کمبود تستسترون و افزایش وزن

در

برخی مردان بر این باورند که تستسترون ممکن است به آنها در کاهش چربی های اضافی بدن کمک کند. این هورمون مسئول برخی از ویژگی های مردانه است. همچنین، تستسترون رشد عضلات را هم در مردان و هم در زنان بهبود می بخشد.

به گزارش "اتوریتی نیوتریشن"، تستسترون مهم‌ترین هورمون جنسی مردانه است. این هورمون به طور عمده توسط بیضه ها در مردان و تخمدان ها در زنان تولید می شود.

هورمون ها مولکول های پیام رسانی هستند که نقشی کلیدی در تمام سیستم های بدن ایفا می کنند. آنها در جریان خون آزاد می شوند و از این طریق به سلول های هدف خود دسترسی دارند.

هنگامی که هورمون ها با سلول های سازگار تماس برقرار می کنند، آنها به گیرنده های روی سطح‌شان متصل می شوند و بر عملکرد آنها اثر می گذارند.(سیارک

نقش اصلی تستسترون شکل دهی ویژگی های مردانه مانند صدای بم‌تر و قوی‌تر، توده عضلانی بیشتر، استخوان های قوی‌تر و رویش موی صورت و بدن است. سطوح مناسب از این هورمون برای بلوغ سلول های اسپرم و حفظ باروری مردان ضروری است.

جای شگفتی نیست که سطوح تستسترون در مردان بیشتر از زنان است. با این وجود، این هورمون عهده‌دار برخی نقش های کلیدی در زنان نیز است.

یکی از مهم‌ترین عملکردهای تستسترون در هر دو جنسیت حفظ توده عضلانی و تقویت رشد عضلانی و استحکام استخوان است. سطوح این هورمون با افزایش سن روند کاهشی را دنبال می کند، که تا حدی از دست رفتن توده های عضلانی و استخوانی مرتبط با سن را توضیح می دهد.

کمبود تستسترون نه تنها رشد عضلانی و حفظ عضلات را سرکوب می کند، بلکه ممکن است موجب افزایش وزن نیز شود.

کمبود تستسترون و افزایش وزن

تستسترون رشد عضلانی را تقویت می کند و به طور همزمان ممکن است از افزایش چربی بدن جلوگیری کند. در نتیجه، برخی مردان که با کمبود این هورمون مواجه هستند، آسان‌تر از همتایان سالم خود افزایش وزن را تجربه می کنند.

عضلات کالری بیشتری نسبت به بافت چربی می سوزانند. کمبود عضله افراد را در معرض خطر بیشتری برای پرخوری و ذخیره کالری های اضافی در قالب چربی قرار می دهد.

در حقیقت، برخی پژوهشگران بر این باورند که کاهش توده عضلانی دلیل اصلی کمبودی است که به افزایش وزن در مردان منجر می شود.

چاقی نیز ممکن است به خودی خود سطوح تستسترون را کاهش دهد.

چاقی در پیوند با سطوح پایین تستسترون

به طور میانگین، سطوح تستسترون در مردان چاق 30 درصد کمتر از افرادی با وزن عادی است. بیش از 70 درصد از مردان بسیار چاق از هیپوگنادیسم مردانه (کمبود تستسترون)، اختلالی که با سطوح غیر عادی پایین این هورمون تعریف می شود، رنج می برند.

دانشمندان درباره دلیل این که چرا سطوح تستسترون در مردان چاق پایین‌تر است به طور کامل مطمئن نیستند، اما بیشتر مطالعات به فرآیندهایی که در ادامه ارائه شده اند، اشاره دارند.

نخست، چربی شکم حاوی سطوح بالای آنزیم آروماتاز است، که تستسترون را به استروژن، هورمون جنسی زنانه، تبدیل می کند. این دلیل سطوح بالاتر استروژن در افراد چاق نسبت به افرادی که وزن عادی دارند را توضیخ می دهد.(سیارک

دوم، فعالیت بالای آروماتاز و استروژن تولید هورمون آزاد کننده گنادوتروپین (GRH) را کاهش می دهد. کمبود GRH به سطوح پایین‌تر هورمون لوتئینیزه منجر می شود، که به نوبه خود تولید تستسترون را کاهش می دهد.

به طور خلاصه، چربی شکم اضافی به نظر می رسد سطوح تستسترون را کاهش می دهد.

آیا افزایش تستسترون به کاهش وزن کمک می‌کند؟

آیا مکمل ها موجب کاهش وزن می شوند؟

اصطلاح «مکمل تستسترون» می تواند به سه چیز ارجاع شود: استروئیدهای آنابولیک غیر مجاز، درمان جایگزینی تستسترون و تقویت کننده های تستسترون.

استروئیدهای مصنوعی مرتبط با تستسترون به طور کلی به عنوان استروئیدهای آنابولیک شناخته می شوند.

برخی ورزشکاران فعال در رشته بدنسازی با سو استفاده از استروئیدهای آنابولیک افزایش سطوح تستسترون فراتر از سطوح عادی را مد نظر قرار می دهند. این در شرایطی است که سو استفاده از استروئیدهای آنابولیک در بسیاری از کشورهای جهان غیر قانونی است.

مردان سالم با سطوح تستسترون عادی نباید از استروئیدهای آنابولیک در هر شکلی استفاده کنند، زیرا سو استفاده بلند مدت از آنها می تواند عوارض جانبی جدی به همراه داشته باشد، که از آن جمله می توان به اختلال در عملکرد جنسی، رفتارهای پرخاشگرانه و تهاجمی، مشکلات کبد و بیماری قلبی اشاره کرد.

برخی پژوهشگران به این نکته اشاره داشته اند که هیچ کدام از این عوارض جانبی برای خود تستسترون اعمال نمی شود، بلکه با مشتقات مصنوعی آن مرتبط هستند. در حقیقت، تستسترون نقش مهی در درمان برخی بیماری ها ایفا می کند.

به عنوان مثال، افرادی که با سطوح پایین تسوسترون مواجه هستند می توانند از روشی به نام درمان جایگزینی تستسترون استفاده کنند.

در شرایطی که این روش ممکن است به کاهش وزن در افراد چاق کمک کند، سو استفاده از استروئید آنابولیک به عنوان یک راهبرد کاهش وزن توصیه نمی شود. حفظ و نگهداری توده عضلانی اضافی ممکن است در بلند مدت دشوار باشد و عضلاتی که مورد استفاده قرار نمی گیرند با گذشت زمان به چربی تبدیل می شوند.

درمان جایگزینی تستسترون

این هورمون اغلب به صورت قانونی برای درمان کمبود تستسترون (هیپوگنادیسم) یا بیماری های دیگر تجویز می شود. این روش درمانی تحت نظارت پزشکی صورت می گیرد و می تواند در قالب استفاده از یک مکمل، وصله پوستی، کرم یا تزریق صورت بگیرد.

شواهدی وجود دارند که نشان می دهند درمان جایگزینی تستسترون می تواند به کاهش وزن در بیماران چاق که با کمبود تسوسترون مواجه هستند، منجر شود.

به واسطه تقویت رشد عضلانی، که به نوبه خود میزان کالری های سوزانده شده را افزایش می دهد، این روش به کاهش وزن کمک می کند.(سیارک

همچنین، درمان جایگزینی تستسترون ممکن است موجب کاهش خستگی، افزایش انگیزه و بهبود فعالیت جسمانی شود. تمامی این عوامل نقش مهمی در کاهش وزن ایفا می کنند.

توجه داشته باشید که مطالعات صورت گرفته به بررسی اثر درمان جایگزینی تستسترون روی مردانی با کمبود تستسترون و زیر نظارت پزشکی پرداخته اند. شواهدی مبنی بر این که این روش موجب کاهش وزن در مردان سالم با سطوح تستسترون عادی می شود یا خیر وجود ندارد.

تقویت کننده های تستسترون

تقویت کننده های تستسترون که به نام مکمل های طبیعی تستسترون نیز شناخته می شوند، تولید طبیعی این هورمون در بدن را افزایش می دهند.

این مکمل ها حاوی تستسترون نیستند و به طور معمول پایه گیاهی دارند.

برخی از این تقویت کننده ها ممکن است افزایش سطوح تستسترون و بهبود رشد عضلانی را در مردانی که از سطوح پایین این هورمون رنج می برند، به همراه داشته باشند. با این وجود، شواهد در این زمینه یکدست نیستند.

بسیاری از ادعاهای سلامت مرتبط با تقویت کننده های تستسترون از پشتوانه علمی برخوردار نیستند.

افزایش سطوح تستسترون به صورت طبیعی

علائم اصلی کمبود تستسترون شامل میل جنسی پایین، مشکل در حفظ یا ایجاد نعوظ و ارگاسم هایی با شدت کمتر می شوند. از دیگر علائم می توان به خستگی، خلق و خوی گرفته، و کاهش توده عضلانی اشاره کرد.

اگر نسبت به سطوح پایین تستسترون مشکوک هستید، یک آزمایش خون ساده می تواند این شرایط را تایید کند.

درمان جایگزینی موثرترین روش برای مقابله با این شرایط است. با این وجود، این روشی بحث برانگیز است و در کنار فواید خود شامل خطراتی نیز می شود.

خوشبختانه روش های مختلفی وجود دارند که به صورت طبیعی می توانند سطوح تستسترون را افزایش دهند. از آن جمله می توان به نمونه های زیر اشاره کرد:

نمرینات قدرتی: مطالعات بسیاری نشان داده اند که تمرینات قدرتی می توانند سطوح هورمون تستسترون را افزایش دهند.

مصرف مکمل ویتامین D: کمبود ویتامین D با سطوح پایین تستسترون مرتبط است. مصرف مکمل ویتامین D می تواند شرایط را به حالت عادی بازگرداند.

دریافت روی به میزان کافی: کمبود روی ممکن است سطوح هورمون تستسترون را کاهش دهد. با مصرف مواد غذایی سرشار از روی مانند گوشت، و مغزها و دانه های خوراکی، می توانید سطوح این ماده معدنی را به حالت عادی باز گردانید.

خواب کافی: کم خوابی با افت سطوح تستسترون مرتبط است. در حقیقت، خواب کافی یکی از مهم‌ترین جنبه های یک سبک زندگی سالم است.

آرامش و کاهش استرس: استرس مزمن سطوح کورتیزول را افزایش می دهد، که این هورمون ممکن است سطوح تستسترون را کاهش دهد. محیطی بدون استرس و فعالیت های آرامش بخش از جمله پایه های یک سبک زندگی سالم هستند.

مصرف آشواگاندا: این گیاه دارویی ممکن است سطوح هورمون تستسترون و باروری را بهبود ببخشد.

افزون بر افزایش سطوح هورمون تستسترون، راهبردهای بالا می توانند سلامت کلی انسان را تقویت کنند. برخی از آنها ممکن است به کاهش وزن کمک کنند، به ویژه زمانی که با دیگر روش های کاهش وزن ترکیب شده باشند.منبع: سلامت نیوز

نظرات

در ادامه بخوانید...

یازده هشدار جدی برای عود افسردگی

در

افسردگی ماژور (عمده) یک اختلال مزمن می‌باشد
برخی از افراد مبتلا به افسردگی ماژور تنها یک بار در زندگی خود علائم این افسردگی را تجربه می‌کنند. در افراد دیگر چندین بار عود می‌کند و آن را تجربه می‌کنند. زمانی که درمان شد، به منظور درنظر داشتن علائم عود آن، توجه به احساسات مهم خواهد بود. استفاده از راهنمایی‌ها و عکس‌العمل فوری به علائم هشداردهنده امکان دارد به پیشگیری از بازگشت کامل افسردگی ماژور کمک نماید.


1-حالت افسردگی
چگونه می‌توانید افسردگی را از غمگینی ساده تشخیص دهید؟ اگر بخاطر رویداد خاصی از جمله، از دست دادن کار یا از هم گسیختن رابطه‌ چنین حسی دارید، این می‌تواند نرمال و موقت باشد. اگر هر روز به مدت بیش از دو هفته احساس غمگینی، ناامیدی، حالت گریه، یا «تهی‌بودن» دارید و دیگر جوانب زندگی شما را تحت تاثیر قرار داده، امکان دارد افسردگی بالینی باشد.


2-توقف برنامه‌ها، صرف نظر کردن از کارهای اجتماعی
آیا دوست ندارید به بیرون از خانه بروید؟ آیا در برقراری گفتگو زیاد تقلا می‌کنید؟ وقتی اعضایی از خانواده سعی در بیدار کردن شما از خواب دارند، شما سعی دارید در رختخواب بمانید؟ حفظ شبکه اجتماعی قوی مهم می‌باشد. فقدان لذت بردن از این فعالیت‌ها می‌تواند نشان‌دهنده احساس افسردگی باشد. می‌تواند موجب الحاق شما به گروهی از افرادی باشد که علت این رفتار شما را درک می‌کنند.


3-تغییر در عادات خواب شما از جمله بی‌خوابی

مشکل بهم خوردن خواب یا خواب آلودگی- می‌تواند نشانه افسردگی باشد. نشانه‌های دیگری نیز وجود دارند که ظهور یا وخیم‌تر شدن آنها نیز می‌تواند نشاندهنده افسردگی باشد از جمله خستگی. اگر شما مرتبا بی‌خوابی دارید یا بقدری زیاد می‌خوابید که نمی‌خواهید از رختخواب بیرون بیایید، با دکتر خود مشورت نمائید. اگر مشکلات خوابی شما نشانه‌ی عود افسردگی را دارد، دارو و گفتار درمانی می‌تواند به شما کمک نماید.


4-زودرنجی
در صورتی که اخیرا احساس می‌کنید، کنترل استرس‌های روزانه برایتان سخت شده است، چیزهای کوچک شما را می‌رنجاند، مداوما با دوستان و خانواده خود مشاجره دارید، چیزی را که قبلا به راحتی با آن برخورد می‌کردید هم اکنون در برابر آن شدیدا طغیان می‌کنید؛ در این حالت افسردگی خودش را به شکل زودرنجی و عصبانیت نشان داده است. گاهی‌اوقات، بهنگام افسردگی شدید، مردان بیش از زنان رفتاری زودرنجانه دارند.


5-از دست دادن میل جنسی و تمایلات دیگر
این یکی از شایع‌ترین علایم افسردگی می‌باشد. فعالیت‌هایی را که قبلا از آنها لذت می‌بردید هم‌اکنون ممکن است تحمیلی باشد. اگر در گذشته افسردگی داشته و احساسات خود را نسبت به همسر یا فرزندان از دست داده یا علاقه بر شغل، سرگرمی‌ها، یا دیگر فعالیت های مورد علاقه‌ را به مدت بیش از دو هفته از دست داده اید، آیا این می‌تواند دوباره عود کند؟ از دکتر کمک بگیرید. علائم تکرار در ظرف یکسال، شما را در معرض عود افسردگی قرار خواهد داد.

6-احساس بی‌ارزشی
احساس خودبیزاری و گناهکاری که قبلا داشته‌اید، ممکن است دوباره بازگردد. یا اینکه امکان دارد، قادر به «توقف» انتقاد از خود نباشید، و به شکست خود فکر کنید. امکان دارد خود را مسئول رویدادهایی بدانید که خارج از کنترل شما بوده است. روان درمانی ممکن است به شما در مورد عزت نفس پایین کمک کرده و یاد دهد که روی نقاط قوت خود تاکید داشته باشید. اگر افسرده هستید و اقدام به خودکشی نمائید احتمالا در معرض خطر بالاتری از عود افسردگی خواهید بود.


7-درد و رنج‌های شدید
آیا پشتتان درد می‌کند در حالی که کاری انجام نداده‌اید که پشتتان خسته شود؟ سردرد و دل درد شدید دارید؟ در قسمت قفسه سینه، پاها یا بازوها درد شدیدی دارید؟ شما نمی‌توانید درد فیزیکی را بعنوان نشانه‌ای از افسردگی ببینید، اما افسردگی می‌تواند علت درد فیزیکی هم باشد. در صورتی که درد و رنجی دارید که با درمان خوب نمی‌شود، از دکتر بپرسید که آیا افسردگی امکان دارد موجب ایجاد چنین شرایطی شده باشد یا نه..(سیارک)


8-افزایش یا کاهش ناگهانی وزن
بسیاری از افرادی که افسرده هستند علاقه‌شان نسبت به غذا و غذا خوردن کم می‌شود. ممکن است غذاخوردن را فراموش کنند یا حتی بالاجبار غذا بخورند. برخی دیگر وقتی افسرده هستند پرخوری می‌کنند. در صورتی که افسرده هستید و تغییر شدیدی در اشتهای خود می‌بینید، یا بدون تغییر در رژیم غذایی خود یا بدون ورزش، وزن تان افزایش یا کاهش یافته؛ این امکان دارد نشانه عود افسردگی باشد.


9-خستگی
آیا سراسر روز خسته هستید؟ افسردگی می‌تواند سبب احساس خستگی زیاد یا تضعیف شما در انجام کارها گردد. فعالیت‌های روزانه از جمله لباس پوشیدن و ظرف شستن به نظر فشاراور یا طاقت‌فرسا می‌رسد. غذا نخوردن یا داشتن رژیم غذایی ناسالم می‌تواند موجب خستگی‌ شود. تغذیه، ورزش و خواب خوب می‌تواند به مبارزه شما در این راستا کمک کند.


10-کاهش قدرت تفکر
گاهی اوقات افراد احساس می‌کنند که در دوران افسردگی‌ قدرت تفکرشان کم شده است. امکان دارد به راحتی حواس پرت شده یا تمرکز حواس برایتان سخت گردد. امکان دارد به طور ناگهانی به خاطر سپردن چیزها برایتان سخت گردد. احتمال دارد در تصمیم‌گیری برای حل مشکلات کاری دچار مشکل شوید (از اینکه صبح چه چیزی بپوشید گرفته تا مشکلات اساسی). شروع ناگهانی علائم یک هشدار از عود افسردگی است.


11-فکر کردن به خودکشی
فکر خودکشی یک هشدار جدی است و می‌تواند نشانه‌ای از افسردگی شدید و خطر عود افسردگی باشد. برخی از افراد مرتبا به خودکشی فکر می‌کنند. امکان دارد دیگران به خودکشی یا چگونگی آسیب رساندن به خود فکر کنند. به خصوص افرادی که احساس نا امیدی می‌کنند و تمایل خود را نسبت به فعالیت‌های مورد علاقه‌شان از دست داده‌اند. اگر خودتان یا فرد دیگری را می‌شناسید که چنین افکار یا سخنانی درباره خودکشی دارند، فورا از دکتر یا روانپزشک برای درمان افسردگی کمک بگیرید.
افراد تجربه‌های متفاوتی از افسردگی دارند. اگر شما هریک از علائم یا نشانه‌های هشداردهنده را که شما را نگران کرده دارید، با دکتر یا یک روانپزشک مشورت کنید. احتمالا جهت جلوگیری از عود افسردگی‌ تراپی را توصیه کنند یا داروهایتان را افزایش دهند. برای کاهش استرس تدابیری را در نظر گیرید. در صورت امکان فعالیت‌هایی که به شما حس خوبی در طول روز می‌دهند را به برنامه‌ اضافه کنید. با سه یا بیشتر از سه بار وقوع افسردگی، امکان نیاز به درمان طولانی مدت وجود دارد.(سیارک)

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

10 خطرناک ترین روش کاهش وزن

در
بهار نزدیک می شود ، و بسیاری از افراد در حال حاضر برای کاهش وزن وارد میدان شده اند. برای این که اشتباه نکنید ، طبق گفته پزشکان ، خطرناک ترین راه های لاغری را در این مقاله بخوانید.
 
10 روش کاهش وزن پوچ و پوچ.  شما نمی توانید این کار را انجام دهید!
بنابراین ، 10 راه کاهش وزن بیهوده و خطرناک ترین روش ها:

 

پاکسازی و تخلیه اجباری معده برای کاهش وزن

روشی که در بین دختران جوان محبوب است. خطرناک است که بدن بعد از خوردن غذا به استفراغ عادت کند. فرد زمان دریافت مواد مغذی را ندارد. احساس گرسنگی مداوم ، خوردن مداوم و استفراغ با انگشت زدن در حلق خطرناک است. پس از استفاده از چنین روشی برای کاهش وزن ، فرد به درمان طولانی نیاز دارد.
 

 

نخوردن یا گرسنگی برای کاهش وزن

در بهترین حالت منجر به ناامیدی و افزایش سریع وزن پس از خوردن می شود. در بدترین حالت ، بیمارستان ، معالجه طولانی و حتی نتیجه مرگبار طی چند هفته پیش بینی می شود.
 

 

مصرف داروهای ادرارآور یا ملین یا داروهای گیاهی

جز اختلالات متابولیک ، متابولیسم نمک ، کم آبی و سایر موارد برای شما هیچ نتیجه خوبی نخواهد داشت. به هر چیز دیگر ، این روش شما را به هدف مورد نظر که کاهش وزن است، سوق نخواهد داد ، اثر موقتی است و تخلفات حاصل از آن باعث می شود کیلوگرم های قبلی به بدن بازگردد و مقدار بیشتری به آن اضافه شود.
 

 

نوشیدن یک لیوان آب یخ قبل و بعد از غذا برای کاهش وزن

چیزی جز پانکراس و سوء هاضمه به شما نخواهد داد.
 

 

لباس مخصوص با اثر سونا برای کاهش وزن

نه تنها ناراحت کننده است ، زیرا حرکت را محدود می کند و بسیاری از احساسات ناخوشایند دیگر را به همراه می آورد ، بلکه برای مبتلایان به بیماری های قلبی عروقی ، واریس ، فشار خون، مشکلات پوستی و سیستم تولید مثل نیز خطرناک است. به عنوان یک قاعده ، در افراد با افزایش وزن ، تعداد زیادی از این لیست در دسترس است ، لازم است با پزشک مشورت کنید.
 

 

محرک های عضلانی برقی برای کاهش وزن

هیچ تاثیری در بافت چربی ندارند ، اما ممکن است به شما سوختگی یا آسیب الکتریکی اعطا کند.
 

 

بخیه زدن معده برای کاهش وزن

کوچک کردن معده با بخیه زدن می تواند شما را به سمت معکوس انبساط آن و یا کاهش شدید وزن سوق دهد اما بعد از آن خود را در یک کیسه بزرگ از پوست شل و آویزان پیدا خواهید کرد.
 

 

مش روی زبان برای کاهش وزن

10 راه کاهش وزن بیهوده و خطرناک

مدتی شما را از طعم غذا محروم می کند ، یا به هیچ وجه کار نخواهد کرد ، یا وقتی آن را حذف کنید ، چنان افزایش وزن با سرعت برمی گردد که وزن قبلی برای شما یک آرزو و ایده آل به نظر می رسد.
 

 

و سرانجام ، دو روش بازنده کاهش وزن پوچ و بیهوده!

بلع انگل ها و بلعیدن توپ های نخی برای کاهش وزن

چنرش ترین روش برای کاهش وزن

وقتی کرم ها در بدن شما زندگی می کنند ، آنها واقعاً از رژیم غذایی شما تغذیه می کنند ، اما شما از عملکردهای مهم آنها آسیب جدی می بینید. شما وزن کم خواهید کرد ، اما مریض خواهید شد و خطر آلوده شدن عزیزان را هم دارید.
 
بلعیدن توپ های نخی که در آب خیس شده اند ، در نهایت شما را به سمت میز جراح سوق می دهد. بنابراین ، یک درخواست بزرگ ، اگر به این فکر بیفتید که چگونه به راحتی و به سرعت و سریع دو کیلوگرم وزن خود را از دست دهید ، اول از همه به این فکر کنید که آیا واقعاً به آن احتیاج دارید؟ اگر جواب مثبت است ، با پزشک مشورت کنید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

داستان مرد اسکاتلندی که 382 روز غذا نخورد

در

آنگوس باربییری
آنگوس باربییری همچنان رکورد طولانی ترین روزه داری را در اختیار دارد.در سالهای 1965 تا 1966 او عملا غذا نخورد. این مرد نه تنها پس از این تجربه زنده ماند ، بلکه مشهور شد.

در ژوئیه 1965 ، آنگوس باربییری به دلیل مشکلات افزایش وزن در بیمارستان بستری شد. وزن اسکاتلندی 27 ساله 207 کیلوگرم بود و پزشکان گفتند: اگر او شروع به لاغر شدن نکند ، عمر طولانی نخواهد کرد.

 

آنگوس ، به توصیه پزشکان ، روزه داری کوتاه مدت را آغاز کرد.(به نوعی اعتصاب غذای خشک کرد) وی در یکی از بیمارستانها بستری شد تا پزشکان بتوانند وضعیت او را کنترل کنند. او مصرف غذای جامد را متوقف کرد ، فقط آب معدنی ، قهوه و چای نوشید. در ابتدا ، آنگوس فقط 40 روز روزه گرفت ، اما او امتناع از خوردن غذا را به طرز شگفت انگیزی تحمل كرد و تصمیم گرفت تا رسیدن به وزن طبیعی ادامه دهد.

 

این مرد مرتباً به پزشكانی مراجعه می كرد كه ویتامین های مورد نیاز را تجویز می كردند. در ابتدا به آنگوس فقط  ویتامین C داده شد ، سپس پتاسیم ، مخمر ، مجموعه ویتامین ها و مواد معدنی وارد بدن شد. وی به طور مداوم تحت معاینه قرار گرفت و تنها چیزی که پزشکان را نگران کرد پایین بودن سطح گلوکز در خون بود. سایر مشکلات بهداشتی که معمولاً با چنین رژیم غذایی ناچیز و البته غنی از ویتامین انتظار می رفت ، بوجود نیامد.

 

آنگوس باربییری

تقریباً یک سال پس از شروع روزه ، پزشکان به بیمار غیرمعمول گفتند که با افزودن شیر ، شکر و نمک به نوشیدنی های خود ، مقدار آنها را به تدریج افزایش دهد. در روز 383 روزه ، آنگوس شروع به خوردن غذای جامد کرد.

 

او موفق به کاهش وزن 125 کیلوگرم وزن شد. طی پنج سال آینده ، او هفت کیلوگرم وزن اضافه کرد ، در آینده ، وزن او ثابت بود. آنگوس رکورددار شد و در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است. او زندگی خوبی داشت ، صاحب دو فرزند شد و در سال 1990 درگذشت.

یک دلیل خوب وجود دارد که رکورد آنگوس شکسته نشده است. تجربه او برای سلامتی بسیار خطرناک است و تهدید به مرگ است. تلاش برای تکرار چنین روزه داری طولانی کاملاً غیرممکن است.

نظرات

در ادامه بخوانید...

چرا لاغر نمی شوم 7 اشتباه

در
چرا لاغر نمی شوم
 
اگر فردی در تلاش برای از دست دادن وزن اضافی ، رژیم غذایی را رعایت کند ، اما نتواند به هدف مورد نظر دست یاید(لاغر شدن)  ، در این صورت حتما اشتباهی در برنامه کاهش وزن و لاغر ی انجام می دهد.
 

 

7 اشتباه رایج در جلوگیری از کاهش وزن

بیایید نگاهی به 7 اشتباه رایج در جلوگیری از کاهش وزن و لاغر شدن بیندازیم:
  •  
  • خوردن میوه ها

در افراد چاق ، روند متابولیسم همیشه کند می شود. گنجاندن میوه ها در رژیم غذایی منجر به افزایش قند خون و تبدیل آن به چربی می شود. حتی مقدار کمی میوه نیز می تواند روند چربی سوزی را به مدت 1-2 روز متوقف کند!
 

میان وعده مکرر 

با مصرف منظم غذا به بدن ، روند چربی سوزی کند می شود. حتی اگر میان وعده ها سالم باشند ، باید از مصرف آنها صرف نظر کنید. روش روزه داری متناوب در مبارزه با کیلوگرم هایی که سرسختانه نمی خواهند مناطق مشکل ساز را ترک کنند بسیار مفید است.
 

پرهیز از پروتئین

بدن برای ترمیم سلول ها به اسیدهای آمینه که از غذاهای پروتئینی دریافت می کند ، نیاز دارد. کمبود آن منجر به مشکلات سلامتی می شود: ریزش مو ، کوچک شدن عضلات و موارد دیگر. این امر 2 هفته پس از حذف غذاهای پروتئینی از رژیم غذایی آشکار می شود. بنابراین نیازی نیست که آن را رها کنید ، اما باید از چنین محصولاتی در حد اعتدال استفاده کنید.
 

صبحانه دلچسب

توصیه می شود صبحانه را تا جایی که ممکن است به ناهار نزدیک کرده و در حالت ایده آل ، از مصرف کامل آن صرف نظر کنید. یک فرد در هنگام خواب گرسنه می ماند ، هنگامی که از خواب بیدار می شود ، در این حالت باقی می ماند. هرچه بدن غذا دریافت نکند ، سریعتر آن کیلوگرم اضافی را از دست می دهد.
 

پرهیز از غذاهای چرب

 در رژیم غذایی برای کاهش وزن باید چربی وجود داشته باشد.چربی  به بدن احساس سیری می دهد و به لطف آن می تواند روزه داری متناوب را تحمل کند. علاوه بر این ، فرد ویتامین های محلول در چربی و اسیدهای چرب ضروری را به همراه غذاهای چرب دریافت می کند. چنین محصولاتی نه تنها باعث لاغر شدن ، بلکه حفظ زیبایی نیز می شوند. همچنین مهم است که غذاهای چرب تولید انسولین را تحریک نکنند. هرچه چربی موجود در غذاها خالص باشد ، برای کاهش وزن بهتر است.
 

لاغر شدن بدون دانستن دلیل افزایش وزن اضافی

عوامل خاصی همیشه منجر به تغییر وزن بدن  و افزایش وزن می شود: بارداری ، ضربه روحی ، استرس ، عدم دقت در رژیم غذایی ، مصرف داروها. آنها باید شناسایی و برطرف شوند. پس از آن ، روند چربی سوزی سریعتر پیش می رود.
 

بیماری و کاهش وزن

ابتدا باید سالم شوید و سپس شروع به کاهش وزن کنید. اگر بدن شما سالم نیست و به رژیم صحیح روی می آورید ، غذاهای مضر را کنار می گذارید ، نباید منتظر نتیجه در هفته های اول باشید. در هفته های اول ، بدن تمام قدرت خود را صرف بهبود وضعیت عمومی شما می کند. اگر شروع به احساس بهتر کردید ، در مسیر درستی قرار دارید ، طرح انتخاب شده را رها نکنید ، و اضافه وزن مطمئناً از بین می رود.

 

نظرات

۱۴۰۰/۱۲/۱۶محبوبیت محصولات کم‌چرب در میان کسانی که می‌خواهند وزن کم کنند، فقط با عشق به فست فود در میان کسانی که رژیم غذایی برایشان با شکنجه‌های قرون وسطایی قابل مقایسه است، قابل مقایسه است. در عین حال، ماست ها و پنیرهای بدون چربی آنقدر که به نظر می رسد رژیمی نیستند. واقعیت این است که با حذف چربی ها از محصولات با روش های فنی یا شیمیایی، تولید کنندگان آنها را با تقویت کننده های طعم و سایر افزودنی ها جایگزین می کنند که برای جبران طعمی که همراه با محتوای کالری ایجاد شده است، طراحی شده اند. علاوه بر این، برای افزایش ماندگاری چنین محصولاتی، تولیدکنندگان چربی‌های ترانس، چربی‌های تثبیت شده مصنوعی را اضافه می‌کنند که طبق مطالعات متعدد، سطح کلسترول را افزایش می‌دهند. به نظر می رسد که محصول نهایی، اگرچه کالری کمتری دارد، اما به دلیل مواد افزودنی شیمیایی مختلف، تنها تأثیر منفی بر بدن ما دارد.

۱۴۰۰/۱۲/۱۶مشکل موسلی مقدار زیادی شکر و روغن های گیاهی است که سخاوتمندانه توسط تولید کنندگان برای افزایش طعم اضافه می شود. در هر 100 گرم از این محصول حدود 400 کالری وجود دارد.اگر نمی توانید Muesli را برای صبحانه رد کنید، آنها را خودتان بپزید، برای این کار فقط باید آجیل، غلات و میوه های خشک مورد علاقه خود را مخلوط کنید

در ادامه بخوانید...

رژیم لاغری و کاهش وزن با 9 غذا

در

آیا با غذاهای لذیذ هم می توان رژیم لاغری گرفت ؟ اگر این سوال درست باشد ، خیلی خوب است.بدون شک کاهش وزن و رژیم لاغری سریع با این فرمول ساده برابر است. مصرف کالری شما باید از سوخت آن ، کمتر باشد.
طبق گفته ی هضر مانگری ، RD‌، سخنگوی زن در آکادمی تغذیه و برنامه ریزی رژیم غذایی میگوید که  غذاهای خاص به شما کمک کرده تا وزن بدن خود را کاهش دهید زیرا به شما کمک کرده تا سیری طولانی تری داشته و میل خوردن خود را کنترل کنید.
حتی متابولیسم خود را تجدید بهبود ببخشید. پس این فهرست را وقتی می خواهید به سوپرمارکت بروید ، با خود بردارید :
شکلات سیاه ، سس ، آجیل و تخم مرغ ؟ همه در این لیست قرار دارند. این لیست، رژیم برای لاغری و سیر بودن و رضایتمندی من است.

رژیم لاغری

 

1. لوبیا در رژیم لاغری

لوبیا ، ارزان ، سیرکننده و متنوع و منبع عظیم پروتئین است. لوبیا نیز دارای فیبر بالا و دیر هضم است یعنی شما دچار سیری طولانی تری می شوید که جلوی خوردن بیشتر شما را می گیرد.

2. سوپ در رژیم لاغری

وعده ی غذایی خود را با یک پیاله سوپ شروع کرده و به خوردن کمتر ، خاتمه خواهید داد. مهم نیست که سوپ دارایذرات درشت یا ریز باشد چونکه در اصل ، آبکی است. شما در هر وعده می توانید کالری سوپ را در حد 100-150 نگه دارید. تکه های خامه یا کرده در آن نریزید.(سیارک)

3. شکلات سیاه در رژیم لاغری

آیا می توان شکلات را بین وعده های غذایی قرار داد ؟ شکلات سیاه شیری را ، یک تکه یا دو تکه بردارید. در یک بررسی ، به افرادی که عاشق شکلات بودند ، شکلات سیاه داده شد که چند ساعت بعد از مصرف آن نسبت به افرادی که شکلات شیری خورده بودند ، 15% کمتر ، پیتزا میل کردند.

4. پوره ی سبزیجات در رژیم لاغری

شما می توانید در تمام اوقات ، سبزیجات بیشتری به غذای خود اضافه کنید و از غذاهای "گول زننده ی " خود لذت برده و کالری های مصرفی خود را کاهش دهید. وقتی محققان پن استیت ، پوره ی گل کلم و کدو سبز را به پنیر و mac افزدوند ، مردم ظاهرا این غذا را خیلی دوست دارند. ولی 200-350 کالری کمتر مصرف می کنند. این سبزیجات سالم ، حجم کالری کمتری به این غذای خوشمزه اضافه کردند.(سیارک)

5. تخم مرغ و سس در رژیم لاغری

یک صبحانه ی سرشار از پروتئین ، به شما کمک می کند تا دیگر به اسنک ها در طول روز حمله ور نشوید. در بررسی گروهی از زنان چاق ، کسانی که با 35 گرم پروتئین ، روز خود را شروع کرده بودند- یعنی به احتمال زیاد کمی بیش از آن مقدار که شما می خورید – احساس سیری بیشتری خواهید کرد. این زنان صبحانه ی 350 کالری را خوردند که شامل تخم مرغ و پای سس گوشت بود. اثر این صبحانه ی سرشار از پروتئین تا اثر طول کشید در حالی که این زنان خوردنی های قندی و چرب را نسبت به زنانی که غلات برای صبحانه خورده بودند ، کمتر ملچ ملوچ کردند.

6. آجیل در رژیم لاغری

برای یک اسنک مقوی در زمان دوندگی/شلوغی/هلهلکی ، یک مشت کوچک ، بادام ، بادام زمینی ، گردو یا پی کان ( گردوی آمریکایی) با خود داشته باشید. تحقیقات نشان می دهد که وقتی افراد آجیل می جوند ، به طور خودکار در وعده ی بعدی ، غذای کمتری می خورند.

7. سیب در رژیم لاغری

آب سیب و سس سیب را کنار گذاشته و در عوض ، سیب ، گاز بزنید. کل این یک عدد سیب، ذائقه ی شما را به حدی کاهش می دهد که آب سیب یا سس آن اینگونه نیست.
دلیلش این است که میوه ی خام ، دارای فیبر بیشتری است. همچنین ، جویدن ، سیگنال هایی را به مغزتان می فرستد که چیز قابل توجهی خورده شده است.

8. ماست در رژیم لاغری

خواه یونانی ،خواه سنتی ، ماست برای دورکمرتان ، مناسب است.
در بررسی هاروارد ، بیش از 120,000‌نفر به مدت ده سال یا بیشتر دنبال شدند. ماست ، نسبت به همه ی غذاهایی که بررسی شدند ، ارتباط زیادی با کاهش وزن نداشت.
هنوز اثبات نشده که ماست ، وزن را کاهش می دهد ، ولی نسبت به غذاهای دیگر ، دارای اهمیت است.

9. دارابی و گریپ فروت در رژیم لاغری

بله ، دارابی در واقع به شما کمک خواهد کرد تا چندین پوند وزن کم کنید و برای لاغری بسیار موثر است  خصوصا اگر در معرض خطر دیابت باشید.
محققان در کلینیک اسکریپس در سن دییگو دریافتند وقتی افراد چاق نصف یک گریپ فروت را قبل از هر وعده میل کنند ، تقریبا پوند در عرض 12 هفته کم می کنند.
نوشیدن آب گریپ فروت همین اثر را دارد.
ولی آب گریپ فروت دارای خاصیت " چربی سوزی " نیست فقط به افراد کمک می کند تا احساس سیری کنند.
مراقب باشید : شما نمی توانید گریپ فروت یا آب آن را بخورید اگر تحت مراقبت های خاصی هستند ، پس برچسب روی همه ی نسخه های خود را بررسی کنید یا از پزشک خود سوال کنید. گریپ فروت با تعداد زیادی از داروها تداخل دارویی دارد.
طبق گفته ی دانشمند تغذیه ، پروفسور و محقق جوی دابوست ، برگه ی خرید خود را از پروتئین های ناب ، سبزیجات تازه ، میوه و همه ی حبوبات پر کنید. مهمترین چیز ، در زمان کاهش وزن ، تصویر بزرگ چیزی است که می خورید نه غذاهای خاص.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

بیست و پنج نوشیدنی سم‌ زدا برای پاکسازی و کم کردن وزن

در

"مانترا "برای داشتن بدن و ذهن سالم است تا بدن شما از تمامی سموم خلاص گردد. سم زدایی یا پاکسازی مانند پاک کننده آرایش قبل از خواب هر شب است. آب به دفع سموم کمک می‌کند بنابرایناز نوشیدنی‌های سم زدا استفاده کنید.

یکی از دلایل اصلی اینکه چرا وزنمان زیاد می شود و پوستمان درخشش خود را از دست می‌دهد این است که غافل از اهمیت سم زدایی هستیم. آلودگی، غذا خوردن، استرس محل کار، الکل بیش از حد، نداشتن خواب مناسب و غیره به افزایش وزن و داشتن پوست ناسالم کمک می‌کند. یک راه آسان آب میوه و مخلوط ساده است که به سرزنده شدن ذهن، بدن و پوستمان کمک می‌کند. به شما اطمینان می‌دهم از دست دادن وزن و درخشش پوست هرگز به این آسانی نبوده است!(سیارک)
نوشیدن جهت کاهش وزن

1- چای سبز و لیمو

2- آووکادو، خیار، و فلاکسیدها

3- آب سم زدای لاغری

4- عسل، میوه و زنجبیل

5- آب سم زدای سوزاننده چربی

6- لیموناد لیمویی

7- کلم پیچ و انار

8- اسموتی میوه و گیاه

9- دوغ نوشیدنی سم زدا

10- اسموتی سرکه سیب و پاپایا

نوشیدنی‌ها برای پاکسازی

11- آب سم زدا

12- چغندر و آب نعنا

13- کران بری فیوژن

14- توت فرنگی و دارچین

15- آب سم زدای آناناس

16- سان شاین گود مورنینگ

17- آب سم زدای لیمو خیار

18- هندوانه و خیار

19- انبه سوپرایز

20- آب سم زدای گریپ فروت و لیمو ترش

21- اسموتی آلوئه ورا

22- اسموتی تمشک و گلابی

23- آب سم زدای بلیس سامر

24- نوشیدنی سم زدای آب نارگیل

25- اسموتی گوجه فرنگی،‌تره فرنگی و خیار

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. (سیارک)

 

نظرات

در ادامه بخوانید...