عادت اروپایی ها که خوب است یاد بگیریم 8 عادت

فرهنگ سایر کشورها با ایران  بسیار متفاوت است و برخی از عادت های خارجی ها برای ما عجیب و غیرقابل درک است. این امر نه تنها در زندگی روزمره ، بلکه در موقعیت های زندگی عادی نیز قابل ردیابی است. sayarak.com پیشنهاد می کند تا با سبک زندگی اروپایی ها آشنا شوید تا درک کنید کدام عادت آنها بی فایده است و کدام عادت را می توانید قبول کنید.

عادت 1:

خرید غذای منجمد

 غذای منجمد

غذاهای منجمد بیشتر و راحتتر ذخیره می شوند.  / عکس

 

اروپایی ها ترجیح می دهند خامه ترش ، محصولات آردی ، پیاز ، نخود فرنگی و سایر محصولات را به صورت منجمد خریداری کنند. آنها استدلال می کنند که این روش ذخیره سازی آنها را بسیار ساده می کند: محصولات برای مدت طولانی خراب یا خشک نمی شوند ، علاوه بر این ، مناسب است که آنها را در فهرست قرار دهید. قبل از خوردن نان ، آن را کمی در مایکروویو گرم می کنند ، و سیب زمینی منجمد به هیچ وجه نیازی به دستکاری اضافی نیست - آنهای قبلاً شسته شده ، به صورت برش خورده و آماده پخت هستند.


عادت 2:

فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب و برق

سینک ظرفشویی

جمع کردن آب در سینک ظرفشویی و شستن ظروف از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.  / عکس


با در نظر گرفتن افزایش قیمت  آب و برق ، ساکنان کشورمان نسبت به مصرف بهینه  آب ، گاز و برق آگاهی بیشتری پیدا کرده اند. با این حال ، ما هنوز خیلی از اروپایی ها فاصله داریم. شرایطی را تصور کنید: شما به ملاقات دوست خود آمده اید که مدتهاست در آلمان زندگی می کند. خارج از آن -20 درجه است و شما فکر می کنید که در آپارتمان او با چنین یخبندانی وسایل گرمایی با تمام قدرت روشن هستند و می توانید با شلوارک کوتاه راه بروید. اما دوست خود را با شلوار گرم و یک ژاکت ملاقات می کنید و بعد از چند دقیقه دلیل آن را می فهمید.

 

اروپایی ها قانونی مانند این دارند: "من ترجیح می دهم یک ژاکت اضافی بپوشم تا اینکه یورو اضافی را برای گرم کردن بپردازم." در بیشتر کشورهای اروپایی ،  آب بسیار گران است ، بنابراین ساکنان آنها همیشه ظرف ها را با پر کردن سینک ظرفشویی می شستند ، حتماً چراغ های اتاق را که کسی نیست خاموش می کنند و لباس گرم می پوشند تا مجبور نشوند پول زیادی برای گرم کردن بپردازید به نظر ما می رسد که می توان و باید عادت به دقت مصرف منابع آب و برق را به عادت خوب تبدیل کرد کرد.


عادت 3:

جداسازی سطل زباله 

سطل زباله

سطل های زباله برای راحتی بیشتر در رنگ های مختلف رنگ آمیزی می شوند.  / عکس


عادت دیگری که کسب آن برای ما خوب است. اروپایی ها هرگز شیشه ، پلاستیک ، باتری و مواد آلی را در یک کیسه زباله قرار نمی دهند - برای هر نوع زباله یک سطل جداگانه وجود دارد. در خارج از کشور ، مردم بسیار نگران وضعیت محیط زیست هستند و به همین دلیل سعی می کنند تا حد ممکن از بار موجود در کره زمین بکاهند.

به عنوان مثال ، در سوئد ، کیسه های پلاستیکی دو برابر کیسه های کاغذی گران هستند و اگر یک بطری پلاستیکی آب به قیمت 10 کرون بخرید ، باید یک کرون بیشتر به کل هزینه اضافه کنید. چرا این کار انجام شده است؟ همه چیز بسیار ساده است. در سوئد ، نوعی سیستم انگیزه وجود دارد: اگر شخصی آب بنوشد و بطری را به دستگاه گیرنده پلاستیک تحویل دهد ، هزینه به او بازگردانده می شود.


عادت 4:

از خرد کن زباله استفاده می کنند

خرد کن زباله

در خانه های ویلایی ، از خرد کن زباله های باغ استفاده می شود.  / عکس


این عادت با عادت قبلی ارتباط نزدیک دارد. افرادی که در اروپا خانه های شخصی دارند اغلب از دستگاه های دفع زباله های آلی استفاده می کنند. برگهای افتاده ، چمنهای زده شده ، تمیز کردن سبزیجات "قربانی" دستگاه های دفع زباله های آلی می شوند. پس از اینکه زباله ها آسیاب شدند ، صاحبان آن را در گودال کمپوست خود قرار می دهند. خاک غنی شده اغلب در هنگام کاشت و کارهای دیگر در باغ استفاده می شود. این عادت به شما امکان می دهد از زباله های زیادی برای اهداف شخصی استفاده کنید ، و مقدار بسیار کمی را به محل دفن زباله ارسال کنید.


عادت 5:

تماس با نظافتچی

نظافتچی

 

در ایران ، بسیاری معتقدند که "مرد نان آور خانه است و زن نگهبان کانون خانواده" به "نظم قدیمی" پایبند هستند. در اروپا عملاً چنین دیدگاهی باقی نمانده است - ساکنان آلمان ، فرانسه و سایر کشورها عادت دارند که برای برابری جنسیتی بجنگند. آنها به طور برابر با مردان کار می کنند ، اغلب شوهرها را به مرخصی زایمان می فرستند و سعی می کنند تا آنجا که ممکن است مسئولیت های خانه را به خود اختصاص دهند.

 

نظافتچی برای بسیاری از زنان اروپایی یک نجات دهنده واقعی است. هیچ کس زنان اروپایی را به دلیل تماس گرفتن با نظافتچی و رفتن به تمرین یا خرید ، محکوم نمی کند. زنان در اروپا برای خود ارزش قائلند ، وقت زیادی را برای رشد خود ، مراقبت از بدن خود اختصاص می دهند و در عین حال احساس پشیمانی نمی کنند. و این عالی است!

 

در ایران ، خدمات نظافت به اندازه خارج از کشور محبوب نیست ، اما در برخی از شهرها از قبل می توانید شرکت هایی را پیدا کنید که برای نظم بخشیدن به آپارتمان می فرستند. یک واقعیت جالب: همه زنان اعتراف نمی کنند که از خدمات نظافتچی استفاده می کنند. کشور ما هنوز با کلیشه هایی زندگی می کند که یک دختر می تواند همه کارها را انجام دهد:  آراستگی ، پرورش کودکان و حفظ نظم کامل خانه.


عادت 6:

از خشک کن لباس استفاده می کنند

 خشک کن لباس

خشک کن لباس  وسیله ای بسیار مفید است.  / عکس


خشک کن لباس هنوز در کشور ما ریشه ندوانده است ، اما اروپایی ها از استفاده از تمام مزایای این دستگاه خوشحال هستند. و می توان آنها را درک کرد. می توانید هر بار مقدار زیادی لباس در خشک کن قرار دهید و نگران ایمنی آن نباشید. وجود چنین واحدی به شما امکان می دهد طناب هایی را که با مقدار زیادی پارچه آویزان شده اید کنار بگذارید و بنابراین بالکن (یا اتاق دیگری را که معمولاً برای خشک کردن لباس استفاده می شود) آزاد کنید.


عادت 7:

با کفش در خانه راه راه می روند

بیگ بنگ تئوری

نمایش های تلویزیونی آمریکا از همه بهتر نشان دهنده عادت راه رفتن در آپارتمان با کفش است.  / عکس


به هر فیلم یا سریال تلویزیونی خارجی فکر کنید: فرندز ، تئوری بیگ بنگ ، هری پاتر. قهرمانان این ها هرگز هنگام ورود به یک آپارتمان یا خانه  کفش های خود را در نمی آورند ، آنها همیشه با کفش های خیابانی راه می روند! از نظر ما ، این عادت هنوز هم عجیب و غیر بهداشتی باقی مانده است ، زیرا در حال حرکت در خیابان ، مقدار زیادی باکتری "جمع می کنیم" که بعداً به لطف کفش وارد خانه ما می شود. دلیل دیگر اینکه عادت اروپایی خانه ما را دور می زند ، عشق به فرش است. اگر کاشی ها یا مشمع کف اتاق خاک زیادی را که از کفش های ورزشی ما به زمین منتقل شده است نشان نمی دهند ، در این صورت لکه ها به سرعت روی فرش ها ظاهر می شوند. و شما نمی خواهید منسوجات را کنار بگذارید ، زیرا این باعث راحتی بیشتر خانه می شود ، و در زمستان نیز پاهای شما را گرم می کند.


عادت 8:

برای خرید هدیه ، چک می نویسند

چک

اروپایی ها برای خرید هدیه برای دوستان چک می نویسند.  / عکس


تعجب نکنید اگر به دیدار اقوام خود در اروپا آمده اید ، لباس یا عطر به عنوان هدیه دریافت نمی کنید ، بلکه یک چک دریافت می کنید. بله ، این یک روش معمول در خارج از کشور است. در ایران ، این روش به ندرت مورد توجه قرار می گیرد ، زیرا اعتقاد بر این است که مهمترین چیز توجه است. و اگر به قهرمان مناسبت چک بدهید ، صداقت احساسات شما زیر سول بزرگی خواهد رفت.

 

اروپایی ها دیدگاه کاملا متفاوتی نسبت به این موضوع دارند. آنها از هدایای عملی که قطعاً دوستان یا اقوامشان در آینده استفاده خواهند کرد ، قدردانی می کنند. اغلب اوقات ، چک از فروشگاه در جعبه ای با خود هدایا موجود است. اگر چیزی مناسب شما نیست ، می توانید با خیال راحت بروید و آن را با چیز دیگری عوض کنید یا چک را استرداد کنید. روشی کاملا منطقی برای ایجاد احساس خوب در فرد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید