ضد آفتاب طیف – گسترده با مینیمم SPF‌  30 داشته باشید.

موثرترین روش برای لایه برداری پوست کدام است ؟ چگونه روی پاکسازی شما اثر می گذارد ؟

لایه برداری مهم است ، من حداقل استفاده ی یک یا دوبار در هفته لایه بردار را توصیه می کنم....انجام این مرحله قبل از پاکسازی اهمیت دارد، بنابراین پوست مرده را بردارید و سپس پوست سالم زیرین را شستشو دهید. تمیز کردن در صبح  برای رفع چربی مازاد پوست ، و سپس در شب برای برداشتن آرایش ،‌ همیشه اهمیت دارد.

آیا شما اعتقاد دارید که زنان می تواند پوست خوبی داشته باشند یا تصورتان این است که ژنتیک نقش بسیار زیادی در تعیین کیفیت پوست دارد ؟

همه ی زنانی پوست خوب دارند که زمان لازم را صرف آن می کنند و این کار شامل سبک زندگی و رژیم غذایی است. بنابراین ، همه ی مردم مستعد آکنه و دیگر مشکلات پوستی هستند ولی به نظر من همه ی زنان می توانند پوست خوبی داشته باشند.

آیا شما به ما راز نهایی مراقبت از پوست امی روسوم را می گویید ؟

نه ! ولی او درمان های مرتب چهره را بدست آورده و امی واقعا یک سبک زندگی فعال و سالم را پذیرفته است. او هنوز جوان است ، که به داشتن پوست خوبش نیز کمک می کند !

افراد مشهور چه کار می کنند که متوسط زنان می توانند آن کارها را در برنامه های روتین خود وارد کنند ؟

ویزیت یکی از کلینیک های ما هفته ای یکبار ، دوامی ندارد ، ولی شما به راحتی می توانید ماهی یکبار برای صورت برنامه ریزی کرده یا برای توسعه ی برنامه ی درمانی خانگی ، با متخصصان زیبایی کار کنید.

آیا نکات پایانی دیگری دارید که به خوانندگان ما بگویید ؟

مرطوب باشید و  سالم بمانید ، ولی رژیم واقعا اهمیت بسیار زیادی دارد ؛ ما دیگر نوشابه های گازدار  نمی نوشیم و  همبرگر نمی خوریم و انتظار داریم که پوست خوبی داشته باشیم . البته در نظر گرفتن چیزهایی که وارد بدن خود می کنیم نیز اهمیت دارد. (سیارک)

پست های مرتبط :

ماسک ضدچروک و شفاف کننده صورت

ماسک ماست و نسکافه

درمان کک و مک با ماسک ماست ترش

ماسک لایه بردار ملایم

محلول ضد چروک برای صورت و بدن بسازید

6 مکمل برای داشتن پوستی درخشان و موهایی زیبا

8 راز زیبایی پوست افراد مشهور

غذاهایی که برای پوست خشک مناسب هستند

با این راهکارها چین چروک صورت را کمتر کنیم

چگونه ماسک‌های صورت آووکادوی طبیعی بسازیم؟

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات خود را در رابطه با این پست و میزان مفید بودن آن را با ما به اشتراک بگذارید. 

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۲۸همشون جراحی می کنن وگرنه پیری که به سراغ همه میاد

در ادامه بخوانید...

سبک زندگی برای قوی نگه داشتن استخوان‌ها

در

1. فعال باشید و قوی‌تر شوید.
سبک زندگی فعال یا فعال شدن به لحاظ فیزیکی می تواند به پیشگیری از استئوپروز، پوکی استخوان کمک کند. استخوان ها و عضلات به فعالیت به صورت قوی‌تر شدن، پاسخ می دهند. دو نوع ورزش بهترین شرایط را برای پیشگیری از استئوپروز دارند: تحمل وزن، که در آن در مقابل گرانش زمین تلاش می کنید، و مقاومت از طریق ورزشهایی از قبیل وزنه‌برداری. هرچه استخوان های خود را برای پیاده روی، دویدن یا وزنه برداری سنگین تر و قوی تری به کار گیرید، استخوان هایتان به همان اندازه قوی خواهند شد. از آنجایی که افتادن شایع ترین سبب شکستگی استخوان است بنابراین فعالیت‌های بهبود تعادل از جمله تای چی و تمرینات قدرتی نیز می توانند به صورت قابل توجهی خطر را کاهش دهند.


2. باغبان خوبی باشید و به پیشگیری از استئوپروز کمک کنید.
معطل مانده ام که چه نوع فعالیت بدنی به قوی نگه داشتن استخوان‌هایم کمک می کند؟ یکی از مطالعات نشان می دهد که باغبانی می تواند از نظر پیشیگیری از استئوپروز به شما کمک زیادی کند. کشیدن ماشین چمن‌زنی، جمع‌اوری و بلند کردن یک چرخ دستی پر از کود یا علف‌های هرز همگی ورزش‌های تحمل وزن است. (سیارک)  
3. محل زندگی خود را «ایمن از شکستگی» نمایید.
پله‌ها و محل های زندگی خود را چراغ بندی کنید و اطمینان حاصل کنید که پله‌ها لغزنده نمی باشند. درهم برهمی خانه را رفع نموده و تخته چوب ها و موکت های شل شده کف را تعمیر نمایید. اطمینان حاصل نمایید که تمامی سیم‌های برق و تلفن در خارج از مسیری است که شما در آن قدم برمی دارید. ، قالیچه‌هایی که سبب افتادنتان می شوند را بچسبانید یا ببندید. در یک طرف دوش، وان و توالت دستگیره نصب کنید. و برای برداشتن چیزی که خارج از دسترسی شماست روی چهارپایه یا صندلی نایستید- وسایلی که به طور منظم از آنها استفاده می کنید را در جاهایی قرار دهید که به راحتی و آسانی بتوانید بردارید.
4. به تازگی استخوانتان شکسته است؟ حرف بزنید!
اگر میانسال یا پیرتر هستید و شکستگی استخوان دارید، با متخصص مراقبت های بهداشتی خود درباره اسکن تراکم استخوانی خود حرف بزنید تا از بابت استئوپروز آزمایش انجام دهد. در این سنین شکستگی‌ها اخطارهایی هستند که حکم تحقیقات بیشتر در زمینه مشکلات مربوط به سلامتی را دارند. فقط شکستگی خود را گچ گرفته و به خانه بازنگردید! (سیارک)  
5. در مورد دریافت کلسیم خلاق باشید.
دریافت کلسیم مورد نیاز از رژیم غذایی چالش برانگیز می باشد. شما بسته به سن‌تان روزانه نیاز به 1.000 تا 1.200 میلی گرم کلسیم دارید. سعی کنید تا شیر خشک را به سوپ، غذای گوشتی و نوشیدنی های خود اضافه کنید. فقط یک قاشق غذاخوری شیر خشک بدون چربی شامل 52 میلی گرم کلسیم است. شما می توانید به اسانی دو تا چهار قاشق غذاخوری را به بسیاری از دستورالعمل‌های آشپزی خود اضافه کنید. همچنین آب میوه، غلات، حبوبات، نان، غلات و آب های غنی شده با کلسیم را خریداری کرده و نصف فنجان انجیر خرد شده را روی هشت اونس ماست بریزید. این ترکیب بیش از نصف کلسیم روزانه یک فرد بزرگسال را تامین می کند.
6. دریافت مناسب ویتامین D نیز مهم می باشد.
ویتامین D به بدن شما در جذب کلسیم کمک می کند، چرا که به آن اجازه می دهد تا از طریق روده داخل جریان خون شود. بدون آن، کلیه ها کلسیمی که می توانست مصرف گردد را دفع خواهند کرد.

پست های مرتبط:

- چرا استخوان های سالم برای شما مهم هستند؟

 - استخوان هایتان را به خطر نیاندازید.

- استخوان ها آن چیزی نیستند که شما فکر می کنید.

 - چه وقت استخوان ها می شکنند؟

 - شما ممکن است در خطر باشید.

 - چرا فعال بودن باعث قوی شدن استخوان ها می شود

- رژیم غذایی مناسب برای داشتن استخوان های محکم

 - در صورتی که کودک نوپای شما نوشیدن شیر را دوست نداشته باشد

- از استخوان های خود در هر سنی محافظت کنید.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...

نحوه تمیز کردن شبکه فلزی اجاق گاز

در

(سیارک)  : در این پست نحوه تمیز کردن اجاق گاز با آب گرم ، مایع طرفشویی و جوش شیرین آورده شده است.
اجاق گاز ها اغلب دارای شبکه های فلزی می باشند که در حین پخت و پز قابلمه و تابه را روی مشعل نگه می دارند. متاسفانه با گذشت زمان، روغن و مواد غذایی  باعث کثیف شدن شبکه های فلزی اجاق گاز شده و تمیز کردن آنها تقریبا غیر ممکن می گردد. در این پست طرزتمیز کردن اجاق گاز با آب گرم ،  مایع طرفشویی  و جوش شیرین گفته می شود.

نحوه تمیز کردن شبکه فلزی اجاق گاز

• برای تمیز کردن ظرف بزرگی را پر از آب گرم و شوینده نمایید. شبکه های اجاق گاز را حدود ۲۰ دقیقه در ظرف آب گرم گذاشته تا تمام چربی ها و مواد غذایی چسبیده به آن نم بکشند.
• ظرف را بعد از ۲۰ دقیقه خالی کرده و مجددا پر از آب گرم و مواد شوینده نمایید.
• شبکه ی گاز را با سیم ظرف شویی محکم بکشید تا تمام چربی ها و مواد باقی مانده از آن جدا شود.
• برای حذف لکه هایی که باقی مانده، ۳ قاشق غذاخوری جوش شیرین و ۱ یا ۲ قاشق چایخوری آب را مخلوط کرده تا به شکل خمیر دربیاید. این خمیر را ۱۵ دقیقه روی لکه بگذارید.
• مجددا شبکه فلزی اجاق گاز  را در آب گرم بشویید تا خمیر و مواد باقی مانده از آن جدا گردد. سپس با یک پارچه ی تمیز خشک نمایید. برای تمیز کردن شبکه های فلزی به مقداری صبر نیاز دارید.سبک زندگی خود را عوض کنید و نگذارید مواد غذایی ریخته شده مدت طولانی روی گاز یا شبکه های اجاق گاز بماند و خشک شود این کار را مشکل تر می کند.

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

 

نظرات

۱۴۰۱/۱/۴نحوه تمیز کردن سریع و آسان اجاق گاز صفحه شیشه ای هر اجاق گاز در حین کار با باقی مانده مواد غذایی و چربی آلوده می شود. دیر یا زود، تضمین می شود که سطح پخت و پز باید شسته شود. مواد شوینده . با وجود همه انواع شوینده های موجود در بازار، دستور تهیه اکثر آنها اساسا یکسان است. بنابراین توصیه به چیزی خاص در اینجا غیرممکن است. مناسب برای شستن ظروف. شما همچنین می توانید یک ترکیب بسیار تخصصی خریداری کنید، اما اغلب در واقعیت، تفاوت کمی با سایر مواد شیمیایی خانگی برای چنین عملیاتی دارد.

۱۴۰۱/۱/۴نحوه تمیز کردن سریع و آسان اجاق گاز صفحه شیشه ای شیشه پاک کن - قابل استفاده برای شستشوی سطح اجاق گاز صفحه شیشه ای. این محصولات مانند مواد شوینده معمولی مورد استفاده قرار می گیرند: روی سطح اسپری کنید و با اسفنج یا میکرو فیبر به خوبی مالش دهید.

۱۴۰۱/۱/۴نحوه تمیز کردن سریع و آسان اجاق گاز صفحه شیشه ای با قرص های ظرفشویی همان اسانس هر شوینده دیگری است. تنها تفاوت این است که ابتدا باید قرص را با ریختن آن در ظرف حاوی آب گرم به مایع تبدیل کرد.

۱۴۰۱/۱/۴تمیز کردن سریع و آسان اجاق گاز صفحه شیشه ای با روغن نباتی........ روغن نباتی لکه های قدیمی را از بین می برد. - این ماده به شستشوی اجاق گاز شیشه ای و سرامیکی کمکی نمی کند، اما می تواند به طور جدی به حذف رسوبات کربن کمک کند. لکه را با روغن خیس کنید و بگذارید 30 دقیقه بماند. پس از آن، شما باید با یک برس یا یک لیسه مخصوص کار کنید.

۱۴۰۱/۱/۴تمیز کردن سریع و آسان اجاق گاز صفحه شیشه ای با جوش شیرین........ ابتدا باید جوش شیرین را در آب رقیق کنید و سپس دوغاب حاصل را روی سطح بمالید. دوغاب را می توان با مواد دیگری مانند آب لیمو، سرکه نیز تکمیل کرد.

۱۴۰۱/۱/۴تمیز کردن سریع و آسان اجاق گاز صفحه شیشه ای با خمیر دندان........ به دلیل اینکه خمیر حاوی مقدار زیادی ساینده خوب است، می تواند در مبارزه با لکه های قدیمی کمک کند. اعمال خمیر باید به شدت در مقادیر کم باشد. با اسفنج مالش دهید.

در ادامه بخوانید...

زیباترین کشورهای دنیا

در

20. ویتنام

زیبایی های طبیعی ویتنام قابل شمارش نیست. ویتانم کشوری سرسبز با منظره های بینظیر است.

 

19. کرواسی

شهرهای تاریخی کرواسی سالانه پذیرای تعداد بیشماری توریست است. 

 

18. ایرلند

از افسانه تا واقعیت در ایرلند، 

 

17. نروژ

کشور آبشار، شفق قطبی و یخچال های طبیعی 

 

16. پرو

کویر بی پایان، کوهستان های پر برف  

 

15. سوئیس

شما نمی توانید از زیبایی حرف بزنید و از سوئیس خارج شوید. 

 

14. فنلاند

یکی از زیباترین کشورهای اروپایی

 

13. هندوستان

از هندوستان با نام "Marmite" یاد می شود کشوری که شما یا عاشقش هستید یا از آن متنفرید. هندوستان از از فرهنگی زیباترین کشور دنیاست. 

 

12. مکزیک

خانه یک تمدن کهن، معابد قدیمی، مکان های بسیاری برای کاوش دارد. 

 

11. اسلوونی

کوچک اما قوی، مردم مهمان نواز، کوهستان ها، ساحل دریا و ... 

 

10. ولز

ولز کشور کوه و جنگل، بسیار از کاربران از زیبایی های این کشور گفته اند. 

 

9. ایالات متحده آمریکا

امریکا کشوری بزرگ است و بسیار سخت است از زیبایی های طبیعی آن در چند خط سخن گفت، اگر به این کشور سفر کردید حتما به "پارک ملی گرند کنیون" سری بزنید. 

 

8. ایسلند

سواحل سیاه، کوه های آتشفشانی ایسلند را بین 10 کشور زیبای دنیا قرار داده است. 

 

7. انگلستان

کشور میهن پرستان، انگلستان در رتبه 7 قرار دارد. 

 

6. اندونزی

کشور کوه های زیبا و میراث قدیمی 

 

5. آفریقای جنوبی

تنها کشور آفریقایی این لیست، به وسعت فرانسه و اسپانیا با هم و به همان اندازه زیبا 

 

4. ایتالیا

هیچ کشوری به اندازه ایتالیا دارای مکان های دیدنی نیست. تاریخ و افسانه در شهرهای این کشور موج می زند. 

 

3. نیوزیلند

مقاوم سوم در اختیار یکی از زیباترین کشور های دنیاست، نیوزیلند دارای تپه های سرسبز کوهستان های زیبا و جزایر ناب است. 

 

2. کانادا

در یک رقابت نزدیک کانادا مقام دوم را کسب کرده است. کوهستان ها و مناظر بینظیر این کشور بسیار دیدنی هستند. 

 

1. اسکاتلند

در نهایت زیباترین کشور جهان اسکاتلند است. سواحل بکر و دست نخورده، قلعه های دیدنی و مناظر چشم نواز این کشور

نظرات

در ادامه بخوانید...

لاکچری

در

معنی کلمه لاکچری یعنی چه ؟ …. این یکی از سوالهایی که اینروزها خیلی ها برای پیدا کردن معنی آن در اینترنت سرچ می کنند . زندگی لاکچری چیست؟

اگر این روزها زیاد با کلمه لاکچری یا لاکشری ، در فروشگاه ها ، در شبکه های اجنماعی مثل اینستاگرام در بیلبوردهای خیابان یا حتی در منوهای رستوران ها برخورد میکنید و به دنبال معنای واقعی لاکچری هستید در ادامه با ما همراه باشید تا هر آنچه برای درک درست لاکچری بودن لازم است در اختیارتان بگذاریم
بازارِ لاکچری بودن این روزها بسیار داغ است ! برای مثال لاکچری های اینستاگرام ، این کلمه در چند سال اخیر بسیار از سوی کاربران این شبکه اجتماعی مورد استقبال قرار گرفته است . شاید در برخی موارد کاربران اینستاگرام افراط میکنند و انتهای هر کپشن از پست هایشان در رابطه با کافه گردی یا رستوران گردی یا یک خرید ساده از هشتگ لاکچری استفاده میکنند
آیا به نظر شما نشستن در یکی از کافه های پالادیوم تهران یک فعل لاکچری محسوب میشود ؟ آیا مسافرت به کیش یک سفر لاکچری است ؟ آیا عکس گرفتن از پیتزایی که در یکی از فست فود های مشهور مشغول خوردن آن هستیم یک حرکت لاکچری است ؟ ( سیارک)

لاکچری یک سبک زندگی است که در آن فرد اصرار دارد گران قیمت ترین و با کیفیت ترین اقلام را در میان کالاها و خدمات انتخاب کند چرا که گمان می کند با این کار تجربه ممتاز و حس برتر و بالاتری نسبت به هم رده های خود در جامعه پیدا می کند. اتومبیل های لاکچری را همه در زیر پای فوتبالیست های مشهور دیده ایم. ساعت ها، جواهرات، مبلمان و وسائل خانگی و همینطور هتل ها و رستوران ها از کالاها و خدمات لاکچری به حساب می آیند. خرید بلیط تجربه های لذت بخش و نادر مثل سفر به فضا هم از جمله خریدهای لاکچری شناخته می شود. میوه فروشی که میوه های درشت و با کیفیت را در فضایی جداگانه نگه می دارد هم یک لاکچر فروش است که دنبال مشتری پولدار و لاکچرپسند می گردد.

با کلمه لوکس همه آشنا هستیم. در واقع با وجودی که لوکس یک کلمه لاتین به معنای تجملی است اما در زبان فارسی مانند یک کلمه فارسی با آن برخورد می شود. لوکس گرایی یا لاکشری (Luxury) به معنای شکلی از زندگی است که در آن فرد ترجیح می دهد اجناس لوکس را بخرد. لاکشری با وجودی که به تلفظ صحیح کلمه انگلیسی نزدیکتر است اما در ایران به صورت لاکچری تلفظ می شود، که البته با توجه به جا افتاده بودن کلمه لوکس در زبان فارسی همان ترجمه لوکس گرایی برای آن مناسب تراست.

در ادامه به سراغ معنی کلمه لاکچری ( یا لاکشری ) میرویم و بررسی میکنیم این کلمه جذاب در ویکی پدیا و یا فرهنگ لغت به چه معناست
کلمه لاکچری ، لاکشری و یا حتی لاکژری از جمله کلمه های جنجالی است که به تازگی وارد زبان فارسی شده است و تقریبا هرکسی آن را به نحوی که خودش راحتر باشد تلفظ میکند نوشتن لاکچری به انگلیسی به این صورت است ” LUXURY ” که حنی در برخی موارد در لاکچری های اینستاگرام دیده شده که این کلمه را به اشتباه لوکسوری نیز تلفظ میکنند!

این کلمه در زبان فارسی شاید معادل تجملات یا اشرافی بودن باشد و یا حتی ممکن است در هر موقیتی معنایی متفاوت داشته باشد برای مثال شبکه های اجتماعی که از کلمه لاکشری معنای خودنمایی برداشت میشود 

معنی و طرز نوشتن لاکچری به انگلیسی

در زبان انگلیسی کلمه لاکچری ” LUXURT ” به دو صورت صفت و اسم به کار میرود
کلمه luxury به صورت اسم در زبان انگلیسی : نفیس بسیار ظریف ( مورد استفاده برای زمانی که محصولی قیمت بالایی دارد )
یک مورد غیر ضروری و مطلوب (منحصر به فرد ) که برای خرید گران بهاء است ( در اینجا غیر ضروری به معنای کالایی است که از موارد ضروری زندگی نیست )

مترادف های کلمه لاکشری : زیادی بودن لذت بخش بودن گرانبهاء بودن جلال اشرافی مجلل شکوه بزرگی و عظمت غیرضروری متمول
کلمه های متضاد با لاکچری : قفر بی پولی ضروری سادگی
قابل پیش بینی است که شما هم در این مورد که پیدا کردن یک معنی مستقل و کامل برای تعربف لاکچری کار ناممکنی است با ما موافق باشید ولی کلمه های تجملاتی و اشرافی در زبان فارسی بیشترین قرابت معنایی را با معنی لاکچری دارد اما از کلمه لاکشری قدیمی تر در زبان فارسی ، کلمه لوکس LUX است . در زبان فارسی قبل از کلمه لاکچری بیشتر از کلمه لوکس استفاده میشد وقتی کالا و محصولی تاحدی گرانقیمت و منحصر به فرد بود آن شیء با صفت لوکس همراه میشد

اما ریشه کلمه Luxury در زبان انگلیسی به چه تاریخی برمیگردد؟

این کلمه در زبان انگلیسی هم زیاد قدیمی نیست ، رواج استفاده از این کلمه به اواسط قرن ۱۴ برمیگردد البته معنی امروزی این کلمه در قرن ۱۶ میلادی پس از آن که بشر توانست بین کالا و محصولات انتخاب کند شکل گرفت و معنای گران قیمت یا اشرافی بودن گرفت و تا انتهای قرن ۱۷ میلادی معنای لاکچری به سمت ” لذت بردن از چیزی که در زندگی ضروری نیست ” پیش رفت . استفاده از این کلمه کم کم در بین مردم جا افتاد تا اوایل قرن ۲۰ میلادی که آن را به عنوان صفت هم به کار گرفتند .
در عصر حاضر با پیشرفت تکنولوژی و صنعت ، دسترسی راحت تر به اطلاعات و اخبار و فراگیر شدن سبک های هنری ، لاکچری معنایی عمیق تر از قبل پیدا کرده است و صرفا آن را در یک کلمه یا عبارت نمیتوان تعریف کرد و برای توصیف این کلمه تنها استفاده از کلمه تجملاتی و گرانقیمت کافی نیست
کلمه لاکچری تقریبا از سال ۲۰۱۴ در مرورگر ها به زبان فارسی جست و جو میشود و پس از گذشت تقریبا ۴ سال کاربران همچنان به دنبال معنای واقعی لاکچری هستند و سرچ این عبارت در گوگل از سوی کاربران فارسی زبان بسیار زیاد است . اما معنای واقعی لاکچری چیست ؟!
معنای لاکچری به قدری گسترده شده است که میتوان آن را یک سبک زندگی دانست
معنا و کاربرد کلمه لاکچری یا تلفظ درست تر آن لاکشری در ادبیات امروز جهان چیست؟
در ابتدای این گزارش توضیحات مختصری درباره کلمه لاکچری ، تلفظ و طرز نوشتن آن و کلمه های هم معنی یا مخالف دادیم که در ادامه به شرح کلمه های هم معنی با لاکچری در زبان فارسی میپردازیم که به درک بهتر این کلمه کمک میکند

لاکچری یعنی ؛ تجمل :

کلمه تجمل ریشه در زبان عربی دارد و یکی از معانی آن در زبان فارسی زیبایی است و پیامبر میفرماید : ” خدا زیباست و زیبایی را دوست دارد و دوست دارد نعمت های خودش را در بنده اش ببیند . خداوند فقر و اظهار به فقر را دشمن میداند ”
هر آن چه در اطراف ما و در دنیا وجود دارد نشانه هایی از زیبایی و زشتی (نازیبایی) را در خود دارد که البته تشخیص این زشتی و زیبایی به سلیقه افراد ، سبک زندگی و محیط و جامعه ای که در آن زندگی کرده اند بستگی دارد حتی ساخته های دست بشر از داشتن این ویژگی ها مستثنا نیست
کلمه تجمل به معنای آراستن است و در زندگی به معنای گرایش به زیبا نشان دادن است که البته مرز باریکی بین فخر فروختن به دیگران با تجمل است که زیاده روی در تجمل گرایی باعث گذشتن از مرز تجمل است که عملی بسیار مذموم و ناپسند است. ( سیارک)

لاکچری یعنی ؛ گران بودن :

گران بودن یکی از شاخص های لاکچری است؛ البته تنها یکی از شاخص ها. متاسفانه به دلیل کج فهمی، در زبان امروز مردم، هر چیز گرانی لوکس نامیده می شود در حالی که ممکن است هرگز کیفیت مطلوب را نداشته باشد و یا دقت لازم برای ساخت و پرداخت آن به کار گرفته نشده باشد. به هر حال واضح است کالایی که ساعت ها زمان برای طراحی و ساخت آن از عمر افراد سپری شده است، قیمت بالایی هم دارد.

لاکچری یعنی ؛ شکوه :

کلمه های مترادف با این کلمه عبارت اند از شان، شوکت، حشمت، بزرگی، بزرگواری، جاه و جلال، دبدبه، ابهت، فر. شکوه یعنی جلوه کردن به بزرگی و جلال و خوبی. چیزی که شکوه دارد، در کمترین زمان، زبان انسان را بند می آورد و وی را مبهوت خود می کند.
هر چیز شکوهمند آنقدر از لحاظ احساسی انسان را بر می انگیزد که توصیف کردن چگونگی این روند و این که چه چیز باعث این وجد و شعف درونی می شود، تقریبا ناممکن است. شکوه داشتن، چیزی ورای زیبا بودن و جذاب بودن است. شکوه داشتن بسیار به خاص بودن و نادر بودن ربط دارد.

لاکچری یعنی ؛ فراوانی :

وفور و بسیار بودن در جنبه های مختلفی نمود پیدا می کند از جمله در مورد تزئینات یک شیء یا لباس و یا تعدد اتاق های یک خانه. «زیاد بودن» به طور کلی چیزی است که پس از رفع نیاز های اولیه و به دست آمدن ضرورت ها به سراغ انسان می آید. البته گاهی زیاد بودن به حد اسراف می رسد که رفتاری ناپسند است.

لاکچری یعنی ؛ تزئینی بودن :

انسان زمانی به سراغ تزئین کردن می رود که بخواهد به چیزی فراتر از کاربردی بودن یک وسیله برسد. خرید یک تابلو، یک مجسمه یا یک فرش اصیل، مثال هایی از تلاش انسان برای آراستن و تزئین کردن محیط پیرامون خود است. تزئین کردن به مفهوم توجه بیشتر هم است.
هر کس ممکن است به پوشاک، خودرو، یا محل زندگی خود بیشتر توجه کند و آنرا تزئین کند. تزئین کردن معمولا با اضافه کردن همراه است. شما موارد ظریفی را به یک چیز (شیء) اضافه می کنید تا هیچ چیزی کم نداشته باشد و در کمال باشد. در نهایت، چیزی که تزئینی است، یعتی قرار است کامل کننده باشد و ما را به حداکثر ایده آل خود برساند.
لاکچری ، وجوه بسیاری دارد. توصیف یک خانه، خودرو و یا هر ساخته بشری با این کلمه، تنها به معنای گرانی آن چیز نیست. کیفیت ساخت و پرداخت، رعایت اصول هنری و بسیاری از موارد دیگر که در مقاله های بعدی به آن ها خواهیم پرداخت، از لازمه های این ساخته هاست.
لاکچری مانند هر مفهوم و یا شیء دو وجه پسندیده و ناپسند می تواند داشته باشد؛ همانگونه که چاقو می تواند ابزار نجات جان انسان در دست پزشک باشد و یا آلت قتل وی در دست یک جانی. لاکچری می تواند به طور صحیح به کار گرفته شود؛ به منظور آسایش و رفاه بیشتر. از سوی دیگر می تواند به طور غیر اخلاقی و به منظور نمایش توانگری مالی به کار گرفته شود که پسندیده نیست. ( سیارک)

نظرات

در ادامه بخوانید...