10 چیز روزمره که اگر فقیر باشید زشت به نظر می رسد، اما اگر پولدار باشید بسیار شیک است

فقیر ثروتمند

 

جامعه بشری از استانداردهای دوگانه بسیاری تشکیل شده است. معیارهای نسبتاً زیادی وجود دارد که به لطف آنها افراد موقعیت ممتازی در رابطه با سایر اعضای جامعه دریافت می کنند. به طور کلی: فقیر بودن بد و شرم آور است، اما پولدار بودن خوب و محترم است. تقریبا همه اینطور فکر می کنند. چیزهای کاملاً معمولی وجود دارند که اگر پولدار باشید شیک به نظر می‌رسند و اگر فقیر باشید مضحک به نظر می‌رسند. شاید این فقط محصول تفکر کلیشه ای یک جامعه باشد، با این وجود، همه اینها اغلب موضوع بحث های بسیار داغ می شود ...


1. ارباب زمان خود بودن فقط برای پولداران خوب  است؟

لب تاپ


مثل یک رویا به نظر می رسد، اینطور نیست؟ اکثر مردم هر روز سخت کار می کنند تا فرصت کمی برای استراحت در عصر یا آخر هفته داشته باشند. خیلی ها فقط رویای  انتخاب زمان کار و تفریح ​​را در سر می پرورانند. این آزادی ارزش زیادی دارد. فقط کسانی که به اندازه کافی خوش شانس هستند ، این کار را انجام می دهند و واقعا محکوم می شوند! پولدار ها می توانند ارباب زمان خود باشند و هیچ کس حرفی نمی زند. اگر پول زیادی ندارید و جرات نمی کنید طبق برنامه کار کنید، همین است .از نظر جامعه شما یک عاطل و باطل مفت خور و یک سیب زمینی تنبل هستید و فوراً به عنوان انگل جامعه شناخته می شوید.

 

2. وکیل شخصی

وکیل شخصی
وکیل شخصی یک امر تجملی است؟

 

در واقع داشتن وکیل شخصی بد نیست فقط در حال حاضر، بیشتر شما را دیوانه می دانند اگر فقیر باشید و جرات داشته باشید وکیل بگیرید. تعداد کمی از مردم فکر می کنند که اگر شخصی این کار را انجام دهد، واقعاً به آن نیاز دارد؟ هیچ کس حتی از  پولدار ها نمی پرسد که آیا او یک وکیل شخصی دارد؟ این به نوعی بدیهی است که پولدار باید وکیل شخصی داشته باشد و جامعه به پذیرش آن عادت کرده است.

 

3. دستیار برای تمیز کردن!

تمیز کردن
نظافت فقط برای فقرا است!

 

امروز حتی افرادی که درآمد کمتر از متوسط ​​دارند دستیار یا خانه دار استخدام می کنند. اغلب برای جامعه سخت است که با این واقعیت کنار بیایند . افراد با تفکر قدیمی هنوز هم به این دلیل سرسختانه به شما انگ می زنند: "تنبل"، "اسرافگر". در اینجا شایان ذکر است که هیچ کس در مورد افراد پولدار چنین چیزی نمی گوید. برعکس، خانه دار، آشپز، باغبان و پرستار بچه ... دارند. پولدار ها این حق را دارند که حتی یک ساعت هم در مسیر خانه داری صرف نکنند. در دنیای مدرن، ریتم زندگی آنقدر دیوانه‌کننده است که گاهی اوقات نمی‌خواهید فقط زمان خود را برای تمیز کردن تلف کنید، بلکه به سادگی زمان آن را ندارید. و این سرنوشت فقرا است که به سادگی موظف هستند خانه های خود را در تمیزی کامل به تنهایی نگه دارند؟

 

4. مینیمالیسم

مینیمالیسم
سادگی اصلاً نشانه فقر نیست.

 

مینیمالیسم زیباست طراحی ساده با دقت فکر شده، فضای باز فراوان. توانایی نخریدن بسیاری از چیزهای بی فایده و غیر ضروری به خانه. اعتقاد بر این است که این طراحی مخصوص فقرا است که قدرت خرید پایین دارند. برای کسانی است که مجبورند قدر پول خود را بدانند، یعنی فقرا.  اخیراً مینیمالیسم در بین افراد پولدار محبوبیت پیدا کرده است و به یک مد تبدیل شده است. در عین حال عده ای هنوز در اسارت یک توهم معروف هستند که اگر نمی توانی چیزهای زیادی بخری پس فقیر هستی. برعکس، در جامعه پولدار ها، تمایل به خرید نکردن بصورت هدفمند زیاد وجود دارد.

 

5. در هتل زندگی کردن

هتل زندگی کردن

 

زندگی در هتل جذاب به نظر می رسد، اینطور نیست؟ همه چیز در مورد این است که این هتل چگونه است. اگر یک هتل پنج ستاره لوکس است، پس عالی است. اگر یک هاستل ارزان باشد، شرم آور و شرم آور است. خنده دار است که چگونه هیچ کس فکر نمی کند که چرا برای زندگی در هتل بیشتر پرداخت کنیم؟

 

6. وام

وام
وام بار سنگینی است.

 

اکثر مردم به نوعی بدهی دارند. بیشتر این وام مسکن، هزینه های دانشگاه یا وام خودرو است. واقعاً مهم نیست دلیل آن چیست. به سادگی، اگر شما یک فرد پولدار هستید، وام داشتن شرم آور نیست. در صورتی که به فقرا با تحقیر نگاه می شود. در عین حال جامعه فراموش می کند که وام برای فقرا بار شخصی است، اما اعتبار پولدار ها باری به دوش  بانک و گاهی کل جامعه است!

 

7. پرستار بچه

پرستار بچه
فقرا باید فرزندان خود را تربیت کنند.

 

وقتی فقیر هستید، استخدام یک پرستار بچه پایان، یک مادر خوب بودن است. حتی اگر این کار به دلایل از دست دادن شغل یا تغییر شغل انجام شود. شما باید مراقب فرزندان خود باشید، نقطه یک استاندارد دوگانه واضح فوراً جواب می دهد - اگر شما پولدار هستید، برعکس، بد نیست برای فرزندان خود پرستار بچه استخدام کنید. از این گذشته، پولدار ها به کمک نیاز دارند. آنها چنان زندگی پرمشغله و مهمی دارند که دیگر زمانی برای چیزهای بی اهمیتی مانند تربیت فرزندان وجود ندارد!

 

8. عروسی در خانه

عروسی در خانه
عروسی در یک خانه لوکس عالی است.

 

عروسی گرفتن در خانه معقول، مقرون به صرفه و دنج است. بدون نیاز به پرداخت قیمت های گزاف برای یک رستوران، سفارش مقدار مشخصی غذای بسیار گران قیمت، رسیدگی به مسائل پیچیده سازمانی... همه اینها برای پولدار ها قابل توجیه است. آن‌ها خانه‌های بزرگی دارند که فضای اطراف آن بزرگ است . بنابراین عروسی در آنجا یک ایده عالی است. اگر فقیر باشید و عروسی را در خانه بگیرید همه چیز کاملاً متفاوت درک می شود. فوراً به شما برچسب یک گدای  حریص زده می شود.

 

9.  فرار مالیاتی

فرار مالیاتی
به هر حال فرار مالیاتی جرم است.

 

در اینجا نیز استانداردهای دوگانه خاصی مطرح می شود. پولدار ها اجازه دارند از این خط عبور کنند. جامعه چشم خود را بر این می بندد که چگونه قدرت ها به طرز ماهرانه ای مالیات های خود را از بیت المال به حداقل می رسانند. شاید به این دلیل که آنها "از قبل بسیار پرداخت می کنند." همین جامعه برای فقرا چندان مطلوب نخواهد بود. برعکس، به عنوان «کوچک» محکوم خواهند شد. در عین حال فراموش می کنیم که قانون باید برای همه یکی باشد. بدون "اما" و انواع دوگانگی.

 

10. وابستگی به مشروب و مواد مخدر   

مشروب
وابستگی بد است

 

البته، هیچ کس احتمالاً آزادی هرگونه اعتیاد را، صرف نظر از موقعیت اجتماعی، توجیه نخواهد کرد. با این حال، شایان ذکر است که افراد پولدار  و قدرتمند می توانند نسبت به این مسائل باز تر عمل کنند. بسیاری از مردم چشم خود را بر این امر می بندند و آن را ویژگی خاصی از زندگی دنیوی پولدار ها می دانند اما اگر فقیر باشید درک جامعه کاملاً متفاوت خواهد بود. شما را بی اخلاق  خواهند خواند و به عنوان عضوی نالایق جامعه معرفی خواهید شد. 

حقیقت این است که الکل، مواد غیرقانونی یا قمار قطعا بد هستند. رد کردن آن قطعا چیز خوبی است. پس به تفکر کلیشه ای جامعه اهمیت نده.

 

مقاله را دوست داشتید؟ با گذاشتن نظر  از ما حمایت کنید.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید