شکم تخت و صاف بدون ورزش

شکم تخت

 

یک شکم تخت و کاملاً صاف با تمام شش تکه ها ی آن را می توان نه تنها در یک باشگاه تناسب اندام بدست آورد بلکه نکته اصلی رعایت رژیم غذایی صحیح بر اساس چند قانون ساده است.

 

کالری را حساب نکنید

این بزرگترین اشتباه در کاهش وزن است. به نظر شما ، غالباً ، غذاهای پر کالری را به نفع غذاهای "رژیمی" ترک می کنید ، در حالی که مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی لازم برای بدن برای عملکرد طبیعی سیستم گوارش را از دست می دهید. در عین حال ، کالری های خالی از ویتامین و مواد معدنی  اغلب به دست می آیند ، که حتی در مقادیر کم نیز می توانند روی کمر رسوب کنند و همچنین به هیچ وجه گرسنگی را برطرف نمی کنند.

 

رژیم غذایی شما باید غنی از پروتئین ، فیبر و اسیدهای چرب اشباع نشده باشد

چنین محصولاتی باید مبنای تغذیه قرار گیرند و هر وعده غذایی باید در حدود مصرف آنها ساخته شود. اینها شامل تخم مرغ (سرشار از ویتامین B4) ، میوه های قرمز و توت ها (دارای آنتی اکسیدان هایی هستند که تأثیر مفیدی بر روند سوخت و ساز بدن دارند و همچنین سرعت پیری را کاهش می دهند) ، روغن زیتون (سرعت سوزاندن کالری را تسریع می کند) ، لوبیا و برنج (عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد) ، سالادها ، سبزیجات ، اسفناج ، کلم بروکلی ، مارچوبه ، کلم ، فلفل (اسید فولیک موجود در آنها بر روند متابولیسم تأثیر مفیدی دارد) ، گوشت بدون چربی و ماهی (حاوی پروتئین لازم برای رشد عضلات هستند) ، ادویه جات (تسریع در متابولیسم) می باشد.

 

رژیم غذایی

ویژگی اصلی همه این محصولات تأثیر مثبت آنها در عملکرد دستگاه گوارش و همچنین توانایی سرکوب ژن مسئول تجمع چربی در کمر و شکم است.

 

چای سبز بنوشید

باید نوشیدنی مورد علاقه شما شود و کاملا جایگزین چای سیاه شود. آنتی اکسیدان های کاکتین موجود در آن به سرعت در سوزاندن چربی در شکم  و دور کمر کمک می کنند. دقیقاً همان چیزی که به آن نیاز داریم. اگر ادویه جات را به چای اضافه کنید ، به عنوان مثال زنجبیل تازه یا دارچین ، روند کاهش وزن نیز به سم زدایی تبدیل می شود.

 

به طور كلی از مصرف چربی و كربوهیدرات خودداری نكنید

مقدار آنها واقعاً باید کاهش یابد ، اما هنوز هم باید در رژیم غذایی شما وجود داشته باشد ، بهتر است منشا گیاهی داشته باشند. چربی های ماهی نیز مجاز هستند. در مورد کربوهیدرات ها ، غذاهای شیرین و نشاسته ای باید به طور کامل از فهرست حذف شوند ، و میوه ها و غلات را می توان در مقادیر محدود و بهتر است فقط در نیمه اول روز مصرف کرد.

 

چای سبز
 نکته مهم فواصل مصرف غذا است

که باید کوتاه باشد. به طور کلی ، باید 5-6 بار در روز وعده های غذایی کوچک بخورید. این برای متابولیسم تسریع شده ضروری است ، که نقش مهمی در به دست آوردن شکل باریک اندام و شکم تخت دارد.

 

به یاد داشته باشید ، حداکثر در روز نمی توانید بیش از 200 گرم از وزن خود را کاهش دهید

(این حداکثر 1.5 کیلوگرم در هفته است) ، در غیر این صورت شما دچار اختلالات عملکرد بدن ، حالت تهوع ، سرگیجه می شوید و سلامتی عمومی شما به صفر می رسد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید