رژیم غذایی خامه ترش

خامه ترش

 

محصولات شیر ​​تخمیر شده امروزه از محبوبیت بیشتری نسبت به خود شیر برخوردار هستند. در واقع ، یک نگاه به ویترین بخش لبنیات یک سوپرمارکت برای یافتن ده ها یا حتی صدها نام و مارک از محصولات شیر ​​تخمیر کافی است. و خود شیر فقط یک گوشه دور را اشغال خواهد کرد. واضح است. کسی می داند ، و حتی بیشتر شهروندان شخصاً با این واقعیت آشنا هستند که محصولات شیر ​​تخمیر شده توسط بدن بزرگسالان راحت تر از شیر خام جذب می شوند .

رژیم غذایی خامه ترش

رژیم غذایی خامه ترش (خامه ترش ، چای ، آب ، گل محمدی)
از مونو رژیم غذایی خامه ترش احتمالاً بسیار تعجب خواهید کرد اما با استفاده از خامه ترش در رژیم غذایی می توانید لاغر شوید! خامه ترش یک محصول رژیم غذایی نیست و کم کالری نیست اما یک رژیم غذایی خامه ترش وجود دارد که به شما امکان می دهد در کمترین زمان ممکن وزن خود را کاهش دهید و به سلامتی آسیب نرساند. رژیم غذایی خامه ترش به بهبود عملکرد اندام های گوارشی کمک می کند.

مزایای رژیم غذایی تک خامه ترش

این محصول شیر تخمیر شده  بصورت شگفت انگیزی رطوبت اضافی بدن را از بین می برد ، متابولیسم را عادی می کند و بر سیستم عصبی تأثیر مفیدی دارد. در علاوه بر این به اسیدهای آلی، خامه ترش شامل پروتئین ها، چربی، کربوهیدرات و اسیدهای چرب غیر اشباع. همچنین ، خامه ترش حاوی ویتامین های زیادی ( A ، B1 ، B2 ، B6 ، B9 ، B12 ، C ، H ، E ، PP ، D ) است. سرشار از خامه ترش و مواد معدنی مانند پتاسیم ، منیزیم ، کلسیم، آهن ، فسفر ، فلوئور ، روی و غیره.

 

نکات مهم رژیم غذایی خامه ترش

رژیم غذایی رژیم غذایی خامه ترش نباید بیشتر از یک ، حداکثر دو روز در ماه استفاده شود. کاهش وزن 1-2 کیلوگرم خواهد بود. در طول روز ، قرار است فقط خامه ترش بخورد . و برای اینکه روزهای گرسنگی دردناکی را تجربه نکنید ، خامه ترش را باید با قاشق های کوچک و بدون عجله خورد. رژیم غذایی مایع شامل چای سبز ، آب معدنی ، دمنوش گل رز است .

 

cashew-peanut-curd.jpg

دستور رژیم غذایی خامه ترش

رژیم غذایی خامه ترش شامل 400 گرم خامه ترش ، محتوای چربی بیش از 25-30٪ و 500 میلی لیتر دمنوش گل محمدی شیرین نشده است . تقسیم خامه ترش به 5 قسمت مساوی (80 گرم) و در طول روز مصرف می کند. دمنوش گل محمدی فقط در بین وعده های غذایی توصیه می شود.

 

بررسی رژیم غذایی خامه ترش

مونو رژیم غذایی خامه ترش برای کودکان زیر 14 سال ، افرادی که کارهای بدنی سنگینی انجام می دهند منع مصرف دارد. این رژیم غذایی برای زنان باردار و شیرده و همچنین بیماری های مزمن به هیچ وجه مناسب نیست. درست است که کاهش وزن احساس خوبی دارد اما وضعیت بدن خود را در نظر بگیرید.برای جلوگیری از هرگونه مشکل سلامتی ، قبل از شروع رژیم غذایی خامه ترش ، حتما با پزشک خود مشورت کنید.

 

چرا محصولات شیر ​​تخمیر شده جذب بهتری دارند

تعداد کمی از مردم می دانند که هر محصول شیر تخمیر شده ، اعم از پنیر یا خامه ترش ، حاوی مقدار مشخصی باکتری های خاص است. و تعداد بسیار کمی از مردم می دانند که این باکتری ها هستند که برخی از کارها را برای ما انجام می دهند. چطور؟ اجازه بدید ببینم.

 

شیر تقریباً همه پستانداران شامل اجزای سه گروه اصلی از مواد آلی است - پروتئین ها ، چربی ها و کربوهیدرات ها. و اگر پروتئین ها و چربی های شیر موضوعی برای یک داستان جداگانه باشد ، پس کربوهیدرات ها دقیقاً همان ترکیبی هستند که ساکنان میکروسکوپی شیر با آن ارتباط دارند.

 

402943_11_image12_54b8cd88004ddba93c3af5dc_jpg.jpeg

چرا محصولات شیر ​​تخمیر شده جذب بهتری دارند

شیر تقریباً همه پستانداران شامل اجزای سه گروه اصلی از مواد آلی است - پروتئین ها ، چربی ها و کربوهیدرات ها. و اگر پروتئین ها و چربی های شیر موضوعی برای یک داستان جداگانه باشد ، پس کربوهیدرات ها دقیقاً همان ترکیبی هستند که ساکنان میکروسکوپی شیر با آن ارتباط دارند.

 

سهم اصلی کربوهیدرات ها در شیر قند شیر - لاکتوز است. توسط بدن کودک به خوبی هضم می شود ، اما اغلب هنگام ورود به دستگاه گوارش یک بزرگسال عوارض جانبی خاصی ایجاد می کند .  برخی از بزرگسالان به هیچ وجه قادر به هضم لاکتوز نیستند و شیر تازه باعث ناراحتی معده ، اسهال و مسمومیت در آنها می شود. این به این دلیل است که روده کودکان حاوی تعداد زیادی باکتری خاص اسید لاکتیک است که این قند را هضم می کند و باعث آزاد شدن اجزای قابل هضم بیشتری توسط بدن می شود.

 

health-benefits-kefir-1296x728-feature.jpg

بسیاری از بزرگسالان نیز این میکروارگانیسم ها را در بدن خود دارند که به آنها لاکتوباسیل نیز گفته می شود. اما نه همیشه در مقادیر مناسب.

طبق نتایج برخی مطالعات ، از بین رفتن باکتری های اسید لاکتیک از دستگاه گوارش انسان با افزایش سن ممکن است با قطع طولانی مدت شیر ​​همراه باشد. اگر کودک در سن خاصی نوشیدن شیر را متوقف کند و این وقفه برای چندین سال به تأخیر بیفتد ، باکتری های اسید لاکتیک در بدن می توانند به سادگی از بین روند. و سپس محصول آشنا قدیمی برای معده غیر قابل تحمل خواهد شد. 

 

به هر حال ، همین امر با آنزیم های خاصی همراه است که پروتئین های شیر را خمیر می کنند. بنابراین در اینجا ، شیر ، همانطور که بود ، یک ضربه مضاعف وارد می کند ... و برای این ، در بیشتر موارد ، شیر نیاز به فرآوری آن با لاکتوباسیل ها حتی قبل از ورود به معده دارد . علاوه بر این ، این می تواند هم خود به خود و هم تحت کنترل کامل یک فرد اتفاق بیفتد. و یاوران محصولات شیر ​​تخمیر خواهند شد.

 

Webp.net-resizeimage-7-1160x741.jpg

باکتری اسید لاکتیک

همه ما می دانیم که شیر بدون مراقبت به خودی خود تخمیر می شود. این اتفاق تحت تأثیر آن باکتری هایی که در ابتدا در آن بودند یا آنهایی که از محیط به آن وارد شده اند رخ می دهد. چنین تخمیر شیر ذاتاً تفاوتی با صنعتی ندارد ، فقط کمی کندتر است.


در گاوداری ها مقدار قابل توجهی باکتری در شیر تلقیح می شود. این کار هم به منظور ترش شدن سریعتر شیر و هم به منظور محافظت از آن در برابر نفوذ باکتری های فاسد کننده شیر انجام می شود. جالب است که تقریباً همه دنیا فقط از یک یا چند سویه استفاده می کند (سویه نوعی نژاد است) باکتری ها که بیش از صد سال پیش توسط دانشمند معروف I.I.Mechnikov از یک نوشیدنی شیر تخمیر شده بلغاری بدست آمده است.

 

به هر حال ، مكنیكف ، كفیر را یكی از مفیدترین انواع لبنیات می داند و توصیه می كند هر روز آن را بنوشید تا به سلامتی و طول عمر واقعی برسید. در همان زمان ، او نه تنها کفیر نوشید ، بلکه فرهنگ خالص لاکتوباسیل را نیز مصرف کرد.

 

در همان زمان ، به عنوان مثال ، مجموعه کاملی از انواع مختلف باکتری ها و قارچ های مخمری به کفیر امروزی اضافه می شوند که در سایر محصولات شیر ​​تخمیر شده وجود ندارد. اما لاکتوباسیل ها فقط تولید کننده کفیر و ماست نیستند. با فعالیت آنها است که فرآیندهای تخمیر سبزیجات و علوفه علوفه نیز مرتبط است.

 

اما بیفیدوباکتری ها نوع کمی متفاوت از ارگانیسم ها هستند. و بیفیدوباکتری ها توانایی بالایی در فرآوری شیر مانند باکتری های اسید لاکتیک ندارند.

علاوه بر قندها ، باکتری های اسید لاکتیک به سختی بر سایر اجزای شیر تأثیر می گذارند. بنابراین اگر در جذب شیر مشکل دارید - در صورت تمایل به محصولات شیر ​​تخمیر شده مراجعه کنید و به یاد داشته باشید که تمام پروتئین ها ، چربی ها و مواد معدنی را به طور کامل دریافت خواهید کرد.

  

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید